Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Ultimate Spider-Man Collection - Radnet (Κουβεντούλα)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  52
  • Content Count:  725
  • Reputation:   5699
  • Achievement Points:  775
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Η Radnet πάντως ξεκίνησε πάλι τα γνωστά της. Θα δούμε μεταξύ άλλων το «Θάνατο του Ζαν ντε Γουλφ»,

 

Αφορά μάλλον κάποιον Γάλλο σεφ χαμένο συγγενή της Βιρτζίνια Γουλφ. Ελπίζω να το καταλάβει ο μεταφραστής και να μην το δούμε στο εξώφυλλο.

Επεξεργασία από Captain Cooper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Γέλασα πολύ με ορισμένα σχόλια :lol:

Μια γρήγορη ματια στις ιστορίες έχω διαβάσει μόνο όσες ήταν στην συλλογή της Hachette οπότε 4 ιστορίες απο τις 60. Μια χαρά! Αρκετό νέο υλικό για εμένα.

Λογικά με βλέπω να τα παίρνω όλα . Το 50 ευρώ συνδρομή δεν παίζει να ισχύει.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  380
  • Reputation:   3290
  • Achievement Points:  385
  • Days Won:  12
  • With Us For:  938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν ισχύει το 50 αλλιώς θα είχε πέσει η σελίδα τους !! 

Αχ αχ και βαχ (ήχοι κοιτώντας τη λίστα και μελετώντας την)

 

Διώχνω τη γυναίκα από το σπίτι , τέλος !! Θέλω  χώρο!! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Πότε φτάσατε τις 2 σελίδες στο θέμα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

@ nikolas12  θέλουμε meme με το Μάριο τον Ανωμαλια

Radnet χτύπα μας, βάρα μας, μπατσισε μας, είμαστε kinky boys (η αλλιώς γκαβλιαρηδες όπως λέει ο φίλος @ ManaLeak13 )

 

μαριος ο ανωμαλιας κλωτσα με.jpg

Εγώ στη Radnet όταν είδα τι συλλογάρα βγάζει. 

 

Πέραν της πλάκας τώρα, η επιλογή συλλογής είναι πάρα πολύ καλή. Έχω πολλές σκέψεις όσον αφορά το πως θα τη χειριστώ εγώ δηλαδή αν πλέον προλαβαίνω να κάνω previews και μεγάλα αφιερώματα, αφού το εβδομαδιαίο Radnet και κάθε δύο εβδομάδες Hachette με εξάντλησε ως αναγνώστη και άφησα πολύ πίσω διάφορα κόμικς που ήθελα να διαβάσω από Marvel-DC αλλά και Image-Dark Horse κτλ. Είδα όμως στην εξηντάδα κάτι Maximum Carnage και κάτι απίστευτα έπη που σημαίνει ότι σίγουρα θα την αποκτήσω ολόκληρη.

 

Το θέμα όμως δεν έχω πλέον απολύτως καμία εμπιστοσύνη στη Radnet ότι δε θα τα σκοτώσει στις τιμές κάποια στιγμή μελλοντικά. Περνάω ένα δύσκολο φεγγάρι οικονομικά και θα συνεχίσει έτσι για λίγους μήνες ακόμα, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο με βολεύει να παίρνω κάθε εβδομάδα ή να κάνω ένα πολύ μεγάλο άνοιγμα και να δεσμεύσω ένα 50ευρο για τόσους μήνες (αναλογιζόμενος ότι μιλάμε για 152 ευρώ στην εικοσάδα άρα 456 ευρώ συνολικά ήτοι ένα εννιάμηνο με 50 ευρώ σίγουρα στη συλλογή).

 

Θα ακούσω τις ιδέες σας για όσα γράφω στο πρώτο σκέλος περί previews-reviews και είμαι εδώ για συζήτηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13784
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Να δούμε πρώτα τι ιστορίες θα περιέχει ο κάθε τόμος, πόσες ιστορίες (θα είναι πάλι 5 ή να περιμένουμε κανα θαύμα με 7-8) και φυσικά τις συνέχειες μεταξύ τους.

