Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Αν συνεχίσει να δημοσιεύει ολόκληρες μεγάλες ιστορίες χωρίς να τις σπάει θα είναι .. :yahoo:

 

Σίγουρα είναι πολύ καλό που δεν σπάνε τις ιστορίες αλλά στις συγκεκριμένες ιστορίες έγινε το ίδιο και στο Topolino στην Ιταλία. Αν είναι πράγματι αυτή η ιστορία των 85 σελίδω που θα δημοσιευθεί τότε αναγκαστικά θα σπάσει. Εξώφυλλα, οπισθόφυλλα, αξιοπερίεργα, ανέκδοτα, μονοσέλιδες ιστορίες, διαφημίσεις κτλ σίγουρα θα ξεπερνούν τις 15 σελίδες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ξέρω πως όσα θα γράψω παρακάτω θα "επισύρουν την μήνιν" των "Τζικολατρών" φίλων. ΄Ανοιξα σήμερα το καινούργιο Μίκυ Μάους και άρχισα περιχαρής να διαβάζω μια νέα πολυσέλιδη ιστορία με ήρωα τον αγαπημένο μου Μίκυ. ΄Ομως, όσο προχωρούσα την ανάγνωση, τόσο μεγάλωνε η απογοήτευσή μου κι άρχισα να σκέπτομαι σε πόσο κακά χέρια έπεσε μια τόσο έξυπνη ιδέα. Παρανοϊκή ανάπτυξη και τρελό σχέδιο. Και ξαφνικά φωτίσθηκα και ανέκραξα: <<Αυτή η ιστορία αποπνέει "άρωμα" Τζικέ>>. Και αμέσως ήρθαν στο νού μου οι τραυματικές εμπειρίες που είχα από την ανάγνωση τού "Φθόνος και Απληστία", του "Παπιομυστήριου" και του "Μεγάλου Σπλας".

Παιδιά, σας παρακαλώ, μην μου "τα χώσετε". Σέβομαι απόλυτα τη γνώμη σας, είδα και φωτογραφία τής Σίλβια και την βρήκα μια χαρά κοπέλα, συμπαθέστατη θα έλεγα, αλλά δεν την αντέχω ούτε ως σεναριογράφο ούτε ως σχεδιάστρια. Πιθανότατα είναι δικό μου το λάθος αλλά -κι εδώ θα χρησιμοποιήσω μια αγγλική φράση που δεν υπάρχει ακριβής αντιστοιχία της στα ελληνικά- "I can't help it". ΄Οσο για την ιστορία με τον Φέθρυ και το μετρό, είναι επαναδημοσίευση.

 

Τώρα ας πως δυο λόγια και για το προηγούμενο τεύχος τού Μ.Μ. Για πρώτη φορά, έπειτα από πολύ καιρό και μετά την ευχάριστη έκπληξη τού "Μεγάλου Αδελφού", το Μίκυ Μάους έχει ως κύρια ιστορία μια αναδημοσίευση. Μιλώ για τον πολύ καλό "Πολύχρωμο Κρατήρα". Θα προτιμούσα να είχε μπει πρώτη ιστορία η εκπληκτική και αδημοσίευτη "Ρίζες τής Λιμνούπολης". Χαριτωμένη η ιστορία με την Μάτζικα και το "Καταστροφικό Τέρας".

 

Ελπίζω να μας αποζημιώσουν οι νέες περιπέτειες τού θαυμάσιου Μυστικού Πράκτορα Ντακ", παρόλο που -από δικό μου μάλλον φταίξιμο- καμιά φορά δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω τον ειρμό και τον ρυθμό τών ιστοριών τής εξαιρετικής αυτής σειράς.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Δηλαδη, αγαπητε Τρυφων, δεν εμεινες ευχαριστημενος απο την ιστορια ε? Εννοω, δε σου αφησε γλυκια γευση, εν τελει? Τι βαθμο θα εβαζες εσυ στις ιστοριες και στο τευχος? Εγω ακομη δεν το διαβασα, αν και το πηρα, για να εχω αποψη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5521 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το πιο υπέροχο τεύχος των τελευταίων καιρών... Τα 3/4 ήταν Τζίκε, σε μια τόσο θεοκαμμένη και αστεία ιστορία! :D Δεν το διάβασα ακόμα (αν και την έχω διαβάσει στο Topolino την ιστορία), αλλά μπράβο τους που τη δημοσιεύσαν!

