Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

3 ταινίες που έχω δεί πρόσφατα:

 

Kong: Skull Island

 

Τα δυνατά της σημεία είναι το καστ και οι καλές ερμηνείες, όπως και η φωτογραφία και τα εφφέ. Δυστυχώς όμως, το αδύνατο της σημείο είναι το σενάριο και πιο συγκεκριμένα 

 

 

 

εκεί που κτίζεται μια ενδιαφέρουσα ιστορία με το νησί και το παρελθόν του Kong ξεφουσκώνει απότομα και γίνεται πολύ προβλέψιμο. Επίσης, δεν μου άρεσαν καθόλου αυτές οι τεράστιες σαύρες (χειρότερες δεν μπορούσαν να τις κάνουν).  

 

 

 

Γενικά έχει δράση και πιστεύω πως θα ικανοποιήσει τους φαν αυτού του είδους ταινιών. Βαθμολογία 7/10.   

 

Yu Gi Oh! Dark Side of Dimensions

 

Χάρηκα ιδιαίτερα που είδα Yu Gi Oh! μετά απο αρκετά χρόνια, αν και η συγκεκριμένη ταινία δεν έχει να προσθέσει κάτι το καινούργιο στη σειρά (με εξαίρεση την εξέλιξη της τεχνολογίας). Ο νεός κακός δεν εντυπωσιάζει, σε αντίθεση με τον Κάιμπα που είναι η ψυχή της ταινίας. Το τέλος μου άρεσε, ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να έχει και συνέχεια. Βαθμολογία 7/10

 

Power Rangers (2017)

 

Ας αρχίσω από τα θετικά: Εντυπωσιακές οι νέες στολές, καλύτεροι οι Ζόρντον και Άλφα 5 και πολύ καλή η Elizabeth Banks στον ρόλο της Ρίτα Ρεπούλσα. Απο εκει και πέρα όλα αρνητικά: χειρότερο κάστινγκ για τους Ρέιντζερς δεν θα μπορούσε να γίνει, ενώ οι  χαρακτήρες όπως παρουσιάστηκαν είναι αδιάφοροι, με εξαίρεση ίσως τον Τζέισον.

Τι να πώ και για την δράση? Ξεκίνησε λίγο μετά τη μέση της ταινίας, ενώ δεν είδαμε και τίποτα το ιδιαίτερο. Τραγικοί ο Megazord και ο Goldar, όπως και η μάχη τους (πιο αργή πεθαίνεις) και το τελείωμα της 

 Όμως αυτό που ήταν πραγματικά απαράδεκτα ήταν το soundtrack και το σκοτεινό της ταινίας, το οποίο σαφώς και δεν ταιριάζει στους Ρέιντζερς. Σε γενικές γραμμές κακή ταινία (προβλέπω να σαρώνει τα χρυσά βατόμουρα) και δυστυχώς είδα ένα κομμάτι της παιδικής μου ηλικίας να καταστρέφεται :(  :moutra2:  :censored:  Βαθμολογία 3/10   

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

1. Kong: Skull Island. Εύκολα η χειρότερη monster movie που έχω δει. :D :D Αφήνει χιλιόμετρα πίσω όλες τις γιαπωνέζικες kaiju movies του '50-'70. Δηλαδή οκ, δεν μιλάω για τις πιο γνωστές godzilla/mothra/Ghidorah αλλά κάτι καμενιές με τον γιο του Γκοτζίλα, κάτι gigan, κάτι megalon και δεν συμμαζεύεται. :D Είπα ότι αφού άντεξα να δω όλον εκείνο τον συφερτό όπου κάθε σεναριογράφος έψαχνε ένα λεξικό με υπερθετικές ελληνικές λέξεις και βάφτιζε τέρατα (ντάξει δεν παραπονιέμαι, είμαι μεγάλος φαν των κάιτζου και κατά βάθος γουστάρω, το mecha ποτέ δεν με τράβηξε), ευκαιρία είναι να δω τι θα κάνει η legendary με το λεγόμενο monsterverse της. :D

 

Ε τα τρία δύο έκανε η legendary, αυτό έκανε. :D Το godzilla του '14, παρόλο που σε μια φάση το γύρισε σε chick flick έκανε καλή προσπάθεια ως φόρος τιμής στον godzilla της παλιάς σχολής "μακέτα και φιλότιμο" του '50. Αλλά το kong: skull island και τι δεν έχει: Κάκιστες ερμηνείες από σχετικά καλούς ηθοποιούς (που την καθιστά ακόμα χειρότερη), πιο πολλά κλισέ πεθαίνεις, κάτι ασυνέχειες του στιλ βλέπουμε τον ήλιο να δύει 5-6 φορές σε μια μέρα, το πλοίο να έχει αραγμένα 5 ελικόπτερα (να μην χωράει άλλα) και μετά από 5 λεπτά βλέπεις 10κάτι ελικόπτερα στον αέρα. Εναν Samuel Jackson που πραγματικά έχει παραδοθεί και συμμετέχει σε ότι π@π@ρια του προτείνουν να παίξει τον πολλά βαρύ μπας και βγάζει μερικά δολάρια ακόμα για την σύνταξη. :D  Εναν Tom Hiddleston που σε όλη την διάρκεια της ταινίας με είχε σε μια κατάσταση "γιατί ρε παλίκαρε, είχες προοπτικές και πας και παίζεις τον σκληρό κομάντο σε τέτοια φλόμπα;". :D Μια τύπισσα που έκανε την φωτογράφο και έβγαζε...φωτογραφίες όντας μόνιμα η δηκτική φωνή της αντίρρησης. Κάτι πεζοναύτες που προσπάθησαν να μας τους πασάρουν ως συμπαθητικούς (το στιλ Alien, Apocalypse Now and the like) που απλά προσγειώθηκαν σε ένα νησί χωρίς να σέβονται πανίδα/χλωρίδα/οικοσυστήματα και τα ρημάζουν όλα, ένα post-credit scene που πολύ επώδυνα μας ενημερώνει ότι η κατρακύλα θα έχει και συνέχεια.

