Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

 

Μπορεί κάποιος να βρει ποιος είναι υπεύθυνος γι' αυτά; Μη μου πείτε να ψάξω στο inducks - είναι σαν να με βάζετε να γράψω με το αριστερό χέρι. :lol:

 

Δυστυχώς φίλε μου, τα "teasers" δεν έχουν καταχωρισθεί στο Inducks και συνεπώς δεν μπορώ, εγώ τουλάχιστον, να βρω τον δημιουργό τους. Αν κάποιος άλλος φίλος έχει κάποια πηγή, ας το κάνει.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε συνέντευξή του στο τελευταίο Τοπολίνο, ο Κάστυ είπε πως ο κύκλος της Ατλαντίδας θα έχει κι άλλες ιστορίες και πως στο τέλος του κύκλου θα βρουν την Ατλαντίδα.

Οπότε δεν πρόκειται για τριλογία τελικά.

 

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/14711325_10154592448283088_4929051700503470970_o.jpg?efg=eyJpIjoiYiJ9

 

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/14612419_10154592448273088_5624436427779049241_o.jpg?efg=eyJpIjoiYiJ9

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95121
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ή μήπως ακολουθούν ακριβώς το δρόμο που χάραξε ο Μπαρκς; :P

 

Ναι,έχεις ένα δίκιο...! :)

 

Απλά πιο πολύ αναφερόμουν στο γεγονός ότι με τον καιρό επικράτησε η ιδέα ότι ο Σκρουζ έκανε την τεράστια περιουσία του με τον μυαλό,την σκληρή δουλειά και την απίστευτη τσιγκουνιά του ( :P ),χωρίς να στηρίζεται στην εύνοια της τύχης (η μεγάλη του διαμάχη με τον Γκαστόνε) κι απλώς η πρώτη του δεκάρα ήταν το νόμισμα εκείνο που τον κρατούσε σε εγρήγορση και του θύμιζε να μην εξαπατηθεί ξανά...!

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα κολλήματα του Ρόσα έχουν περάσει μέσω του Κόμιξ στο ελληνικό κοινό ως νόμοι του σύμπαντος των Ντακ.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95121
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάντως θεωρώ πιο λογική και πιο τίμια την σκέψη του Ρόσα για το θέμα αυτό...!

 

Προτιμώ ο Σκρουτζ να είναι ένας τετραπέρατος και πανέξυπνος επιχειρηματίας,που στηρίζεται μόνο στο μυαλό του και στα χέρια του και ν'αφήσω την τύχη για τον Γκαστόνε...! :P

 

Ξεφύγαμε όμως από το θέμα και θα μας μαλώσουν οι υπεύθυνοι...! :D

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τα κολλήματα του Ρόσα έχουν περάσει μέσω του Κόμιξ στο ελληνικό κοινό ως νόμοι του σύμπαντος των Ντακ.

 

Λατρεύω ΚΑΘΕ τι που έχει την υπογραφή Ντον Ρόσα! Για ΜΕΝΑ είναι απλά ο καλύτερος χωρίς κανένα δισταγμό στην άποψη μου. Ομως η παραπάνω άποψη είναι ξεκάθαρα σωστή. Ίσως η δυνατή πένα και το υπέρμετρο ταλέντο του Ρόσα να συντέλεσαν σε αυτό. Αλλά ναι ώρες ώρες αγνοούμε επιδηκτικά το πολύ μεγαλύτερο ποσοστό των Ιταλικών ιστοριών που μιλάνε π.χ. για μια ΤΥΧΕΡΗ δεκάρα και λέμε "Αααα ο Ρόσα την είπε ΠΡΩΤΗ άρα δεν είναι ΤΥΧΕΡΗ".  :blob3:  :blob3:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λατρεύω ΚΑΘΕ τι που έχει την υπογραφή Ντον Ρόσα! Για ΜΕΝΑ είναι απλά ο καλύτερος χωρίς κανένα δισταγμό στην άποψη μου. Ομως η παραπάνω άποψη είναι ξεκάθαρα σωστή. Ίσως η δυνατή πένα και το υπέρμετρο ταλέντο του Ρόσα να συντέλεσαν σε αυτό. Αλλά ναι ώρες ώρες αγνοούμε επιδηκτικά το πολύ μεγαλύτερο ποσοστό των Ιταλικών ιστοριών που μιλάνε π.χ. για μια ΤΥΧΕΡΗ δεκάρα και λέμε "Αααα ο Ρόσα την είπε ΠΡΩΤΗ άρα δεν είναι ΤΥΧΕΡΗ".  :blob3:  :blob3:

