Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καταρχας, στα πλαισια ενος εργαστηριου με τιτλο: "Η  Αγγλικη Αστυνομικη Λογοτεχνια στον Κινηματογραφο",

που παρακολουθησα στο ΣΔΕ οπου πηγαινω,

ειχε ως θεμα του τρεις συγγραφεις: Arthur Ignatius Conan Doyle (Sherlock Holmes), Agatha Christie (Hercule Poirot),
Ian Lancaster Fleming (James Bond), ετσι ηταν μια καλη ευκαιρια να ξαναδω ολα τα James Bond, πραγμα που με βοηθησε και στην τελικη παρουσιαση των εργαστηριων, αφου μου "εκατσε" θεμα με αυτον!!! :)
 
Απο εκει και περα εχουμε...
 
Fantastic Beasts and where to find them...... αν και ο κεντρικος πρωταγωνιστης μοιαζει λιγο σαν να τα εχει "χαμενα" και να μην ξερει τι του γινεται, παρολα αυτα αρκετα συμπαθητικη ταινιουλα με μπολικα τερατακια. Ολα τα λεφτα το cameo του Johnny Depp, που μας αφηνει υπονοια
για πολυ badass συνεχεια!!! :yes: 
 
 
Rogue One....πολυ καλυτερο του "The Force Awakens"!!! :cool:

 

Εκπληκτικη δουλεια στην ψηφιακη νεκρανασταση του αειμνηστου Peter Cushing στον ρολο του Tarkin,

καθως επισης και στην προσφατως αδικοχαμενη και αγαπημενη Carrie Fisher στον ρολο που αγαπησαμε....

της Princess Leia!!! :love4:

 

Η εμφανιση του Darth Vader, εννοειται οτι ηταν ολα τα λεφτα... :dance: ....οπως και το μικρο cameo των 2 αγαπημενων Droids,

R2-D2 & C-3PO. :)

 

Assassin's Creed.....μαλλον επειδη εχω παιξει μονο το πρωτο παιχνιδι τη σειρας, με ξενισε λιγο η επιλογη του Cal. :moutra2:

 

Γενικα μετρια ταινια και οχι κατι το ιδιαιτερο.... :antekale: ....αν και αφηνει αιχμες στο τελος για δευτερο μερος...ειδωμεν. :thinking:

Επεξεργασία από Retroplaymo
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24635
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Sunshine (2007)... επος ρε Danny Boyle

 

1259710_orig.gif         tGUX0eZ.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Καθοτι αρρωστος με πυρετο και αναγκαστικα κλεισμενος μεσα καθισα να δω μια απο τις πιο φημισμενες γκανγκστερικες ταινιες. Το Goodfellas. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ο κοσμος ενθουσιαστηκε τοσο με την ταινια αυτη (8,7/10 στο imdb, ενω το εξαιρετικο Godfather II ειναι στο 9, μολις  0,3 παραπανω :wow: ). Με χαλασε πολυ ο τροπος που ειναι σκηνοθετημενο με παγωμα των καρε καθε τρεις και λιγο και το voice over που ουσιαστικα εξηγουσε την ταινια. Οσο για το πως παιζαν οι ηθοποιοι μου φανηκαν πολυ υστερικες οι ερμηνειες τους, καθε τρεις και λιγο ουρλιαζαν σαν τρελοι και υποτιθεται οτι βλεπεις ταινια για σκληρους μαφιοζους που ομως καθε τρεις και λιγο πανικοβαλονται. Για μενα ενα 6,5/10. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

 



Μολις ειδα το Assasins creed.Δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα.6/10.

Απο σειρες βλεπω the walkind dead,homeland,bates motel,NCIS,supernatural.the vampire diaries,greys anatomy. :yes:

Αν το διαβάσατε ή σε βιβλίο ή σε κόμικ τότε λογικό να νιώθετε έτσι.Οπότε επειδή την έπαθα και εγώ σας δίνω μια μικρή συμβουλή. Και σε όλους τους άλλους φίλους του Φόρουμ Μην βλέπετε ταινίες αν έχετε διαβάσει τις ιστορίες τους σε κόμικ ή σε βιβλία θα απογοητευθείτε οικτρά.Διότι ελάχιστες απο αυτές αναπαριστούν και σέβονται σωστά τα έργα


Παιδιά καλησπέρα σας Μήπως έχετε υπόψην μια καλή ταινία ; Διότι ψάχνω και δεν βρίσκω Κάτι ωραίο και πιασάρικο .Όπως σαν το Predator ή Predator versusAllien , ή Transformers. Καθώς και το ΣΤαρ Τρέκ

 



Για Λόγκαν τα έχω πει εδώ.

