Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειναι το πως τα βλεπει καποιος καποια θεματα. Ειναι και θεμα ηλικιας αλλα και αν θελει να τα βλεπει παντα κανοντας πλακα.

Νομιζω οτι μερικοι ψιλοβολευτηκατε με ο,τι σας δινουν και δεχεστε εντελως καποιες φτηνοδικαιολογιες οτι τα κομικς ειναι μονο για παιδακια.

Οπως και ναχει το θεμα στο μυαλο του καθενος, καμμια θετικη ποιοτικη αλλαγη δεν γινεται οταν απλως καθεσαι στ'αυγα σου. Κι αν καποτε γινει εστω και το παραμικρο να ειστε σιγουροι οτι δεν εγινε ουρανοκατεβατο αλλα και γιατι καποιοι μπηκαν στον κοπο να διαμαρτυρηθουν ειτε ατομικα ειτε ομαδικα. Νομιζω οτι οσοι ζειτε στην Αθηνα το ξερετε καλα αυτο εδω και καποια χρονια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τώρα με βάζετε σε πειρασμό να ανοπιξω θρεντ : «Πάμε να κάψουμε τα γραφεία του Τερζόπουλου μπας και βάλει μυαλό». Και στην περιγραφή του θέματος Απαγορεύεται η είσοδος στους κάτω των 30...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ΖΗΛΕΥΩ!!!ζηλευω που δεν ειμαι μικρος....αν ημουν μικρος ξερετε τι θα γινοταν;εκεινες τις μερες που θα κυκλοφορουσε θα ειχα διακοπες!θα καθομουν σπιτι,με τα μελομακαρονα,θα πηγαινα για μπαλα με τους φιλους μου γτ μεχρι εκει θα μπορουσα να βγω και θα μαζευομασταν σε σπιτια για μονοπολυ ή για mame32 που θα μας το ειχε κατεβασει καποιος μεγαλυτερος αδερφος!και θα πηγαινα περιπτερο και θα παιρνα αυτο το τευχος και θα ενιωθα πολυ χαρουμενος που θα το διαβαζα σπιτι μετα!αυτα!οποτε ας μην ξεχναμε τον πραγματικο ρολο-σκοπο-κοινο των κομικς και ας σκεφτομαστε τι συναισθηματα θα μας προκαλουσε το καθε τευχος αν ημασταν μικροι,οπως τοτε που ξεκινησαμε να τα διαβαζουμε!!

Δηλαδή εγώ που τα Χριστούγεννα διαβάζω κόμικς με την συντροφιά σοκολατένιων εδεσμάτων, παίζω μπάλα με τους φίλους μου και λιώνουμε οικογενειακώς στα επιτραπέζια (συνήθως με τους καλεσμένους μας), είμαι μικρός (μικρός είμαι, με την άλλη άποψη το εννοώ); :collapse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1675
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4604 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Φίλε dimious200 συγχαρητήρια! Έκανες το σχόλιο #666 στο θέμα του κόμιξ! :D

 

Το επόμενο τεύχος φαίνεται καλό.. Απλά όμως μπορεί να αποτελεί εξαίρεση!

Για να δούμε..

Εγώ δίνω πολύ χρόνο στο κόμιξ ακόμα για να με πείσει.. το τεύχος 300 που έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το σταματήσω αργεί πολύ..

Και θα το κάνουν κι άλλοι αυτό.. Το πλήρωμα του Κόμιξ έχει χρόνο να κάνει άλλαγες..

Επεξεργασία από borellus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20638
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  18
  • Reputation:   41
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Φίλε dimious200 συγχαρητήρια! Έκανες το σχόλιο #666 στο θέμα του κόμιξ! :D

 

Το επόμενο τεύχος φαίνεται καλό.. Απλά όμως μπορεί να αποτελεί εξαίρεση!

Για να δούμε..

Εγώ δίνω πολύ χρόνο στο κόμιξ ακόμα για να με πείσει.. το τεύχος 300 που έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το σταματήσω αργεί πολύ..

Και θα το κάνουν κι άλλοι αυτό.. Το πλήρωμα του Κόμιξ έχει χρόνο να κάνει άλλαγες..

Το θέμα είναι να τις κάνει......
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τώρα με βάζετε σε πειρασμό να ανοπιξω θρεντ : «Πάμε να κάψουμε τα γραφεία του Τερζόπουλου μπας και βάλει μυαλό». Και στην περιγραφή του θέματος Απαγορεύεται η είσοδος στους κάτω των 30...

 

Ρε συ Ζέιντ αφού παπί δεν είσαι, γιατι συνεχίζεις να διαβάζεις το θρεντ του κομιξ και μετά γκρινιάζεις που όλο γκρινιαζουμε; :D Ασε το πια το ρημαδι, εχει γινει πιο μονότονο και από συναγερμό αυτοκινήτου. Εισαι χειρότερος κι απο μας που ολο γκρινιαζουμε για το ΚΟΜΙΞ αλλά συνεχίζουμε να το αγοραζουμε. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45790
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εμένα μου αρέσει που ο Zade (και όχι μόνο) γκρινιάζει επειδή γκρινιάζουμε. Λέω μάλιστα να φτιάξουμε και το thread για μπουρλότο στον Τερζό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

καλύτερα φτιάξτε ομάδα "Αγανακτισμένων - ΚόΜιΞ¨και κάντε πορεία :P

 

(εμπρός παπί μην σκύβεις το κεφάλι..) :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ρε παιδια πραγματικα τωρα κουραστηκα με αυτα που λετε για τα παραπονα...δλδ να γραψετε γραμμα να του πειτε τι;;;θα γραφατε γραμμα στο focus ή δεν ξερω ποιο περιοδικο να αλλαξει τα αρθρα του;;

 

Aτυχεστατη η συγκριση, πραγματικα....Focus και Illustrated ειναι 2 οψεις του ιδιου νομισματος, πανω κατω τα ιδια, σκεψου μονο οτι πολλοι εργαζομενοι απτο ενα περιοδικο πανε στο αλλο καθε τοσο για δουλεια.

