Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22119
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κάποια στιγμή πάντως τον Ιανουάριο του 2022 ενημερωθήκαμε ότι "σειρά πάει μέτρια"

Λέτε από τότε η συλλογή να μην πήγαινε όπως θα θέλανε οι εκδότες, και απλώς εξαιτίας ορισμένων τίτλων (βλ. Spider-Man και κανά δυο ακόμα ίσως) που πήγαιναν καλά και τραβούσαν τις πωλήσεις προς τα πάνω, να δώσανε μια 2η ευκαιρία με την επέκταση στους 90 τόμους;;:thinking:.

 

Ρίχνοντας μια ματιά σε παλιότερες αναρτήσεις μας, θυμήθηκα ότι από τους πρώτους μήνες υπήρχε μια ασυνέπεια στην κυκλοφορία και γενικά σε διάφορα θέματα, με αποτέλεσμα ίσως να ξενέρωσε αρκετούς και να σταμάτησαν τη συλλογή. Βέβαια στην πορεία κάποια διορθώθηκαν, κάποια όχι, κάποια άλλα ξανά χάλασαν κτλ.

 

Πάντως αν όντως ισχύει αυτό που είπαν ότι οι διάφορες συλλογές στην αρχή πάνε καλά και μετά έχουνε φθίνουσα πορεία, τότε είναι περίεργο που η Hachette ανανέωσε για 60 τόμους και όχι ας πούμε για 20 ή 30 και βλέπουμε. Ίσως αυτή η συλλογή να πήγαινε ή και να πηγαίνει καλύτερα τελικά από ότι της Radnet. Και η έκπληξη θα είναι να ανανεωθεί πέραν των 120 τόμων.

Μακάρι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4467
  • Reputation:   34798
  • Achievement Points:  4535
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

@ hudson  πιο εύκολα μαζεύεις την μεγάλη εγκυκλοπαίδεια παρά την έκδοση της radnet. Και γιατί είναι πιο καλαίσθητη, και γιατί ήταν πρώτη οπότε πολλοί την ξεκίνησαν και δεν ήθελαν να την διακόψουν, και για τη ράχη, αλλά και για το ότι έχει μεγαλύτερη ποικιλία. Κάποιος που θέλει να πάρει μια καλή τζούρα Marvel από όλα τα χρόνια πάει σε αυτή τη συλλογή. Και ταυτόχρονα ρίχνει και μια ματιά στην αλλαγή για να δει πως ξεκίνησαν όλα. Εγώ π.χ. που ανήκω σε αυτή την κατηγορία από τη συλλογή της radnet πήρα για κάθε ήρωα τα 2 πρώτα βιβλία και για αυτούς που μου άρεσαν συνέχισα παραπάνω μέχρι τελικά να μείνω μόνο με τον Spiderman. Πήρα μια ιδέα πως ξεκίνησαν όλα αλλά δεν μου έκανε κέφι να συνεχίσω ας πούμε πέρα από τον τρίτο τόμο του Iron man ή του Hulk ή των Avenger. Πολλοί είναι έτσι πιστεύω. Είναι πιο "δύσκολη" συλλογή. Πόσο μάλλον που παρόλο που είναι ωραίο να τα διαβάζεις με τη σειρά ξέρεις ότι όσο και να τραβήξει η συλλογή εσύ θα διαβάσεις ένα μικρό μέρος από την έως σήμερα ζωή του κάθε ήρωα. Το τελευταίο είναι πολύ σημαντικό επιχείρημα για κάθε ψυχαναγκαστικό completista αυτής της γης.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22119
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου σε αυτό που λες φίλε @ Manitou .

Άλλωστε και εγώ ενώ αγοράζω όλους τους τόμους και από τις δύο συλλογές, μια παραπάνω προτίμηση έχω στης Hachette ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις.

Με 2 ευρώ παραπάνω έχεις έναν τόμο σκληρόδετο, με καλύτερης ποιότητας χαρτί, πολύ καλύτερη μετάφραση και επιμέλεια, είναι δεκαπενθήμερη, οπότε λιγότερα χρήματα το μήνα και με συνέπεια στην κυκλοφορία, είμαστε κοντά στα τέσσερα χρόνια που ξεκίνησε και δεν υπήρξε, μέχρι τώρα, ούτε μια καθυστέρηση (ακόμα και στην περίοδο του covid κυκλοφορούσε κανονικά, ενώ σε κάποιες χώρες έκανε διακοπές).