Ελπίζω να το πάμε χρονολογικά και όχι τουρλουμπούκι.

 

Το μεγάλο πρόβλημα ειναι αυτα που έχουμε απο την Hachette ή απο τα αμερικάνικα, τα ξαναπέρνουμε ή όχι ; :thinking:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16066
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

4 min ago , nikolas12 said:

Θα ακούσω τις ιδέες σας για όσα γράφω στο πρώτο σκέλος περί previews-reviews και είμαι εδώ για συζήτηση.

 

Δεν κανεις καθολου Review για μεγαλο χρονικο διαστημα και διαβαζεις οποτε γουσταρεις και εχεις χρονο. Συγχρονως αγοραζεις την συλλογη που δινει το Delorean κομματι κομματι. Μολις το ολοκληρωσεις θα ταξιδευεις πλεον ανετα πισω στον χρονο και στην καταλληλη ημερομηνια και προσθετεις στο φορουμ το Review απο τον τομο εκεινης της εβδομαδας.

 

Πιο λογικη απαντηση δεν εχω... 

 

Εκτος ισως απο το να αγοραζεις λαχεια, να κερδισεις λαχειο, να σταματησεις την εργασια σου και να ασχολεισαι μονο με αναγνωση κομικ και reviews!! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  380
  • Reputation:   3290
  • Achievement Points:  385
  • Days Won:  12
  • With Us For:  938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

10 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Να δούμε πρώτα τι ιστορίες θα περιέχει ο κάθε τόμος, πόσες ιστορίες (θα είναι πάλι 5 ή να περιμένουμε κανα θαύμα με 7-8) και φυσικά τις συνέχειες μεταξύ τους.

Ελπίζω να το πάμε χρονολογικά και όχι τουρλουμπούκι.

 

Το μεγάλο πρόβλημα ειναι αυτα που έχουμε απο την Hachette ή απο τα αμερικάνικα, τα ξαναπέρνουμε ή όχι ; :thinking:

 

Όσα έχουμε ήδη  δεν βρίσκω λόγο να τα ξαναπάρουμε όχι τόσο για οικονομικά ( spiderman είναι αυτός ) αλλά ξεκάθαρα λόγω χώρου !!!

Από την άλλη ξαφνικά πολλά που έχουμε θα βρεθούν ως δια μαγείας στη βιβλιοθήκη μας !! 

Άτιμη η μαγεία. Χοπους ποκους και τσουπ !! Να τα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ελπίζω να μην έχουν αρίθμηση στη ράχη αλλά χρονολογία πρώτης έκδοσης, ώστε να κυκλοφορούν οι τόμοι με όποια σειρά θέλουν κι εμείς να τις βάζουμε στη βιβλιοθήκη με χρονολογική σειρά (όσοι έχουμε κόλλημα, τουλάχιστον, με αυτό). Όπως είχε γίνει πχ στη βιβλιοθήκη Ντίσνευ της Καθημερινής.

 

Edit: Μπα, βλακεία έγραψα. Αφού σε κάποιους τόμους υπάρχουν τεύχη από διαφορετικές χρονικές περιόδους.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Όταν βγει το Marvel Knights Spider-Man The Last Stand,call me maybe. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

22 λεπτά πριν, theforce είπε:

Ελπίζω να μην έχουν αρίθμηση στη ράχη αλλά χρονολογία πρώτης έκδοσης, ώστε να κυκλοφορούν οι τόμοι με όποια σειρά θέλουν κι εμείς να τις βάζουμε στη βιβλιοθήκη με χρονολογική σειρά (όσοι έχουμε κόλλημα, τουλάχιστον, με αυτό). Όπως είχε γίνει πχ στη βιβλιοθήκη Ντίσνευ της Καθημερινής.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Πολύ εύστοχο το σχόλιο σου. Είναι ο πιο εύκολος τρόπος για εμάς που θέλουμε να τα διαβάζουμε χρονολογικά. 