 

Πάρτε το όπως και να 'χει! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34162
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του #2433 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους

 

Εξώφυλλο: Ο Μίκυ αναβάτης ενάντια στην γραφειοκρατία (Τζικέ... :yahoo: )

 

Ιστορίες:

 

Εισαγωγή. Μικρή περίληψη του τι θα συναντήσουμε στην ιστορία.

 

Το τέρας της γραφειοκρατείας: Ο Μίκυ περιμένει στην ουρά για να πληρώσει την εφορία του. Ο Ο' Χάρα του τηλεφώνει για να ζητήσει την βοήθεια του. Ο Μίκυ αρνείται για τον προαναφερθείσα λόγο. Ένας κυριούλης εμφανίζεται από το πουθενά και ζητάει την βοήθεία του. Με το ζόρι. Το τι θα ακουλουθήσει ανακαλύψτε το μόνοι σας!!! :D

 

Έργα για το μετρό: Ο Φέθρυ αναλαμβάνει κάτι , που ΔΕΝ μπορεί να το φέρει εις πέρας, έχοντας ως θύμα του μια ολόκληρη πόλη και ένα παπί.

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Καλλιτέχνης ζαχαροπλάστης: Μεταμφίεση.

Καλλιτέχνης ζαχαροπλάστης: Εύστοχη βολή.

Καλλιτέχνης ζαχαροπλάστης: Φθόνος.

 

Βιντεοπαιχνίδι: Παρουσίαση του Ni No Kuni: Wrath of the White Witch για PS3.

 

Ανέκδοτα, αξιοπερίεργα και παιχνιδάκια.

 

Εν κατακλείδι.

 

Παιδιά ότι και να πω είναι λίγο. Έχω πορωθεί που μία σχεδιάστρια είχε τέτοιο θάρρος-θράσος. Να πάρει το σύμπαν του Ντίσνευ να το μεταμορφώσει και να μας δίνει πολυσέλιδες ιστορίες- διαμάντια!!! "Παπιομυστήριο", "Φθόνος και απληστία", "Ο Μεγάλος Σπλάς", "Η ληστεία του αιώνα" και τώρα "Το τέρας της γραφειοκρατείας"!!! Η Σύλβια έχει υπέροχες ιδέες και άριστο σχεδιαστικό στυλ!!! Άπειρα :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: !!!!!! Η ιστόρια με τον Φέθρυ είναι απλώς άλλη μία ιστορία με τον Φέθρυ. Μαζί με τις μονοσέλιδες για να περάσει η ώρα σου...

 

9.8/10...

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καταρχήν να πω πως Τρύφωνα δεν χρειάζεται να απολογήσε κάθε φορά που κρίνεις την Τζίκε.Μπορείς άνετα να γράψεις την αρνητική κριτική σου, άσχετα αν πολλοί έχουν αντίθετη άποψη.Όλες οι γνώμες, είναι πάντα δεκτές.Άλλωστε αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ.Αν όλοι είχαμε την ίδια άποψη, οι συζητήσεις θα ήταν εντελώς βαρετές εδώ μέσα και στην ουσία δεν θα είχε λόγο ύπαρξης το φόρουμ.

