Μετάβαση στο περιεχόμενο

Game of Thrones (2011-2019) [ Βασισμένη στα βιβλία του George R.R. Martin ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Δηλαδή ρε παίδες τι κόψιμο σας έχει πιάσει με τα σπόιλερς; Δεν είδαμε 5 σεζόν ενώ είχαμε διαβάσει τα βιβλία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  842
  • Reputation:   6519
  • Achievement Points:  855
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ερώτηση προς όποιον έχει διαβάσει τα βιβλία ή γενικώς ξέρει τι γίνεται:

 

 

Από όσο ε'ίδα, στα βιβλία έχει πεθάνει και ο Κέβαν Λάννιστερ, άρα ποιος είναι το χερι του βασιλιά και ποιος είναι αρχηγός των Λαννιστερ (αφου πέθανε και ο Ταιγουιν), επίσης ποιος διοικεί το Στορμ Λαντ;

Επεξεργασία από Paris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ναι, αλλά δεν διαβάσαμε πρώτα τις τελευταίες σελίδες των βιβλίων :) Τον θάνατο του Ned και το Red Wedding τα μάθαμε μέσα από τη ροή του έργου :) οπότε ξαφνιαστήκαμε στα βιβλία και τα περιμέναμε στη σειρά.

 

κάπως έτσι και εδώ. Θα μάθουμε τα "συγκλονιστικά" events μέσα από τη ροή της σειράς οπότε θα ξαφνιαστούμε στη σειρά και θα τα περιμένουμε στα βιβλία :)

 

το θέμα είναι να ξαφνιαστούμε κάπου :)

 

ή μάλλον το θέμα είναι να διασκεδάσουμε και να περάσουμε καλά :) με όποιο τρόπο τη βρισκει ο κάθε ένας :D (εγώ λχ προφανώς τη βρίσκω και με το να κουβεντιάζω για τα τεκταινόμενα όπως αυτά εξελίσσονται και να ανταλλάσσω "conspiracy theories"   :D όπως έκανα και με το Lost τω καιρώ εκείνω)

 

:cheers5:

 

 

edit Στα βιβλία (α) η πλοκή στη πρωτεύουσα σταματάει εκεί που πεθαίνει ο Kevan (β) ο Kevan είναι αντιβασιλέας και όχι Hand of King. Hand of King είναι ο Tyrell και (γ) Storm's Land? μήπως εννοείς Storm's End? Εάν ναι, τότε είναι μέρος ενός plot line που δεν έχει εμφανιστεί στο σώου


εάν τυχόν εμφανιστεί αυτό το plot line στο σώου, τότε πρόκειται για πολύ χοντρό σπόιλερ το να μάθεις ποιος :) Ανοίγεις με δική σου ευθύνη :D

 


Jon Connigton (ένας παλιός Hand of King) με τον φερόμενο ως Aegon Targaryen, αδερφό της Daenerys που φέρεται να επέζησε της σφαγής όταν έγινε βασιλιάς ο Barratheon

 

 

 

 

edit2 αρχηγός των Λαννιστερ κανονικά θα πρέπει να είναι ο κληρονόμος του Tywin. ήτοι ο Jaime. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4587 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ερωτηση: Ξερουμε που ακριβως βρισκονται ο Theon και η Yara?   :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Βολάντις μάλλον

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Volantis σίγουρα :)

 

στα μισά μεταξύ Westeros και του Slaver's bay που βολοδέρνει η δρακομάνα :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4587 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αυτο ''το ανοιγεις με δικη σου ευθυνη'' ποσο epic!!    :lol:

 

 

 

Αλλο που δεν τ' ανοιγω ποτε !!   :yes:

 

 

Volantis... αυτο πως υποτιθεται οτι το ξερουμε? αναφερθηκε κατι στη σειρα? εγω δεν πηρα χαμπαρι... και λιγο γρηγορα δεν εφτασαν?  :)

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ναι, αλλά δεν διαβάσαμε πρώτα τις τελευταίες σελίδες των βιβλίων :) Τον θάνατο του Ned και το Red Wedding τα μάθαμε μέσα από τη ροή του έργου :) οπότε ξαφνιαστήκαμε στα βιβλία και τα περιμέναμε στη σειρά.

