Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από τις εκδόσεις "Anubis" (2023)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κυκλοφόρησε και αυτό

darkcrisis1.thumb.png.30f8411ff91bddf3253dd2395ad15704.png

  • Like 12
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Η Αnubis πήρε τα πάνω της απ΄όταν αποφασίστηκε η διακοπή της συλλογής Μarvel της Hachette.

Τυχαίο; Δεν νομίζω :)

 

btw πήρα το Long Halloween χθες από Πρωτοπορία.
Πολύ ποιοτική έκδοση.

Για τέτοιες εκδόσεις χαλάλι τα 20€ :cool:

Το θέμα είναι να το διαβάσω ή να περιμένω να βγει και το 2ο μέρος; (το οποίο λογικά δεν θ΄αργήσει ιδιαίτερα, αλλά μπορεί να πάρει και 2-3 μήνες).

Την ιστορία την είχα διαβάσει ψηφιακά στα αγγλικά πριν χρόνια, αλλά δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα, οπότε θα΄ναι σαν να τη διαβάζω πρώτη φορά.
Θυμάμαι μόνο ότι μου άρεσε και ότι γενικά ήταν μέσα στα 3-4 καλύτερα Βatman που έχω διαβάσει.

 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ Laz33  άνετα είναι μέσα στα 3 καλύτερα Batman ever! Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και η σκηνοθεσία - σχέδιο, μεγάλη κομικσάρα.

Βάλτο στην άκρη και διάβασε το μαζί με τον 2ο τόμο, θα τον βγάλουν σύντομα απ'ότι φαίνεται.

  • Like 11
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έχει καταχωρηθεί και αυτό

 

Dune Το Επίσημο Graphic Novel της Ταινίας

dune.thumb.png.0436075950cca973555989629549d9b3.png

 

Ήταν από μήνες στα coming soon του καταλόγου της, αλλά περίμενε μάλλον την προβολή της 2ης ταινίας Dune, που θα βγει στις 29/02/2024 (μάλλον τελική ημερομηνία ύστερα από πολλές αναβολές, λόγω των απεργιών)

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Christmas Bazaar 2023

Διαλέγεις 2 Πληρώνεις 1

bazaar.thumb.jpg.9d9737168d7f00dba299f84e6491d460.jpg

https://anubis.gr/christmas-bazaar-2023/

 

Έρχεται και το manga DC

Batman & The Justice League Μέρος Πρώτο

(που μάλλον θα έχει και δεύτερο μέρος κάποια στιγμή αφού καταχωρήθηκε και το SET)   

 

1.thumb.png.9077181cc410bcab37f4839edf54d021.png

 

set.thumb.png.bc3225111e5f5798c0be499eb0d8f0be.png

Επεξεργασία από hudson
  • Like 14
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1214 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πολύ καλή προσφορά! Σίγουρα θα την τιμήσω!:cheers3:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Πολύ καλή προσφορά! Σίγουρα θα την τιμήσω!:cheers3:

Είναι και η προσφορά - 50% κάθε Τετάρτη,καθώς και η προσφορά black friday επίσης με 50% έκπτωση. Γενικά το χειρίζεται άψογα αυτό το κομμάτι η anubis. Είναι μια win win κατάσταση για όλους. Η ίδια αφενός επιδιώκει να ξεφορτωθεί το παλιό στοκ που δεν είχε τις αναμενόμενες πωλήσεις, αφετέρου οι αναγνώστες επωφελούνται μέσω ελκυστικών προσφορών. Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω 2. Το 1ο είναι το ιστορίες από το σύμπαν της dc, που μου το έχει προτείνει εδώ και αρκετό καιρό ο φίλος @ Guts και το 2ο είναι το τι απέγινε ο άνθρωπος του αύριο. Αν κάποιος το έχει διαβάσει θα ήθελα μια γνώμη. Κι έχω και ένα 3ο στα υπόψιν, πάλι του alan moore φυσικά :lol:

  • Like 10
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, daredevil21 said:

Είναι και η προσφορά - 50% κάθε Τετάρτη,καθώς και η προσφορά black friday επίσης με 50% έκπτωση. Γενικά το χειρίζεται άψογα αυτό το κομμάτι η anubis. Είναι μια win win κατάσταση για όλους. Η ίδια αφενός επιδιώκει να ξεφορτωθεί το παλιό στοκ που δεν είχε τις αναμενόμενες πωλήσεις, αφετέρου οι αναγνώστες επωφελούνται μέσω ελκυστικών προσφορών. Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω 2. Το 1ο είναι το ιστορίες από το σύμπαν της dc, που μου το έχει προτείνει εδώ και αρκετό καιρό ο φίλος @ Guts και το 2ο είναι το τι απέγινε ο άνθρωπος του αύριο. Αν κάποιος το έχει διαβάσει θα ήθελα μια γνώμη. Κι έχω και ένα 3ο στα υπόψιν, πάλι του alan moore φυσικά :lol:

 

Και τα δύο κόμικς αξίζουν φουλ!

Οι ιστορίες της DC περιέχουν τρείς βασικές ιστορίες, δύο superman και μία Batman, και είναι αρκετά καλές!

Οι υπόλοιπες είναι μικρές ιστορίες διαφόρων τίτλων που έγραφε ο Alan Moor για την DC τη δεκαετία του '80

και χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο,παίρνεις μια ωραία γεύση απo τα DC της δεκαετίας.

 

Ο άνθρωπος του αύριο χωρίζεται σε δύο τεύχη, και ουσιαστικά είναι τα δύο τελευταία τεύχη που κλείνουν την ιστορική σειρά!

Η ιστορία έχει έναν επετειακό χαρακτήρα, και σίγουρα αξίζει να το έχεις στη συλλογή σου.

 

Επεξεργασία από Guts
  • Like 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ καλύτερες σα προσφορές από την κανονική τιμή (δεν την έχει κιόλας για να δεις και να συγκρίνεις). Το black friday τους ήταν πολύ δυνατό πάντως. 

Πάντως εκτιμώ πολύ ότι στη μετάφραση σε δύσκολες έννοιες να μεταφραστούν ή σε λογοπαίγνια που δε μεταφράζονται στα ελληνικά, υπάρχει η Σημείωση του Μεταφραστή που σε βοηθάει να πιάσεις πολύ καλύτερα το context ή ακόμα και ιστορικές αναφορές για να καταλάβεις καλύτερα το πλαίσιο. Πολύ καλή η προσπάθεια αυτή (και όπως έχουμε δει από άλλους, διόλου αυτονόητη).

 

Edit: Τώρα είδα ότι πληρώνεις 1, παίρνεις 2, άκυρο το σχόλιο στην πρώτη πρόταση, δυνατή προσφορά όντως

Επεξεργασία από rolandofshire
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

10 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Είναι και η προσφορά - 50% κάθε Τετάρτη,καθώς και η προσφορά black friday επίσης με 50% έκπτωση. Γενικά το χειρίζεται άψογα αυτό το κομμάτι η anubis. Είναι μια win win κατάσταση για όλους. Η ίδια αφενός επιδιώκει να ξεφορτωθεί το παλιό στοκ που δεν είχε τις αναμενόμενες πωλήσεις, αφετέρου οι αναγνώστες επωφελούνται μέσω ελκυστικών προσφορών. Σκέφτομαι κι εγώ να πάρω 2. Το 1ο είναι το ιστορίες από το σύμπαν της dc, που μου το έχει προτείνει εδώ και αρκετό καιρό ο φίλος @ Guts και το 2ο είναι το τι απέγινε ο άνθρωπος του αύριο. Αν κάποιος το έχει διαβάσει θα ήθελα μια γνώμη. Κι έχω και ένα 3ο στα υπόψιν, πάλι του alan moore φυσικά :lol:

Αυτό με την Τετάρτη το ξέχασα... Λες να σταματήσει η προσφορά για τις Τετάρτες λόγω αυτής της προσφοράς;

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

To προβλημα ειναι οτι εχουν βαλει στην κατηγορια του bazaar πολυ λιγο απ το στοκ, με αποτελεσμα να μην υπαρχουν πολλες επιλογες...

