Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25613
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κυρίες και Κύριοι..... ΣΚΛΗΡΟΔΕΤΟ!!!

Τώρα μπορείτε να ηρεμήσετε...  :dog:

Επεξεργασία από archon
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τζαμπα μια εβδομαδα γκρινιας....

Μπραβο στην Καθημερινη! :)

:beer:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9862
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Τα paperback είναι καλύτερα.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@JimSlip 

Υπάρχουν και ιστορίες που βγήκαν μετά το 2008 και είχαν στο σενάριο τον Μπαρκς και σχέδιο Γίππες. Με ένα απλό ψάξιμο στο inducks βρήκα τις εξής ιστορίες:

Κατ' ακρίβειαν, είναι η δεύτερη ανατύπωση σε Μίκυ Μάους της Β' περιόδου. Υπήρξε και ένα μονοσέλιδο της Ζίκε που είχε εμφανιστεί και επί Τερζόπουλου. Σε άλλες εκδόσεις της Καθημερινής υπήρχε επαναδημοσίευση εξωφύλλου σε Σούπερ Μίκυ, μερικές ιστορίες Καρλ Μπαρκς στο Κόμιξ Β' και διάφορα παιχνίδια/σπαζοκεφαλιές σε Ντόναλντ και Σούπερ Μίκυ.

 

Και κοιτάξτε εδώ ψευτιά και παραπληροφόρηση:

attachicon.gifMM.JPG

 

Και το κακό με τις μεγάλες εκδοτικές είναι ότι αν το κάνουν μια φορά, τότε το εφαρμόζουν όλο και πιο συχνά (βλέπε επιπλέον κέρδη λόγω χρήσης προηγούμενων μεταφρασμένων κειμένων, κλπ). Πριν μερικές βδομάδες άρχισαν με μια μονοσέλιδη, τώρα με μια τυχαία ιστορία του Τοπολίνο, και πριν να καταλάβει κανείς τι γίνεται μπορεί να έχουμε μια σειρά επανατυπώσεων στα τεύχη της βασικής έκδοσης των Ντίσνεϋ.

 

Η γνώμη μου είναι ότι οι επανατυπώσεις δεν έχουν πλέον χώρο στις καινούριες εκδόσεις Ντίσνεϋ. Ούτε και μία. Φάγαμε με το ζόρι τόσες πολλές από την προηγούμενη εκδοτική τον καιρό που δεν υπήρχε το inducks και δεν μπορούσαμε να γνωρίζουμε ότι αγοράζουμε τις ίδιες ιστορίες πριν να διαβάσουμε ένα νέο τεύχος, που τώρα εγώ προσωπικά δεν θέλω να ξαναδώ ούτε μία επανατύπωση. Ούτε καν τις κλασσικές ιστορίες. Πόσο μάλλον, τυχαίες ιστορίες του Τοπολίνο.

 

Και εάν κάποιος θέλει να βρει παλιές ιστορίες που εκδόθηκαν στην Ελλάδα πριν από 10 ή 20 χρόνια, υπάρχουν πλέον τόσοι πολλοί τρόποι να βρεθούν παλιά τεύχη με ιστορίες Ντίσνεϋ, που η οποιαδήποτε ιστορία μπορεί να βρεθεί αργά ή γρήγορα.

Συμφωνώ με αυτό αν και δεν πείραξε πολύ η αναδημοσίευση από το Μίννι αλλά ναι καλό θα είναι να μην γίνονται για τους λόγους που είπες. Ανατυπώσεις τρώμε με το κουτάλι και στο ΚΟΜΙΞ εδώ και 8 τεύχη και δεν μπορώ να πω ότι είναι ωραίο συναίσθημα :P Βέβαια για το λόγο αυτό υπάρχουν και τα τομάκια. Έτσι ώστε να αγοράζει κάποιος και παλιές ιστορίες ανατυπωμένες και συγκεντρωμένες.

 

Πάντως όσον αφορά το ΚΟΜΙΞ δεν μπορώ να καταλάβω. Βάλανε τις ιστορίες έτσι ώστα να έχουν γεμάτο το 2016 και μετά να δουν τι θα κάνουν με το 2017 ή επειδή τους έρχεται πιο φθηνά; Αυτές τις βλακείες που λένε περί νέας προσέγγισης ευτυχώς δεν τις χάβει κανένας.  