 

κάπως έτσι και εδώ. Θα μάθουμε τα "συγκλονιστικά" events μέσα από τη ροή της σειράς οπότε θα ξαφνιαστούμε στη σειρά και θα τα περιμένουμε στα βιβλία :)

 

το θέμα είναι να ξαφνιαστούμε κάπου :)

 

ή μάλλον το θέμα είναι να διασκεδάσουμε και να περάσουμε καλά :) με όποιο τρόπο τη βρισκει ο κάθε ένας :D (εγώ λχ προφανώς τη βρίσκω και με το να κουβεντιάζω για τα τεκταινόμενα όπως αυτά εξελίσσονται και να ανταλλάσσω "conspiracy theories"   :D όπως έκανα και με το Lost τω καιρώ εκείνω)

 

:cheers5:

 

Και τι κατάλαβες με το Lost;   :SmokingDevil:

 

Όσον αφορά τα άλλα. Πριν από 12 χρόνια (μπορεί και παραπάνω) όταν είχε βγει στα ελληνικά το Feast of Crows πήγα σαν καλό παιζάκι να το πάρω από την Πρωτοπορία. Είχα διαβάσει τα 2 πρώτα αλλά ακόμη ήμουν στη μέση του Storm of Swords. Εκεί που το ξεφύλλιζα πως διάλο σπάει ο διάολος το ποδάρι του και σκαλώνει το χέρι μου στην περιγραφή των οίκων στους Σταρκ και όλοι ήταν σκοτωμένοι στον Κόκκινο Γάμο. ΟΚ σε πληροφορώ ότι το βιβλίο μια χαρά ήταν και ας ήξερα πάνω-κάτω τι μακελειό θα γίνει, όπως επίσης ότι και να είχα διαβάσει στο βιβλίο για το σπασμένο κρανίο του Όμπερυν δεν μπόρεσε να με προετοιμάσει για τη δραματοποιημένη σκηνή για να μείνω σε αυτή τη σειρά και να μην αρχίσω τις ερωτήσεις του στυλ: Δεν ξαναβλέπετε άνετα το Fight Club; To Empire Strikes Back; The Others; κλπ κλπ κλπ

 

Αν η ταινία/σειρά είναι καλογραμμένη δε βασίζεται στην έκπληξη της πλοκής. Θα σε κρατήσει και ας ξέρεις επακριβώς τι θα συμβεί. Μάι του σεντς

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  842
  • Reputation:   6519
  • Achievement Points:  855
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Germ.  :)

 

 

Περιττό να πω ότι έχω ανοίξει ότι σπόιλερ υπάρχει πάνω. Τρελαίνομαι για τέτοια. 

 

Αφήστε που είμαι ένα κλικ πριν βρω τα βιβλία και αρχίσω το διάβασμα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31481
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   64
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2949 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Paris καλή τύχη με τα βιβλία !!!!!!!!!!!!!!!! :P  Δεν θα τα ξεκινούσα με τπτ!!

Άντε να γίνει κάνα μακελειό επιτέλους γιατί βαρεθήκαμε...... :fishing:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δεν ξαναβλέπετε άνετα το Fight Club; To Empire Strikes Back; The Others; κλπ κλπ κλπ

 

Αν η ταινία/σειρά είναι καλογραμμένη δε βασίζεται στην έκπληξη της πλοκής. Θα σε κρατήσει και ας ξέρεις επακριβώς τι θα συμβεί. Μάι του σεντς

 

