Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  16500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  177
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  177
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

και με μενα τα ιδια εκανε!σιγα μην περιμενω δυο βδομαδες.... :reap: :reap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

15 μερες ε;Αυτο ειναι ισως και καπως υποπτο.Σας εχουν στειλει ποτε τευχος που να μην ειναι τελειο;Που να σας φανηκε οτι ισως εχει διαθετει πρωτα σε περιπτερο ή αλλου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Nαι μου χε συμβει αρκετες φορες. Και μου χε περασει απο το μυαλο μηπως ειναι απο αυτα που επεστρεψαν απο τα περιπτερα, αλλα δεν το νομιζω..Για να επιστραφουν πρεπει να περασει πρωτα ο μηνας, ενω το τευχος ερχοταν στα μισα του μηνα. Δηλαδη πες οτι κυκλοφορουσε ενα τευχος στα περιπτερα, την ιδια βδομαδα φανταζομαι θα γινοταν και η διαδικασια να μπουν σε φακελους για να σταλουν στους συνδρομητες, βαλε και αλλη μια εβδομαδα να κανει στο ταχυδρομειο και αμεσως αμεσως βγαινει η 15νθημερη καθυστερηση. Απλα υποθετω οτι τυχαινε καποιες φορες να τσαλακωνεται λογω ταχυδρομειου. Και οκ, δεν φανταζομαι οτι ειχαν τοσους χιλιαδες συνδρομητες ωστε να εχουν ελλειψη τευχων και να περιμενουν τις επιστροφες για αν τους εξυπηρετησουν.

 

Βεβαια τοτε (δεκαετια 90 και μεχρι 2004) αγοραζα δυο φορες το καθε τευχος. Ενα αντιτυπο επαιρνα τη μερα που κυκλοφορουσε για να το διαβασω και να το απολαυσω και το δευτερο αντιτυπο μου ερχοταν με τη συνδρομη, οποτε δεν με ενοιαζε οσο και να καθυστερουσε γιατι με το που ερχοταν εμπαινε αθικτο στη βιβλιοθηκη. Οταν αρχισε να πεφτει η ποιοτητα, σταματησα να αγοραζω και δευτερο αντιτυπο. Ενα ηταν αρκετο. Απο τη στιγμη που δεν υπηρχε Ροσα η αλλοι κλασικοι μεσα παρα μονο μια δεκασελιδη του Μπαρκς, δεν υπηρχε λογος για μενα να διαβασω το τευχος δευτερη η τριτη φορα, ποσο μαλλον με τα εξωφυλλα του Ναντορπ που μου χαλανε την αισθητικη. Και καπως ετσι φτασαμε στο 2011, αγοραζω ενα τευχος μονο οταν εχει καποια ιστορια που με ενδιαφερει, το υπολοιπο μενει αδιαβαστο κ κανει παρεα με τα αλλα στη βιβλιοθηκη.

 

Εν ολιγοις, το πραγμα μιλαει απο μονο του. Αν επιλεγουν "κακες" ιστοριες και εξωφυλλα απο τριτοκλασατους σχεδιαστες επειδη κοστιζουν λιγοτερο και πιστευουν οτι ετσι θα εχουν μεγαλυτερο κερδος, κανουν λαθος. Περισσοτερο κερδος θα ειχαν αν ξαναεκαναν το Κομιξ πρωτοκλασατο περιοδικο περιοπης, γιατι ετσι και πιο πολλους συνδρομητες θα ειχαν, και πολλοι θα αγοραζαν διπλα τα τευχη. Ουτως η αλλως η πλειοψηφια των αναγνωστων του Κομιξ ειναι ειτε ενηλικοι ειτε συλλεκτες. Διαβαζεται σαφεστατα και απο μικρα παιδια, ωστοσο δεν νομιζω οτι αυτα αποτελουν τον κυριο πυρηνα των σταθερων αναγνωστων του, καθως ειναι καπως "ακριβο" για ενα παιδι που ζηταει να του αγορασουν ενα κομιξ απλα για να περασει την ωρα του και προφανως θα στρεφεται περισσοτερο στους αλλους τιτλους της εκδοτικης. Κοινη λογικη - Τερζοπουλος, 1-0.

