Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Το τέλος τού "Μαύρου Κεραυνού επικό". Βαθμολογία 11/10!!!! Η ιστορία τελειώνει αλλά μετά το ΤΕΛΟΣ ακολουθεί μια σελίδα που μάς κάνει να πιστεύουμε ότι θα υπάρξει συνέχεια.

Ενδιαφέρουσα η "Κούρσα στο Θησαυροφυλάκιο"

Διασκεδαστική η αναδημοσιευόμενη ιστορία με τον Πητ. Την θυμόμουν αρκετά καλά.

Οι δύο μονοσέλιδες χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

 

Συνολική βαθμολογία 9/10 (συμψηφισμός τού 11/10 με τα υπόλοιπα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Υπάρχει και συνέχεια;;; :pray:

Btw,επικό το σημερινό τεύχος(χθεσινό μάλλον)!!!Και οι 2 άλλες ιστορίες ήταν ικανοποιητικές!

Αν μπορεί κανένας induck-ερ ας βάλει το λινκ της επόμενης ιστορίας :)

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

α. Συμπτωματικά το είπα επικό, όμως στην Βραζιλία, η ιστορία αυτή τιτλοφορείται Epic Mikey 2.

 

 

β. Στην σελ. 35, μετά το τέλος τής ιστορίας, ο Μαύρος Κεραυνός φαίνεται να αυτοεπισκευάζεται και υποθέτω ότι αυτό μπορεί να σημαίνει πως θα υπάρξει συνέχεια. Ακόμη, η τελευταία φράση τής ιστορίας (σελ. 34) είναι "...Το μέλλον είναι εδώ", αλλά η σελ. 35, ξεκινά με τη φράση "...ή μήπως όχι;".

γ. ΄Εψαξα στο Inducks τις καινούργιες δουλειές στην Ιταλία τόσο τού Casty όσο και του Lorenzo Pastrovicchio και δεν βρήκα κάτι σχετικό με συνέχεια τού Darkenblot.

 

 

Επεξεργασία από Pavlos the Paingiver
Το μεγαλύτερο μέρος της καταχώρησης τοποθετήθηκε σε spoiler, λόγω της αποκάλυψης πτυχών της ιστορίας και μετά από διαμαρτυρίες πολλών μελών του φόρουμ..
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τρυφωνα σε παρακαλω προσεχε με τα σποιλς, καταλαθος διαβασα το μισο απ αυτο που εγραψες για ενα μηχανημa, και ηθελα αυριο να διαβασω την ιστορια, γιατι περιμενα να την εχω ολοκληρωμενη. :sad1:  Προσοχη παιδακια :shootme: Αν δεν ειναι σποιλ, τοτε πασο :P

 

:best:

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σπόιλερς! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34161
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση- κριτική του #2445 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους.

 

Εξώφυλλο (δια χειρός Φροσάν... :hug2: )

 

tn_MikyMaoys_2445.jpg

 

Ιστορίες.

 

Εισαγωγή. Περίληψη των 2 προηγούμενων επεισοδίων και μια επισήμανση των τριών νόμων.

 

Η πιο σκοτεινή ώρα.

 

Το τρίτο και τελευταίο επεισόδιο της νέας περιπέτειας του Μίκυ ξεκινάει...

Τελικά οι φίλοι μας δέχτηκαν μια τρομερή επίθεση από... ποντίκια στους υπόνομους της Αβάντιας. Μόνο που αυτό ήταν κόλπο τους Μαύρου Φαντάσματος για να παραπλανήσει τις έρευνες του Μίκυ και της Αστυνομίας. Ο Μίκυ υποψιάζεται ότι όσοι είχαν πέσει θύματα ληστείας από τα ρομπότ ψεύδονταν. Οπότε καταλήγει στο συμπέρασμα ότι ο Αντιδήμαρχος Πινκπονκ είναι στην πραγματικότητα το Μαύρο Φάντασμα μεταμφιεσμένο. Διότι αυτός επέμενε να ενεργοποιηθεί ο Κώδικας Μηδέν. Και ο στρατός υπάρχει. Είναι τα Πάντσερ!!!