Ξαναβλέπονται :) Και σαφώς και θα σε κρατήσει εάν είναι καλογραμμένη. Όπως και να το κάνεις όμως είναι ωραίο πράμα το στοιχείο της έκπληξης. Είναι ρε παιδί μου το κάστανο που έχει ψηθεί μέσα στο σπουργίτι που ήταν μέσα στο κοτόπουλο, που ήταν μέσα στο αρνί, που ήταν μέσα στο γουρούνι, που ήταν μέσα στο μοσχάρι, που ήταν μέσα στη καμήλα, που ήταν μέσα στον ελέφαντα τον οποίο είχες μαρινάρει για κανά δίμηνο σε καλιφορνέζικο chardonnay. Στη πραγματικότητα θα κάτσεις να φας όλο αυτό το πιάτο καθαρά ως ορεκτικό μαζί με το τσίπουρο. Αλλά όπως και να το κάνεις η αίσθηση όταν τρως ***αυτό*** το κάστανο είναι άλλο πράγμα :) γι'αυτό και πρώτα τρως τα άλλα και αφήνεις το κάστανο για το τέλος :D

 

Με το Lost κατάλαβα ότι για 7 χρόνια διασκέδασα πλήρως. (είχα φτάσει μέχρι και να ψάχνω για διαδικτυακά λεξικά ιερογλυφικών :) ). Λαλακία το τέλος, αλλά θα του το συγχωρήσω καθαρά λόγω της χαράς που μου έδινε για τόσο καιρό :) (έως ένα βαθμό είναι σα να ανακαλύπτεις ότι το κάστανο ήταν μπαγιάτικο.... άμα ήταν καλοψημένα τα άλλα και ήταν καλό και το τσίπουρο, το συγχωρείς στον μάγειρα :D )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56288
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εδώ, λέμε, το κάστανο είναι ΜΠΟΜΠΑ!!  :orchestra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ξαναβλέπονται :) Και σαφώς και θα σε κρατήσει εάν είναι καλογραμμένη. Όπως και να το κάνεις όμως είναι ωραίο πράμα το στοιχείο της έκπληξης. Είναι ρε παιδί μου το κάστανο που έχει ψηθεί μέσα στο σπουργίτι που ήταν μέσα στο κοτόπουλο, που ήταν μέσα στο αρνί, που ήταν μέσα στο γουρούνι, που ήταν μέσα στο μοσχάρι, που ήταν μέσα στη καμήλα, που ήταν μέσα στον ελέφαντα τον οποίο είχες μαρινάρει για κανά δίμηνο σε καλιφορνέζικο chardonnay. Στη πραγματικότητα θα κάτσεις να φας όλο αυτό το πιάτο καθαρά ως ορεκτικό μαζί με το τσίπουρο. Αλλά όπως και να το κάνεις η αίσθηση όταν τρως ***αυτό*** το κάστανο είναι άλλο πράγμα :) γι'αυτό και πρώτα τρως τα άλλα και αφήνεις το κάστανο για το τέλος :D

Μπορούμε να πετάξουμε το σπουργίτι (το υψηλό), το κοτόπουλο, το μοσχάρι, την καμήλα και τον ελέφαντα, να βάλουμε το αρνί στη σούβλα, το γουρούνι στα κάρβουνα μέχρι να γίνει το αρνί και μόλις σκάσουμε από το αρνί να φάμε το κάστανο με το κρασάκι μας; :valtnino:

 

Θέλω να πω ότι αν το κρέας λέει, ρίχτο στα κάρβουνα και θα λάμψει η γεύση του.

 

ΟΚ δεν αντιλέγω ότι και το σασπένς έχει τη γλυκα του, κάθε Δευτέρα κάνω σιγή ασυρμάτου μέχρι να δω το επισόδειο κλπ κλπ κλπ, αλλά αν πραγματικά κάποιος χαλαστεί απλά και μόνο επειδή κάποιος του σφύριξε ότι πχ ο γάμος του Τζόφρι τελείωσε χωρίς γαμπρό, νομίζω ότι καλύτερα να δει κάτι άλλο. Εμένα μου αρέσουν επισόδεια που απλά προχωράνε τις υποπλοκές και λένε ιστορίες από την εποχή. Όχι απαραίτητα κάτι θανατηφόρο και περιπετειώδες και αδρεναλινοβόρο. Μου αρέσουν η βία και το σεξ και οι ωμότητες στα σήριαλ αρκεί να λένε κάποια ιστορία και να προωθούν κάποια πλοκή. Όχι επειδή μας είπαν ότι επισόδειο χωρίς θάνατο δε βγαίνει. πχ

 

Τι σκατά ρόλο είχε ο Ίαν ΜακΣέιν στη σειρά; Μόνο για να δούμε έναν θάνατο. Και επειδή δεν είχαμε πρόχειρο έναν γνωστό χαρακτήρα να σκοτώσουμε, βάλαμε έναν γνωστό ηθοποιό σε έναν ανύπαρκτο χαρακτήρα να δείξουμε ένα πτώμα στα τζάνκια.