 

Ουφ η λίστα είναι ατελείωτη. Η ταινία δεν είναι ούτε για μπύρα με ποπκόρν. Τσάμπα το bandwidth δηλαδή. :D :D Από γκρο-πλαν στα μάτια του τζάκσον στο πρησμένο μπρατσάκι του Λόκι (ο οποίος μάλλον ζήλεψε τον Χεμσγουρθ και σου λέει εγώ στο πηγάδι κατούρησα). Ξέρω έχω μπει σε παραλήρημα. Και ξανά λέω, έχω κάτσει να δω mothra-marathon. Οπότε απλά προσπεράστε αυτή την αθλιότητα. :D

 

2. Sunshine. Εδώ απογοητεύτηκα. Sci-fi post-apocalyptic σενάριο, που μέχρι τα 2/3 της ταινίας πήγαινε εξαιρετικότατα. Μετά το γύρισε σε φθηνό hack 'n' slash horror και πήγε στον απόπατο. Μεγάλο κρίμα. :(

 

3. 12 Angry Men. Από τα πρώτα closed-room φιλμ του Χόλιγουντ με τέτοια απήχηση. Όλη η ταινία σχετικά με την αθώωση ή μη ενός κατηγορούμενου για φόνο, μια απόφαση που πρέπει να πάρουν δώδεκα ένορκοι. Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω, συγκλονιστικές ερμηνείες και από τους 12 ηθοποιούς, ένας εξαιρετικός Χένρι Φόντα, σκηνοθεσία και λήψεις σε άλλο επίπεδο. Φοβερό σασπένς. Στο top10 μου γενικά πλέον. 

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20262
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα τη Miss Peregrin και ήταν ο καλύτερος  Burton των τελευταίων ετών!

Είδα το Hell or High Water και πραγματικά το απόλαυσα.

Είδα και το Demolition, δύσκολο και βαρύ σαν θέμα, σου κρατάει το ενδιαφέρον το τρίο των πολύ καλών ηθοποιών (Jake Gylenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper) και στο τέλος, πάρα όλα τα θεματάκια της, η ταινία μάλλον σε κερδίζει. Όχι για όλους σίγουρα...  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95121
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα την μίνι σειρά 11.22.63...!

 

Πολύ καλή σειρά φαντασίας,στην οποία έχει βάλει το χεράκι του (ή μάλλον την πένα του) κι ο Stephen King...!Για όσους δεν την γνωρίζουν,ένας καθηγητής λυκείου ανακαλύπτει έναν τρόπο να επιστρέψει στο μακρινό 1960 με σκοπό να αποτρέψει την δολοφονία του Kennedy...!Έχει καλογραμμένο σενάριο,με σωστή αναλογία υπονοιών για το ποιος τελικά όπλισε το χέρι του Oswald (CIA,Ρωσία ή απλά ήταν ψυχάκιας) και μας δείχνει πειστικά τον τρόπο ζωής και σκέψης των Αμερικανών των '60s...!Στα θετικά μπαίνει και το ότι αποτελείται από 8 επεισόδια,με το φινάλε να είναι συγκινητικό...!

 

Επίσης είδα το Sausage Party...!

 

Από τα καλύτερα animations που έχω δει...! :best: Όντως πρόκειται για μία παιδική ταινία που δεν απευθύνεται,σε καμία περίπτωση σε παιδιά...!Γέλασα πολύ τόσο με την ιδέα του σεναρίου,όσο και με διάφορες σκηνές...!Αξιοσημείωτος ο χαρακτήρας της τσίχλας,οι σκηνές splatter κι εννοείται το απίστευτο φινάλε...! :lol: Αρκετά καμένη ταινία...!Με την καλή έννοια...! :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32806
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3118 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καθ' ολη την διαρκεια της Μεγαλης Εβδομαδας, αποφευγα να δω στην TV, οτιδηποτε εχει σχεση με χλαμυδες, Ρωμαιους κλπ...
Οχι οτι δεν μ'αρεσουν, ισα-ισα τα γουσταρω, αλλα απο ενα σημειο και επειτα ξερεις τι θα γινει και καπου κατανταει βαρετο. :sleep3:
 
Ετσι για ακομη μια φορα, το τιμιο laptopακι μου, μου εδωσε την λυση και ειδα μερικες καλες ταινιουλες. :)
 
Battle of Britain (1969)
 
Πολεμικο διαμαντακι με ωραιες αερομαχιες και με "δυνατα" ονοματα στο cast.
 
Treasure Island (2012)
 
Η' αλλιως ο Frodo με τα γαλανα ματια... :D
 
Μετριο και μεγαλη διαρκεια που κουραζει.... :heat:
 
Καμια σχεση παντως με το ομοτιτλο του 1972, με τον Orson Welles, που το ειδα στο καπακι για να ερθω στα ισια μου. :)
 
Την τριλογια του The Librarian οπου περιελαμβανει τις εξης ταινιες....
 