Δυστυχώς αμφιβάλλω αν θα συμβεί. 

Με την Radnet βέβαια αμφιβάλλω αν θα έχει ακόμα  και αρίθμηση και πιθανόν δούμε μόνο τίτλους. 

 

Επεξεργασία από Andysaurus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  932 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανυπομονώ να πάρω στα χέρια μου τον δεύτερο τόμο της συλλογής Spiderman: Perceptions.

Το σενάριο δεν είναι τίποτα το φοβερό, αλλά σκηνοθεσία,σχέδιο και ατμόσφαιρα είναι Super!

 

Ο Todd McFarlane είναι εξαιρετικός καλλιτέχνης και λατρεύω την dark αισθητική του.

 

:beer:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Γενικά είναι ένα ζήτημα να διορθώσει τα θέματά της η Radnet. Και στην επιμέλεια και στις ράχες και γενικά. Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί εδώ μέσα, αλλά εμένα δε μου αρέσει καθόλου και η ποιότητα του χαρτιού της αλλά δύσκολο κόβω να την αλλάξουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13784
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Aλήθεια ξέρουμε τι ιστορίες θα περιέχει ο πρώτος τόμος ; :thinking: Εύχομαι όχι σύγχρονες αλλά προς εκεί το κόβω το εργάκι...Το ίδιο και ο 2ος 4ος 5ος απότι ψιλοκαλάβα στην περιγραφή.

Στα πολύ συν είναι η αναγραφή των συντελεστών στο εξώφυλλο. :div:.

Ο 3ος τομος ειναι που μάλλον θα ξεκινήσω και βλέπουμε απο τον 6ο κ μετά. Θα έχουμε τον @ constantinople  να μας τα γράφει αναλυτικότατα τι ακολουθεί :mafia:

 

Παντως αν δείτε γράφουν για 150-170 σελίδες, οπότε προετοιμαστείτε για τουμπανο εκδόσεις. Συν 30-50 σελίδες αλλά ίδια τιμή με τη SEC. Μάλιστα...

 

Συμφωνώ με τον @ theforce  θα προτιμούσα να μην υπάρχει αρίθμηση στις ράχες. Καλύτερα χρονολογικά.

Δεν παίρνουν κανά τηλέφωνο εκεί στην Καθημερινή να τους δείξουν το σωστό τρόπο ; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56297
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Ελπίζω να μην γράφουν πάλι στα Ελληνικά τα ηχητικά εφέ και να χαλάνε έτσι το artwork. :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τι πιστεύει για εμάς η Radnet όταν τόσο καιρό την κράζουμε αλλά όταν έρθει η ώρα θα πάρουμε όλη την συλλογή γιατί είμαστε εθισμένοι κομιξάκιδες. Αφιερωμένο @ rolandofshire

IMG_20240213_010039.jpg

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  932 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

25 min ago , ManaLeak13 said:

Aλήθεια ξέρουμε τι ιστορίες θα περιέχει ο πρώτος τόμος ; :thinking: Εύχομαι όχι σύγχρονες αλλά προς εκεί το κόβω το εργάκι...Το ίδιο και ο 2ος 4ος 5ος απότι ψιλοκαλάβα στην περιγραφή.

 

 

Ο πρώτος τόμος περιέχει το πρώτο μέρος του Marvel Knights και είναι μια απ'τις καλύτερες σύγχρονες ιστορίες του Spiderman.

