Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Ultimate Spider-Man Collection - Radnet (Κουβεντούλα)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

@ hudson  θες να κάνεις ένα edti στο αρχικό σου post και να βάλεις του πίνακες του @ Captain Cooper  για να τους βρίσκουμε εύκολα. 

Εγώ έχω αποφασίσει πως θα τους ταξινομήσω μάλλον χρονολογικά και θα μου ήταν χρήσιμο να το βρίσκω εύκολα, όπως πιστεύω και σε άλλα μέλη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πριν από 1 ώρα, Andysaurus είπε:

@ hudson  θες να κάνεις ένα edti στο αρχικό σου post και να βάλεις του πίνακες του @ Captain Cooper  για να τους βρίσκουμε εύκολα. 

Εγώ έχω αποφασίσει πως θα τους ταξινομήσω μάλλον χρονολογικά και θα μου ήταν χρήσιμο να το βρίσκω εύκολα, όπως πιστεύω και σε άλλα μέλη. 

Οκ

Κάποια στιγμή μέσα στην μέρα, αυτή τη στιγμή μπαίνω από κινητό και δεν γίνεται.

 

edit: Προστέθηκαν στο αρχικό ποστ αυτού του θέματος οι δύο πίνακες του @ Captain Cooper  με τα περιεχόμενα και την χρονολογική σειρά που έχουν οι τόμοι

 

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34884
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  26
  • Reputation:   139
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1713 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικά την συνδρομή των 40 τόμων με έκπτωση 35% την πήρε κανένας?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

3 hours ago, hudson said:

Προστέθηκαν στο αρχικό ποστ αυτού του θέματος οι δύο πίνακες του @ Captain Cooper  με τα περιεχόμενα και την χρονολογική σειρά που έχουν οι τόμοι

 

Κατ` αρχήν, ευχαριστίες! :up:

 

Όμως υπάρχει πρόβλημα με το Dark Mode (το φεγγαράκι πάνω-πάνω δεξιά, δίπλα στις σημαιούλες για τη γλώσσα), τουλάχιστον σε μένα.

Η δεύτερη στήλη (με τους τίτλους) φαίνεται μια χαρά, άσπρα γράμματα σε μαύρο φόντο. Οι άλλες, όμως, είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο / σκούρο φόντο (φεύγει δεξιά, αλλά εντάξει, το σκρολάρω με τη μπάρα από κάτω),.

Εγώ το λύνω μ` ὲνα απλό Control+a (select all), αλλά θα ήταν καλύτερα να φαίνονται όλα κανονικά εξαρχής.

Σ` ευχαριστώ και πάλι!  :)

 

 

         καλή διάθεση πάντα!

                        :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πριν από 1 ώρα, mdd45 είπε:

Τελικά την συνδρομή των 40 τόμων με έκπτωση 35% την πήρε κανένας?

 

την πήραμε διάφοροι ναι. Ένα τεύχος στείλανε και σε εμάς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

23 λεπτά πριν, air nomad X είπε:

 

Κατ` αρχήν, ευχαριστίες! :up:

 

Όμως υπάρχει πρόβλημα με το Dark Mode (το φεγγαράκι πάνω-πάνω δεξιά, δίπλα στις σημαιούλες για τη γλώσσα), τουλάχιστον σε μένα.

Η δεύτερη στήλη (με τους τίτλους) φαίνεται μια χαρά, άσπρα γράμματα σε μαύρο φόντο. Οι άλλες, όμως, είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο / σκούρο φόντο (φεύγει δεξιά, αλλά εντάξει, το σκρολάρω με τη μπάρα από κάτω),.

Εγώ το λύνω μ` ὲνα απλό Control+a (select all), αλλά θα ήταν καλύτερα να φαίνονται όλα κανονικά εξαρχής.

Σ` ευχαριστώ και πάλι!  :)

 

 

         καλή διάθεση πάντα!

                        :)

 

Το διόρθωσα, τουλάχιστον το χρώμα, για το μήκος του πίνακα δεν μπορώ να κάνω κάτι. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Άκουσα πως μετά από ένα διάστημα η συλλογή θα βγαίνει κάθε εβδομάδα αντί για δύο,ισχύει αυτό;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

6 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Άκουσα πως μετά από ένα διάστημα η συλλογή θα βγαίνει κάθε εβδομάδα αντί για δύο,ισχύει αυτό;

 

Ναι. Τα πρώτα 10 τεύχη θα βγουν κάθε 2 εβδομάδες και από το 11ο τεύχος κάθε εβδομάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν δεν έχουμε τα περσινά όπου είχαν πρόβλημα τα εργοστάσια αλλά Μάνθος Φουστάνος και μας κάναν κάτι έξτρα καθυστερήσεις, αρχές Ιουνίου του 2025 θα τελειώσει η σειρά των 60 τευχών και αν δεν πάρει επέκταση. 

