Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45797
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ξερει κανεις με ποιο κριτηριο χαρακτηρίστηκαν ως επιγονοι οι συγκεκριμενοι σχεδιαστες του τομου, απο την στιγμη που οι περισσοτεροι σχεδιαστες λιγο πολυ εχουν επηρεαστει απο το θειο Καρλ;

 

Απάντησα εδώ αν ενδιαφέρεσαι.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:wow:  Τωρα μαλιστα,αυτα ειναι blueprints! ΜΟυ φαινεται θα ψαξω την χτεσινη εφημεριδα για να παρω εν τελει τον τομο (μπορει βεβαια να σκισω την εν λογω σελιδα για "αφισακι" :P  :blush:  )

 

:respect: για αλλη μια φορα phantom για τα χρησιμα ποστς σου :)

:beer:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτοιμα τα παίρνει η Καθημερινή από κάπου. Αν ήταν τα υπόλοιπα χρώματα ίδια με του Τερζόπουλου και άλλαζε μόνο μία σελίδα θα πίστευα πως την άλλαξαν αυτοί. Αλλά εδώ υπάρχουν πολλές διαφορές στα χρώματα. Γενικά δε νομίζω να κάνουν χρωματισμούς ποτέ στις εκδόσεις τους.

Επίσης είναι διορθωμένο και το άλλο λάθος που φαίνεται στο συγκεκριμένο δισέλιδο στις εκδόσεις του Τερζό :P

Θα συμφωνήσω. Κιόλας  στον τόμο 46 της Βιβλιοθήκης δεν αξιώθηκαν να βάλουν στην ιστορία του Σκάρπα το χρωματισμό της Νέας Ακτίνας ή ένα νέο χρωματισμό και όχι αυτόν που είχε το παλιό Τοπολίνο της εποχής όταν βγήκε στην Ιταλία....

 

Παίζει φυσικά και η πιθανότητα να τα παίρνουν έτοιμα, όμως δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Αλλά και έτοιμα να τα έπαιρναν, πάλι θα ήταν εύκολο να τυπώσουν με άσπρο περιθώριο γύρω γύρω. Το σημαντικό είναι πως ύστερα από πολλές προσπάθειες, για τον χ/ψ λόγο, αυτό τουλάχιστον το πέτυχαν :P

Ναι δε διαφωνώ αλλά μου φαίνεται πιο πιθανό να τα παίρνουν έτοιμα... 

 

ΟΚ ευχαριστω για τη διευκρινιση, ξεκαθαριζει πολλα.

 

Ο Τερζοπουλος αλλαξε τον τιτλο και το νοημα του τομου, κανοντας απο (στο περιπου) ''Φορος τιμης στον Καρλ Μπαρκς'' σε ''Οι Επιγονοι του Καρλ Μπαρκς'', κατι τελειως διαφορετικο.

Φόρος τιμής θα ήταν καλύτερο. Διότι αυτό ήταν. Εάν κοιτάξεις το λινκ που έχει τους τίτλους για το τομάκι στις άλλες χώρες όλες εκτός από 2 έχουν ως τίτλο Φόρος τιμής στον Μπαρκς και οι άλλες 2 Η κληρονομιά του Μπαρκς. Εμείς εδώ πρωτοτυπήσαμε και βγάλαμε Επίγονους :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34757
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πάντως επειδή πιο πάνω είδα κάποια αρνητικά σχόλια για το Ντόναλντ, να πω οτι ΣΑΦΩΣ περιμένω περισσότερο το Ντόναλντ από το ΚΟΜΙΞ αυτή τη χρονιά. Μια χαρά ιστορίες έχει!!!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάντως επειδή πιο πάνω είδα κάποια αρνητικά σχόλια για το Ντόναλντ, να πω οτι ΣΑΦΩΣ περιμένω περισσότερο το Ντόναλντ από το ΚΟΜΙΞ αυτή τη χρονιά. Μια χαρά ιστορίες έχει!!!

 

΄Θα τις βαθμολογούσαμε όμως τις ιστορίες αυτές ως "μια χαρά ιστορίες που περιμένω να διαβάσω κάθε φορά" αν έμπαιναν στο ΚΟΜΙΞ ?