 

apetusis Έχεις δίκιο αρχίζουν σιγά σιγά και ίσως στο μέλλον να το κάνουν σύστημα να βάζουν ιστορίες ήδη δημοσιευμένες για χαμηλότερο κόστος. Όλα είναι πιθανά. Γιατί το περίμενε ποτέ κανείς αυτοί που είχαν το σλόγκαν <<όχι στις αναδημοσιεύσεις, μόνο νέες ιστορίες>> ότι θα έβαζαν τόσους μήνες ως κεντρικές ιστορίες στο ΚΟΜΙΞ ανατυπώσεις ιστοριών του Ρόσα???

 

 

Πάντως το Μίκυ Μάους μέχρι στιγμής καλά το πάνε, επιφυλάσσομαι όμως για το μέλλον.

Το Μίκυ Μάους νομίζω ότι προς στιγμής πάει πολύ καλά! Τώρα το ΚΟΜΙΞ έχει σφραγιστεί από ότι φαίνεται για το 2016... Εδώ για Χριστούγεννα από ότι φαίνεται θα έχουμε τον μικροσκοπικό τσιγκούνη σαν Χριστουγεννιάτικη :lol:

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

 

 Εδώ για Χριστούγεννα από ότι φαίνεται θα έχουμε τον μικροσκοπικό τσιγκούνη σαν Χριστουγεννιάτικη :lol:

Φοβερός προγραμματισμός  :rainbow:  :giati: Ως γνωστόν άλλωστε τα βακτηρίδια ταιριάζουν πολύ στις ιστορίες χριστουγεννιάτικου πνεύματος  :p3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Μην ανησυχειτε. Θα εχουν προνοησει σιγουρα να περιλαμβανει μαζι με τον Μικροσκοπικο Τσιγκούνη και 3-4 χριστουγεννιατικες 6σελιδες απο τους Δον Χουανιτο Ροντριγκεζ, τον Αρνουλντ Χεντερσον και τον Αλεσιο Σαμπατονι, υπερκαινοφανεις αστερες των στουντιο Ντισνευ.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ως γνωστόν άλλωστε τα βακτηρίδια ταιριάζουν πολύ στις ιστορίες χριστουγεννιάτικου πνεύματος  :p3:

 

Μήπως τα μπερδεύεις με τους καλικάντζαρους...? :lol:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Μην ανησυχειτε. Θα εχουν προνοησει σιγουρα να περιλαμβανει μαζι με τον Μικροσκοπικο Τσιγκούνη και 3-4 χριστουγεννιατικες 6σελιδες απο τους Δον Χουανιτο Ροντριγκεζ, τον Αρνουλντ Χεντερσον και τον Αλεσιο Σαμπατονι, υπερκαινοφανεις αστερες των στουντιο Ντισνευ.

Ξέχασες τον αξεπέραστο Μαξιμίνο Τορταχάδα Αγκιλάρι  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Μήπως τα μπερδεύεις με τους καλικάντζαρους...? :lol:

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το βάζω και εδώ για να πιάσουμε κουβέντα. Νέα ιστορία ο Κάστυ που μάλλον θα είναι συνέχεια της ιστορίας Τα Ορυχεια της Ατλαντίδας από το ΚΟΜΙΞ #5.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Με αυτήν αν δεν κάνω λάθος ολοκληρώνεται η τριλογία της Ατλαντίδας. Η πρώτη ιστορία ήταν Ο Κολοσσός της Ρόδου (Αλμανακο #210), και η δεύτερη η ''Τα Ορυχεία Της Ατλαντίδας'' (ΚΟΜΙΞ#5).

 

Λογικά σε αυτήν την 3η θα έχουμε την εύρεση της Ατλαντίδας και των μυστικών της αλλά και την εξουδετέρωση του Κύκλου των Βιολετί Λαγών, που θέλει να αποκτήσει τα μυστικά αυτά για να κατακτήσει τον κόσμο. Νομίζω ότι μπορούμε να περιμένουμε ένα ακόμη έπος από τον φανταστικό κάστυ! 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με αυτήν αν δεν κάνω λάθος ολοκληρώνεται η τριλογία της Ατλαντίδας. Η πρώτη ιστορία ήταν Ο Κολοσσός της Ρόδου (Αλμανακο #210), και η δεύτερη η ''Τα Ορυχεία Της Ατλαντίδας'' (ΚΟΜΙΞ#5).