Batman V Superman Extended Version: Το είδα σήμερα επιτέλους και οφείλω να πω ότι απογοητεύτηκα... Σε αρκετά σημεία βαρέθηκα και ενώ υπήρχαν κάποιες καλές αναφορές στα κόμικς γενικά δεν... Μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν ότι προσπάθησαν να χωρέσουν 15 Arcs σε μια μόνο ταινία. Αρκετές σκηνές μόνες τους δεν βγάζουν νόημα ενώ οι χαρακτήρες είναι ας μην πω καλύτερα :P Καλύτερη από όλους ήταν η Wonder Woman και ενώ ο Μπατμαν μου άρεσε με την στολή σαν χαρακτήρα τον βρήκα αρκετά κακό. Και σκότωνε πολύ (ναι ξέρω θα μου πείτε Frank Miller κλπ :P ), και φαινόταν χαζός σε κάποιες φάσεις και πάρα πολύ μελόδραμα με το φλάσμπακ με τον θάνατο των γονέων του... Ως χειρότερο χαρακτήρα και ως τον χειρότερο Λούθορ που έχω δει ποτέ τον είδα σε αυτήν την ταινία :) Ο τύπος δεν ήταν ο Λεξ. Σαν ένας κατώτερος Τζόκερ φαινόταν και τίποτα παραπάνω. Καλά η δημιουργία του Doomsday δεν βγάζει νόημα οεοο... Οι σκηνές μάχες εναντίον του ήταν καλές αλλά βρήκα εντελώς γελοία την μάχη του Μπατμαν με τον Σουπερμαν.... Οι τελικοί διάλογοι ήταν καλοί.

Η ταινία αξίζει τα 4 χρυσά βατόμουρα που πήρε πάντως :P Τέλος, δεν έχω ξαναδει πιο κακό Trinity με την έννοια ότι δεν έχει καν interactions (ειδικά η Wonder με τον Σουπερμαν καμία) και έγινε απλά για να γίνει. 4,5/10 από εμέ. :)