 

Εν τω μεταξύ στην γιορτή φτάνει η ώρα που ο Δήμαρχος πρέπει να εκφωνήσει τον λόγο του. Ο "Αντιδήμαρχος" όμως τον βγάζει εκτός μάχης και αναλαμβάνει αυτός αφού ο Δήμαρχος αδυνατεί. Οπότε και τα Πάντσερ ενημερώνουν τα δεδομένα τους. Με την βοήθειά τους κρατάει όμηρους τους διάσημους προσκεκλημένους. απαιτώντας ένα δισεκατομμύριο από τον καθένα τους. Τα νέα όμως φτάνουν μέχρι τον Μίκυ και την αστυνομία που περνάνε στην δράση. Ο Μπόλντρικ έχει μια εκπληξούλα για τον Μίκυ. Η Ροξέτ φεύγει για να βρεί κάποια αδυναμία του Μαύρου Κεραυνού στα αρχεία της Κρομποτίξ. Η τελική αναμέτρηση του Μίκυ με το Μαύρο Φάντασμα μόλις ξεκίνησε!!!

 

Ο Μίκυ κάνει είσοδο τύπου Superman ενώ το Μαύρο Φάντασμα μαζεύει... αυτόγραφα (λέμε τωρα). Διατάζει τα Πάντσερ να τον κυνηγήσουν οπότε μια ιπτάμενη καταδίωξη αρχίζει αφού ο Μίκυ ανακαλύπτει έκπληκτος ότι δεν είναι ο μόνος που μπορεί να πετάξει. Μετά από μια μικρή πτήση τα δύο Πάντσερ είναι εκτός μάχης λόγω ελαστικότητας... Ο Μπόλντρικ όμως δεν έμεινε με σταυρωμένα χέρια. Το παλαίμαχο σώμα της ιπτάμενης αστυνομίας αναλαμβάνει τα Πάντσερ ώστε ο Μίκυ να αφωσιωθεί...

 

Στο Μαύρο Φάντασμα που έχει φορέσει τον εξωσκελετό του Μαύρου Κεραυνού!!! Ξεκινάει μία ιπτάμενη μάχη - καταδίωξη που καταλήγει στην σύλληψη του Μαύρου Φαντάσματος. Στην οποία μαθαίνουμαι ότι Αντιδήμαρχος Πινκπονκ είναι σώος στο κρυσφύγετο του Μαύρου Φαντάσματος. Ο Αρχηγός της Αστυνομίας επιβραβεύει τους ήρωες αυτής της περιπέτειας. Είναι όμως το τέλος???

 

 

Κούρσα στο Θησαυροφυλάκιο.

 

Άλλη μία αναμέτρηση Σκρούτζ- Ρόμπαξ (πάντα είχα την απορία γιατί ό δεύτερος έμεινε γνωστός με το επώνυμό του...) Για λόγους φοροαπαλλαγής Σκρουτζ και Τζον ρίχνονται  επισκέπτονται τον Δήμαρχο για να καταθέσουν τις ιδέές τους για την τουριστική αύξηση στην Λιμνούπολη. Η συνέχεια επί των σελίδων...

 

Απόδραση από την ελευθερία.

 

Γενική αμνηστία στις φυλακές του Μίκυ Σίτυ. Περιέργως ο Μαύρος Πητ μόνο χαρούμενος δεν είναι. Ακολουθούν διάφορα ευτράπελα και ένα αναπάντεχο τέλος!!!

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Σπορ παπιά: Καταδύσεις

Σπορ παπιά: Εμμονή.

 

Βιντεοπαιχνίδι: Παρουσίαση του  Pokemon Mystery Dungeon: Gates to infinity για 3DS.

 

Αξιοπερίεργα, ανέκδοτα και παιχνιδάκια για όλα τα παιδάκια...

 

Εν κατακλείδι

 

Το τρίτο και τελευταίο επεισόδιο απλά τα έσπασε!!!  Καιταιγιστική δράση. Αν και ο τρόπος εξουδετέρωσης τον Πάντσερ μου φάνηκε υπερβολικά απλοικός. Το υπόλοιπο τεύχος διαβάζεται αρκετά ευχάριστα!!!!

 

9.5/10!!!

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34161
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

α. Συμπτωματικά το είπα επικό, όμως στην Βραζιλία, η ιστορία αυτή τιτλοφορείται Epic Mikey 2.

β. Στην σελ. 35, μετά το τέλος τής ιστορίας, ο Μαύρος Κεραυνός φαίνεται να αυτοεπισκευάζεται και υποθέτω ότι αυτό μπορεί να σημαίνει πως θα υπάρξει συνέχεια. Ακόμη, η τελευταία φράση τής ιστορίας (σελ. 34) είναι "...Το μέλλον είναι εδώ", αλλά η σελ. 35, ξεκινά με τη φράση "...ή μήπως όχι;".

