Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πω πω, πόσα κόμικς έχουν ανέβει! Αμαρτία να μην κάνω ένα συγκεντρωτικό ποστ για τόσο υλικό...

@ Captain Cooper , τι να πω; Πραγματικά, πολύ, πολύ καλές αγορές! Ανυπομονώ να δω κάποια στιγμή και τη συλλογή σου! Τα γούστα μας απ' ό,τι βλέπω είναι κοινά, οπότε κατά 90% θα ζηλέψω( με την καλή έννοια)! Εν τω μεταξύ, αυτές τις οικονομίες του Θείου Σκρούτζ πού τις βρήκες; Γιατί απ' όσο γνωρίζω, η παλιά αυτή έκδοση, είναι αρκετά έως πολύ δυσεύρετη!:)

@ v hunter d , αν και προ διμήνου, απαντώ στην πρότασή σου καταφατικά! Αμέ, πάμε για σέρφινγκ( τώρα που ήρθε και η εποχή)! Πολύ δυνατές- λιτές βέβαια- αγορές. Μάλιστα, η μία εκ των δύο άρεσε πολύ και σε εμένα( την άλλη δεν την διάβασα για να πω)!:beer:

@ Ion , ε καλά προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να ανακηρυχθείς συμβασιλέας του νήματος αυτού( φυσικά, νομίζω ότι πρέπει να μοιραστείς τη θέση με τον άλλον μέγα ποζερά, τον @ Lord Makro )! Ωστόσο, όσον αφορά τις αγορές σου, πρέπει να αναγνωρίσω ότι αυτό που "ζήλεψα" περισσότερο, είναι τα  E.C. comics! Φοβερά αποκτήματα! Παράλληλα, και για το American Vampire έχω διαβάσει καλά λόγια, οπότε νομίζω ότι έκανες απίθανες επιλογές! Τέλος, θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Αυτά τα σύγχρονα διηγήματα που εκδίδονται μέσω της εκδοτικής Μίνωας, αξίζουν; Ρωτάω γιατί δεν έχω δραστηριοποιηθεί στον χώρο των εικονογραφημένων παιδικών διηγημάτων με χαρακτήρες κόμικς κι αναρωτιέμαι να πρέπει να αρχίσω ή όχι!:giati:

@ albertus magnus , κι εσύ ωραία αποκτήματα, ωστόσο αυτό που ξεχώρισα, ήταν το "god summoner"! Φανζινάκι δείχνει, αλλά πολύ άρτια σχεδιασμένο! Για πες καμιά γνώμη!:cheers5:

@ DM64007 , πολύ σωστά επιλεγμένα τα Μίκυ Μάους από το Comicdom, ενώ τα ξενόγλωσσα disney πιστεύω ότι αποτελούν πραγματικό κόσμημα για τη βιβλιοθήκη των disneόφιλων συλλεκτών, οι οποίοι επιθυμούν να έχουν στις βιβλιοθήκες τους πραγματικά προσεγμένες εκδόσεις.:pray:

@ popoclaw7 , πιστεύω ότι εκτός του πορτοφολιού σου έκλαψες κι εσύ αλλά από τη συγκίνηση του να συμπληρώνεις μια σειρά( και μάλιστα εσύ έκλεισες δύο)!Παράλληλα, πολύ καλές αγορές και τα omnibus των κουραφέλκυθρων! Με το δεύτερο ειδικά, θα γελάσεις πάρα πολύ! Το τρίτο, δεν το έχω πάρει ακόμη, οπότε δεν μπορώ να ξέρω την ποιότητά του, αν και είμαι σίγουρος ότι θα σου προσφέρει πολλές στιγμές γέλιου! Πάντως, παρατηρώ πως το εξώφυλλο του τρίτου, είναι αρκετά λιτό και μινιμαλιστικό, πράγμα που δεν με χαλάει μεν, δεν το θεωρώ και το ιδανικό δε! Όπως και να 'χει εύχομαι να τα απολαύσεις!:havefun:

@ PowerRangers8 , ωραίες οι αγορές σου από το Comicdom Athens, αλλά ως γνωστόν, έχω μια προτίμηση στα BD, οπότε δεν μπορώ να παραβλέψω τα πέντε τεύχη Σέντρικ, τα οποία μάλιστα είναι και της Modern Times και συνεπώς αρκετά πιο δυσεύρετα από τα τεύχη ΜΑΜΟΥΘ εκείνης της περιόδου! Σου εγγυώμαι πάντως πως εάν βρω το έκτο τεύχος θα σου το δώσω( καθώς η εν λόγω σειρά δεν με ενδιαφέρει και τόσο)!:cheers3:

@ Rombax , ενδιαφέροντες οι τίτλοι των φανζίν, ωστόσο πολύ σημαντική η ολοκλήρωση των Κόρτο! Συγχαρητήρια! Γενικά, βλέπω ότι έχεις πέσει με τα μούτρα στα BD, ενώ παράλληλα διατηρείς και το ενδιαφέρον σου για τα Disney! Δηλαδή, τα γούστα μας ταυτίζονται τρομερά!:wow:

@ Black Panther ( παρεμπιπτόντως, τι ριζική αλλαγή ήταν αυτή! Από Λούτβιχ Φον Ντρεϊκ σε Black Panther!), κυρίως υπερηρωικές αγορές βλέπω, σε συνδυασμό όμως με τα Τεντεν και το Napoleon, εξισορροπήθηκε η κατάσταση! Πάντως, αν κι από disney δεν έχεις ποσότητα, έχεις ποιότητα! Πιο συγκεκριμένα, θα πω ό,τι και στον @ DM64007 παραπάνω! Πραγματικό κόσμημα αυτές οι ευρωπαϊκές εκδόσεις για τους φαν των disney...:D

@ rolandofshire , απίστευτες αγορές, όχι μόνο για την ποικιλία τους, αλλά και για την ποσότητα! Θα μου πεις, σε κοτζάμ Comicdom πήγες, δεν θα έκανες μερακλίδικες αγορές; Όντως, η αλήθεια είναι ότι στα φεστιβάλ όλοι μας δίνουμε το κατιτί παραπάνω για κόμικς!:P

@ shortly , γεμάτες BD και καλτ/ρετρό περιοδικά οι φωτογραφίες σου! Θα είμαι λιτός και θα πω μόνο ότι οι εικόνες που ανέβασες, είναι απλά υπέροχες!default_best.gif.459caa9832d40f4f8e3c90abfb2af541.gif

@ tomas good , πρώτον, καλά κάνεις και στηρίζεις την ελληνική αγορά και τις ελληνικές εκδόσεις κι ας τα έχεις! Respect από εμένα, όχι μόνο για την στήριξη προς τις ελληνικές εκδοτικές( οι οποίες αναμφίβολα τη χρειάζονται), αλλά και για το πλήθος των τούμπανων εκδόσεων που πήρες ( και δη αυτά τα omnibus είναι απίθανα)!:respect:

@ Lord Makro , όταν λέω εγώ ότι πρέπει να γίνεις συμβασιλέας του νήματος μαζί με τον @ Ion .... Τι να πει κανείς! Μιλάμε για top αγορές! Εν τω μεταξύ, βλέπω ότι όλοι αγοράσαμε την "Παραβολή" και γενικά βλέπω ότι έχει πουλήσει πάρα πολύ! Πιστεύω ότι πήγε καλύτερα από όλες τις τελευταίες εκδόσεις της εταιρείας! :cheers4:

@ james768 , το πακέτο όντως πολύ όμορφο αν κι αφού τα Ταρζάν είναι δύσκολα και χαρακτηρίζονται από σπανιότητα, πιστεύω ότι πρόκειται για μία έξοχη αγορά! Μάλιστα, προσωπικά προτιμώ τον Wolverine από τον Ταρζάν. Έτσι, το ότι προτιμώ τα μεν, αλλά τα δε είναι δύσκολα, με κάνουν να σε ζηλεύω( με την καλή έννοια πάντα) για τις αγορές σου!:cheers2:

@ Getta Robo Όμορφο άλμπουμ! Ούτε εγώ θυμάμαι να έχει αναφερθεί ποτέ κάποια εγχώρια έκδοση Power Rangers... Για να είμαι ειλικρινής, δεν τρελαίνομαι για τους εν λόγω ήρωες, ωστόσο, χαίρομαι όταν βλέπω έναν συμφορουμίτη να αποκτάει κάτι που επιθυμεί!:dance:

@ Pilgrim , όμορφη αγορά το βιβλίο, αλλά τα κόμικς που φαίνονται στην φωτογραφία δέκα σχόλια αργότερα δεν συγκρίνονται! Όλα σπάνια και δυσεύρετα, ενώ δεν μπορώ να αγνοήσω το υψηλό καλλιτεχνικό επίπεδο αυτών των κόμικς!:xm:

@ Grilos , ζηλεύω τόσο μα τόσο τα Alvar Mayor! Και πέραν τούτου, έχω σχηματίσει πολύ θετική εντύπωση για τον Tardi, ενώ για το Animal Castle είχα διαβάσει καλές κριτικές! Εν τω μεταξύ, αυτό το "Θάνατος στην πόλη" είναι καλό; Ξέρω πως θα βρω μια παρουσίαση στο φόρουμ, αλλά μιας και κάνουμε κουβεντούλα για τα νέα μας αποκτήματα... Τέλος, κλείνω με μια ερώτηση. Όταν λες ότι σου μένουν τα Ιζνογκούντ #15 και #20 για να κλείσεις από ΜΑΜΟΥΘ, εννοείς πως μόλις αποκτήσεις αυτά τα δύο θα κλείσεις τις βασικές σειρές( Αστερίξ-Λούκυ Λουκ- Τεντεν-Ιζνογκούντ) ή ότι θα κλείσεις γενικά, όλες τις σειρές της εκδοτικής;:thinking:

@ gimli , καλά να περάσεις με τις κωμωδίες του Αριστοφάνη( που είμαι σίγουρος ότι θα τις απολαύσεις, καθώς από τη μία που έχω ("Θεσμοφοριάζουσες"), έχω σχηματίσει θετικότατη εντύπωση για τη σειρά)! Όσον αφορά τα ΚΟΜΙΞ, τα έχω και νομίζω ότι είναι απίθανα( ιδίως το #16)!:cheers:

@ ATHANATOS , όντως να 'ταν η ζήλια ψώρα... Γιατί αυτή τη στιγμή που βλέπω τον Βίο, έχω πάθει!!!!!! Η επιτομή της ποιότητας έναντι της ποσότητας! Ένα και... ΤΕΛΕΙΟ!!!:rainbow:

@ guskoin , προσωπικά, το μάτι μου έπεσε στα της cinebook! Πολλοί, κλασικοί τίτλοι, οι οποίοι εμπίπτουν στα γούστα μου! Στη δεύτερη φωτογραφία... εκδόσεις γκουμούτσες!!!!!!! Τι Epicenter, τι Humanoids, τι Dark Horse... Πάντως αυτό το Bandera, πολύ θα το ήθελα κι εγώ( πιστεύω ότι θα αποκτηθεί μέσα στη χρονιά)!:party2:

@ Slaine , ωραία αγορά( δεν θα αναφερθώ στους τρόπους με τους οποίους μπορείς να ξεφορτωθείς την ετικέτα, καθώς με υπερκάλυψαν οι παραπάνω). Πάντως να ξέρεις ότι δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί μία Περιπέτεια σε ένα  mini market. Ίσα ίσα, συνήθως εκεί, σε κέντρα τύπου και σε περίπτερα έχεις τη δυνατότητα να βρεις πληθώρα τευχών της σειράς, μιας που -τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον- γίνεται συνεχώς αναδιανομή των όσων τευχών είναι διαθέσιμα!:blob7:

@ yorick , ειλικρινά σου εύχομαι να βρεις τα τελευταία δύο και να κλείσεις τη σειρά! Βέβαια, αν και τρομερά, αυτά τα παλιά τεύχη θεωρώ ότι χωλαίνουν αρκετά στη μετάφραση! Πάντως, καλορίζικα!:fish2:

And last, but not least...

@ Guts , χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω ξανά ανάρτησή(για την ακρίβεια αναρτήσεις) σου σε αυτό το νήμα! Και τι αναρτήσεις! Η μία με Μπλεϊκ και Μόρτιμερ, τεντεν, εξαντλημένο Αστερίξ( από πού αλήθεια) και Judje( περιμένω οπωσδήποτε σχόλιο πάνω σε αυτό) και η άλλη γεμάτη με ΜΑΜΟΥΘ κι ένα κορυφαίο υπερηρωικό( από σχεδιαστικής άποψης είναι αριστούργημα)! Για να απαντήσω και στον φίλο @ Laz33 ο οποίος αναρωτιέται. Σίγουρα βρέθηκε μεγάλο στοκ από παλιές σειρές της ΜΑΜΟΥΘ. Όταν πέρασα από την έκθεση βιβλίου ρώτησα τον υιό Κουτρουλάρη για το Θόργκαλ #1( το οποίο πρόσφατα εξαντλήθηκε) και μου είπε ότι βρέθηκαν αρκετά αντίτυπα( φυσικά όμως εγώ στάθηκα άτυχος, επειδή πέρασα βραδάκι κι ως τότε είχε εξαντληθεί το απόθεμα εκείνης της ημέρας). :groovy:

Τέλος πάντων, ας δείξω κι εγώ τα νέα μου αποκτήματα( από το The Comic Con με χρονολογική σειρά):

viber_image_2023-05-11_22-14-38-827.thumb.jpg.06bc5491b32c5ae052fd640a62031e49.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-38-911.thumb.jpg.b33248e8a72cf180160d9d05da1ef909.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-39-028.thumb.jpg.fa96913760d186729556abcad51724b6.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-39-220.thumb.jpg.3dde7bc7d14dd72dbaafe90c4f990575.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-529.thumb.jpg.cd42eb18efbe296e0e7381f4784dc6bd.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-471.thumb.jpg.2b90f8410c608f137aa3e34a7dbc5c33.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-620.thumb.jpg.89c992006adc9aa17b5d9c1478f92655.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-829.thumb.jpg.d573deba110b4b6375c0b2ac046874d0.jpg

                                                                                                                                                                                 (Από τον @ tik ):thanks:

viber_image_2023-07-06_00-14-02-111.thumb.jpg.ab9a474e864991d8acf84f42f75085ce.jpgviber_image_2023-06-16_17-23-46-792.thumb.jpg.00db94f82468c485b5545a80e9da7ca8.jpgviber_image_2023-06-16_17-23-48-955.thumb.jpg.20a1a79c18ff4b73a319fe908f7f7d6c.jpgviber_image_2023-07-06_00-14-02-387.thumb.jpg.94cb3db9d482033af9438b6edc70292a.jpgviber_image_2023-06-30_13-34-13-414.thumb.jpg.8e8e273677ce863f11961c22d1be74f0.jpg

:beer::beer::beer:

 

  • Like 29
  • Μπέρδεμα 1
  • Respect 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.8k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  605
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  2
  • With Us For:  947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

29 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

@ Rombax , ενδιαφέροντες οι τίτλοι των φανζίν, ωστόσο πολύ σημαντική η ολοκλήρωση των Κόρτο! Συγχαρητήρια! Γενικά, βλέπω ότι έχεις πέσει με τα μούτρα στα BD, ενώ παράλληλα διατηρείς και το ενδιαφέρον σου για τα Disney! Δηλαδή, τα γούστα μας ταυτίζονται τρομερά!:wow:

 

Αυτά δεν είναι φανζίν, είναι αγγλικές εκδόσεις manga (τουλάχιστον αν κατάλαβα καλά τι εννοούσες), οπότε μάλλον για αυτό δεν μπόρεσες να τις αναγνωρίσεις.