Επεξεργασία από Andysaurus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

On 26/2/2024 στο 12:49 ΜΜ, Andysaurus είπε:

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα όπως τα παρουσιάζεις. Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω καθολικά. 

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που νέες κυκλοφορίες έχουν έκπτωση 30 και 40%, Μιλάω και για anubis και για οξυ αφού η συζήτηση γίνεται για comic books.  

Όχι μετά από χρόνο, αλλά μετά από μήνα. Η ενιαία τιμή εφόσον έχει κλείσει ο χρόνος, υπάρχει σε πολλές περιπτώσεις μόνο στα χαρτιά. Εμπόριο είναι και στην Ελλάδα πάντα θα υπάρχουν έμποροι που θα κάνουν του κεφαλιού τους. 

 

Όσον αφορά το eshop της anubis το ΠΟΤΕ που έχεις με κεφαλαία δεν ισχύει σίγουρα.  Τα 50% τα βλέπαμε συχνά μέσα από το eshop τους είτε σε άκυρες ημερομηνίες, είτε σε πακέτα είτε σε περιόδους προσφορών (black friday, batman day κτλ). 

Επίσης και η ΟΞΥ να σου θυμίσω ότι τα τευχάκια hulk, batman κτλ που είχε βγάλει με εφημερίδα και έπειτα τα ανάρτησε στην σελίδα της με συγκεκριμένη λιανική τιμή. Δεν πέρασαν λίγες εβδομάδες όπου και αυτά τα έβγαλε πακέτα σε πολύ χαμηλή τιμή, ακριβώς όπως έκανε και η Radnet. 

 

Η Radnet φυσικά και θα κάνει την προσφορά μέσα από την σελίδα τους και όχι κάπου άλλου για τον απλούστατο λόγο το ότι δεν κάνουν χονδρική σε βιβλιοπωλεία όπως η Anubis και η ΟΞΥ! 

 

Η "Οξύ" φίλε μου τα έβγαλε αφού είχαν περάσει ξεστοκαρίσματα κυριολεκτικά από ένα σωρό βιβλιοπωλεία (ακόμη και ηλεκτρονικά χωρίς φυσικό κατάστημα) και μόνο ως πακέτα. Δεν έδινε αυτόνομα τεύχη με μεγάλες εκπτώσεις. Δε μιλάμε για πακέτα προφανώς, αλλιώς θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε και τα "Anubis Box". Όπως και να 'χει όμως, εκείνα ήταν σε συνεργασία με την εφημερίδα, δεν ήταν τα graphic novels για τα οποία συζητάμε εδώ.

 

Σε ότι αφορά τα 50% έκπτωση της "Anubis", εγώ θυμάμαι μία τέτοια πριν 5+ χρόνια για λίγες ημέρες και αγορά μονάχα μέσω κάρτας, σε ηλεκτρονικο bazaar που έκανε. Όλα τα άλλα χρόνια οι εκπτώσεις της ήταν της πλάκας πλην πέρυσι που έβαλε τα 1+1 δώρο και φυσικά περιόρισε τις αγορές σε εκδόσεις τουλάχιστον 2 ετών πίσω. Όσες άλλες φορές έκανε εκπτώσεις, είτε ήταν το πολύ 30-40% για περιορισμένο διάστημα, είτε 50% απάτη έχοντας προτίστως αυξήσει την αρχική τιμή. Στις περιπτώσεις όλες αυτές, απ' την "Πρωτοπορία", κάποιες φορές την "Πολιτεία" αλλά και το "Public", έβλεπες καλύτερες εκπτώσεις ή ίδιες για χρόνια στα της "Anubis". Έχουν γίνει σχετικές συζητήσεις στο παρελθόν κι εδώ μέσα. Κάθε 4-5 χρόνια παίζει να κάνει όντως μια βαρβάτη προσφορά όπως πέρυσι, αλλά ποτέ με κυκλοφορίες κάτω των δύο ετών. Εάν ωστόσο επιμένεις, αν θέλεις ας μας πεις τι αγόρασες από τις προσφορές αυτές που περίμενες και από τις δύο εκδοτικές που δεν το έβρισκες αλλού το ίδιο πριν ή και καλύτερα, ας πούμε στα έτη 2020-2022.