 

Λογικά σε αυτήν την 3η θα έχουμε την εύρεση της Ατλαντίδας και των μυστικών της αλλά και την εξουδετέρωση του Κύκλου των Βιολετί Λαγών, που θέλει να αποκτήσει τα μυστικά αυτά για να κατακτήσει τον κόσμο. Νομίζω ότι μπορούμε να περιμένουμε ένα ακόμη έπος από τον φανταστικό κάστυ! 

Ναι και μετά όλα αυτά μαζί σε ένα τομάκι θα ήταν τέλεια :D Ο Κάστυ δεν απογοητεύει ;)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

SPOILER ALERT!!!

:spidey_yeah_that:

 

Κάποιοι δεν διάβασαν τις ιστορίες ακόμη ωρέ!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το πήρα κ γω αν και έχω την πρώτη έκδοση της Νέας Ακτίνας. Το πήρα κυρίως λόγω χαμηλής τιμής - διαφορετικού (και ωραιότερου) εξώφυλλου. 

Δεν το περίμενα τόσο χάλια. Και τι εννοώ; 

Ο χρωματισμός στις ιστορίες είναι α-παί-σι-ος. Χάλι μαύρο. Αν είχε χαρτί εφημερίδας θα έμοιαζε με έκδοση Μίκυ Μάους των '80s. Το σύγκρινα με την πρώτη έκδοση και αν εξαιρέσω τα εξώφυλλα οπισθόφυλλα κλπ της Νέας Ακτίνας είναι ανώτερο.

 

Anwz, τα 4 ευρώ τα ψιλοκλαίω βασικά, μιας και το είχα ήδη. Το συνιστώ μόνο σε όσους δεν έχουν τις ιστορίες που περιέχει. Εγώ είμαι παράδειγμα προς αποφυγείν. :P

 

Γιατί, δηλαδή, τι είχανε τα Μίκυ Μάους των '80s??? Πολύ καλύτερα στο σύνολο, και δεν φθείρονται και τόσο εύκολα όσο τα σημερινά!  :popcorn:  

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου να μην χρησιμοποιούν ψηφιακό χρωματισμό :)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πήρα κ γω αν και έχω την πρώτη έκδοση της Νέας Ακτίνας. Το πήρα κυρίως λόγω χαμηλής τιμής - διαφορετικού (και ωραιότερου) εξώφυλλου. 

Δεν το περίμενα τόσο χάλια. Και τι εννοώ; 

Ο χρωματισμός στις ιστορίες είναι α-παί-σι-ος. Χάλι μαύρο. Αν είχε χαρτί εφημερίδας θα έμοιαζε με έκδοση Μίκυ Μάους των '80s. Το σύγκρινα με την πρώτη έκδοση και αν εξαιρέσω τα εξώφυλλα οπισθόφυλλα κλπ της Νέας Ακτίνας είναι ανώτερο.

 

Anwz, τα 4 ευρώ τα ψιλοκλαίω βασικά, μιας και το είχα ήδη. Το συνιστώ μόνο σε όσους δεν έχουν τις ιστορίες που περιέχει. Εγώ είμαι παράδειγμα προς αποφυγείν. :P

Και εμένα μου ξίνισε αρκετά ο χρωματισμός. Έβγαλα αμέσως τον παλιό τόμο για να συγκρίνω και πραγματικά ο χρωματισμός της Νέας Ακτίνας είναι σκάλες ανώτερος. Γενικά και οι 3 εκδόσεις της Νέας ακτίνας (πέρα από το εξώφυλλο της πρώτης) είναι πολύ ανώτερες και από ποιότητα χρωματισμού αλλά και χαρτιού.

 

Προσωπικά δεν το είχα πάρει από τον Τερζόπουλο, οπότε το τσίμπησα το πρωί με την Καθημερινή, πολύ καλή έκδοση, αξίζει τα λεφτά της.

Να 'μαστε καλά και του χρόνου.