Πάντως ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

8 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Πω πω, πόσα κόμικς έχουν ανέβει! Αμαρτία να μην κάνω ένα συγκεντρωτικό ποστ για τόσο υλικό...

@ Captain Cooper , τι να πω; Πραγματικά, πολύ, πολύ καλές αγορές! Ανυπομονώ να δω κάποια στιγμή και τη συλλογή σου! Τα γούστα μας απ' ό,τι βλέπω είναι κοινά, οπότε κατά 90% θα ζηλέψω( με την καλή έννοια)! Εν τω μεταξύ, αυτές τις οικονομίες του Θείου Σκρούτζ πού τις βρήκες; Γιατί απ' όσο γνωρίζω, η παλιά αυτή έκδοση, είναι αρκετά έως πολύ δυσεύρετη!:)

@ v hunter d , αν και προ διμήνου, απαντώ στην πρότασή σου καταφατικά! Αμέ, πάμε για σέρφινγκ( τώρα που ήρθε και η εποχή)! Πολύ δυνατές- λιτές βέβαια- αγορές. Μάλιστα, η μία εκ των δύο άρεσε πολύ και σε εμένα( την άλλη δεν την διάβασα για να πω)!:beer:

@ Ion , ε καλά προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να ανακηρυχθείς συμβασιλέας του νήματος αυτού( φυσικά, νομίζω ότι πρέπει να μοιραστείς τη θέση με τον άλλον μέγα ποζερά, τον @ Lord Makro )! Ωστόσο, όσον αφορά τις αγορές σου, πρέπει να αναγνωρίσω ότι αυτό που "ζήλεψα" περισσότερο, είναι τα  E.C. comics! Φοβερά αποκτήματα! Παράλληλα, και για το American Vampire έχω διαβάσει καλά λόγια, οπότε νομίζω ότι έκανες απίθανες επιλογές! Τέλος, θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Αυτά τα σύγχρονα διηγήματα που εκδίδονται μέσω της εκδοτικής Μίνωας, αξίζουν; Ρωτάω γιατί δεν έχω δραστηριοποιηθεί στον χώρο των εικονογραφημένων παιδικών διηγημάτων με χαρακτήρες κόμικς κι αναρωτιέμαι να πρέπει να αρχίσω ή όχι!:giati:

@ albertus magnus , κι εσύ ωραία αποκτήματα, ωστόσο αυτό που ξεχώρισα, ήταν το "god summoner"! Φανζινάκι δείχνει, αλλά πολύ άρτια σχεδιασμένο! Για πες καμιά γνώμη!:cheers5:

@ DM64007 , πολύ σωστά επιλεγμένα τα Μίκυ Μάους από το Comicdom, ενώ τα ξενόγλωσσα disney πιστεύω ότι αποτελούν πραγματικό κόσμημα για τη βιβλιοθήκη των disneόφιλων συλλεκτών, οι οποίοι επιθυμούν να έχουν στις βιβλιοθήκες τους πραγματικά προσεγμένες εκδόσεις.:pray:

@ popoclaw7 , πιστεύω ότι εκτός του πορτοφολιού σου έκλαψες κι εσύ αλλά από τη συγκίνηση του να συμπληρώνεις μια σειρά( και μάλιστα εσύ έκλεισες δύο)!Παράλληλα, πολύ καλές αγορές και τα omnibus των κουραφέλκυθρων! Με το δεύτερο ειδικά, θα γελάσεις πάρα πολύ! Το τρίτο, δεν το έχω πάρει ακόμη, οπότε δεν μπορώ να ξέρω την ποιότητά του, αν και είμαι σίγουρος ότι θα σου προσφέρει πολλές στιγμές γέλιου! Πάντως, παρατηρώ πως το εξώφυλλο του τρίτου, είναι αρκετά λιτό και μινιμαλιστικό, πράγμα που δεν με χαλάει μεν, δεν το θεωρώ και το ιδανικό δε! Όπως και να 'χει εύχομαι να τα απολαύσεις!:havefun:

@ PowerRangers8 , ωραίες οι αγορές σου από το Comicdom Athens, αλλά ως γνωστόν, έχω μια προτίμηση στα BD, οπότε δεν μπορώ να παραβλέψω τα πέντε τεύχη Σέντρικ, τα οποία μάλιστα είναι και της Modern Times και συνεπώς αρκετά πιο δυσεύρετα από τα τεύχη ΜΑΜΟΥΘ εκείνης της περιόδου! Σου εγγυώμαι πάντως πως εάν βρω το έκτο τεύχος θα σου το δώσω( καθώς η εν λόγω σειρά δεν με ενδιαφέρει και τόσο)!:cheers3:

@ Rombax , ενδιαφέροντες οι τίτλοι των φανζίν, ωστόσο πολύ σημαντική η ολοκλήρωση των Κόρτο! Συγχαρητήρια! Γενικά, βλέπω ότι έχεις πέσει με τα μούτρα στα BD, ενώ παράλληλα διατηρείς και το ενδιαφέρον σου για τα Disney! Δηλαδή, τα γούστα μας ταυτίζονται τρομερά!:wow:

@ Black Panther ( παρεμπιπτόντως, τι ριζική αλλαγή ήταν αυτή! Από Λούτβιχ Φον Ντρεϊκ σε Black Panther!), κυρίως υπερηρωικές αγορές βλέπω, σε συνδυασμό όμως με τα Τεντεν και το Napoleon, εξισορροπήθηκε η κατάσταση! Πάντως, αν κι από disney δεν έχεις ποσότητα, έχεις ποιότητα! Πιο συγκεκριμένα, θα πω ό,τι και στον @ DM64007 παραπάνω! Πραγματικό κόσμημα αυτές οι ευρωπαϊκές εκδόσεις για τους φαν των disney...:D

@ rolandofshire , απίστευτες αγορές, όχι μόνο για την ποικιλία τους, αλλά και για την ποσότητα! Θα μου πεις, σε κοτζάμ Comicdom πήγες, δεν θα έκανες μερακλίδικες αγορές; Όντως, η αλήθεια είναι ότι στα φεστιβάλ όλοι μας δίνουμε το κατιτί παραπάνω για κόμικς!:P

@ shortly , γεμάτες BD και καλτ/ρετρό περιοδικά οι φωτογραφίες σου! Θα είμαι λιτός και θα πω μόνο ότι οι εικόνες που ανέβασες, είναι απλά υπέροχες!default_best.gif.459caa9832d40f4f8e3c90abfb2af541.gif

@ tomas good , πρώτον, καλά κάνεις και στηρίζεις την ελληνική αγορά και τις ελληνικές εκδόσεις κι ας τα έχεις! Respect από εμένα, όχι μόνο για την στήριξη προς τις ελληνικές εκδοτικές( οι οποίες αναμφίβολα τη χρειάζονται), αλλά και για το πλήθος των τούμπανων εκδόσεων που πήρες ( και δη αυτά τα omnibus είναι απίθανα)!:respect:

@ Lord Makro , όταν λέω εγώ ότι πρέπει να γίνεις συμβασιλέας του νήματος μαζί με τον @ Ion .... Τι να πει κανείς! Μιλάμε για top αγορές! Εν τω μεταξύ, βλέπω ότι όλοι αγοράσαμε την "Παραβολή" και γενικά βλέπω ότι έχει πουλήσει πάρα πολύ! Πιστεύω ότι πήγε καλύτερα από όλες τις τελευταίες εκδόσεις της εταιρείας! :cheers4:

@ james768 , το πακέτο όντως πολύ όμορφο αν κι αφού τα Ταρζάν είναι δύσκολα και χαρακτηρίζονται από σπανιότητα, πιστεύω ότι πρόκειται για μία έξοχη αγορά! Μάλιστα, προσωπικά προτιμώ τον Wolverine από τον Ταρζάν. Έτσι, το ότι προτιμώ τα μεν, αλλά τα δε είναι δύσκολα, με κάνουν να σε ζηλεύω( με την καλή έννοια πάντα) για τις αγορές σου!:cheers2:

@ Getta Robo Όμορφο άλμπουμ! Ούτε εγώ θυμάμαι να έχει αναφερθεί ποτέ κάποια εγχώρια έκδοση Power Rangers... Για να είμαι ειλικρινής, δεν τρελαίνομαι για τους εν λόγω ήρωες, ωστόσο, χαίρομαι όταν βλέπω έναν συμφορουμίτη να αποκτάει κάτι που επιθυμεί!:dance:

@ Pilgrim , όμορφη αγορά το βιβλίο, αλλά τα κόμικς που φαίνονται στην φωτογραφία δέκα σχόλια αργότερα δεν συγκρίνονται! Όλα σπάνια και δυσεύρετα, ενώ δεν μπορώ να αγνοήσω το υψηλό καλλιτεχνικό επίπεδο αυτών των κόμικς!:xm:

@ Grilos , ζηλεύω τόσο μα τόσο τα Alvar Mayor! Και πέραν τούτου, έχω σχηματίσει πολύ θετική εντύπωση για τον Tardi, ενώ για το Animal Castle είχα διαβάσει καλές κριτικές! Εν τω μεταξύ, αυτό το "Θάνατος στην πόλη" είναι καλό; Ξέρω πως θα βρω μια παρουσίαση στο φόρουμ, αλλά μιας και κάνουμε κουβεντούλα για τα νέα μας αποκτήματα... Τέλος, κλείνω με μια ερώτηση. Όταν λες ότι σου μένουν τα Ιζνογκούντ #15 και #20 για να κλείσεις από ΜΑΜΟΥΘ, εννοείς πως μόλις αποκτήσεις αυτά τα δύο θα κλείσεις τις βασικές σειρές( Αστερίξ-Λούκυ Λουκ- Τεντεν-Ιζνογκούντ) ή ότι θα κλείσεις γενικά, όλες τις σειρές της εκδοτικής;:thinking:

@ gimli , καλά να περάσεις με τις κωμωδίες του Αριστοφάνη( που είμαι σίγουρος ότι θα τις απολαύσεις, καθώς από τη μία που έχω ("Θεσμοφοριάζουσες"), έχω σχηματίσει θετικότατη εντύπωση για τη σειρά)! Όσον αφορά τα ΚΟΜΙΞ, τα έχω και νομίζω ότι είναι απίθανα( ιδίως το #16)!:cheers:

@ ATHANATOS , όντως να 'ταν η ζήλια ψώρα... Γιατί αυτή τη στιγμή που βλέπω τον Βίο, έχω πάθει!!!!!! Η επιτομή της ποιότητας έναντι της ποσότητας! Ένα και... ΤΕΛΕΙΟ!!!:rainbow:

@ guskoin , προσωπικά, το μάτι μου έπεσε στα της cinebook! Πολλοί, κλασικοί τίτλοι, οι οποίοι εμπίπτουν στα γούστα μου! Στη δεύτερη φωτογραφία... εκδόσεις γκουμούτσες!!!!!!! Τι Epicenter, τι Humanoids, τι Dark Horse... Πάντως αυτό το Bandera, πολύ θα το ήθελα κι εγώ( πιστεύω ότι θα αποκτηθεί μέσα στη χρονιά)!:party2:

@ Slaine , ωραία αγορά( δεν θα αναφερθώ στους τρόπους με τους οποίους μπορείς να ξεφορτωθείς την ετικέτα, καθώς με υπερκάλυψαν οι παραπάνω). Πάντως να ξέρεις ότι δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί μία Περιπέτεια σε ένα  mini market. Ίσα ίσα, συνήθως εκεί, σε κέντρα τύπου και σε περίπτερα έχεις τη δυνατότητα να βρεις πληθώρα τευχών της σειράς, μιας που -τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον- γίνεται συνεχώς αναδιανομή των όσων τευχών είναι διαθέσιμα!:blob7:

@ yorick , ειλικρινά σου εύχομαι να βρεις τα τελευταία δύο και να κλείσεις τη σειρά! Βέβαια, αν και τρομερά, αυτά τα παλιά τεύχη θεωρώ ότι χωλαίνουν αρκετά στη μετάφραση! Πάντως, καλορίζικα!:fish2:

And last, but not least...

@ Guts , χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω ξανά ανάρτησή(για την ακρίβεια αναρτήσεις) σου σε αυτό το νήμα! Και τι αναρτήσεις! Η μία με Μπλεϊκ και Μόρτιμερ, τεντεν, εξαντλημένο Αστερίξ( από πού αλήθεια) και Judje( περιμένω οπωσδήποτε σχόλιο πάνω σε αυτό) και η άλλη γεμάτη με ΜΑΜΟΥΘ κι ένα κορυφαίο υπερηρωικό( από σχεδιαστικής άποψης είναι αριστούργημα)! Για να απαντήσω και στον φίλο @ Laz33 ο οποίος αναρωτιέται. Σίγουρα βρέθηκε μεγάλο στοκ από παλιές σειρές της ΜΑΜΟΥΘ. Όταν πέρασα από την έκθεση βιβλίου ρώτησα τον υιό Κουτρουλάρη για το Θόργκαλ #1( το οποίο πρόσφατα εξαντλήθηκε) και μου είπε ότι βρέθηκαν αρκετά αντίτυπα( φυσικά όμως εγώ στάθηκα άτυχος, επειδή πέρασα βραδάκι κι ως τότε είχε εξαντληθεί το απόθεμα εκείνης της ημέρας). :groovy:

Τέλος πάντων, ας δείξω κι εγώ τα νέα μου αποκτήματα( από το The Comic Con με χρονολογική σειρά):

viber_image_2023-05-11_22-14-38-827.thumb.jpg.06bc5491b32c5ae052fd640a62031e49.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-38-911.thumb.jpg.b33248e8a72cf180160d9d05da1ef909.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-39-028.thumb.jpg.fa96913760d186729556abcad51724b6.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-39-220.thumb.jpg.3dde7bc7d14dd72dbaafe90c4f990575.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-529.thumb.jpg.cd42eb18efbe296e0e7381f4784dc6bd.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-471.thumb.jpg.2b90f8410c608f137aa3e34a7dbc5c33.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-620.thumb.jpg.89c992006adc9aa17b5d9c1478f92655.jpgviber_image_2023-05-11_22-14-40-829.thumb.jpg.d573deba110b4b6375c0b2ac046874d0.jpg