 

Και επισης, μερος της λατρειας του Κομιξ βασιζοταν σε συγκεκριμενους σχεδιαστες, οι οποιοι τωρα δεν μπαινουν στο περιοδικο, οπως ο Σκαρπα πχ. Δεν μπορει καποιος να γινει φαν ενος επιστημονικου περιοδικου επειδη ο ταδε δημοσιογραφος γραφει καλα αρθρα, δεν νομιζω να μπορεις να ξεχωρισεις αν ενα αρθρο για τους χιμπατζηδες εχει γραφτει απο τον ιδιο ανθρωπο που εγραψε ενα αρθρο για τις φαλαινες. Στα κομικς ομως οχι μονο οι σχεδιαστες ξεχωριζουν ευδιακριτα απο το σκιτσο τους, αλλα εχουν και οργανωμενα φαν κλαμπ και φανατικους οπαδους σ ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου. Αυτα για το ατυχες της συγκρισης σου.

 

 

Περα απο αυτο ομως, το Κομιξ ομως, ηταν το μοναδικο περιοδικο στην Ελλαδα (καποτε και παγκοσμιως) το οποιο ηταν αφιερωμενο 100% στο κλασικο, καλο κομικ της ντισνευ. Ολα τα αλλα περιοδικα δημοσιευαν συνηθως νεες ιστοριες και που και που καμια κλασικη, δεν υπηρχε αντιστοιχο περιοδικο που απτο εξωφυλλο ως την τελευταια σελιδα να ηταν αφιερωμενο στους κλασικους. Αν υπηρχε αλλο περιοδικο ιδιου υφους θα το αγοραζαμε ολοι σταματωντας το Κομιξ, απτη στιγμη που το τελευταιο δεν μας ικανοποιει πια. Ομως οταν το Κομιξ ειναι το μοναδικο περιοδικο στη χωρα με προσανατολισμο το κλασικο κομικς και τους κλασικους σχεδιαστες και βλεπουμε οτ διατηρει το χαρακτηρα αυτο στο 30-40 % μονο της υλης του, ενω παραλληλα δεν υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο, ε τοτε ναι θα γκρινιαξουμε. Και δεν μενει παρα να περιμενουμε το επομενο και μεθεπομενο τευχος για να διαπιστωσουμε αν επιτελους επιασε τοπο τοση γκρινια.

Επεξεργασία από lazarospap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δηλαδή εγώ που τα Χριστούγεννα διαβάζω κόμικς με την συντροφιά σοκολατένιων εδεσμάτων, παίζω μπάλα με τους φίλους μου και λιώνουμε οικογενειακώς στα επιτραπέζια (συνήθως με τους καλεσμένους μας), είμαι μικρός (μικρός είμαι, με την άλλη άποψη το εννοώ); :collapse:

εμ ναι γιατι οταν εσυ θα κανεις ολα αυτα εγω θα διαβαζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ μικροβιολογια και παθολογοανατομια γιατι μεσα στο γεναρη θα εχω εξεταστικη και αν καταφερνω θα ξεκλεβω λιγες ωρες το βραδυ για καμια βολτιτσα!με το μικρος δεν εννοω κατι υποτιμητικο,εννοω το νεαρος,που σημαινει αλλα προγραμματα,αλλες υποχρεωσεις κλπ κλπ!δεν καταλαβα με ποια αλλη εννοια το εννοεις και δεν εξρω για ποιο λογο (και αν) θιχτηκες..α και κατι αλλο...

ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ FTW!!!

 

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ δίνω πολύ χρόνο στο κόμιξ ακόμα για να με πείσει.. το τεύχος 300 που έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το σταματήσω αργεί πολύ..

αλλο παλι και αυτο!γιατι στο νουμερο 300 ολοι θα το κοψετε;;;μεχρι τοτε ο τερζοπουλος θα φτιαχνει μαπες τευχη,θα τα παιρνετε ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ και μετα αν του φυγουν 2-3 χιλιαδες τευχη το μηνα απο τις πωλησεις θα τα βελτιωσει και θα σας φερει πισω και θα τρεχετε στα παλιοπωλεια να παρετε τα 4-5 τευχη που μεσολαβησαν και τα χασατε!!!κοψτε το τωρα οσοι θελετε και μετα οταν γινουν καλυτερα τα τευχη μην τρεξετε να κλεισετε τις 3-4 τρυπες που θα δημιουργηθουν,θα ειναι τρυπες στα νουμερα ΟΧΙ στην ποιοτητα της συλλογης σας!

 

ήταν ολα μελετημενα για αυτο το σχολιο :reap::SmokingDevil:

 

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ειναι το πως τα βλεπει καποιος καποια θεματα. Ειναι και θεμα ηλικιας αλλα και αν θελει να τα βλεπει παντα κανοντας πλακα.