Quest for the Spear  (2004)
 
Ocean's Eleven
(1960)
 
Δεν εχει τους γοηδες του remake του 2001, αλλα εχει μια τριπλετα φωτια (Sinatra, Martin, Davis Jr.) που αυτοματα την κανει σουπερ!!! :)
 
DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp (1990)

 

Αλιμονο δηλαδη αν δεν εβλεπα κατι απο Disney αυτες τις μερες... :D

 

Και τελος, εν αναμονη του επερχομενου The Last Knight, ξαναειδα το Transformers: Age of Extinction....

...και συνειδητοποιησα γιατι ειχα μεινει ετσι .... :oops::confuse::notalk: .... την προηγουμενη φορα.

 

 

Να 'σαι καλα ρε συ Michael Bay που καταφερες να μας  γ :censored: ς  μια απο τις αγαπημενες μας παιδικες σειρες!!!! :reap:

 

Επεξεργασία από Retroplaymo
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Get out 

Απολαυσα θριλερακι μετα απο και γω δεν ξερω ποσο καιρο!Εξυπνο και φρεσκο,στηνει πολυ ωραια την ιστορια στην αρχη και ακομα και αν προβλεπεις κατα που πηγαινει το πραγμα βρισκει τροπους να σε ξαφνιασει στο τελος. Τα τελευταια θριλερ που ειδα και θυμαμαι να μου αρεσαν ηταν το orphan (οταν ειχε βγει) και το skeleton key (κατεβασμενο,που στην τελικη δεν ειναι και κανα τελειο)..Προτεινεται! παιζει και ο ηθοποιος που επαιζε και σε ενα επεισοδιο του 

 

Black mirror

Πανέξυπνη σειρά με αυτοτελη επεισοδια 45-60 λεπτων που πραγματευεται το πως θα αλλαξουν δαιφορες πτυχες της ζωης μας, ή και η ιδαι η ζωη μας, στο μελλον, με τις τεχνολογιες που θα εχουν αναπτυχθει κλπ. Συγκλονιστικη σειρα, λιγο σε σοκαρει, λιγο σε βαζει να σκεφτεις.. Δεν την εχω τελειωσει ακομα αλλα ηδη εχω δει αρκετα για να την προτεινω!

 

Τελειωσα προσφατα και το Gravity falls, ενα μικρο διαμαντακι της disney. Δυο διδυμα αδερφια πανε να περασουν το καλοκαιρι τους σε εναν μπάρμπα τους που εχει ενα μαγαζι με σουβενιρ/εκθεματα απο διαφορα (μουφα) παραξενα πλασματα κλπ σε ενα μερος που συμβαινουν μυστηρια φαινομενα. Πολυ διασκεδαστικη σειρα, απο αυτα που οι ενηλικες απολαμβανουν πολυ περισσοτερο απο οτι τα μικρα παιδια αλλά χωρις να τα αποκλειει. Οποιος ειναι φαν της ακυριλας του "Φινέας και Φερμπ" κατεβαζει άμεσα. Οποιος ειναι φαν επισης του Rick and Morty μπορει να δοκιμασει τα πρωτα επ και να κρινει :)

 

6jqCOYb.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Broadchurch 3rd season

 

Ίσως η καλύτερη σεζόν. Νικήσανε τους εαυτούς τους. Ξεπεράσανε τον πήχη επιτυχίας τους και έδωσαν κάτι πολύ καλοφτιαγμένο. Το ίδιο το έγκλημα αναλύθηκε τόσο πολύ που ένοιωσα ότι συνέβη στη γειτονιά μου. Λίγο κούρασε με το δεδομένο ότι όλοι ψεύδονται για 6 επεισόδια, πράγμα που μισώ στα αστυνομικά σίριαλ. Τη λύση του ποιος είναι ο εγκληματίας τη βρήκα κάπου 75% στα μισά της σεζόν, αλλά το μυαλό μου δεν μπορούσε να το δεχτεί.

 

Αληθινοί ηθοποιοί όχι αμερικάνικα κονσερβοκούτια.

 

 

Galaxina (1980)

 

Ξεπέρασα τον εαυτό μου με το να το δω. Ένα ανακάτεμα παρωδία Barbarella με Star Wars. Μια ομάδα αστυνόμων - τυχοδιωκτών (πώς παντρεύονται αυτά τα δύο δεν το κατάλαβα) ψάχνουν έναν κρύσταλλο που όποτε αναφέρουν το όνομά του παίζει στον ουρανό μια δραματική μουσική. Το θηλυκό ρομπότ του διαστημοπλοίου αποκτά συνείδηση και βοηθάει στην αποστολή. Οργασμός των 70s.

 

Δυστυχώς η ταινία έγινε γνωστή λόγω της δολοφονίας από τον άντρα της λίγο πριν παιχτεί η ταινία στους κινηματογράφους. Δε χάνετε και πολλά.

 

 

La La Land

 

Μια υπερπαραγωγή του χαρούμενου βρόμικου Hollywood. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κοντεύει τα Όσκαρ. Τα μεγάλα μάτια της Emma Stone με φοβίζουν, είναι ανατριχιαστικά. Τουλάχιστον το Μάμα Μία είχε κάτι φρέσκο να πει.

