Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
NON-STOP COMICS
Σενάριο/Kείμενα:
Διάφοροι
Σχέδιο:
Διάφοροι
Hμερ. έκδοσης:
09-07-2021
Εξώφυλλα:
5 + 5 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
5
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Πολυθεματικό
Περιοδικότητα:
Διμηνιαία
Μέγεθος:
21.0 x 28.0
Σελίδες:
84
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Lettering:
Τίνα Χελιώτη
Χρωματισμός:
Διάφοροι
Επιμέλεια:
Λεωκράτης Ανεμοδουράς
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
9772732818000
Ονομαστική τιμή:
5,90 €

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

NONSTOPCOMICS_0001.jpg  NONSTOPCOMICS_0002.jpg

 

Ενα πείραμα του Λεοκράτη Ανεμοδουρά σήμερα ολοκληρώνεται με την ευρεία διανομή σε περίπτερα , του νέου περιοδικού ,που μέχρι τώρα το έβρισκες ή στην καινουργια εκδήλωση ή απο τις 20/7 προπαραγγελνωντας στο site.


Το πείραμα απλό να χωριστούν οι παλιοί αναγνώστες  με το ΜΠΛΕΚ και τούς νέους με το ΝΟΝ-STOP .Να δούμε ποιός θα κερδίσει .ελπιζω και οι δύο.
Το νέο περιοδικό είναι σε μεγάλο σχήμα για να αναδυκνέιονται οι ιστορίες που έχει.Σχεδιασμός ,χρωματισμος άψογος ,μία αξιοσέβαστη έκδοση.

 

Στο πρώτο τεύχος θα διαβάσουμε ,συνέντευξη στο Γ.Τομπαλίδη με τους BRUBAKER-PHILLIPS, τις στήλες ποπ κορνερ,ο παπιός ο παλιός και ο αλλιώς ,διεθνή και ντοπια νέα και τα κομικς  τo KILL OR BE KILLED ,ΛΑΡΓΚΟ ΓΟΥΙΝΤΣ ,ΣΤΟΡΜ,ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΝΤΡΕΝΤ

 

ΓΑΙ ΤΟ G.C.

ΒΑΣΙΛΕΥΣ των ΚΟΜΙΚΣ


 ΚΑΛΗ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

To πήρα σήμερα πρωί πρωί και πραγματικά ένιωσα σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα. Της Αυστραλίας τα Χριστούγεννα ίσως....

 Μετά τα ανάμεικτα συναισθήματα που μου δημιούργησε το κουτσουρεμένο Μπλεκ, τώρα απλά να πω ένα τεράστιο RESPECT. :respect:   

Εξαιρετική δουλειά. Όμορφα κόμικς στο μέγεθος που τους αξίζει σε προσιτή τιμή, φτιαγμένο με μεράκι από ανθρώπους που αγαπάνε τα κόμικς. 

Καλοτάξιδο !!!! 

 

:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νομίζω ότι ήταν απαραίτητη κίνηση να δημιουργηθεί ένα τέτοιο περιοδικό, αφού το ΜΠΛΕΚ είχε φτάσει σε σημείο να μοιάζει τρομακτικά ετερόκλητο. Πλέον έχουμε περισσότερη χημεία μεταξύ των ιστοριών και ας έχουμε διαφορετικές σχολές, δηλαδή αγγλικό κόμικ με Dredd, εμπορικό αμερικάνικο με Kill or Be Killed, παλιό ευρωπαϊκό με Storm και γαλλοβελγικό με Λάργκο. Η τιμή θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλή για το μέγεθος και τις ιστορίες και σίγουρα το σχέδιο αναδεικνύεται πάρα πολύ με το μεγάλο μέγεθος, είναι πραγματικά απολαυστικότερες οι ιστορίες. Το Kill or Be Killed έχει όλο το πρώτο τεύχος του, άρα αν βάζουν ένα ολόκληρο τεύχος της αμερικάνικης σειράς σε κάθε Non-Stop Comics σημαίνει ότι έχουμε 20 τεύχη Non-Stop Comics γεμάτα, ίσως όμως το διμηνιαίο φορμάτ να μη βοηθήσει, γιατί ουσιαστικά η ιστορία θα ολοκληρωθεί σε 40 μήνες, άρα 3+ χρόνια. Για τις υπόλοιπες ιστορίες δε θα πω κάτι παραπάνω, το Λάργκο θα διαβαστεί ολοκληρωμένο. Η συνέντευξη των Brubaker-Phillips είναι πολύ ωραία, είναι και οι δύο συμπαθέστατοι τύποι και εξαιρετικοί δημιουργοί. 

 

Τώρα όσον αφορά τις στήλες, έχει ειπωθεί ουκ ολίγες φορές εδώ μέσα ότι οι στήλες ειδησεογραφίας στην εποχή του Ίντερνετ και της πληροφορίας είναι αχρείαστες, αφού δε χρειάζεται ο αναγνώστης του περιοδικού να το αγοράσει έγκυρα για να μάθει τα τελευταία νέα, όμως και εδώ γίνεται καλή δουλειά. Πολλά μπράβο όμως στο Λεωκράτη για την επιλογή των @ PhantomDuck  και @ Ionas Aggelis  για νέες στήλες, είναι και οι δύο γνώστες του κόμικ και νομίζω ότι το συγκεκριμένο concept είναι πολύ ενδιαφέρον, αφού μία στήλη με περισσότερο προσωπική άποψη, ιστορικά στοιχεία και ιστορίες γύρω από τα κόμικ είναι κάτι που χρειάζεται το περιοδικό. Ο Γιώργος εξήγησε και σε βίντεο του τι θα πει και στα επόμενα τεύχη, οπότε πραγματικά ανυπομονώ να διαβάσω.