Φαντάζομαι η ιστορία έχει χωριστεί σε δύο τόμους . (πρώτος τόμος και πέμπτος)

 

Με 11 ευρώ συνολικά για τους δύο τόμους...πάρτους με κλειστά τα μάτια..! :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Και Spectacular Spider-Man βλέπω, με την επική ιστορία "Ο Θάνατος της Τζην Ντε Γουλφ".
Απ΄τις λίγες top ιστορίες του Αραχνάκια που δεν έχουμε δει στα ελληνικά (εκτός κι αν βγήκε σε τίποτα Καμπανάδες προ αμνημονεύτων χρόνων).
Σίγουρη αγορά για μένα ο 6ος τόμος :)

Κατά τ΄άλλα θ΄ακολουθήσω την προσφιλή μου τακτική σε τέτοιου είδους σειρές και θα αγοράσω επιλεκτικά κάποιους τόμους.
Χαίρομαι πάντως που βγαίνει αυτή η συλλογή και όχι η αδιάφορη (για μένα) με τον Ultimate Spider-Man.
 

Πάντως μην το δένετε κόμπο κάποιοι ότι η Radnet θα "σκοτώσει" τους τόμους στο τέλος όπως έκανε με τους κλασικούς υπερήρωες.
Λογικά θα μειώσει το τιράζ για να μην την ξαναπατήσει.
Οπότε θα πρότεινα κάποιους τόμους που τους θέλετε πολύ πάρτε τους στην ώρα τους γιατί υπάρχει περίπτωση να μην τους βρείτε αργότερα στην τιμή που ελπίζετε ότι θα τους βρείτε :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20710
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τελικά, δε θα είναι το Ultimate Spider-Man... Πήγαμε κουβά... :lol2:

Ομολογουμένως, καλύτερη ιδέα αυτό που πάνε να φέρουν στην Ελλάδα...

Πάνε σε πιο ασφαλή μονοπάτια. Κακά τα ψέματα, Σπαιντερμαν και Μπατμαν οτι πιο ευκολο για πωλήσεις.

Δεσε αυτο με τις καλυτερες ιστοριες ever, και εχεις ενα μειγμα που για να αποτυχει θελει πολυ μεγαλη προσπαθεια.

Ακόμη και στην Ελλάδα, ακόμη και σε αυτό το αγοραστικό κοινό.

 

Αν θα την πάρω? Όχι. Σίγουρα δεν έχω και τις 60 ιστορίες, θα έχω γύρω στις 30-40 φαντάζομαι.

Άλλος ειναι όμως ο λόγος. Η αφερεγγυότητα.

Δε θα γουστάρω να δω τη συλλογή σε ένα χρόνο με 2.5 ευρώ τον τόμο.

Και επειδή δε θέλω να πάρω το ρίσκο, χίλιες φορές να μη συμβεί ποτέ παρά να εκνευριστώ με την ίδια τακτική.

 

Δόξα το Θεό πρέπει να 'χω καμιά δεκάρα χιλιάδες κομικς στα αδιαβαστα να διαβασω αμα θελω, δε θα μου λειψει ουτε αυτη, ουτε καμια τέτοια εκδοση, αν δεν καταφέρω να την αποκτήσω μελλοντικά.

:beer0:

 

  • Like 11
  • Λύπη 2
  • Respect 2
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  432
  • Reputation:   4289
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  2
  • With Us For:  827 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

9 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

 

Αλλά αφήστε την ανά 15 μέρες όχι κάθε εβδομάδα . Δεν μας λυπάστε άτιμοι !! Κλάψ κλαψ ....

