Jump to content
PhantomDuck

Η ιστορία του περιοδικού «Μίκυ Μάους» [Βίντεο από την αφεντιά μου]

Recommended Posts

Εδώ και μερικές ημέρες έψαχνα μερικά ιστορικά στοιχεία για το Μίκυ Μάους, και επειδή το κατεβατό που θα ετοίμαζα θα ήταν τεραστίιιιιιιων διαστάσεων, αποφάσισα να το πειραματιστώ σε μορφή βίντεο, ώστε να είναι πιο εύπεπτο προς τον κόσμο. Προφανώς πάλι δεν μπόρεσα να αναφέρω τα πάντα, μιλάμε για μισό αιώνα δουλειάς, όμως νομίζω πως κάλυψα τα σημαντικότερα κομμάτια. Δείτε το και μιλάμε :D  

Edited by PhantomDuck
  • Like 19
  • Respect 11
  • Thanks 2

Απολαυστικό βίντεο, με πλούσιο υλικό και χείμαρρο πληροφοριών!

Καταπληκτικός! :clap2:

Δύο μικρές ελλείψεις:

Δεν αναφέρθηκαν το "Περιοδικό του Μίκυ Μάους" και το "μεγαλύτερο Μίκυ Μαους, όλων των εποχών", αλλά δε νομίζω οτι έχει σημασία...

• Like 6
  • Thanks 1

Στα έχω πει από κοντά οπότε θα ευχηθώ καλή αρχή και περιμένουμε και άλλα διαμαντάκια :D

• Like 4

Με κάλυψε ο άρχοντας ως προς τα πταίσματα.... Φίλε μου Γιώργο υπέροχο βίντεο και αδημονώ για τα επόμενα!!! :respect::clap2:

:hop::hop::hop:

• Like 5

Πάντα απολαυστικός!:clap2:

• Like 5

@PhantomDuck   πολυ ωραιο το βιντεακι και θα περιμενουμε και επομενα για αλλους τιτλους Ντισνευ ή οποιο θεμα Ντισνευ θες!

• Like 5

Πολύ καλό το αφιέρωμα σου!Μάθαμε πολλά για το μίκυ και τα κόμιξ στην Ελλάδα από αυτό το βίντεο.

Δε χρειάζεται όμως να είσαι αγχωμένος.

• Like 4

Τα έγραψα και στο video αλλά να στα πω και εδώ πιο prive :D  Εξαιρετική δουλειά με πολλά fan facts και "inside info"! Επίσης για σχεδόν μισή ώρα video δεν σε είδα να κολλάς ιδιαίτερα κάτι που είναι πολύ εύκολο να συμβεί μιλώντας στην κάμερα (τουλάχιστον συμβαίνει σε εμένα). Ευχαριστούμε για το βίντεο και θα σου πρότεινα να συνεχίσεις πιο εντατικά στο μέλλον ;)

• Like 4

Εξαιρετικό βίντεο!

• Like 3

Ήμουν 100% σίγουρος ότι το βίντεο και οι αναφορές στο Μίκυ Μάους, από τα χεράκια του μερακλή Γιώργου, θα ήταν εξαιρετικά και επιβεβαιώθηκα πλήρως! :respect:

Εκπληκτική δουλειά φίλε. Συνέχισε έτσι και περιμένουμε με ανυπομονησία κι άλλα τέτοια διαμαντάκια! :) 

:beer:

• Like 5

Κάνω ξεδιάντροπη διαφήμιση για να αναφέρω πως με έπεισε η ανταπόκριση του κόσμου να συνεχίσω και με άλλα βίντεο για περισσότερα περιοδικά (ατσσσσσς πώς τα λέω έτσι). Δεν είμαι σίγουρος για το ποιο ακριβώς θα είναι το επόμενο, όμως λέω να πιάσω πρώτα τα γνωστά περιοδικά και μετά να ασχοληθώ με ιστορίες, δημιουργούς κλπ. Εσείς τι θέτε να δείτε περισσότερο; Επειδή πολλά μυαλά είναι καλύτερα από ένα.

Σήμερα ανέβασα άλλο ένα, που ξεφεύγει λίγο από τα τετριμμένα. Επειδή από το 2013 έχω δει πολύ κόσμο που δεν ξέρει πως επανακυκλοφόρησαν τα περιοδικά από την Καθημερινή, είπα να αναφέρω τι ακριβώς έγινε με τον Τερζό, τι πήγε στραβά με την Καθημερινή, ποια είναι τα περιοδικά που συνεχίζουν κλπ. Έβαλα και μουράτη φωτογραφία όπως κάνουν και οι μεγάλοι γιουτιούμπερ, γινόμεθα φίρμες τρομάρα μας.

Edited by PhantomDuck
  • Like 13
  • Thanks 3

Το είδα πριν λίγο ολόκληρο. Πολύ ενδιαφέρον και με αποκαλύψεις για το παρασκήνιο των εκδόσεων . Καλή συνέχεια :best:

• Like 5

Εξαιρετικό video για άλλη μια φορά!

Τι θα λέγατε να φτιάχναμε ένα θέμα καθαρά για Youtubers όπου οι δημιουργοί θα μπορούν να postάρουν τα videos τους και να κάνουμε κουβέντα πάνω σε αυτά; Πχ το συγκεκριμένο θέμα αναφέρεται στο προηγούμενό σου video δίνοντας πάσα στο τελευταίο μόνο αν κάποιος πατήσει εντός. 

Αυτά όλα αν υποθέσουμε ότι το COPPA δεν θα μας κλείσει το σπιτάκι φυσικά :P 

• Like 2

Συγχαρητήρια για το εξαιρετικό video! Περιμένουμε με χαρά και τα επόμενα!

• Like 4

@PhantomDuck   Πολυ καλο και το 2ο βιντεακι! Αν εχεις χρονο και διαθεση να κανεις και αλλα γιατι σιγουρα το "εχεις" το πραγμα.

• Like 4

ΩΡΑΙΟ  ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΥΟUTUBE 

• Like 4

Πολύ ωραία τα βίντεο. Μπράβο φίλε Φάντομ.

• Like 2

Ευχαριστώ άπαντες για τα καλά λόγια. Ξεκίνησα για ένα βιντεάκι, όμως με το που το τελείωσα, οι ιδέες άρχισαν να πέφτουν βροχή, και τώρα πήρα φόρα και δεν με κόβω να σταματάω σύντομα :lol:. Έφτιαξα ένα για το Μίκυ Μυστήριο #0, και λογικά θα χρειαστούν ακόμα δύο βίντεο για να καλύψουμε και τις υπόλοιπες σειρές που έχουν βγει. Σιγά σιγά θα γίνουν όλα.

Edited by PhantomDuck
  • Like 10
  • Respect 1
  • Thanks 1

Και τα τρια βιντεο ειναι αριστα.Ανυπομονω για τα επομενα.

• Thanks 1

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.