Και εμένα μου αρέσει πολύ ο Ρόσα (βέβαια δεν τον θεωρώ τον καλύτερο :P ) Βασικά οι υπερβολικοί φαν συντέλεσαν σε αυτό αλλά και το ταλέντο του Ρόσα. :) Βέβαια, τον μόνο δημιουργό που πιστεύω ότι πρέπει όλοι να έχουν ως βάση (και οι Ιταλοί από ότι είπε ο Μοττούρα τον έχουν ως βάση για τις ιστορίες τους) είναι ο Καρλ Μπαρκς. Είναι ο μόνος που δεχτώ ότι δεν πρέπει με τίποτα να αλλάξει. Γιατί είναι η βάση. Ο Ρόσα όμως όπως και οι Ιταλοί είναι προεκτάσεις αυτού :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Καβατσάνο σχεδιάζει τους συναδέλφους του. 

post-30213-0-10600700-1477337073_thumb.jpg

 

Και εδώ ο Σκρουτζ μαλώνει με τον Κάστυ.

post-30213-0-96122200-1477336881_thumb.jpg

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αρπαχτή πριν τελειώσει η σειρά?

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ήταν καλό όσο κράτησε, αναρωτιόμουν για πόσο ακόμα θα το έδιναν κάτω από 2€. Λίγα τευχάκια έμειναν, μικρό το κακό.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ευτυχώς που έγινα συνδρομητης.

ΑΝ προλάβει να ολοκληρωθεί η σειρα. Η ανατίμηση είναι πολύ κακό σημάδι κ είναι μεγαλης τάξεως. Να θυμισω τι έγινε στα κλασικά το 2013; ΧΔ

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1368
  • Reputation:   9855
  • Achievement Points:  1384
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3083 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Εγώ πάντως δεν θα το πάρω. Ούτως ή άλλως μου λείπουν 13 από τα 15 τεύχη του τερζόπουλου οπότε δεν θα ολοκλήρωνα την σειρά.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95121
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ πάντως δεν θα το πάρω. Ούτως ή άλλως μου λείπουν 13 από τα 15 τεύχη του τερζόπουλου οπότε δεν θα ολοκλήρωνα την σειρά.

 

Εάν σου αρέσει η σειρά,μπορείς να βρεις αυτά τα τεύχη...!Δεν νομίζω να είναι τόσο δυσεύρετα...!Ούτως ή άλλως το κάθε τεύχος μπορεί να σταθεί και να διαβαστεί κι αυτόνομα...! :)

 

Η αλήθεια είναι ότι με "έτσουξε" η αύξηση της τιμής,αλλά όπως είπε κι ο Γιώργος πιο πάνω,έχουν μείνει λίγα τεύχη για να ολοκληρωθεί η σειρά...!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Εστειλα mail στον Disney Editor. Λόγω γενικότερου ενδιαφέροντος το ανεβάζω στην "Κουβεντούλα".

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλοι μου, με αφορμή την απροειδοποίητη αύξηση της τιμής του Φάντομ κατά 31,58%, έστειλα mail στον Disney Editor της Καθημερινής στο οποία θίγω και άλλα θέματα. Την παραθέτω, λοιπόν:

 

 

Σήμερα στις 3:12 μ.μ.
Αγαπητοί Κύριοι,
 
Είμαι από τους παλιότερους και μεγαλύτερους σε ηλικία συλλέκτες ελληνικών περιοδικών Disney με πάνω από 4500 τεύχη.
 
Σήμερα, λοιπόν, πήγα να αγοράσω το #44 του περιοδικού Φάντομ και με έκπληξη διαπίστωσα 31,58% αύξηση της τιμής του και μάλιστα σε εποχή κρίσης.
 
 Παλιά (είμαι γεννημένος το 1946) όταν ένα έντυπο προχωρούσε σε αύξηση τιμής, θεωρούσε ότι είχε την υποχρέωση να την αιτιολογήσει στους αναγνώστες του. Δυστυχώς σεις δεν το κρίνατε απαραίτητο.
 
Με την ευκαιρία λοιπόν θα διατυπώσω τις απόψεις μου για τα περιοδικά Disney που εκδίδετε.
 
