Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4285
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  827 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

9 ώρες πριν, Lelis είπε:

Μόλις παρέλαβα και εγώ και τους 3 τόμους.... είχα ξεχάσει ότι θα λαμβάναμαι και τον 37 και συνειδητοποίησα ότι τους τόμους του Κάπτεν δεν τους έχω διαβάσει ακόμα, καθώς περίμενα να πάρω πρώτα τον σωστό, τους έχω μεταφέρει ήδη στο εξοχικό μου, οπότε με βλέπω να αργώ να τους διαβάσω... Γενικά βέβαια, έχω μεγάλη στίβα με αδιάβαστα πλέον, έχω μείνει πίσω στην συλλογή, απο το 78 και μετά δεν έχω προλάβει να διαβάσω ακόμα κάτι και αρχίζουν και με πιάνουν τα OCD μου...

Για πείτε, ήρθε διορθωμένος τελικά ή έβαλαν το στοκ που είχαν :D

Και πότε βγαίνει περίπτερο, να πάω να τον τσιμπήσω. Μετά από 20 χρόνια θα τον πουλήσω ως καρασυλλεκτικό και θα κονομήσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13782
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Για πείτε, ήρθε διορθωμένος τελικά ή έβαλαν το στοκ που είχαν :D

Και πότε βγαίνει περίπτερο, να πάω να τον τσιμπήσω. Μετά από 20 χρόνια θα τον πουλήσω ως καρασυλλεκτικό και θα κονομήσω.

 

Εγω παλι νομίζω συλλεκτικός θα είναι ο τόμος 37 με τη λαθος εκτυπωση.

Και μαλιστα αν ειναι και σφραγισμένος. Ποσοι τον κρατήσατε σφραγισμένο; Μήπως κανένας ; Εγω μια φορά ναι, καθότι ο αρχικος μου ηρθε καραχτυπημένος και τον άλλαξα (προφανως τον διάβασα πριν τον ξαποστείλω). Οπότε μου μεινε απο τότε σφραγισμένος όταν έγινε η αλλαγή. Θα παρακαλάτε να σας τον πουλήσω σε λίγα χρονάκια. :mafia:

 

:D

 

Αν και αυτη η σειρά  περα απ την πλάκα, δεν έχει καμια μα καμια συλλεκτικότητα... Βλεπω πλεον πουλιουνται (μη πω ξεπουλιούνται) στα 4 βαρια 5 ευρω ο τομος στο secondary market.

Ξεφτιλα.

Θεωρώ μεγάλη ευθύνη έχει και η Radnet σε αυτο. Τοσο με τις προσφορές-ξεπούλημα, όσο και με την γενικότερη απαξίωση του προϊόντος απο τους ίδιους.

 

Τελος παντων. Τελειώσαμε πλεον, λογια για να λέμε ειναι όλα.

Καλοδιάβαστοι οι 2 τελευταίοι τόμοι.

Θα τους αργησω λίγο, έτσι για να μην νιωσω αμεσα οτι όντως ως εδω ηταν. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56291
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

4 min ago , ManaLeak13 said:

Εγω παλι νομίζω συλλεκτικός θα είναι ο τόμος 37 με τη λαθος εκτυπωση. Και μαλιστα αν ειναι και σφραγισμένος. Ποσοι τον κρατήσατε σφραγισμένο; Μήπως κανένας ; Εγω μια φορά ναι, καθότι ο αρχικος μου ηρθε καραχτυπημένος και τον άλλαξα (προφανως τον διάβασα πριν τον ξαποστείλω). Οπότε μου μεινε απο τότε σφραγισμένος όταν έγινε η αλλαγή. Θα παρακαλάτε να σας τον πουλήσω σε λίγα χρονάκια. :mafia:

 

Εάν είναι σφραγισμένος πως θα ελέγξει κανείς αν είναι ο σωστός ή ο λαθοτυπωμένος; :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13782
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τώρα, constantinople είπε:

Εάν είναι σφραγισμένος πως θα ελέγξει κανείς αν είναι ο σωστός ή ο λαθοτυπωμένος; :PPP:

1) Στην τελευταια μας παραλαβή ήρθαν πακέτο με τον Χαλκ. Δηλαδή σφραγισμένοι μαζι, όχι χωριστά

2) Ο 37 με το λάθος έχει την προηγούμενη τιμή των 7.99 ,προ αυξησης σε 8.99

 

:PPP:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4251
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

7 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Εάν είναι σφραγισμένος πως θα ελέγξει κανείς αν είναι ο σωστός ή ο λαθοτυπωμένος; :PPP:

 

7 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

1) Στην τελευταια μας παραλαβή ήρθαν πακέτο με τον Χαλκ. Δηλαδή σφραγισμένοι μαζι, όχι χωριστά

2) Ο 37 με το λάθος έχει την προηγούμενη τιμή των 7.99 ,προ αυξησης σε 8.99

 

:PPP:

 

Ο μπαμπάς μου είναι αστυνομικός:PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6627
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

16 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

@ Lelis τί είναι το "ocd";

θα έπρεπε να το λένε CDO για να είναι σε αλφαβητική σειρά....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 λεπτά πριν, Argail είπε:

θα έπρεπε να το λένε CDO για να είναι σε αλφαβητική σειρά....

Τέλειο!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ρε παιδιά να πω κάτι που απευθύνεται σε πολλούς, με βάση αυτά που διαβάζω κυρίως εδώ. Γιατί πιστεύετε ότι οοοολα αυτά τα κόμικ που διαβάζουμε/μαζεύουμε θα έχουν στο μέλλον κάποια οποιαδηποτε συλλεκτική αξία? Οι πωλήσεις πλέον των κόμικ εδώ και χρόνια στην Ελλάδα έχουν πάρει την κάτω βόλτα. Δηλαδή ασχολούνται πολύ λίγοι με το αγαπημένο μας χόμπυ σε σχέση με το πρόσφατο και όχι μόνο παρελθόν. Η νέα γενιά επιλέγει πολύ τα ψηφιακά μέσα και δεν πολυασχολειται με κόμικ. PSP XBOX και Άγιος ο Θεός. Αν μπαινατε στα σπίτια των δικών μου συμμαθητών θα βλέπατε παντού κόμικ. Στα σπίτια των συμμαθητών της κόρης μου δεν έχω δει ούτε ένα για δείγμα. Για την ακρίβεια, ένα έχω δει σε ένα σπίτι, καθαρά για να διατηρηθεί το στατιστικό λάθος. Όταν σήμερα μπορείς να βρεις κόμικ του 60 και του 70 σε πολύ καλές τιμές γιατί πιστεύετε ότι ένα τεύχος ενός οποιουδήποτε κόμικ που κυκλοφορεί σήμερα στη χώρα μας στα ελληνικά θα αποκτήσει τεράστια αξία στο μέλλον. Τώρα υπάρχουμε εμείς οι λίγοι που τα ψαχνουμε. Μετά από δύο δεκαετίες? Να μου πεις καμία σούπερ ντουπερ ντελουξ έκδοση στα αγγλικά να το καταλάβω αν και εκεί δεν έχω μεγάλες προσδοκίες. Απλά εκεί ανοίγει πολύ η αγορά. Όταν η τρέχουσα ας πούμε συλλογή αυτού του θέματος δεν κατόρθωσε να συγκινήσει το τωρινό κοινό της χώρας, γιατί πιστεύετε ότι τα παιδιά μας θα την ψάχνουν μανιασμένα? Τα παιδιά μας, που μην ξεχνάτε ότι μαθαίνουν αγγλικά από τα προνήπια, και, αν για κάποιο λόγο σε δέκα χρόνια από τωρα γουστάρουν να πάρουν σε έντυπη μορφή κάτι, μάλλον θα πάνε στο πρωτότυπο δηλαδή στα αγγλικά. Καθόμαστε και μιλάμε για την συλλεκτικότητα που έχασε η Radnet. Δεν θα το ψάξουν δέκα θα το ψάξουν 7 και χέστηκε η φοράδα στ αλώνι. 