Αυτήν την ταινία θα ήθελα να την δω . Για να δικαιωθώ επιτέλους η καημένη που φωνάζω εδώ και καιρό για την βάναυση εκμετάλλευση των υπερηρώων Και για το σχόλιό σας θα σας βαθμολογήσω ως εξής :
  • Σε αρκετά σημεία βαρέθηκα και ενώ υπήρχαν κάποιες καλές αναφορές στα κόμικς γενικά δεν Σωστά αναφέρεστε και έχετε δίκαιο .Και εγώ στην θέση σας το ίδιο θα ένιωθα με αυτού του είδους την αντιμετώπιση στους ήρωες μου. Σύν των άλλων οι όποιες αναφορές σε ιστορικά κόμικ με αθάνατους all time classic heroes δεν βοηθούν όταν, η δομή πάσχει .Με άλλα λόγια οι συγκεκριμένες αναφορές είναι σταγόνα στον ωκεανό της απύθμενης βλακείας Κοινώς χάνονται. Βαθμολογία 10 /10
  • Αρκετές σκηνές μόνες τους δεν βγάζουν νόημα Και πάλι έχετε δίκαιο. Αλλά αδικείτε τον εαυτό σας. Διότι πιστεύατε ότι θα βρείτε αριστούργημα στο τερατούργημα.Και δεν φταίτε εσείς για αυτό. Η ελπίδα σας φταίει . Διότι όπως είναι γνωστό η ελπίδα πεθαίνει πάντοτε τελευταία . Το ίδιο με εσάς είχα πάθει και εγώ με την ταινία Τίγρης και Δράκος . Πιστέψτε με προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου να πηγαίνει κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα. Η να πάρω να αγοράσω πατατάκια (για να διψάσω ώστε να πιω νερό για να πάω στην τουαλέτα ) Διότι δεν άντεχα αφενός την οπτική μούφα γαρνιρισμένη με κουφουκιανικές φιλοσοφικές ατάκες Καμία σχέση με τον Κομφούκιο Και αφετέρου λυπόμουν τα χρήματα που έδωσα .Αφήστε το γεγονός οτι έτρωγα καζούρες τόσο από την αδελφή μου όσο και από τις φίλες μου Επειδή μου αρέσουν οι νίτζα και τα καράτε. Βαθμολογία 9,50/10 (για τις λάθος ελπίδες στο να βρείτε διαμάντια στις μούφες)
  • Ενώ οι χαρακτήρες είναι ας μην πω καλύτερα .Μπορώ να φανταστώ τι νιώσατε όταν τους είδατε Τι να πούμε και εμείς οι υπόλοιποι που τα βλέπουμε και σε τόμους Παρότι την αγάπη μας στους ήρωες μας , εντούτοις εξοργιζόμαστε . Λίγο σεβασμό και σοβαρότητα παιδιά . Δεν είναι όλα για την σάχλα Αμάν με τις αηδίες για σενάρια . Βαθμολογία 10/10
  • Και ενώ ο Μπατμαν μου άρεσε με την στολή σαν χαρακτήρα τον βρήκα αρκετά κακό. Λογικό είναι αυτό που αναφέρετε . Και βεβαίως τον βρήκατε κακό αφού ως όμοιος έδεσε με τα φόντα (χάλια σενάρια ). Τι περιμένατε κακόμοιρο θύμα ; Την Τσοκόντα του Νταβίντσι; Βαθμολογία 10/10
  • Και σκότωνε πολύ Άντε έκανε αυτό ο Μπάτμαν ; Δηλαδή αντί να δείτε μια αξιοπρεπή συνέχεια των προηγούμενων ταινιών για τον συγκεκριμένο ήρωα βλέπατε τον Ράμπο 4,5,6; Μεταλλάχθηκε ο Νυχτερίδας σε μηχανή του κιμά ; Α στο καλό . Δηλαδή είναι που είναι ένα κουρασμένο παλικάρι με ενίοτε χαζή παρουσία να εμφανίζεται και έτσι ; Μηχανή Delongi ; (εντάξει η στολή που φορούσε ο Κλούνει μου φαινόταν κάπως -αλλά συγχωρείται Διότι είναι ο Κλούνει και δεύτερον το άριστο σενάριο της εν λόγω ταινίας ) Βαθμολογία 10/10