Επεξεργασία από lazarospap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ναι το ξερω οτι οι επιστροφες γινονται καθε μηνα αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητο...Θα μπορουσε καποια κομματια να διατιθενται αρχικα σε ορισμενα σημεια (οχι απαραιτητα περιπτερα) σε μεγαλο αριθμο και υστερα καποια απ αυτα να αποσυρονται νωριτερα αν δεν υπαρχει μεγαλη ζητηση.Επισης απ την ημερομηνια κυκλοφοριας ενος περιοδικου στα περιπτερα, τα τευχη ειναι ετοιμα τουλαχιστον 2-3 μερες πριν.Σε περιοδικα που ειμαι συνδρομητης (οχι κομικς) εχει τυχει να τα παραλαβω και την ιδια μερα κυκλοφοριας!

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Nταξει ναι παιζει και αυτο..αλλα δεν ειναι ο λογος που σταματησαμε ολοι τη συδνρομη μας! Μια φορα μου χε ερθει ενα τευχος πολυ τσαλακωμενο (ειχε τσαλακωθει μαζι με τον καφε φακελο μεσα στον οποιο τον ταχυδρομησαν), τους πηρα τηλ. και μου στειλαν ενα αλλο τευχος μεσα σε λιγες μερες χωρις καμια χρεωση και χωρις να τους στειλω πισω το τσαλακωμενο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Κι εγώ πλάκα πλάκα γι' αυτό δεν ξαναγράφτηκα συνδρομητής :lol: Τελευταία φορά πρέπει να ήταν κάπου στο 2001-2002. Ο μόνος λόγος που το έπαιρνα με συνδρομή ήταν κάτι Πάμκιν 3 που έδιναν, αλλά από τη στιγμή που σταμάτησαν τέτοιες αξιόλογες προσθήκες, εξανεμίστηκαν και οι λιγοστοί λόγοι που είχαν απομείνει να είμαι συνδρομητής.

 

Γιατί ρε; Οι εκπληκτικής ποιότητας ανθεκτικότατες θήκες που δίνει με τη συνδρομή δεν είναι λόγος να είσαι συνδρομητής; Είσαι κακός μου φαίνεται...

 

Ο μόνος λόγος για να είσαι συνδρομητής είναι ότι γλιτώνεις τα εξτρά χρήματα που κοστίζουν τα εορταστικά/καλοκαιρινά τεύχη. Τώρα θα μου πεις αξίζουν 6 - 9 ευρώ λιγότερα το να περιμένεις 2 εβδομάδες; Μάλλον όχι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

15 μερες ε;Αυτο ειναι ισως και καπως υποπτο.Σας εχουν στειλει ποτε τευχος που να μην ειναι τελειο;Που να σας φανηκε οτι ισως εχει διαθετει πρωτα σε περιπτερο ή αλλου;

 

 

Προσωπικά, όλα τα τεύχη που έλαβα ήταν σε άψογη κατάσταση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο μόνος λόγος για να είσαι συνδρομητής είναι ότι γλιτώνεις τα εξτρά χρήματα που κοστίζουν τα εορταστικά/καλοκαιρινά τεύχη. Τώρα θα μου πεις αξίζουν 6 - 9 ευρώ λιγότερα το να περιμένεις 2 εβδομάδες;

 

:D:yes::lefta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5058
  • Reputation:   34602
  • Achievement Points:  5066
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η απορία που έχετε (οι συνδρομητές) σχετικά με την καθυστέρηση στην παραλαβή των τευχών, έχει απαντηθεί από τον γράφοντα εδώ και 4 χρόνια και βρίσκεται στην 1η σελίδα (από τις 24) του παρόντος thread. Καλά, δε διαβάζετε με προσοχή τα γραφόμενα περί του Κόμιξ; :Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

(1) αυτό το τόπικ έχει πρώτη σελίδα???... δηλώνω εντυπωσιασμένος :) πηγαίνοντας εκεί αισθάνθηκα σα να μπαίνω σε ανήλιαγη υπόγα τίγκα στην υγρασία, τις αράχνες και τα ποντίκια :D

 

(2) Παναγιώτη, από τη στιγμή που το ποστ σου δεν λέει πόσο χάλια είναι οι ιστορίες του περιοδικού, τότε είναι ως μη γενόμενο :) Ένα ***καλό*** και αξιοπρεπές ποστ σε αυτό το τόπικ, ένα ποστ που πραγματικά σέβεται τον εαυτό του, οφείλει να μιλάει κατ'αρχάς για το χάλι του περιοδικού :) Δεν το έπραξες, οπότε το κρίμα στο λαιμό σου :)

 

(3) Το περιοδικό είναι χάλια πλέον (γιατί αυτό εδώ είναι ένα ποστ που σέβεται τον εαυτό του :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4698 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Σίγουρα ήταν απ' τα καλύτερα των τελευταίων μηνών.