                                                                                                                                                                                 (Από τον @ tik ):thanks:

viber_image_2023-07-06_00-14-02-111.thumb.jpg.ab9a474e864991d8acf84f42f75085ce.jpgviber_image_2023-06-16_17-23-46-792.thumb.jpg.00db94f82468c485b5545a80e9da7ca8.jpgviber_image_2023-06-16_17-23-48-955.thumb.jpg.20a1a79c18ff4b73a319fe908f7f7d6c.jpgviber_image_2023-07-06_00-14-02-387.thumb.jpg.94cb3db9d482033af9438b6edc70292a.jpgviber_image_2023-06-30_13-34-13-414.thumb.jpg.8e8e273677ce863f11961c22d1be74f0.jpg

:beer::beer::beer:

 

Υπάρχει βραβείο για το μακροσκελέστερο post;:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

27 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Υπάρχει βραβείο για το μακροσκελέστερο post;:lol:

Δεν δίνουμε βραβεία σε Α.Ι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  304
  • Reputation:   2445
  • Achievement Points:  367
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1124 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Είπα να στηρίξω Έλληνες εκδότες...:beer:

20230706_100032.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  605
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  2
  • With Us For:  947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Πριν από μια βδομάδα περίπου είχα τα γενέθλια μου και μου χάρισαν αυτό εδώ το τούβλο:

 

mouse.thumb.jpg.93366386e43673346808b0594a5b1e69.jpg

Είναι περίπου 500 σελίδες, και περιέχει όλη την ιστορία του Μίκυ Μάους. Θα ομολογήσω ότι δεν ενδιαφέρομαι πολύ για τα κομμάτια που μιλάνε για τα καρτούν (δηλαδή το μεγαλύτερο μέρος του βιβλίου), αλλά έχει κεφάλαια αφιερωμένα στα κόμικς που είναι υπέροχα, με αναφορές σε δημιουργούς όπως το Γκοτφρεντσον, το Ταλιαφέρρο, το Σκάρπα και ακόμα και σύγχρονους όπως τον Κάστυ. Ακόμα και αν δεν είναι κόμικς, είναι σίγουρα ένα από τα διαμάντια της συλλογής μου. Μακάρι όμως να υπήρχε και κάτι παρόμοιο και για τον Ντόναλντ, σίγουρα θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον.

 

Spoiler

Επίσης, το βιβλίο αυτό είναι τεράστιο, ακόμη μεγαλύτερο και από τους τόμους της Fantagraphics. Ίσως είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι το ότι έχω τόσο ψηλά ράφια, γιατί αλλιώς δε ξέρω που θα το έβαζα.

height.thumb.jpg.56a5b9c8fabd3bf4928933fab5be5a5e.jpg

 

Πήρα και αυτό από τον θείο μου. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι είναι, αλλά το ξεφύλλισα λίγο και μου έχει κάνει καλή εντύπωση.

 

.thumb.jpg.e19732d1777d550659ce7a62fd12e0b0.jpg

 

Τέλος, οι αγορές μου από την έκθεση του Πειραιά, από τα περίπτερα της Μαμούθ και της Jemma. Το πιο αξιοσημείωτο εδώ είναι το πρώτο μου Θόργκαλ, που πήρα επειδή έχω ακούσει καλά λόγια για τη σειρά στο φόρουμ.

 

mamouth.thumb.jpg.3564f17c186893631a44f92b5e5f87ce.jpg

 

 

 

Επεξεργασία από Rombax
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

12 λεπτά πριν, Rombax είπε:

Πήρα και αυτό από τον θείο μου. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι είναι, αλλά το ξεφύλλισα λίγο και μου έχει κάνει καλή εντύπωση.

 

.thumb.jpg.e19732d1777d550659ce7a62fd12e0b0.jpg

Αυτό αγαπητέ είναι το graphic novel από το Αστέρι του Βορρά του Φίλιπ Πούλμαν, το πρώτο μέρος της Τριλογίας του Κόσμου. Αν δεν τον έχεις διαβάσει σα βιβλίο, κάντο σύντομα. Μακάρι αυτό να σε εμπνεύσει να το κάνεις. Έχει γίνει και ταινία με τη Νικόλ Κίντμαν (στο ρόλο της κακιάς) αλλά δεν το προχώρησαν και στα υπόλοιπα βιβλία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

1 ώρα πριν, rolandofshire είπε:

Αυτό αγαπητέ είναι το graphic novel από το Αστέρι του Βορρά του Φίλιπ Πούλμαν, το πρώτο μέρος της Τριλογίας του Κόσμου. Αν δεν τον έχεις διαβάσει σα βιβλίο, κάντο σύντομα. Μακάρι αυτό να σε εμπνεύσει να το κάνεις. Έχει γίνει και ταινία με τη Νικόλ Κίντμαν (στο ρόλο της κακιάς) αλλά δεν το προχώρησαν και στα υπόλοιπα βιβλία.

Το προχώρησαν σαν τηλεοπτική σειρά με άλλο καστ!

Προβλήθηκε στην Ελλάδα από τη NOVA σε τρεις σαιζόν που καλύπτουν και τα τρία βιβλία!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2713
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Ένα καλοκαιρινό δωράκι 386 σελίδων από Γερμανία :)

 

1.thumb.jpg.b5fe3524f46877e06420204ff5e2e8b3.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3259
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό μου ότι θα απέκτησα αυτά τα αριστούργηματα. Ίσως επειδή τα βρήκα σε αρκετά λογική τιμή από ιδιώτες που γνωρίσουν την αξία των κομιξ και σέβονται το πάθος των συλλεκτών στο κόσμο του Disney. Τώρα εύχομαι να έχω τη καθαρή τύχη για να βρω τους τελευταίους τρεις τόμους της Βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ και άλλον έναν τόμο "Τα Χαμένα Επεισόδια" αλλά δε νομίζω λόγω της παρανοϊκής τιμής στο Θεό. Όταν κυκλοφορούσαν οι τόμοι τότε , ήταν στα 20-25 ευρώ ο καθένας και δεν πήρα κανέναν γιατί τα είχα σε τεύχη ΚΟΜΙΞ αλλά που να φανταστώ ότι στις τωρινές μέρες είναι ο μαύρος χρυσός και η τιμή... θεέ μου :wow:...
Και όσο για τα ΜΕΓΑΛΟ ΜΙΚΥ της χρονολογίας '80s - '90s τα πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή από μια καλή ιδιωτρια. Τα περισσότερα βρίσκονται σε άψογη κατάσταση, λες και δεν τα ακούμπησε καθόλου ο χρόνος.
Τώρα είμαι σε δίλημμα αν θα τα πάρω όλα για τις διακοπές να τα διαβάσω 😄 παίρνοντας μεγάλο ρίσκο).
 
 
@Θοδωρής Καραπάνος  ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Ανέβασα αγγελία αναζήτησης για το Σεντρικ νο.6 αλλά καμιά απάντηση, Βεβαία πολύ δύσκολο να βρεθεί αλλά θα προσπαθήσουμε φίλε.

358385268_614238910799606_2878315283343759377_n.jpg

358549322_1598026450683264_885093612063131955_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

On 6/7/2023 στο 11:16 ΠΜ, Rombax είπε:

 

Τέλος, οι αγορές μου από την έκθεση του Πειραιά, από τα περίπτερα της Μαμούθ και της Jemma. Το πιο αξιοσημείωτο εδώ είναι το πρώτο μου Θόργκαλ, που πήρα επειδή έχω ακούσει καλά λόγια για τη σειρά στο φόρουμ.

 

mamouth.thumb.jpg.3564f17c186893631a44f92b5e5f87ce.jpg

 

 

 

 

Πολύ ωραίες αγορές.

Το Θόργκαλ είναι εκπληκτική σειρά.
Πιστεύω θα σ΄αρέσει.
Το ιδανικό βέβαια θα ήταν να ξεκινήσεις απ΄το νο1, μιας και στα Θόργκαλ υπάρχει μια σύνδεση μεταξύ των story arcs, αλλά εντάξει, και το τεύχος που αγόρασες μπορεί να διαβαστεί μεμονωμένα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα κατανόησης.