 

Της Radnet πιστεύω περισσότερο απευθύνεται σε συλλέκτες.

 

Ίσως αν αυτή η συλλογή ξεκινούσε όπως ξεκίνησε, δλδ με τις πρώτες ιστορίες του κάθε ήρωα και μετά από τρεις τόμους άρχιζε να βγάζει, χρονολογικά πάντα, μόνο τις καλύτερες ιστορίες τους (με εξαίρεση ίσως τον Spider-Man), ίσως να πήγαινε καλύτερα, γιατί θα προχωρούσε πιο γρήγορα και δεν θα βαριόμασταν. Γιατί κακά τα ψέματα έχουμε διαβάσει και τεύχη που ήταν τελείως αδιάφορα.

 

Δυστυχώς οι φόβοι κάποιων εδώ μέσα ότι μια δεύτερη συλλογή στη χώρα μας θα έκανε κακό σε μια από τις δύο ή και στις δύο, επιβεβαιώθηκαν.

Βέβαια η ένσταση κάποιον ήταν για μια DC συλλογή και όχι για μια δεύτερη Marvel, για αυτή δεν υπήρχαν πολλές αντιδράσεις, παρόλο που είναι παρόμοιο προϊόν.

Ίσως τελικά αν η δεύτερη ήταν DC, να μην υπήρχε μεγάλο πρόβλημα, λόγω διαφορετικού αναγνωστικού κοινού. Ποιος ξέρει...

 

Πάντως νομίζω πλέον ότι θα πρέπει να δοκιμαστεί και μια συλλογή της DC, μπορεί να κάνει και την έκπληξη.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  593
  • Reputation:   4258
  • Achievement Points:  636
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μην υποτιμάμε και τα ζητήματα του χώρου. Όταν κάποιος ως παιδί στην Αμερική έπαιρνε αυτά τα πρώτα τεύχη το πιθανότερο ήταν μετά να τα παρατούσε σε μια άκρη (όπως συνέβη με πολλά Μίκυ Μάους μου εμένα πχ). Το διάβαζα και τέλος, μετά μπορεί να βρισκόταν οπουδήποτε. Πολύ αργότερα άρχισα να κρατάω κόμιξ. Πιστεύω το να μαζέψει κάποιος 350 τεύχη, το ζήτημα που θα του δημιουργούσε ο χώρος θα ήταν σημαντικό (σε συνδυασμό με άλλες συλλογές που θα ήθελε να συνεχίσει πχ της Hachette). Κι όταν μπαίνει δίλημμα, η έκδοση της Hachette ήταν ανώτερη, πώς να το κάνουμε (δε μιλάω για το περιεχόμενο, συμφωνώ ότι άλλο καλύπτει η μία έκδοση, άλλο η άλλη). Κάποιος δηλαδή που θα ήθελε να πάρει μια τζούρα και που δεν είχε επαφή πριν με Καμπανάδες κτλ κτλ και απλά τον έχει επηρεάσει και λίγο όλος αυτός ο (αδικαιολόγητος αν θέλετε τη γνώμη μου) χαμός για το MCU, ε, δε νομίζω να δυσκολευόταν να πει stop. 

 

TV gif. Elmo from Sesame Street tilts his head and shrugs as if to say, "I dunno."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Παρόμοια ενέργεια έχει γίνει με πολλές σειρές της Radnet! Φαίνεται ότι την επανακυκλοφορία της συλλογής την ονομάζουν β' έκδοση και μετά πάνε καλά οι συλλογές...(βλέπε την συλλογή με τα ορυκτά, όπου μόλις ξεκίνησαν την β' έκδοση έχουν κάνει επέκταση μέχρι και τον τόμο 140 με αρχικούς 80 τόμους!)