 

Όσον αφορά την ιστορία της Τζίκε, μου άρεσε αρκετά αλλά δεν μπορώ να πω πως γέλασα το ίδιο, όπως στον Μεγάλο Σπλας, το Παπιομυστήριο, τον Φθόνο και Απλησία και την Ληστεία του Αιώνα.Πάντως αρκετά χιουμοριστική και επίκαιρη η ιστορία της και ειδικά για την χώρα μας.Αρκετά καλή η επιλογή τους, να την δημοσιεύσουν ολόκληρη σε ένα τεύχος.Το μόνο μείον ήταν ότι η Τζίκε δεν σχεδίασε κάποιο χιουμοριστικό σκίτσο για την ιστορία της, όπως κάνει τα τελευταία χρόνια στο Topolino.Κι απ΄ότι είδα στο inducks, στο τεύχος του Topolino που δημοσιεύτηκε το Τέρας της Γραφειοκρατίας, η Τζίκε είχε κάνει σκίτσο για την ιστορία του Πράκτωρ Ντακ http://coa.inducks.o...?c=I+TL+2937-00 φάνταζομαι πως αυτό, μάλλον θα έγινε κατόπην απόφασης του εκδότη του Topolino και όχι δική της. :thinking:

 

Όσον αφορά την ιστορία με το μετρό της Χηνούπολης, η οποία έχει ξαναδιαβαστεί και στο περιοδικό Ντόναλντ, μου θύμισε το δικό μας γεφύρι της Άρτας, το μετρό της Θεσσαλονίκης.Αφού πιστεύω πως μάλλον στον Φέθρυ ανάθεσαν την κατασκευή του, γι αυτό και παιδεύονται τόσα χρόνια οι Θεσσαλονικείς.Άλλη μια επίκαιρη ιστορία για την χώρα μας στο Μίκυ Μάους.Πολύ επίκαιρο τεύχος ρε παιδιά. :P

Επεξεργασία από ΝΤΖΟΥ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η πρώτη ιστορία δεν έχει αλατιστεί σωστά με αποτέλεσμα να μην ακούγεται ο Μίκυ. Αν και φαίνεται καλοψημένη, βγάζει μια οξύτητα!

 

Στη δεύτερη ιστορία, ο Φέρθυ είναι ωμός και η σαλάτα, αδιάφορη.

Το τεύχος είναι υποψήφιο προς αποχώρηση μαζί με τον κοτσίδα, τον κλικαδόρο, τον Γραμματικόπουλο!

:3eyes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αρκετά καμμένη η ιστορία της Τζίκε.Το σχέδιο δεν με πείραξε ιδιαίτερα.Δεν μου άρεσε το γεγονός ότι σε πολλά καρέ παρέλειπε το background και απλά το γέμιζε με χρώμα.

Ωραίο το σενάριο και αρκετά έξυπνη ιδέα.Διαβάστηκε χαλαρά και χωρίς να κουράσει :)

Δεν είναι τίποτα το τέλειο αλλά και πάλι πολύ καλή επιλογή :)

 

Η δεύτερη ιστορία του τεύχους μου θύμισε και μένα το μετρό της Θεσ/νίκης :P

Την είχα ξαναδιαβάσει στο Ντοναλντ αλλά δεν το θυμόμουν μέχρι τη σκηνή ΄που ο Φέθρυ σπάει τον τοίχο και βλέπει τα αγγεία :P

 

Καλό τεύχος σε γενικές γραμμές :best:

Αναμένουμε την επόμενη Παρασκευή για ΝΝ.Πάντως μακάρι να μην γίνει πάλι ότι έγιν το καλοκαίρι που επι 2-3 μήνες είχαμε συνέχεια ΝΝ + τα τομάκια από τα Μεγάλα Σήριαλ :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5000 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σήμερα πέρασα από τα γραφεία της Νέας Ακτίνας Α.Ε. για να ανανεώσω τη συνδρομή σε ένα φίλο στο Κόμιξ. Εκεί που καθόμουν μέχρι να μου κόψουν την απόδειξη, βλέπω απέναντι σε ένα γραφείο πάνω στο πρεβάζι του παραθύρου διάφορα παλιά τεύχη. Ρωτάω: μπορώ να δω τι έχει εκεί πάνω; Όχι μου λένε δεν μπορούμε να μπούμε εκεί γιατί είναι το γραφείο του αυτού του τέτοιου...Α, κατάλαβα λέω, κάποιο μεγάλο κεφάλι κάθεται εκεί...