Θα μπορούσες επίσης για αρχή να ξεκινούσες με το νο7, που έχει το origin του Θόργκαλ και άλλες δύο μικρές ιστορίες.

Η cinebook μάλιστα ξεκίνησε τη σειρά με αυτό το τεύχος.
Καλή ανάγνωση, περιμένω εντυπώσεις.

 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10084
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   820
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Παρασκευή και comics, ο καλύτερος συνδυασμός!

Ωραία πραγματάκια. Εφιστώ την προσοχή (σε όποιον δεν το έχει υπόψιν) στο CREEPY ARCHIVES.

Η Dark Horse ξεκινάει να επανεκδίδει τη σειρά (μαζί με το... αδελφάκι EERIE ARCHIVES) σε softcover

αυτή τη φορά και σε πολύ προσιτή τιμή. Αυτός είναι ο πρώτος τόμος που κυκλοφορεί. Τα προτείνω

Α-ΝΕ-ΠΙ-ΦΥ-ΛΑΚ-ΤΑ!

viber_image_2023-07-07_18-49-45-910.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  723
  • Reputation:   5691
  • Achievement Points:  773
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

On 6/7/2023 στο 12:16 ΠΜ, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

@ Captain Cooper , τι να πω; Πραγματικά, πολύ, πολύ καλές αγορές! Ανυπομονώ να δω κάποια στιγμή και τη συλλογή σου! Τα γούστα μας απ' ό,τι βλέπω είναι κοινά, οπότε κατά 90% θα ζηλέψω( με την καλή έννοια)! Εν τω μεταξύ, αυτές τις οικονομίες του Θείου Σκρούτζ πού τις βρήκες; Γιατί απ' όσο γνωρίζω, η παλιά αυτή έκδοση, είναι αρκετά έως πολύ δυσεύρετη!:)

 

 

 

 

Τη συλλογή μου θα αργήσεις να τη δεις γιατί τα περισσότερα είναι σε κουτιά ή κούτες και μέσα σε ντουλάπια λόγω χώρου.

 

Οι οικονομίες δεν είναι τόσο σπάνιες. Κάποιες τις πήρα με €1.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

8 λεπτά πριν, Captain Cooper είπε:

Οι οικονομίες δεν είναι τόσο σπάνιες. Κάποιες τις πήρα με €1.

Σπάνιες με την έννοια δυσεύρετες και συνεπώς η αναζήτησή τους είναι χρονοβόρα! Όσον αφορά την τιμή, η αλήθεια είναι ότι δεν γνώριζα καθόλου πόσο πωλούνται, αλλά χαίρομαι που ακούω ότι βρίσκονται σε κανονικά επίπεδα!:beer:

Πάντως υπέροχες όλες οι τελευταίες αγορές @ Rombax , @ yorick και @ PowerRangers8 και γενικά λατρεύω αυτή την υπέροχη αναλογία μεταξύ ποιότητας και ποσότητας! Εύχομαι να απολαύσετε την ανάγνωση των καινούριων σας κόμικς!:havefun::cheers3:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

On 6/7/2023 στο 12:16 ΠΜ, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

κι εσύ ωραία αποκτήματα, ωστόσο αυτό που ξεχώρισα, ήταν το "god summoner"! Φανζινάκι δείχνει, αλλά πολύ άρτια σχεδιασμένο! Για πες καμιά γνώμη!

 

Βασικα δεν θα το ελεγα ακριβως αγγλικο manga (οπως ειπε ο φιλος @ Rombax   )  αλλα αγγλοφωνο Manga μιας και ειναι ελληνων δημιουργων αλλα στην αγγλικη γλωσσα. Φανζιν δεν ξερω αν χαρακτηριζεται παντως ειναι αυτοεκδοση και μαζεψαν χρηματα μεσω του kickstarter. 

 

Σεναριο Διονυσης Ζογαρης και σχεδιο Μανος Λαγουβαρδος (που εχουμε δει και αλλες δουλεεις του και ειδικα στο σχεδιο ειναι πολυ δυνατος). Δες αλλες δουλειες του εδω και εδω και εδω  και εδω.

 

 

Ακομα δεν το εχω τελειωσει ωστε να σχολιασω πληρως αλλα γενικα μου αρεσε. Σχεδιο εξαιρετικα δυνατο και σεναριο αξιοπρεπες φαντασυ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  605
  • Reputation:   4748
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  2
  • With Us For:  947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Είμαι στη Θεσσαλονίκη αυτό το Σαββατοκύριακο για ένα γάμο, και σήμερα επισκέφτηκα για πρώτη φορά το Μαγικό Κόσμο.

Δυστυχώς δεν είχα αρκετό χρόνο για να δω τα πάντα αλλά πήρα αυτά τα τρία:

 

IMG_20230708_174808.thumb.jpg.e817695dc10b158ae46fce0deef41987.jpg

 

:D:beer:

Επεξεργασία από Rombax
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Επειδή έλειπα το σκ...έστειλα τον δόλιο φίλο μου στο παζάρι του βιβλίου και πήρα όλους τους τόμους από Μπλεκ + κάποια συμπληρώματα GN από μικρό ήρωα που μου έλειπαν...IMG-054e3e7f5649dfdbe670cc1e03d64f1b-V.thumb.jpg.345908c087da524281870cc7449888e1.jpg

 

Είμαι αρκετά κοντά πλέον στο να συμπληρώσω ότι υπάρχει διαθέσιμο στο site του μικρού ήρωα με εξαίρεση μονο παλιά τευχακια Περιπέτεια και Μικρό ήρωα που δεν ψήνομαι να ξεκινήσω.

 

Γενικά είχε καλές εκπτώσεις από 30 έως 40%. Οι τόμοι είχαν 2 ευρώ each.

 

Επεξεργασία από Lelis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95126
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@ Lelis

 

Όλα θα σου αρέσουν, αλλά προσωπικά με ικανοποίησαν πολύ η Βόμβα και το The King. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ Lelis , απίστευτο οφθαλμόλουτρο οι αγορές σου!:confuse:Προσωπικά χάρηκα που είδα τα τρία δάχτυλα στις αγορές σου! Πολύ, πολύ καλή έκδοση κι αρκετά ενδιαφέρουσα/πειραματική ιστορία! Αλλά αυτά θα τα συζητήσουμε περαιτέρω στο κατάλλληλο νήμα! Προς το παρόν λοιπόν, συγχαρητήρια για τις αγορές σου!:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ Θοδωρής Καραπάνος άργησα λίγο να απαντήσω! Τα Alvar Mayor μου αρέσουν πολύ και η έκδοση τα σπάει τόσο σε ποιότητα όσο και σε γραφιστικά. Όταν έμαθα ότι η Jemma τα φέρνει χάρηκα πάρα πολύ! Το "Θάνατος στην πόλη" όταν το διαβάσω θα σου πω, προς το παρόν ακόμη δεν έχω προσωπική άποψη.

Από Μαμουθ, έχω κλείσει: Αστερίξ - Λούκυ Λουκ - Ρανταπλάν - Μπλούμπερυ - Θόργκαλ - Κόττον Κιντ.
Ιζνογκούντ μου λείπουν τα 15 και 20. Μπλεικ και Μόρτιμερ μου λείπει μόνο το τρέχον τεύχος (περιμένω να αρχίσει το 30% έκπτωση, πριν το πάρω), Τεν-Τεν έχω 3 ή 4 αλλά έχω όλη τη σειρά στα αγγλικά οπότε δεν ξέρω αν ποτέ μαζέψω τα ελληνικά. Επίσης από Κόρτο - Μαλτέζε, έχω τα άπαντα από "Μικρό Ήρωα" αλλά και κάτι τεύχη Μαμούθ ξέμπαρκα.