Επεξεργασία από demiscy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Oι ιστοριες που μπαινουν στο Ντοναλντ ειναι πολυ μεγαλες για να μπουν ως συμπληρωματικες στο Κόμιξ, και οχι αρκετα καλες για να μπουν ως βασικες.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34757
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Oι ιστοριες που μπαινουν στο Ντοναλντ ειναι πολυ μεγαλες για να μπουν ως συμπληρωματικες στο Κόμιξ, και οχι αρκετα καλες για να μπουν ως βασικες.

 

Ακριβώς αυτό. Είναι σκάλες ανώτερες από τις συμπληρωματικές του Κόμιξ αλλά όχι τόσο καλές ώστε να μπουν βασικές (με βάση τα στανταρ που έχουμε εμείς έτσι). Από κάτι παλιές βασικές επι Τερζόπουλου είναι σαφώς καλύτερες. Επίσης δεν είναι φτιαγμένες για Κόμιξ αλλά για το Ντόναλντ. Είναι πιο "χαλαρές" σαν ιδέες. Πάντως σχεδόν όλα τα Ντόναλντ με έχουν ικανοποιήσει πάρα πολύ!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

΄Θα τις βαθμολογούσαμε όμως τις ιστορίες αυτές ως "μια χαρά ιστορίες που περιμένω να διαβάσω κάθε φορά" αν έμπαιναν στο ΚΟΜΙΞ ?

Θα σου την άποψη μου πάνω σε αυτό θέμα. Θα πάρω μια μια εκδόσεις.

  • ΚΟΜΙΞ: Στο ΚΟΜΙΞ μπαίνουν οι καλύτερες ιστορίες (πολυσέλιδες) αλλά και κάποιες καλές 10σέλιδες ή μια ακόμα πολυσέλιδη με δεκασέλιδες γιατί έτσι είναι το φορματ του περιοδικού. Δεν γίνεται να μπει μια ιστορία του Ντόναλντ συμπληρωματική 30 σελίδων και ας είναι καλύτερη από άλλες συμπληρωματικές. Επίσης πιστεύω ότι στην ιστορική αυτή έκδοση πρέπει να είμαστε πιο αυστηροί ως προς το περιεχόμενο. Ως βασικές οι ιστορίες του Νρόναλντ δεν κάνουν διότι τα στάνταρ στο ΚΟΜΙΞ είναι υψηλά ειδικά για τις βασικές. Και κιόλας οι ιστορίες του Ντόναλντ είναι πιο απλές.
  • Μίκυ Μάους: Και εδώ να υπάρχει κριτήριο αυστηρότητας αλλά αρκετά λιγότερο από το ΚΟΜΙΞ. Ιστορίες του Ντόναλντ μπορούν να μπαίνουν στο Μίκυ Μάους διότι του δίνεται η δυνατότητα αλλά όχι ως βασικές. Πιστεύω ότι πρέπει να έχει μια καλή έως πολύ καλή ιστορία ως βασική. 
  • Ντόναλντ: Περιοδικό με πιο χαλαρές ιστορίες και γενικά με πολύ πιο απλά στάνταρ. Προσωπικά το βαθμολογώ πολύ πιο χαλαρά από τα υπόλοιπα. Έχει μια δομή 3-4 ιστοριών με τα παπιά. Οι ιστορίες του ποικίλουν από απλά καλές εως αρκετά καλές και μπορεί και πολύ καλές.

Γενικά κάθε περιοδικό έχει τα δικά του στάνταρ. Μια ιστορία που μας φαίνεται καλή στο Ντόναλντ δεν μπορούμε να τη δούμε με τα ίδια κριτήρια στο ΚΟΜΙΞ. Πρέπει να την κρίνουμε αλλιώς. Στο ΚΟΜΙΞ ας πούμε έχουν μπει ιστοριάρες και διαμάντια. Πες πχ ότι μου άρεσε μια ιστορία στο Ντόναλντ και της βάζω 8. Εάν έμπαινε στο ΚΟΜΙΞ θα τη βαθμολογούσα πιο αυστηρά και σε οφείλονται και τα στανταρ της έκδοσης και στο να μην αδικήσω άλλες πολύ καλές ιστορίες.

 

Oι ιστοριες που μπαινουν στο Ντοναλντ ειναι πολυ μεγαλες για να μπουν ως συμπληρωματικες στο Κόμιξ, και οχι αρκετα καλες για να μπουν ως βασικες.