 

Το χρόνο τον ανέφερα διότι τόσο λέει η νομοθεσία. Ασφαλώς και το κάνουν πολύ νωρίτερα ορισμένοι. Πέρα απ' τα παραπάνω, μάλλον πως δε διαφώνησες καθολικά. Εγώ ανέφερα όλες τις εκδοτικές που βγάζουν κόμικς και έχουν e-shops ανεξαιρέτως κι εσύ έμεινες στις δύο που και πάλι δεν ισχύουν οι παραπάνω ισχυρισμοί σου. Μπορούμε να τα βρούμε φυσικά μέσα από συζητήσεις του φόρουμ, αλλά καλό θα ήταν για αρχή να μας πεις τι σου έλειπε και το αγόρασες απ' τις "βαρβάτες" αυτές προσφορές, έστω από τις δύο εκδοτικές που ισχυρίζεσαι ότι τις έβαλαν. Στις περιπτώσεις των boxes πάλι δε συμφέρει εάν έχεις τα 2 απ' τα 3 ήδη αγορασμένα και τα διάφορα τεύχη έναντι των τόμων που μπαίνουν στα κουτιά αυτά συμπληρωματικά. Στα box συμφέρει όταν δεν έχεις τα περισσότερα απ' αυτά τα οποία προσφέρουν.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

On 26/2/2024 στο 9:22 ΜΜ, O Φρατζάτος είπε:

Υπάρχει κάπου ιστοσελίδα με την αρχική συλλογή (εξωτερικού);  

 

On 26/2/2024 στο 11:04 ΜΜ, SPAWN είπε:

Όχι δυστυχώς 

 

Και όμως υπάρχει. Αλλά ας δούμε με τη βοήθεια του "Greekcomicfan", που μας βρήκε τις 2 σειρές στη "Wikipedia", σε ποιες γλώσσες βρέθηκαν στο "Goodreads":

 

1. "Spiderman: La Colección Definitiva" (Ισπανική σειρά της εκδοτικής "Salvat", όπου θα δείτε και την υπέροχη ράχη της σειράς!)

2. "Homem-Aranha: A Coleção Definitiva" (Πορτογαλική σειρά της εκδοτικής "Loja Salvat")

3. "Spider-Man: Komiksový Výběr" (Τσεχική σειρά που ανέλαβε να την εκδόσει η "Hachette")

 

Η 1η είναι ολόκληρη καταχωρημένη στο "Goodreads", οι Πορτογάλοι και οι Τσέχοι απ' ότι φαίνεται δεν είναι και τόσο μερακλήδες. Όπως και να 'χει, αυτό που βλέπουμε είναι ότι και ΟΙ ΤΡΕΙΣ παραπάνω έχουν μια υπέροχη ράχη και αρίθμηση, ενώ η δική μας δεν έχει τίποτε από τα δύο... Αυτό δεν προμηνύει τίποτα καλό όπως καταλαβαίνετε σε ότι αφορά την πιθανή συνέχεια της σειράς, ενδεχομένως και τη συνέχεια έκδοσης των τόμων με τη σειρά που μας δίνουν τώρα... Δεν τσέκαρα τους τόμους έναν προς έναν, πιθανόν υπάρχουν μικρές διαφοροποιήσεις, οι αντίστοιχες όμως πρέπει πράγματι να είναι αυτές. Καμία από τις τρεις αυτές, ωστόσο, δε φαίνεται να έχει ξεπεράσει τους 60 τόμους... Τους περισσότερους που υπάρχουν στο εξωτερικό, που τους βρήκαν; :thinking: Για λόγους μάρκετινγκ πετάμε ότι να 'ναι;

 

 

EDIT: Απ' ότι διαπιστώνω τώρα, η Τσεχική είναι μάλιστα σκληρόδετη, μάλλον και η Ισπανική... :( Η διαφήμιση της Τσεχικής.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

6 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Η "Οξύ" φίλε μου τα έβγαλε αφού είχαν περάσει ξεστοκαρίσματα κυριολεκτικά από ένα σωρό βιβλιοπωλεία (ακόμη και ηλεκτρονικά χωρίς φυσικό κατάστημα) και μόνο ως πακέτα. Δεν έδινε αυτόνομα τεύχη με μεγάλες εκπτώσεις. Δε μιλάμε για πακέτα προφανώς, αλλιώς θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε και τα "Anubis Box". Όπως και να 'χει όμως, εκείνα ήταν σε συνεργασία με την εφημερίδα, δεν ήταν τα graphic novels για τα οποία συζητάμε εδώ.

