Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

1.jpg

 

Σε αυτό το θέμα θα λέμε ποιες ταινίες ή ποια ταινία είδαμε τις τελευταίες μέρες. Ελπίζω μόνο να μην υπάρχει παρόμοιο! :Ungry::devil:

Λοιπόν, είδα το Johnny English Reborn. Δεν είμαι φαν του πρώτου, αλλά αυτό ήταν πολύ καλό. Τόσο καλό που δεν το περίμενα. :cheers5: Απίστευτα καλογυρισμένο με τα σωστά πλάνα και εκπληκτική ερμηνεία του Atkinson. Το χιούμορ σαν να συνδύαζε το αγγλικό με το αμερικάνικο (αυτό που χρησιμοποιείται στο Hollywood). Εξαιρετικός συνδυασμός. Έβγαζε τρελό γέλιο. 8/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9568
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ είδα χτές το δεύτερο Sherlock Holmes!Guy Richy ,εγγυήση ρε!Είναι ένα τσακ λιγότερο καλό από το καταπληκτικό πρώτο,αλλά παραμένει μια τρομερά διασκεδαστική ταινία!Συστήνεται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5376 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Gantz

 

meh!/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ides of March (2011) 7/10

 

Agatha Christie's Miss Marple: The Body in the Library (1984) 6/10 (και ψυλλιάζομαι ότι άμα είχα βρει υπότιτλους στα αγγλικά θα ήταν 7αράκι... κάπου έχανα τα ονόματα)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

εγώ ξαναματαείδα την τελευταία βδομαδα για νιοστή φορά το princess bride. Εντελώς κάλτ διαμαντακι των 80ς, πολύ διασκεδαστικό, όσοι δεν την έχετε δει να τη δείτε!

 

 

My name is Inigo Montoya. You killed my father. Prepare to die!

 

 

post-5259-0-04763800-1323965138.gif

 

 

υγ. εγώ ξενέρωσα με το σερλοκ 2 μεθυσμενε κροκόδειλε, αλλά τι να πω, γουστα ειναι αυτα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Princess Bride is a must. 9/10

 

:cheers5:

 

ΥΓ να κάτσεις να δεις το Bound 6/10 αλλά θα περάσεις καλά :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Princess Bride is a must. 9/10

 

:cheers5:

 

ΥΓ να κάτσεις να δεις το Bound 6/10 αλλά θα περάσεις καλά :)

 

 

το χω δει, συμπαθητικό, βλέπεται ευχάριστα, αλλά δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση :kabuki:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9568
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

από αρκετό κόσμο είχα ακούσει οτι ξενέρωσε με αυτήν την ταινία οπότε πήγα με μικρό καλάθι στο σινεμα!Ίσως να φταίνει και αυτό,αλλά και όλοι τις παρέας το καταδιασκέδασαν!Εμένα το μοναδικό που με χάλασε ήτνα οτι κάπου κάπου εστίαζε παραπάνω στην δράση απότι θα έπρεπε(δεν πιστεύω οτι το είπα αυτό!)Κατα τα άλλα,δεν με χάλασε καθόλου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4494 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το Princess Bride δεν το ΄χω δει και δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι το έχει σκηνοθετήσει ο Rob Reiner ο οποίος έχει σκηνοθετήσει και γράψει μία από τις καλύτερες κωμωδίες όλων των εποχών (ίσως η αγαπημένη μου) το This is Spinal Tap πείστηκα αμέσως!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το This Is Spinal Tap είναι άψογο! αλλά το princess bride είναι ακόμα καλύτερο. Δε θα πρότεινα αλλιώς ταινία με πριγκιπικό τίτλο...

 

 

I love to hate πριγκίπισσες και νεραϊδουλες :D

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα το Tinker Tailor Soldier Spy. Καταπληκτικό κατασκοπικό θρίλερ παλαιάς κοπής. Ή μάλλον λάθος - τα παλιά κατασκοπικά ήταν γεμάτα δραση, π.χ. Τζέιμς Μποντ. Αυτό είχε ελάχιστη δράση αλλά εξαιρετική ίντριγκα, γεμάτη ανατροπές και γρίφους. Σε βάζει εντελώς στο ψυχροπολεμικό κλίμα της Αγγλίας των '50ς και με την "μουντή" φωτογραφία του. Δείτε το!