 

Ακριβώς αυτό. Είναι σκάλες ανώτερες από τις συμπληρωματικές του Κόμιξ αλλά όχι τόσο καλές ώστε να μπουν βασικές (με βάση τα στανταρ που έχουμε εμείς έτσι). Από κάτι παλιές βασικές επι Τερζόπουλου είναι σαφώς καλύτερες. Επίσης δεν είναι φτιαγμένες για Κόμιξ αλλά για το Ντόναλντ. Είναι πιο "χαλαρές" σαν ιδέες. Πάντως σχεδόν όλα τα Ντόναλντ με έχουν ικανοποιήσει πάρα πολύ!

Συμφωνώ απόλυτα και με τους 2.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Τα σενάρια του Ντόναλντ είναι πολύ πιο απλωμένα σε σελίδες.... Μια ιστορία τριάντα σελίδων αντιστοιχεί  σε ουσιαστικό μέγεθος με μια οκτασέλιδη δανέζικη. Αυτό είναι το κακό που τις κάνει ακατάλληλες για συνοδευτικές στο ΚΟΜΙΞ.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τότε μονο εγώ τις κρίνω ως ιστορίες και οχι σε συνδιασμό με το πού τις βάζουν/εκδίδουν.

 

Για μενα ειναι παράξενο μια ιστορία να κρίνεται ανάλογα με το πού την εκδίδουν.

Η ιστορία ειναι ιστορία. Το σχέδιο ειναι σχέδιο.

 

Η ερώτηση μου δεν είχε να κάνει με το αν ταιριάζει μια ιστορία "τόσων σελίδων" να μπει στην "τάδε" έκδοση κτλ.

Επεξεργασία από demiscy
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9869
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3085 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Τότε μονο εγώ τις κρίνω ως ιστορίες και οχι σε συνδιασμό με το πού τις βάζουν/εκδίδουν.

 

Για μενα ειναι παράξενο μια ιστορία να κρίνεται ανάλογα με το πού την εκδίδουν.

Η ιστορία ειναι ιστορία. Το σχέδιο ειναι σχέδιο.

 

Η ερώτηση μου δεν είχε να κάνει με το αν ταιριάζει μια ιστορία "τόσων σελίδων" να μπει στην "τάδε" έκδοση κτλ.

Και εγώ έτσι τις κρίνω και επίσης δεν μου αρέσει που υπάρχει το κόμιξ για τις «καλές» και το super μίκυ για τις «πολύ παιδικές». Θα προτιμούσα τα περιοδικά να ήταν θεματικά. Στο Μίκυ Μάους να έμπαιναν ιστορίες με τον Μίκυ Μάους, στο Ντόναλντ να έμπαιναν ιστορίες με τον Ντόναλντ κ.ο.κ.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και εγώ έτσι τις κρίνω και επίσης δεν μου αρέσει που υπάρχει το κόμιξ για τις «καλές» και το super μίκυ για τις «πολύ παιδικές». Θα προτιμούσα τα περιοδικά να ήταν θεματικά. Στο Μίκυ Μάους να έμπαιναν ιστορίες με τον Μίκυ Μάους, στο Ντόναλντ να έμπαιναν ιστορίες με τον Ντόναλντ κ.ο.κ.

Αυτό γίνεται στην Αμερική. Εδώ ακολουθούμε την Disney της Ιταλίας :) Δεν πρόκειται  να γίνει σαν την Αμερική διότι κιόλας εκεί τα περιοδικά έχουν και λιγότερες σελίδες άλλα και λίγες ιστορίες. Είναι αλλιώς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5522 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το τελευταίο Ντόναλντ πάντως είχε ιστοριάρες.

2 Καβατσάνο σε ένα τεύχος. Must.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το τελευταίο Ντόναλντ πάντως είχε ιστοριάρες.

2 Καβατσάνο σε ένα τεύχος. Must.

 

Εκτός από το τούνελ, ποια άλλη ήταν ιστοριάρα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πρακτικα απ'οτι εχω καταλαβει παει ως εξης:

 

ΜΜ: Αντιγραφη Τοπολινο

ΚΟΜΙΞ: Αρχικα λειτουργουσε στην πραξη σαν εκδοση των απαντων του Μπαρκς, υστερα του Ροσα, την τελευταια δεκαετια απ'οτι εχω καταλαβει εχει γινει κοπια αντιστοιχων εκδοσεων της Egmont.