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν ξηγιέται πολύ καλά στις προσφορές της η Anubis, για παράδειγμα αν θές να πάρεις τα δύο Batman του Tom King, τα περισσότερα βιβλιοπωλεία

τα έχουν σε τιμή 12 - 13 ευρώ, και η Anubis λέει 18 ευρώ!!! Αν βάλεις και 5 ευρώ μεταφορικά, καταλήγεις να δίνεις τα ίδια περίπου

χρήματα με τις καθημερινές τιμές της Πολιτείας,Public,Πρωτοπορία κλπ

Επεξεργασία από Guts
  • Like 11
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

10 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Αυτό με την Τετάρτη το ξέχασα... Λες να σταματήσει η προσφορά για τις Τετάρτες λόγω αυτής της προσφοράς;

Θεωρώ πως ναι, τουλάχιστον για ένα μήνα που θα ισχύσει αυτό το "1+1 δώρο" 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Χθες βρέθηκα στην Αθήνα και πέρασα από το φυσικό κατάστημα τους για να πάρω κάποια απο τα βιβλία του 1+1.

Ενώ υπήρχε τεράστιο στοκ, είχε άφθονα βιβλία, ο υπευθυνος του καταστήματος αρνήθηκε να μου πουλήσει. Μου ανέφερε πως η προσφορα ειναι διαδικτυακη και όταν του είπα να κάνω μια παραγγελία εκείνη την ώρα και να του καταθεσω τα χρηματα, ώστε να πάρω τα βιβλία αμέσως και χωρίς να πληρώνω έξτρα μεταφορικά, μου είπε πως τηρείται προταιρεότητα παραγγελιών και πως θα αργήσει κάποιες μέρες. Τα βιβλία ήταν δίπλα μου σε στοκ άνω των 50 για κάθε τίτλο.

 

Πρώτη φορά μου τυχαίνει στη ζωή μου να πηγαίνω σε κατάστημα και να αρνούνται να μου πουλήσουν με τέτοια αδιαφορία.

Προσωπικά το θεωρώ τραγικό.

  • Like 10
  • Λύπη 7
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Καταρχήν ποτέ δεν έχω καταλάβει γιατί κάποιες εταιρίες όταν κάνουν προσφορές σε προϊόντα τους τις έχουν μόνο διαδικτυακές και όχι και στα καταστήματα, προσωπικά το βρίσκω λάθος. Τέλος πάντων.

Τώρα όσον αφορά την παραπάνω περίπτωση, δεν ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα παραγγελιών της "Anubis", αν μπορούν δλδ να επεξεργαστούν όποια παραγγελία θέλουν ή μόνο με τη σειρά που έχουν γίνει. Γιατί αν πρέπει να τις πάρουν με τη σειρά τότε ίσως να μην μπορούσαν να εξυπηρετήσουν άμεσα αν είχαν πολλές παραγγελίες που προηγούνταν. Αλλά και πάλι θα μπορούσαν να πουν ότι θα αργήσει μερικές ώρες και όχι μέρες. Τόσες πολλές πλέον είχαν να ετοιμάσουν;;;

Νομίζω ήταν λάθος αντιμετώπιση εκ μέρους τους.

Πάντως όσες φορές έχω κάνει διαδικτυακά παραγγελία με παραλαβή από το κατάστημα (σε περίοδο προσφορών), μετά από κανά δίωρο που πήγαινα την είχαν έτοιμη.

  • Like 13
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56288
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, gotham-city said:

Πρώτη φορά μου τυχαίνει στη ζωή μου να πηγαίνω σε κατάστημα και να αρνούνται να μου πουλήσουν με τέτοια αδιαφορία.

Προσωπικά το θεωρώ τραγικό.

