Jump to content

Δείξτε μας την συλλογή σας! [(εδώ κάτι πρέπει να βάλω, αλλά τι; )]

Recommended Posts

On 27/5/2020 στο 10:36 ΠΜ, Gong είπε:

Ας δείξω κι εγώ με την σειρά μου την συλλογή μου.

image.thumb.png.b1dd6a861c255185967b542c00292133.png

Να το πρώτο ράφι με ΚΟΜΙΞ, Σούπερ Μίκυ και μερικά ακόμα Ντισνευκά τομάκια.

image.thumb.png.8bb300c28d59a85c89f2ce874a479c86.png

Εδώ πάλι βλέπουμε ολίγα Ντόναλντ και πολλά Μίκυ Μάους.

image.thumb.png.7f59d056fc2ae287f7dcb1eb72ea94e7.png

Ακόμα μερικά Μίκυ Μάους, καθώς και τόμους από την Νέα Ακτίνα.

image.thumb.png.02122b4bbbfb3c4334cf7b4d4089ce1f.png

Και καλύτερη φωτό με τους τόμους;)

image.thumb.png.6ac71c3dfae07d009dd50ea2e1459ab9.png

Δύο φιγούρες με τον Σκρουτζ και τον Ντόναλντ που είχα πάρει πιο μικρός από τον Πανταζόπουλο.

image.thumb.png.4144ebaf2cc25958c1c5183962bf28db.png

Να και τα βιβλία μου.

Αυτή ήταν η συλλογή μου.:bye:

Πάρα μα πάρα πολύ ωραία συλλογή!:respect:Από ό,τι βλέπω διαβάζεις και αρκετά βιβλία. Συνέχισε έτσι!

Υ.Γ.: Κι εγώ θαυμαστής του "Μπλοκακιού ενός UFO"!!

• Like 3
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Σε ολίγες ημέρες είναι πιθανόν να έχουμε μετακινήσεις και να πρέπει να διασπαστεί μέρος της συλλογής μου. Και εγώ και αυτή έχουμε μεγαλώσει αρκετά, και πλέον το δωμάτιο δεν μας χωράει και τους δύο, επ

και ειναι ακόμα νοέμβρης, οπότε ειναι ωρα να σας δειξω τη συλλογη μου   την ειχα ανεβασει πριν απο 2 χρόνια ξανα εδω, αλλά μεγαλωσε καπως απο τότε και ειπα να ξανανεβασω φωτος!              

Την έχετε μεγάλη; Θέλετε κάπου να τη δείξετε; Ε λοιπόν, ήρθατε στο κατάλληλο thread! Ανεβάστε φωτογραφίες με την συλλογή σας, για να την θαυμάσουμε όλοι! Ξεκινάω εγώ, με την δική μου συλλογή. Κυρ

Posted Images

Η συλλογή μου με τα lego πλήρως ανανεωμένη...

Από πάνω προς τα κάτω και από αριστερά προς τα δεξιά:

Ο Batman sh318 από την ταινία "The LEGO Batman Movie" με πλήρη εξάρτυση, ο Batman colsh10 όπως πρωτοσυστήθηκε στο αναγνωστικό κοινό το 1939, ο Batman sh531 & o Robin IV sh588 (ουσιαστικά πρόκειται για τις Rebirth version τους), ο αλά Κρίστοφερ Ριβ Superman sh300 με λίγο κρυπτονίτη καλά σφραγισμένο, ο Στρατηγός Zod coltlbm41 επίσης από το Donnerverse, ο κλασικός Λευκός Αστροναύτης στην τρίτη επανέκδοσή του (μελλοντικά σκοπεύω να αντικαταστήσω το κράνος του με το παλαιό τύπου μοτοσικλετιστή, ώστε να 'ναι ακριβώς όπως ήταν ο αρχικός) και η Wonder Woman colsh02 (χωρίς τη φούστα της, μιας και ήθελα να θυμίζει την τηλεοπτική εκδοχή της Λίντα Κάρτερ). Στη προτελευταία σειρά έχω το LEGO-Burtonverse μου όπως το αποκαλώ. Πρώτος-πρώτος ο Batman sh016a, είναι και η πρώτη φιγούρα που αγόρασα ως ενήλικας πια και μ' αυτήν επαναξεκίνησα τη συλλογή μου. Ουσιαστικά είναι βασισμένος στο "LEGO Batman 2: DC Super Heroes" και την σχετική ταινία που ακολούθησε το "LEGO Batman: The Movie – DC Super Heroes Unite". Ο Robin δεν υφίσταται επισήμως σε αυτή τη μορφή. Καμία από τις υπάρχουσες φιγούρες δεν με ικανοποιούσαν, οπότε αποφάσισα να φτιάξω τη δική μου φιγούρα. Το κυρίως σώμα και η κάπα είναι από την sh341, τα πόδια τα παρήγγειλα χώρια και είναι σε bright green απόχρωση ώστε να ταιριάζουν με το πράσινο της στολής, και το κεφάλι με τα μαλλιά είναι από την sh011. Το LEGO-Burtonverse κλείνει για την ώρα με τον Joker sh094 και την σύντροφο της ζωής του Harley Quinn sh024. Ίσως κάποια στιγμή τους πάρω και κάνα οπλάκι, κάνα ρόπαλο να μην είναι με άδεια χέρια. Και πάμε στη τελευταία σειρά, από τα παιδικά μου χρόνια ο Crusader Knight cas198 (στο μέλλον θα του πάρω και την σχετική πανοπλία, δόρυ και ασπίδα για να τον ντύσω) και ο Forestman cas128 μετά φαρέτρας, τόξου και ασπίδος, η πιο αγαπημένη μου φιγούρα ως παιδί!! Το βασιλικό άλογο από το σετ King's Castle 7946-1 που τσίμπησα στο τελευταίο AthensCon, ο Digi-Lloyd aka Πράσινος Νίντζα njo570 και τέλος ο Lion Knight cas443. Έχω και κάποια σκόρπια κομμάτια που δεν έχω για την ώρα συνθέσει σε κάποια φιγούρα και τμήμα των οποίων θα αξιοποιήσω προσεχώς για την sigfig που έχω σκεφτεί.

IMG_20200819_100702.thumb.jpg.2afe4c79d65f97ac2a2683137da4d153.jpg

Bonus ένα μπρελοκάκι με τον Boba Fett, κλασικός κι αγαπημένος χαρακτήρας από το SW Saga, που μου χάρισε ο κος Σπύρος που έχει το κατάστημα απ' όπου και έχω παραγγείλει/αγοράσει τις περισσότερες φιγούρες.

IMG_20200819_102028.thumb.jpg.e0922dee1a4adfbab5bb135d9dd4c58d.jpg

Edited by BATNICK
  • Like 13
  • Respect 1