Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

9 ώρες πριν, hudson είπε:

Σε αυτό το κομμάτι πάντως δεν έφταιγε η Radnet αλλά αποκλειστικά η ACS της περιοχής μου.

Είναι ό,τι να 'ναι πολλές φορές αλλά πλέον έχουν βάλει κι αυτοί ACS point και δε χρειάζεται να τους δεις καν, τουλάχιστον στην Αθήνα. Ίσως μπορείς να συνεννοηθείς μαζί τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1854 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβάστηκαν μετά από καιρό και λίγο προσπάθεια όλα τα τεύχη της συλλογής.

 

Είχα μείνει πίσω στην ανάγνωση και είχα αφήσει περίπου 20 τεύχη αδιάβαστα. Οπότε ξεκίνησε πριν κάνα μήνα περίπου ο μαραθώνιος ανάγνωσης και τον τελευταίων τευχών. Ξεκίνησε καλά καθότι στην αρχή έπιασα τα spiderman και ff4 που μου είχαν μείνει και επειδή είχα καιρό να διαβασω μου είχε λείψει μπορώ να πω . Τα τελευταία τεύχη πάντως, έκανα μεγάλη προσπάθεια να τα διαβάσω. Παρακάτω βάζω την τελική κατάταξη με τις ιστορίες των ηρώων μαζί με ένα σχόλιο.

 

Σπιντερμαν : Εξ αρχής έπαιζε πολύ δυνατά. Αν και οι FF στην αρχή μου άρεσαν περισσότερο, όταν οι ιστορίες ξεκίνησαν να επικεντρώνονται περισσότερο στον Πήτερ Πάρκερ και τα προβλήματα του, σιγά σιγά άρχισε να παίρνει την πρώτη θέση για εμένα. Αν συνεχιζόταν η σειρά μόνο με τις ιστορίες του, σαφώς και θα συνέχιζα καθώς μου αρεσαν οι ιστορίες.

 

Fantastic Four: Ξεκίνησε μακράν ως η πιο δυνατή σειρά και παρέμεινε έτσι για πολλά τεύχη για εμένα. Νομίζω λίγο μετά το Doomsday έκανα μια κοιλιά και στα τελευταία τεύχη ο Σπιντερμαν έκανε την προσπέραση για μένα. Αν συνεχιζόταν μόνο οι ιστορίες τους σαφώς και θα συνέχιζα.

 

Θορ: Η ευχάριστη έκπληξη. Δεν ξεκίνησε καλά , αλλά μόλις μπήκαν μέσα Άσγκαρντ και Λόκι, Οντίν κτλπ οι ιστορίες έγιναν πολύ καλές. Και εδώ θα συνέχιζα κανονικά τις ιστορίες.

 

Daredevil : Αν και ξεκίνησε αρκετά αδιάφορα, γινόταν όλο και καλύτερα και  τα τελευταία τεύχη μου άρεσαν . Ίσως φταίει ότι είχαν λιγότερα μπαλονάκια σε σχέση με τα αλλα , και διαβάζοντας πιο εύκολα. Αν συνεχιζοντουσαν οι ιστορίες δεν είμαι σίγουρος αν συνέχιζα καθοτι υπήρχαν πολλές μέτριες ιστορίες.

 

Avanegers: Οσο ήταν το βασικό καστ είχε ένα ενδιαφέρον . Επίσης όταν άλλαξε είχε ενδιαφέρον, καθότι οι πρώτες ιστορίες μετά την αλλαγή ήταν καλές. Γρήγορα όμως προσωπικά με κουρασαν και κατέληξαν επαναλαμβανόμενες. Αν συνεχιζόταν η σειρά με μόνο ιστορίες τους και εδώ όπως και στο daredevil δεν είμαι σίγουρος αν θα συνέχιζα .