 

Οι Ειδοί του Μαρτίου ήταν πολύ ενδιαφέρουσα ταινία αλλά κάτι μου έλειπε. Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το προσδιορίσω. Ίσως δεν είχε σκηνοθετικό νεύρο ή απλώς είναι λίγο ξένο προς εμάς όλο αυτό το αμερικάνικο πολιτικό τσίρκο με τις αγκυλώσεις του (ίσως πάλι όχι). Είχα αισθανθεί παρόμοια και με το Καληνύχτα και Καλή Τύχη, πάλι του Κλούνεϊ. Αλλά μη σας απογοητεύω - βλέπεται και με το παραπάνω.

 

Λίγο πιο παλιά είναι η Αμφιβολία [2008] που είδα χθες. Με φόβιζε το κατά τα φαινόμενα θρησκευτικό της θέμα και καθυστερούσα να τη δω. Τα κατάφερα χθες το βράδυ και την ευχαριστήθηκα. Δεν ξέρω αν είναι για όλα τα γούστα. Στην ουσία πρόκειται για δράμα δωματίου. Αλλά η σύγκρουση Μέριλ Στριπ και Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν μού πρόσφερε δυνατές συγκινήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9568
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

To Τinker Tailor Soldier Spy φαίνεται εξαιρετικό και οτι trailer έχω δει με έχει κάνει να ανυπομονώ να την δω :yahoo: στα πολύ υπόψην :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το Tinker Tailor Soldier Spy ειναι δυσκολο εργο.Πραγματικα ειναι αδυνατον να καταλαβει κανεις παρα πολλα για τους χαρακτηρες αμα δεν το δει κανα δυο φορες.Δραση δεν εχει καθολου θα ελεγα,ειναι πολυ αργο αλλα υποθετω οτι οποιος επενδυσει χρονο και προσοχη θα τον ανταμειψει.Δεν ειναι για ολους αυτο ειναι σιγουρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ αυτή την εβδομάδα ασχολήθηκα με τους X-MEN. Μιας και δεν είχα δει μέχρι στιγμής καμία ταινία, είπα γιατί όχι;(Ναι ξέρω θα μου πείτε που ζούσα τόσα χρόνια αλλά τέλος πάντων... :P). Αρχικά είδα την Πρώτη Γενιά που είναι και πιο πρόσφατη. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά και ακόμα καλύτερα την απόλαυσα. Χθες μιας και δεν είχα τι να κάνω είπα να δω και τον Wolverine αλλά τελικά με απογοήτευσε πάρα πολύ... πολλά εφέ βρε αδερφέ μου και ειδικά οι σκηνές με τον Zero ήταν... :( η μόνη που μου φάνηκε εντάξει ήταν όταν του εισήγαγαν το Αδαμάντιο. Ελπίζω οι υπόλοιπες που έχουν βγει να είναι καλύτερες από την συγκεκριμένη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ αυτή την εβδομάδα ασχολήθηκα με τους X-MEN. Μιας και δεν είχα δει μέχρι στιγμής καμία ταινία, είπα γιατί όχι;(Ναι ξέρω θα μου πείτε που ζούσα τόσα χρόνια αλλά τέλος πάντων... :P). Αρχικά είδα την Πρώτη Γενιά που είναι και πιο πρόσφατη. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά και ακόμα καλύτερα την απόλαυσα. Χθες μιας και δεν είχα τι να κάνω είπα να δω και τον Wolverine αλλά τελικά με απογοήτευσε πάρα πολύ... πολλά εφέ βρε αδερφέ μου και ειδικά οι σκηνές με τον Zero ήταν... :( η μόνη που μου φάνηκε εντάξει ήταν όταν του εισήγαγαν το Αδαμάντιο. Ελπίζω οι υπόλοιπες που έχουν βγει να είναι καλύτερες από την συγκεκριμένη...