Χαχαχα, αυτή την φορά θα παρακαλούμε να χαλάσουν τα περίφημα εργοστάσια παραγωγής για να μείνει 15νθήμερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27044
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μην περιμένετε 50€ τους 20 τόμους, είναι ξεκάθαρα η πρώτη αποκριάτικη φάρσα με την οποίο ξεκινά η "Radnet" (για αποκριάτικες προσφορές γράφουν στο e-shop τους :D ) και σ' αυτήν εδώ τη σειρά. Θα έρθουν κι άλλες σιγά σιγά, δεν έχω καμία αμφιβολία. Μην περιμένετε στις ράχες χρονολογίες. Δεν έχουν κανένα νόημα εφόσον η σειρά δείχνει χρονολογικά ότι είναι ανάκατη, επομένως δε θα μπορούσαν μελλοντικά να κυκλοφορούν μεταγενέστερους τόμους οι οποίοι αναγράφουν παλαιότερες χρονολογίες. Ακόμη κι αν δεν υπάρχει αρίθμηση, σιγά μη σκεφτούν ότι θέλει κάποιος να τα τοποθετεί με συγκεκριμένο τρόπο στο ράφι ή να τα διαβάζει έτσι. Άλλωστε μιλάμε για ένα run ή μέρος ενός run σε κάθε τόμο, επομένως τι να γράφουν; Ημερομηνίες στο ίδιο έτος για ορισμένα τεύχη; Δεν είναι Ντισνεϊκά όπου συμπεριλαμβάνουν υλικό από 1-2 έτη, στο οποίο υπάρχει και νόημα να το κάνεις! Έπειτα ο ένας τόμος θα λέει "Spider-Man", ο άλλος "The Amazing Spider-Man" κ.ο.κ. Εδώ πέρασαν 90 τόμοι από μπροστά μας και δεν έφτιαξαν ΠΟΤΕ τις αριθμήσεις στα περιεχόμενα. Το τρολλάρισμα του αιώνα να έχεις περιεχόμενα με αρίθμηση που δε μπορούν να σε οδηγήσουν πουθενά. Τις ράχες θα κοιτάξουν; Εάν ωστόσο είχαν κάποια εικόνα στη ράχη, λογικά είναι από τα πρώτα πράγματα που θα διαφήμιζαν.

 

Με τη μετάφραση τι γίνεται; Δεν είναι μόνο τα ηχητικά εφέ που λέει ο φίλος constantinople παραπάνω, αλλά και τα ονόματα των χαρακτήρων. Θα έχουμε φαινόμενα πάλι να διαβάζουμε ένα όνομα στα Ελληνικά & στα Αγγλικά και μάλιστα να υπάρχουν αμφότερα στην ίδια σελίδα; Θα υπάρξει επιμέλεια αυτή τη φορά; Θα αναλαμβάνουν πάλι πολλοί μεταφραστές κάθε τόμο; Και τέλος, έχουμε το "όμως θα επεκταθεί σε 90 ή και περισσότερους αναλόγως της προτίμησης του κοινού." και ήδη γνωρίζουμε αναμεταξύ μας ότι δε θα αγοράζαμε όλοι τους τόμους αυτούς, παρά ορισμένοι θα κάνουν επιλογές. Είναι εκατό τοις εκατό βέβαιο ότι θα έχουμε άλλη μια σειρά που βγαίνει στο εξωτερικό και που δε θα ολοκληρωθεί ποτέ στην Ελλάδα. Παρόλο που δεν είναι τελικά η σειρά "Ultimate Spider-Man", δε ξέρω..πραγματικά θα το σκεφτώ. Ας πάρει κάποιος που θέλει σίγουρα τον 1ο τόμο, να μας μεταφέρει κι εδώ την εικόνα και βλέπουμε... Ο χώρος ωστόσο δεν είναι πρόβλημα για μένα, διότι αγόρασα με τη σειρά μου κάποιες βιβλιοθήκες τελευταία και έχω βάλει τάξη στο σπίτι μου. 14cd041bf0cd6e150aac4cfc98a77b40.gif

 

Syllogimou.thumb.jpg.b81256101d2d0ef25afa282a7c71dd02.jpg

 

Ακόμη κι αν γεμίσει, βέβαια, έχω λίγο ακόμη χώρο στο υπόγειο!