Επεξεργασία από x_for_xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

  • Arrival: εξαιρετικότατη. Σκεπτόμενο sci-fi όπως ακριβώς μου αρέσει, με επίκεντρο τον άνθρωπο και όχι γιγάντια ρομπότ ή κακιασμένους εξωγήινους κατακτητές. Ατμοσφαιρική σκηνοθεσία και ένα πανέξυπνα δοσμένο plot twist. Επίσης, μου άρεσε ο τρόπος που συνδέει τα «μεγάλα» με τα «μικρά» πράγματα της ζωής, παρότι θα μπορούσε να χαρακτηριστεί κάπως αφελής. Άνετα την ξανάβλεπα. :)
  • Chevalier: έξι άντρες πάνω σε ένα γιοτ, μεγαλογιατροί, ασφαλιστές κλπ. Κάποιος πετάει μια ιδέα για παιχνίδι, ένας άλλος προτείνει μια τροποποίηση κι έτσι ξεκινά ένα παιχνίδι σύγκρισης. Στα πάντα, από το πώς κοιμάται κάποιος και πόση χοληστερίνη έχει, μέχρι τα απόκρυφα σημεία του σώματος. Πολύ καλή ταινία, δίνει μια έξυπνη μελέτη πάνω στην έμφυτη τάση των αντρών για ανταγωνισμό. Και αυτό γίνεται με χιούμορ και καλές ερμηνείες (δύσκολα μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον). Αν το τέλος ήταν λίγο πιο έντονο, θα ήμουν ακόμα πιο ενθουσιασμένος. :)

Εδώ και πολύ καιρό βλέπω πολύ λιγότερες ταινίες απ' ότι συνήθιζα, αλλά τώρα με αυτές τις δύο πήρα μπρος. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Είδα το "The disappointments room". Ενώ εκ πρώτης όψεως είναι ένα δυνατό θρίλερ τρόμου, κάτι δεν με γέμισε. Μου φάνηκε ρηχό και πολύ τετριμμένο. 5/10 από μένα.  :(

Εκ των υστέρων είδα ότι έχει και πολύ κακή βαθμολογία στο IMDB. Δεν νομίζω ότι είναι και για 3,90/10 αλλά και πάλι ποιός ξέρει; :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Aφου το λεει και ο τιτλος,τι περιμενες;; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Ο,τι καταλαβατε απο τα εμοτικονς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Φίλοι μου καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι πολύ χαρούμενη ζουζούνια μου  :yahoo:    διότι εχθές είδα στον Αλφα την θεϊκή ταινία Ο Εξολοθρευτής του 1984 την Original  .    Παιδιά εδώ και πολύ καιρό ευχόμουν να την ξαναδούμε στην Τηλεόραση .kαι περίμενα μέχρι στις 12 το βράδυ για να την δώ αλλά ΑΞΙΖΕΙ.  Άπαικτη θεϊκή    .Τα καρέ της ένα και ένα. Αληθινά, διαμάντια.    Ο Σβάτζι τρομερός και all time Classic Σε  όλα του .Ιδιαίτερα στην σκηνή ,στην οποία πήρε το λεπίδι και έβγαλε το μάτι του για να δει αν το σύστημα δουλεύει; Τρόμαξα αλλά ήταν φοβερή ως spotακι τρόμου. Η, η ατάκα που έμεινε στην Αιωνιότητα;  will be back.    :div: Οι διάλογοι ιδιαίτερα, με τον ποινικό ψυχολόγο τον Zimmerman και εκείνον που ήρθε να προστατεύσει  την Σάρα, είναι παραπάνω από θεϊκοί.     Γέλασα με την καρδιά μου. Όπως και εκείνοι με τον ψυχολόγο και με τον Αστυνομικό.Ρεαλισμός με Φαντασία άρτια δομημένα και συνδυασμένα :woots:  :blob1:

Και η κορμάρα του αγαπημένου της Σάρα Κόννορ ο οποίος ειναι και ο πατέρας του Τζόν ΟΥΑΟΥ ΘΕΙΚΗ  :div:  :div:

 

Με άλλα λόγια η ταινία είναι . ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΓΑΤΟΝΙΑ - ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΆΨΟΥΝ ΣΕ DVD AYTH H TAINIA EINAI ΟΡΌΣΗΜΟ .  Come back original Terminator COME BACK PLEASE WE NEED YOU. ΗELP US FROM THE  CRUPP SERIES PLEASE.

Επεξεργασία από ΤασίαΚούτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

1. Why Him? - Εξωφρενική "κωμωδία" με ζορισμένα αστεία. Το καλύτερο παράδειγμα για να καταλάβει πλήρως κάποιος πόσο απελπισμένοι είναι στην απέναντι όχθη, που δίνουν άδεια σε ότι σκουπιδαριό τους προτείνουν για σενάριο να γυριστεί.

 

 

2. Ghostbusters (Το πρώτο πρώτο) - Ντάξει καταλαβαίνω γιατί έγινε χιτάκι στο 1984, με το ντίσκο τραγουδάκι, τα μεγάλα φώτα, τα - όχι και τόσο - φανταχτερά εφέ για την εποχή αλλά με τίποτα δεν ανήκει στις ταινίες που άντεξαν στον χρόνο. Εξαίρεση στο αντικειμενικά μέτριο σύνολο ο Bill Murray. Μορφάρα από τις λίγες. 