Νομιζω οτι μερικοι ψιλοβολευτηκατε με ο,τι σας δινουν και δεχεστε εντελως καποιες φτηνοδικαιολογιες οτι τα κομικς ειναι μονο για παιδακια.

Οπως και ναχει το θεμα στο μυαλο του καθενος, καμμια θετικη ποιοτικη αλλαγη δεν γινεται οταν απλως καθεσαι στ'αυγα σου. Κι αν καποτε γινει εστω και το παραμικρο να ειστε σιγουροι οτι δεν εγινε ουρανοκατεβατο αλλα και γιατι καποιοι μπηκαν στον κοπο να διαμαρτυρηθουν ειτε ατομικα ειτε ομαδικα. Νομιζω οτι οσοι ζειτε στην Αθηνα το ξερετε καλα αυτο εδω και καποια χρονια.

 

χμμ,εχοντας παει σε πολλες πορειες μου ειναι πολυ δυσκολο να πω "ναι στειλτε γραμματα στην ΕΤΑΙΡΕΙΑ ακτινα να μας παρεχει καλυτερα τευχη"..δεν ειναι το υπουργειο παιδειας στο οποιο βγηκα και φωναξα "δωστε μου βιβλια και καλυτερη φοιτηση" γιατι σε αυτο δεν εχω αλλη επιλογη..οταν λες στον τερζοπουλο "θα παιρνω παντα το τευχος παρολο που δε μαρεσει" αυτοματα αναιρεις τη διαμαρτυρια σου. Η διαμαρτυρια ειναι να του πεις "κραταω το τριευρω μου και εσυ βαλε το τευχος εκει που ξερεις και αντε γεια,βρες τα απο αλλου τωρα!"..αμα δεν εισαι διατεθειμενος να το κανεις, τοτε δεν εισαι πραγματικα ετοιμος να διαμαρτυρηθεις..

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Aτυχεστατη η συγκριση, πραγματικα....Focus και Illustrated ειναι 2 οψεις του ιδιου νομισματος, πανω κατω τα ιδια, σκεψου μονο οτι πολλοι εργαζομενοι απτο ενα περιοδικο πανε στο αλλο καθε τοσο για δουλεια.

 

Και επισης, μερος της λατρειας του Κομιξ βασιζοταν σε συγκεκριμενους σχεδιαστες, οι οποιοι τωρα δεν μπαινουν στο περιοδικο, οπως ο Σκαρπα πχ. Δεν μπορει καποιος να γινει φαν ενος επιστημονικου περιοδικου επειδη ο ταδε δημοσιογραφος γραφει καλα αρθρα, δεν νομιζω να μπορεις να ξεχωρισεις αν ενα αρθρο για τους χιμπατζηδες εχει γραφτει απο τον ιδιο ανθρωπο που εγραψε ενα αρθρο για τις φαλαινες. Στα κομικς ομως οχι μονο οι σχεδιαστες ξεχωριζουν ευδιακριτα απο το σκιτσο τους, αλλα εχουν και οργανωμενα φαν κλαμπ και φανατικους οπαδους σ ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου. Αυτα για το ατυχες της συγκρισης σου.

 

 

Περα απο αυτο ομως, το Κομιξ ομως, ηταν το μοναδικο περιοδικο στην Ελλαδα (καποτε και παγκοσμιως) το οποιο ηταν αφιερωμενο 100% στο κλασικο, καλο κομικ της ντισνευ. Ολα τα αλλα περιοδικα δημοσιευαν συνηθως νεες ιστοριες και που και που καμια κλασικη, δεν υπηρχε αντιστοιχο περιοδικο που απτο εξωφυλλο ως την τελευταια σελιδα να ηταν αφιερωμενο στους κλασικους. Αν υπηρχε αλλο περιοδικο ιδιου υφους θα το αγοραζαμε ολοι σταματωντας το Κομιξ, απτη στιγμη που το τελευταιο δεν μας ικανοποιει πια. Ομως οταν το Κομιξ ειναι το μοναδικο περιοδικο στη χωρα με προσανατολισμο το κλασικο κομικς και τους κλασικους σχεδιαστες και βλεπουμε οτ διατηρει το χαρακτηρα αυτο στο 30-40 % μονο της υλης του, ενω παραλληλα δεν υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο, ε τοτε ναι θα γκρινιαξουμε. Και δεν μενει παρα να περιμενουμε το επομενο και μεθεπομενο τευχος για να διαπιστωσουμε αν επιτελους επιασε τοπο τοση γκρινια.

εννοουσα πχ αυτο που εκανε το φοκους σε πολλα τευχη που εβαζε πολλα ψυχολογοκοινωνικα θεματα με ψυχοβιολογια,συμπεριφορες κλπ και οχι σε καμια περιπτωση δεν ειναι ιδιο με το περισκοπιο αλλα αυτο ειναι τελειως αλλο θεμα..