 

Και μην ακούσω για να πάει ο Σάντορ να κυνηγήσει το αδέρφι του, τον μισεί αρκετά και χωρίς έναν άσχετο σέπτον στην κρεμάλα

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Συμφωνώ 100% με το τελευταίο spoiler. Άκυρο και τσαπατσούλικο κομμάτι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20263
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επίσης αυτό με την Αρυα ήταν απαράδεκτο! Τόσο καιρό περιμενουμε την δυναμική επιστροφή της και θα μείνουμε με την όρεξη;

Τελείως λάθος δραματουργικά........

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

@bona

 

Πιστευεις οτι οντως εχασε τοσο ευκολα απο την τυπισα; ή ηθελες να τη σκοτωσει πανω στη γεφυρα; Γιατι αν το εκανε αυτο θα εκανε τους παντες να την κυνηγανε. Απο την αλλη πιστευω οτι σκηνοθετησε το θανατο της, οπως και στην παρασταση που πηγαινε και εβλεπε για να την αφησουν ησυχη να παει να παρει την εκδικηση που ζηταει. Και το οτι το συμβαν εγινε στη γεφυρα πιστευω εγινε επειδη αυτη το ηθελε ετσι για να μη μπορεσει η αλλη να τσεκαρει οτι τη σκοτωσε 100%. Βεβαια δεν ειμαι σιγουρος οτι ο βαλαρ-μοργκουλις-τυπος πειστηκε 100% οτι η waif-πως-τη-λενε τη σκοτωσε ετσι απλα και γρηγορα

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Επίσης αυτό με την Αρυα ήταν απαράδεκτο! Τόσο καιρό περιμενουμε την δυναμική επιστροφή της και θα μείνουμε με την όρεξη;

Τελείως λάθος δραματουργικά........

Για την Άρυα και κατά πόσο πέθανε ή θα πεθάνει υπάρχουν ήδη  πολλές θεωρίες οπότε μην συγχύζεσαι,  κάτι άλλο συμβαίνει!Τις θεωρίες τις διάβασα στα γρήγορα και μου θύμισαν λίγο μαθηματικό πρόβλημα: μπορεί να είναι αυτό ή το άλλο ή το παρά άλλο!Ούτε τις θυμάμαι ,ούτε θα τους δώσω σημασία ,αρκεί μόνο να πω πως επειδή έκανα τον κόπο να διαβάσω τα βιβλία , η Άρυα είναι από τους πιο άκυρους χαρακτήρες που ο Μάρτιν εκνευριστικά περιφέρει χωρίς λόγο κι αν καταφέρει μέσα σ΄όλο αυτό τον χαμό να της δώσουν ένα πραγματικό λόγο ύπαρξης εγώ θα τον παραδεχτώ!Ας μην ξεχνάμε πως η Άρυα είναι εν δυνάμει serial killer αφού έχει και λίστα με αυτούς που πρέπει να σκοτώσει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

 η Άρυα είναι από τους πιο άκυρους χαρακτήρες που ο Μάρτιν εκνευριστικά περιφέρει χωρίς λόγο κι αν καταφέρει μέσα σ΄όλο αυτό τον χαμό να της δώσουν ένα πραγματικό λόγο ύπαρξης εγώ θα τον παραδεχτώ!