Εάν είναι όμως να την συγκρίνουμε με την έκδοση του Τερζο που την βρίσκεις 7 ευρώ τότε δεν αξίζει :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου να μην χρησιμοποιούν ψηφιακό χρωματισμό :)

Αν σου αρέσει να βλέπεις πύργους με καθε τοιχο σε αλλη αποχρωσξ με πρασινο χρωμα και ουρανό με γκριζογαλανο χρωμα (κ δεν θυμάμαι τι άλλο) λες κ ειναι σε green screen οι χαρακτηρες πάσο. Περί ορεξεως.

 

Κ γω είμαι φαν του ρετρό. Ένας θεός ξέρει ποσο μαρεσει η αίσθηση των παλιών κόμιξ. Άλλο όμως η παλιά τεχνική coloring κ εκτύπωσης κ άλλο ο πρόχειρος χρωματισμός στο photoshop για να λέμε ότι έχει χρωμα...

 

Τεσπα προφανώς δεν φταίει η καθημερινή, έτσι της δώσαμε τις ιστορίες απέξω, έτσι τις έβγαλε.

Επεξεργασία από Digisoul
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

SPOILER ALERT!!!

:spidey_yeah_that:

 

Κάποιοι δεν διάβασαν τις ιστορίες ακόμη ωρέ!

Σωστός :P

 

Δεν ξέρω για σας αλλά δεν χορταίνω το σχέδιο του Κάστυ :) Ανυπομονώ πολύ για την νέα ιστορία. 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

:sorry:  δεν περίμενα ότι σκόπευε κάποιος να το διαβάσει τόσο καιρό μετά. Πάντως μικρό το κακό αποκάλυψα μόνο το πολύ γενικό στόρι της τριλογίας, αξίζει να διαβάσεις τις λεπτομέρειες.  :popcorn:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διάβασα μόνο το 1ο προς το παρόν. Το 2ο είναι στη στοίβα με τα "Προς Διάβασμα Στο Κοντινό ή/και Μακρινό Μέλλον".

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα περίμενε κανείς μετά την ολοκλήρωση της Μεγάλης Βιβλιοθήκης Disney να είχε τα άπαντα του Καρλ Μπαρκς. Προς έκπληξη μου όμως μπήκα στο inducks και εκεί που βγάζει τα στατιστικά πληρότητας ανά δημιουργό, στον Μπαρκς μου έβγαζε 93.7%. Πάτησα να δω ποιές ιστορίες είναι αυτές που έλειπαν απ' τη συλλογή μου και έβγαλε 11 δεκασέλιδες ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Χοσέ Καριόκα, όλες σε σενάριο και μολύβια Μπαρκς (στα μολύβια συμπράττει και κάποιος Χόρχε Κάτο). Πως και αυτές οι ιστορίες δε συμπεριελήφθησαν στη Βιβλιοθήκη;

 

Είναι βραζιλιάνικα ριμέικ, αυτούσιες ιστορίες του Μπαρκς όπου αντικαταστάθηκαν στα καρέ ο Ντόναλντ και οι υπόλοιποι χαρακτήρες με τον Χοσέ Καριόκα και την παρέα του, με γελοίο κατά τη γνώμη μου αποτέλεσμα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9862
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Εγώ άρχισα την Disney συλλογή μου από τότε που ανέλαβε η Καθημερινή. Από της Α' περιόδου είχα 3-4 τεύχη ντόναλντ/μίκυ μάους και αγόρασα μερικά ΚΟΜΙΞ, ΜΜ, Ντόναλντ και Κλασικά από επανακυκλοφορίες, μαζί με αυτά της καθημερινής που αγόραζα. Οπότε σε αντίθεση με πολλούς εδώ μέσα δεν θα έχω πρόβλημα αν αρχίσουν οι αναδημοσιεύσεις ιστορίων. :P Η συγκεκριμένη έκδοση, όπως και οι τόμοι της Μεγάλης Βιβλιοθήκης DISNEY αξίζουν σίγουρα τα €4.00 (πόσο μάλλον μαζί με την εφημερίδα και τα περιοδικά). Δεν έχω την αντίστοιχη έκδοση του τερζόπουλου για να την συγκρίνω αλλά στα comics του περιπτέρου πιστεύω πως της καθημερινής έχουν καλύτερη ποιότητα και ότι γίνονται αλλαγές προς το καλύτερο όπως ήταν η αλλαγή του χαρτιού και (για εμένα τουλάχιστον) τα ματ εξώφυλλα. Στις προσφορές εφημερίδας μάλλον πέφτει λίγο η ποιότητα, αλλά και πάλι οι τόμοι της βιβλιοθήκης πιστεύω πως άξιζαν τα €9.90 που ήταν η κανονική τιμή τους.
 