 

Iron Man: Ξεκίνησε αρκετά καλά. Μάλιστα στα πρώτα τεύχη ήταν στο τοπ 3 μου μαζί με FF & Spiderman και μέχρι να πάρει και μπροστά το Θωρ. Έχασε όμως γρήγορα το ενδιαφέρον του και έπεσε και αυτό στην επαναλαψημοτητα των ιστοριών. Εδώ αν συνέχιζε η σειρά δεν θα συνέχιζα.

 

Χ-men: τα πρώτα τεύχη με είχαν κουράσει πάρα πολύ. Είχαν παρά πολλά μπαλονάκια και ανούσιους διαλόγους που πραγματικά έκανα προσπάθεια να τα διαβάζω. Στην συνέχεια κάπως καλύτερα τα πράγματα , αλλά δεν κατάφερε ποτέ να με κερδίσει σαν σειρά. Και εδώ δεν θα συνέχιζα.

 

Καπτεν Αμέρικα: Οι ιστορίες που μίλαγαν για το παρελθόν του είχαν ενδιαφέρον. Ήταν λίγο αδιάφορο και συν το γεγονός ότι ο καπτεν παίζει να είναι και ο λιγότερο αγαπημένος μου ήρωας . Αν συνέχιζε ξανά δεν θα συνέχιζα.

 

Χαλκ: Αδιάφορο και κουραστικό , δεν θυμάμαι ούτε μια ιστορία που να έχει μείνει η να ξεχωρίζω από τιε άλλες. Μπήκε από τα πρώτα τεύχη τελευταιο και δεν κατάφερε ποτέ να ξεκολλήσει από εκεί. Και όπως καταλάβατε δεν θα συνέχιζα .

 

Τελικός απολογισμός: Θα κρατήσω όπως έχω πει την μεγάλη ιστορική & συλλεκτική αξία των ιστοριών και το γεγονός ότι για πρώτη φορά τις είχαμε σε χρονολογική σειρά στην Ελλάδα και από την αρχή. Προσωπικά υπήρχαν στιγμές που πέρασα όμορφα , άλλες φορές που κουραστικά, αλλά σίγουρα είχε ενδιαφέρον να βλέπεις την ιστορία όλων αυτών των ηρώων από την αρχή. Κρίμα που δεν θα συνεχιστεί , καθώς θα ήθελα να φτάναμε και σε επόμενες δεκαετίες. 

 

Δεν θα μείνω στα λάθη και σε όλα αυτά που έχουμε ξανασυζητήσει πολλές φορές , αλλά αν άλλαζα κάτι καθαρά σαν αναγνώστης στην σειρά , θα ήταν να είχα μέσα λιγότερους ήρωες και 15ημερη κυκλοφορία, καθώς το εβδομαδιαίο, ήταν από πλευράς τσέπης αλλά και ανάγνωσης, κουραστικό. 

 

Τέλος με τα καλά και τα κακα, πιστεύω ότι αξίζει και ένα μπράβο στην Radnet για το δύσκολο εγχείρημα που είχε και για την απόφαση που πήρε και μας έφερε αυτή την συλλογή , αλλά και για όλες αυτές τις στιγμές κουβέντας και καλαμπουριου που μας πρόσφερε μέσα στο φόρουμ η συγκεκριμένη σειρά. 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Πολυ ριψοκίνδυνη η radnet . Πρώτα χάνει την εμπιστοσύνη των συνδρομητών με το να σκοτώσει τα τεύχη μερικες μέρες από την απότομη λήξη της συλλογής κάνοντας τους να νιώθουν ηλίθιοι για την συνδρομή  η την αγορά τευχών στην κανονική τιμή  ( και εγώ μέσα ) και τώρα εάν επαληθευτούν τα σενάρια για επανέκδοση ιστοριών Spider-Man  . Θεωρω πλέον ότι η radnet  ακολουθεί τυχοδιωκτική  πορεία και παρότι είμαι ο σουπερ μαζοχτρας των κόμικς θα τους ρίξω άκυρο για αυτή την επανέκδοση .  Υπάρχουν και όρια σε όλα . Είπαμε να στηρίξουμε τις ελληνικές  εκδοτικές αλλά όχι και να μας περνάνε για μλκς. 