  • Φαινόταν χαζός σε κάποιες φάσεις και πάρα πολύ μελόδραμα με το φλάσμπακ με τον θάνατο των γονέων του Τι λέω κατά καιρούς η μαυροκακορίζικη ; Το επαναλαμβάνω Αν το σενάριο είτε αυτό είναι σε ταινία είτε σε κόμικ δεν τιμά και σέβεται τον ήρωα Οσα εφέ και να βάλουν Οσο και αν το όνομα του ήρωα είναι τεράστιο- τότε ο τελευταίος μετατρέπεται σε ένα ηλίθιο υποκείμενο. Το οποίο κουράζει και όταν αυτό συμβεί τότε, ο ήρωας καταστρέφεται .Άλλωστε οι ήρωες κόμικ είναι σαν τους ηθοποιούς. Αν οι τελευταίοι, παίζουν συνεχώς ηλίθιους ρόλους τότε:Οι ηθοποιοί στο υποσυνείδητο πολλών ταυτίζονται με τους ρόλους αυτούς και στο τέλος χάνονται. Συνεπώς, ή κριτική σας σε αυτό το σημείο είναι σωστή πέρα ως πέρα . Συν των άλλων το ίδιο και το ίδιο μοτίβο κουράζει ακόμη και αν αυτό είναι μελόδραμα. Κοντολογίς και μελόδραμα και χάλια.Βαθμολογία 10/10
  • Ως χειρότερο χαρακτήρα και ως τον χειρότερο Λούθορ που έχω δει ποτέ τον είδα σε αυτήν την ταινία Σε αυτήν την περίπτωση θα κάνω την Μαρινέλλα Τα λόγια είναι περιττά ά ά ά Βαθμολογία 10/10
  • Βρήκα εντελώς γελοία την μάχη του Μπατμαν με τον Σουπερμαν. Τι να πρωτογράψει κανείς σε αυτό το σχόλιο; Ουδέν σχόλιο; Να ρωτήσω κάτι ; Γιατί πήγατε και είδατε αυτήν την ταινία ; Φαντάζομαι απο περιέργεια και μόνο ή να πάτε να γελάσετε Και έγω το ίδιο θα έκανα στην θέση σας . Αλλά δυστυχώς πέσατε στην παγίδα του τίτλου . Ποιο ηλίθιο σενάριο πιο ανόητη ιστορία απο αυτή δεν έχω ακούσει . Να φανταστείτε οτι γελάω όταν σκέφτομαι τον Μπάτμαν να παλεύει εναντίον του Σούπερμαν . Ακου εκεί. Βρέ παιδιά κανένας δεν ξεσηκώθηκε να δώσει μερικές φάπες στην μάπα αυτών των ανεκδιήγητων που τολμούν να γελοιοποιούν ημίθεους χάρτινους ήρωες του Πανθέου των Κόμικ;Και μάλιστα εκείνους που είναι απο τους πρώτους ήρωες που εμφανίστηκαν στην Τέχνη της Εικονογραφίας. Με 70 και πλέον χρόνια στην πλάτη τους . Γιατί δεν βλέπατε καλύτερα τις κλασσικές ταινίες που σέβονται τους ήρωες αυτούς ; Γιατί ν α συγχύζεστε τόσο πολύ ; Μπορεί η δική μου περίπτωση να μην πάει σε κάποιες φάσεις τον Μπάτμαν Αλλά έχω διαβάσει κόμικ και έχω δεί ταινίες που μου άρεσαν. Σύν των άλλων και την ψυχολογία σας χαλάσατε - διότι αυτό ήταν κατώτερο των προσδοκιών σας και λογικο . Και τον χρόνο σας όσο και τα χρήματα που πληρώσατε για να δείτε αυτήν την μούφα Οπως έκανα εγώ στην ταινία Τίγρη και Δράκο όπου πετούσαν οι ήρωες με κινήσεις μπαλέτου στον αέρα .
  • Συμπέρασμα Με άλλα λόγια μπροστά σε αυτήν την ταινία η έννοια χάλια παθαίνει σύμπλεγμα κατωτερότητας .Αν το σενάριο είχε σκοπό να διακωμωδήσει τους εν λόγω ήρωες τότε θα ήταν καλό οι υπεύθυνοι να απευθυνθούν σε ανθρώπους με πραγματικά ευφυές αίσθηση του χιούμορ , Αλλά το μόνο που μπορεί να γελάσει ό κάθε πικραμένος που είδε αυτήν την ταινία συμπεριλαμβανομένου και εσάς είναι ο τίτλος της Μπάτμαν εναντίων Σούπερμαν. Θα το συστήσω στους γονείς μου και στην αδελφή μου οι οποίοι δεν διαβάζουν κόμικ
Επεξεργασία από germanicus
συνενωση ποστ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  39