Ως <<φοβητσιάρης>> δε διάβασα τις ιστορίες που δε μου γέμιζαν το μάτι γιατί είχα φάει και μια τυρόπιτα που δεν ήθελα να βγάλω...

Πολύ καλή η ιστορία του Γίππες, δεύτερο συνεχόμενο τεύχος που βάζουν επανασχεδιασμένη του Μπαρκς από τον Γίππες.

Αρκετά καλή του Βαν Χορν και φυσικά του Μπαρκς ήταν the top.

Ένα χιουμοριστικό γελάκι μου έβγαλε χωρίς να το περιμένω η πεντασέλιδη του Χέιμανς, <<Οικονομικές ευχές>>, όσο για του Βίκαρ μου άρεσε περισσότερο η ιστορία του προηγούμενου μήνα...

Του Ρότα μια από τα συνηθισμένα, ούτε καλά ούτε κακά...

 

Στο επόμενο εξώφυλλο και ιστορία Ρότα? :thinking:

Από τον Νάντορπ καλός και ο Ρότα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23912
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  2
  • Reputation:   21
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4521 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το παλιό καλό ΚΟΜΙΞ είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την παιδική μου ηλικία. Ότι και να πώ είναι λίγο για να περιγράψει την γλυκιά νοσταλγία που νιώθω για εκείνα τα χρόνια. Ο ενθουσιασμός και το γέλιο με το διάβασμα κάθε νέου τεύχους, το κυνήγι για την εύρεση παλαιότερων τευχών, τα καλοκαίρια που μου κρατούσαν παρέα στις διακοπές, οι συζητήσεις με την παρέα για τις περιπέτειες του Σκρούτζ, Ντόναλντ και ανιψιών... Ήμουν τυχερός που γνώρισα το ΚΟΜΙΞ στην ακμή του. Με θλίβουν αυτά που μαθαίνω για την τωρινή του κατάσταση.. αλλά δύστυχος τίποτα δεν κρατάει για πάντα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Απλά τα πράγματα. Αφού δεν αλλάζουν ούτε τα εξώφυλλα, σημαίνει ότι οι άνθρωποι ή δεν μπορούν, ή δεν ενδιαφέρονται ή αδιαφορούν για τις απαιτήσεις των πελατών. Οπότε, ο πελάτης τα παίρνει στην κράνα και σταματατάει να αγοράζει το προϊόν… Κανόνες της αγοράς... Ακόμα και οι "συλλέκτες" θα σταματήσουν μετά το #300.

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το ΚΟΜΙΞ είναι το καλύτερο περιοδικό που μπορεί να βρει κανείς στο περίπτερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

το ΚΟΜΙΞ είναι το καλύτερο περιοδικό που μπορεί να βρει κανείς στο περίπτερο.

 

:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το "κλασικά" είναι πολύ καλύτερο.Επίσης, δεν βρίσκω καμία διαφορά με το μεγάλο μίκυ.Στο περίπτερο υπάρχουν 100αδες καλύτερα κόμικς από το "κόμιξ", όπως πχ της anubis,της μαμούθ και της γράμματα.Είναι θέμα γούστου, οπότε ,όλα αυτά είναι υποκειμενικά.

 

ΥΓ:Τόσο δύσκολο είναι να αλλάξουν ένα εξώφυλλο;Αυτά που βάζουν, κάνουν μόνο για βρεφονηπιακούς σταθμούς.

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το "κλασικά" είναι πολύ καλύτερο.Επίσης, δεν βρίσκω καμία διαφορά με το μεγάλο μίκυ.Στο περίπτερο υπάρχουν 100αδες καλύτερα κόμικς από το "κόμιξ", όπως πχ της anubis,της μαμούθ και της γράμματα.Είναι θέμα γούστου, οπότε ,όλα αυτά είναι υποκειμενικά.

 

ΥΓ:Τόσο δύσκολο είναι να αλλάξουν ένα εξώφυλλο;Αυτά που βάζουν, κάνουν μόνο για βρεφονηπιακούς σταθμούς.