παραδεχομαι στην αποψη σου αυτο που μιλησες περι καλης υλης σε μικρο ποσοστο,τουλαχιστον αυτο με κανει να καταλαβω γιατι το αγοραζεις ακομα,δε σε ξετρελαινει αλλα δεν υπαρχει και κατι καλυτερο στην ελληνικη αγορα(γιατι αλλιως θα σου ελεγα να αγορασεις τα ελληνικα ή και ξενα απαντα των σχεδιαστων)Ετσι οπως το θετεις,περι γκρινιας και ΟΧΙ διαμαρτυριας τοτε ναι,μαζι σου..μαζι θα γκρινιαζουμε για την καθε ιστορια Ουνας αλλα οταν θελησω να διαμαρτυρηθω τοτε δε θα στειλω γραμμα να πω στον τερζο "το επομενο τευχος θα το παρω,φροντισε να ειναι σουπερ πολυτελες και να πληρωσεις δικαιωματα στο ροσα για να ειμαι ευχαριστημενος" θα του δειξω οτι δεν ημουν ευχαριστημενος και για αυτο το λογο το τευχος του βρισκεται στο ραφι του περιπτερου και οχι σε αυτο της βιβλιοθηκης μου... :cheers2:

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

(και όχι μόνο) γκρινιάζει επειδή γκρινιάζουμε. Λέω μάλιστα να φτιάξουμε και το thread για μπουρλότο στον Τερζό.

φιλε phantomduck δεν ξερω αν αυτο το οχι μονο παει σε μενα αλλα θελω να ξκεκαθαρισω κατι:δεν λεω οτι δε γκρινιαζω,προφανως τα τευχη δε με ικανοποιουν στο 100%(ασχετο,θυμαμαι οτι το τευχος 29 με ιστορια Ροσα δεν ειχε ικανοποιησει τους τοτε παλιους του ντισνευ κομικ που δεν θελαν τους νεους σχεδιαστες σε αυτο το τευχος αφιερωμενο στους κλασικους δημιουργους..τεσπα ξεφυγα ηδη,απλα μου ηρθε μια αναλαμπη)..η ολη μου αντιδραση ειναι στο ολο θεμα της διαμαρτυριας στον τερζοπουλο με μορφη γραμματων ή και γω δε ξερω τι...ο τερζοπουλος δεν ειναι δημοσιος υπαλληλος (δλδ δε δουλευει αλλα παρολαυτα δε μπορεις να τον απολυσεις) ειναι εταιρεια!πρεπει να κερδιζει με τη δουλεια του το καθε € που βγαζει!!!αν δεν αξιζει να παιρνει τα € μας να μην τα παιρνει..αν μας πουλαει φυκια για μεταξωτες κορδελες(ή συλλεκτικες λωριδες καλυτερα) και εμεις ειμαστε καλυμενοι τοτε ας κατσουμε να το απολαυσουμε Ή ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ και να παρουμε κανα hall of fame για να δει και αυτος ποιες συλλογες πουλανε και ποιες γυρνανε πισω για να γινουν πολτος!

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45790
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Γενικά πάει, καθώς το Post είχε χιουμοριστικό χαρακτήρα. Επίσης, κάτω δεξιά σε κάθε post, υπάρχει ένα κουμπάκι που γράφει "Multiquote". Πάτα το σε κάθε post που θέλεις να απαντήσεις και επέλεξε το κουμπάκι που θα σου εμφανιστεί. Αυτό για να μην γεμίζουμε τον τόπο τριπλές και πενταπλές δημοσιεύσεις :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομιζω οτι το νεαρον της ηλικιας καποιων ατομων καπως δικαιολογει την ασπρο-μαυρο αποψη τους. Ομως δεν ειναι ετσι φιλε Δημητριε. Ο Τερζοπουλος φυσικα και δεν ειναι δημοσιος υπαλληλος αλλα εταιρεια. Ειναι πλεον ομως διευθυνων συμβουλος κι οχι ιδιοκτητης γιατι η εταιρεια του ανηκει στον ΔΟΛ. Κι αυτο εγινε πριν καμμια δεκαετια. Κι αν ολα πηγαιναν καλα δεν θα γινοταν αυτο, ετσι δεν ειναι!

Σε βεβαιω οτι ξυπνιοι ειμαστε ολοι, ασχετως αν το βλεπεις εσυ ή οχι απο εκει που εισαι και βλεπεις τα γιαπωνεζοκαρτουν σου. Εσυ κανεις τις επιλογες σου, ασε μας να κανουμε τις δικες μας. Η θεση να τον αφησουμε στην μοιρα του για να βαλει μυαλο απο τις λιγες πωλησεις δεν ειναι σωστη. Δεν προκειται να βαλει μυαλο, θα το κλεισει το μαγαζι και ισως να μην βρεθει αλλος να κανεις κατι καλυτερο.

Επειδη πολλοι λιγο πολυ μαθαινουμε μαρκετινγκ στις εργασιες που κανουμε, σε πληροφορω οτι αν μια εταιρεια θελει να μαθει πως να κρατησει τους πελατες της ή να τους αυξησει κανει ερευνες αγορας, κανει γκαλοπ. Και λαμβανει πολυ σοβαρα υποψιν αυτα που λενε οι πελατες-αγοραστες των προϊοντων της. Ο Τερζοπουλος προϊντα παραγει κι εμεις πελατες ειμαστε. Μπορει να μην ειναι παπουτσια ή αυτοκινητα αλλα ειναι κατι ακομα πιο περιπλοκο. Και ειναι και μεσα στα πλαισια της συλλεκτικης συνηθειας που εχει ο ανθρωπος απο την αρχαιοτητα. Εμεις ομως δεν ειμαστε ιντιανα τζοουνς απλως να ανακαλυπτουμε κατι, ειμαστε γνωστες ενος συνεχως αναπτυσσομενου πεδιου του χωρου της 9ης τεχνης. Ολα ειναι αλληλοεξαρτωμενα. Πολλες συλλογες σταματησαν (καλως ή κακως) γιατι π.χ. για καποιο λογο οι αμερικανοι κομιξακιες δεν τις αγοραζαν. Θυμαμαι τα λιγα νουμερα της συλλογης με το Μαυρο Φαντασμα που ακομα αναρωτιεμαι γιατι ειναι τοσα λιγα. Δεν νομιζω οτι τοτε ηθελε καποιος να τιμωρησει τους εκδοτες! Αν ηταν ιταλικη ή ελληνικη ομοτιτλη συλλογη ισως να πηγαινε σε ψηλο νουμερο.