 

 

3. Fast & Furious 8 - Πήγα και στο σινεμά τρομάρα μου να την δω γιατί το ήθελε η παρέα. Καλά να πάθω. Ότι χειρότερο έχω δει εδώ και χρόνια. Πάνε οι καλές εποχές που το F&F δεν ήταν ακόμα franchise και είχε ένα άλφα νόημα να το δεις. Τουλάχιστον ασχολούνταν ακόμα με αυτοκίνητα. 

 

 

4. Anthropoid - Εξαιρετικό καινούργιο πολεμικό φιλμάκι. Απόλυτα πιστό στην ιστορία η οποία είναι από τα λιγότερο ακουσμένα γεγονότα του Β.Π.Π. στους ευρύτερους κύκλους πέρα των war fans. Στο τοπ5 πλέον μαζί με τα περισσότερα πολεμικά του Κέιν στις καλές εποχές. Να το δείτε άφοβα. 

 

 

5. Hell or High Water - Αεκ ουίσκι και άιρον μέιντεν δίσκοι, σε αμερικανική βερσιόν. Κάποιοι το λένε ένα αυθεντικό σύγχρονο γουέστερν, εγώ το λέω ένα το πολύ συμπαθητικό φιλμ που αν κάνει κάτι καλά, είναι το να σου μεταφέρει πλήρως την απελπισία και την φτώχεια του αμερικανικού νότου. 

 

 

6. Traffic - Μάικλ Ντάγλας, Κάθριν Ζέτα-Τζόουνς, Μπενίσιο Ντελ Τόρο σε τρελά κέφια. Ένα πολυεπίπεδο φιλμ για την μάστιγα των ναρκωτικών, που εξετάζει το θέμα από την σκοπία του τελευταίου χρήστη μέχρι του μεγαλοκαρχαρία βαρώνου. Χωρίς όμως τα profanities και τους βαυκαλισμούς που μας έχει συνηθίσει το Χόλιγουντ. Ίσως ότι πιο αυθεντικό έχω δει στο θέμα που διαπραγματεύεται σε mainstream επίπεδο και με μεγάλα ονόματα. Μεγάλο συν ότι οι μη-αγγλόφωνοι μιλάνε τις μητρικές τους γλώσσες και όχι αγγλικά τα οποία ξέρουν ως δια μαγείας για να μην κουραστεί ο μέσος ευνουχισμένος θεατής. :)

 

 

7. Alien (το πρώτο) - Δεν είμαι καθόλου στο sci-fi, η ταινία πέρασε και δεν ακούμπησε για διάφορους λόγους.

 

 

8. Inspector Morse (του 1987 σειρά) - Την ξεκίνησα μαζί με τον επιθεωρητή Μαιγκρέ από τον Michael Gambon. Την δεύτερη την σταμάτησα στο 2ο επεισόδιο, τόσο στατική και άχρωμη που ήταν, ακόμα και για βρετανική παραγωγή. Το inspector morse όμως το συνεχίζω, όχι γιατί είναι το αριστούργημα που θα περίμενε κάποιος αν άκουγε Βρετανία + Sherlock Holmes copycat, αλλά γιατί ο John Thaw που ενσαρκώνει τον επιθεωρητή είναι εμφανισιακά τόσο κόντρα ρόλος με τα γλυκά χαρακτηριστικά του, που είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η ηθοποιία του στις σκηνές που σοβαρεύει και λύνει την υπόθεση. 

 

 

9. Dead Man - Μεταμοντέρνο γούεστερν με Depp και Farmer. Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο γιατί θα λογοκριθώ. Εξαιρετική ταινία, με εξαιρετική μουσική. Δείτε την, ακόμα και αν σας απωθεί ο ντεπ που κάνει τον ίδιο ρόλο εδώ και 20 χρόνια. Αυτή είναι η εξαίρεση. 

 

 

10. Split - Ψυχολογικό θρίλερ με έναν xavier - Mcavoy σε τρελά κέφια. Εξετάζει το σύνδρομο πολλαπλών καθορισμένων προσωποπικοτήτων, όταν ο ασθενής γίνεται εγκληματίας. Αυθεντικό ψυχολογικό χόρορ που σε έχει σε φάση "χeσε μέσα" σε κάθε σκηνή. 70% Ψυχώ, 30% Σιωπή των Αμνών. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

1. Why Him? - Εξωφρενική "κωμωδία" με ζορισμένα αστεία. Το καλύτερο παράδειγμα για να καταλάβει πλήρως κάποιος πόσο απελπισμένοι είναι στην απέναντι όχθη, που δίνουν άδεια σε ότι σκουπιδαριό τους προτείνουν για σενάριο να γυριστεί.

 

Όχι μονο αυτό. Να παίζουν και καλοί ηθοποιοί. Καμία επιλεκτικότητα. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

2. Ghostbusters (Το πρώτο πρώτο) - Ντάξει καταλαβαίνω γιατί έγινε χιτάκι στο 1984, με το ντίσκο τραγουδάκι, τα μεγάλα φώτα, τα - όχι και τόσο - φανταχτερά εφέ για την εποχή αλλά με τίποτα δεν ανήκει στις ταινίες που άντεξαν στον χρόνο. Εξαίρεση στο αντικειμενικά μέτριο σύνολο ο Bill Murray. Μορφάρα από τις λίγες. 

 

 

 

O Dan Aykroyd και η Sigourney Weaver είναι το αντικειμενικά μέτριο σύνολο;  :gun2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όχι μονο αυτό. Να παίζουν και καλοί ηθοποιοί. Καμία επιλεκτικότητα. :(

 

Και άντε πες ο βλάκας ο φράνκο ντάξει, που μετά το σπάιντερμαν την έχει δει ποπ σταρ και παίζει συνέχεια σε φλόμπες και καμμενιές. 