 

Πάντως με αυτό το σενάριο... Βγαίνει αληθινό κάτι που είχα πει στην αρχή της συλλογής! Δηλαδή ότι θα βγάλουν και δεύτερη έκδοση!

 

Αν και τότε πίστευα ότι οι β εκδόσεις των συλλόγων είναι επειδή πηγαίνουν πολύ καλά, αλλά τελικά είναι επειδή πιστεύουν στην δυναμική της συλλογής, αλλά δεν βρήκε το απαιτούμενο κοινό!

 

Και συνήθως οι συλλογές της Radnet που έχουν επανακυκλοφορήσει ως β εκδόσεις πάνε καλύτερα!

 

 

Εγώ πάντως έχω ελπίδα για το μέλλον της συλλογής! Παρότι μάθαμε για το δυσάρεστο νέο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13815
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Εγώ πάντως έχω ελπίδα για το μέλλον της συλλογής! Παρότι μάθαμε για το δυσάρεστο νέο!

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ χθες. Ο 90 θα κυκλοφορήσει το 1ο 15μενθημερο του Δεκεμβρίου (τι θα γράφει άραγε στο οπισθόφυλλο; :thinking:) . Ο 1 ας πούμε επανακυκλοφορεί καπάκι μες τις γιορτές για να κάνει το "μπαμ" που θέλουμε . Με τι συχνότητα θα τα κυκλοφορούνε άραγε; Θέλω να πιστεύω εβδομαδιαία. Με 60 βδομάδες πάμε για Μάρτιο-Απρίλιο του 2025.Μετά άλλες 30 εβδομάδες για να φτάσουμε στον 90... Καλά κρασιά :beer1: 

Θα την έχουμε ξεχάσει τη σειρά έως τότε... Όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι :(

Μακάρι να πάει καλά αλλά με μηδέν διαφήμιση δεν το βλέπω. Όταν λέμε διαφήμιση δεν εννοουμε βγάζω ένα τρέιλερ για 1 βδομαδα και τέλος όπως κάνανε το 2021. Σε τι τιμή θα το ξεκινήσουν; 6.99 ή 8,99 που τα πουλάνε στο σαιτ αυτή τη στιγμή... Θα φτάσουμε να παρακαλάμε για ξεπούλημα 20 τεύχη 50ευρω να τελειώσει το στοκ για δικό μας συμφέρον :D.

 

Το θέμα ήταν να συνέχιζαμε τώρα που έχει (όσο τέλοσπαντων έχει) ζεστό κοινό. Απ την άλλη πες ότι τα ξεκινάμε επανάληψη τόσο περίπου μεσοδιάστημα θα μας πάρει να τα ξαναδιαβασουμε, οπότε εμείς οι φανατικοί θα ξαναμπούμε ζεστοί για τη συνέχεια :cheers2:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

38 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ χθες. Ο 90 θα κυκλοφορήσει το 1ο 15μενθημερο του Δεκεμβρίου (τι θα γράφει άραγε στο οπισθόφυλλο; :thinking:) . Ο 1 ας πούμε επανακυκλοφορεί καπάκι μες τις γιορτές για να κάνει το "μπαμ" που θέλουμε . Με τι συχνότητα θα τα κυκλοφορούνε άραγε; Θέλω να πιστεύω εβδομαδιαία. Με 60 βδομάδες πάμε για Μάρτιο-Απρίλιο του 2025.Μετά άλλες 30 εβδομάδες για να φτάσουμε στον 90... Καλά κρασιά :beer1: 

Θα την έχουμε ξεχάσει τη σειρά έως τότε... Όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι :(

Μακάρι να πάει καλά αλλά με μηδέν διαφήμιση δεν το βλέπω. Όταν λέμε διαφήμιση δεν εννοουμε βγάζω ένα τρέιλερ για 1 βδομαδα και τέλος όπως κάνανε το 2021. Σε τι τιμή θα το ξεκινήσουν; 6.99 ή 8,99 που τα πουλάνε στο σαιτ αυτή τη στιγμή... Θα φτάσουμε να παρακαλάμε για ξεπούλημα 20 τεύχη 50ευρω να τελειώσει το στοκ για δικό μας συμφέρον :D.