Επεξεργασία από nikos99
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καταλαβαίνω ότι όσοι έχετε αγοράσει τα τεύχη της σειράς Ultimate Spider-Man από Anubis δε θα επενδύστε σε αυτή. Πιθανόν να αγοράσετε τους 9-10 τελευταίους τόμους για να ολοκληρώσετε την έκδοση. Όμως η νέα γενιά αναγνωστών δεν έχει διαβάσει αυτές τις ιστορίες, όπως και κάποιοι που ξεκίνησαν να αγοράζουν εκ νέου κόμικς λόγω της SEC. Σε αυτούς απευθύνεται αυτή η συλλογή. Επίσης αναφέρεσαι για τυχοδιωκτισμο από τη μεριά της Radnet και θα συμφωνήσω με την ευρεία έννοια, αφού δεν είναι εταιρεία που εμπορεύεται αποκλειστικά έντυπες εκδόσεις. Προσπαθεί να εκμεταλλευτει το κενό που θα υπάρξει με τον τερματισμό της συλλογής της Hachette, καθώς και τη δημοφιλία του ήρωα, ενώ το κόστος αγοράς των δικαιωμάτων της συλλογής από τη Marvel, πιθανόν να είναι χαμηλότερο από τη SEC. Συναφώς φαίνονται ευνοϊκές οι συνθήκες για να βγάλει τη συγκεκριμένη συλλογή στην αγορά του περιπτέρου. Όμως η επιτυχία της δεν μπορεί να προδικαστει αφού δεν είναι "Amazing Spider-Man". 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Με μεγάλη χαρά θα έπαιρνα την συλλογή αυτή παρόλο που έχω διαβάσει την παλιά σειρά ως εκεί που έφτασε.  Όμως φίλε @ karolos79   ήταν χοντρή η πατάτα του σκοτώματος των τόμων της προηγούμενης σειράς.  Θυσίαζα (κυριολεκτικά) κάθε Παρασκευή ένα ποσό, στήριζα την σειρά και σε λίγο καιρό μου τα πετάει σε τιμή 50% και 70% χαμηλότερα; Αυτά δεν τα συγχωρεί η αγορά . Πως θα με διαβεβαιώσει η εταιρεία ότι αυτό που θα πάρω 10  σήμερα δεν θα το βάλει 4 αργότερα; 

Προτιμώ να είμαι στην πολυθρόνα μου χαιδεύοντας την γάτα μου με σατανικό χαμόγελο περιμένοντας το εκκρεμές να χτυπήσει την ώρα της προσφοράς παρά να την ξεκινήσω την συλλογή άμεσα. Λογική και η δική σου άποψη με διαφορετικό από το δικό μου αισιόδοξο πνεύμα αλλά φοβάμαι ότι δεν θα πιάσει επιχειρηματικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Σίγουρα μεγάλο φάουλ ήταν το "σκότωμα" της SEC μετά από λίγους μήνες. Όμως επειδή προσπαθώ να μπω στα παπούτσια της εταιρείας, θεωρώ ότι αυτή η προσφορά βγήκε τόσο σύντομα λόγω του μεγάλου τιράζ. Επίσης πιθανόν να είχαν - έχουν έλλειψη ρευστότητας, ακόμη και χώρου εναποθηκευσης. Άρα αναγκάστηκα κατέφυγαν στο ξεπούλημα των τόμων σε αυτή την τιμή και μάλιστα δεν εξαιρεθηκε καμία συλλογή τους από αυτό. Όμως οι παραπάνω λόγοι δεν αποτελούν άλλοθι για την εταιρεία, γιατί μας "αδειασαν" ως συλλέκτες με την ενέργεια αυτή και έχασαν την αξιοπιστία τους. Θα τους είχα "συγχωρήσει" μόνο αν η προσφορά αυτή συνέβαλε στην επέκταση τη SEC, πράγμα που τελικά δεν ευοδωθηκε. :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Νομιζω ότι θα πρέπει να ξεχωρίσουμε την αξία της συλλογής που είναι αναμφισβήτητη και την συμπεριφορά της εταιρίας που είναι τραγική  . Και ρωτάω εγώ τώρα ακόμα και να θέλω να πάρω την συλλογή σαν τρελός γιατί να μην την πάρω στο τελος με σκοτωμένη τιμή η ακόμα και εάν δεν την σκοτώσουν στην κανονικη και να τρέξω τώρα . Αυτό δεν το σκέφτονται ότι υπάρχουν άνθρωποι που την θέλουν αλλά δεν θα πάνε να την πάρουν από την αρχή με αποτέλεσμα να δουν μειωμένες πωλήσεις άσε που ποιος λέει ότι θα την τελειώσουν την σειρά και δεν θα την κόψουν όπως την προηγούμενη .