Αυτό που ήθελα να δω βέβαια αν και φαινόταν πεντακάθαρα, ήταν το μεγαλύτερο τεύχος του Μίκυ Μάους το 2085 σφραγισμένο στην καρτέλα με δώρο το μπλουζάκι όπως είχε κυκλοφορήσει στα περίπτερα...άθικτο!!! Ξαναρωτάω: Αυτό είναι το τάδε τεύχος; Ναι αλλά δεν υπάρχει σε στοκ μου λέει....Δεν πειράζει λέω το έχω (μπουαχαχαχα) μαζί με το μπλουζάκι....αλλά αν είχε περίσσευμα σε κομμάτια θα τα τσίμπαγα!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τωρα τελευταια, σαν να πολυ ασχολουμαι με το φβ, και ολο πετυχαινω αμεσως την ανακοινωση των νεων τευχων.... :P πρεπει να το κοιταξω αυτο. :thinking:

 

Για παμε!!!!!!

 

Στο νέο τεύχος του Μίκυ Μάους… Ο μυστικός πράκτωρ Ντόναλντ Ντακ επιστρέφει! Αυτήν την φορά κατηγορείται για την κλοπή ενός πολύτιμου, άκρως απόρρητου αρχείου!

 

Ακόμη, τί θα σκαρφιστούν ο Γκούφυ και ο Γάτζος για να μεταφέρουν ένα σπάνιο λουλούδι σε έναν διαγωνισμό ανθοκομίας;

 

Τέλος, ο Τζούνιορ και ο Μπουλ ετοιμάζονται να πέσουν για ύπνο, αλλά το σκοτάδι τούς δημιουργεί παράξενους εφιάλτες…

 

Κυκλοφορεί: Παρασκευή 8 Μαρτίου σε όλη την Ελλάδα

 

Προσωπικα δε θα το τιμησω, παντως ηθελα να πω οτι μου αρεσε πολυ το εξωφυλλο του!!! :D

Οχι germ, δε θα το ανεβασω :lol: , οι μη εχοντες φβ θα το δουν αυριο στα περιπτερα τους !! :D:havefun:

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Σήμερα πέρασα από τα γραφεία της Νέας Ακτίνας Α.Ε. για να ανανεώσω τη συνδρομή σε ένα φίλο στο Κόμιξ. Εκεί που καθόμουν μέχρι να μου κόψουν την απόδειξη, βλέπω απέναντι σε ένα γραφείο πάνω στο πρεβάζι του παραθύρου διάφορα παλιά τεύχη. Ρωτάω: μπορώ να δω τι έχει εκεί πάνω; Όχι μου λένε δεν μπορούμε να μπούμε εκεί γιατί είναι το γραφείο του αυτού του τέτοιου...Α, κατάλαβα λέω, κάποιο μεγάλο κεφάλι κάθεται εκεί...

Αυτό που ήθελα να δω βέβαια αν και φαινόταν πεντακάθαρα, ήταν το μεγαλύτερο τεύχος του Μίκυ Μάους το 2085 σφραγισμένο στην καρτέλα με δώρο το μπλουζάκι όπως είχε κυκλοφορήσει στα περίπτερα...άθικτο!!! Ξαναρωτάω: Αυτό είναι το τάδε τεύχος; Ναι αλλά δεν υπάρχει σε στοκ μου λέει....Δεν πειράζει λέω το έχω (μπουαχαχαχα) μαζί με το μπλουζάκι....αλλά αν είχε περίσσευμα σε κομμάτια θα τα τσίμπαγα!!!