Κατ' αρχήν θα διέκοπτα την αγορά του περιοδικού Φάντομ αν δεν το θεωρούσα το καλύτερο από όλα και λυπάμαι που δυστυχώς σύντομα τελειώνει. Σταμάτησα το Σούπερ Μίκυ και συνεχίζω να αγοράζω το Μίκυ Μάους και το Ντόναλντ, που κρατιούνται σε κάποιο ανεκτό επίπεδο 
 
Κατά τα λοιπά, περιμένω να δω την εξέλιξη του Κόμιξ, του οποίου οι ιστορίες, με εξαίρεση την αδιαμφισβήτης αξίας πρώτη του Don Rosa, τον οποίο είχα την τιμή και χαρά να γνωρίσω στην διάρκεια του Signing στην Λέσχη Φίλων Κόμιξ και, ως μέλος της οργανωτικής επιτροπής της εκδήλωσης, να καθίσω απέναντί του σε όλη τη διάρκεια του αποχαιρετιστήριου δείπνου, είναι σχεδόν όλες κάτω του μετρίου. 
 
΄Ομως, τις ιστορίες του Don, κι εγώ και οι περισσότεροι από εμάς, τις έχουμε άλλες δύο φορές την κάθε μία. 
 
Περιμένω λοιπόν να δω αν, μετά την ολοκλήρωση των 12 ιστοριών που, όπως φαίνεται από το ημερολόγια του 2016 που θέσατε σε κυκλοφορία, θα δημοσιευθούν όλες, θα αρχίσετε να βάζετε ως πρώτες ιστορίες στα επόμενα τεύχη αδημοσίευτες στην Ελλάδα δημιουργίες κάποιων σημαντικών σχεδιαστών όπως o Casty, του οποίου μας δώσατε μερικές σπουδαίες ιστορίες στα πρώτα τεύχη σας και αν θα φροντίσετε να δημοσιεύετε καλύτερες συνοδευτικές ιστορίες. Αν κάτι τέτοιο δεν συμβεί, θα αναγκασθώ να διακόψω την αγορά και αυτού του περιοδικού μετά από 330 τεύχη (303 της Νέας Ακτίνας και 27 δικά σας). Και, πιστέψτε με, φοβάμαι πως δεν θα είμαι ο μόνος.
 
Φιλικά
 
Τρύφων Γ. Ευαγγελίδης
Επίτιμος Δικηγόρος
τ. Νομικός Σύβουλος Νοσοκομείου
"Ερυθρός Σταυρός"
Επεξεργασία από tryfev
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Το είδατε αυτό;

 

http://terzopoulosbooks.com/index.php/periodika-disney/phantom/fantom-44-detail

 

Τα Terzopoulos Books πουλάνε το Φάντομ #44 1,90 ευρώ.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Γράφω εδώ επειδή φαντάζομαι πως δεν είναι θεμιτό να πάρει έκταση το θέμα στο τόπικ του ΦΑΝΤΟΜ.

Δεν ξέρω κατά πόσο δικαιολογείται η αύξηση, δεν ξέρω τι παίζει στην αγορά, δεν έχω ιδέα τι γίνεται "μέσα" στις εκδοτικές. Κρίνω την αύξηση της τιμής ως καταναλωτής, και μάλιστα ως καταναλωτής που κατά κανόνα απέχει από τα Disney.

Και την βρίσκω απαράδεκτη. Ναι, "σιγά μωρέ τώρα για 60 λεπτά" και όλα τα σχετικά, αλλά όπως γράφει και ο tryfev, η τάξη της αύξησης είναι τεράστια! Επειδή έτσι και αλλιώς έχω από το 31 και μετά, δεν έχω κανένα κώλυμα να σταματήσω να το αγοράζω. Και αυτό θα κάνω, αν δεν διαβάσω κάποια ικανοποιητική δικαιολόγηση (εδώ μέσα, κατά πάσα πιθανότητα). Όχι για τα 60 λεπτά ως πόσο, αλλά επειδή νομίζω ότι μια τέτοια κίνηση, συνοδευόμενη από την πλήρη αδιαφορία για ενημέρωση, χρήζει διαμαρτυρίας!

Πολύ περισσότερο από συλλέκτης, είμαι αναγνώστης, και γι' αυτό το ότι μένουν λίγα τεύχη δεν με αγγίζει ιδιαίτερα (αλλά θα ήθελα να μάθω πόσα περίπου ή ακριβώς είναι αυτό το "λίγα"). Δεν θα ήθελα να σε καμία περίπτωση για κάθε 3ο τεύχος που αγοράζω να σκέφτομαι ότι έχω πληρώσει για σχεδόν 4.