 

Σε ότι αφορά τα 50% έκπτωση της "Anubis", εγώ θυμάμαι μία τέτοια πριν 5+ χρόνια για λίγες ημέρες και αγορά μονάχα μέσω κάρτας, σε ηλεκτρονικο bazaar που έκανε. Όλα τα άλλα χρόνια οι εκπτώσεις της ήταν της πλάκας πλην πέρυσι που έβαλε τα 1+1 δώρο και φυσικά περιόρισε τις αγορές σε εκδόσεις τουλάχιστον 2 ετών πίσω. Όσες άλλες φορές έκανε εκπτώσεις, είτε ήταν το πολύ 30-40% για περιορισμένο διάστημα, είτε 50% απάτη έχοντας προτίστως αυξήσει την αρχική τιμή. Στις περιπτώσεις όλες αυτές, απ' την "Πρωτοπορία", κάποιες φορές την "Πολιτεία" αλλά και το "Public", έβλεπες καλύτερες εκπτώσεις ή ίδιες για χρόνια στα της "Anubis". Έχουν γίνει σχετικές συζητήσεις στο παρελθόν κι εδώ μέσα. Κάθε 4-5 χρόνια παίζει να κάνει όντως μια βαρβάτη προσφορά όπως πέρυσι, αλλά ποτέ με κυκλοφορίες κάτω των δύο ετών. Εάν ωστόσο επιμένεις, αν θέλεις ας μας πεις τι αγόρασες από τις προσφορές αυτές που περίμενες και από τις δύο εκδοτικές που δεν το έβρισκες αλλού το ίδιο πριν ή και καλύτερα, ας πούμε στα έτη 2020-2022.

 

Το χρόνο τον ανέφερα διότι τόσο λέει η νομοθεσία. Ασφαλώς και το κάνουν πολύ νωρίτερα ορισμένοι. Πέρα απ' τα παραπάνω, μάλλον πως δε διαφώνησες καθολικά. Εγώ ανέφερα όλες τις εκδοτικές που βγάζουν κόμικς και έχουν e-shops ανεξαιρέτως κι εσύ έμεινες στις δύο που και πάλι δεν ισχύουν οι παραπάνω ισχυρισμοί σου. Μπορούμε να τα βρούμε φυσικά μέσα από συζητήσεις του φόρουμ, αλλά καλό θα ήταν για αρχή να μας πεις τι σου έλειπε και το αγόρασες απ' τις "βαρβάτες" αυτές προσφορές, έστω από τις δύο εκδοτικές που ισχυρίζεσαι ότι τις έβαλαν. Στις περιπτώσεις των boxes πάλι δε συμφέρει εάν έχεις τα 2 απ' τα 3 ήδη αγορασμένα και τα διάφορα τεύχη έναντι των τόμων που μπαίνουν στα κουτιά αυτά συμπληρωματικά. Στα box συμφέρει όταν δεν έχεις τα περισσότερα απ' αυτά τα οποία προσφέρουν.

 

Τα μίσα από αυτά που γράφεις δεν έχουν καμία συνοχή με βάση αυτά που υποστήριζες. 

Αρχικά υποστήριζες ότι η Anubis και η OΞΥ δεν έκαναν ποτέ (με κεφαλαία μάλιστα) προσφορές στην σελίδα τους, σε αντίθεση με την Radnet. 

Στη συνέχεια όταν σου ανάφερα κάποια ενδεικτικά παραδείγματα, αντί να πεις ότι δεν  θυμόσουν,  το άλλαξες και ανάφερες ότι κάναν τις προσφορές ως πακέτα και όχι ως μεμονομένα τεύχη.  Μα και η Radnet τις προσφορές σε πακέτα τις έκανε όχι σε μεμονωμένα τεύχη!!! Δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε μερικές φορές ότι κάνουμε λάθος, ανοίγει παραπάνω τους ορίζοντες μας. 

 

 

Το ότι η Anubis ανέβασε την αρχική τιμή για να κάνει μετά έκπτωση 50% επίσης μου ακούγεται παράλογο. Δεν θυμάμαι να έχω δει κάποια τέτοια πρακτική. Αν έχει γίνει ας το επιβεβαιώσει κάποιο άλλος μέλος του forum.

Επίσης επειδή εσυ θυμάσαι την τελευταία προσφορά πριν 5 χρόνια, δεν σημαίνει το ότι δεν έχει γίνει και τις άλλες χρονιές. 

 

Όσον αφορά γιατί έβαλα αυτές τις δύο εκδοτικές σε σύγκριση με την Radnet, εξηγησα από το αρχικό μου post ότι θα κάνω σύγκριση με εκδοτικές που εκδίδουν ηπερηρωικά.  Είμαι υπέυθυνος για αυτά που γράφω και όχι για αυτά που καταλαβαίνεις. 