 

Αλλά ο Bryan Cranston ρε φίλε; Που τον έβλεπες στο BB και σου σηκωνόταν η τρίχα; Που έκανε μάγκα τον Γκόσλινγκ στο drive; Μεγάλο κρίμα να συσχετίζεται το όνομα του πλέον με τέτοια σκουπίδια. :( Αλλά ντάξει, καθείς με τις επιλογές του. Οι μ@λ@κίες πληρώνονται :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αυτό ακριβώς. Ακόμα και τον Φρανκο, τον κατατάσσω στους ηθοποιούς που αν επιλέγανε καλύτερες ταινίες, θα είχε μια α φήμη. Όχι αυτό το πράγμα.

17 ταινίες και σειρές μέσα στο 2017 :damn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ok. έχω ρέντα.

 

τη μια πάω και βλέπω το Monuments Men. Clooney και Damon. Είχα δει το 6,1 στο imdb, αλλά με αυτούς τους 2, με ΒΠΠ, Ναζί και δεν συμμαζεύεται, πόσο μάπα να είναι? Ε, ήταν. Τόσες κλισέ καταστάσεις είχα καιρό να δω. 5 στα 10 και πολύ του είναι.

 

τώρα έχω βάλει το Quick and the dead. 6.4 λέει.... οκ. Russel Crowe, DiCaprio στα νιάτα του, Sam Raimi στη σκηνοθεσία. Πόσο μάπα να είναι? ωι μάναμ............. είμαι στο μισάωρο και μιλάμε δεν παλεύεται. 

 

 

===

Ποιος είπε ότι το Inspector Morse έχει στοιχεία Sherlock Holmes? Που γράφτηκε τέτοια π@π@ριά? Είναι μεν παλιοκαιρισμένο, αλλά εντέλει βλέπεται. Ούτε που κατάλαβα πως είδα όλες τις σεζόν :) Όσον αφορά προτάσεις για αστυνομικές σειρές, όπως έχω πει στο παρελθόν, εδώ είναι η σωστή η λίστα. Ακόμα να δω κάτι από εκείθε για το οποίο να πω "μάπα το καρπούζι". Δεν είναι όλα εξαιρετικά, αλλά δεν έχει φλόμπες :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όντως, ποιος το είπε;  :thinking: Δεν το διάβασα κάπου αν εννοείς αυτό και όντως θα ήταν λάθος να ειπωθεί.

 

Αν πιάσεις έναν τυχαίο μέσο θεατή αστυνομικών και του πεις "Βρετανική σειρά με πολύ έξυπνο ντετέκτιβ που κάνει το βήμα παραπέρα που δεν πάνε οι υπόλοιποι παρατρεχάμενοι" θα σου πει Σέρλοκ Χολμς και θα περιμένει Σέρλοκ Χολμς. Τώρα αν θα περιμένει ιπτάμενα φουτουριστικά sms στην οθόνη ή slo-motion ανάλυση κινήσεων σε πάλη είναι άλλη ιστορία (προτιμώ το πρώτο και ας μαρέσει ο Ντάουνι Τζούνιορ, αλλά πάντα θα έχω soft spot για τον τσέτλεμαν Ραθμποουν). Τo inspector morse για μένα είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που θα περίμενε λοιπόν κάποιος αν άκουγε την παραπάνω περιγραφή - που το καλύπτει στα στοιχειώδη παρόλα αυτά. Αλλά ο Morse και στο Inspector Morse και στο Endeavour είναι πολύ ιδιαίτερος και αυθεντικός χαρακτήρας πέρα από τα κοινά με τον Χολμς (μοναχικός, εκκεντρικός etc etc). :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι ειπες ρε ιεροσυλε Θρηνωδε για το Alien?! :)

 

Συμφωνω παντως και επαυξανω για το Anthropoid!! Ελπιζω και το φετινο HHhH να ειναι το ιδιο ποιοτικο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Γούστα είναι αυτά ρε φίλε :D

 

Οκ, τους καλύτερους ύπνους τους έχω ρίξει με τα παλιά star wars. Μπορεί να είναι οι καλύτερες ταινίες, δεν αντιλέγω. Δεν θα μπορούσα να ξέρω αφού δεν τις έχω δει ποτέ ολόκληρες. Αλλά η επιστημονική φαντασία είναι το τελευταίο είδος που θα διάλεγα. Ευκολότερα βλέπω kawaii anime ένα πράμα (έλα μην το σκέφτεσαι, αφού ξέρω ότι θα το γκουγκλάρεις και θα γουστάρεις). 

 

Το μόνο που θα μου μείνει από την συγκεκριμένη είναι ο πωπουδάκος της σιγκούρνι στο τέλος της ταινίας. :)

 

Edit: Το HHhH το περιμένω και εγώ. Από σένα το έμαθα όταν έψαξα εδώ μέσα 'anthropoid' να δω αν άρεσε σε άλλους όσο άρεσε σε μένα. Φαίνεται πολλά υποσχόμενο αν και δεν μπορώ παρά να αναρωτηθώ πως και βγαίνουν δύο ταινίες (μια καλή και μια υποσχόμενη) για ακριβώς το ίδιο θέμα, το οποίο είχε να μπει σε ταινία δεκαετίες - πρέπει να είχε βγει μια πουθενάδικη το 50-60-70τόσο. Είναι βέβαια από την πλευρά του Χάιντριχ αλλά και πάλι. Ωστόσο α) είναι γαλλικό και β) έχει από πίσω έναν χιμένεζ των La French και Aux yeux de tous (αμφότερα γαλλικά θρίλερ συζητήσιμης ποιότητας) οπότε προβλέπω ότι θα είναι ή πάρα πολύ καλό, ή εκτός τόπου και χρόνου. 