Άρα δεν έχω τα πάντα, απλά αυτά που με ενδιαφέρουν.

Υ.Γ. Κάποια από τα κόμιξ που θέλω υπάρχουν ήδη στην Πολιτεία με έκπτωση, αλλά με την μπούρδα που κάνουν με το αντικλεπτικό, πλέον είναι η έσχατη λύση.

2023-07-16 09_00_07-Επιθυμητά Βιβλία Αναγνώστη - BillyGrande — Mozilla Firefox.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχουν μαζευτεί αρκετά πράγματα τα οποία θέλω να ανεβάσω σε αυτό το θρεαντ. Θα αρχίσω με αυτά από τα 2 Con  :)

 

Πριν πάω στα Κον θα δείξω τις αγορές μου από το efantasy. Ήταν η φιγούρα του Gojo η οποία αγορά έτυχε την free comic book day και το κατάστημα είχε λαχνούς από τους οποίους έπαιρνες δώρα.  Ο Gojo μου έδωσε την δυνατότητα για 2 λαχνούς. Κέρδισα τα παρακάτω και από τους 2 :D  Πήρα και τα 4 τευχάκια της fbd.

 

figures-new-ef-gojo.thumb.jpg.0a36e19629625aab88ea0a80920a7b23.jpg con(14).thumb.jpg.e80c16b73a72820c0aeca0fe05d9d8d0.jpg con(11).thumb.jpg.128af7e70703c9f403af4084768cdd21.jpg

 

Demon Slayer Funkos + Αφίσες

 

Έβλεπα και την τρίτη σεζόν του άνιμε τότε οπότε πρίμα.

 

The Comic Con 7

 

con(1).thumb.jpg.d33679446f3e6c9fed69481f5436915f.jpg

 

Sakamoto Days Volumes 3,4,6

 

con(2).thumb.jpg.53ebca3480811f8314b8f7ea3bdc3459.jpg

 

Kaiju No 8 Vol 1 (είπα να του δώσω μια ευκαιρία) - Blue Lock Vol 6

 

con(6).thumb.jpg.82bc9d473f14a3eeb274f283bb8d1c3b.jpg con(7).thumb.jpg.904cf5f75e61d393ecabbd58a619a79b.jpg

 

Από τα Λούκυ Λουκ αγόρασα την Κιβωτό του Ρανταμπλάν μόνο και τα υπόλοιπα τα είχα για υπογραφή. Μου έκανε στην κιβωτό και σχεδιάκι ο Ασντε.

 

Από Ντισνεικά έκανα κάποιες αγορές αλλά θα αρχίσω από τις υπογραφές του Κάστυ.

 

con(8).thumb.jpg.3e9ec1d41f20f8012a69f0f2b6ffb55d.jpg con(10).thumb.jpg.cb10ec56a0c2845bf3e66faa8d7c5b23.jpg con(9).thumb.jpg.2f917db372c8a08b83b26265f41b561b.jpg

 

con(13).thumb.jpg.3760b3174507fd262d981bb99b4b725d.jpg con(12).thumb.jpg.a21b8f7d01a80f42d4655869823d8ccd.jpg

 

 

Αφίσες

 

con(19).thumb.jpg.4acf1ecdf471559b5b1d3bbef47db455.jpg con(20).thumb.jpg.0df1e9c8ee8a9bf91a82ceb4cc74306f.jpg con(21).thumb.jpg.16ae00c0adc99d01c5e2b1a0f4094a62.jpg

 

Τα 2 πρώτα από Κάστυ. Το πρώτο είναι για την ιστορία που μπαίνει το τώρα στο Μίκυ Μάους (Όλα αυτά που θα συμβούν Αύριο)  και το δεύτερο παραλείφθηκε από την ιστορία Όλα αυτά που θα συμβούν Χθες που είναι πριν την ιστορία που μπαίνει τώρα στο ΜΜ. Η τρίτη αφίσα είναι του άνιμε Chainsaw Man από τον Γιώργο Καλοκαιρινό.

 

con(4).thumb.jpg.d2f06e80ab098d521133f4c27293898e.jpg con(5).thumb.jpg.f1c1fee7e9fd54d61e5177bfb053eb67.jpg

 

Κλείνω το The Comic Con με το Avel Vol 2 του Καλοκαιρινού και ανοίγω το ComicDom με το God Summoner 5 του Μάνου Λαγουβάρδου με υπογραφές εννοείται.

 

ComicDom

 

con(17).thumb.jpg.1687dfe6c399d4d622963bf9830f374f.jpg

 

Μια αφισούλα με την Υπογραφή της Αγγελικής Σαλαμαλίκη έτσι για το καλό.

 

con(3).thumb.jpg.36038e02ca965849bc36602f447eae94.jpg

 

Παραγγελία μου από το Manga District. Jujutsu Kaisen Vol 19 - Spy x Family Vol 9 - Blue Period Vol 12 - The World after The Fall Vol 2(δεν ήταν στην παραγγελία αλλά το πέτυχα εκεί, το ήθελα και το τσίμπησα)

 

Τέλος άφησα το καλύτερο και από τα 2 Κον. Τα σκιτσάκια :love4:

 

con(16).thumb.jpg.fef9a68b9d18ab73eb52d0e83932ce76.jpg con(15).thumb.jpg.7f921e90ab591da3e07312831313e9c5.jpg con(18).thumb.jpg.e50e1196284f99e95d5f3ac8cf938d9e.jpg

  1. Ένας μοντέρνος μαφιόζος Μαύρος Πητ από τον Κάστυ.
  2. Gojo Satoru - The Badass (Μάνος Λαγουβάρδος - The Comic Con)
  3. Isagi Yoichi - The Egoist (Μάνος Λαγουβάρδος - ComicDom)

Θα ζητήσω και άλλα σκιτσάκια από τον Μάνο στο μέλλον :D  Αυτά τα ολίγα για την ώρα :) More soon.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3259
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Επιστρέφω στην Αθηνα λόγω μιας υποχρεωτικής εκκρεμότητας μόνο για 3 μέρες. Μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα στην αθηναϊκό φούρνο κατάφερα να αποκτήσω τα καλοκαιρινά αριστουργήματα.

- 65 τεύχη ΚΟΜΙΞ του Τερζοπουλο (αφού τα έχασα με τη πάροδο του χρόνου και προσπαθώ να φάω τον κόσμο για να τα ξαναβρώ. Πφ από την αρχή...).

- Sticker Album The Adventures of Mighty Max (ένα κομμάτι της παιδικότητας).

- Ανατριχίλες Τόμος 48 (χρειάζομαι άλλους τους δυο τελευταίους τόμους 49-50 για να κλείσω τη σειρά μετά από 27 χρόνια. Άλλο ένα κομμάτι της παιδικότητας).

- Hachette 102 - The Amazing Spider-Man Ο Θάνατος των Στεισι.

- Δυο Γίγας (ψάχνω τον τρίτο με μοβ εξώφυλλο) και δυο τα Μεγάλα Σήριαλ.

 

Σύντομα θα γυρίσω πίσω στο πατρικό μου για το υπόλοιπο καλοκαίρι. Θα απολαύσω όσο μπορώ αυτές τις εβδομάδες σε παράλιες, Nintendo Switch, γυμναστική και πολύ διάβασμα).

Καλές διακοπές και καλή ξεκούραση σε όλους!!!!

