Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πριν από 1 ώρα, karolos79 είπε:

Φεβρουάριο!!! :grr: Ιδού ο υπαίτιος της διακοπής της συλλογής. :ego:

Θεόδωρε δεν το περίμενα από εσένα. Για τιμωρία σου επιβάλλεται η αγορά και του πακέτου 61-80 της προσφοράς που έρχεται οσονούπω. :out:

:P

:lol::lmao:

Μα και το πακέτο των 41-60 θα έπαιρνα ευχαρίστως, απλά επειδή την ημέρα που βγήκε η προσφορά, έφθασε το προηγούμενο πακέτο, μου τελείωσαν τα χρήματα( τα υπόλοιπα τα είχα διαθέσει σε διάφορες αγορές, τις οποίες θα ανεβάσω στο αντίστοιχο νήμα), οπότε μέχρι να μαζέψω τα μισά, εξαντλήθηκε η προσφορά! Όμως, να είσαι σίγουρος, ότι το επόμενο πακέτο, δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω!

Πάντως, προσωπικά με έχει καλύψει πλήρως το πολύ σωστό σχόλιο του @ Lelis ! Επιπλέον, που ουδέν κακό αμιγές καλού! Ενδεχομένως, η παύση των δύο συλλογών μέσα στο επόμενο ακαδημαϊκό έτος, σηματοδοτήσει και μια δυναμική επιστροφή των δύο μεγάλων "παικτών" στον υπερηρωικό χώρο, δηλαδή τωνΟξύ κι Anubis, οι οποίες το τελευταίο διάστημα, έχουν εξαφανιστεί( ιδίως η πρώτη)!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56290
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

35 min ago , Θοδωρής Καραπάνος said:

σηματοδοτήσει και μια δυναμική επιστροφή των δύο μεγάλων "παικτών" στον υπερηρωικό χώρο, δηλαδή τωνΟξύ κι Anubis, οι οποίες το τελευταίο διάστημα, έχουν εξαφανιστεί( ιδίως η πρώτη)!:beer:

 

Ναι αλλά το κενό που αφήνει η συλλογή της Radnet δεν καλύπτεται από αποσπασματικές εκδόσεις τευχών που απέχουν... αιώνες μεταξύ τους. Πρέπει κάποιος άλλος να πάρει και να συνεχίσει τη συλλογή της Radnet, διαφορετικά την πατήσαμε... :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σωστα ολα αυτά αλλά πάλι θα επιστρέψουμε στην κυκλοφορία τυχαίων runs και αυτο εμένα τουλάχιστον δεν με καλύπτει ούτε με ενδιαφέρει. Γιαυτό εξάλλου δεν αγορασα και κανεναν τόμο από την Hachette.

Δεν βλέπω το νόημα να βγει ενα trade Fantastic Four με τα τεύχη πχ 139-150και να το αγοράσω. Nα το κάνω τι; Αφου τα προηγούμενα τεύχη δεν τα έχω διαβάσει ώστε να ξέρω τη συνέχεια...

Αν τυχόν τελειώσει εδώ, μάλλον για κανένα παλιό Μικυ Μάους με βλέπω,αν και χλωμό και αυτό με τις ισχύουσες τιμές στην αγορά και τους μαυραγορίτες των Αθηνών που χρυσαφίζουν βρισκοντας τα 10-20 σεντ το τευχος.