Αυτά από μένα που είμαι γενικά στην απ' έξω. Περιμένω να διαβάσω τις γνώμες αυτών που ασχολούνται περισσότερο, τόσο με τα Disney, όσο και με την αγορά.

Επεξεργασία από DaDiRa
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34154
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο Φάντομ αν δεν απατώμαι ,η βασική σειρά, σταματάει στα 52 τεύχη. Άρα απομένουν άλλα 8. Επίσης 2 είναι τα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι η αύξηση της τιμής έγινε τελευταία στιγμή. Αν δείτε στην διαφήμηση του τεύχους 43 για το 44 αναγράφεται καθαρά τιμή 1.90€. Επίσης στην διαφήμιση του 45 στο 44 εκεί που φαίνεται η τιμή το έχουν μαυρισμένο. Οπότε λογικά και αυτό το είχαν ετοιμάσει με τιμή πώλησης 1.90€. Και επειδή δε μπορούσαν ,για κάποιο λόγο, να βάλουν την καινούρια τιμή στην διαφήμιση προτιμήσαν να μη βάλουν καθόλου.

Αναλογικά με τις σελίδες έπρεπε να κάνει λιγότερο από 1.90 γιατί με την ίδια τιμή παίρνεις 132 σελίδες ΜΜ την εβδομάδα και άλλες τόσες Ντόναλντ το μήνα. Βέβαια σίγουρα είναι πολύ καλύτερης ποιότητας χαρτί και ανώτερο περιεχόμενο. Εκεί που κολλάω λίγο είναι γιατί ο Γιώργος-Fandom το θεωρούσε αναμενόμενο. Μία άλλη άποψη θα μπορούσε να είναι ότι αφού ακρίβως μένουν λίγα τεύχη κρίμα είναι να την ανεβάσουν.

Βέβαια από το μυαλό μου πέρασε και μία άλλη σκέψη. Να ανησυχούμε και για τις τιμές σε ΜΜ, Κόμιξ και Ντόναλντ; Άντε και Super Μίκυ που δε το βάζω μαζί με τα άλλα  τρία γιατί είναι τετραμηνιαίο περίπου και δε φαίνεται τόσο στην τσέπη μας. Γιατί αυτά τα τέσσερα έχουν ανοιχτή ημερομηνία τελευταίου τεύχους αν και όποτε υπάρξει. Οπότε αναμένουμε τις εξελίξεις και ειδικά την απάντηση στον κομιξικό μου πατέρα.  

 

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι σελίδες του Φάντομ είναι μεγαλύτερες από του Μίκυ Μάους. Το 1,90 ήταν πολύ χαμηλή τιμή για το Φάντομ, αν σκεφτεί κανείς πως τα μικροσκοπικά  Φάντομ του Τερζόπουλου(και μάλιστα χωρίς τις έξτρα ιστορίες) έκαναν 2 ευρώ.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Γμτ 1 φτηνό καλό κόμικ υπήρχε που σκόπευα να το παίρνω με συνδρομη εδώ, το ανεβάζουν κι αυτό... Το χειρότερο θα είναι αν ανεβάσουν το Μίκυ πάντως... 

Επεξεργασία από petross21
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Άρχισαν τις αρπαχτές κι αυτοί τώρα ? Είχαμε τον Τερζόπουλο θα 'χουμε κ αυτούς ?

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Φάντομ αν δεν απατώμαι ,η βασική σειρά, σταματάει στα 52 τεύχη. Άρα απομένουν άλλα 8. 

 

 

Βέβαια από το μυαλό μου πέρασε και μία άλλη σκέψη. Να ανησυχούμε και για τις τιμές σε ΜΜ, Κόμιξ και Ντόναλντ; Άντε και Super Μίκυ που δε το βάζω μαζί με τα άλλα  τρία γιατί είναι τετραμηνιαίο περίπου και δε φαίνεται τόσο στην τσέπη μας; Γιατί αυτά τα τέσσερα έχουν ανοιχτή ημερομηνία τελευταίου τεύχους αν και όποτε υπάρξει. Οπότε αναμένουμε τις εξελίξεις και ειδικά την απάντηση στον κομιξικό μου πατέρα.  