απο marketing τρέλα χάλια . 

Επεξεργασία από nikos99
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θέλω να πιστεύω και εύχομαι η ράχη να μην συνεχίζεται με νούμερα σε αυτή τη συλλογή, δε μπορω να παίρνω πάλι τεύχος που έχω σε άλλη συλλογή 2η φορά, αλλά και γω είμαι επιφυλακτικός για το τι να κάνω γιατί με τη radnet την πάτησα δύο φορές, μια τα Χριστούγεννα που έβαλε 10 τόμους κάτω από 30 ευρώ δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό και δεύτερη στο μπαζαρ βιβλιου, τέλος πάντων θα δούμε στις 29 την ποιότητα και για λίγους ή και όχι την ράχη 🤣 και αποφασίζουμε 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

4 hours ago, nikos99 said:

άσε που ποιος λέει ότι θα την τελειώσουν την σειρά και δεν θα την κόψουν όπως την προηγούμενη .

 

Η δική μου εντύπωση είναι ότι δεν την έκοψαν την προηγούμενη.

Πρώτα απ`ὸλα γιατί, θεωρητικά τουλάχιστον, υπάρχει πιθανότητα να συνεχιστεί.

Κι έπειτα γιατί δεν είπαν ότι θα βγάλουν 350 τόμους. Ὀσους είπαν ότι θα βγάλουν, τους έβγαλαν.

Ιδιαίτερα στην τελευταία φάση (ως το 90) είδαμε ότι,παρά τα προβλήματα, κράτησαν τον προγραμματισμό τους και τα έβγαλαν όλα, ακόμα και το (αρχικά ελαττωματικό) Captain America.

Από τα παραπάνω εγώ συμπεραίνω ότι πρόκειται για αξιόπιστη εταιρεία, κι ότι αν μας πει ότι θα βγάλει μια σειρά ολόκληρη, θα τη βγάλει ολόκληρη.

 

       :spidey_yeah_that:

 

 

         καλή διάθεση πάντα!

                      :)

 

 

Υ.Γ.; Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα την πάρω κιόλας! :D

Καλά, θα δω...  :)

 

Επεξεργασία από air nomad X
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έχουμε τη νέα συλλογή της Radnet

 

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η συλλογή τελικά δεν είναι αυτή που πιστεύαμε. Είναι ακόμα καλύτερη. Μπήκα στην ιστοσελίδα της Radnet και έμεινα έκπληκτος διαβάζοντας τους τίτλους των τόμων. 

Αδιαμφισβήτητα είναι συλλογή για συνδρομή. 

 

Υ.Γ. 1 Βιάστηκα να αγοράσω κάποιες από αυτές τις ιστορίες στα αγγλικά(π.χ. Το Έπος Των Κλώνων, Maximum Carnage) ενώ αρκετά από αυτά τα έχω από άλλες ελληνικές εκδόσεις. Ωστόσο δεν θα παραλείψω τεύχος γιατί αυτή η συλλογή είναι ωραίο να την έχει κάποιος ολόκληρη και ομοιόμορφη.