 

Και νόμιζα ήμουν ο μόνος που μου την έσπαγε το τρελολό που τριγυρνάει στα δάση εδώ και 5 χρόνια. :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ζω για την ημέρα που θα δω την Άρυα να λέει

 

Dunsen, Ser Ilyn, Ser Meryn, Cersei, Bonadrug, Gusgoin, Xepeta

 

τότε να σας δω γατάκια τι θα λέτε! :D

 

:cheers5:

 

υγ οκ. you do have a point ότι μέχρι στιγμής μοιάζει κάπως άσκοπη η ύπαρξή της σε σχέση είτε με τις διαμάχες για εξουσία, είτε με τους white walkers. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

 

Πάντως η θεωρία που λέει ότι η υπόθεση είναι Fight club και η wi-fi είναι ο Tyler Durden της Άριας είναι μεν ιντριγκαδόρικη, αλλά εξαιρετικά ξενερωτική θα έλεγα. Το σίγουρο είναι ότι η Άρια θα παίξει ρόλο και μάλιστα σημαντικό. Μην ξεχνάμε ότι εκτός του Σνόου είναι η μόνη άλλη Σταρκ με ζωντανό λύκο. Αυτό μπορεί και να μη σημαίνει τίποτα, αλλά από το 2ο βιβλίο που έβλεπε τα λυκίσια όνειρα πιστεύω ότι κάτι σημαίνει και κάτι θα παίξει ρόλο στο τέλος

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ζω για την ημέρα που θα δω την Άρυα να λέει

 

Dunsen, Ser Ilyn, Ser Meryn, Cersei, Bonadrug, Gusgoin, Xepeta

 

τότε να σας δω γατάκια τι θα λέτε! :D

 

Χμ προτελευταίος στη λίστα και αυτό το ζαβό βολοδέρνει στο Μπράαβος  :thinking:

νομίζω ότι έχω καλές πιθανότητες να τη σκαπουλάρω :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μπράαβος - Ελλάδα, ένα τσιγάρο δρόμος είναι πια...  :cigar:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 πραγματάκια

 

1. Αρκετοί χαρακτήρες μου φάνηκαν με ελαφρά διαφορετικές προσωπικότητες π.χ. jon snow,o the hound ακόμα και η aria μου φαίνεται χαζό να τριγυρνάει έτσι.

2. Τον βαρέθηκα τον ser davos και τους λόγους του

3. Η sansa ποτέ δεν μ' άρεσε σαν γυναίκα... προχθες μ' άρεσε...

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3069 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εχουν περασει 5,5 σεζον και μπορω να πω οτι η σειρα εχει βρει σιγουρα το τι θελει να πει, εχει παρει μια κατευθυνση οι χαρακτηρες σε γενικες γραμμες ξερουμε ποιοι και τι ειναι.

Ολοι ειχαν τα πανω τους και τα κατω τους, υπηρξαν αποτομες αλλαγες χαρακτηρα για να αντιμετωπισουν σκληρες δυσκολιες, εγιναν κουραστικοι και αλαζονες για εγωιστικους λογους, αντιμετωπισαν διαφορετικου ειδους δυσκολιες σε καθε σεζον για να παραμεινει το ενδιαφερον μεγαλο κλπ.

Απο την αλλη, η Αρυα απο την αρχη της σειρας ψαχνει να βρει την θεση της στον κοσμο, να επιβιωσει, να βρει το καλεσμα της. Σε μια σειρα που 1 στους 3 χαρακτηρες ανακυρηττει οτι θα κατακτησει τον Θρονο ή κατι παρεμφερες κυριολεκτικα σε καθε επεισοδιο (καθε φορα αλλος, αλλα παει και ερχεται) ενα πιο χαμηλων τονων arc ειναι κατι παραπανω απο καλοδεχουμενο. 

 

H αληθεια ειναι οτι στα τελευταια δυο επεισοδια απογοητευτηκα καπως γιατι οι αποφασεις του χαρακτηρα αλλα και η απεικονιση αυτων των πραξεων φωναζουν προχειρο storywriting.

Μενω ομως στο οτι μπορει να γινει πραγματικα ο πιο ενδιαφερον χαρακτηρας, για μενα, στη σειρα.

 

Μεχρι στιγμης οτι βλεπουμε θα μπορουσε να ειναι πολυ καλο backstory για καποιον αδυσωπητο vigilante.