 

Άντε τυχερέ. Από την original τριλογία, η πρώτη είναι έτσι και έτσι, βλέπεται ευχάριστα ενώ η δεύτερη είναι διαμαντάκι. Μπορεί στο επίκεντρο να είναι ξανά ο Wolverine, αλλά τουλάχιστον κάνουν ενδιαφέρον την ιστορία του. Από τις καλύτερες ταινίες της Marvel που έχει βγει από άλλο studio. Το τρίτο δεν χρειάζεται καν να το δεις. :down: Εφετζίδικα παπατζιλίκια. Κλείνει κάποια arcs χαρακτήρων (π.χ. Jean, Bobby).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55388
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το τρίτο δεν χρειάζεται καν να το δεις. :down: Εφετζίδικα παπατζιλίκια. Κλείνει κάποια arcs χαρακτήρων (π.χ. Jean, Bobby).

 

το 3ο μου άρεσε περισσότερο απ' όλα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Η αρχική σκηνή αξίζει πιο πολύ από όλη την σειρά (εναντίον των Sentinels σε ένα δυστοπικό μέλλον με τον Logan να ανάβει το πούρο το like a boss :div: ).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12508
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5482 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ είδα τις προ άλλες όλες τις Τρελές Σφαίρες. Συνεχόμενα. 'Nuff said.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πρόσφατα είδα και το Gamer. Δύσκολο να την κρίνω, θα αρέσει στους gamers και στους φαν των action ταινιών. Έχει ένα έξυπνο σενάριο που σατιρίζει το gaming, δημιουργεί ένα πιστευτό μέλλον, αρκετά ρεαλιστικό, τόσο στην εξέλιξη στην τεχνολογία όσο και στην κοινωνία. Η δράση σε κρατάει. Διασκεδαστική ταινία με κάποιες πολύ περίεργες/ιδιαίτερες σκηνές. Αυτό που θα ενοχλήσει ίσως κάποιους είναι η σκηνοθεσία και η γρήγορη εναλλαγή πλάνων. Θα πάθαινα καμιά επιληψία! :confuse: Ειδικά στις σκηνές δράσης, δεν θα καταλαβαίνετε τι συμβαίνει στην οθόνη σας (υπερβολικό, i know :)). 7,5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σέρλοκ 2 και εδώ. Το πρώτο με είχε κουράσει, αν και παίζει λόγω των 3 διακοπών κατά την προβολή στα Ster του Αγ.Ελευθερίου που κλείσαν επειδή το μηχάνημα είχε βαρέσει μπιέλες, οπότε πήγα χωρίς ούτε καν καλάθι στο 2ο, εκμεταλλευόμενος το μισό εισητήριο της Τετάρτης στα Village. ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΠΑΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!! Αν και δεν είχε το βαρβάτο OST του 1, τα έσπασε. Μονάχα

 

 

εκεί που πήγαν να κάνουν τον Μοριάρτι Χίτλερ άρχισε να με ξενίζει, αλλά μετά τα εξηγούσε όλα και

ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!!!!!! :yahoo:

 

For the record, πρώτη από Σερλοκικά βάζω τη σειρά των 80s, με τον Jeremy Bratt, δεύτερη την απίθανα ιδιοφυέστατη σειρά του BBC και τρίτες τις ταινίες του Ντάουνι. Αλλά παραμένουν άκρως διασκεδαστικές. KABOOM!!!

 

:dance:sherlock.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Για Τινκερ Τέηλορ κλπ, ως φανατικός του Λε Καρρέ, και χωρίς να έχω δει τη ταινία ακόμα (αν και τα όσα λέτε δε με ξενίζουν χιλιοστό ;) ) να σχολιάσω ότι υπάρχουν 2 μινισειρές (6 επεισόδια) του BBC από τα τέλη των 70'ς με τον Sir Alec Guinness στο ρόλο του Σμάηλυ. Η μια είναι το Τινκερ Τέηλορ, αλλά από τη στιγμή που είδατε αυτή εδώ και ξέρετε τι παίζεται δεν είμαι σίγουρος αν θα σας κάνει και η σειρά. Η άλλη όμως, το Smiley's People, δεν έχετε και πολλούς λόγους να μην την δείτε εάν σας άρεσε η ταινία ;) Είναι στο ίδιο μοτίβο και ρυθμούς, 6 χορταστικές ωρίτσες :)

 