 

@ Θοδωρής Καραπάνος  Oπότε Θοδωρή κατάφερες μάζεψες 1-40? Δεν ειναι άσχημα. Πριν μήνες δεν είχες σχεδόν τίποτα. Αντε με το καλό να τα αποκτήσεις όλα να τα ευχαριστηθείς οπως και εμεις. :up:

Παρε και εσυ τα σημαντικά, τι μου τις θες τις άλλες αγορές ; Εκεί θα είναι και του χρόνου δε φεύγουν :lol: 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  210
  • Reputation:   1217
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μικρε ήρωα παίξε μπάλα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4285
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Μα και το πακέτο των 41-60 θα έπαιρνα ευχαρίστως, απλά επειδή την ημέρα που βγήκε η προσφορά, έφθασε το προηγούμενο πακέτο, μου τελείωσαν τα χρήματα( τα υπόλοιπα τα είχα διαθέσει σε διάφορες αγορές, τις οποίες θα ανεβάσω στο αντίστοιχο νήμα), οπότε μέχρι να μαζέψω τα μισά, εξαντλήθηκε η προσφορά! Όμως, να είσαι σίγουρος, ότι το επόμενο πακέτο, δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω!

 

Καλά αν βγει πακέτο 61-80 παίζει να το πάρω κι εγώ. Ακόμα δεν έχω πάρει τόμους 72,79 του spidey, οπότε εκεί που θα έδινα 18 + 3 μεταφορικά = 21 ευρώ για δύο τεύχη, γιατί να μην δώσω 50 και να πάρω και μια ωραία 20άδα. Να δω που θα τα βάλω βέβαια γιατί υπάρχει έλλειψη χώρου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάντως του "Μικρού Ήρωα" του έχουμε "φορτώσει" τα πάντα.

Από Disney, Γαλλοβελγικά, Υπερηρωικά, Ευρωπαικά κτλ.

Όταν δεν είμαστε ευχαριστημένοι από μια εκδοτική ευχόμαστε να "κάνει παιχνίδι" ο Μικρός Ήρως"

Πχ η "Καθημερινή" δεν βγάζει σωστά πλέον τα "Disney", άρα πρέπει να τα παρατήσει και να τα πάρει ο "Μικρός Ήρως".

Η "Μαμούθ" έπαψε να βγάζει επανεκδόσεις του Λούκυ Λουκ. Τα Μπλέικ και Μόριμερ, Μπλούμπερυ, Ιζνογκούντ κτλ τα είχε παρατήσει και τα βγάζει πλέον με το σταγονόμετρο και γενικά έπαψε να είναι συνεπής και αξιόπιστη, άρα πρέπει τα δικαιώματα να τα πάρει ο "Μικρός 'Ηρως".

Τώρα η "Radnet" σταματάει τη συλλογή της "Marvel", οπότε είναι μεγάλη ευκαιρία να τη συνεχίσει ο "Μικρός Ήρως".

Η "Anubis" και η "Οξύ" πλέον βγάζουν λίγες εκδόσεις, καλό θα ήταν λοιπόν ο "Μικρός Ήρως" να εκμεταλλευτεί αυτό το γεγονός και να αρχίζει να παράγει πολλά αμερικάνικα.

Τέλος, έχουν περάσει πέντε ολόκληροι μήνες (τραγικό) από το τελευταίο Λάνφεστ, νομίζω ότι πρέπει κάτι να κάνει και για αυτό ο "Μικρός Ήρως".

Α! ξέχασα και μια συλλογή της DC (ο καημός μου), θα έπρεπε ήδη να την είχε ξεκινήσει.

Και φυσικά να συνεχίσει να βγάζει αυτά που βγάζει ήδη.

 

Λέτε να μπορέσει να ανταπεξέλθει σε όλα αυτά;;:thinking::):D:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Μια που σταματάει η συλλογή, μπορώ πια να σας εκμυστηρευθώ ότι σκόπευα να μην ανανεώσω τη συνδρομή και ίσως να σταματούσα και να αγοράζω τα τεύχη.

Αν αναλάβει κάποια άλλη εκδοτική, πρέπει να καταλάβει ότι με τόσους τίτλους μόνο η εβδομαδιαία κυκλοφορία ταιριάζει, ώστε να υπάρχει μια ροή για κάθε τίτλο ξεχωριστά που να διατηρεί το ενδιαφέρον του αναγνώστη. Αν δεν ειναι δυνατη η εβδομαδιαία κυκλοφορία, ίσως να είναι καλύτερα να γίνει επιλογή τίτλων ή ακόμη καλύτερα να κυκλοφορήσει μια καινούρια συλλογή με συγκεκριμένους τίτλους που να συνεχίζει από εκεί που έμεινε η προηγούμενη συλλογή.