Αν θέλετε κάτι πραγματικά συλλεκτικό να επενδύσετε πάτε αλλού. Ακόμα και αν αγοράζετε Lego και για κάποιο περίεργο λόγο τα κρατάτε σε κλειστά κουτιά είναι σαφώς καλύτερη επένδυση. Εκεί σε μια δεκαετία μπορείς ακόμα και να διπλασιάσεις την τιμή. Βέβαια θα υπάρξει κάποιος που θα πει ότι ζούμε μια μικρή ζωή για να κρατάμε πράγματα σε κλειστά κουτιά μήπως κάποια μέρα γίνουν ακριβά

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56291
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ ξέρω ότι κάποια τεύχη Σπάιντερμαν της Σκληρής Γενιάς που είχα πάρει προς €15 τώρα πωλούνται άνετα €100 έκαστο. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

25 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Εγώ ξέρω ότι κάποια τεύχη Σπάιντερμαν της Σκληρής Γενιάς που είχα πάρει προς €15 τώρα πωλούνται άνετα €100 έκαστο. :) 

 

Το θέμα είναι πόσοι είναι διατεθειμένοι ακόμα σήμερα να πληρώσουν τέτοια ποσά για ένα τεύχος. Πέντε άνθρωποι; Και πολλούς λέω. Ας μείνει λοιπόν στους μαυραγορίτες με το κατοστάρικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

@ Manitou  κοντολογίς: Κάθε τι σε φυσικό ανάτυπο έχει εξαιρετικές πιθανότητες να γίνει συλλεκτικό ή να πάρει αξία. Τα ηλεκτρονικά ανάτυπα έχουν χρηστική αξία, αλλά επειδή το συλλέγειν είναι στη φύση του ανθρώπου και είναι συνυφασμένο με την εγκατάσταση σε μόνιμες κατοικίες. Ταπεινή μου άποψη είναι πως σίγουρα δε θα χάσουν σε αξία ή έστω δε θα χάσουν ιδιαίτερα. Βέβαια τη σήμερον ημέρα οι μανάδες δεν είναι οι Terminators του παρελθόντος που μπορούσαν να κάνουν τιράζ δεκάδων χιλιάδων συλλεκτικό σε χρόνο μηδέν, αλλά επειδή τα τιράζ είναι μικρότερα και πλέον οι αγοραστές έχουν τη συλλογή στο μυαλό τους, πέρα από το διάβασμα νομίζω ότι θα έχουμε ακριβά και δυσεύρετα κόμικς και στο μέλλον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

16 λεπτά πριν, Kurdy Malloy είπε:

@ Manitou  κοντολογίς: Κάθε τι σε φυσικό ανάτυπο έχει εξαιρετικές πιθανότητες να γίνει συλλεκτικό ή να πάρει αξία. Τα ηλεκτρονικά ανάτυπα έχουν χρηστική αξία, αλλά επειδή το συλλέγειν είναι στη φύση του ανθρώπου και είναι συνυφασμένο με την εγκατάσταση σε μόνιμες κατοικίες. Ταπεινή μου άποψη είναι πως σίγουρα δε θα χάσουν σε αξία ή έστω δε θα χάσουν ιδιαίτερα. Βέβαια τη σήμερον ημέρα οι μανάδες δεν είναι οι Terminators του παρελθόντος που μπορούσαν να κάνουν τιράζ δεκάδων χιλιάδων συλλεκτικό σε χρόνο μηδέν, αλλά επειδή τα τιράζ είναι μικρότερα και πλέον οι αγοραστές έχουν τη συλλογή στο μυαλό τους, πέρα από το διάβασμα νομίζω ότι θα έχουμε ακριβά και δυσεύρετα κόμικς και στο μέλλον.