 

Αυτό το περιοδικό χρειαζόταν πάρα πολύ στην εκδοτική προκειμένου να ξεχωρίσει τα ρετρό κόμικ του ΜΠΛΕΚ από τα πιο καινούρια του Non-Stop Comics, το πρώτο τεύχος προϊδεάζει για κάτι πολύ θετικό, ένα σύγχρονο περιοδικό με λίγες στήλες και πολύ καλά κόμικ. Το αν θα επιβιώσει κι αυτό και το ΜΠΛΕΚ είναι κάτι που μένει να το δούμε :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το αγόρασα! Εκπληκτικό περιοδικό! Στολίζει τα εφημεριδαδικα της χώρας. Στα αρνητικά: Δεν μου αρέσει το όνομα τόσο (άλλο πρότεινα εγώ χαχαχαχα :lol:) και δε μου άρεσε τόσο το εξώφυλλο. Τα αρνητικά τελείωσαν. Πολύ ευχάριστη έκπληξη τα δικά μας παιδιά που γράφουν μέσα. Είναι άρτιο από την πρώτη μέχρι την τελευταία σελίδα. Λαργκο σε μεγάλο φορμάτ. Όντως κερδίζει!!! Παιδιά είναι ένα απίθανο περιοδικό. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2175
  • Reputation:   21468
  • Achievement Points:  2214
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

5 ώρες πριν, Manitou είπε:

και δε μου άρεσε τόσο το εξώφυλλο

Είπα και 'γω, είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε αυτή η μαυρίλα;:lol:

Εκτός από το εξώφυλλο άλλο αρνητικό για εμένα είναι ότι σε καινούριο κόμικ (Kill or Be Killed) πρώτη φορά η εκδοτική δεν έγραψε δύο λόγια σχετικά με αυτό, απλά μας το "πέταξε" ξερά. Τι υπόθεση έχει, πότε εκδόθηκε, πόσα τεύχη έχουν βγει κτλ. Θα μου πεις είχε συνέντευξη με τους δημιουργούς, αλλά καμία σχεδόν αναφορά στο κόμικ ούτε και από αυτούς.

Ακόμα θα προτιμούσα "Λάργκο" με ολόκληρη ιστορία και όχι μισή. Ας βάζει εναλλακτικά σε ένα τεύχος ολόκληρη ιστορία "Λάργκο" και σε ένα τεύχος ολόκληρη "Στορμ", αν υπάρχει θέμα χώρου. Είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο πάλι τρεις ιστορίες το χρόνο θα εκδίδονται.

 

Κατά τα άλλα υπέροχη έκδοση και σε ποιότητα και σε μέγεθος και σε περιεχόμενο.

Μπράβο στην εκδοτική.

Καλοτάξιδο και μακροημέρευτο.

 

Θα στηριχτεί και αυτή η προσπάθεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 ώρες πριν, hudson είπε:

Είπα και 'γω, είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε αυτή η μαυρίλα;:lol:

Εκτός από το εξώφυλλο άλλο αρνητικό για εμένα είναι ότι σε καινούριο κόμικ (Kill or Be Killed) πρώτη φορά η εκδοτική δεν έγραψε δύο λόγια σχετικά με αυτό, απλά μας το "πέταξε" ξερά. Τι υπόθεση έχει, πότε εκδόθηκε, πόσα τεύχη έχουν βγει κτλ. Θα μου πεις είχε συνέντευξη με τους δημιουργούς, αλλά καμία σχεδόν αναφορά στο κόμικ ούτε και από αυτούς.

Ακόμα θα προτιμούσα "Λάργκο" με ολόκληρη ιστορία και όχι μισή. Ας βάζει εναλλακτικά σε ένα τεύχος ολόκληρη ιστορία "Λάργκο" και σε ένα τεύχος ολόκληρη "Στορμ", αν υπάρχει θέμα χώρου. Είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο πάλι τρεις ιστορίες το χρόνο θα εκδίδονται.

 

Κατά τα άλλα υπέροχη έκδοση και σε ποιότητα και σε μέγεθος και σε περιεχόμενο.

Μπράβο στην εκδοτική.

Καλοτάξιδο και μακροημέρευτο.

 

Θα στηριχτεί και αυτή η προσπάθεια.