 

Μεγαλο Μικυ και Ντοναλντ: Δεν ξερω με σιγουρια γιατι εχω αγορασει ελαχιστα. Νομιζω πως το Μεγαλο Μικυ κλινει πως αμερικανοδανια και το Ντοναλντ προς Ιταλια.

 

Τωρα η ποιοτητα ειναι σχετικη και δυστυχως δεν παει παντα με τον τιτλο. Πχ το ΜΜ με βαση τον αριθμο των ιστοριων του και την εβδομαδιαια κυκλοφορια του το θεωρω καλυτερο απο το ΚΟΜΙΞ σε γενικες γραμμες.

 

Αλλο να κυκλοφορεις 100 σελιδες καθε βδομαδα, δηλαδη 400 το μηνα, και αλλο 50 με 80 καθε μηνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  252
  • Reputation:   1312
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  4

Το super Μίκυ έχει αποκλειστικά δανέζικες ενώ το Ντόναλντ έχει κυρίως δανέζικες και που και που καμία ιταλική.

 

Για εμένα το Κόμιξ είναι καλύτερο περιοδικό από τα 4 και χειρότερο είναι το Μίκυ Μάους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1963
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

'Εκδοση κουκουρούκου. Ατυχής ο τίτλος. Και ας μην ξεχνάμε οτι πρόκειται για ξαναζεσταμένο φαγητό.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πρακτικα απ'οτι εχω καταλαβει παει ως εξης:

 

ΜΜ: Αντιγραφη Τοπολινο

ΚΟΜΙΞ: Αρχικα λειτουργουσε στην πραξη σαν εκδοση των απαντων του Μπαρκς, υστερα του Ροσα, την τελευταια δεκαετια απ'οτι εχω καταλαβει εχει γινει κοπια αντιστοιχων εκδοσεων της Egmont.

 

Μεγαλο Μικυ και Ντοναλντ: Δεν ξερω με σιγουρια γιατι εχω αγορασει ελαχιστα. Νομιζω πως το Μεγαλο Μικυ κλινει πως αμερικανοδανια και το Ντοναλντ προς Ιταλια.

 

Τωρα η ποιοτητα ειναι σχετικη και δυστυχως δεν παει παντα με τον τιτλο. Πχ το ΜΜ με βαση τον αριθμο των ιστοριων του και την εβδομαδιαια κυκλοφορια του το θεωρω καλυτερο απο το ΚΟΜΙΞ σε γενικες γραμμες.

 

Αλλο να κυκλοφορεις 100 σελιδες καθε βδομαδα, δηλαδη 400 το μηνα, και αλλο 50 με 80 καθε μηνα.

Το Ντόναλντ είναι σαν το αντίστοιχο Paperino που κυκλοφορεί στην Ιταλία.

 abbonamento%20paperino.jpg

 

Το ΚΟΜΙΞ άρχισε όπως είπες σαν μια Βιβλιοθήκη του Μπαρκς και μετά δεν συνέχισε ως του Ρόσα αλλά έβαλε και άλλους μαζί.

 

Πάντως, εάν κάτσεις και σκεφτείς κάποια πράγματα ίσως βγαίνει γιατί το ΚΟΜΙΞ είναι έτσι όπως είναι τώρα. Τι εννοώ; Τα τεύχη είναι λες και έχουν μπει σε αυτόματο πιλότο. Μετά από συζητήσεις με τον PhantomDuck καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι η Καθημερινή μάλλον έχει "5-6" άτομα όσον αφορά της εκδόσεις Ντισνευ που κάνουν ότι μπορούν (είδαμε αύρα ανανέωσης στα περιοδικά, προσπάθησαν δηλαδή) και πιστεύουμε ότι μάλλον εξαιτίας της Βιβλιοθήκης Disney έβαλαν ανατυπώσεις στο ΚΟΜΙΞ έτσι ώστε να έχει κάτι το περιοδικό (και είναι και πιο οικονομικές) και να ξανασχοληθούν μαζί του από το 2017. Οι εκδόσεις που έχουν δεν είναι λίγες και πρέπει να έχουν και την εποπτεία της Βιβλιοθήκης Disney. Δηλαδή είχαν δουλίτσα και αν είναι μικρό το επιτελείο τότε δεν βγαίνει εύκολα. Μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι εκεί που να θέλουν να προσπαθήσουν αλλά να μην μπορούν να τα κάνουν όλα μαζί. 