Μακάρι γιατί αυτό σημαίνει ότι θα υπάρχει ενδιαφέρον και θα υπάρχουν ακόμα κόμικ. Όμως αμφιβάλλω στο "ακριβά". Δηλαδή ένα κόμικ αυτής της συλλογής σε δέκα χρόνια από τώρα θα έχει παραπάνω από ας πούμε 20 ευρώ? Δεν μιλάω στο να χάσουν αξία όπως ορθά είπες αλλά στο να γίνουν πανάκριβα όπως πιστεύουν πολλοί φίλοι εδώ και αγχώνονται για γρατσουνιες και άλλα τέτοια. Ας πούμε πήρα πριν από δύο χρόνια την delouxe edition του Ρόσα στα αγγλικά .Μιλάμε για μια επική έκδοση. Ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει στα Ντίσνεϋ ever. Το πήρα σε έκπτωση 150 ευρώ με αρχική τα 250. Δύο χρόνια μετά και ενώ ο κόσμος ξέρει ότι δύο ιστορίες του Ρόσα έχουν μπαναριστει από την Ντίσνεϋ εξακολουθεί και έχει 200 ευρώ. Άρα υπάρχει ακόμα τιράζ και δύο χρόνια μετά δεν έχει εξαντληθεί. Αυτό κάτι λέει.

 

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Εγώ ξέρω ότι κάποια τεύχη Σπάιντερμαν της Σκληρής Γενιάς που είχα πάρει προς €15 τώρα πωλούνται άνετα €100 έκαστο. :) 

Ναι αλλά αυτά είναι παλιά. Και τα ψάχνεις εσύ που είσαι εραστής του χώρου (:antekale:) σήμερα. Σε δέκα - είκοσι χρόνια τα τωρινά? Αυτό αναρωτιέμαι.

 

Μακάρι να είναι όπως τα ονειρεύεστε γιατί και εγώ έχω ένα καράβι κόμικ και θα ήθελα να έχουν αξία. Απλά αμφιβάλλω σφόδρα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56291
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

2 hours ago, Mandrake said:

Το θέμα είναι πόσοι είναι διατεθειμένοι ακόμα σήμερα να πληρώσουν τέτοια ποσά για ένα τεύχος. Πέντε άνθρωποι; Και πολλούς λέω. Ας μείνει λοιπόν στους μαυραγορίτες με το κατοστάρικο.

 

Το Σπάιντερμαν Νο.18 με τον τιμωρό στο εξώφυλλο αυτή τη στιγμή φεύγει €100 άνετα όσες φορές κι αν το έχεις. Το θέμα είναι ότι λίγοι το βγάζουν προς πώληση και όσοι το βγάζουν τους το εξαφανίζουν στο δευτερόλεπτο.

 

1 hour ago, Manitou said:

Ναι αλλά αυτά είναι παλιά. Και τα ψάχνεις εσύ που είσαι εραστής του χώρου (:antekale:)

 

Και όχι μόνο! :D

 

1 hour ago, Manitou said:

Σε δέκα - είκοσι χρόνια τα τωρινά? Αυτό αναρωτιέμαι.