Άλλη μια φορά συμφωνούμε σε όλα. Ήθελα και εγώ ένα αφιερωματακι για την πρώτη ιστορία, αλλά τελικά μου άρεσε τόσο πολύ η ιστορία και η συνέντευξη ήταν τόσο γεμάτη που δεν με πείραξε καθόλου. επίσης θα ήθελα και εγώ όλο τον Λαργκο και καθόλου Στορμ. Αλλά και πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το αγόρασα κι εγώ. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα (ούτε απογοητεύτηκα αλλά σίγουρα τα αισθήματά μου για αυτό το έντυπο είναι χλιαρά). Το kill or be killed δίνει υποσχέσεις για το μέλλον αλλά δεν θα μπορούσα να πω ότι είναι κι ό,τι καλύτερο ή πρωτότυπο διάβασα. Ο Λάργκο είναι αναμφίβολα θετικό το ότι εκδίδεται στο σωστό μέγεθος, αλλά εξακολουθεί να είναι παρούσα η κατάρα του μισού άλμπουμ. Από τον Στόρμ έχουμε ακόμα λιγότερο ενώ οι ελάχιστες σελίδες του Ντρεντ μπαίνουν μόνο για να μπουν. Έχουμε δηλαδή ένα περιοδικό τύποις πολυθεματικό, αλλά στηρίζεται κυρίως στο Kill or be killed (οπότε θα μπορούσε να είναι αυτός ο τίτλος της έκδοσης αντί του χωρίς νόημα Non Stop Comics), οι λάτρεις των άλλων 3 ηρώων ίσως να μην απογοητευτούν 100% αλλά σίγουρα δεν θα ενθουσιαστούν. Ένα άλλο θέμα που ίσως να απογοητεύσει κυρίως του σκληροπυρηνικούς οπαδούς των εκδόσεων της οικογένειας Ανεμοδουρά (αλλά μάλλον θα ικανοποιήσει τους υπόλοιπους αναγνώστες) είναι η έλλειψη επικών μεταφραστικών κοτσανών στις οποίες μας έχει μάθει η εκδοτική σε όλες τις μορφές της.

 

Εγώ μάλλον θα εξακολουθήσω να το παίρνω, λόγω του Λάργκο, αλλά πραγματικά ήλπιζα σε κάτι καλύτερο αντί γι αυτό το τελικά μίζερο περιοδικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Καλησπερα  

μολις τελείωσα και εγώ το περιοδικό 

λιγο πολύ τα ίδια θα πω και εγώ ούτε κρύο ούτε ζέστη .

 ο ντόρος που έγινε για το περιοδικό σε σχέση με το αποτέλεσμα με ξενέρωσε λίγο

 Στο όνομα του περιοδικού πιστεύω ότι θα μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο αφού υπήρχαν πολλοί νονοί

 θα μπορούσε να έχει μερικες παραπάνω σελίδες ώστε να τελειώνει και κάποια ιστορία

η θεματολογία -που εμένα μου αρέσει αρκετά  -δεν νομίζω ότι θα είναι εμπορική για την μάζα των αναγνωστών κόμικ .

Το εξώφυλλο δεν ταιριάζει  για πρεμιέρα περιοδικού .

θεωρω ότι οι εκδότες με αυτό το όνομα και με αυτό το εξώφυλλο  (cult ?) κάπου στοχεύουν αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο 
Ελπίζω να πάει μακρυά -αν και δεν του δίνω και πολλές ελπίδες - και σίγουρα  θα συνεχίσω να το αγοράζω . 
 

παντα χειροκροτάμε κάθε προσπάθεια που έχει να κάνει με κόμικ 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

22 λεπτά πριν, nikos99 είπε:

παντα χειροκροτάμε κάθε προσπάθεια που έχει να κάνει με κόμικ 

Η τελευταία πρόταση μίλησε στην ψυχή μου. Είναι ακριβώς αυτό που  πιστεύω κι εγώ για νέες εκδοτικές προσπάθειες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1292
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αυτά που μου άρεσαν:

Πρώτον, το μέγεθος. Ειδικά για τον αγαπημένο Λάργκο, ήταν κρίμα να τον διαβάζουμε στο μέγεθος του Μπλεκ.
Δεύτερον, η εκτύπωση. Χαρτί καλής ποιότητας, όμορφα χρώματα, γενικά εξαιρετική δουλειά. 
Τρίτον, το Kill or Be Killed δείχνει για σπουδαία ιστορία, τόσο σεναριακά όσο και σχεδιαστικά. Καθηλωτικό πραγματικά.

Τι δεν μου άρεσε:

Η - πολυαναμενόμενη, τουλάχιστον για μένα - συνέντευξη. Φαντάζει περισσότερο με συνοδευτική "υποχρέωση" για την κυκλοφορία της ιστορίας στο περιοδικό. 
Δεύτερον, το στρίμωγμα του Ντρεντ σε μόλις έξι σελίδες. 

Κατά τα άλλα, στα δικά μου γούστα τα θετικά υπερισχύουν των αρνητικών και είναι μια προσπάθεια που θα την στηρίξω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το πήρα κι εγώ σήμερα.
Ρε Μικρέ Ήρωα; 20 σελίδες Λάργκο Γουίντς;
Ούτε καν το μισό;
46 σελίδες είναι κάθε άλμπουμ. Σε χαλούσε να βάλεις άλλες τρεις;
Ναι οκ, το μέγεθος είναι σωστό και το χαρτί ποιοτικό.

Kατά τ΄άλλα δεν αλλάζει κάτι.
Ένα λίγο μεγαλύτερο Μπλεκ σαν να βλέπω.

Θα το διαβάσω βέβαια για να έχω πλήρη άποψη (και κυρίως άποψη για τη μετάφραση), αλλά σε πρώτη φάση δεν συμμερίζομαι τον ενθουσιασμό σας.
Ο Λάργκο πρέπει να βγει αυτόνομος. Τέλος.
Όχι 20 σελίδες σε περιοδικό με καρφίτσα και παρέα με βλακείες τύπου Storm και Dredd :moutra2:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55393
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 8/8/2021 at 11:44 AM, Manitou said:

δε μου άρεσε τόσο το εξώφυλλο. 