Ναι, το να μην αγοραζεις ενα προϊον και να προτιμας ενα αλλο ειναι σιγουρα ενα μηνυμα σε αυτον που δεν προτιμας, αρκει να εχεις ποικιλια ομοιων επιλογων που θα υπαρχει συνεχως. Το κλασικο θα το σταματησω και για να τον τιμωρησω!! Αλλα να σιωπησω, αποκλειεται! Και θα διαμαρτυρομαι αν κατι συνεχιζει να μην μου αρεσει και θα του πω μπραβο αν κατι βελτιωθηκε. Και το εχω ηδη κανει με καποια μεηλ. Γιατι τι εχω να κερδισω αν δεν αγοραζω τιποτα ή αν αυτος σταματησει? Και γιατι σωνει και καλα πρεπει να ασχοληθω με τον συρφετο των ξενων εκδοσεων που κοστιζουν ενα σωρο λεφτα! Μπορω να διαβαζω στην ανεση μου τους τομους π.χ. του Γκοτφρεντσον οπως ενα Μικυ Μαους?

Δεν πρεπει να δεχομαστε τι γινεται εντελως μοιρολατρικα. Οι αγορες κομικς δεν ειναι ζαππινγκ. Εχουμε κι εμεις τις προτιμησεις μας και θελουμε να γινονται σεβαστες. Μηπως οι εκδοτες ή οι δημιουργοι ιστοριων ειναι κατι το πολυ σπεσιαλ και δεν εχουν αναγκη την γνωμη των αναγνωστων? Και δεν υπαρχει κανενα κακο να εκφραζεις στα σωστα ατομα τις αποψεις σου. Απεναντιας, αν μπορεις να τους βρεις τοτε ειναι που πρεπει να φωναζεις!

Αυτο το χομπυ ειναι απο τα λιγα που μας εμειναν. Κι οταν κι εσυ με το καλο αποκτησεις οικογενεια με παιδια και πεθερικα οπως οι υπολοιποι θα καταλαβεις οτι ειναι καλο να σιωπας αλλα ειναι και απαραιτητο να λες καπου καπου... τη γνωμη σου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4857 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο εξωφυλλο του διπλου Κομιξ 283 μας ευχεται 2012 Καλή Χρονιά. Ευχαριστούμε και αντευχόμαστε!

 

Τι δείχνει το επόμενο τευχος Φεβρουαριου?

Οτι ακουσε καποιους από εμας και αλλαζει τα εξωφυλλα με αυτά του Ροτα.

Αλλαξε κατι άλλο? Θα βαλει μεγαλες περιπετειες ή θα επαναφερει τους κλασικους (και στα Κλασικα) όπως του ζητησαμε στην ομαδικη επιστολη? Δεν δειχνει κατι τετοιο.

 

Στο τωρινο γραφει ότι εχει 12 κορυφαιους δημιουργους. Κι επειδη όταν λεμε δημιουργους εννοουμε πρωτα τους σχεδιαστες ας τους δουμε ποιοι είναι κατά σειραν εμφανισης : Ντααν Γιππες, Μαρκο Ροτα, Ουιλιαμ Βαν Χορν, Φρεντ Μιλτον, Μπας Χευμανς, Βικαρ, Ρομανο Σκαρπα, Ντανιελ Μπρανκα, Ροντριγκες Φρανσισκο Πεϊναντο (κι όχι Ρ+Ενρικετα Περεα), Πετερ Χερντφελντ, Ροντριγκες Φρανσισκο Πεϊναντο (παλι), Φρεντ Μιλτον (παλι), Νοελ Βαν Χορν και Καρλ Μπαρκς. Τελικα είναι οντως 12!

Οπως βλεπουμε, τα κριτηρια για να θεωρηθει καποιος κορυφαιος ειναι πολυ αμβλυμενα.

Οι ιστοριες κυμαινονται από 3-16 σελιδες.

Το τευχος υποτιθεται ότι είναι γιορτινο, εχει 14 ιστοριες αλλα ουτε η πρωτη εχει καποια σχεση ουτε οι άλλες μεγαλες δηλ. ανω των 20 σελιδων. Θα δειτε όμως τον Ντοναλντ ντυμενο Αη Βασιλη στην 6η με τιτλο Κριση Ταυτοτητας και το χριστουγενιατικο δεντρο με τον Μικυ στο Γιορτινο Θαυμα.

Τα τευχη εχουν συνηθως 2 αρθρα και στο διπλο θα περιμεναμε 4 όμως εχει τρια. Εχει όμως και καμποσες δικες του διαφημισεις τευχων αναμεσα στις ιστοριες.

Είναι αυτό το διπλο καλυτερο από αλλα προσφατα διπλα ? Ναι.

Περιμενα κατι καλυτερο ? Ναι!

Περιμενω το Κομιξ να αλλαξει για να μας ξαναρεσει όπως παλια? Αν και είναι νωρις ακομα, δεν ειμαι αισιοδοξος!