Παρόλο που η Μικρός Ήρως έχει καλές κριτικές από τους αναγνώστες, έχει πολύ ακριβές τιμές. Τα 10 ευρώ θα τα είχα σίγουρα και θα ποντάριζα σε τιμή 11.99. Οπότε, θεωρητικά μιλώντας πάντα, δε νομίζω να αγόραζα ούτε από Μικρό Ήρωα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26510
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πάντως, ο τελευταίος τόμος δεν ήρθε ποτέ εδώ στο Αγρίνιο. Στον προηγούμενο τόμο του Σπάιντερμαν είχε γίνει το ίδιο, δεν τον βρήκα μάλιστα ούτε στην Πάτρα που έψαξα εκείνες τις μέρες. Το έχω ξαναγράψει ότι ο Σπάιντερ δεν κυκλοφορεί κανονικά στην επαρχία (οι άλλοι ήρωες έρχονται στην ώρα τους), δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά οι τύποι είναι πραγματικά απαράδεκτοι. Ρώτησα μάλιστα σήμερα σε ένα μαγαζί και μου είπαν ότι αυτούς τους τόμους απλά δεν τους στέλνουν καθόλου! Εγώ σταματάω λοιπόν εδώ (βασικά έχω σταματήσει από τον προπροηγούμενο τόμο του Σπάιντερμαν) και απ'ότι βλέπω σταματάει και η σειρά γενικά...

 

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56290
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Και τα 2 τεύχη του Σπάιντερμαν είναι διαθέσιμα στο Radshop. Γιατί δεν τα παραγγέλνεις από εκεί;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26510
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εχω κάνει παλιότερα παραγγελία (γιατί όπως είπα δεν φέρνουν τον Σπάιντερμαν) αλλά δεν πρόκειται να ξανακάνω. Δεν θα πληρώνω μεταφορικά επειδή οι υπεύθυνοι της εκδοτικής δεν θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους - για να μην πω τίποτα χειρότερο. Επαγγελματισμός ΜΗΔΕΝ. Ήθελα να στηρίξω τη σειρά αλλά έτσι όπως το πάνε, omnibus και άγιος ο Θεός :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μίλησα με υιό Κουτρουλάρη και μου είπε πως μόλις βγάλει όλα τα Μπλέικ και Μόρτιμερ θα πάρει τους Κλασικούς Υπερήρωες από εκεί που τους αφήνει η Radnet και στοχεύει να κυκλοφορεί δύο τεύχη την εβδομάδα, ένα Δευτέρα κι ένα Παρασκευή.

 

:angel:

 