 

Το θέμα ήταν να συνέχιζαμε τώρα που έχει (όσο τέλοσπαντων έχει) ζεστό κοινό. Απ την άλλη πες ότι τα ξεκινάμε επανάληψη τόσο περίπου μεσοδιάστημα θα μας πάρει να τα ξαναδιαβασουμε, οπότε εμείς οι φανατικοί θα ξαναμπούμε ζεστοί για τη συνέχεια :cheers2:

Είχα την ίδια απορία με την τιμή... Αλλά αν έχουν τυπωθεί ήδη οι τόμοι δεν θα έχουν πάνω την παλιά τιμή; Κι αν διατηρήσουν τις παλιές τιμές δεν θα πρέπει να αλλάξουν και τις τιμές των συνδρομών;

 

Επίσης δεν νομίζω να ξεκινήσει ο 1ος τόμος μετά τον τόμο 90... Πιστεύω ότι ο πρώτος τόμος θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβρη που ξεκινούν οι νέες συλλογές και θα τρέχουν παράλληλα οι δύο εκδόσεις μέχρι να τερματιστεί η μία.

 

Όσο για νέες συλλογές η Radnet θα βγάλει από το Σεπτέμβρη και μια συλλογή με παλιά χαρτονομίσματα των δραχμών!

@ constantinople   εσύ πρότεινες αυτή την συλλογή;:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56316
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 hours ago, olyssesmoore said:

Αν και τότε πίστευα ότι οι β εκδόσεις των συλλόγων είναι επειδή πηγαίνουν πολύ καλά, αλλά τελικά είναι επειδή πιστεύουν στην δυναμική της συλλογής, αλλά δεν βρήκε το απαιτούμενο κοινό!

 

Ή μήπως είναι απλά για να ξεστοκάρουν τα τεύχη που τους έχουν μείνει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Πάντως είναι έξυπνο διαφημιστικό κόλπο. θα βλέπει ο άλλος β' έκδοση και θα λέει "ρε συ, πρέπει να πηγαίνει καλά αυτή η συλλογή, μήπως να την ξεκινήσω έστω και τώρα;"

Ίσως θα ήταν καλύτερο να είχαν ξεκινήσει τη β΄έκδοση μαζί με τη συνέχεια της α΄από τον 60ο τόμο. Μία εβδομάδα η α΄έκδοση, μία εβδομάδα η β΄. Αν τώρα ξεκινησει η β' έκδοση (ποιος ξέρει με ποια συχνότητα κυκλοφορίας) και μετά από 5 τεύχη σταματήσει η α', δεν θα ειναι καλό σημάδι για αυτούς που ξεκίνησαν τη β'.
Από την άλλη, μιλάμε για μια εταιρεία που τις ταυτόχρονες εκδόσεις ακόμη και 3 εκδόσεις παράλληλα (στα ορυκτά), τις έχει αναγάγει σε επιστήμη. Αυτοί θα ξέρουν καλύτερα.

 

2 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Είχα την ίδια απορία με την τιμή... Αλλά αν έχουν τυπωθεί ήδη οι τόμοι δεν θα έχουν πάνω την παλιά τιμή; Κι αν διατηρήσουν τις παλιές τιμές δεν θα πρέπει να αλλάξουν και τις τιμές των συνδρομών;

Νομίζω ότι η τιμή αναγράφεται μόνο στο σελοφάν και καθόλου μέσα στο περιοδικό. Οπότε μπορούν να αλλάξουν το αυτοκόλλητο. Όμως, αφού πρόκειται για ξεστοκάρισμα, έχω κι εγώ την περιέργεια τι τιμή θα βάλουν τελικά.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  64
  • Reputation:   437
  • Achievement Points:  64
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4551 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

To ιδιο λαθος που εκανε ο Καμπανας στις αρχες αλλα και η Μαμουθ.Αντι να εχουν 3-4 τιτλους σε ενα περιοδικο εβαλαν πολλους τιτλους σε ξεχωριστα περιοδικα.Κριμα.Θα συγκεντρωσω την σειρα μεχρι τον τομο 90 και μετα ισως τα πουλησω

 

και το λυπηρο ειναι πως η συλλογη θα σταματησει λιγο πριν μπουμε στα 70ς  με τις σουπερ ιστοριες

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αρχικά αυτό που μου άρεσε στη συλλογή της Radnet ήταν το να ζήσω την εμπειρία της pop κουλτούρας των υπερηρωικών κόμικς της δεκαετίας του 60 στην Αμερική, το ''τριπάρισμα'' οτι ακολουθώ τα τεύχη με τη σειρά και την εξέλιξη του κόσμου των ηρώων σαν να είμαι Αμερικανάκι του 1960.