 

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το εξώφυλλο του τεύχους 283 ανέβηκε στην παρουσίαση.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπόν πριν από λίγο που πήγα να πάρω το νέο τεύχος του Μίκυ Μάους, ξεφύλλισα και το νέο τεύχος του Κόμιξ.Στην αρχή είδα τις ιστορίες των Γίππες και Ρότα και λέω λες να το πάρ....Συνέχισα όμως να ξεφυλλίζω, ακολούθησε ιστορία Βαν Χορν,Χέυμανς και μερικών δημιουργών της Ισπανικής σχολής.Κάπου εκεί ανάμεσα ξεπετάχτηκε και η ιστορία του Σκάρπα, η οποία για να είμαι ειλικρινής δεν μου κέντρισε και πολύ το ενδιαφέρον.Παρόλα αυτά δεν έχει και άσχημη βαθμολογία στο Inducks.Έτσι λοιπόν τα ζύγισα και έβγαλα πόρισμα.Το τεύχος απορρίφθηκε, διότι δεν μπορώ να φορτωθώ για 2-3 καλές ιστορίες, ολόκληρο τεύχος, για του οποίου την αγορά αργότερα θα μετανιώσω.Έτσι για μένα Κόμιξ τέλος.Το επόμενο τεύχος όντως έχει εξώφυλλο Ρότα και σαφώς καλύτερο από τα κακόγουστα του Νάντορπ και μερικών άλλων που βάζαν τα τελευταία χρόνια, όμως το περιεχόμενο του είναι μια απ' τα ίδια, οπότε ούτε εκείνο θα τιμήσω.

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190271
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ομολογώ ότι βλέποντάς το στο ψιλικατζίδικο, κάτι σκίρτησε μέσα μου και θέλησα να το πάρω... επειδή όμως οι καιροί είναι χαλεποί και α* (όπου *=σχεδόν οτιδήποτε (το α είναι το στερητικό α :) )), είπα να τσεκάρω πρώτα από δώθε τις πρώτες αντιδράσεις.

 

 

Το τευχος υποτιθεται ότι είναι γιορτινο, εχει 14 ιστοριες αλλα ουτε η πρωτη εχει καποια σχεση ουτε οι άλλες μεγαλες δηλ. ανω των 20 σελιδων. Θα δειτε όμως τον Ντοναλντ ντυμενο Αη Βασιλη στην 6η με τιτλο Κριση Ταυτοτητας και το χριστουγενιατικο δεντρο με τον Μικυ στο Γιορτινο Θαυμα.

 

 

να σχολιάσω εδώ ότι αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό :) αντιθέτως. Θυμίζω τα παλιά τα Σούπερ Μίκυ, που για εμένα που τα γνώρισα ως πιτσιρίκι είναι ο ορισμός του *καλού* όσον αφορά τα Χριστούγεννα (μιας και τα πρώτα 8 βγήκαν τα Χριστούγεννα :) ). Απολύτως καμία σχέση με Χριστούγεννα και γιορτές οι ιστορίες. Μόνο στα εξώφυλλα να είχε κάτι. Αλλά.... κοιτάζω τώρα το 8 στο ιντακς. Το μισό είναι Paul Murry, το άλλο μισό Carl Barks. Ούτε που τους ήξερα τότε ως ονόματα. Η ποιότητα όμως των ιστοριών φαινότανε.... Αντίστοιχα θυμάμαι τώρα πιτσιρικάς να παίζει στις χειμερινές διακοπές κάτι τρελούς James Bond (θυμίζω ότι τότε ίσα που είχε βγει το βίντεο..... και καλά καλά δεν υπήρχε και ένα στάνταρ φορμά... άλλοι με betamax και άλλοι με vhs...) Ακόμα και σήμερα, υπάρχουν κάποιες ταινίες που συνδέονται με τα Χριστούγεννα, αλλά διάφορα blockbuster βγαίνουν *ειδικά* τώρα, προσπαθώντας να μεγιστοποιήσουν τις πωλήσεις τους.

 

Αντιθέτως, πάμπολλες φορές, έχω δει στα διάφορα disney, να χώνουν εορταστικές ιστορίες, μόνο και μόνο επειδή είχαν μια εορταστική θεματολογία.... Και οι ίδιες οι ιστορίες να είναι τραγικές μάπες.... Έως ένα βαθμό αυτό που συμβαίνει και με την τηλεόραση. Ταινίες με χριστουγεννιάτικη θεματολογία ασχέτως του αν αξίζουν ή όχι.

 

Οπότε καλά τα Χριστούγεννα, αλλά θα αποδεχόμουν πλήρως ένα τεύχος ως εορταστικό εάν φρόντιζαν να είναι ΟΛΕΣ οι ιστορίες ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ. Και προφανώς θα έπρεπε να είναι και ΜΠΟΛΙΚΕΣ. Να είναι κάτι το χορταστικό. (θα μου πεις, μα και τον άλλο χρόνο δεν θες κορυφαίες ιστορίες? ναι. τις θέλω. αλλά κατανοώ ότι θα μπούνε και μάπες... εξ'αλλου άμα κάτι είναι στο καλύτερο 1%, τότε θα υπάρχει και ένα 99% που είναι χειρότερο από αυτό :) απλώς... στις γιορτές θέλω ΟΛΑ να είναι τζάμι)

 

ξέρω. δεν εκόμισα γλαύκα εις Αθήνας. :) Και πιθανότατα να μην είπα ούτε κάτι πρωτότυπο, ούτε κάτι με το οποίο να διαφωνεί κανείς :) Απλά... να το βγάλω από μέσα μου :) ψυχοθεραπεία ένα πράμα :D

 

post-1537-1212689861.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγω το πηρα τελικα αν και δεν μου αρεσουν τα διπλα τευχη.Προτιμω την ομοιοτυπια των απλων τευχων και την βιβλιοδεσια με συνδετηρα...!