Πέρα απ'την πλάκα πάντως, θα συμφωνήσω με Μανιτού ότι είναι ευκαιρία για κάποιους ν'ασχοληθείτε και με άλλα (ακόμα πιο ενδιαφέροντα) είδη κόμικς.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34729
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Επίσης αν πάρετε και διαβάσετε τα σχόλια με τη σειρά και των δύο θεμάτων της συλλογής αυτής θα δείτε ότι γενικά δεν είμαστε και τόσο καλοί αγοραστές. Δεν υπάρχει καλή αντίληψη της αγοράς, της προσφοράς και της ζήτησης. Πίσω από την Radnet και την κάθε Radnet υπάρχουν άνθρωποι που πρέπει να ζήσουν από όλο αυτό. Εμεις κοιτάμε τον μικρόκοσμο μας και λέμε ότι μας αρέσει. Κάνουμε παραγγελίες και περιμένουμε να τις υλοποιήσει κάποιος για την ψυχή της μάνας του. Το θέλουμε κάθε εβδομάδα, με τέλεια επιμέλεια, με καλή ποιότητα, με γυαλιστερό χαρτί, διορθώνοντας τα λάθη των προηγούμενων, και αν γίνεται να έχει και 5 ευρώ. Δεν λέω και εγώ έτσι θα το ήθελα. Όμως δυστυχώς δεν κάνει τόσο όπως φαίνεται. Γιατί δεν μπορεί να πάει πολύ μακριά. Αν έβγαινε έστω και ένα υποτυπώδες κέρδος δε νομίζω να το άφηναν. Τα Μίκυ Μαους που έχει αναφερθεί πιο πάνω ότι είναι πιο φθηνά με τεράστια περιοδικότητα σχεδόν 7 δεκαετιών έχουν άλλη λογική, άλλα έξοδα, άλλα δικαιώματα άλλο κοινό ίσως. Οι εκδόσεις μικρός ήρωας που επίσης αναφέρθηκε ότι θα την έβγαζαντη συλλογή πιο ποιοτική αλλά και πιο ακριβή θέλουν να εκδίδουν διάφορα κόμικ και να είναι ζωντανές και όχι να μπουν μέσα. Γενικά λόγω και της κατάστασης στη χώρα αλλα και της βιομηχανίας του κόμικ γενικά δεν είμαστε και το πιο καλό και αξιόπιστο αγοραστικό κοινό. Και αυτό φτιάχνει πολλές φορές και όχι καλές και αξιόπιστες εκδοτικές. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45789
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Για το ιστορικό, να γράψω κι εγώ πως είχα σταματήσει τη σειρά εδώ και μήνες, κυρίως λόγω απαράδεκτης επιμέλειας και της υπερβολικά έντονης μυρωδιάς, σε σημείο να αφήνω τόμους κλειστούς επειδή δεν έχω όρεξη να βρωμίσει το σπίτι (δεν περίμενα πως θα έγραφα ποτέ κάτι τέτοιο για κόμικς).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  210
  • Reputation:   1217
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μόνο σπαιντερ μαν με 3 ιστορίες εβδομαδιαίο. Μονο αυτό θα πιάσει στην αγορά και να βάζει χρονολογικά όλες τις σειρές του σπαιντερμαν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  762
  • Reputation:   7222
  • Achievement Points:  776
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2956 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τίποτα δεν πρόκειται να πιάσει στην Ελληνική αγορά γιατί δεν το στηρίζουμε μαζικά. 

 

Ούτε ποτέ στον κόσμο η συρρίκνωση μιας αγοράς, με το κλείσιμό των μεγάλων παικτών οδήγησε σε άνθιση αλλά μόνο σε περεταίρω συρρίκνωση.

 

Το ότι αρέσει εδώ στο φόρουμ δεν σημαίνει ότι πουλάει.

 

Μάλιστα μετά από πολλά χρόνια που παρακολουθώ τις συζητήσεις μας μπορώ να πω πως η γνώμη λίγων φανατικών δεν έχει καμία σχέση με τις πωλήσεις και το αγοραστικό κοινό.

 

Επίσης καλό είναι να έχουμε απαιτήσεις στο θεό αλλά όλα έχουν το κόστος τους και αν δεν το πληρώνεις σίγουρα δεν μπορείς να βρεις την επιθυμητή ποιότητα.

 

Συμπερασματικά έχουμε τις εκδόσεις που μας αξίζουν γιατί  θέλουμε ο καθένας να ικανοποιούνται τα δικά του βίτσια και μόνο. Ατομικές εκδόσεις δεν υπάρχουν.

 

Στα ίδια και τα ίδια γυρίζει πάντα ο χώρος των κόμικς στην Ελλάδα.