Επεξεργασία από Andysaurus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Δεν έκαναν ποτέ μεγάλες προσφορές που να ξεπερνούν τις ήδη υπάρχουσες που έχουμε από τους πρώτους κιόλας μήνες από άλλα βιβλιοπωλεία έγραψα. Αυτό ξαναλέω ότι συμβαίνει μόνο απ' την "Anubis", μια φορά στα 4-5 χρόνια και μέχρι τότε κάποια graphic novels είναι πλέον ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΑ. Το τι "κράτησες" εσύ είναι δικό σου καπέλο. Άλλη φορά να είσαι πιο προσεκτικός. Στα υπόλοιπα είναι όπως ακριβώς τα είπες. "Δε θυμάσαι". Η "Radnet" έκανε σε πακέτα αλλά η σειρά που είχε ήταν μία και οι τόμοι ήταν ίδιοι, επομένως έβγαινε το μέγεθος της προσφοράς για κάθε τόμο με μία απλή αριθμητική πράξη και δεν ήταν απλώς προσφορά, ήταν "σκότωμα" διότι αλλιώς θα τα πετούσαν. Δεν έβαζαν 5 διαφορετικά graphic novels, 10 άσχετους τόμους παλαιότερης σειράς, ένα καπέλο, μία κούπα και ένα σεμεδάκι και νόμιζες εσύ στο τέλος της ημέρας ότι είχες υπερπροσφορά. Που βλέπεις τις ομοιότητες λοιπόν και κουβεντιάζεις για το "τι γίνεται συνήθως"; Αν θέλεις λοιπόν να περιμένεις τέτοιες προσφορές κάθε 4-5 χρόνια ΜΟΝΟ απ' την "Anubis", μπορείς να περιμένεις και να χάσεις κυκλοφορίες! Δε χρειάζεται όμως να παίρνεις κόσμο στο λαιμό σου γράφοντας ασυναρτησίες περί "συνήθειας". Περιμένω ακόμη απ' τις "προσφορές περασμένων ετών" που περιγράφεις ότι συνέβησαν, να μας πεις τι πήρες και πόσο.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ναι @ Mandrake  πήρα πολύ κόσμο στον λαιμό μου. Τους καταδίκασα με αυτό που έγραψα στο forum. χαχα

Είναι μία ηλιόλουστη ημέρα και δεν θέλω να κάτσω να διαφωνήσω πίσω από την οθόνη με έναν άνθρωπο που δεν ξέρω και έχουμε διαφορετικές απόψεις.

Καλή συνέχεια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

17 λεπτά πριν, Andysaurus είπε:

Ναι @ Mandrake  πήρα πολύ κόσμο στον λαιμό μου. Τους καταδίκασα με αυτό που έγραψα στο forum. χαχα

Είναι μία ηλιόλουστη ημέρα και δεν θέλω να κάτσω να διαφωνήσω πίσω από την οθόνη με έναν άνθρωπο που δεν ξέρω και έχουμε διαφορετικές απόψεις.

Καλή συνέχεια. 

 

Αγαπητέ φίλε, μεταξύ μας είναι καλό να πληροφορούμεθα ο ένας απ' τον άλλον. Όχι να παραπληροφορούμεθα. Εγώ με τη σειρά μου κατέθεσα την άποψή μου βάσει των δικών μου εμπειριών, με την όποια προσπάθειά μου στο παρελθόν να "χτυπήσω" με τη σειρά μου εάν προκύψει κάποια τέτοια μεγάλη προσφορά. Αυτό γνωρίζω εγώ, αυτό έχω δει μέχρι σήμερα, newsletters παίρνω διαρκώς από "Anubis" & "Οξύ" εδώ και πολλά χρόνια, εάν ωστόσο με απατά η μνήμη μου, είναι ελεύθερος ο καθένας να μας δείξει μέσα απ' το φόρουμ ότι συνέβη κάτι διαφορετικό, τα τελευταία, ας πούμε, 10 χρόνια. Δε σβήνονται, όλα υπάρχουν εδώ. Από κει και πέρα εάν θέλει κάποιος, μπορεί φυσικά ν' ακολουθήσει αυτό που προτείνεις εσύ. Να περιμένει όσο χρειαστεί προκειμένου ο εκδότης να βγάλει προσφορές της τάξεως του 50% (για να ξεπεράσει εννοώ ακόμη και τα καταστήματα) και αν θα γίνουν ξανά ποτέ αυτές, να μας πει αρχικά τι αναζητούσε και τι τελικά βρήκε. Σ' εμένα δεν "έπιασε" γι' αυτό κλαίω ακόμη εξαντλημένους τόμους που δεν απέκτησα εφόσον δεν τους αγόρασα στην ώρα τους ή τέλος πάντων στις εκπτώσεις που όλοι ξέρουμε (πλην του εκδότη), ας πούμε, των επόμενων 2-3 ετών. Να έχεις την καλημέρα μου!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

32 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Από κει και πέρα εάν θέλει κάποιος, μπορεί φυσικά ν' ακολουθήσει αυτό που προτείνεις εσύ. Να περιμένει όσο χρειαστεί προκειμένου ο εκδότης να βγάλει προσφορές της τάξεως του 50% (για να ξεπεράσει εννοώ ακόμη και τα καταστήματα) και αν θα γίνουν ξανά ποτέ αυτές, να μας πει αρχικά τι αναζητούσε και τι τελικά βρήκε. 