 

Υ.Γ. 2 Το μόνο που μένει να δούμε είναι η ποιότητα που θα παρέχει η Radnet. Εύχομαι να είναι όπως της Hachette ή καλύτερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

50 min ago , ajuli said:

Το μόνο που μένει να δούμε είναι η ποιότητα που θα παρέχει η Radnet. Εύχομαι να είναι όπως της Hachette ή καλύτερη.

 

Μπα με 9 ευρω τιμη οσο δηλαδη και η συλλογη "κλασσικοι ηρωες" ψιλιαζομαι οτι θα ειναι της ιδιας ποιοτητας δηλ με μαλακο εξωφυλλο κτλ  Αλλα θα το δουμε 100% οταν βγει με το καλο (ή νωριτερα αν κανουν κανα βιντεο παρουσιαση κτλ)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4282
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, ajuli είπε:

Η συλλογή τελικά δεν είναι αυτή που πιστεύαμε. Είναι ακόμα καλύτερη. Μπήκα στην ιστοσελίδα της Radnet και έμεινα έκπληκτος διαβάζοντας τους τίτλους των τόμων. 

 

Λινκ;

 

edit

άκυρο το βρήκα.

 

brave_c1uzDTKCwc.pngbrave_4xOqrHRLqM.png

 

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36284
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  59
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φιλε LELIS καλημερα,,σχεδον στο συνολο οσων  αναφερεις συμφωνω μαζι ςου . Οι ενστασεις μου αφορουν τους τιτλους του ΚΑΠΤΑΙΝ ΑΜΕΡΙΚΑ  ειδικα  με τον FALCON  , το Γερακι για τους παλιους , εχει ορισμενες πολυ καλες στιγμες και κυριως των ΕΚΔΙΚΗΤΩΝ ,που στη δεκαετια  του 70 κατα γενικη ομολογια , εκδοθηκαν καποιες απο τις πιο εμβληματικες ιστοριες , οχι μονο του συγκεκριμενου τιτλου , αλλα  και ολοκληρης της MARVEL  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έκανα ήδη συνδρομή για τους 40 πρώτους τόμους. Πόνεσε λίγο το ποσό επειδή είναι αρκετό για να πληρωθεί με την μία αλλά σε βάθος χρόνου θα φανεί το κέρδος. Εξάλλου οι ιστορίες είναι must.

Μένει να δούμε πόσο καλό είναι σε ποιότητα. Η αλήθεια είναι ότι δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα με την ποιότητα των Κλασικών Υπερηρώων αλλά ίσως η Radnet βελτιώθηκε λίγο για να κρατήσει τα προσχήματα.

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

14 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Έκανα ήδη συνδρομή για τους 40 πρώτους τόμους. Πόνεσε λίγο το ποσό επειδή είναι αρκετό για να πληρωθεί με την μία αλλά σε βάθος χρόνου θα φανεί το κέρδος. Εξάλλου οι ιστορίες είναι must.

αλλά ίσως η Radnet βελτιώθηκε λίγο για να κρατήσει τα προσχήματα.

 

Για τη Radnet μιλαμε αν το ξέχασες :lol: Θα εκπλαγώ αν άλλαξε το παραμικρό.

 

Πάντως καλά έκανες και τα σήκωσες όλα. Εφοσον θα τα πάρεις να γλυτώσεις ότι μπορείς. Τα λεφτά θα φυγουν που θα φύγουν. Τι σημερα τι σε 5 μηνες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μίλησα με την Radnet σήμερα το πρωί για μια διευκρίνηση για την παραγγελία μου και ρώτησα αν έχει ζήτηση η νέα συλλογή. Μου απάντησε η κοπέλα ότι γίνεται χαμός από παραγγελίες συνδρομών. 

Επίσης είπε ότι μέχρι τις 29 του μήνα θα ισχύουν οι προσφορές των 25 και 35 % . Μετά θα επανέλθουν στην έκπτωση των 15% . (Δεν ξέρω αν υπήρξε παρόμοια  προσφορά και με τους Κλασικούς Υπερήρωες). 