είδα το passengers.. καλό, είχε ενδιαφέρον και με κράτησε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα Βασικο ενστικτο . :fiou: ειχα κατι χρονια να το δω.

Rogue one.  Ωραια ηταν! post-5259-13166206178528.gif

Επισης το τελευταιο επεισοδιο απο το Vampire Diaries. Στενοχωρηθηκα. :( Ενταξει 8 season,δεν ηταν και λιγες,και ηταν  αγαπημενη μου σειρα. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δυο "αιματοβαμενες"... :D

Resident Evil: The Final Chapter
 

Alice vs Zombies.....round 6!!! :minigun:

Underworld: Blood Wars

 

:vampir:   VS   :ftsgr:.......... :cool: 

 

Και δυο βασισμενες σε αληθινα γεγονοτα....

 
Hidden Figures
 

Η ταινια εχει ως θεμα της την ιστορια τριων εγχρωμων γυναικων που εργαζονται για την NASA, στην Αμερικη του 1961 και τις δυσκολιες

που αντιμετωπιζουν μεχρι την τελικη κοινωνικη τους αναγνωριση και αποδοχη.

Patriots Day
 
Εχει θεμα της το τρομοκρατικο χτυπημα που εγινε στην Βοστωνη τον Απριλιο του 2013.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καθοτι αρρωστος με πυρετο και αναγκαστικα κλεισμενος μεσα καθισα να δω μια απο τις πιο φημισμενες γκανγκστερικες ταινιες. Το Goodfellas. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ο κοσμος ενθουσιαστηκε τοσο με την ταινια αυτη (8,7/10 στο imdb, ενω το εξαιρετικο Godfather II ειναι στο 9, μολις  0,3 παραπανω :wow: ). Με χαλασε πολυ ο τροπος που ειναι σκηνοθετημενο με παγωμα των καρε καθε τρεις και λιγο και το voice over που ουσιαστικα εξηγουσε την ταινια. Οσο για το πως παιζαν οι ηθοποιοι μου φανηκαν πολυ υστερικες οι ερμηνειες τους, καθε τρεις και λιγο ουρλιαζαν σαν τρελοι και υποτιθεται οτι βλεπεις ταινια για σκληρους μαφιοζους που ομως καθε τρεις και λιγο πανικοβαλονται. Για μενα ενα 6,5/10. :)

 

Παρασκευή πρωί, βάλε το καλό σου το κουστούμι και έλα από τη Λέσχη :) you're gonna be made! :best::cool:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZwWCxIV6-GQ

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είδα τη Νορβηγία, ελληνική ταινία με βρικόλακες. Uber-cult πράγμα. Αθήνα των 80s, με τον απίστευτο Βαγγέλη Μουρίκη να παίζει έναν βρικόλακα που δε σταματά να χορεύει «γιατί αν σταματήσει, θα σταματήσει και η καρδιά του» και μια παράξενη τύπισσα να τον πείθει να την ακολουθήσει σε μια δουλειά για το αφεντικό της. Καιρό είχα να δω κάτι τόσο καμένο, αλλά ωραία καμένο. Δεν ξέρω σε ποιους θα το πρότεινα, αλλά άνετα την ξανάβλεπα. Άνετα. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9587
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5458 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Είδα τη Νορβηγία, ελληνική ταινία με βρικόλακες. Uber-cult πράγμα. Αθήνα των 80s, με τον απίστευτο Βαγγέλη Μουρίκη να παίζει έναν βρικόλακα που δε σταματά να χορεύει «γιατί αν σταματήσει, θα σταματήσει και η καρδιά του» και μια παράξενη τύπισσα να τον πείθει να την ακολουθήσει σε μια δουλειά για το αφεντικό της. Καιρό είχα να δω κάτι τόσο καμένο, αλλά ωραία καμένο. Δεν ξέρω σε ποιους θα το πρότεινα, αλλά άνετα την ξανάβλεπα. Άνετα. :D

 

Νταξει. Λες επιτόπου που την πέτυχες. Ψήθηκα άσχημα λέμε. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Εμάς αντιγράφουν οι ξένοι τελικά. Θυμίζει το Crank 2 με τον Jason Statham που έπρεπε να κάνει sex ασταμάτητα για να παράγει ενέργεια να μην σταματήσει η καρδιά του. :D Τρελό γέλιο. :lmao:

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Νταξει. Λες επιτόπου που την πέτυχες. Ψήθηκα άσχημα λέμε. :D

 

Τσάκωτο φίλε. :D

Disclaimer για να μη με κυνηγάς μετά: στην προτείνει ένας άνθρωπος ο οποίος γουστάρει Λάνθιμο. ΟΚ, καμία σχέση αυτή η ταινία, απλά για να καταλάβεις ότι τα γούστα μου δεν αρέσουν σε πολύ κόσμο. :P

 

Εμάς αντιγράφουν οι ξένοι τελικά. Θυμίζει το Crank 2 με τον Jason Statham που έπρεπε να κάνει sex ασταμάτητα για να παράγει ενέργεια να μην σταματήσει η καρδιά του. :D Τρελό γέλιο. :lmao:

 

:valtnino:

 