χαίρομαι πάντως που λέτε ότι χρειάζεται 2+3 θεάσεις η ταινία για να καταλάβεις τι γίνεται... έτσι ιδιοσυγκρασικά ήταν και τα αντίστοιχα βιβλία. Με είχαν ξαφνιάσει, με είχαν μπερδέψει, αλλά wtf... ήταν μέρος της γοητείας των βιβλίων. Να σε ρίχνουν στα βαθιά και ότι σου πρωτοπαρουσίαζαν να του φερόταν σαν να το ήξερες από χρόνια και σιγά-σιγά να αντιλαμβάνεσαι το τι συμβαίνει.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55388
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

-φίλος Α. δες το In Time και θα με θυμηθείς..

-d. άσε ρε ..μπλα-μπλα justin tiberlake μπλα-μπλα

-φίλος Β. ρε δες το In Time έχει φάση..

-d. άσε ρε ..μπλα-μπλα justin tiberlake μπλα-μπλα pukeface.gif

 

τελικά το είδα και όντως είχε την φάση του.. συμφωνώ με το 6+ που έχει στο imdb. :best:

 

(παίζει και ο "Leonard" απο το "The Big Bang Theory" :P)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4500 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

το σερλοκ 2 το ειδα,και το βρηκα πολυ μετριο.ανακυκλωνε κατα τη γνωμη μου τις (ωραιες) ιδεες του πρωτου,και μονο αυτο εκανε.σεναριακα,οσον αφορα τους χαρακτηρες,τις σκηνες δρασης και ολες τις πατεντες που χρησιμοπιηθηκαν.το κουρασε με ειδικα εφε οπως slow motion και λοιπα,το κουρασε επισης με αυτο το βιντεακι πριν την καθε μαχη του σερλοκ..αλλα ηταν διασκεδαστικο καπως..αν δεν ειχα δει το πρωτο θα ελεγα ωραιο,αλλα τωρα με κουρασε..το κοριτσι με το τατουαζ ειδα,και ,χωρις να εχω διαβασει το βιβλιο η δει τη σουηδικη ταινια,μου αρεσε αρκετα.δεν ξερω ποσο χρειαζοταν να γινει remake μετα απο 2 χρονια κυκλοφοριας της σουηδικης εκδοχης,αλλα δεν την εχω καν δει,και απο μονη της η αμερικανικη,ως αποτελεσμα ηταν ενταξει.η σκηνοθεσια ηταν πολυ καλη,το σεναριο ενταξει,οχι τιποτα μεγαλειωδες,οι χαρακτηρες μου αρεσαν,οι ερμηνειες του daniel craig και ειδικα της rooney mara που ηταν εξαιρετικη,η μουσικη των trent reznor και atticus ross που σκιαγραφουσε τις καταστασεις και τους χαρακτηρες οπως πρεπει.μερικοι δεν ευχαριστηθηκαν απο το γεγονος οτι περιλαμβανονταν καποιες σκληρες σκηνες στην ταινια,αλλα δε συμφωνησα μαζι τους.βρηκα λιγο ρηχη τη σχεση θεατη-ταινιας οσον αφορα τα στοιχεια που δινει για το μυστηριο,για να βγαλει ο θεατης αποφαση και λυση αυτου,ωστε να ανατραπει ας πουμε απο αυτο που θα δει.γενικα ηταν ωραια ταινια,με πολυ καλη ατμοσφαιρα και ερμηνειες.επισης μου αρεσε και η εισαγωγη: http://www.youtube.com/watch?v=tcp9Ysi75f0 με βιντεοκλιπιστικα φοντα απο το σκηνοθετικο παρελθον του david fincher και ενα πολυ ωραιο remake του immigrant song των led zeppelin με την karen o στα φωνητικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4570 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Αυτό το studio γενικά έχει κάνει ότι επικούρα έχεις δει τον τελευταίο καιρό όσων αφορά τα 3d. Δείτε και τα υπόλοιπα τους http://www.blur.com/