 

On 8/8/2021 at 6:05 PM, hudson said:

Είπα και 'γω, είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε αυτή η μαυρίλα;:lol:

 

On 8/12/2021 at 11:24 PM, nikos99 said:

Το εξώφυλλο δεν ταιριάζει  για πρεμιέρα περιοδικού .

θεωρω ότι οι εκδότες με αυτό το όνομα και με αυτό το εξώφυλλο  (cult ?) κάπου στοχεύουν αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο 

 

Θεωρώ μεγάλο λάθος το εξώφυλλο που επιλέχτηκε για το πρώτο τεύχος του περιοδικού.

 

Προσωπικά εάν δεν γνώριζα από πριν τι ήταν, δεν θα το αγόραζα.

 

Αντί να βάλουν κάτι πολύχρωμο καλοκαιριάτικα να τραβάει το μάτι, έβαλαν τη "μαύρη μαυρίλα πλάκωσε" και πολύ φοβάμαι ότι θα έχει κακό αντίκτυπο στις πωλήσεις του πρώτου τεύχους... :(

 

Κατά τα άλλα, το περιεχόμενο το βρήκα εξαιρετικό και θα το στηρίξω με όλες μου τις δυνάμεις.

 

Αλλά επαναλαμβάνω: Έλξη εξώφυλλου = μηδέν. Ο μόνος τρόπος για να καταλάβει κάποιος ανυποψίαστος τι διαμάντι έχει στα χέρια του θα ήταν να το ανοίξει στο περίπτερο και να το ξεφυλλίσει. Αυτό όμως είναι αδύνατον γιατί το τεύχος είναι σφραγισμένο μέσα σε ζελατίνα. Οπότε όποιος διάλεξε αυτό το εξώφυλλο που διώχνει τους πιθανούς αναγνώστες αντί να τους προσελκύει έκανε πολύ μεγάλο λάθος, το οποίο ελπίζω να μην μας στοιχίσει τη βιωσιμότητα του περιοδικού.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ένα εξώφυλλο από το Λάργκο θα ήταν ότι έπρεπε. Ωραίο σχέδιο, φωτεινά χρώματα, προσελκύει τον αναγνώστη. Το εξώφυλλο του do or die η αλήθεια είναι ότι δεν προσελκύει. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν τα είχε σε ζελατίνα τα περιοδικά εκεί που το πήρα.
Το εξώφυλλο οκ, ούτε εγώ τρελάθηκα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν κρίνω ποτέ ένα περιοδικό/βιβλίο/κόμικ απ΄το εξώφυλλο.
Πάντως ο ψιλικατζής μού είπε (χωρίς να τον ρωτήσω) ότι τα έχει πάει πολύ καλά σε πωλήσεις το 1ο τεύχος.


Άσχετο αλλά όταν είδα ότι ο @ Mandrake  αντέδρασε στο πάνω σχόλιό μου, ήμουν 147% σίγουρος ότι πάτησε το πράσινο ανθρωπάκι.
Το ήξερα ότι θα δυσαρεστήσω κάποιους αλλά καλώς ή κακώς αυτή είναι η άποψή μου.
Κάποια κόμικς είναι εντελώς εκτός γούστου μου και τα θεωρώ βλακείες.

Sorry pals :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, Laz33 είπε:

Δεν τα είχε σε ζελατίνα τα περιοδικά εκεί που το πήρα.
Το εξώφυλλο οκ, ούτε εγώ τρελάθηκα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν κρίνω ποτέ ένα περιοδικό/βιβλίο/κόμικ απ΄το εξώφυλλο.
Πάντως ο ψιλικατζής μού είπε (χωρίς να τον ρωτήσω) ότι τα έχει πάει πολύ καλά σε πωλήσεις το 1ο τεύχος.


Άσχετο αλλά όταν είδα ότι ο @ Mandrake  αντέδρασε στο πάνω σχόλιό μου, ήμουν 147% σίγουρος ότι πάτησε το πράσινο ανθρωπάκι.
Το ήξερα ότι θα δυσαρεστήσω κάποιους αλλά καλώς ή κακώς αυτή είναι η άποψή μου.
Κάποια κόμικς είναι εντελώς εκτός γούστου μου και τα θεωρώ βλακείες.

Sorry pals :)

 

 