 

Edit 2: Operation Daybreak του 1975, καλά το θυμόμουν. Αναίτιο το 7.1 που έχει. 

 

Edit 3: HHhH == Himmlers Hirn heißt Heydrich ("Himmler's brain is called Heydrich")

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

Κι εγώ θεωρώ κορυφαία του την "Έβδομη σφραγίδα", αλλά θέλω να ξαναδώ κάποιες που τις έχω ξεχάσει για να τις επανεκτιμήσω. Μου έχει μείνει απλώς μια (καλή) ανάμνηση από ταινίες όπως "Η πηγή των παρθένων", ¨΄Αγριες φράουλες", "Καλοκαίρι με τη Μόνικα" - γενικά τις παλιές του. Μια πολύ ευχάριστη έκπληξη ήταν το "Μάτι του διαβόλου", που μου άρεσε πολύ παρ' ότι δεν αναφέρεται σαν μια από τις καλύτερές του.

Φοβερή η ταινία η Εβδομη Σφραγίδα .Ιδιαίτερα οι σκηνές στις οποιες ο Θάνατος παιζει σκάκι με τον Ιππότη . Ο οποίος και χάνει.- Να μου θυμίσετε ποια είναι η ταινία του στην οποία ο πατέρας δολοφονεί τους βιαστές της μοναχοκόρης του.

 

 

The Girl With All the Gifts. Νομίζω πως είναι ένα αρκετά ατμοσφαιρικό sci-fi έργο με πανέμορφο post-apocalyptic σκηνικό. Όμως, το πρόβλημά του θαρρώ πως είναι ότι προσπαθεί να φτάσει κάπου παραπάνω από αυτό - αυτό τουλάχιστον συμπέρανα από το τέλος του και 2-3 άλλα σημεία - και καταλήγει να είναι κάτι παρακάτω από αυτό (έτσι δεν είναι η δημιουργική ασάφεια; :P ). Μέχρι τη μια ώρα έλεγα πως πάει για 9ράκι στην κλίμακά μου, αλλά δεν είχα καταλάβει προς τα που το πάει. Ε, όταν κατάλαβα ξενέρωσα. Σχεδόν τραγελαφική η τροπή του και αρκετά αψυχολόγητη. Είναι λες και βαρέθηκε ο αρχικός σεναριογράφος και το πλάσαρε αλλού. Συνεχίζω σε spoiler. Δεν θα γράψω κάτι σημαντικό για την υπόθεση, αόριστα πράγματα μόνο, αλλά αν θέλει κάποιος να τη δει ανεπηρέαστος αν μην το ανοίξει.

 

Στην αρχή θέτει το κλασσικό ζομποδίλημμα "είναι άνθρωποι ή όχι;", αλλά με παιδιά για να σε στριμώξει περισσότερο. Οκ, μέχρι ένα σημείο κάτι πετυχαίνει, αλλά δεν μπορώ να πω ότι κάνει τίποτα παραπάνω από το να το θέσει και μετά να μας δείξει τα δύο στρατόπεδα (μέσα από τους χαρακτήρες). Μετά τη μέση θέτει το άλλο ζομποδίλημμα "μήπως η φύση αντιδρά στον άνθρωπο;". Μόνο που μετά τελειώνει η ταινία. Βεβιασμένα, γρήγορα και χωρίς συμπέρασμα. Προηγούνται κάποια αχρείαστα γεγονότα που θα μπορούσαν να είναι σίγουρα καλύτερα δοσμένα στην υπόθεση.

 

Μ' αρέσουν τα ζόμπια και δεν βαριέμαι εύκολα με το κόνσεπτ γιατί συνέχεια γεννάει νέες ιδέες/σκέψεις. Αλλά εδώ μάλλον πήγε να πιάσει πχιότητα ο δημιουργός και κάπου το 'χασε.

Στα μπόνους η μουσική και η σκηνοθεσία/φωτογραφία.

 

 

Το ξεκίνησα και εγώ προχθές. Το πρώτο επεισόδιο με άφησε με αμφιβολίες, αλλά το δεύτερο είχε πραγματικά πανέξυπνο γράψιμο. Το πρόβλημά μου με αυτά τα "σκεπτόμενα"/"ψαγμένα" δημιουργήματα είναι πως ή θα τα μισήσω ή θα τα λατρέψω, ανάλογα με τον τρόπο που θα επιλέξουν να μας περάσουν τα μηνύματά τους. Αυτό τα κατάφερε

Μου αρέσει η φράση σας Τα Ζόμπια .Σας ευχαριστώ με κάνατε και γέλασα πολύ ωραίο. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5055
  • Reputation:   34581
  • Achievement Points:  5063
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φοβερή η ταινία η Εβδομη Σφραγίδα .Ιδιαίτερα οι σκηνές στις οποιες ο Θάνατος παιζει σκάκι με τον Ιππότη . Ο οποίος και χάνει.- Να μου θυμίσετε ποια είναι η ταινία του στην οποία ο πατέρας δολοφονεί τους βιαστές της μοναχοκόρης του. 