γ. ΄Εψαξα στο Inducks τις καινούργιες δουλειές στην Ιταλία τόσο τού Casty όσο και του Lorenzo Pastrovicchio και δεν βρήκα κάτι σχετικό με συνέχεια τού Darkenblot.

 

 

Βρε Τρύφων μου... Γιατί καλέ μου φίλε? :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προφανώς έχω άλλη αντίληψη τής έννοιας τού spoiler από την πλειοψηφία τών φίλων που παρακολουθούν αυτό το θέμα, σε παρακλήσεις τής οποίας ανταποκρίθηκε και ο φίλος Παύλος ως εκπρόσωπος τής Δ.Ο.

Προσωπικά θεωρώ spoiler κάθε αποκάλυψη λεπτομερειών μιας ιστορίας. Εγώ, όμως, δεν αποκάλυψα τίποτε σε σχέση με την εξέλιξη και το τέλος τού τρίτου μέρους τού "Μαύρου Κεραυνού". Απλά ανέφερα ότι από μια σελίδα που βρίσκεται μετά το φινάλε, συμπεραίνω πως θα υπάρξει συνέχεια, sequel, όπως τη λέμε, της ιστορίας αυτής. Mε την ίδια λογική, πιστεύω ότι θα ήταν spoilers όλες οι προαναγγελίες ιστοριών που περιέχονται στα επόμενα τεύχη τών περιοδικών ή οι σύντομες περιλήψεις τών ιστοριών τού επόμενου τεύχους, που δημοσιεύονται στη δεξιά στήλη τής πρώτης μετά το εξώφυλλο σελίδας τού ΚΟΜΙΞ. Εν πάση περιπτώσει, ως άτομο δημοκρατικών αντιλήψεων, αποδέχομαι την άποψη τής πλειοψηφίας που επικυρώθηκε και από τον φίλο Παύλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δηλαδή δεν θεωρείς σπόιλερ π.χ. αυτό που λες στις πρώτες δύο σειρές;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ούτε κι εγώ το θεωρώ μεγάλο spoil μίας και ούτως ή άλλως ξέραμε ότι ο Μικυ θα κέρδιζε και ο Τρύφωνας δεν αποκάλυψε τίποτα περισσότερο για το τέλος της ιστορίας... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Δηλαδή δεν θεωρείς σπόιλερ π.χ. αυτό που λες στις πρώτες δύο σειρές;

Αντί κάθε εβδομάδα να γίνεται όλο αυτό και να παραπονιέσαι για τα spoilers, απλά μην μπαίνεις στο τόπικ μέχρι να διαβάσεις την ιστορία. Και εσύ, και ο κάθε ένας που το λέει αυτό. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και εγώ που να ξέρω ότι αυτό θα γίνεται κάθε φορά; Και γιατί να γίνεται; ;) Δεν πάμε καλά. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Καμιά ιδέα για το τι θα ακολουθήσει στο επόμενο τεύχος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Καμιά ιδέα για το τι θα ακολουθήσει στο επόμενο τεύχος;

"Η Μπλόφα του Φρέντυ Μπλοφ" με Μίκυ, Γκούφυ και Μαύρο Πητ. Το σχέδιο πρέπει να είναι Καβατσάνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αν συνεχίσετε, θα με αναγκάσετε κάθε εβδομάδα να διαβάζω κι εγώ το Μίκυ Μάους και να γράφω με κάθε λεπτομέρεια την υπόθεση (και του επόμενου τεύχους), κάτι που θα είναι για μένα μεγάλος ψυχαναγκασμός. Οπότε ίσως προτιμήσω να διαγράψω ολόκληρο το θέμα του Μίκυ Μάους. :D

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Αν συνεχίσετε, θα με αναγκάσετε κάθε εβδομάδα να διαβάζω κι εγώ το Μίκυ Μάους και να γράφω με κάθε λεπτομέρεια την υπόθεση (και του επόμενου τεύχους), κάτι που θα είναι για μένα μεγάλος ψυχαναγκασμός. Οπότε ίσως προτιμήσω να διαγράψω ολόκληρο το θέμα του Μίκυ Μάους. :D

 

:valtnino:

ουυυυυυυυυυυυυυυυυυ :pesta:

 

θα βρεις σθεναρη αντισταση (ελπιζω) !!! :minigun::soldier:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Για τον Μαύρο Κεραυνό έχω να πω τα καλύτερα. Δύο από τους αγαπημένους μου Ιταλούς δημιουργούς (αν όχι οι πιο αγαπημένοι μου), συνεργάστηκαν για να φτιάξουν αυτή την ατμοσφαιρική περιπέτεια μυστηρίου. Βέβαια, ατμοσφαιρική για τα δεδομένα της Disney. 