Εάν ήσουν 148% σίγουρος θα έλεγε κανείς ότι σε έχω τρομάξει και είσαι stand by μήπως και σου κριτικάρω αρνητικά την άποψή σου. Ευτυχώς όμως δε συμβαίνει κάτι τέτοιο! Το ποσοστό είναι μικρότερο. :)Τι να κάνουμε, έτσι συμβαίνει με τις κριτικές που γράφονται δημόσια. Αξιολογούνται με τη σειρά τους. https://www.greekcomics.gr/forums/public/style_emoticons/default/bigwing.gif Έχω βάλει προσωπικό στοίχημα το πράσινο ανθρωπάκι να "πάρει φωτιά" σε όσες κριτικές/απόψεις θεωρώ κακόγουστες ή/και άδικες. Γι' αυτό το 'χουμε άλλωστε. Κι εμένα υπάρχουν κόμικς που δεν ειναι του γούστου μου, δε θεωρώ όμως ότι είναι βλακείες, απλώς ότι δεν είναι του γούστου μου και τα προσπερνώ ή περιορίζω τις αγορές μου σε εκείνα στο ελάχιστο. Κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες άλλοι εκεί έξω, όμως, πιθανόν (λέμε τώρα!) να έχουν διαφορετικά γούστα από σένα γι' αυτό κι εξακολουθεί να στηρίζεται ένα franchise τόσες δεκαετίες, απ' το οποίο φτιάχνονται ακόμη και spin-offs όπως νουβέλες, βιντεοπαιχνίδια, επιτραπέζια, ακόμη & κινηματογραφικές ταινίες (και ετοιμάζονται για σειρά) και φυσικά οι επιρροές είναι αμέτρητες και σε άλλους καλλιτεχνικούς χώρους (όπως στη Μουσική), ενώ μεταξύ άλλων έχουν ασχοληθεί και πολυβραβευμένοι καλλιτέχνες όπως οι Garth Ennis, Mark Millar, Grant Morrison & Dan Abnett με τον τίτλο. Ο δε Δικαστής έχει βραβευτεί επτά φορές με το "Eagle Award". Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για ορισμένους που θεωρούν οτιδήποτε πέρα απ' αυτό που τους αρέσει "βλακεία" (και κατά συνέπεια βλάκες εκείνους που ασχολούνται τις βλακείες αυτές. Διότι τι άλλο θα μπορούσαν να είναι; Θύματα; ). Από κει και πέρα εάν είχα 1€ για κάθε γκρίνια που έχεις βγάλει από τότε που σε θυμάμαι στην κοινότητα, που το ένα σου ξινίζει και το άλλο σου βρωμάει, θα είχα αγοράσει τη "Μαμούθ Comix" & τη "Μικρός Ήρως" μαζί! Και μάντεψε ποια κόμικς δε θα εξέδιδα ΠΟΤΕ αυτόνομα. :D Ευτυχώς για σένα pal που δεν το είχα το ευρώ αυτό, οπότε ίσως έχεις κάποιες ελπίδες να τα δεις εάν γκρινιάξεις καμιά δεκαριά φορές ακόμη για το ίδιο θέμα. :)

 

 

Κατά τα τ' άλλα πολύ περίεργο που δεν τα είχε σε ζελατίνα... Εγώ όσα είδα στο ράφι του περιπτερά μου στο Ηράκλειο (2 τεύχη αλλά το αγόρασα μόλις πριν πέντε ημέρες και υποθέτω πως υπήρχαν περισσότερα) ήταν κανονικότατα με ζελατίνα! Μήπως έγινε καμιά λαμογιά και τα άνοιξαν από απαίτηση των πελατών για να δουν περιεχόμενο και γι' αυτό ο περιπτεράς σου είχε ιδία άποψη και στο ανέφερε χωρίς καν να ρωτήσεις; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πάρα πολλά κόμικς είναι εκτός γούστου μου. Δεν τα θεωρώ όλα βλακείες προφανώς.
Και φυσικά πουθενά δεν είπα ή υπονόησα ότι είναι βλάκες όσοι τα διαβάζουν. Μην πας να δημιουργήσεις θέμα εκεί που δεν υπάρχει :)
Όσο για το ποιος είναι ο γκρινιάρης του φόρουμ δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε. Μια επίσκεψη να κάνει κάποιος στο θέμα Λάθη-διορθώσεις-παραλείψεις [Πές το κι έγινε.] θα καταλάβει :)


Από Μαγικό Κόσμο πήρα το περιοδικό. Όσοι είναι Θεσσαλονικείς ξέρουν. Δεν είναι ένα απλό ψιλικατζίδικο.
Προσωπικά πάντως δεν με πείραξε που τα είχε εκτός ζελατίνας.

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Διαβάστηκε.
Πέρα απ΄τα Largo Winch και Kill or be Killed που μ΄άρεσαν, τα υπόλοιπα ήταν απλά για να συμπληρωθούν οι σελίδες.
Απ΄τα έξτρα άξιζε μόνο η συνέντευξη των δημιουργών του KOBK.

Τα υπόλοιπα ήταν εντελώς άκυρα και ασύνδετα μεταξύ τους.

Ειδικά οι στήλες. Καταλαβαίνω ότι ένα περιοδικό πρέπει να περιέχει και άρθρα, αλλά τουλάχιστον να έχουν κάποια σχέση με την ύλη του περιοδικού.

 

O Largo πάντως "ανάπνευσε" σε μεγάλο φορμάτ.
Αναδείχτηκε κατά πολύ το υπέροχο σχέδιο του Francq.

Η μετάφραση αρκετά προσεγμένη. Δεν εντόπισα κάποιο θέμα.

 

Το αν θα συνεχίσω να παίρνω το περιοδικό ή θα περιμένω μπας και βγουν αυτόνομα τα άλμπουμ του Λάργκο δεν το έχω αποφασίσει ακόμα.
Ο χρόνος θα δείξει :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η "γκρίνια μου", που αναφέρεις, αφορά αποκλειστικά και μόνο τη Δ.Ο. και έγκειται στο γεγονός ότι δε διορθώνονται πράγματα τα οποία τραβάνε χρόνια σε ένα νήμα που ανοίχτηκε γι' αυτόν ακριβώς το σκοπό και μας καλεί να τα παραθέσουμε. Έχει καμία σχέση αυτό με τις εκδόσεις που κατά καιρούς βγαίνουν, που γυρεύουμε να αγοράσουμε/διαβάσουμε και που σε μικρό ή μεγάλο βαθμό ο ένας ασκεί κάποια επιρροή προς τους υπόλοιπους αναγνώστες/συμφορουμήτες; Δεν ανέφερα στο αν είσαι γκρινιάρης ή όχι σε οποιαδήποτε πτυχή της ζωής σου, για τις ελληνικές εκδόσεις μιλάω.