 

Του αυτού,του τέτοιου;; :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9497
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ποιανού;;;

 

Παιδια καμια ιδέα που μπορω να βρω τα τελευταία 15 Μίκυ Μάους;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63369
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4379 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ποιανού;;;

 

Παιδια καμια ιδέα που μπορω να βρω τα τελευταία 15 Μίκυ Μάους;

 

Έπεσε πάνω καφές;

Μήπως μπορεί να σου τα βρει ο Τριαντάφυλλος; :flower5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9497
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σωστά κατσε να τον ρωτήσω λίγο...

Δεν έπεσε καφες ευτυχώς απλα επειδή βαριέμαι το καθε Παρασκευή στο περίπτερο έμεινα λιγο πίσω...

Αν δε τα εχει σκεφτηκα να ρωτήσω στή νέα ακτίνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25820
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  402
  • Reputation:   5416
  • Achievement Points:  402
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

απλα επειδή βαριέμαι το καθε Παρασκευή στο περίπτερο έμεινα λιγο πίσω...

 

:trixes::out::poke:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34162
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του #2434 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους.

 

tn_MikyMaoys_2434.jpg

 

Τώρα και με εικόνα του εξωφύλλου!!! :P ( Το εξώφυλλο ήτο μία ευγενική προσφορά του φίλτατου Παύλου.)

 

 

Τζικέ!!!! :party2:

 

 

Ιστορίες.

 

Μυστικός πράκτορας Ντόναλντ Ντακ: Πράκτωρ Μηδέν Α΄ επεισόδιο: Δημόσιος κίνδυνος. Ο φίλτατος ΝΝ έχει πέσει θύμα μιας φοβερής συνομοσίας από την οποία κάνει τα πάντα για να ξεφύγει!!!

Καταλήγει να ζητήσει την βοήθεια της Κατρίνας αν και δεν είμαι σίγουρος ότι τον πίστεψε. Εγώ αδημονώ πάντως για την επόμενη συνάντηση του με την Νταίζυ!!!

 

 

Στα συν του τεύχους πληροφορούμαστε για το εχθρικό και φιλικό σύμπαν του Πράκτορα Ντόναλντ. Το καλύτερο πάντως είναι η συγκεντρωτική λίστα με τις προηγούμενες περιπέτειες του ΝΝ καθώς και σε ποια τεύχη του ΜΜ δημοσιεύτικαν. Σημαντικό βοήθημα για όσους έχουν χάσει τεύχη με τις περιπέτειές του.

 

(Μίνι βιογραφία του Τζιμ του Τρομερού.)

 

Το πρώτο ραντεβού: Ο Τζιμ ο Τρομερός παρέα με τους φίλους του δίνουν συμβουλές για το πρώτο ραντεβού.

 

Σωματοφύλακες λουλουδιών: Νέο πεδίο επαγγελματικής δράσης για τον Γκούφυ και τον Γάντζο. Αναλαμβάνουν να...

μεταφέρουν ένα τριαντάφυλλο σε ένα διαγωνισμό ανθοκομίας μέσα από σαράντα κύματα. Εν τέλει μάταια όμως!!!

 

 

Τρόμος κάτω από το κρεββάτι: Τζούνιορ και Μπουλ ανταλλάζουν κρεββάτια για τους δικούς τους λόγους ο καθένας...

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Σας ενδιαφέρει αυτό? 1.

Σας ενδιαφέρει αυτό? 2.

Σας ενδιαφέρει αυτό? 3.

 

Βιντεοπαιχνίδι: Σε αυτό το τεύχος δεν έχουμε παρουσίαση βιντεοπαιχνιδιού.

 

Αξιοπερίεργα-ανέκδοτα & παιχνιδάκια.

 

 

Εν κατακλείδι.