 

 

Υ.Γ. Μου έδωσε η Radnet αποκριάτικο κουπόνι. Ένα των 20€ και ένα των 35€ .

Δεν θα τα χρησιμοποιήσω εγώ. Ισχύουν ως 19/03 . Αν τα θέλουν κάποια άτομα να αγοράσουν π.χ. την συνδρομή να τους τα δώσω.

 

Επεξεργασία από ajuli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  180
  • Reputation:   1228
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Γίνεται χαμός με παραγγελίες συνδρομών σε μια συλλογή που δεν έχει ανακοινωθεί πουθενά χωρίς καμία διαφήμιση, με κοστος που φτάνει τα 230+ ευρώ, μέσα σε δύο μέρες.

 

Η radnet νομίζει ότι μιλάει με 10χρονα μάλλον :out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, diotsoumas είπε:

Γίνεται χαμός με παραγγελίες συνδρομών σε μια συλλογή που δεν έχει ανακοινωθεί πουθενά χωρίς καμία διαφήμιση, με κοστος που φτάνει τα 230+ ευρώ, μέσα σε δύο μέρες.

 

Η radnet νομίζει ότι μιλάει με 10χρονα μάλλον :out:

 

Προπαρήγγειλαν 10 άτομα = Γίνεται χαμός δεν τους προλαβαίνουμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Οι Κλασικοί Υπερήρωες τώρα και σε κομικσάδικα

https://solaris.gr/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

46 λεπτά πριν, hudson είπε:

Οι Κλασικοί Υπερήρωες τώρα και σε κομικσάδικα

https://solaris.gr/

Αν είχε προωθηθεί η συλλογή σε κομικσάδικα όσο ήταν ακόμη σε κυκλοφορία, θεωρώ θα είχε καλύτερη τύχη και θα ήταν ενεργή μέχρι σήμερα. Αχ ρε radnet.. 

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το solaris έχει όλα τα Νο1 από κάθε ήρωα, εκτός του Daredevil που έχει το Νο2 :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 8/3/2024 στο 7:37 ΜΜ, hudson είπε:

Οι Κλασικοί Υπερήρωες τώρα και σε κομικσάδικα

https://solaris.gr/

 

Και γουστάρω άσχημα που λέτε! Βλέπεις τα κόμικς αυτά ξανά στον 2ο φυσικό τους χώρο (εφόσον στα περίπτερα δεν υπάρχουν πλέον...), που πάει εκεί κάποιος, τα βλέπει μπροστά του και ψωνίζει! Πολύ καλή κίνηση απ' το "Solaris" να πάρει στοκ! Τέρμα λέμε πια με πολτοποιήσεις και ιστορίες όπως γινόταν παλιά. :out: Κάθε κόμικ να βρει κάτοχο, έστω και καθυστερημένα, σε φυσιολογικές τιμές! Μακάρι να είχε το budget και να το έκανε η "ΛΕ.ΦΙ.Κ." και να ξέρεις ότι θα βρεις εκεί ότι απέμεινε, όπως εάν μπορούσε να το κάνει και στο στοκ του Χρήστου Τερζόπουλου! Στα 7.65€ άλλωστε, είναι βέβαιο ότι μακροπρόθεσμα θα έχεις κέρδος. Ο χαμένος είναι δυστυχώς ο εκδότης με τόσα απούλητα...

 

On 8/3/2024 στο 8:42 ΜΜ, hudson είπε:

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το solaris έχει όλα τα Νο1 από κάθε ήρωα, εκτός του Daredevil που έχει το Νο2 :thinking:

 

<καταστροφολογία mode on> Ναι, αυτό συμβαίνει επειδή τελικά ο Daredevil είναι αυτός που πούλησε και όχι ο Spider-Man, η "Radnet" δε μέτρησε καλά τις ντάνες που είχε (τι πρωτότυπο!) και αποφάσισε λανθασμένα να πάρει τα δικαιώματα για τον Spider-Man. Χάρηκε με τις πωλήσεις του 1ου τόμου στα 2€ που έχει χασούρα, αλλά απ' τον 2ο κι έπειτα τι γίνεται; Είναι ζήτημα αν θα ολοκληρωθεί η σειρά, πάνε τα λεφτά των συνδρομητών... :( </καταστροφολογία mode off>