 

Για πες μου λοιπόν που λες ότι πάω να δημιουργήσω θέμα από το πουθενά... Πως χαρακτηρίζεται αυτός που κατ' εσέ επιλέγει να διαβάζει βλακείες; Ιντελεκσουάλ; Θεωρείς δηλαδή ότι χαρακτηρίζοντας ως "βλακείες" τα αναγνώσματά του, δεν του επιτίθεσαι και δεν τον χαρακτηρίζεις έμμεσα; Κάνεις λάθος. Θα μπορούσες τουλάχιστον να χρησιμοποιείς πιο ήπιους όρους όπως "μετριότητες", αλλά η απαξιωτική αυτή συμπεριφορά σου δείχνει χαρακτήρα.

 

Επειδή όμως "εγώ είμαι αυτός που πάει να δημιουργήσει θέμα", θυμίζω ότι παραπάνω το μόνο που έκανα ήταν να επιλέξω το emoji "Διαφωνώ". Ούτε έγραψα, ούτε σε ανέφερα κάπου. Εσύ που είσαι απ' αυτούς που ΔΕ θέλουν να δημιουργήσουν θέμα απ' το πουθενά, γιατί έγραψες αυτό το "άσχετο"; Σε τι ωφελεί πέρα απ' το ότι ήθελες να πεις την εξυπνάδα σου; :)Θα το άλλαζα μήπως; Ή νομίζεις ότι με τη σειρά μου χαρακτηρίζομαι που διαφώνησα σε κάποια άποψη/κριτική που κατά τη δική μου γνώμη ήταν κακόγουστη; Όταν σου κάνουν "Like" γιατί δεν έχεις κάτι "άσχετο" να πεις και τότε; :) Σε πείραξε και δημιούργησες θέμα. Αυτή η αλήθεια. Ας πρόσεχες τους χαρακτηρισμούς σου να μην πατούσα "Διαφωνώ", ώστε να μην έφτανες να δημιουργείς θέμα για να κάνουμε τη συζήτηση αυτή τώρα. Άλλωστε είχα καιρό να σου βάλω "Διαφωνώ", δεν πιστεύω να 'χεις παράπονο!

 

Όσο για τον "Μαγικό Κόσμο" (για να επανέλθω στα της έκδοσης) και τον Τριαντάφυλλο (Han Solo), τον γνωρίζω απ' την κοινότητα και έχει βοηθήσει πολύ όλα αυτά τα χρόνια, τόσο μέλη με τεύχη που έψαχναν, όσο και με τις σαρώσεις του και δείχνει αξιόλογο άτομο! Το "λαμογιά" προφανώς και δε θα το έλεγα για εκείνον, αλλά ξέχασα και να το βάλω και σε αυτάκια. Δεν εννοούσα απάτη. Εννοούσα πως κάποιος περιπτεράς προκειμένου να εξυπηρετήσει κάποιους πελάτες του που το είδαν και αναρωτιόνταν τι περιέχει, τους το άνοιξε. Αλλά εφόσον είναι στην ίδια καλή κατάσταση το τεύχος και εγώ ο ίδιος θα το αγόραζα! Δεν έχει διαφορά. Απλώς μου φάνηκε περίεργο διότι κάτι που κυκλοφορεί από έναν εκδότη με συγκεκριμένη συσκευασία (ζελατίνα εν προκειμένω) δεν έχω ακούσει ποτέ σε άλλα μέρη της Ελλάδας να κυκλοφόρησε χωρίς αυτήν... Μόνο περιπτεράδες που βγάζουν τα κόμικς από εφημερίδες και τα πουλάνε αυτόνομα καμιά φορά (στα μέρη μου, ωστόσο, δεν το έχω δει ούτε αυτό να συμβαίνει). Αν το επαληθεύσει και άλλος φίλος από Θεσσαλονίκη τότε ίσως οι παρτίδες που διανεμήθηκαν στα μέρη σας, για κάποιο λόγο δε συσκευάστηκαν με ζελατίνα. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Κριτική για το πρώτο τεύχος Non stop comics.

 

Kill or be killed: Το σκίτσο πολύ σκοτεινό- όπως πρέπει να είναι. Οι χαρακτήρες αποτηπώνονται πολύ ρεαλιστικά το ίδιο και τα τοπία. Το σημαντικότερο επίτευγμα του σχεδιαστή όμως, είναι ότι έχει καταφέρει να φαίνεται έντονα το συναίσθημα του ήρωα στο πρόσωπό του. Π.χ. όταν είναι κάποιος λυπημένος φαίνεται έντονα η λύπη στο πρόσωπο του αντίστοιχα, όταν κάποιος είναι θυμωμένος,  χαρούμενος κτλ Το σενάριο, είναι πολύ σκοτεινό και καταθλιπτικό σε ορισμένα σημεία. Μού κράτησε αμείωτο  το ενδιαφέρον. Φοβερή ιστορία, περιμένω εν αγωνίως  τη συνέχεια.  9.0/10