 

Anyway, ήταν εξαιρετικότατη. Ίσως σε μερικά χρόνια θεωρηθεί essential για το Μαύρο Φάντασμα. Αν και μου φαίνεται πολύ περίεργο που υπάρχει μια τέτοια πόλη στην Γη, λες και είναι απομονωμένη. Όπως επίσης και που δεν εμφανίστηκε ο Σκρουτζ στην συνάντηση των μεγιστάνων. Θα ήταν ένα καλό δείγμα shared universe. Νομίζω ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες για να εξερευνήσουν ξανά την Αβάντια. 

 

Η ιστορία με τις 4,5 σελίδες ήταν ευφυέστατη. Η ιστορία με τον Γάντζο και τον Γκούφυ στο κλασσικό μοτίβο. Τώρα που το σκέφτομαι, θα μπορούσε να βγει ένα Μεγάλο Σήριαλ με όλες τις δουλειές που αναλαμβάνουν αυτοί οι δύο. Είναι ευχάριστες και ανάλαφρες ιστορίες. Η άλλη με τον Μπουλ νομίζω ότι ήταν τέλεια εισαγωγή στο καστ του Τζούνιορ. Τέλειο τεύχος! 

 

Οι βουβές ιστορίες, και ειδικά του Φατσίνι, του έτερου αγαπημένου σύγχρονου δημιουργού, είναι από τις καλύτερες επιλογές που θα μπορούσε να κάνει το περιοδικό. Ωραία και η άλλη με τον δήμαρχο Ρόμπαξ. 

 

Στα τελευταία τεύχη πολύ καλές επιλογές, όλες οι ιστορίες. Μένει να διαβάσω και τις υπόλοιπες ιστορίες του προχθεσινού τεύχους. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45787
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αντί κάθε εβδομάδα να γίνεται όλο αυτό και να παραπονιέσαι για τα spoilers, απλά μην μπαίνεις στο τόπικ μέχρι να διαβάσεις την ιστορία. Και εσύ, και ο κάθε ένας που το λέει αυτό. ;)

Δεν πάει έτσι :P. Ο καθένας μπαίνει στο εκάστοτε thread για να ενημερωθεί για το  τι παίζει με τη συγκεκριμένη σειρά, όχι για να μάθει τι γίνεται στο τέλος της ιστορίας. Γι' αυτό υπάρχουν άλλωστε και τα spoiler tags, για να τα χρησιμοποιούμε :beer:

 

[...] Όπως επίσης και που δεν εμφανίστηκε ο Σκρουτζ στην συνάντηση των μεγιστάνων. Θα ήταν ένα καλό δείγμα shared universe. Νομίζω ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες για να εξερευνήσουν ξανά την Αβάντια.[...]

 

 

 

[...] Οι βουβές ιστορίες, και ειδικά του Φατσίνι, του έτερου αγαπημένου σύγχρονου δημιουργού, είναι από τις καλύτερες επιλογές που θα μπορούσε να κάνει το περιοδικό. [...]

 

Το πρώτο το σκέφτηκα κι εγώ. Δυστυχώς, οι περισσότεροι δημιουργοί αποφεύγουν να δημιουργήσουν κοινές ιστορίες Λιμνούπολης - Μίκυ Σίτυ. Εικάζω πως αυτό γίνεται επειδή φοβούνται να πάρουν το ρίσκο για κάτι το οποίο δεν έχει δοκιμαστεί και πολύ. Από τον Casty δεν περιμένω να κάνει κάτι τέτοιο μιας και έχει βρει μία πολύ πετυχημένη συνταγή με τις ιστορίες του Μίκυ, όμως από τον Pastrovicchio έχουμε δει το Wizards Of Mickey.  Μακάρι να ξαναδούμε κάτι αντίστοιχο με όλους μαζί τους χαρακτήρες, και ακόμα καλύτερα αν είναι στην "κανονική" εποχή, όχι σε εναλλακτική όπως στο WoM.