 

 

Το 283, ουτε ζεστη,ουτε κρυο.Ειναι σαν 2 τευχη μαζι.Τιποτα το ιδιαιτερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι αυτό το διπλο καλυτερο από αλλα προσφατα διπλα ? Ναι.

Περιμενα κατι καλυτερο ? Ναι!

Περιμενω το Κομιξ να αλλαξει για να μας ξαναρεσει όπως παλια? Αν και είναι νωρις ακομα, δεν ειμαι αισιοδοξος!

 

:beersanta:

 

Eιναι το καλυτερο διπλο των τελευταιων τριων χρονων ασυζητητι. Το εξωφυλλο ειναι εξαιρετικο. Οι ιστοριες απο κακες (Σωματοφυλακας) εως πολυ μετριες (Βικαρ) μεχρι και πολυ καλες (δεκασελιδη Μπαρκς και Βαν Χορν), λειπει ομως μια μεγαλη πολυσελιδη κεντρικη που ολοι θελαμε. Kαμια ιστορια απο αυτες που εχει δε νομιζω οτι θα μπορουσε να θεωρηθει top of the top. Η τελευταια πολυσελιδη αριστουργηματικη ιστορια που εβαλαν ηταν (μετα απο πολλα χρονια) στο προηγουμενο διπλο, τη Νυχτα των Σαρακηνων του Ροτα. Τα αρθρα πολυ καλα, οπως παντα αλλωστε.

 

Η ανομοιογενεια στην ποιοτητα των ιστοριων με προβληματιζει ομως. Οταν ενα τευχος εχει μεσα ιστοριες, απο αδιαφορες-μετριες εως πολυ καλες, μου δινει την εντυπωση οτι πεταξαν μεσα στην υλη ο,τι εβρισκαν μπροστα τους χωρις οποιαδηποτε αξιολογηση. Επομενως, οταν βλεπουμε μεσα αριστουργηματικη ιστορια υποθετουμε οτι απλα ετυχε συμπτωματικα μεσα στη φτυαρια απο χωμα να υπαρχει κ ενας κοκκοσ χρυσου και αυτο ειναι ολο. Μαλλον δεν γινεται αυτο που θελουμε και αυτο που καποτε εκαναν με ιερη προσηλωση: εξονυχιστικη επιλογη των ιστοριων ωστε να ειναι ολες απο παρα πολυ καλες εως αριστουργηματα. Μην πουμε παλι τα γνωστα οτι δεν υπαρχουν καλες ιστοριες κτλ κτλ., εχω δει στις 1500 πρωτες του Inducks τουλαχιστον 400 αδημοσιευτες, φανταστειτε για ποσα χρονια υλικο ειναι αυτο..

 

Περιμεναμε λοιπον κατι καλυτεροαπο αποψη ποιοτητας ιστοριων? Σιγουρα ναι, χωρις ομως να απορριπτω εντελως το τευχος συνολικα, το οποιο θα χαρακτηριζα "σχετικα καλο", ειδικα μετα τη σαβουρα που φαγαμε στη μαπα τον τελευταιο χρονο ειδικα.

 

Θα ελεγα οτι φανηκαν ελαφρως κατωτεροι των περιστασεων που επιβαλλει ενα ιδανικο διπλο, χριστουγεννιατικο τευχος οπως ολοι θα το θελαμε. Φυσικα, το οτι μπηκαν -εστω- στη διαδικασια μετα απο πολλα χρονια να φανουν ανταξιοι των περιστασεων που επιβαλλει ενα τετοιο τευχος (εστω και αν μαλλον απετυχαν), με χριστουγεννιατικο εξωφυλλο που δεν ειναι καποιου τυχαρπαστου Ναντορπ και αρκετες χριστουγεννιατικες ιστοριες μεσα στο τευχος, αυτο απο μονο του ειναι αξιο ειλικρινων και θερμων συγχαρητηριων, μεσα στη γενικοτερη κατρακυλα που βρισκεται η ποιοτητα του Κομιξ. Θυμηθειτε μονο την κακη εκτος τοπου και χρονου και ακυρη ιστορια με τον καυτο ηλιο της ερημου στην ιστορια με την Κλαραμπελ- Κλεοπατρα που μας εκαναν δωρο σε προηγουμενο διπλο εορταστικο χριστουγεννιατικο τευχος και θα καταλαβετε τι εννοω. Με αλλα λογια τι κι αν η συνταγη του τευχους απετυχε, τουλαχιστον προσπαθησαν, και αυτο δινει ελπιδες.

 

Πηραν πρεφα πως αντεδρασε η πλειοψηφια των ενηλικων αναγνωστων με ιστοριες τυπου γκραφικ νοβελ Cars? Αγνωστο! Απο τη μια δημοσιευουν ενα γραμμα που εκθειαζει το Cars 2 σαν ιστορια, απο την αλλη δεν εχουν βαλει γκραφικ νοβελ στο διπλο τευχος. Και πιστευα οτι αν οντως αποφασιζαν να βαζουν συχνα τετοιες ιστοριες, οπως με φρικη αντιληφθηκαμε το καλοκαιρι, τα διπλα τευχη προσφερονται για τετοιες κινησεις. Ιδωμεν λοιπον...Αν φτασουμε στο καλοκαιρι διχως αλλο γκραφικ νοβελ, τοτε θαρρω πως θα καταλαβαν τη γκαφα τους.