 

Τα τωρινά; Σε δέκα-είκοσι χρόνια; Είμαι σίγουρος ότι... :mafia:

Spoiler

...δεν θα αξίζουν ούτε ένα σεντ παραπάνω από όσο αξίζουν σήμερα! :collapse:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Τα τωρινά; Σε δέκα-είκοσι χρόνια; Είμαι σίγουρος ότι... :mafia:

  Αποκαλύψτε τα κρυμμένα περιεχόμενα

...δεν θα αξίζουν ούτε ένα σεντ παραπάνω από όσο αξίζουν σήμερα! :collapse:

 

Συμφωνώ απόλυτα. Κοίτα βέβαια δεν είμαι και αντικειμενικός στο όλο θέμα. Εννοώ στο θέμα του κλειστού κουτιού και της αθιχτης ζελατίνας. Για την ακρίβεια το απεχθάνομαι. Το θεωρώ υποβάθμιση του προϊόντος. Βασικά υποβάθμιση της διαδικασίας.Τα παιχνίδια είναι για να παίζουμε και τα κόμικ για να τα διαβάζουμε.

 

Για αυτούς που τα αγοράζουν και τα κρατάνε κλειστά για να τα πουλήσουν στο μέλλον φτιάχνοντας μια υποθετική συλλεκτικότητα και ψάχνοντας για μελλοντικά κορόιδα χαίρομαι που πάμε σε άλλους καιρούς και μάλλον τελικά θα τα τοποθετήσουν εις το μέρος εκείνο το σκοτεινό....εεεεε καταλάβατε τι εννοώ πιααα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Δέκα χρόνια είναι υπερβολικά σύντομο διάστημα. Δέκα χρόνια πριν είχαμε ήδη τρία χρόνια μνημόνιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56291
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Μίλησα με Radnet για να συνεννοηθώ για την αλλαγή των χαλασμένων τόμων μου και έμαθα ενδιαφέροντα νέα! 

 

:new: Από Φεβρουάριο/Μάρτιο ξεκινάνε νέα σειρά Μάρβελ κόμικ που θα έιναι ΜΟΝΟ ΣΠΑΙΝΤΕΡΜΑΝ !!! :wow:

 

Τους λέω "μήπως συνεχίζεται με μόνο τους τόμους Σπάιντερμαν της παρούσας σειράς" και μου λένε "όχι είναι νέα σειρά".

 

Περιμένω τα λαγωνικά μας εδώ να ξαμοληθούν στις έρευνες και να μας πουν ποια σειρά μπορεί να είναι !! :mafia:

 

EDIT: Ελπίζω μόνο να μην είναι καμιά από εκείνες τις απλοϊκές σειρές που είναι για τα παιδάκια που βλέπουν το καρτούν του Σπάιντερμαν στην τηλεόραση... 

 

 

Επεξεργασία από constantinople
  • Like 16
  • Respect 2
  • Αστείο 4
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

12 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Τους λέω "μήπως συνεχίζετε με μόνο τους τόμους Σπάιντερμαν της παρούσας σειράς" και μου λένε "όχι είναι νέα σειρά".

 

Εγώ θα τους έλεγα "μήπως μας δουλεύετε"? :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13782
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ένας λόγος για να ξαναγοράσουμε ποτέ κάτι από Radnet υπάρχει; 

 

Να στηρίξουμε τι ακριβώς; Την κοροϊδία, τις λάθος μεταφράσεις, την ότι ναναι επιμέλεια, το αν θα βγει με σωστό εξώφυλλο; τι; 

 

:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Μίλησα με Radnet για να συνεννοηθώ για την αλλαγή των χαλασμένων τόμων μου και έμαθα ενδιαφέροντα νέα! 

 

:new: Από Φεβρουάριο/Μάρτιο ξεκινάνε νέα σειρά Μάρβελ κόμικ που θα έιναι ΜΟΝΟ ΣΠΑΙΝΤΕΡΜΑΝ !!! :wow:

 

Νέα σειρά Marvel;

 

κατακουζηνος κτηνωδια.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56291
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, ManaLeak13 said:

Να στηρίξουμε τι ακριβώς; Την κοροϊδία, τις λάθος μεταφράσεις, την ότι ναναι επιμέλεια, το αν θα βγει με σωστό εξώφυλλο; τι; 

 

Τι γκρινιάζεις; Αφού ξέρεις ότι όταν βγει θα την αγοράζεις! :lol:

  • Like 4
  • Ουδέτερο 1
  • Respect 1
  • Αστείο 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1350
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Μίλησα με Radnet για να συνεννοηθώ για την αλλαγή των χαλασμένων τόμων μου και έμαθα ενδιαφέροντα νέα! 