 

Για πλάκα το είπε. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:lol2: Και το "κόμιξ", πλάκα μας κάνει τόσο καιρό.Έλεγα ότι δεν θα το σταματήσω αλλά πλέον έχει ωριμάσει αυτή η ιδέα. :spidey_yeah_that:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγω βρήκα προχθές το τευχος 217 και το πήρα μιας και δεν το είχα. Συμπερασμα: από τότε είχαν ξεκινήσει να φαίνονται σημάδια παρακμής...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4128
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  89
  • Reputation:   360
  • Achievement Points:  105
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μπα, πολύ νωρίτερα :Book::P

Επεξεργασία από Everest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θυμαμαι παντως οτι το #200 ηταν πραγματικα μαχαιρια στο στηθος.Ειχα παρα πολλες προσδοκιες, αλλωστε τα διπλα τους τευχη ηταν παλαιοτερα παντοτε εξαιρετικα. Ποσο μαλλον οταν επρεπε να φτιαξουν ενα μεγαλο διπλο τευχος με την αφορμη των 200 τευχων (θυμαμαι το #100 ηταν απιστευτο, απτο εξωφυλλο μεχρι την τελευταια σελιδα, ιστοριες, σχεδιαστες, συνοδευτικα κειμενα, αρθρα, τα παντα). Παω στο περιπτερο και βλεπω ενα ανοστο εξωφυλλο του Βικαρ αν θυμαμαι καλα. Ποσο ξενερωσα δεν περιγραφεται...Εγω ειχα στο μυαλο μου οτι το υψηλο επιπεδο και η αισθητικη του περιοδικου δεν θα συμβιβαζοταν για εξωφυλλο σε ενα τοσο σημαντικο τευχος με κατι λιγοτερο απο σχεδιο του Ροσα (για να μην πω οτι με τοσο καλη σχεση που ειχαν μου χε περασει απτο μυαλο πολλες φορες οτι ο Ροσα θα τους στειλει κανενα πρωτοτυπο σχεδιο ειδικα για το 200 τευχος, οπως εφτιαχνε για σκανδιναβικες εκδοσεις...) η κατι σε ελαιογραφια απο Μπαρκς. Και αντι αυτων, να σου ενα τραγικο σχεδιο αλα Βικαρ..Πρωτο σοκ. Αργοτερα, ανοιγοντας το και διαβαζοντας και τις δεκαδες μικρες ιστοριες που χε μεσα, στην πλειοψηφια τους επιπεδου β δημοτικου, διαλυθηκε καθε αυταπατη, εκει συνειδητοποιησα οντως oτι πραγματικα "Houston, we have a problem"...

Επεξεργασία από lazarospap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

το ΚΟΜΙΞ είναι το καλύτερο περιοδικό που μπορεί να βρει κανείς στο περίπτερο.

 

Συμφωνώ μαζί σου. Καιρός λοιπόν το περίπτερο να φέρει και ένα δεύτερο περιοδικό για να έχουμε να αγοράζουμε. Ένα Cosmopolitan, ένα Marie Claire, ένα Νύφη ρε παιδί μου. Να μάθουμε πως θα αποκτήσουμε το λουκ με τα υγρά μωβ χείλη, ή έστω να μάθουμε ποιες είναι οι τάσεις και οι προτάσεις για τα προσκλητήρια για το 2011 (αυτό δεν μας τελείωσε? :thinking: )

 

μέχρι να φέρει και 2ο περιοδικό λοιπόν, το Κόμιξ θα παραμένει το καλύτερο περιοδικό που μπορεί να βρει κανείς στο περίπτερο

 

οπότε άμα έχει και γαριδάκια, προτιμήστε τα γαριδάκια :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πηρε κανεις το σημερινο Κομιξ η ακομα???? Mega fail ψυλλιαζομαι... :blob3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το κομιξ 284 ειναι οπως τα περσινα τευχη.

Οι ιστοριες ειναι κατα σειραν των Ροτα, Βικαρ, Χευμανς, Γκουλιεν, Κορχονεν, Μπαρκς. Ειναι μια απ'τα ιδια τα συνηθισμενα. Οπως πατε στο φαστ φουντ να φατε κατι που τρωτε καθε φορα! Αμα σας αρεσε θα συνεχισει να σας αρεσει! Ξεκαθαριζω οτι δεν κρινω τα σεναρια αλλα τα σχεδια. Προσωπικα ημουν ετοιμος γι'αυτο. Συνηθως ο Φεβρουαριος τετοια τευχη εχει.

Στο επομενο τευχος διαφημιζει τους εξης: η πρωτη δεν γραφει-ισως εχει σχεση με το εξωφυλλο, Βικαρ, Γιππες, Μπαρκς, Χευμανς.

 

Οι αλλαγες οπως τις επιθυμουμε (πολυσελιδες περιπετειες, επιστροφη κλασικων, να λιγωστεψουν οι ολλανδικες σχεδιαστικες μετριοτητες) δεν υπαρχουν. Προβλεπω οτι θα συνεχιστουν τα παραπονα.