 

Δεν πρότεινα τίποτα τέτοιο. Εγώ ο ίδιος έχω κάνει συνδρομή και δεν περιμένω να βγουν σε προσφορά.

Ξαναδιάβασε αυτά που γράφω.

 

 

Και έχω κάνει συνδρομή γιατί όπως γράφω είναι συνηθισμένη τακτική αλλά όχι σίγουρη.

 

Πιο συγκεκριμένα γράφω το εξής :

"Το θέμα είναι ότι αν θες να το πάρεις όσο είναι hot το προϊόν θα πληρώσεις αλλιώς θα περιμένεις να βγει σε έκπτωση, αν βγει."

"Ο καθένας τα ζυγίζει και διαλέγει"

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Έχουμε βίντεο στο youtube με την παρουσίαση του πρώτου τεύχους της συλλογής, στα κανάλια Sarge tv by Athenscalling και Atticus Rhodes. 

 

Υ. Γ Προτείνω στο φίλο Lord Makro να κάνει ένα βιντεάκι όπου θα συγκρίνει την τωρινή έκδοση της Radnet με τις αντίστοιχες της Anubis και Hachette για τα Marvel Knights, σε περίπτωση που έχει αυτές τις εκδόσεις. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8688
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Στην αρχή του τόμου στην "περίληψη προηγουμένων" έχει αυτη την εικόνα που είναι από το Amazing Spider-Μan. Το Marvel Knights είναι σειρά που αφορά το ίδιο σύμπαν; Υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των 2 τίτλων; 

image.thumb.jpeg.28eb4a623cb717482f49ed2349d78ef1.jpeg

 

13 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Έχουμε βίντεο στο youtube με την παρουσίαση του πρώτου τεύχους της συλλογής, στα κανάλια Sarge tv by Athenscalling και Atticus Rhodes. 

 

Υ. Γ Προτείνω στο φίλο Lord Makro να κάνει ένα βιντεάκι όπου θα συγκρίνει την τωρινή έκδοση της Radnet με τις αντίστοιχες της Anubis και Hachette για τα Marvel Knights, σε περίπτωση που έχει αυτές τις εκδόσεις. 

Ναι βρε παιδιά, όποιος έχει και τις 2 εκδόσεις ας ανεβάσει έστω κάτι! Περιμένω κι εγώ, πώς και πώς, οπτικό υλικό για σύγκριση των 2 εκδόσεων!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

43 λεπτά πριν, theforce είπε:

Στην αρχή του τόμου στην "περίληψη προηγουμένων" έχει αυτη την εικόνα που είναι από το Amazing Spider-Μan. Το Marvel Knights είναι σειρά που αφορά το ίδιο σύμπαν; Υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των 2 τίτλων; 

image.thumb.jpeg.28eb4a623cb717482f49ed2349d78ef1.jpeg

Ναι, αφορά το ίδιο σύμπαν. Μάλιστα στους τόμους 17 και 18 που θα βγάλει η Radnet με τίτλο Ο Έτερος 1 και 2 (που είχε βγάλει στο παρελθόν και η Anubis με τίτλο The Other Εξέλιξη ή Θάνατος) υπάρχει μια ιστορία, ένα cross-over, που διαδραματίζεται και στους δύο τίτλους (μάλλον σε τρεις και στο  Friendly Neighborhood Spider-Man).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5684
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

On 2/3/2024 στο 2:31 ΜΜ, Captain Cooper είπε:

Να αναφέρω επίσης ότι όλοι οι τόμοι περιλαμβάνουν ιστορίες που αποτελούν μέρος της κύριας σειράς κυκλοφορίας του Σπάιντερ-Μαν (main continiuty, Earth 616) εκτός από τους τόμους:

 

9 . Η Κυριαρχία  (Spider-Man: Reign), ο οποίος διαδραματίζεται στην Earth 70237

13. Νουάρ (Spider-Man Noir), ο οποίος διαδραματίζεται στην Earth 90214

 

2 ώρες πριν, theforce είπε:

Στην αρχή του τόμου στην "περίληψη προηγουμένων" έχει αυτη την εικόνα που είναι από το Amazing Spider-Μan. Το Marvel Knights είναι σειρά που αφορά το ίδιο σύμπαν; Υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των 2 τίτλων; 

 

 

1 ώρα πριν, hudson είπε:

Ναι, αφορά το ίδιο σύμπαν. Μάλιστα στους τόμους 17 και 18 που θα βγάλει η Radnet με τίτλο Ο Έτερος 1 και 2 (που είχε βγάλει στο παρελθόν και η Anubis με τίτλο The Other Εξέλιξη ή Θάνατος) υπάρχει μια ιστορία, ένα cross-over, που διαδραματίζεται και στους δύο τίτλους (μάλλον σε τρεις και στο  Friendly Neighborhood Spider-Man).