 

:new: Από Φεβρουάριο/Μάρτιο ξεκινάνε νέα σειρά Μάρβελ κόμικ που θα έιναι ΜΟΝΟ ΣΠΑΙΝΤΕΡΜΑΝ !!! :wow:

 

Τους λέω "μήπως συνεχίζεται με μόνο τους τόμους Σπάιντερμαν της παρούσας σειράς" και μου λένε "όχι είναι νέα σειρά".

 

Περιμένω τα λαγωνικά μας εδώ να ξαμοληθούν στις έρευνες και να μας πουν ποια σειρά μπορεί να είναι !! :mafia:

 

EDIT: Ελπίζω μόνο να μην είναι καμιά από εκείνες τις απλοϊκές σειρές που είναι για τα παιδάκια που βλέπουν το καρτούν του Σπάιντερμαν στην τηλεόραση... 

 

 

 

Πολύ ενδιαφέροντα νέα! Και συμφωνώ στο οτι μακάρι να μην είναι καμιά χαζό σειρούλα για μωρά και ξενερώσουμε άσχημα.

Επίσης, δυστυχώς συμφωνώ απόλυτα και με τον @ ManaLeak13 , οπότε με βλέπω να παίρνω τα τεύχη σε τιμή γνωριμίας για να δω αν και αυτή τη σειρά την μετέφρασε ο κ. Google translate και έχει επιμέλεια ίδιας ποιότητας με τους κλ. υπερήρωες, ώστε να κρίνω αν η σειρά είναι άξια αγοράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δηλαδή τι μπορεί να είναι αυτή η σειρά? Απ' ότι ξέρω έχουμε τον amazing Spiderman που είναι το βασικό saga, το spectacular spiderman που κάπως μπλέκεται με το βασικό saga και το ultimate Spiderman που είναι ένα μικρό retelling της βασικής ιστορίας. Θα μπορούσε ας πούμε να είναι αυτό?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

4 ώρες πριν, Manitou είπε:

17000554133742900740708021175566.jpg

Ρε από τα lidl τα πήρες;:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καμιά παιδική την κόβω να είναι... Αν και δε ξέρω αν έχουν βγει παιδικές σε χαρτόδετους τόμους εδώ που τα λέμε. Εάν είναι στο ίδιο μέγεθος όμως και έχουμε κάτι πολύ νεότερο, θα είναι τραγικό...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ελπίζω και εγώ η νέα σειρά να είναι ''αντρική'' μακριά απο παιδικά σχέδια - σενάρια.

Θα γούσταρα πολύ Amazing Spiderman δεκαετίας '80 η '70.

Απο τις πιο extreme επιλογές θα μου άρεσε να δούμε κανα Spiderman Noir, αλλά δεν τους έχω για τόσο αλάνια!:lol:

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26512
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εντάξει, με έπεισαν, θα πάρω τον πρώτο τόμο! :P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4285
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  827 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Χαλαρά παιδιά, ότι και να' ναι θα τα πάρουμε στην πρώτη προσφορά:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16066
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Εγω πιστευω θα ειναι κανα παιδικο spiderman τυπου Crossover με Ντορα μικρη εξερευνητρια κτλ.  :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

3 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

Εγω πιστευω θα ειναι κανα παιδικο spiderman τυπου Crossover με Ντορα μικρη εξερευνητρια κτλ.  :D

 

Μακάρι να είναι έτσι. Επιτέλους η αγαπημένη μας Ντόρα να δώσει λίγη αξία στον πιτσιρικά που είναι ντυμένος αράχνη (ούτε το όνομά του δεν θυμάμαι)! :tik:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.