 

Ο Πράκτορας Ντοναλντ Ντακ (ΝΝ για τους φίλους) επιστρέφει πιο δυναμικός από ποτέ. Ιστορία με πλούσια δράση και ωραίες ατάκες από τον ήρωα.

 

Βλέπω στα περιεχόμενα ιστορία με τον Τζιμ τον Τρομερό. Θέλω να εκφράσω την χαρά μου άλλα λόγο πολύ πρωινής ώρας δε μπορώ. Ξεκινάω να διαβάζω την ιστορία. Ποιός πανέξυπνος επανασχεδίασε τον Τζιμ τον Τρομερό? Σε κάθε καρέ της ιστορίας που εμφανίζεται το σοκ μου μεγάλωνε όλο και περισσότερο!!! Αφού ακόμα δε το έχω συνειδητοποιήσει!!! Η μόνη ευχάριστη στιγμή της μετριότατης ιστορίας (επιεικής χαρακτηρισμός περικαλώ) ήταν τα καρέ

με τον Σκουφ και το αμόρε του.

Τόσα χρόνια περίμενα να διαβάσω ιστορίες με Σούπερ Γκούφυ (βλ. Σούπερ Αλμανάκο #3) και Τζιμ τον Τρομερό και απογοητεύτικα.Τουλάχιστον όμως ο Σούπερ Γκούφυ δεν είχε υποστεί μετάλλαξη!!!

 

Οι ευτράπελες περιπέτειες του Γκούφυ και του Γάντζου διαβάζονται αρκέτα ευχάριστα με τις περιμέτειες του Τζούνιορ και Του Μπουλ να κλείνουν όμορφα το τεύχος. Επίσης ήταν ευχάριστη έκπληξη που στις μονοσέλιδες ο πρωταγωνιστής είναι guest star. Να σημειωθεί ότι είναι ένα από τα ελάχιστα κανονικά τεύχη που περιέχει τέσσερις ιστορίες.

 

7/10.

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μακάρι και στα επόμενα να μην έχουμε Βιντεοπαιχνίδια :pray:

 

Πολύ καλό το εξώφυλλο :) Το τεύχος δεν το διάβασα ακόμη,υπολογίζω κατά την Τρίτη μιας και προέχουν άλλα :)

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34162
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μακάρι και στα επόμενα να μην έχουμε Βιντεοπαιχνίδια :pray:

 

Πολύ καλό το εξώφυλλο :) Το τεύχος δεν το διάβασα ακόμη,υπολογίζω κατά την Τρίτη μιας και προέχουν άλλα :)

 

Μπούφε μου χλωμό το κόβω. Από την στιγμή κιόλας που στάματησε να κυκλοφορεί το Games. Τα μοίρασαν σε ΜΜ, Μεγάλο Μ και Σούπερ ,πλεόν, Αλμανάκο. Απλά λόγω Τζίκε , Τζιμ Τρομερού και ΝΝ δε τους φτάσανε οι σελίδες!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Eιπα να μη μονοπολω την προ-ενημερωση για το ΜΜ, αλλα υπαρχει κωλυσιεργια και εν τελει θα δωσω τα λογια του φατσοβιβλιου :P

 

Συμφορουμιτες μου,
Στο νέο τεύχος του Μίκυ Μάους… Η επανεμφάνιση του Άξελ Άλφα, ενός πρώην συναδέλφου του πράκτορα Ντακ, προκαλεί πολλά μπερδέματα και…

Ακόμη, πώς ένας μοχθηρός μάγος θα καταφέρει με τα ξόρκια του να κάνει όλα τα παιδιά του Μίκυ Σίτυ να χάσουν την όρεξή τους για παιχνίδι;

Τέλος, ο Ντόναλντ θέλει να ανανεώσει το δίπλωμά του που έχει λήξει, και μπλέκει στα γρανάζια της γραφειοκρατίας…

Κυκλοφορεί: Παρασκευή 15 Μαρτίου σε όλη την Ελλάδα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95126
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τέλος, ο Ντόναλντ θέλει να ανανεώσει το δίπλωμά του που έχει λήξει, και μπλέκει στα γρανάζια της γραφειοκρατίας…

 

Τι μου το θύμισες...?