363830384_1329774101224529_4539584864662097873_n.jpg

363842062_1280870102544652_5736119324694804111_n.jpg

363834588_240085355644680_2677019025906022684_n.jpg

363814261_1009345000500803_5282129879833674811_n.jpg

363842617_826126728908113_6129425155531330824_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25611
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είχα καιρό να αγοράσω κάτι...

 

DSC02330.thumb.JPG.8afca57ea85c6d421278b58536cd0e12.JPG

 

Η "Κίτρινη Σφραγίδα" είναι από τον Κωστή (mycomics.gr) και τα άλλα δύο, από παλαιοβιβλιοπωλείο...

 

Το #1 Μπλέικ και Μόρτιμερ, ήρθε να κάνει παρέα στο #2 και στο #3, και όπως βλέπετε, όταν δεν ξέρεις τι έχεις, μοιραία προκύπτουν διπλές αγορές...

 

DSC02333.thumb.JPG.6e62301fd3102c64f50d7757adb4387a.JPG

 

 

:beer0:

 

 

 

Επεξεργασία από archon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35687
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  387
  • Reputation:   3473
  • Achievement Points:  401
  • Days Won:  8
  • With Us For:  1546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  18

Επιτέλους μετά από πολύ καιρό απουσίας και αφού ξεμπέρδεψα με τις πανελλήνιες επανήλθα στο άθλημα.

 

 :D

 

IMG_20230730_190753.thumb.jpg.158f25e9f204e49cdc043bf94ba156ec.jpg

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34728
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 5/7/2023 στο 8:08 ΜΜ, Captain Cooper είπε:

Παραλαβή πριν από λίγες μέρες.

 

sss.thumb.jpg.e2aca482b1b3f548ba5ecce0a2cc5f78.jpg

IMG_20230505_210406.thumb.jpg.47122d2732cbb3aeb4721d2214f6a7da.jpg

Τα τρία παλιά Ντίσνεϋ που πήρες (Σούπερ Μίκυ και τα δύο κόμιξ) είναι εξαιρετικές αγορές

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  304
  • Reputation:   2445
  • Achievement Points:  367
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1124 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Κάτι κάναμε τελευταία:) 

Ξεκινώντας μερικά ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ Τερζόπουλου:

20230729_122904.thumb.jpg.ab6b9d3f68043886b5ebe2cf1a498913.jpg

 

Ακολούθως τεύχη του ΚΟΜΙΞ του Τερζόπουλου (Ευτυχώς βρήκα το #301 σε περίπτερο και γλύτωσα από την αισχροκέρδεια):cheers3:

20230802_095650.thumb.jpg.f0176be714f94522f51aeebfbbd1a694.jpg

Συνεχίζουμε με ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ, τα οποία τα τσίμπησα χωρίς δεύτερη σκέψη μιας και μερικά από αυτά είναι εξαντλημένα, και είναι και με το αγαπημένο σαγρέ εξώφυλλο.

 20230730_104757.thumb.jpg.c4ed0411f79776282580df40e9a5a953.jpg

Το νέο Ιζνογκούντ και η επανέκδοση του Μονόκερου με τον Βέλγο ντετέκτιβ (στηρίζουμε ΜΑΜΟΥΘ:xm:), και ο κατα γενική ομολογία φοβερός τόμος του αραχνάκια που εξέδωσε τελευταία η Hachette και που τον ήθελα οπωσδήποτε ως νεομαρβελάκιας που είμαι πλέον.

20230802_094752.thumb.jpg.a3670330dd4455f1e85885ae7c482b3d.jpg

Τέλος αγόρασα ΜΜ για τη συλλογή μετά από καιρό, μιας και το αξίζουν οι Casty-Bonfatti20230802_094935.thumb.jpg.8cf9d360a6332818185785e358a086de.jpg

 

Aυτά!:beer:

Επεξεργασία από Black Panther
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

38 λεπτά πριν, Black Panther είπε:

Κάτι κάναμε τελευταία:) 

Ξεκινώντας μερικά ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ Τερζόπουλου:

20230729_122904.thumb.jpg.ab6b9d3f68043886b5ebe2cf1a498913.jpg

 

Ακολούθως τεύχη του ΚΟΜΙΞ του Τερζόπουλου (Ευτυχώς βρήκα το #301 σε περίπτερο και γλύτωσα από την αισχχροκέρδεια:cheers3:

20230802_095650.thumb.jpg.f0176be714f94522f51aeebfbbd1a694.jpg

Συνεχίζουμε με ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ, τα οποία τα τσίμπησα χωρίς δεύτερη σκέψη μιας και μερικά από αυτά είναι εξαντλημένα, και είναι και με το αγαπημένο σαγρέ εξώφυλλο.

 20230730_104757.thumb.jpg.c4ed0411f79776282580df40e9a5a953.jpg

Το νέο Ιζνογκούντ και η επανέκδοση του Μονόκερου με τον Βέλγο ντετέκτιβ (στηρίζουμε ΜΑΜΟΥΘ:xm:), και ο κατα γενική ομολογία φοβερός τόμος του αραχνάκια που εξέδωσε τελευταία η Hachette και που τον ήθελα οπωσδήποτε ως νεομαρβελάκιας που είμαι πλέον.

20230802_094752.thumb.jpg.a3670330dd4455f1e85885ae7c482b3d.jpg

Τέλος αγόρασα ΜΜ για τη συλλογή μετά από καιρό, μιας και το αξίζουν οι Casty-Bonfatti20230802_094935.thumb.jpg.8cf9d360a6332818185785e358a086de.jpg

 

Aυτά!:beer:

Nice αλλά

 

39 λεπτά πριν, Black Panther είπε:

Ευτυχώς βρήκα το #301 σε περίπτερο και γλύτωσα από την αισχχροκέρδεια

Σε ποιο περίπτερο το κέρατό μου έχω γίνει Indiana Jones να το βρω:chicken::beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  304
  • Reputation:   2445
  • Achievement Points:  367
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1124 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

3 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Nice αλλά

 

Σε ποιο περίπτερο το κέρατό μου έχω γίνει Indiana Jones να το βρω:chicken::beer5:

3,9€ κιόλας φίλε! Αν περάσεις από Χαλκιδική να τσεκάρεις, έχει βρωμίσει ο τόπος από ΚΟΜΙΞ του Τερζό:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45789
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

7 hours ago, rolandofshire said:

Nice αλλά

 

Σε ποιο περίπτερο το κέρατό μου έχω γίνει Indiana Jones να το βρω:chicken::beer5:

Το 301 το βρήκα στο κεντρικό ψιλικατζιδικο στο μετρό στην Πανόρμου σε ονομαστική τιμή πριν λιγες ημερες (πλεον έχει εξαντληθεί). Στο πρακτορειο των Κτελ επισης στη Λιοσιων βρηκα καποια απο τα τελευταια 10 τεύχη. Γενικα εχει παρει το ματι μου καποια τεύχη σε κεντρικα σημεια. Ίσως να έγινε γενική καλοκαιρινη διανομή των τελευταιων τευχών του Τερζο. Θα σου πρότεινα να κανεις μια γύρα αυτές τις ημερες σε κεντρικα περίπτερα / πρακτορεία.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  565
  • Reputation:   3687
  • Achievement Points:  624
  • Days Won:  9
  • With Us For:  382 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  14

19 ώρες πριν, Black Panther είπε:

3,9€ κιόλας φίλε! Αν περάσεις από Χαλκιδική να τσεκάρεις, έχει βρωμίσει ο τόπος από ΚΟΜΙΞ του Τερζό:beer:

Περιοχή;  Για να έρθω και να πάρω σηκωτό όλο το περίπτερο :lol:

Επεξεργασία από natsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.