 Largo Wintch: Δεν έχω τίποτα να πω απλά εκπληκτικό. Συνωμοσίες,  ψευτο- θάνατοι, φιλόδοξοι στρατηγοί συνθέτουν  μία  μυθηστοριματική σχεδόν ιστορία.Το σκίτσο είναι πιο απλό και λιτό από προηγούμενες ιστορίες, ή μού φαίνεται; 9.5/10

  Στορμ: Ωραία ιστορία. Σχεδιαστικά, έχει φτάσει σε υψηλότατα επίπεδα. Το σενάριο όμως, παρουσιάζει κάποια θέματακια. Οι πολλές αναφορές σε προηγούμενες ιστορίες  αφ' ενός κουράζουν, αφ' ετέρου αν κάποιος δεν έχει διαβάσει όλες τις παλιότερες ιστορίες μπορεί να χάσει κάποια σημεία της πλοκής. Επίσης, άλλο ένα πρόβλημα του σεναρίου είναι η σχετικά αργή πλοκή. 

Spoiler

Μέσα σε τόσες σελίδες βλέπουμε τον Στορμ να δραπετεύει από το καράβι και τον Νομάδα και την Ρεντχεντ να το σκάνε από τη φυλακή.

Ένα 8.0/10 ο Στορμ

 Δικαστής Ντρεντ: Δεν είχα ξαναδιαβάσει ιστορία του Δικαστή και δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα απ' αυτήν. Το σενάριο μέτριο  προς το καλό, ενώ το σχέδιο μέτριο. 6.5/10

 Στήλες: Η στήλη Non stop κατάσταση είναι άμεση επικοινωνία του εκδότη με τους ανάγνωστες. Στο παρόν τεύχος μάς μιλάει για το περιοδικό που μόλις ξεκινάει.Τα κόμικ νέα του Γαβριήλ Τομπαλίδη,  πολύ χρήσιμη κι ενημερωτική. Θυμίζει ένγονα "Τα νέα του ΚΟΜΙΞ". Το pop corner καλή στήλη κι αυτή αρκετά πληροφοριακή. Η δεύτερη καλύτερη στήλη ο παλιός ο παλιός και ο αλλιώς .Η καλύτερη  στήλη ήταν η η συνέντευξη των δημιουργών. Όλες μαζί, παίρνουν ένα 9.5/10.

 

Γενική ποιότητα: Απλά τέλεια. Χαρτί, χρώμα, μετάφραση όλα υπέροχα.10.0/10

 

 

Τι μού άρεσε: Το kill or be killed, το large wintch, ο Στορμ, οι στήλες.

 

Τι δεν μού άρεσε: Ο δικαστής Ντρεντ, θα προτιμούσα μία πιο κλασική ιστορία. Το εξώφυλλο, που όπως αναφέρει  ο @ thor77  είναι πολύ σκοτεινό (βέβαια εξώφυλλο ιστορίας τέτοιας θεματολογίας δεν θα μπορούσε να μην είναι σκοτεινό) και οι σελίδες. Θς ήθελα να έχουμε περισσότερες σελίδες, ώστε να  βλέπαμε έστω τον Λαργκο να ολοκληρώνεται σε ένα τεύχος. 

 

 

Απολογισμός: Οι εκδόσεις του Μικρού  Ήρωα, έχουν φτάσει σε δυσθεώρητα επίπεδα. Το νέα περιοδικό απλά εκπληκτικό.  Μακάρι όλες οι εκδοτικές προσπάθειες στην Ελλάδα να ήταν έτσι.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απο την διαφημηση στο "ΜΠΛΕΚ-τα καλυτερα κομικ νο 18"(κυκλοφορει το νο 2- 12.10.21)

444524018_nonstopcomic2promoadv2.thumb.jpg.a0c59a37487ba3db31a4b60097fa9899.jpg995061782_nonstopcomic2promoadv.thumb.jpg.037f7bd599c87f1d58d19a033a15ee10.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34881
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

To δεύτερο τεύχος του περιοδικού κυκλοφόρησε και το εξώφυλλο με το οπισθόφυλλο προστέθηκαν στη βάση. Όπως ανέφερε χθες ο @ Laz33 , στο οπισθόφυλλο υπάρχει η είδηση ότι το Blacksad #6 κυκλοφορεί αρχές Δεκέμβρη.

 

NONSTOPCOMICS_0002.jpg NONSTOPCOMICS_0002z.jpg 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πολύ όμορφο το εξώφυλλο, στο οποίο βλέπουμε τον Στορμ λίγο πριν φτάσει στην Παντάβε( είναι η ιδέα μου ή ένα πολύ παρόμοιο καρέ είχε η ιστορία στο προηγούμενο τεύχος;) αλλά αυτό που κλέβει την παράσταση είναι το υπέροχο οπισθόφυλλο/διαφήμιση για το Μπλακσαντ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Κυκλοφόρησε το 2ο τεύχος στην Πρωτοπορία με 25% έκπτωση.

Καλά έκανα και περίμενα και δεν το πήρα από περίπτερο :)
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

@ Laz33 γιατί συνεχιζεται η ιστορία του Largo? Δεν είναι χωρισμένες στα 2 υποτίθεται? 