 

Πράγματι όπως ανέφερα και παραπάνω όλοι οι τόμοι περιλαμβάνουν ιστορίες που διαδραματίζονται στο ίδιο σύμπαν και αποτελούν μέρος της κύριας σειράς κυκλοφορίας του Σπάιντερ-Μαν (main continiuty, Earth 616) εκτός από τους τόμους 9 και 13. Η εικόνα είναι από τον τόμο 60.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φαντάζομαι όλοι παρατήρησαν ότι έχουν την ίδια αρίθμηση τα δύο πρώτα εξώφυλλα του πρώτου τόμου. Δεν ξέρω αν εκεί στη Radnet το κάνουν για γούρι ή για να γίνεται ντόρος, αλλά ομοίως το 2ο και 3ο εξώφυλλο του πρώτου τόμου των κλασικών υπερηρωων είχαν το ίδιο πρόβλημα. Και το λάθος είναι οφθαλμοφανές με ένα απλό ξεφύλλισμα. Άβυσσος η ψυχή του επιμελητή. :lol:

 

Υ. Γ 1. Υπάρχουν πολλές επανεκδόσεις τευχών, όμως με μια ματιά οι τόμοι που δεν διαφοροποιούνται στο ελάχιστο (τα εξτραδάκια δεν λογίζονται) από πρόσφατες εκδόσεις 10ετιας είναι οι παρακάτω :

1. Marvel Knights Spider-Man: Ανάμεσα στους Νεκρούς

7. Spider-Man: Με Τεράστια Δύναμη... 

14. Amazing Spider-Man: H προέλευση 

49. Amazing Spider-Man: Revelations and Until the Stars Turn

57. Το τελευταίο κυνήγι του Κρέιβεν

58. Spider-Man/Black Cat: Ενός κακού μύρια έπονται

60. Amazing Spider-Man: Επιστρέφοντας

(Απο αυτούς το υλικό των #49, 57, 58, 60 έχει κυκλοφορήσει σε έναν ενιαίο τόμο από Anubis και Οξύ). 

 

Υ. Γ 2. Για παλαιότερες εκδόσεις ο τόμος 

21. Amazing Spider-Man: Επιστροφή στο Μαύρο περιέχει επιπλέον τα τεύχη #38-40 από Sensational Spider-Man (vol. 2), τα οποία δεν συμπεριλήφθηκαν στον αντίστοιχο τόμο της Anubis (2010).

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5684
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Άλλο ένα βίντεο για τη σειρά στο youtube

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Captain Cooper είπε:

Άλλο ένα βίντεο για τη σειρά στο youtube

 

Ο συγκεκριμένος κάνει όντως giveaway το πρώτο τεύχος; :lol:

 

Άσχετο, αλλά ψάχνω τους συνδέσμους του @ Mandrake  πιο πάνω με τις ξένες συλλογές και δεν ξέρω αν ήμουν βιαστικός ή αν φταίει η αυτόματη μετάφραση, αλλά δε μπορώ να βρω τους τόμους του Prowler και των Venom/Rhino να μάθουμε ποιες ιστορίες είναι αυτές. 

 

Έχω συμπεράνει ότι το Prowler είναι ή συρραφή παλιών τευχών με την πρώτη εμφάνιση του ήρωα ή η μίνι σειρά που βγήκε το 2016-17. To άλλο έκανα μια σύντομη έρευνα, αλλά δεν έχω βρει κάτι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5684
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Ο συγκεκριμένος κάνει όντως giveaway το πρώτο τεύχος; :lol:

 

Άσχετο, αλλά ψάχνω τους συνδέσμους του @ Mandrake  πιο πάνω με τις ξένες συλλογές και δεν ξέρω αν ήμουν βιαστικός ή αν φταίει η αυτόματη μετάφραση, αλλά δε μπορώ να βρω τους τόμους του Prowler και των Venom/Rhino να μάθουμε ποιες ιστορίες είναι αυτές. 

 

Έχω συμπεράνει ότι το Prowler είναι ή συρραφή παλιών τευχών με την πρώτη εμφάνιση του ήρωα ή η μίνι σειρά που βγήκε το 2016-17. To άλλο έκανα μια σύντομη έρευνα, αλλά δεν έχω βρει κάτι.