 

Όσο για τον Enrico Faccini, μπορεί να σιχαίνομαι μέχρι αηδίας το σκίτσο του, όμως οι βουβές ιστορίες του όντως είναι απολαυστικές. +1

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ δεν ήθελα καν να πρωταγωνιστίσει ή να συμμετέχει με τον οποιοδήποτε τρόπο στην έκβαση της ιστορίας. Μια εμφάνιση του όμως σε μερικά καρέ να συζητά με κάποιον άλλον ή με τον Μίκυ ή ακόμη και να ενημερωνόταν ο δήμαρχος ότι ο ΜακΝτακ δεν θα ερχόταν γιατί έλειπε επαγγελματικό ταξίδι θα ήταν υπεραρκετό και πολύ :awesome:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αν συνεχίσετε, θα με αναγκάσετε κάθε εβδομάδα να διαβάζω κι εγώ το Μίκυ Μάους και να γράφω με κάθε λεπτομέρεια την υπόθεση (και του επόμενου τεύχους), κάτι που θα είναι για μένα μεγάλος ψυχαναγκασμός. Οπότε ίσως προτιμήσω να διαγράψω ολόκληρο το θέμα του Μίκυ Μάους. :D

 

:valtnino:

 

Κατ' αρχήν ουδείς, έχει δικαίωμα -ηθικό εννοώ- να διαγράψει το θέμα που αναφέρεται στο μακροβιότερο κόμικ που έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και φέρει το όνομα τού Μίκυ Μάους. Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα προσφύγω στο Διεθνές Δικαστήριο Κομικσικών Δικαιωμάτων.

Και για να σοβαρευτούμε:  Παρόλο που κάποιοι φίλοι, όπως ο dark chris, κάπου υπερβάλλουν, προτείνω να απέχουμε όλοι από κρίσεις ουσίας για τα τεύχη τού περιοδικού για μια εβδομάδα τουλάχιστον, χρόνο που -ενόψει τής ταυτόχρονης κυκλοφορίας τού περιοδικού σε όλη την Ελλάδα- θεωρώ εύλογο για να το έχουν διαβάσει όλοι (ή σχεδόν όλοι) οι fan του και στη συνέχεια να λέμε "τα λιγοστά μας λόγια" (κόλλημα κι αυτό με τον Σεφέρη) αποφεύγοντας και τότε την αναφορά σε λεπτομέρειες ή -σε αντίθετη περίπτωση- βάζοντας τις λεπτομέρειες αυτές σε σπόιλερ. Τουλάχιστον εγώ δεν θέλω να στενοχωρήσω ξανά καλούς φίλους και δεσμεύομαι να μη ξαναγράψω εκτός σπόιλερ οτιδήποτε θα μπορούσε να θεωρηθεί ως αποκάλυψη που θα στερήσει από τους υπόλοιπους αναγνώστες το στοιχείο τού σασπένς.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ δεν ήθελα καν να πρωταγωνιστίσει ή να συμμετέχει με τον οποιοδήποτε τρόπο στην έκβαση της ιστορίας. Μια εμφάνιση του όμως σε μερικά καρέ να συζητά με κάποιον άλλον ή με τον Μίκυ ή ακόμη και να ενημερωνόταν ο δήμαρχος ότι ο ΜακΝτακ δεν θα ερχόταν γιατί έλειπε επαγγελματικό ταξίδι θα ήταν υπεραρκετό και πολύ :awesome:.

 

Συμφωνώ κι εγώ Χρήστο μου. Μας είπαν για διάφορους μεγιστάνες και δεν έκαναν ούτε μία στοιχειώδη αναφορά στον Κροίσο τών Κροίσων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Κατ' αρχήν ουδείς, έχει δικαίωμα -ηθικό εννοώ- να διαγράψει το θέμα που αναφέρεται στο μακροβιότερο κόμικ που έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και φέρει το όνομα τού Μίκυ Μάους. Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα προσφύγω στο Διεθνές Δικαστήριο Κομικσικών Δικαιωμάτων.