Από αυτό τον χρόνο άλλαξαν οι νόμοι και του χρόνου που λήγει το δικό μου το δίπλωμα,εκτός από γιατρούς (αναμενόμενο) πρέπει να δώσω και κάποιες θεωρητικές εξετάσεις για να πάρω το Π.Ε.Ι. (Πιστοποιητικό Επαγγελματικής Ικανότητας)...!  :wall: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τι μου το θύμισες...?

Από αυτό τον χρόνο άλλαξαν οι νόμοι και του χρόνου που λήγει το δικό μου το δίπλωμα,εκτός από γιατρούς (αναμενόμενο) πρέπει να δώσω και κάποιες θεωρητικές εξετάσεις για να πάρω το Π.Ε.Ι. (Πιστοποιητικό Επαγγελματικής Ικανότητας)...!  :wall:

κουραγιο.... θα χρειαστει μαλλον να ξαναφρεσκαρεις κατι θεωρητικες χαζομαρες που διαβαζαμε οταν δωσαμε για το διπλωμα... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95126
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

κουραγιο.... θα χρειαστει μαλλον να ξαναφρεσκαρεις κατι θεωρητικες χαζομαρες που διαβαζαμε οταν δωσαμε για το διπλωμα... :P

 

Αυτές είναι ειδικές εξετάσεις μόνο για οδηγούς φορτηγών και λεωφορείων (και είναι εξίσου θεωρητικές χαζομάρες :P)...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τεύχος #2435:

 

Εξώφυλλο:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Ιστορίες:

 

Πράκτωρ Μηδέν Β' Επεισόδιο, Το Μυστικό της Κατρίνας

 

Ο Τελευταίος Παίκτης

 

Ψάχνοντας τον Τύπο με την Σφραγίδα...

 

Μονοσέλιδες:

 

Χιούμορ - Εδώ Μίκυ Σίτυ!

 

Η Φάρμα των Άστρων - Φεύγουμε για άλλους Γαλαξίες

 

Η Φάρμα των Άστρων - Ανίχνευση Άγνωστου Πλανήτη

 

Η Φάρμα των Άστρων - Επίθεση Αστεροειδών

 

Επόμενο τεύχος το τρίτο και τελευταίο μέρος της ιστορίας του Πράκτορα Ντακ: Επιχείρηση Όλεθρος:

 

post-3299-0-96119100-1363358882_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34162
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του #2435 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους.

 

tn_MikyMaoys_2435.jpg

 

(Αυτή την εβδομάδα το εξώφυλλο είναι προσφορά του φίλτατου Γιώργου aka saravakos.)

 

Silvia Ziche!!! :yahoo:

 

Ιστορίες.

 

Εισαγωγή: Περίληψη πρώτου μέρους και βιογραφικά προφίλ των πρωταγωνιστών.

 

Πράκτωρ Μηδέν Β' Επεισόδιο: Το Μυστικό της Κατρίνας. Η αναζήτηση του Ντόναλντ για την αποκάλυψη του πραγματικού ενόχου συνεχίζεται. Η βοήθεια της Κατρίνας αποδεικνύεται σημαντική σε αυτό το επεισόδιο. Μετά από διάφορα επεισόδια το φινάλε του δεύτερου μέρους θα μας εκπλήξει και θα μας κάνει να αδημονούμε για την συνέχεια... Μόνο που

Η αντίδραση της Νταίζυ με απογοήτευσε πλήρως. Από την έκφραση της στο προηγούμενο επεισόδιο σου άφηνε την εντύπωση ότι ήταν έτοιμη για κάτι πέρα από τις κλασσικές εκρήξεις θυμού της. Πραγματικά περίμενα κάτi πολύ πιο έξυπνο εκ μέρους της.