 

Η μόνη μαντεψιά που μπορώ να κάνω είναι να περιλαμβάνει ο τομος μεταξύ άλλων το Flowers for Rhino

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το παρέλαβα και εγώ το πολυπόθητο τεύχος. 

 

Νιώθω ότι το έχουν πάρει λίγο πιο ζεστά. 

Το μέγεθος είναι ικανοποιητικό και παρόλο που δεν χορταίνει το μάτι σου όπως στη σειρά με τους κλασικούς υπερήρωες, βολεύει στο διάβασμα και νομίζω οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει να διαβάζουμε σε αυτό το μέγεθος. 

 

Αν και θυμάμαι δεν μου είχε αρέσει καθόλου η ιστορία, θα την ξαναδιαβάσω για το καλό! 

 

Επίσης στη πρώτη σελίδα γράφει Printen in Slovenia. 

Εκεί ήταν και πέρυσι? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

53 λεπτά πριν, Andysaurus είπε:

Το παρέλαβα και εγώ το πολυπόθητο τεύχος. 

 

Νιώθω ότι το έχουν πάρει λίγο πιο ζεστά. 

Το μέγεθος είναι ικανοποιητικό και παρόλο που δεν χορταίνει το μάτι σου όπως στη σειρά με τους κλασικούς υπερήρωες, βολεύει στο διάβασμα και νομίζω οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει να διαβάζουμε σε αυτό το μέγεθος. 

 

Αν και θυμάμαι δεν μου είχε αρέσει καθόλου η ιστορία, θα την ξαναδιαβάσω για το καλό! 

 

Επίσης στη πρώτη σελίδα γράφει Printen in Slovenia. 

Εκεί ήταν και πέρυσι?

Στους κλασικούς υπερήρωες η εκτύπωση γινόταν στην Ισπανία (στο εσωτερικό βέβαια έγραφε το γενικό και αόριστο eu). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Υπέπεσα κι εγώ στο αμάρτημα. Αθέτησα την υπόσχεση προς την ψυχική μου υγεία και έσκασα ένα δίευρο στη Radnet προς ~160 σελίδες τίγκα στους ιστούς και στις αράχνες. Βάζω το βίντεο κι εδώ για να υπάρχει παντοτινά στα άδυτα της κουβεντούλας. Να 'ναι καλά η εταιρεία για να βγάζει συλλογάρες κι εμείς για να τους κράζουμε.

 

 

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 24
  • Respect 6
  • Αστείο 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ω ρε λάθη και κακό ! Παίζει να ξεπεράσανε κάθε άλλη προηγούμενη φορά. Να πούμε ένα τεράστιο μπράβο(για χιλιοστή φορά) στο τιμ επιμέλειας της Radnet για το Spaider-man , καθώς και ένα μπράβο σε εμένα που συγκρατήθηκα και δεν το αγόρασα:clap2:Δεν είναι ωραίο ο κάθε πανάσχετος να διαταράσσει την ψυχική σου ηρεμία. 

 

 

EDIT : @ PhantomDuck  ωραίο το αστείο στο τέλος με το να κάνουν εξελ :lol: Στο πισι τους παίζουν μόνο βιντεάκια απο Λαμποργκίνι να γκαζώνουν στην έρημο της Νεβάδα. Αχ, αυτά τα ανεκπλήρωτα όνειρα !

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

38 λεπτά πριν, PhantomDuck είπε:

Υπέπεσα κι εγώ στο αμάρτημα. Αθέτησα την υπόσχεση προς την ψυχική μου υγεία και έσκασα ένα δίευρο στη Radnet προς ~160 σελίδες τίγκα στους ιστούς και στις αράχνες. Βάζω το βίντεο κι εδώ για να υπάρχει παντοτινά στα άδυτα της κουβεντούλας. Να 'ναι καλά η εταιρεία για να βγάζει συλλογάρες κι εμείς για να τους κράζουμε.

 

 

Πολλά συγχαρητήρια για το βίντεο. Ευελπιστώ κάποιος από την εταιρεία να λάβει υπόψη του τα όσα πολύ σωστά αναφέρεις σε αυτό. Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να ήσουν ο επιμελητής της συλλογής, μαζί με τον φίλο ilias στη μετάφραση αλλά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4280
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Καταρχήν συγχαρητήρια στον @ PhantomDuck  για το εξαιρετικό και αναλυτικό βίντεο.

Είμαι πεπεισμένος ότι δεν έχουν επαγγελματία μεταφραστή αλλά κάποιον υπάλληλο που απλά θα έχει κανένα proficiency και κάνει την δουλειά χρησιμοποιώντας και την αυτόματη μετάφραση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.