Στην πράξη όμως τα πράγματα δεν ήταν όπως τα φανταζόμουν...

 

Εκτός απο Spiderman που πήρα όλους τους τόμους, έδωσα την ευκαιρία και σε άλλους ήρωες όπως DD, Thor, Iron man, FF, X-men και Captain America.

Ως αναγνώστης και όχι ως συλλέκτης οι ιστορίες μου φάνηκαν πολύ κακές.

Τα πρώτα τεύχη φουλ στην προπαγάνδα με χαζομάρες κατά του κομμουνισμού και των ''κακών'' Ρώσων, Ασιατών κλπ Σενάρια χωρίς έμπνευση ,χωρίς καμία κλιμάκωση ,

με αδιάφορους χαρακτήρες και εχθρούς που μου θύμιζαν συνέχεια οτι απευθύνονται σε πιτσιρικάδες.

Παραδέχομαι οτι υπήρχαν κάποιες καλές ιδέες και πρωτοποριακές, αλλά η γραφή είναι άθλια. Με συνεχόμενες επαναλήψεις στα σενάρια και με μηδενική καλλιτεχνική αξία!

 

Πιστεύω πολύς κόσμος είδε τους τόμους στο περίπτερο και ''ψήθηκε'' να αγοράσει, αλλά μόλις διάβασε τις ιστορίες θα απογοητεύτηκε άσχημα.

Ίσως έπρεπε να βάλουν τα καλύτερα τεύχη απο κάθε δεκαετία, για εμένα θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον.

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  593
  • Reputation:   4258
  • Achievement Points:  636
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

28 λεπτά πριν, Guts είπε:

Ίσως έπρεπε να βάλουν τα καλύτερα τεύχη απο κάθε δεκαετία, για εμένα θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον.

Ναι γεια σας, η Hachette είμαι, με καλέσατε;:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 min ago , rolandofshire said:

Ναι γεια σας, η Hachette είμαι, με καλέσατε;:P

 

Ούτε απο αυτούς είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά τουλάχιστον έχω στη βιβλιοθήκη 10 ιστοριάρες που διαβάζω ξανά και ξανά σε υπέροχη έκδοση και εξαιρετική τιμή!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22119
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

20 ώρες πριν, constantinople είπε:

Κατά τα άλλα οι ξένοι τους δίνουν να εισάγουν μια νέα σειρά της Μάρβελ στην αγορά. Δεν μου έδωσαν περισσότερες πληροφορίες παρά μόνο ότι είναι νέα σειρά που θα κυκλοφορήσει και σε άλλες χώρες. Αντιλαμβάνομαι ότι θα πρόκειται για κάτι ανάλογο της συλλογής της Hachette αλλά δεν έχω περαιτέρω πληροφορίες.

Στο site της Luppa (λογικά με αυτούς θα συνεργαστούν πάλι) υπάρχουν άλλες δύο συλλογές Marvel.

 

Η μία είναι με φιγούρες (κάθε τεύχος περιλαμβάνει και ένα κόμικ, αν κατάλαβα)

https://www.luppa-cj.com/coleccion-marvel-heroes-y-villanos.html

marvel1.thumb.png.c63465ba305d39a5a405d71f39a3252a.png

 

Και η άλλη είναι από ότι κατάλαβα κάτι σαν της Hachette

https://www.luppa-cj.com/coleccion-marvel-must-have.html

marvel.thumb.png.4a5db35f42c13f1074fc7978d9e493a1.png

 

Και μια απάντηση σε mail μετά από εβδομάδες

 

Αγαπητέ κύριε

Όντως είμαστε σε συζητήσεις για μια καινούργια σειρά Marvel, στόχος μας είναι να κυκλοφορήσει με το νέον έτος, αλλά βεβαίως δεν εξαρτάται μόνον από εμάς.Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον.