 

Με όλα τα παραπάνω δεν τους δικαιολογώ αλλά προσπαθώ να καταλάβω  το λόγο που οι εκδόσεις είναι έτσι όπως είναι τώρα. :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To μόνο κοινό του Ντόναλντ με το Paperino είναι τα εξώφυλλα.

Στο Ντόναλντ μπαίνουν δανέζικες ιστορίες που έχουν μπει στο Topolino(από όπου γίνονται και οι μεταφράσεις τους).

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Άρα καταλήγουμε ότι εγινε πιο σωστή δουλειά στην Έκδοση της Καθημερινής με τα χρώματα να ειναι όπως πρεπει αλλά το μείον ειναι η ποιότητα του χαρτιού

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μήπως κάποιος έχει το Φάντομ #1 τεύχος το ελληνικό για να μου βγάλει μια φωτό την σελίδα αυτή?

 

aSe2rPh.jpg

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πολύ ωραία αυτά τα τελευταία εξώφυλλα!

Να προτείνω να σκανάρουμε και τα πανέμορφα teasers στην τελευταία σελίδα; Δεν έχω πρόβλημα να το κάνω εγώ, απλά δεν θα είναι απαραίτητα τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95137
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν την έχω σκανάρει γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω σκάνερ εύκαιρο...!Απλά την έχω φωτογραφήσει...!

 

Ελπίζω να σου κάνει...! :)

 

post-20685-0-22692800-1474619482_thumb.jpg

 

EDIT --> Εάν δυσκολεύεσαι να την δεις,κατέβασέ την στον υπολογιστή σου και αντέστρεψέ την...!

Επεξεργασία από Indian
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Το super Μίκυ έχει αποκλειστικά δανέζικες ενώ το Ντόναλντ έχει κυρίως δανέζικες και που και που καμία ιταλική.

 

Για εμένα το Κόμιξ είναι καλύτερο περιοδικό από τα 4 και χειρότερο είναι το Μίκυ Μάους.

 

Αναφερεσαι στην Β' περιοδο ή και στις δυο περιοδους;

 

Εχω την εντυπωση οτι το Ντοναλντ Α' περιοδου ειχε κυριως ιταλους. Δεν επιμενω ομως γιατι εχει περασει πολυς καιρος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μακάρι να υπήρχε κάποιος τρόπος να δούμε τι ιστορίες έχει κάθε τεύχος.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3428 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεν βρήκα θέμα για την ιστοσελίδα του Τερζόπουλου οπότε το βάζω εδώ. Κουπόνι 10% έκπτωση για online αγορές που μου έδωσαν στο φεστιβάλ βιβλίου. Ο κωδικός είναι HuRX7M.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Αναφερεσαι στην Β' περιοδο ή και στις δυο περιοδους;

 

Εχω την εντυπωση οτι το Ντοναλντ Α' περιοδου ειχε κυριως ιταλους. Δεν επιμενω ομως γιατι εχει περασει πολυς καιρος.

Τσέκαρε στο inducks και θα δεις ότι η διαπίστωσή σου είναι σωστή.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  252
  • Reputation:   1312
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  4

Αναφερεσαι στην Β' περιοδο ή και στις δυο περιοδους;

 

Εχω την εντυπωση οτι το Ντοναλντ Α' περιοδου ειχε κυριως ιταλους. Δεν επιμενω ομως γιατι εχει περασει πολυς καιρος.

Φίλε, αναφέρομαι στο παρόν, όπως και στο παρόν αναφερόταν το μήνυμα σου, στο οποίο και απάντησα.

Δηλαδή αναφέρομαι σε ότι κυκλοφορεί σήμερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν την έχω σκανάρει γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω σκάνερ εύκαιρο...!Απλά την έχω φωτογραφήσει...!

 

Ελπίζω να σου κάνει...! :)

 

20160923_112450.jpg

 

EDIT --> Εάν δυσκολεύεσαι να την δεις,κατέβασέ την στον υπολογιστή σου και αντέστρεψέ την...!

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To site του Τερζο είπε από τώρα να εκμεταλλευτεί τα πρώτα 10 ΜΜ της Καθημερινής... Από τώρα που ακόμα τα βρίσκουμε μωρε... :lol:

 

Μίκυ Μάους Συλλογή #01 - #10

%CF%83%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%

 

Στην μοναδική τιμή των €27,20 (από τα €34,00, 20% έκπτωση λέει)... Μας δουλεύει :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.