Και για να σοβαρευτούμε:  Παρόλο που κάποιοι φίλοι, όπως ο dark chris, κάπου υπερβάλλουν, προτείνω να απέχουμε όλοι από κρίσεις ουσίας για τα τεύχη τού περιοδικού για μια εβδομάδα τουλάχιστον, χρόνο που -ενόψει τής ταυτόχρονης κυκλοφορίας τού περιοδικού σε όλη την Ελλάδα- θεωρώ εύλογο για να το έχουν διαβάσει όλοι (ή σχεδόν όλοι) οι fan του και στη συνέχεια να λέμε "τα λιγοστά μας λόγια" (κόλλημα κι αυτό με τον Σεφέρη) αποφεύγοντας και τότε την αναφορά σε λεπτομέρειες ή -σε αντίθετη περίπτωση- βάζοντας τις λεπτομέρειες αυτές σε σπόιλερ. Τουλάχιστον εγώ δεν θέλω να στενοχωρήσω ξανά καλούς φίλους και δεσμεύομαι να μη ξαναγράψω εκτός σπόιλερ οτιδήποτε θα μπορούσε να θεωρηθεί ως αποκάλυψη που θα στερήσει από τους υπόλοιπους αναγνώστες το στοιχείο τού σασπένς.

Τρυφωνα δε νομιζω οτι χρειαζεται να απεχουμε,ουτε τιποτα. Ταπεινη μου γνωμη, απλα οτι αναφερουμε σχετικο με ιστορια τευχους, το βαζουμε σε σποιλ. Αυτο αρκει, και νομιζω οτι ειναι η μεση ιδανικη λυση.

      :frape:

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κατ' αρχήν ουδείς, έχει δικαίωμα -ηθικό εννοώ- να διαγράψει το θέμα που αναφέρεται στο μακροβιότερο κόμικ που έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και φέρει το όνομα τού Μίκυ Μάους.

 

 

Η απάντησή μου μόνο σε spoiler μπαίνει οπότε δεν την γράφω. Σας αφήνω να διαβάσετε το επόμενο τεύχος χωρίς να σας πω εκ των προτέρων τι θα γίνει. Πάντως σας αποκαλύπτω ότι δολοφόνος είναι ο μπάτλερ.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Η απάντησή μου μόνο σε spoiler μπαίνει οπότε δεν την γράφω. Σας αφήνω να διαβάσετε το επόμενο τεύχος χωρίς να σας πω εκ των προτέρων τι θα γίνει. Πάντως σας αποκαλύπτω ότι δολοφόνος είναι ο μπάτλερ.

 

:valtnino:

:NoNo:

 

:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Η απάντησή μου μόνο σε spoiler μπαίνει οπότε δεν την γράφω. Σας αφήνω να διαβάσετε το επόμενο τεύχος χωρίς να σας πω εκ των προτέρων τι θα γίνει. Πάντως σας αποκαλύπτω ότι δολοφόνος είναι ο μπάτλερ.

 

:valtnino:

 

Θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τον Ιούνιο θα απολαύσουμε τη "Λαίλαπα των Αιώνων", δια χειρός Casty. Με τις 90 σελίδες της, είναι η μεγαλύτερη ιστορία του γνωστού δημιουργού που δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα στη χώρα μας. :wow:

 

Από το σημερινό Σούπερ Αλμανάκο

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Τον Ιούνιο θα απολαύσουμε τη "Λαίλαπα των Αιώνων", δια χειρός Casty. Με τις 90 σελίδες της, είναι η μεγαλύτερη ιστορία του γνωστού δημιουργού που δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα στη χώρα μας. :wow:

 

Από το σημερινό Σούπερ Αλμανάκο

 

:cheers3:

Ναι ρε! :yahoo: Casty again και με ιστοριάρα!

Επεξεργασία από Paliakoudis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τον Ιούνιο θα απολαύσουμε τη "Λαίλαπα των Αιώνων", δια χειρός Casty. Με τις 90 σελίδες της, είναι η μεγαλύτερη ιστορία του γνωστού δημιουργού που δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα στη χώρα μας. :wow:

 

Από το σημερινό Σούπερ Αλμανάκο

 

:cheers3:

 

Μόνο που η μετάφραση από τα ιταλικά είναι παραπλανητική. "La marea dei secoli" σημαίνει "Η παλίρροια τών αιώνων", ενώ η λαίλαπα είναι "σφοδρότατος άνεμος που ξεσπάει απότομα και, αφού πνεύσει για μικρό σχετικά χρονικό διάστημα, σταματάει επίσης απότομα". (Πάπυρος-Λαρούς-Μπριτάνικα, τόμος 37, σελ. 457).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4215 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

αααχ..ωραία που είναι όταν έρχεται αυτη η Παρασκευούλα.. :)

 

να και το καινουριο εξωφυλλάκι (2446) ..

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.


 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.