Η σκηνή στον ιππόδρομο ε; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20253
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6280 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καθοτι αρρωστος με πυρετο και αναγκαστικα κλεισμενος μεσα καθισα να δω μια απο τις πιο φημισμενες γκανγκστερικες ταινιες. Το Goodfellas. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ο κοσμος ενθουσιαστηκε τοσο με την ταινια αυτη (8,7/10 στο imdb, ενω το εξαιρετικο Godfather II ειναι στο 9, μολις  0,3 παραπανω :wow: ). Με χαλασε πολυ ο τροπος που ειναι σκηνοθετημενο με παγωμα των καρε καθε τρεις και λιγο και το voice over που ουσιαστικα εξηγουσε την ταινια. Οσο για το πως παιζαν οι ηθοποιοι μου φανηκαν πολυ υστερικες οι ερμηνειες τους, καθε τρεις και λιγο ουρλιαζαν σαν τρελοι και υποτιθεται οτι βλεπεις ταινια για σκληρους μαφιοζους που ομως καθε τρεις και λιγο πανικοβαλονται. Για μενα ενα 6,5/10. :)

 

εάν ήμουν root admin θα σε είχα μπανάρει για καμία εβδομάδα ως μέσον σωφρονισμού :lol:

μάλλον ο πυρετός ήταν ασυνήθιστα υψηλός! Δοκίμασε να το δεις υγιής. Αν πάλι

δεν σου αρέσει μπορεί απλά να αρμενίζεις θεόστραβα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15091
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εμάς αντιγράφουν οι ξένοι τελικά. Θυμίζει το Crank 2 με τον Jason Statham που έπρεπε να κάνει sex ασταμάτητα για να παράγει ενέργεια να μην σταματήσει η καρδιά του. :D Τρελό γέλιο. :lmao:

 

:valtnino:

Το 'χα δει μικρός όταν βγήκε σε DVD και είχα πάθει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ. Καλά που μου το θύμισες! :lol:

 

Edit: Χμ... ή μπορεί να είναι και το πρώτο. Εν τω μεταξύ τις προάλλες στον δρόμο σκεφτόμουν εκείνη τη σκηνή στο τέλος που πυροβολάει τον κακό με το χέρι του στο κεφάλι. Αν είναι από την πρώτη τότε αυτήν είχα δει.

Edit0.1: Χαχαχαχαχαχαχαχα, ναι!

https://www.youtube.com/watch?v=QB1jEK5i8SQ

 

@GeoTrou, για ελληνική cultίλα μπορείς να δεις και το "Evil" ή αλλιώς "Το κακό" - με ζόμπια αυτό. Βέβαια δεν είναι όσο καλογυρισμένο φαίνεται το Norway, είναι και 9 χρόνια παλιότερο. Το είδα την προηγούμενα εβδομάδα και μετά από λίγο έμαθα πως έχει και σίκουελ. :P

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Είδα τη Νορβηγία, ελληνική ταινία με βρικόλακες. Uber-cult πράγμα. Αθήνα των 80s, με τον απίστευτο Βαγγέλη Μουρίκη να παίζει έναν βρικόλακα που δε σταματά να χορεύει «γιατί αν σταματήσει, θα σταματήσει και η καρδιά του» και μια παράξενη τύπισσα να τον πείθει να την ακολουθήσει σε μια δουλειά για το αφεντικό της. Καιρό είχα να δω κάτι τόσο καμένο, αλλά ωραία καμένο. Δεν ξέρω σε ποιους θα το πρότεινα, αλλά άνετα την ξανάβλεπα. Άνετα. :D

 

Βλέπεις αυτήν την ταινία, πας μετά και μία από Boom-Boom και έχεις κλείσει από trash για την υπόλοιπη σου ζωή  :lol:  :lol:  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Λοιπόν....

 

1- Είδα το The Great wall. Εντυπωσιακή σκηνοθεσία, εντυπωσιακή! 8/10 για τη σκηνοθεσία και 6,50/10 για όλα τα άλλα. :)

 

2- Είδα και το Beowolf and Grendel. Αρκετά, προς πολύ, καλό. Όμως δεν μπορώ να του βάλω παραπάνω από 6,50/10, γιατί βάζω 8,50/10 στο 13th warrior με το ίδιο θέμα που με έχει κατενθουσιάσει. Παλιά του έβαζα και 9/10 αλλά τώρα το βλέπω πιό ψυχρά. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Είδα :

 

1 - Assassin's Creed : Πολύ ωραίες χορογραφίες μάχης, καλό - αλλά πολύ συνηθισμένο - το σενάριο αλλά το τέλος ήταν πάρα πολύ βιαστικό και πρόχειρο. 6/10. Σας είπα ότι θέλω να παντρευτώ την Marion Cotillard?