 

Αυτό εμένα μου δείχνει "δημοσιοϋπαλληλική" συμπεριφορά των εκεί πωλητών και υπευθύνων που δείχνουν σα να μην τους καίγεται καρφάκι αν πουλήσουν τεύχη η όχι...  :moutra2:

 

Επεξεργασία από constantinople
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  128
  • Reputation:   897
  • Achievement Points:  129
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε πολλά μαγαζιά λιανικής συναντώ την ίδια αδιαφορία. Λογικό οταν προσαλμβάνεις με μοναδικό κριτήριο "να είσαι ώς 24 ετων και με κάρτα ανεργίας" για να πληρώνεσαι μέσω ΟΑΕΔ και να μη μου κοστίσεις .

Θα με ενδιέφερε η αγορά ALL STAR BATMAN vol  1-2, βέβαια δε τους βλέπω ζεστούς για το VOL 3  οπότε δε 8α τους κάνω τη χάρη να με...κρεμάσουν :tik:

  • Like 15
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 λεπτά πριν, Yorugosu είπε:

 Λογικό οταν προσαλμβάνεις με μοναδικό κριτήριο "να είσαι ώς 24 ετων και με κάρτα ανεργίας" για να πληρώνεσαι μέσω ΟΑΕΔ και να μη μου κοστίσεις .

Δυστυχώς μεγάλη αλήθεια. Το βίωσα πριν 3 χρόνια αυτό. 

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν κατάλαβα ποτέ αυτή τη λογική με το διαδικτυακό και στο φυσικό κατάστημα να αρνούνται ακόμα και αυτό με την παραγγελία online και άμεση εξυπηρέτηση. Λες και έχουν υπερβολικά λίγο στοκ σε αυτές τις προσφορές και θα πρέπει να το πάρουν οι πρώτοι πρώτοι που θα παραγγείλουν online. Δυστυχώς αυτή η αντιμετώπιση είναι πολύ ερασιτεχνική και κρίμα γιατί στο περιεχόμενο γίνεται πολύ καλή δουλειά πλέον, αλλά χρειάζεται και κάποιος να κάνει πωλήσεις.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  161
  • Reputation:   734
  • Achievement Points:  162
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5913 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλή προσφορά, παρήγγειλα διάφορα βιβλία και βγαίνουν γύρω στη μισή τιμή. Ευκαιρία διότι - ίσως λόγω μικρού μεγέθους αναγνωστικού κοινού - δεν έχουν ποτέ πάνω από 30% έκπτωση στα καταστήματα.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

31 min ago , Yorugosu said:

Σε πολλά μαγαζιά λιανικής συναντώ την ίδια αδιαφορία. Λογικό οταν προσαλμβάνεις με μοναδικό κριτήριο "να είσαι ώς 24 ετων και με κάρτα ανεργίας" για να πληρώνεσαι μέσω ΟΑΕΔ και να μη μου κοστίσεις .

 

Πόσο δίκιο έχεις φίλε μου! Δεν ξέρεις πόσο νοσταλγώ τις εποχές πριν το 2010 που τα βιβλιοπωλεία προσέφεραν γνώση και φιλοξενία.

Η δε Anubis απαράδεκτη η συμπεριφορά που περιγράφει ο φίλος, ένα κατάστημα είναι, δεν έχει καμιά αλυσίδα καταστημάτων,έπρεπε να εξυπηρετεί άμεσα τον πελάτη.

 

Πρέπει να καταλάβουν οτι εμπορεύονται προιόντα τέχνης σε πνευματικούς ανθρώπους που στηρίζουν τον κλάδο,

δεν πουλάνε πατάτες και κρεμμύδια , και άντε όποιος προλάβει...Τραγικοί!

 

  • Like 16
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1884 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

On 6/12/2023 στο 10:47 ΜΜ, Laz33 είπε:

Η Αnubis πήρε τα πάνω της απ΄όταν αποφασίστηκε η διακοπή της συλλογής Μarvel της Hachette.

Τυχαίο; Δεν νομίζω :)

 

btw πήρα το Long Halloween χθες από Πρωτοπορία.
Πολύ ποιοτική έκδοση.

Για τέτοιες εκδόσεις χαλάλι τα 20€ :cool:

Το θέμα είναι να το διαβάσω ή να περιμένω να βγει και το 2ο μέρος; (το οποίο λογικά δεν θ΄αργήσει ιδιαίτερα, αλλά μπορεί να πάρει και 2-3 μήνες).