 

 

Ο τελευταίος παίκτης: Επιδημία ανίας έχει πέσει στα παιδιά τυ Μίκυ Σίτυ και ο Γκούφυ με τον Μίκυ ρίχνονται σε μία απίστευτη

μαγική περιπέτεια για να αναζοπυρώσουν την παιχνιδιάρικη φαντασία των παιδιών.

 

 

Ψάχνοντας τον τύπο με την σφραγίδα: Γνωστό μας παπί μπλέκει σε γρανάζια δημόσιου κτίσματος προκειμένου να ανανεώσει μια άδεια οδηγού... 

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Η φάρμα των άστρων: Φεύγουμε για άλλους γαλαξίες.

Η φάρμα των άστρων: Ανίχνευση άγνωστου πλανήτη.

Η φάρμα των άστρων: Επίθεση αστεροειδών.

 

Βιντεοπαιχνίδι. Παρουσίαση του Persona 4 Golden για PSV.

 

Ανέκδοτα αξιοπερίεργα και παιχνιδάκια.

 

Εν κατακλείδι.

 

Το δεύτερο μέρος του ΝΝ ,χώρις την δράση και τις ατάκες του πρώτου μέρους, αφήνει ευχάριστες εντυπώσεις. Σε αυτό το σημείο θα τολμήσω να πω ότι την περιπέτεια του Γκούφυ και του Μίκυ την ευχαριστήθηκα περισσότερο. Η τρίτη ιστορία καλή για να χαλαρώσεις αλλά είναι επανάληψη αν δε κάνω λάθος. Τέλος οι προσευχές του Μπούφου μας δεν εισακούστηκαν οπότε η θλίψη του πιθανότατα να μεγαλώσει...

 

7/10.

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η πρώτη ιστορία με τον πράκτωρα Ντακ Πράκτωρ Μηδέν Β' Επεισόδιο: Το Μυστικό της Κατρίνας ήταν  όπως πάντα εντυπωσιακή! ένα 9,5-10 το αξίζει! Είχε δράση ένταση, αγωνία! Γενικά το τεύχος εξ ολοκλήρου παίρνει ένα 8,5!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πολύ ωραία η συνέχεια τής ιστορίας με τον Πράκτορα Ντακ, όμως, όπως συμβαίνει συνήθως σ' αυτή τη σειρά, κάπου χάνεις το νήμα και δυσκολεύεσαι να καταλάβεις τι έγινε

 και ο Πράκτορας 0 πήρε τη θέση που Ντόναλντ. 

Ανυπομονώ να διαβάσω το τέλος την επόμενη εβδομάδα.

Εξαιρετική η ιστορία με τους Μίκυ, Γκούφυ, Μόρτυ και Φέρντι.

Η τρίτη ιστορία ήταν επαναδημοσίευση.Τέλος, χαριτωμένες οι τρεις μονοσέλιδες ιστορίες με την Γιαγιά Ντακ κυβερνήτη αστρόπλοιου. Ειδικά η "Ανίχνευση άγνωστου πλανήτη"

όπου ο Σκρουτζ αναγκάζεται, θέλοντας και μη, να υπακούσει στις εντολές της και να μην μαζέψει χρυσάφι και διαμάντια

.

Συμπέρασμα: ΄Ενα τεύχος που αξίζει τον κόπο να αγοράσει και να διαβάσει κανείς.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Συμπέρασμα: ΄Ενα τεύχος που αξίζει τον κόπο να αγοράσει και να διαβάσει κανείς.

 

Όπως άλλωστε και κάθε τεύχος της σειράς (το λέω προς όσους δεν αγοράζουν το ΜΜ :out: ). :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Ξεπέτα δε θα το αφήσεις να περάσει έτσι αυτό... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.