Επεξεργασία από Manitou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Είναι χωρισμένες στα 2, αλλά κάθε ιστορία του Λάργκο είναι χωρισμένη σε 2 άλμπουμ. Άρα πρακτικά για να διαβάσεις μια ολοκληρωμένη ιστορία χρειάζεσαι 4 τεύχη του Non stop (ή παλιότερα του Μπλεκ)

 

*καθώς δεν έχω πάρει ακόμα το νέο Non stop, υποθέτω ότι οι σελίδες Λάργκο που περιλαμβάνει είναι ίσες με του πρώτου τεύχους

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1104
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1166
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

On 14/10/2021 στο 10:38 ΠΜ, nikolas12 είπε:

To δεύτερο τεύχος του περιοδικού κυκλοφόρησε και το εξώφυλλο με το οπισθόφυλλο προστέθηκαν στη βάση. Όπως ανέφερε χθες ο @ Laz33 , στο οπισθόφυλλο υπάρχει η είδηση ότι το Blacksad #6 κυκλοφορεί αρχές Δεκέμβρη.

 

NONSTOPCOMICS_0002.jpg NONSTOPCOMICS_0002z.jpg 

Το blacksad #6 το μέρος πρώτο θα κυκλοφορήσει αρχές Δεκεμβρίου... Μα πόσα μέρη θα έχουν τα κόμιξ από τις εκδόσεις μικρός Ηρώς πχια...:thinking::lol:

Πάντα βλέπουμε μέρος πρώτο, μέρος δεύτερο, μέρος τρίτο... Έχει γίνει κουραστικό...

Λέτε να περιμένω την τελευταία έκδοση του επίτομου Blacksad που θα περιλαμβάνει και τα τεύχη 6 και 7;:thinking::lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

@ Laz33 γιατί συνεχιζεται η ιστορία του Largo? Δεν είναι χωρισμένες στα 2 υποτίθεται? 

Δεν το έχω παραλάβει ακόμα. Φαντάζομαι όμως θα περιλαμβάνει τις 26 εναπομένουσες σελίδες του άλμπουμ #7 ("Οχυρό Μάκιλινγκ").
Αν ναι, τότε το "συνεχίζεται" είναι αυτό που έχουμε ξαναπεί. Τα story arcs στα Λάργκο είναι των 2 τευχών.
Άρα η 4η ιστορία Λάργκο περιλαμβάνεται στα άλμπουμ #7 και #8.
Αν δεν περιλαμβάνει 26 σελίδες και περιλαμβάνει λιγότερες (κάτι που θα είναι τραγικό αν συμβαίνει) πάει να πει ότι δεν έχουν βάλει όλο το άλμπουμ #7 και θα το συνεχίσουν στο επόμενο τεύχος του περιοδικού.
Φαντάζομαι όμως το 1ο συμβαίνει :)

 

 

 

33 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Το blacksad #6 το μέρος πρώτο θα κυκλοφορήσει αρχές Δεκεμβρίου... Μα πόσα μέρη θα έχουν τα κόμιξ από τις εκδόσεις μικρός Ηρώς πχια...:thinking::lol:

Πάντα βλέπουμε μέρος πρώτο, μέρος δεύτερο, μέρος τρίτο... Έχει γίνει κουραστικό...

Λέτε να περιμένω την τελευταία έκδοση του επίτομου Blacksad που θα περιλαμβάνει και τα τεύχη 6 και 7;:thinking::lmao:

Όλο το άλμπουμ θα βγάλουν.
Απλά η νέα ιστορία Blacksad αποτελείται από 2 μέρη.
Στο άλμπουμ #6 θα δούμε το 1ο μέρος, στο άλμπουμ #7 (που θα βγει το ΄23) το 2ο :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33878
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

@ Laz33 και @ thor77  έχεις τις 26 σελίδες απλά σταματάει την ιστορία σε ένα κουλο σημείο και λέει "συνεχίζεται". Συνήθως το ένα από το άλλο τεύχος (ας πούμε το 5 από το 6 που έκαναν το arc 3 χωριζαν πιο ομαλά ενώ αναγράφονταν και η λέξη "τέλος" στο τέλος του δεύτερου μέρους από τα 4.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

45 λεπτά πριν, Manitou είπε:

@ Laz33 και @ thor77  έχεις τις 26 σελίδες απλά σταματάει την ιστορία σε ένα κουλο σημείο και λέει "συνεχίζεται". Συνήθως το ένα από το άλλο τεύχος (ας πούμε το 5 από το 6 που έκαναν το arc 3 χωριζαν πιο ομαλά ενώ αναγράφονταν και η λέξη "τέλος" στο τέλος του δεύτερου μέρους από τα 4.

Aν σταματάει στη σελίδα 46 (της ιστορίας) είναι σωστό. Εκεί τελειώνει το 7ο άλμπουμ.
Σου ανεβάζω την τελευταία σελίδα απ΄την αγγλική έκδοση να μου πεις αν είναι αυτή.

 

21.thumb.JPG.5a935b6dd71df49fea1cf04ca91564c7.JPG

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Αυτή είναι. Πάντως κι εμένα με παραμένετε το γεγονός ότι τελειώνει σε αυτό το άκυρο σημείο.

9 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Aν σταματάει στη σελίδα 46 (της ιστορίας) είναι σωστό. Εκεί τελειώνει το 7ο άλμπουμ.
Σου ανεβάζω την τελευταία σελίδα απ΄την αγγλική έκδοση να μου πεις αν είναι αυτή.

 

21.thumb.JPG.5a935b6dd71df49fea1cf04ca91564c7.JPG

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.