 

Τα επόμενα σχόλια μου θα είναι μόνο θετικά γιατί η ζοφερή πραγματικότητα του χώρου δεν αντέχεται.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4285
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

Εχω κάνει παλιότερα παραγγελία (γιατί όπως είπα δεν φέρνουν τον Σπάιντερμαν) αλλά δεν πρόκειται να ξανακάνω. Δεν θα πληρώνω μεταφορικά επειδή οι υπεύθυνοι της εκδοτικής δεν θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους - για να μην πω τίποτα χειρότερο. Επαγγελματισμός ΜΗΔΕΝ. Ήθελα να στηρίξω τη σειρά αλλά έτσι όπως το πάνε, omnibus και άγιος ο Θεός :ego:

Ο Σπάιντερμαν σίγουρα πρέπει να είναι αυτός που πουλάει περισσότερο στα περίπτερα, επομένως το να μην στέλνουν επαρχία δεν έχει λογική. Μήπως το κάνουν για να πωλείται ένα μέρος του ηλεκτρονικά και αν εξαντληθεί (όπως είχε γίνει πριν λίγο καιρό) να παραγγέλνουν και άλλους; Μήπως το κάνουν για να εξασφαλίζουν συγκεκριμένο τιράζ και να τους μένουν 2-3 κομμάτια; Ή μήπως ότι περισσεύει από Αττική το βάζουν για να πουληθεί ηλεκτρονικά; Δεν ξέρω, τι να πω...

 

 

 

36 λεπτά πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Τίποτα δεν πρόκειται να πιάσει στην Ελληνική αγορά γιατί δεν το στηρίζουμε μαζικά. 

Πιστεύω ότι αν η συλλογή είχε παραμείνει εβδομαδιαία και στα 6,99 € θα πήγαινε τρένο και σίγουρα μακροπρόθεσμα θα είχαν το ίδιο ή και περισσότερο κέρδος από ότι με τις "γκουχ γκουχ" αυξήσεις λόγω πολέμου.

Το ότι έχουν ξεπουλήσει πόσες 60άδες με 2,50 ευρώ τον τόμο, σημαίνει ότι ξεπούλησαν σε τιμή κόστους ή και λίγο πάνω από το κόστος. Με τα 7 ευρώ/τόμο μια χαρά θα τα πήγαιναν.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9861
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

10 hours ago, hudson said:

Πχ η "Καθημερινή" δεν βγάζει σωστά πλέον τα "Disney"

Μια χαρά τα βγάζει και σε λογικές τιμές για την Ελλάδα.

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εμένα εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση που πουλάνε οι συλλεκτικές πένες του Ναπολέοντα και της Μαρίας Αντουανέτας, τα χειρόγραφα του Β' Παγκοσμίου Πολέμου, η μινιατουρα του Βέλγου αλεξιπτωτιστη και του Σομαλου κατάσκοπου, ο Ιούλιος Βερν, το λιονταράκι και το χελωνάκια και όχι τα Μarvel ! 

Να πεις ότι τα δίνουν τσάμπα όλα αυτά; Ούτε καν! Πιο ακριβά από τη συλλογή μας κοστολογουνται. Τόσο πολύ δλδ τσεκουρωνει η Disney στα δικαιώματα; Τόσο τεράστιο κέρδος βγάζουν από όλες αυτές τις "σαβούρες" που τους βάζει μέσα η SEC και πρέπει άμεσα να διακοπεί;; 

 

Εδώ είχαν στα σκαριά τη συλλογή της DC για κυκλοφορία το 24, λεγανε ότι πάμε πολύ καλά με τις πωλήσεις και τις συνδρομές, πως προέκυψε έτσι ξαφνικά το τέλος; :thinking: Στην Ιταλία 5 χρόνια με 6.99 μια χαρά τσουλουσε η SEC,περιεργα πράματα... Αυτή η Λουπα τι σόι απαιτησεις έχει άραγε, 1/5 Έλληνες να διαβάζει τα κόμικς τους;; 

 