 

2 - Quo Vado? : Ιταλική κωμωδιούλα, πολύ κοντά στην ελληνική πραγματικότητα. Ιταλός δημόσιος υπάλληλος που δεν κάνει τα πάντα για να μην χάσει την μονιμότητα του. Αν τη δείτε, θα καταλάβετε γιατί λένε "Ούνα φάτσα, ούνα ράτσα". 6.5/10

 

3 - Arrival : Σκεπτόμενο sci-fi, καλές ιδέες, καλές ηθοποιίες. Δείτε το! 8/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94910
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα τη Νορβηγία, ελληνική ταινία με βρικόλακες. Uber-cult πράγμα. Αθήνα των 80s, με τον απίστευτο Βαγγέλη Μουρίκη να παίζει έναν βρικόλακα που δε σταματά να χορεύει «γιατί αν σταματήσει, θα σταματήσει και η καρδιά του» και μια παράξενη τύπισσα να τον πείθει να την ακολουθήσει σε μια δουλειά για το αφεντικό της. Καιρό είχα να δω κάτι τόσο καμένο, αλλά ωραία καμένο. Δεν ξέρω σε ποιους θα το πρότεινα, αλλά άνετα την ξανάβλεπα. Άνετα. :D

 

Τι είπες τώρα...? :wow:

 

Ούτε που την είχα ξανακούσει...!Φαίνεται ο ορισμός της καφρίλας...! :P

 

Σίγουρα θα την δω...! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δε θα την έλεγα κάφρικη. Ούτε trash. Μάλλον πολύυυ ιδιαίτερη. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Μόλις τελείωσα το Billy Lynns Long Halftime Walk. Πολύ καλή ταινία. 7-7,50/10. Τη συνιστώ. :best:

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τελειωσα την σειρα "Black Sails".... :(

Ειδα την ταινια Gothika πρωτη φορα.Καλη ηταν.

Επισης τελειωσα την σειρα "La Reina del Sur".Με τις ναρκονουβελες δεν το'χω,ειναι η αληθεια,αλλα την συγκεκριμενη ηθελα πολυ να την δω,λογω της πρωταγωνιστρας που ειναι απο τις αγαπημενες μου.

Κολλησα απο το πρωτο επεισοδιο.Εχει δραση,ενταση,αγωνια,ομορφα εξωτερικα γυρισματα.Υπεροχη σειρα! :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η Βασίλισσα του Νότου του Ρεβέρτε είναι ένα από τα πλέον αγαπημένα μου βιβλία :) Ούτε ξέρω πόσες φορές το έχω κάνει δώρο :) Ο δε Ρεβέρτε ήταν από τους αγαπημένους μου συγγραφείς μέχρι που έβγαλε τον "Ζωγράφο των μαχών" που το παράτησα πριν καν τη μέση. Μετά για κάποιο λόγο δεν μου έκανε μπιου να ξαναδιαβάσω κάτι δικό του. Ούτε καν τα Αλατρίστε.

 

Για τη συγκεκριμένη τηλενουβέλα πάντως έχω ακούσει/διαβάσει τα χειρότερα. Σε αντίθεση με την περσινή μεταφορά Queen of the South που απ'ότι καταλαβαίνω είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Επισης τελειωσα την σειρα "La Reina del Sur".Με τις ναρκονουβελες δεν το'χω,ειναι η αληθεια,αλλα την συγκεκριμενη ηθελα πολυ να την δω,λογω της πρωταγωνιστρας που ειναι απο τις αγαπημενες μου.

 

 

Προτιμούσα τη Βιρτζίνια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Από σειρές τελείωσα μετά από σχεδόν 2 χρόνια που την είχα ξεκινήσει το Agatha Christie's Poirot. 13 σεζόν ήταν αυτές, και λογικό να κάνω διαλείμματα στο ενδιάμεσο, παρόλο που σαν σειρά τη θεωρώ καταπληκτική.

 

Από ταινίες:

 

Fast & Furious (2009): H 4η ταινία της σειράς, νόμιζα ότι δεν την είχα ξαναδεί αλλά τελικά μάλλον έκανα λάθος. Λογικό να την πατήσω, αφού όλες ίδιες μου φαίνονται.