Την ιστορία την είχα διαβάσει ψηφιακά στα αγγλικά πριν χρόνια, αλλά δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα, οπότε θα΄ναι σαν να τη διαβάζω πρώτη φορά.
Θυμάμαι μόνο ότι μου άρεσε και ότι γενικά ήταν μέσα στα 3-4 καλύτερα Βatman που έχω διαβάσει.

 

Λογικά δεν θα αργήσει, η μετάφραση είναι έτοιμη.

 

 

3 ώρες πριν, gotham-city είπε:

Χθες βρέθηκα στην Αθήνα και πέρασα από το φυσικό κατάστημα τους για να πάρω κάποια απο τα βιβλία του 1+1.

Ενώ υπήρχε τεράστιο στοκ, είχε άφθονα βιβλία, ο υπευθυνος του καταστήματος αρνήθηκε να μου πουλήσει. Μου ανέφερε πως η προσφορα ειναι διαδικτυακη και όταν του είπα να κάνω μια παραγγελία εκείνη την ώρα και να του καταθεσω τα χρηματα, ώστε να πάρω τα βιβλία αμέσως και χωρίς να πληρώνω έξτρα μεταφορικά, μου είπε πως τηρείται προταιρεότητα παραγγελιών και πως θα αργήσει κάποιες μέρες. Τα βιβλία ήταν δίπλα μου σε στοκ άνω των 50 για κάθε τίτλο.

 

Πρώτη φορά μου τυχαίνει στη ζωή μου να πηγαίνω σε κατάστημα και να αρνούνται να μου πουλήσουν με τέτοια αδιαφορία.

Προσωπικά το θεωρώ τραγικό.

Τραγικότατο, όχι απλά τραγικό. Στείλε μήνυμα στην εταιρεία, είναι ντροπή η φάση αυτή. Δυστυχώς την έχει κάνει μόδα τα Public κι όχι μόνο.

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από το facebook της εκδοτικής
aquaman.thumb.jpg.04e1e7eb7ff8a9ac85cb287664635c5e.jpg
** ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ **
Η πολυαναμενόμενη ταινία «Aquaman: Το Χαμένο Βασίλειο» έρχεται στους κινηματογράφους κι εμείς, σε συνεργασία με την Tanweer, σας δίνουμε τη δυνατότητα να την δείτε πρώτοι την επίσημη πρεμιέρα της ταινίας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου στα Village Cinemas στο The Mall Athens, στις 20:00 (ώρα προσέλευσης 19.15) στην αίθουσα Vmax Sphera.
Για να λάβετε μέρος στην κλήρωση και να κερδίσετε μια από τις 10 διπλές προσκλήσεις για την επίσημη πρεμιέρα της ταινίας κάντε:
1. Like στη σελίδα μας και στην σελίδα της Tanweer
2. Tag τον/την φίλο/η σας που θα δείτε την ταινία στην κινηματογραφική οθόνη.
Οι νικητές θα ανακοινωθούν την Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου με σχόλιο στο ποστ του διαγωνισμού.
Η ταινία κυκλοφορεί 21 Δεκεμβρίου στους κινηματογράφους
Καλή επιτυχία σε όλους/ες.
  • Like 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Παιδια με την Anubis καπου 6-7 χρονια πισω μου ειχε τυχει και εμενα αυτο με φυσικη παρουσια σε κατι χριστουγεννιατικες προσφορες αλλα ηταν μια ευγενικη κοπελα "ξερετε χιλια συγνωμη αλλα μονο διαδικτυακα κτλ κτλ" και καταφερα και εβγαλα ακρη με λιγη επιμονη. Δηλ ευγενεστατα της εξιστορησα οτι εχω θεμα πως θα παραλαβω και ποσο αγαπαω τα fantasy και τα βιβλια τους και ποσο χρημα τους εχω σκασει συνολικα κτλ κτλ οποτε βγηκε ενας κυριος (μαλλον ανωτερος ιεραρχικα απο οτι καταλαβα) και της ειπε να μου δωσει οτι θελω. Δυο βιβλια dune αν θυμαμαι καλα που μου λειπανε ειχα παρει εκεινη την ημερα.