 

Κραταω ομως κατι πολυ ενθαρρυντικο. Και το επομενο τευχος θα εχει Μαρκο Ροτα στο εξωφυλλο. Ητοι, δεν θα εχει εξωφυλλο του Ναντορπ. Το αν σε καποιον αρεσει ο Ρoτα η οχι αυτο ειναι υποκειμενικο, θεμα γουστου. Αυτο που δεν ειναι υποκειμενικο ομως, ειναι το γεγονος οτι ο Ροτα, αρεσει δεν αρεσει, ειναι πολλες κλασεις ανωτερος σχεδιαστικα και πολυ πιο κλασικος και ποιοτικος σε συγκριση με τον Ναντορπ, συνεπως αν συνεχισουν ετσι, well done και αλλο ενα μπραβο απο μενα.

 

Καταλαβαν την αγανακτηση των αναγνωστων? Το ελπιζω. Βεβαια ο τιτλος της ιστοριας θα παρατιθεται παλι ξερος διχως το ονομα του σχεδιαστη (μειον), ομως επιτελους φευγει το καταραμενο ΒΡΕΣ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK!!!!!!!!!!!!

Επεξεργασία από lazarospap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η νεα ακτινα μπορει να διαλεγει για δημοσιευση οποιες ιστοριες θελει χωρις αυτο να εχει αντικτυπο στο κοστος των δικαιωματων; Ολες οι ιστοριες εχουν το ιδιο κοστος δικαιωματων ανα σελιδα ανεξαρτητα του ποιου σχεδιαστη ειναι;

 

Εν κατακλιδι, οι μετριες ιστοριες που βλεπουμε στο κομιξ ειναι απο λανθασμενη επιλογη ή απο εσκεμμενη πτωση της ποιοτητας/κοστους;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

λοιπον δε με ξετρελανατε με αυτα που λετε :(..θα το παρω (ή και οχι αν και χλωμο το βλεπω) καθοδον για το σταθμο και θα σας πω την ταπεινη μου γνωμη σε κανα 2 βδομαδες! (γλυτωσατε :D)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Εγώ κάθε χρόνο κάνω το καλό ή τη χαζομάρα να ανανεώνω τη συνδρομή μου. Θα συμφωνήσω για την γενική πεσμένη εικόνα του ΚΟΜΙΞ, έως και καταρρακωμένη, αλλά μετά από τόσα χρόνια και τόσα τεύχη απλά δεν μου πάει η καρδιά να το σταματήσω.

 

Βέβαια δεν μπορώ να εκθέσω την άποψή μου εγκαίρως, μιας και ο Τερζόπουλος, που προσέχει πολύ τους συνδρομητές του, μου το στέλνει δύο εβδομάδες αργότερα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Βέβαια δεν μπορώ να εκθέσω την άποψή μου εγκαίρως, μιας και ο Τερζόπουλος, που προσέχει πολύ τους συνδρομητές του, μου το στέλνει δύο εβδομάδες αργότερα...

 

Αυτός ήταν ο λόγος που δεν ανανέωσα την συνδρομή μου στο Κόμιξ εδώ και πολύ καιρό...!

Νομίζω ήταν 1997 που σταμάτησα να είμαι συνδρομητής...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5001 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Βέβαια δεν μπορώ να εκθέσω την άποψή μου εγκαίρως, μιας και ο Τερζόπουλος, που προσέχει πολύ τους συνδρομητές του, μου το στέλνει δύο εβδομάδες αργότερα...

 

Α, και σένα; Και αναρωτιόμουν: είμαι ο μόνος συνδρομητής που του στέλνουν το κόμιξ δυο εβδομάδες μετά την κυκλοφορία του τεύχους; Τι να πεις...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Α, και σένα; Και αναρωτιόμουν: είμαι ο μόνος συνδρομητής που του στέλνουν το κόμιξ δυο εβδομάδες μετά την κυκλοφορία του τεύχους; Τι να πεις...!

 

Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις πλάκες που έκανε μαζί μου ένας φίλος μου τότε που το έπαιρνε από το περίπτερο και το διάβαζε αμέσως κι εγώ,όντας συνδρομητης (=ευνοημένος),περίμενα 2 εβδομάδες να το πάρω...! :moutra2:

 

Ευτυχώς που μου το δάνειζε κι όταν αποκτούσα το δικό μου τεύχος,το έβαζα ατσαλάκωτο ('οσο μπορούσε να είναι) στην βιβλιοθήκη μου...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειναι αληθεια, και γω για αυτο το λογο σταματησα τη συνδρομη μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45790
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κι εγώ πλάκα πλάκα γι' αυτό δεν ξαναγράφτηκα συνδρομητής :lol: Τελευταία φορά πρέπει να ήταν κάπου στο 2001-2002. Ο μόνος λόγος που το έπαιρνα με συνδρομή ήταν κάτι Πάμκιν 3 που έδιναν, αλλά από τη στιγμή που σταμάτησαν τέτοιες αξιόλογες προσθήκες, εξανεμίστηκαν και οι λιγοστοί λόγοι που είχαν απομείνει να είμαι συνδρομητής.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.