 

Predestination (2014): Πάντα μου αρέσουν οι ταινίες με τα ταξίδια στο χρόνο και το πώς αυτά μπορούν να επηρεάσουν το παρελθόν ή το μέλλον. Και η συγκεκριμένη με άφησε πολύ ικανοποιημένο.

 

3:10 to Yuma (2007): Δεν το πολυέχω με τα γουέστερν, αλλά κάθε 100 ταινίες βλέπω και ένα. Ήταν από τα καλά, καθώς συνδύαζε το εγγυημένο σενάριο της παλιάς ταινίας του 1957 με γνωστά ονόματα του σύγχρονου σινεμά.

 

Righteous Kill (2008): Tα μεγαλύτερα ονόματα του σινεμά, Pacino και De Niro, σε μια από τις χειρότερες ταινίες ever.

 

Regression (2015): Ένα συμπαθητικό θριλεράκι και τίποτα παραπάνω.

 

Child 44 (2015): Βαριά σε θεματολογία ταινία, αλλά καλογυρισμένη. Δύσκολα θα την ξανάβλεπα, αλλά ήταν καλή.

 

The Angry Birds Movie (2016): Κάτι σαν τα γουέστερν, βλέπω ένα animation κάθε 75 ταινίες. Είχε τις αστείες στιγμές της αλλά έχω δει και καλύτερες.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Προτιμούσα τη Βιρτζίνια.

Εβλεπες "La mentira" ;;  :P  Μου αρεσαν και οι δυο,και ηταν πολυ πετυχημενες η καθεμια στο ρολο της.Αλλα η Kate μου εμεινε περισσοτερο.

Germ για το βιβλιο θα σου πω οταν το διαβασω.Το εχω στα αδιαβαστα.

Πρωτη φορα ακουω οτι δεν ειχε καλα σχολια.Εγω αντιθετα μονο τα καλυτερα εχω διαβασει,και ακριβως επειδη εγινε τεραστια επιτυχια,ακολουθησε και το αμερικανικο Queen of the  South.

Να κι ενα βιντεακι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

τα καλύτερα τα έχεις ακούσει απ'όσους βλέπουν τηλενουβέλες :) είχα δει παλιότερα ένα κλιπάκι από το τέλος της σειράς (αμυδρά θυμάμαι κάτι πυροβολισμούς, ένας κακός σε κάτι σκάλες, η τύπισσα να μπαίνει από μια τζαμόπορτα... κάτι τέτοια). Μου είχε αφήσει πάρα πολύ κακές εντυπώσεις :) 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ξερω οτι η σειρα εγινε μεγαλη επιτυχια. :) Τωρα που να ξερω αν την ειδαν μονο οσοι παρακολουθουν ισπανοφωνες σειρες.Εγω που βλεπω χρονια τηλενουβελες μπορω να σου πω οτι αυτη η σειρα,καμια σχεση με τις περισσοτερες.

Εσυ μην την δεις :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εβλεπες "La mentira" ;;  :P

 

Ειχα δει λιγο αλλα δε μου αρεσε. Ακομα θυμαμαι ομως το γελοιο τραγουδι των τιτλων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειχα δει λιγο αλλα δε μου αρεσε. Ακομα θυμαμαι ομως το γελοιο τραγουδι των τιτλων.

Για το τραγουδι συμφωνω.Εκεινη την εποχη το εκαναν σε αρκετες σειρες (αλλα κυριως απο το Star) να αλλαζουν τα original τραγουδια για να προωθουν (...;;;!!!..) καποιους καλλιτεχνες. :antekale:

Ακους μετα το original και ειναι η μερα με την νυχτα.

La mentira entrada

 

(πληροφοριακα,η Βιρτζινια-Kalrla Alvarez ,εφυγε απο την ζωη στα 41 της ,πριν 4 χρονια)  :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σαν την Ουσουρπαντόρα δεν έχει. Ακόμη θυμάμαι τα γκριζοποντικί μίνι στις φυλακές και τα μαλιοτραβήγματα με τα τακούνια στιλετο.

 

Μπορεί να μην ήταν έτσι ακριβώς αλλά το μυαλό μου έτσι το θυμάται. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.