 

 

52 κανονικά τεύχη + 4 σπέσιαλ = 56. Στην Ελλάδα έχουν δημοσιευτεί 41+3 άρα απομένουν 11+1 = 12 τεύχη ακόμα για να ολοκληρωθεί η σειρά(αν δεν συνεχίσουν μετά με την PK².

 

Όσo για το Super Μίκυ, είναι πλέον επίσημα διμηνιαίο αφού στις συνδρομές γράφει 6 τεύχη το χρόνο.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα ευχάριστο διάλειμμα για να ρίξουμε μια ματιά στο αγαπημένο μας περιοδικό :pinokio:

 

post-30213-0-46314000-1477409399_thumb.jpg

 

7 συναρπαστικές ιστορίες διάσημων σχεδιαστών:

Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΡΟΙΣΟΥ The Treasury of Croesus
Μια περιπέτεια που έγραψε και σχεδίασε ο Ντον Ρόσα

ΕΝΑΣ ΔΡΥΪ ΔΗΣ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΟΥΠΟΛΗ The Desperate Druid
Ο Βίκαρ εικονογραφεί ένα σενάριο του Περ Χέντμαν

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ Metamorphosis
Μια ιστορία σε σενάριο και σχέδιο του Νόελ Βαν Χορν

Η ΝΥΧΤΑ ΤΩΝ ΜΑΓΙΣΣΩΝ Witches’ Brew
Ένα σενάριο του Τέρρυ Λαμπάν, εικονογραφημένο από τον Σεζάρ Φεριόλι

ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΝΤΡΑΚΑΡ The Legacy of Draco
Μια ιστορία σε σχέδιο του Μπας Χέυμανς, εμπνευσμένη από ένα σενάριο των Φρανκ Γιόνκερ και Πωλ Χόογκμα

ΑΔΕΣΠΟΤΗ ΜΕΓΑΛΟΦΥΪΑ Genius on the Loose
Ο Μπας Χέυμανς και ο Φρέντυ Μίλτον εικονογραφούν ένα σενάριο του Ρουντ Στράατμαν

Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΩΝ ΝΑΥΑΓΩΝ The Castaways
Μια ιστορία του Πατ και της Κάρολ Μακ Γκρηλ, σε σχέδιο του Μάρκο Ρότα

 

Το αγαπημένο περιοδικό μικρών και μεγάλων από αυτή την Πέμπτη 27/10 στα περίπτερα.

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

ΓΕΣ! Έχει και Πωλ Χόογκμα  :wow:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εχει Νοελ Βαν Χορν. Αυτο μετράει. Και από οτι είδα ειναι και σε ψηλή θέση. Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι!!!!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Αριστούργημα ! 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  252
  • Reputation:   1312
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3616 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  4

Καλό τεύχος.

Το ευτύχημα είναι ότι θα παραμείνει καλό για πάντα, διότι δεν θα ξαναμπούν ποτέ ιταλικές ιστορίες.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

απομένουν άλλα 14 τεύχη τού Paperinik New Adventures, που σημαίνει ότι θα έχουμε και 1–2 εμβόλιμα τεύχη, ενώ στη συνέχεια υπάρχουν τα 18 τεύχη τού PK² καθώς και τα 32 τεύχη τού PK Pikappa.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλά η Καθημερινή κάπως το χάνει... Και αλλαγή τιμής στο Φάντομ και αλλαγή ημερομηνίας στο ΚΟΜΙΞ... :P

 

ΓΕΣ! Έχει και Πωλ Χόογκμα  :wow:

Τρέλα χαχα :lol:

Εχει Νοελ Βαν Χορν. Αυτο μετράει. Και από οτι είδα ειναι και σε ψηλή θέση. Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι!!!!

Μόνο που βλέπω το πρώτο καρέ ξερνάω από συγκίνηση... :lol:  Σε υψηλή και με μας έτοιμους να την πάμε μαζί με τις υπόλοιπες :banana:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

απομένουν άλλα 14 τεύχη τού Paperinik New Adventures, που σημαίνει ότι θα έχουμε και 1–2 εμβόλιμα τεύχη, ενώ στη συνέχεια υπάρχουν τα 18 τεύχη τού PK² καθώς και τα 32 τεύχη τού PK Pikappa.

Εχουμε μελλον δηλαδη. 65 τευχη ακόμα βγαινουν ανετα. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.