 

(Χαθηκε μεγαλη ευκαιρια οταν της επεστρεψαν την οραση καθως θα μπορουσαν να την αφησουν τυφλη και να ακολουθησει τα χναρια του daredevil )

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Λεπτομέρειες για το φινάλε της 6ης σεζόν του Game of Thrones δόθηκαν στην δημοσιότητα. Το HBO ανακοίνωσε ότι το 10ο επεισόδιο θα είναι χορταστικό σε διάρκεια (συνολικά θα διαρκεί 69 λεπτά, ενώ το αμέσως προηγούμενο θα διαρκεί 60 λεπτά).

Το 8ο επεισόδιο του έκτου κύκλου έχει τίτλο «No One» (Ο Κανένας) και ίσως να αναφέρεται στον Άνθρωπο Χωρίς Πρόσωπο. Η επίσημη σύνοψη του επεισοδίου έχει ως εξής: «Την ώρα που ο Τζέιμι ζυγίζει τις επιλογές του, η Σερσέι απαντά σε ένα αίτημα. Τα σχέδια του Τύριον αποφέρουν καρπούς. Η Άρια έρχεται αντιμέτωπη με μία νέα δοκιμασία».

Από τις εικόνες που έδωσε στη δημοσιότητα το δίκτυο, φαίνεται ότι η Μπριέν και ο Πόντρικ έφτασαν στο Ρίβεραν, όπου δεν αποκλείεται η Μπριέν να συναντηθεί με τον Τζέιμι Λάνιστερ.
Το επεισόδιο 9 θα προβληθεί στις ΗΠΑ στις 19 Ιουνίου και έχει τίτλο «Battle of the Bastards» (Η Μάχη των Μπάσταρδων), πιθανότατα μία αναφορά στους νόθους γιους της σειράς, Τζον Σνόου και Ράμσεϊ Μπόλτον. 

Μπορούμε να υποθέσουμε ότι το επεισόδιο -το οποίο θα έχει διάρκεια 60 λεπτά- θα αναφέρεται στις προσπάθειες του Σνόου να καταλάβει τον έλεγχο του Γουίντερφελ από τον Μπόλτον.



Το φινάλε θα προβληθεί μία εβδομάδα αργότερα και έχει τίτλο «The Winds of Winter». Πρόκειται για τον τίτλο που έχει επιλέξει να δώσει ο συγγραφέας της σειράς βιβλίων Τζορτζ Μάρτιν στο έκτο βιβλίο, τη συγγραφή του οποίου ολοκληρώνει. 

Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, το επεισόδιο θα διαρκεί 69 λεπτά και θα είναι το μεγαλύτερο σε διάρκεια που έχει προβληθεί ποτέ στη σειρά.

ΠΗΓΗ: in.gr

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

OUAOU

 

syrio!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Διαβάζω περίπου 15 χρόνια σε φόρα ότι ο Σύριο και ο Ζακεν Χ'γκαρ είναι το ίδιο πρόσωπο και το βασίζουν στον τρόπο που ο Ζάκεν προστάτεψε την Άρυα από την αρχή φεύγοντας από το Κινγκς Λάντινγκ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20263
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τελικά το είχαμε παρερμηνέυσει το The Dead are coming!!!!!!

Μετά τον Benjen, τον Hound και τον Syrio θα ζωντανέψουν η Katlyn και ο Rob , στο προτελευταιο ο Khal Drogo και ο Tywin και η σειρά θα διαγράψει πλήρη κυκλο με την επιστροφή του Ned Stark και του Robert Baratheon!! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9856
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3083 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

τελικά το είχαμε παρερμηνέυσει το The Dead are coming!!!!!!

Μετά τον Benjen, τον Hound και τον Syrio θα ζωντανέψουν η Katlyn και ο Rob , στο προτελευταιο ο Khal Drogo και ο Tywin και η σειρά θα διαγράψει πλήρη κυκλο με την επιστροφή του Ned Stark και του Robert Baratheon!! :lol:

Τον uncle Ben(jen) και το κυνηγόσκυλο δεν τους είδαμε ποτέ νεκρούς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.