 

Είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά στην ποιότητα. Ναι θα μου πεις είναι 4 ευρώ αλλά τώρα οι Επίγονοι κάνουν 7 ευρώ εάν τους παραγγείλει κανείς μέσω ίντερνετ και πάει μετά να τους αγοράσει από τα public. Η διαφορά είναι 3 ευρώ. Μικρή αλλά μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. 

Δεν είναι πια διαθέσιμο στο Public.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ειναι ομως στου Τερζό. έστειλε διαφήμιση με email πριν καμια εβδομάδα..

και μαλιστα ειναι η Β' έκδοση

 

Επίσης τα Public στην Κυπρο ειναι γεμάτα..

 

YaHcbn7.png

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτή που βάζεις είναι τρίτη έκδοση, demiscy.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9862
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Μόνο που στο site του τερζόπουλου κοστίζει €9.90 και για δωρεάν μεταφορικά πρέπει να ξεπεράσεις τα €25.
post-31217-0-70822500-1474229204_thumb.png
Σχεδόν €10 πάνω από όσα πλήρωσα για να πάρω την εκδόση της καθημερινής μαζί με τις εφημερίδες/περιοδικά.

Σταμάτησα τα newsletter του τερζόπουλου όταν έστειλε ένα που σου έδινε 10% έκπτωση εάν ψήφιζες ένα βιβλίο μαγειρικής των εκδόσεων του, σε έναν διαγωνισμό του Public.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εκτος απο το οικονομικο εχετε να πειτε τιποτα αλλο για το εν λογω κομικ;;;;

 

Εγω ειχα την πρωτη εκδοση του Τερζο την οποια αποχωριστηκα με εμγαλη μου χαρα. Πιο μετριες ιστοριες (με εξαιρεση αυτη του Ροσα) δυσκολα μαζευεις για να βαλεις σε τομο..

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο καλύτερος χρωματισμός στου Τερζόπουλου που λέτε είναι πχ που έχει κίτρινο το θησαυροφυλάκιο στην ιστορία του Ρόσα;

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτή που βάζεις είναι τρίτη έκδοση, demiscy.

 

Θα το ρωτούσα αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει κάποιος που γνωρίζει.

Πώς ξεχωρίζεις την Β απο την Γ έκδοση?

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2809 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ξερει κανεις με ποιο κριτηριο χαρακτηρίστηκαν ως επιγονοι οι συγκεκριμενοι σχεδιαστες του τομου, απο την στιγμη που οι περισσοτεροι σχεδιαστες λιγο πολυ εχουν επηρεαστει απο το θειο Καρλ;

Επεξεργασία από Συλλεκτης
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-30213-0-97456700-1474283342_thumb.jpg

 

4 απολαυστικές ιστορίες σας περιμένουν στα περίπτερα:

  • ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ 52
    ΑΝ Η ΠΕΡΙΟΧΗ 51 ΚΡΥΒΕΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΥΣΤΙΚΑ, Η ΠΕΡΙΟΧΗ 52 ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΒΕΝΙΡ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ!
  • Μ ΦΑΚΤΟΡ
    ΟΙ ΜΟΥΡΓΟΛΥΚΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΣΩΟΥ ΤΟΥ ΥΠΟΚΟΣΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΥ Μ-ΦΑΚΤΟΡ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΤΙ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΕΙΝΑΙ!
  • ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ
    ΕΝΑΣ ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΗΣ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΠΕΡΝΑ ΚΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΙ Ο ΣΚΡΟΥΤΖ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ
  • ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΝΤΟΜΑΤΑΣ
    Η ΓΙΑΓΙΑ ΝΤΑΚ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΟΙ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΤΗΣ ΛΙΜΝΟΥΠΟΛΗΣ

Ένα τεύχος γεμάτο γέλιο και περιπέτεια, αυτή την Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου (Νο. 119)

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.