Κι επειδη τα ξαναγραψαμε αυτα αρκετες φορες, επειδη εγω αγοραζω κατι δεν σημαινει οτι το υποστηριζω. Αν αγοραζω 5-10 τευχη τη βδομαδα μπορω να αγοραζω τα μισα (τιμωροντας τον), αν ομως αγοραζω 2-3 το μηνα το πολυ τοτε το να τα σταματησω εντελως ειναι πολυ δυσκολο ως απιθανο. Ενα σπιτικο χομπυ μας εμεινε, δεν γινεται να το χασουμε κι αυτο. Επειδη ομως το Κομιξ ειναι πλεον η πιο "συλλεκτικη" συλλογη καλως ή κακως για τους περισσοτερους μας ειναι η πιο ευκολη να το προτιμουμε. Μην ξεχναμε οτι ειναι η συλλογη που υποτιθεται οτι απευθυνεται σε καπως μεγαλυτερους και περιεχει και καλογραμμενα αρθρα. Απο πλευρας σεναριακης δεν εχω σοβαρα παραπονα και ειναι ο κυριοτερος λογος που μπορει το Κομιξ να ειναι το μονο που θα συνεχισω να αγοραζω και φετος καθε μηνα. Αν το πορτοφολι μου αδειασει κι αλλο τοτε ευτυχως εχω 1-2 φιλους που οποτε παω στο σπιτι τους θα μου το δινουν να το ξεφυλλιζω. Αργα ή γρηγορα ομως, επειδη η υποθεση του Κομιξ καταντησε αηδια να ασχολουμαι καθε μηνα με τα ιδια και τα ιδια, οσο δυσκολο κι αν ειναι, θα βαλω ενα τελος, οπως ενα σωρο αλλοι της γενιας μου. Δεν ειναι αλλωστε η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο στην ζωη μας.

http://coa.inducks.org/issue.php?c=gr%2FKX++284

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

οι συλλέκτες του κόμιξ είστε σαν τους καπνιστές που θέλουν να κόψουν το κάπνισμα...

 

Άσχετα άμα το έχει μπουχτίσει κανείς, αν είναι αντιοικονομικό, αν έχει πει πάμπολλές φορες ότι πρέπει να το κόψει, πάντα θα υπάρχει αυτό το τελευταίο πακέτο ή τεύχος...

 

 

:beer6:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4698 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

κύρια ιστορία του επόμενου... Επεξεργασία από Paliakoudis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45797
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

οι συλλέκτες του κόμιξ είστε σαν τους καπνιστές που θέλουν να κόψουν το κάπνισμα...

 

Άσχετα άμα το έχει μπουχτίσει κανείς, αν είναι αντιοικονομικό, αν έχει πει πάμπολλές φορες ότι πρέπει να το κόψει, πάντα θα υπάρχει αυτό το τελευταίο πακέτο ή τεύχος...

 

 

:beer6:

 

Και όταν το κόψει κάποιος, βρίσκει την υγειά του :P

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα κομικς, οπως και πολλα αλλα χομπυ τα επιλεγουμε γιατι ειναι ψυχαγωγια κι οχι εθισμος. Αν καποιος φτασει να το βλεπει σαν εθισμο τοτε καλα κανει και σταματα να ασχολειται. Εγω παντως δεν εχω μπουχτισει με τα κομικς αλλα με τις επιλογες των εκδοτων αλλα και με την συμπεριφορα καποιων που δεν εχουν το θαρρος να δεχτουν οτι καποιοι εχουν μια καλυτερη γνωμη απο τη δικη τους.

Το οτι θα συνεχισω να το αγοραζω το εχω εξηγησει αρκετες φορες αλλα ενα κειμενακι ποτε δεν ειναι αρκετο οταν ο ενας δεν ξερει τον αλλο. Αν ομως σταματουσα με ψυλλου πηδημα γιατι το ενα δεν μου αρεσει και το αλλο μου μυριζει, δηλ. κοιταζα μονο τα αρνητικα, θα ειχα στερηθει καποια καλα που εχουν τα κομικς που επελεξα να αγοραζω ακομα επι τακτικης βασης. Π.χ. στο τωρινο κομιξ η μπαρκσικη ιστορια μου αρεσε παααρα πολυ, δεν ηθελα να την χασω και ελπιζω να εχετε καποτε την ευκαιρια να την διαβασετε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1678
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

νομίζω ότι το μόνο που μας ενδιαφέρει πλέον όταν αγοράζουμε το καινούργιο είναι να δούμε τι θα περιέχει το επόμενο :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πειτε μου μονο οτι δεν ειναι Ναντορπ στο εξωφυλλο του επομενου!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.