 

Αλλα μου εχει τυχει ιδιο γεγονος και σε μαγαζι με προιοντα τεχνολογιας οποτε δεν το κανει μονο η anubis.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ albertus magnus  το εκνευριστικό είναι όταν βλέπεις εκδοτικούς οίκους που έχεις σε μια εκτίμηση, να εφαρμόζουν απρόσωπες ''πολιτικές'' πολυκαταστημάτων.

Ακόμα και τα Public πλέον αν πας στο κατάστημα και ζητήσεις την προσφορά που είδες online, διευθετούν άμεσα το αίτημά σου.

 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@ Guts   Δεν εχεις καθολου αδικο. Απλα να πω οτι εχει να κανει και με την στιγμη που θα βρεθεις και με τον εκαστοτε υπαλληλο (αν και μερικα θεματα προφανως τα δινει εντολες η διοικηση εκτος αν κανουν του κεφαλιου τους). Εγω παντως απο την anubis ακομα παλαιοτερα καπου 12-13 χρονια πισω ειχα μια θετικη εμπειρια εξυπηρετησης.  Σε εκεινη την φαση και αφου ειχα διαβασει τα 6 αρχικα βιβλια dune ηδη απο καιρο, αποφασισα επιτελους να δωσω μια ευκαιρια και στον γιο Herbert. Ελα μου ομως που ειχε εξαντληθει ο Οικος Ατρειδων και δεν το βρισκα πουθενα και ειχα απογοητευτει. Οποτε τυχαινει να παω σε μια εκθεση βιβλιου (στο Ζαπειο νομιζω) και να παω στον παγκο της Anubis και να πιασω κουβεντα και να τους πω οτι ψαχνω αυτο το βιβλιο και αν υπαρχει καποια λυση. Τοτε κρατησαν το κινητο μου και μου υποσχεθηκαν οτι θα κοιταξουν στην αποθηκη γιατι ισως υπαρχουν καποια επιστρεφομενα αντιτυπα και επειδη ειναι πολυ λιγα δεν τα βαζουν στο eshop και ισως ειναι και καποιο λιγο χτυπημενο ή με κανα αυτοκολλητο τιμης κτλ Ομολογω δεν περιμενα να με παρουν αλλα επεσα εξω καθως 2-3 μερες μετα με πηρανε και πηγα κατω στα Εξαρχεια και ενα πολυ ωραιο αντιτυπο χωρις κανενα ψεγαδι μαλιστα με περιμενε και μου κανανε μαλιστα και γεναιοτατη εκπτωση 40%-50%.  Και φυσικα και εγω χαρηκα που το βρηκα και αυτοι πουλησανε και μαλιστα ανοιξε ο δρομος γιατι εγω μετα πηρα και τα αλλα δυο της τριλογιας συν  τα αλλα του ιδιου συγγραφεα. Ο πελατης θελει κυνηγι νομιζω και καλη εξυπηρετηση. Απλα εχω την εντυπωση οτι με το πολυ eshop εχουν γινει πιο απροσωπα τα πραγματα πλεον.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

7 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

Απλα εχω την εντυπωση οτι με το πολυ eshop εχουν γινει πιο απροσωπα τα πραγματα πλεον.