Τέλος το ξάνα σκέφτηκα με τον μικρό ήρωα, όχι δεν αξιζει να το αναλάβει. Άμα ο Ποπάϋ έχει 22 ευρό και οι 25 σελίδες spiderman και captain America 9.90, θα ζητάνε κάνα 40ευρω τον τόμο, άστο καλυτερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4251
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

25 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Τέλος το ξάνα σκέφτηκα με τον μικρό ήρωα, όχι δεν αξιζει να το αναλάβει. Άμα ο Ποπάϋ έχει 22 ευρό και οι 25 σελίδες spiderman και captain America 9.90, θα ζητάνε κάνα 40ευρω τον τόμο, άστο καλυτερα.

Να μη ξεκινήσω για Γλυφάδα δηλαδή;:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4285
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Να μη ξεκινήσω για Γλυφάδα δηλαδή;:)

Ξεκίνα αλλά για τις παραλίες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

12 hours ago, Lord Makro said:

Πάντως, ο τελευταίος τόμος δεν ήρθε ποτέ εδώ στο Αγρίνιο. Στον προηγούμενο τόμο του Σπάιντερμαν είχε γίνει το ίδιο, δεν τον βρήκα μάλιστα ούτε στην Πάτρα που έψαξα εκείνες τις μέρες. Το έχω ξαναγράψει ότι ο Σπάιντερ δεν κυκλοφορεί κανονικά στην επαρχία (οι άλλοι ήρωες έρχονται στην ώρα τους), δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά οι τύποι είναι πραγματικά απαράδεκτοι. Ρώτησα μάλιστα σήμερα σε ένα μαγαζί και μου είπαν ότι αυτούς τους τόμους απλά δεν τους στέλνουν καθόλου! Εγώ σταματάω λοιπόν εδώ (βασικά έχω σταματήσει από τον προπροηγούμενο τόμο του Σπάιντερμαν) και απ'ότι βλέπω σταματάει και η σειρά γενικά...

 

Κι εμένα ο περιπτεράς της γειτονιάς μου είπε ότι πλέον φέρνει ένα αντίτυπο μόνο για εμένα οπότε υποψιάζομαι ότι οι πωλήσεις "έχουν κάτσει" κάτι που είναι λογικό μετά από 70 τεύχη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Προσωπικά αν όντως είναι θέμα κόστους παραγωγής, δεν θα είχα πρόβλημα να αυξάνονταν στα 10€ η τιμή του τόμου, αλλά θα ήθελα δεκαπενθήμερη κυκλοφορία, ώστε να μπορώ να αγοράζω επιλεκτικά τόμους της επίσημης συλλογής Μάρβελ, αλλά και τις φιγούρες του MCU. Όσον αφορά την έκδοση της σειράς από την Μικρός Ήρως, θα ήταν πολύ καλό σενάριο αν διατηρούσε το ματ χαρτί,το ίδιο μέγεθος και την τιμή στα 10-12€.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  180
  • Reputation:   1228
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τι θέμα κόστους παραγωγής ρε παιδιά με 9 ευρώ το τεύχος? Αν ήταν έτσι στα περίπτερα θα κυκλοφορούσε ένα περιοδικό το μήνα. Σιγά και την ποιότητα στο χαρτί που έχουν ή τον κόσμο που δουλεύει απο πίσω για την επιμέλεια, ή το marketing budget. Δεν θέλω να μειώσω την προσπάθεια, αλλά σε λίγο θα ρίχνουν και τα ορθογραφικά τους στην αύξηση του χαρτιού.:bash:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, diotsoumas είπε:

Τι θέμα κόστους παραγωγής ρε παιδιά με 9 ευρώ το τεύχος? Αν ήταν έτσι στα περίπτερα θα κυκλοφορούσε ένα περιοδικό το μήνα. Σιγά και την ποιότητα στο χαρτί που έχουν ή τον κόσμο που δουλεύει απο πίσω για την επιμέλεια, ή το marketing budget. Δεν θέλω να μειώσω την προσπάθεια, αλλά σε λίγο θα ρίχνουν και τα ορθογραφικά τους στην αύξηση του χαρτιού.:bash:

Μαίρη κες φορές μας περνάνε για πολύ χαζούς (όσοι διάβασαν τον #79 ξέρουν) ;)

Νταξι το χαρτί του Ciao και του Cosmopolitan δε συγκρίνεται με αυτό της SEC.Φαινεται ότι είναι χείριστης ποιότητας. Τωρα για τα 9 ευρω τι να πω... Δε ξέρω... Ναι είναι πολλά (ακόμα και με τη συνδρομή). Δείτε όμως τι τιμές κοπανάνε και οι άλλες εκδοτικές (πλην Καθημερινής). Σε βαθμό υπερκοστολογησης ίσως. Ίσως... 

 

Δεν βγήκε από εμάς αυτή η άτιμη η Lamborghini που έλεγα εξαρχής και σπαστηκε ο ιδιοκτήτης. Σου λέει έτσι είστε; Κόψτους το γέλιο που τολμάνε να κοροϊδεύουν τον ανηψιο μου, τον λένε βιζμα και άχρηστο επειδή ξέχασε μια παλιοιστορία, κάτι νούμερα στις ραχες και έναν άσπρο τόμο που δεν θα τα εδωσε κανείς σημασία στην τελικη. :lol:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34729
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν είχαν το κέρδος που λέτε ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ. Για να σταματήσουν κάτι δεν βγαίνει. Τα δικαιώματα τα υπολογίσατε ή τα θεωρείτε αμελητέα? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πιστεύω ότι τα Marvel, λόγω πέρασης τα τελευταία χρόνια εξαιτίας  και των ταινιών, έχουν πολύ ακριβά δικαιώματα.
Η Disney "βαράει στο ψαχνό".

Η εταιρία πλέον είναι Φραγκενστάιν, καταβροχθίζει στο πέρασμα της τα πάντα.

Δεν θα μου έκανε εντύπωση να εξαγόραζε ακόμα και την DC, την Dark Horse και άλλες εκδοτικές.

Έτσι όπως πάει σε λίγα χρόνια θα γίνει μονοπώλιο.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1763
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 Είχα μια ελπίδα μήπως κ δούμε τα run του Βασιλιά στα Θωρ κ F.F τελειωμένα αλλα φευ οπως θα βροντοφωναζαν οι προγονοί μας. Τουλάχιστον θα μου φύγει το άγχος του περιπτέρου......δεν το λες κ λιγο που δε κύλισα στα χάπια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56290
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Έτσι μου'ρχεται να παραγγείλω τους υπόλοιπους 260 τόμους (91-350) από την Ιταλία... έτσι για το γαμώτο, κι ας είναι στα Ιταλικά. :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Έτσι μου'ρχεται να παραγγείλω τους υπόλοιπους 260 τόμους (91-350) από την Ιταλία... έτσι για το γαμώτο, κι ας είναι στα Ιταλικά. :( 

 

Δεν τελειωσε κάτι ακόμα οριστικά, ας είμαστε αισιόδοξοι.

Βρηκες καποιον υπεύθυνο στο τηλέφωνο να μάθεις κατι επιπλέον; Εδω εκατσες έγραψες ολόκληρο μειλ με τους λογους να επεκταθει...

 

Εκατσα διαβασα σημερα που ειχα φουλ χρονο και τους 2 τόμους. Τι ιστοριαρες ! Νιώθω πως τωρα αρχίζει το ζουμί. 

Καλά οι ΦΦ υπέροχοι για 16η συνεχόμενη φορα, θα βάλω τα κλάματα αν σταματησουν :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56290
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Δυστυχώς μονίμως μου λένε ότι ο υπεύθυνος λείπει. :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.