Λοιπόν για καινούρια ταινία πρόσφατα είδα το The Big Year όμορφη κωμωδιούλα με steve martin jack black και τον εκνευριστικό μυτόγκα από αυτή την παπαριά με τον jackie chan στην άγρια δύση. Από παλιές μόλις σήμερα ξαναείδα σε blu ray το hitchhikers guide to the galaxy γιατί η κοπέλα μου κάνει διπλωματική στον douglas adams και ήθελε να την ξαναθυμιθεί την ταινία μαζί με τη σειρά και τη ραδιοφωνική σειρά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ειδα το "in time" χθες το βραδυ με τον Timberlake και ενα πραγμα εχω να πω.Απορω πως γινεται να εχει παρει πρασινο ψως αυτο το σεναριο με τοσες πολλες τρυπες.Καταρχην ο Timberlake δεν ταιριαζε για αυτο το ρολο,επισης οι μισοι χαρακτηρες φερονται εντελως ανοητα σε αυτη τη ταινια σε σημειο που σε κανει να κουνας το κεφαλι σου.Δε λεω η ιδεα ειναι καπως καλη αλλα η εκτελεση και η προχειροτητα στο σεναριο ειναι να τρελενεσαι.Ενταξει βλεπεται ευχαριστα σχετικα αλλα ο σκηνοθετης ειχε κανει πολυ καλυτερες δουλεις οπως το Gatacca οποτε περιμενα περισσοτερα.Δεν θα κατσω να αναφερθω στα απιστευτα plot holes της ταινιας οποιος τη δει θα τα παρατηρησει με τη μια.Τουλαχιστον επαιζε λιγο και η Olivia Wilde κατι που δε με χαλασε καθολου :lol:

ps.Aν το να μπορεις να κλεψεις χρονο την ωρα που κοιμαται καποιος χωρις καμια προστασια(εστω ενα password βρε αδερφε)δεν ειναι τρελο plot hole τοτε δεν ξερω τι ειναι.

5/10.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55388
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

όποιος ψάχνει plot holes σε ταινία επιστημονικής φαντασίας χάνει την μισή διασκέδαση..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Κανεις λαθος κατα τη γνωμη μου,μια ταινια ανεξαρτητως κατηγοριας πρεπει να εχει καποιους κανονες σχετικα με τον κοσμο που μας μεταφερει οσο unrealistic και να ειναι.Η ηλιθιοτητα(σεναριακα)σε μια ταινια δεν θεωρω οτι προσφερει extra διασκεδαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55388
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

αν πάρουμε την συγκεκριμένη και προσπαθήσουμε να βάλουμε τους κανόνες του κόσμου μας δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν..

απο που να ξεκινήσεις..; ασε που ήθελε αλλα πράγματα να πει ο σκηνοθέτης.. αδικία,πλούσιοι,φτωχοί κτλ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ξερω τι ηθελε να πει ο σκηνοθετης απλα τονιζω οτι οταν φτιαχνεις μια sci fi ταινια πρεπει να δειχνεις επαρκως πως λειτουργει αυτος ο κοσμος με τροπο που να βγαζει νοημα για τον θεατη.Εδω μιαλαμε για να περασεις τα time zones ειχε μονο κατι σαμαρακια που τα περνουσε μεχρι και παραπληγικος.Σορυ αλλα δεν μπορω να βλεπω τετοια πραγματα και μην τα σχολιαζω.Μα ουτε καν ενα force field η κανας φρουρος?Ημαρτον και αυτο ειναι ενα μικρο παραδειγμα που σου δινω,αλλα αμα καποιον δεν τον πειραζουν τετοια πραγματα παω πασο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55388
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εδω μιαλαμε για να περασεις τα time zones ειχε μονο κατι σαμαρακια που τα περνουσε μεχρι και παραπληγικος.Σορυ αλλα δεν μπορω να βλεπω τετοια πραγματα και μην τα σχολιαζω.Μα ουτε καν ενα force field η κανας φρουρος?Ημαρτον

 

πολύ το αναλύουμε και δεν είναι τέτοια η ταινία.. αλλα..

 

γιατι force field, φρουρούς κτλ; δεν προστατεύονταν απο τιποτα μολυσμενους ή zombies απλα όποιος είχε χρόνο(λεφτά) πέρναγε.

κι όποιος δεν είχε απλά δεν έφτανε ποτέ εκεί :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.