                                           schoolbooks.gif

 

Syllogimou1.thumb.jpg.7785f76ce8810834351ca39f548e59b2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  380
  • Reputation:   3290
  • Achievement Points:  385
  • Days Won:  12
  • With Us For:  938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

7 ώρες πριν, Guts είπε:

 

Ο πρώτος τόμος περιέχει το πρώτο μέρος του Marvel Knights και είναι μια απ'τις καλύτερες σύγχρονες ιστορίες του Spiderman.

Φαντάζομαι η ιστορία έχει χωριστεί σε δύο τόμους . (πρώτος τόμος και πέμπτος)

 

Με 11 ευρώ συνολικά για τους δύο τόμους...πάρτους με κλειστά τα μάτια..! :)

 

Ο πρώτος τόμος θα περιέχει τα τεύχη 8-12 του marvel knights spiderman που ολοκληρώνεται μια ιστορία που είδαμε τα δύο πρώτα arc της στη συλλογή της hachette. O 11 είναι άλλη ιστορία του αραχνακια .

 

Κατά τα άλλα και να πάρει κάποιος επιλεκτικά αυτή τη συλλογή και να μη επεκταθεί και άλλο  ήδη είναι σούπερ σαν ιδέα αλλα θα πάει πιο καλά από τη προηγούμενη τους προσπάθεια αρκεί να προσέξουν κάποια βασικά και να τα διορθώσουν .

Να μη βγάλουν μεγάλη ποσότητα όπως πριν  λες και είμαστε η χώρα που έχει το πολλαπλάσιο κοινό αναγνώστων ,καλύτερη επιμέλεια γιατί στη προηγούμενη τους σειρά μερικές φορές ήταν για κλάματα και να μη μειώσουν ξανά στο 50% στο τέλος τον κάθε τόμο γιατί έτσι : και χάνουν αξιοπιστία για μελλοντικές συλλογές τους αλλά και ακόμα στη περίπτωση που δεν θα πάρουν τόμους οι αναγνώστες με την ολοκλήρωση της σειράς θα τους αγοράσουν σαν ζεστό ψωμάκι αν τους θέλουν μιας και δεν θα δουν μείωση τιμής .

Παράδειγμα η hachette. Δεν μείωσε τιμή και όταν ξαναβγάλε στο σάιτ της τομους μια χαρά αγοράζει το κοινό ότι ήθελε και δνε το είχε πάρει στην ώρα του .

 

Τώρα για επέκταση πάλι έκαναν μικρά λαθάκια και έβαλαν τόμους που εκδόθηκαν στης hachette (βέβαια δεν θα μπορούσαν αυτές οι ιστορίες να λείψουν δυστυχώς , ευτυχώς) αλλά επί της ουσίας θα φανεί στο πόσο το κοινό έχει καει ή όχι από το βομβαρδισμό τα τελευταία χρόνια με υπερωικα κόμιξ .  Αραχνακιας είναι αυτός άρα και θα πουλήσει καλά άρα κατά τη προσωπική μου άποψη να περιμένετε μια επέκταση 30 τομών τουλάχιστο. Αν δεν βγει κάτι άλλο στη αγορά υπάρχει ελπίδα και για δευτερη. Αν βγει στο ίδιο διάστημα Ε τότε μια από τις δύο θα καει πρώτη .

 

Προσωπικά λόγω χώρου αλλά κυρίως  άλλων πραγμάτων που είχα προγραμματίσει για τους επόμενους μήνες(μας χτύπησαν με βόμβα πολύ ξαφνικά οι άτιμοι) θα πάω επιλεκτικά στη αρχή δυστυχώς και όταν μπω σε καλή ροτα  θα κυνηγήσω αγορά πιο πολλών τομων (των περισσότερων όπως το βλέπω )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   792
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εγώ συμμερίζομαι και σκέφτομαι τον φίλο @ constantinople  που ήδη θα τρίβει τα χέρια του :mafia:και θα γυαλίζουν τα μάτια του :xm: για τις νέες αντιστοιχίσεις με τις αμερικάνικες κυκλοφορίες, τη χρονολογική σειρά και το τι έχει ήδη κυκλοφορήσει στα ελληνικά και τι όχι!!!