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα βρεθεί κόσμος που θα θέλει να αγοράσει, αν όχι όλα, κάποια τεύχη από αυτή τη συλλογή. Δεν σημαίνει ότι όταν κάτι δεν πουλάει στα περίπτερα τη στιγμή που θα βγει, ότι δεν θα πουλήσει και μακροπρόθεσμα. Βλέπετε τι γίνεται με τις εκδόσεις βιβλιοπωλείου, μετά από κάποια χρόνια εξαντλούνται.

Και αυτή η συλλογή αν μπει σε βιβλιοπωλεία και κομικσάδικα, κάτι θα κάνει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33690
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  32
  • Reputation:   113
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

επειδή έχω χάσει όλη την συλλογη σχεδόν( έχω μονο τα πρώτα 11 τεύχη), σκέφτομαι να αρχίσω να τα μαζεύψ σιγα σιγά, αξίζει να τα πάρω απο το site της radnet ή να ψαχτώ αλλού?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πλάκα κάνεις; Που αλλού θα βρεις 10 τόμους 25 ευρώ;

 

MARVEL κλασικοί υπερήρωες - πακέτο 10 τόμων (radshop.gr)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

19 hours ago, daredevil21 said:

Αν είχε προωθηθεί η συλλογή σε κομικσάδικα όσο ήταν ακόμη σε κυκλοφορία, θεωρώ θα είχε καλύτερη τύχη και θα ήταν ενεργή μέχρι σήμερα. Αχ ρε radnet.. 

 

19 hours ago, hudson said:

Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα βρεθεί κόσμος που θα θέλει να αγοράσει, αν όχι όλα, κάποια τεύχη από αυτή τη συλλογή. Δεν σημαίνει ότι όταν κάτι δεν πουλάει στα περίπτερα τη στιγμή που θα βγει, ότι δεν θα πουλήσει και μακροπρόθεσμα. Βλέπετε τι γίνεται με τις εκδόσεις βιβλιοπωλείου, μετά από κάποια χρόνια εξαντλούνται.

Και αυτή η συλλογή αν μπει σε βιβλιοπωλεία και κομικσάδικα, κάτι θα κάνει.

 

Ένα σενάριο είναι, όταν τελειώσει η συλλογή με τον Spider-Man, να συνεχίσει η συλλογή "Κλασικοί Υπερήρωες".

 

          καλή διάθεση πάντα!

                    :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, air nomad X είπε:

Ένα σενάριο είναι, όταν τελειώσει η συλλογή με τον Spider-Man, να συνεχίσει η συλλογή "Κλασικοί Υπερήρωες".

 

 

To υπερεύχομαι :pray:

 

Προβλέπω ο @ constantinople  να φωναζει σαν τον σπικερ στο καλαθι του Διαμαντιδη , το γνωστό "το βαλε"

 

ΤΟ ΒΓΑΛΕ ! ΤΟ ΒΓΑΛΕ ! :dimis2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

To υπερεύχομαι :pray:

 

Προβλέπω ο @ constantinople  να φωναζει σαν τον σπικερ στο καλαθι του Διαμαντιδη , το γνωστό "το βαλε"

 

ΤΟ ΒΓΑΛΕ ! ΤΟ ΒΓΑΛΕ ! :dimis2:

ΠΟΙΟΣ; ΠΟΙΟΣ; ΒΓΑΛΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Offtopic αλλά πολύ συγκινητική στιγμή τότε με την επίσημη αγαπημένη! Και φυσικά ο σπικερ τότε ήταν ο Βασίλης Σκουντης. 

 

Και φυσικά δεν θα με χαλάσει καθόλου να συνεχίσουν οι κλασικοί υπερήρωες κάποια στιγμή. Όσο ζω ελπίζω! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.