Jump to content

Ο ΛΑΝΦΕΣΤ ΤΟΥ ΤΡΟΫ

Valtasar
 Share

Recommended Posts

Το διαβασα και εγω σημερα, πολυ ωραιο με πολυ δραση και μου αρεσε επεισης η εισαγωγη του κακου στην ιστορια. Ωραια χρωματα οπως επεισης και προσεγμενα καρε, ο χρονος εξελισσοταν καλα και γενικα ειναι ενα πολυ ωραιο και προσεγμενο πακετο! ενα μπραβο στον Γιωργο και σε ολα τα παιδια που βοηθησαν για αυτην την εκδοση και βεβαια παλι θα μιλησω σαν προπονητης ποδασφαιρου...Γιωργο παμε για το επομενο!!!:cool:

• Like 11

• 3 weeks later...

ο καινουριος τομος πωλειται αποκλειστικα απ λεφικ? στο σαιτ της brainfood δεν υπαρχει οπως τα 2 πρωτα

• Like 2

Πήρα χθες από τη Λέσχη το ανάτυπό μου. Τρίτος τόμος και η πλοκή και η δράση ανεβαίνουν σε κάθε σελίδα. Όποιοι το παρακολουθούν μπορούν εύκολα να κατανοήσουν γιατί έκανε πάταγο στη Γαλλία όταν βγήκε.

Όσο για την ποιότητα της έκδοσης, είναι ένα κόσμημα στο χώρο των ελληνικών εκδόσεων. Βρίσκεται στο κορυφαίο επίπεδο σε κάθε τομέα της έκδοσης και χθες που το έπιασα και αυτό στα χέρια μου αισθάνθηκα μία μικρή περηφάνεια κι εγώ που γράφεται κάπου και το όνομά μου. 

• Like 15

• 2 weeks later...

Πήρα χτες και τα 3 τεύχη ...πολλά μπράβο στην λέσχη για την έκδοση και την ποιότητα της !

• Like 11
  • Thanks 2

On 9/20/2021 at 12:39 AM, hudson said:

ΤΟΜΟΣ: Πάρε με, πάρε με

ΕΓΩ: Έχω σκοπό να σε πάρω από την ΛΕΦΙΚ

ΤΟΜΟΣ: Πάρε με, πάρε με σήμερα

Βλέπω ο τόμος σου δεν κρατιότανε... :)

• Like 3
  • Funny 4

Πρόεδρε έχουμε πρόβλημα. Σήμερα κυκλοφόρησε αυτό:

noname.jpg

Σήκουελ του τελευταίου σήκουελ. Εδώ μπορείτε να δείτε και τις πρώτες 11 σελίδες:

https://www.bdgest.com/preview-3332-BD-lanfeust-de-troy-la-foret-noiseuse.html

Τί κάνεις τώρα ΠΡΟΕΔΡΕ;

• Like 16

Ωσπού να φτάσουμε στο Νο.8, έχει καιρό για ν'άποφασίσει... :)

• Like 11

Πριν από 1 ώρα, Kurdy Malloy είπε:

Πρόεδρε έχουμε πρόβλημα. Σήμερα κυκλοφόρησε αυτό:

noname.jpg

Σήκουελ του τελευταίου σήκουελ. Εδώ μπορείτε να δείτε και τις πρώτες 11 σελίδες:

https://www.bdgest.com/preview-3332-BD-lanfeust-de-troy-la-foret-noiseuse.html

Τί κάνεις τώρα ΠΡΟΕΔΡΕ;

Με τη φόρα που έχει πάρει, θα το βγάλει κι αυτό και από κάτω όλο το GreekComics να φωνάζει: "Είναι τρελός, είναι τρελός ο Πρόεδροοοοοοοοος" :lol: :lol: :lol:

• Like 3
  • Funny 9

On 8/9/2021 στο 6:09 ΜΜ, Laz33 είπε:

Ωραία!
Άντε να βγαίνει ο 3ος τόμος ώστε από βδομάδα να ξεκινήσω να ρωτάω πότε θα βγει ο 4ος :lol:

@ Laz33 πότε θα κάνεις την ερώτηση;;;:thinking::lol:

• Like 5
  • Funny 5

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

@ Laz33 πότε θα κάνεις την ερώτηση;;;:thinking::lol:

Σε κανένα μήνα έλεγα.
Να ρωτήσω αν θα το δούμε πριν τα Χριστούγεννα ή θα πάει με τη νέα χρονιά.
Το περιμένω για να πάρω και το 3ο. Δεν το έχω πάρει ακόμα. Θέλω να βγει το 4ο για να ολοκληρωθεί η 1η ιστορία, ώστε να διαβάσω όλα τα άλμπουμ απ΄την αρχή.

• Like 10

3 hours ago, Kurdy Malloy said:

Τί κάνεις τώρα ΠΡΟΕΔΡΕ;

Μέχρι να το ολοκληρώσουμε θα έχει βγει και το 10, οπότε πάμε για 10 :dance::gun2:

:wall:

• Like 17

Όσο πιο μεγάλος ο στόχος, τόσο πιο μεγάλο και το κίνητρο να τον φτάσουμε

:mafia:

• Like 12

Βέβαια μεσολαβούν άλλοι 18 τόμοι από τις επόμενες σειρές αλλά αυτό ας μην το πούμε ακόμα :lol:

• Like 2
  • Funny 7

Eπειδή έχω διαβάσει το sequel "Lanfeust des Etoiles" και δεν ήταν τόσο καλό, είμαι της άποψης να μη βγουν τα άπαντα απ΄το σύμπαν του Λανφέστ. Υπάρχουν αρκετές sequel και spin-off σειρές, αλλά δεν έχουν το ίδιο επίπεδο με τη βασική σειρά.
Προτιμότερο όταν τελειώσουν οι 8 ή έστω 9 τόμοι του Lanfeust de Troy, να πάμε μετά σε νέα σειρά.
Καλό θα ήταν να γίνει και μια δημοσκόπηση εδώ μέσα, ώστε ν΄αποφασίσει η πλειοψηφία τι θέλει να δει.

Έχω πολλές προτάσεις.
Σε BD εννοείται. Μη μου βγάλετε κανένα Marvel :lol:

• Like 9
  • Funny 4

O 9ος τόμος είναι μετά το Lanfeust Odyssey άρα δε θα είχε κανένα νόημα η έκδοσή του. Επίσης απορώ γιατί το βγάλανε σαν 9ο τόμο Lanfeust και όχι σαν 11ο Odyssey ίσως κάνω μία τουρ στα γαλλικά φόρα

• Like 10

Εν τω μεταξύ, είδα το εξώφυλλο του sequel και πριν διαβάσω το ποστ, νόμιζα ότι η Λέσχη έβγαλε και το τέταρτο άλμπουμ! :wow: :lol: 

Μεταξύ μας τώρα. Πιστεύετε ότι ο Πρόεδρος θα κολλήσει να εκδώσει όσα τεύχη κυκλοφορήσουν? :xm:

:beer:

• Like 10
  • Funny 3

@ Indian Αφου τον ξερεις..ειναι μην παρει κατι αποφαση :)

• Like 12
  • Respect 1

• 2 weeks later...

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,  ο τέταρτος τόμος περίπου ποτέ θα κυκλοφορήσει;;  δεν ρωτάω για να πιάσω,  αλλά για να προγραμματισω,  άλλες παραγγελίες μου... 

• Like 5

Διάβασα πριν από μερικές μέρες το τρίτο άλμπουμ και νομίζω ότι απογειώνει την σειρά. Είναι πραγματικά απολαυστικό και σαν ιστορία και σαν έκδοση. Ανυπομονώ για το επόμενο!

• Like 7
  • Thanks 2