Η αλήθεια είναι ότι ενώ δίνει τεράστιες δυνατότητες, είναι όντως πολύ πιο απρόσωπο και επιρρεπές σε "πολιτικές της εταιρείας" όπως αυτή που ανέφερες με το στοκ φίλε @ albertus magnus . Γενικότερο είναι αυτό νομίζω, πχ τώρα βασανίζομαι με μια ζημιά που μου χει βγάλει το πλυντήριο των πιάτων και ενώ παλιά θα έψαχνα έναν να μου κάνει επισκευή στη γειτονιά μου, τώρα κυνηγάω την αυτόματη εξυπηρέτηση του Κωτσόβολου και πλέον έχει αρχίσει να μου δημιουργείται ισχυρά η εντύπωση ότι κρύβονται πίσω από το "όλα ηλεκτρονικά" κι εσύ δε βγάζεις άκρη. Θα μου πεις πιθανότατα πλήρωνες περισσότερα παλιότερα σε ένα βιβλιοπώλη της γειτονιάς για να σου φέρει κάτι που ήθελες, οκ. Αλλά ταυτόχρονα (τουλάχιστον ο παλιός δικός μου) κινούσε γη και ουρανό για να το φέρει. Είναι και λίγο στην εταιρεία να βρει τρόπους να αντισταθμίσει αυτό το απρόσωπο. Αλλά όσο πιο μεγάλη, τόσο πιο απίθανο να το κάνει.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56288
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Out of topic alert: :) 

Αυτό για το επισκευή στη γειτονιά σου δεν ξέρεις ποτέ πως θα σου βγει. Εμάς χάλασε το πλυντήριο και όταν το βάζαμε μπροστά έριχνε τον ρελέ. Φέραμε έναν "της γειτονιάς μας" και μας είπε ότι το εξάρτημα που είναι χαλασμένο θέλει €350 για να το φτιάξει. Το πλυντήριο είναι Miele και καινούργιο κάνει 1250 ευρώ, οπότε επειδή το είχαμε πολλά χρόνια σκεπτόμασταν να το αντικαταστήσουμε με ένα ανάλογο καινούργιο. Αλλά τελικά τρώω μια... φλασιά και λέω "δεν φωνάζω και το επίσημο service της Miele να δω τι θα μου πουν κι αυτοί;" (Υπόψιν ότι αυτοί χρεώνουν €30 την επίσκεψη για να έρθουν, ασχέτως αν κάνουν κάτι ή όχι). Και έρχεται ο τεχνίτης της Miele, κοιτάει το πλυντήριο, κάνει τα τεστ του και μου λέει "δεν έχει τίποτα το πλυντήριο, το ρελέ του πίνακά σας θέλει άλαγμα". Άλλαξα το ρελέ και τώρα το πλυντήριο δουλεύει κανονικά... Αν είχα φέρει τον "πονηρήδη" της γειτονιάς, θα πλήρωνα 350 ευρώ για ένα ρελέ. :moutra2:

 

Επεξεργασία από constantinople
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

6 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Out of topic alert: :) 

Αυτό για το επισκευή στη γειτονιά σου δεν ξέρεις ποτέ πως θα σου βγει. Εμάς χάλασε το πλυντήριο και όταν το βάζαμε μπροστά έριχνε τον ρελέ. Φέραμε έναν "της γειτονιάς μας" και μας είπε ότι το εξάρτημα που είναι χαλασμένο θέλει €350 για να το φτιάξει. Το πλυντήριο είναι Miele και καινούργιο κάνει 1250 ευρώ, οπότε επειδή το είχαμε πολλά χρόνια σκεπτόμασταν να το αντικαταστήσουμε με ένα ανάλογο καινούργιο. Αλλά τελικά τρώω μια... φλασιά και λέω "δεν φωνάζω και το επίσημο service της Miele να δω τι θα μου πουν κι αυτοί;" (Υπόψιν ότι αυτοί χρεώνουν €30 την επίσκεψη για να έρθουν, ασχέτως αν κάνουν κάτι ή όχι). Και έρχεται ο τεχνίτης της Miele, κοιτάει το πλυντήριο, κάνει τα τεστ του και μου λέει "δεν έχει τίποτα το πλυντήριο, το ρελέ του πίνακά σας θέλει άλαγμα". Άλλαξα το ρελέ και τώρα το πλυντήριο δουλεύει κανονικά... Αν είχα φέρει τον "πονηρήδη" της γειτονιάς, θα πλήρωνα 350 ευρώ για ένα ρελέ. :moutra2:

 

Ναι καμία αντίρρηση, έχει πολλές πλευρές και είναι πως θα σου κάτσει. Σταματάω εδώ γιατί όντως off topic.:xm:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.