 

Προσωπικά δεν πρόκειται να πάρω όλη τη σειρά, αλλά επιλεκτικά όσους τόμους δεν έχω είτε στα αγγλικά, είτε στα ελληνικά.

Επεξεργασία από papous26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει το πρώτο τεύχος; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 λεπτά πριν, MARIELOS είπε:

Ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει το πρώτο τεύχος; 

1.thumb.png.9b9b526bf51ca8e092c2d235a99c2517.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  762
  • Reputation:   7222
  • Achievement Points:  776
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2956 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αγαπητοί φίλοι πέσανε οι μάσκες

 

Είστε όλοι άρρωστοι και υπερ φανατικοί της Ραντνετ.

 

Παραδεχθείτε το μπας και το αντιμετωπίσετε

 

Πάμε γερά, Ράντνετ και ξερό ψωμί ...

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27044
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ημερομηνία με επιπλέον έξοδα επέλεξαν. Είναι η πρεμιέρα της 2ης ταινίας "Dune"... :moutra2: (άμα θες να είσαι γκρινιάρης... :P)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  180
  • Reputation:   1228
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  924 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δεν θα ηθελα να ειμαι στην θεση της Anubis αυτες τις μερες, με την Hatchette να τελειωνει το συμβολαιο και την Radnet να ανακοινωνει νεα Marvel συλλογη με τον μονο υπερηρωα που θα μπορουσε να πουλησει τομους, τα πραγματα θα ειναι περιεργα.

 

Και εγω θα προχωρησω με συνδρομη, αν και ειμαι 100% σιγουρος οτι θα δουμε παλι εκπτωσεις ξεκινωντας απο την black friday. Μου αρεσε ομως η εκπληξη μιας και το hype ειχε πιασει πατο με την ultimate και θελω να στηριξω οσο μπορω.:hug2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  932 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 hours ago, Ubergorn said:

Ο πρώτος τόμος θα περιέχει τα τεύχη 8-12 του marvel knights spiderman που ολοκληρώνεται μια ιστορία που είδαμε τα δύο πρώτα arc της στη συλλογή της hachette. O 11 είναι άλλη ιστορία του αραχνακια .

 

 

 

Διάβασε ξανά τι έγραψα γιατι κάπου μπερδεύτηκες. :)

Το Marvel Knights είναι ο πρώτος τόμος και ο πέμπτος τόμος της συλλογής.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  380
  • Reputation:   3290
  • Achievement Points:  385
  • Days Won:  12
  • With Us For:  938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

2 λεπτά πριν, Guts είπε:

 

Διάβασε ξανά τι έγραψα γιατι κάπου μπερδεύτηκες. :)

Το Marvel Knights είναι ο πρώτος τόμος και ο πέμπτος τόμος της συλλογής.

 

:beer:

Εγώ δεν είπα ότι δεν είναι και ο πέμπτος marvel knights απλά ότι είναι άλλη ιστορία .

Ο πρώτος τόμος θα τελειώσει μια ιστορία που στην Ελλάδα είχε δημοσιευτεί μη ολοκληρωμένη. (Για την ακρίβεια 1-12 είναι μια ιστορία που εμείς σε μετάφραση είδαμε τα πρώτα 8 κομμάτια αυτής της ιστορίας )

Εφόσον η ιστορία θέλει αλλά 4 τεύχη να ολοκληρωθεί στον πρώτο τόμο θα έχουμε αυτή τη ολοκλήρωση .

Άρα στον 11 ο θα έχουμε κάτι άλλο σαν ιστορία ! Ναι μεν marvel knights αλλά άλλη ιστορία . :)

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.