 

 

Η πηγή των παρθένων...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ο θρηνωδός θάβει alien, ghostbusters και star wars, τι κάνεις σε αυτό το site;; μόνο "κορμοράνο" διαβάζεις;; :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:lol:

 

Όχι βέβαια. Τάργκα διαβάζω. Το ατρόμητο ελληνόπουλο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Χτες ειχε υπερθεαμα...

Λογω μιας μικρης ιωσης που με κρατησε στο κρεβατι ολη μερα,ειδα την τριλογια με τον Shrek!!!

Τι να κανω?Εγω φταιω που μου αρεσουν οι παιδικες ταινιες?

Φίλε μου μια χαρά κάνατε και την είδατε την Τριλογία . Είναι υπέροχη και ξεκαρδιστική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είδα και την τρίτη σεζόν του Bosch. Μετά την δεύτερη σεζόν που είχε περισσότερη δράση, επιστρέψαμε στα πιο εσωτερικά και procedural πράγματα. Εγώ δεν έχω πρόβλημα, αλλά σαφώς θα ξινίσει κάποιους.

 

Χθες ανακοινώθηκε και το ποια βιβλία θα διασκευαστούν στην επόμενη σεζόν. Έχουμε λοιπόν το Angels Flight (το βιβλίο από το οποίο ανέλαβε η Bell τα δικαιώματα του Connelly) και το Nine Dragons, το οποίο ψυλλιαζόμουν πως θα ακολουθήσει από τον τρόπο που τέλειωσε η τρίτη σεζόν και γενικά είχα την αίσθηση πως πλησιάζει.

 

Όσοι έχουν διαβάσει το βιβλίο καταλαβαίνουν τι αναμένεται να κρατήσουν από αυτό.

 

 

bye bye, Eleanor Wish.

 

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20262
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα το Hacksaw Ridge και δεν μου άρεσε καθόλου. Μας έχει πρήξει ο Gibson με τους μεσσιανικούς ήρωές του (Braveheart, Patriot), ήταν κι ο πρωταγωνιστής χαχανούλης, έδεσε το γλυκό. Χάλι μαύρο.

 

Είδα και τις δύο σεζόν του Fortitude. Η πρώτη ήταν αρκετά καλή αν και κόπιαρε τη φόρμουλα του Twin Peaks εντελώς ξεδιάντροπα. Στη δεύτερη έχει χαθεί το τόπι, έχουν μπλέξει τις μαλαπέρδες τους οπότε δεν βλέπω να υπάρχει τρίτη σεζόν....

 

Ολοκλήρωσα τις πρόσφατες σεζόν του Homeland (καλύτερη τελικά από όσο περίμενα/μπολιάστηκε με λίγο 24 και ξανάνιωσε), του 24: Legacy (δεν είναι σαν του Kiefer, μετριότητα,  και ο πρωταγωνιστής sucks), του Expanse (εξαιρετικό), του Walking Dead (ανάμεικτα συναισθήματα), του Black Sails (έπος, αν και στο τέλος δεν μπορούσαν να γίνουν και πολλά, αφού πρόκειται για σειρά prequel) και έμεινε μόνο το the 100 που βλέπεται αλλά ελπίζω να είμαστε στην τελευταία σεζόν.

Επεξεργασία από bonadrug
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είδα και τις δύο σεζόν του Fortitude. Η πρώτη ήταν αρκετά καλή αν και κόπιαρε τη φόρμουλα του Twin Peaks εντελώς ξεδιάντροπα. Στη δεύτερη έχει χαθεί το τόπι, έχουν μπλέξει τις μαλαπέρδες τους οπότε δεν βλέπω να υπάρχει τρίτη σεζόν....

 

και αλήθειες είπες :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35623
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Από ταινίες είδα το The Perks of being a Wallflower (2012) το οποίο παίρνει 8 στο imdb, αλλά εγώ για κανένα λόγο δεν του βάζω τόσο. Καλή μεν ταινία, αλλά αρκετά αργή για τα γούστα μου. Είδα και το Revolutionary Road (2008) με το πρωταγωνιστικό δίδυμο του Τιτανικού. Επίσης πολύ καλή βαθμολογία στο imdb (7.3) αλλά και σε αυτή την περίπτωση ναι μεν καλό, αλλά...

 

Από σειρές είδα την 11η σεζόν του Criminal Minds. Παραμένει μια συμπαθητική σειρά με την ομάδα που κυνηγάει serial killers, αλλά προφανώς δε βλέπεις κάτι καινούριο πια, θα δεις ό,τι ακριβώς είδες στις προηγούμενες σεζόν. Όσο τραβάει πάντως, εγώ θα τη συνεχίσω :)

 

Και, μετά από πάμπολες αναφορές/μπιχτές από τον germ αλλά και τον GCF, είδα τη μίνι-σειρά The Night Manager. Όντως πάρα πολύ καλή σειρά! Πρωταγωνιστεί ένας συνάδελφός μου, που όμως του συμβαίνουν αρκετά πιο παράξενα πράγματα απ' ό,τι στις δικές μου βάρδιες, και καταλήγει να κυνηγάει έναν μεγαλέμπορο όπλων. Είχε μπόλικη δράση και αγωνία, πολύ όμορφα τοπία και καλούς πρωταγωνιστές. Πλέον θα πηγαίνω στη δουλειά μου πιο υποψιασμένος...

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.