RADNET

Επεξεργασία από hudson
  • Like 16
  • Ουδέτερο 1
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13815
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Marvel Must Have

 

Καλά ναι σίγουρα. Προσοχή μην αλλάξουν πλευρό και πιαστούνε απότομα από την πολύ mustίλα. 

:lol:

 

Εντομεταξι τα must have τα εχουν ηδη στα χέρια τους :wall:

 

Προσωπικά εγω θα απέχω, δε ξέρω για σας. Κυριως σαν αντίδραση δυσαρέσκειας και γιατί δεν με αφορούν τυχαία runs αλά Hachette  ούτε μαζεύω φιγούρες. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3879
  • Reputation:   35258
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

38 λεπτά πριν, hudson είπε:

Και η άλλη είναι από ότι κατάλαβα κάτι σαν της Hachette

https://www.luppa-cj.com/coleccion-marvel-must-have.html

marvel.thumb.png.4a5db35f42c13f1074fc7978d9e493a1.png

 

Κάτι σαν της Hachette και πρώτη μούρη το Civil War, ειλικρινά όχι άλλες επανεκδόσεις, όχι πάλι η ίδια ιστορία σε άλλο χαρτί και εξώφυλλο, όχι πάλι συζητήσεις για τις επανεκδόσεις και αν είμαστε εδώ μέσα ελιτιστές όσοι θέλουμε νέες ιστορίες, θα τα ξεράσω όλα, θα ομολογήσω, αλλά όχι ξανά αυτό το μαρτύριο.

  • Like 17
  • Respect 1
  • Αστείο 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

36 λεπτά πριν, hudson είπε:

Στο site της Luppa (λογικά με αυτούς θα συνεργαστούν πάλι) υπάρχουν άλλες δύο συλλογές Marvel.

 

Η μία είναι με φιγούρες (κάθε τεύχος περιλαμβάνει και ένα κόμικ, αν κατάλαβα)

https://www.luppa-cj.com/coleccion-marvel-heroes-y-villanos.html

marvel1.thumb.png.c63465ba305d39a5a405d71f39a3252a.png

 

Και η άλλη είναι από ότι κατάλαβα κάτι σαν της Hachette

https://www.luppa-cj.com/coleccion-marvel-must-have.html

marvel.thumb.png.4a5db35f42c13f1074fc7978d9e493a1.png

 

Και μια απάντηση σε mail μετά από εβδομάδες

 

Αγαπητέ κύριε

Όντως είμαστε σε συζητήσεις για μια καινούργια σειρά Marvel, στόχος μας είναι να κυκλοφορήσει με το νέον έτος, αλλά βεβαίως δεν εξαρτάται μόνον από εμάς.Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον.

RADNET

Έχει πολλές ίδιες ιστορίες με την συλλογή της Hachette !

Αν και ως γνωστόν η Radnet κυκλοφορεί τις συλλογές της κάθε εβδομάδα. Λίγες είναι οι συλλογές που κυκλοφορούν ανά 2 εβδομάδες...

14 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Marvel Must Have

 

Καλά ναι σίγουρα. Προσοχή μην αλλάξουν πλευρό και πιαστούνε απότομα από την πολύ mustίλα. 

:lol:

 

Εντομεταξι τα must have τα εχουν ηδη στα χέρια τους :wall:

 

Προσωπικά εγω θα απέχω, δε ξέρω για σας. Κυριως σαν αντίδραση δυσαρέσκειας και γιατί δεν με αφορούν τυχαία runs αλά Hachette  ούτε μαζεύω φιγούρες. 

Συμφωνώ απόλυτα. Εκτός ότι θα έχουμε πάρα πολλές ιστορίες, πιστεύω θα είναι ακόμη πιο ακριβή αυτή η συλλογή...(Για την συλλογή με τα must have )

Οπότε προβλέπω θα πάει ακόμα χειρότερα από τους κλασικούς Υπερήρωες...

 

 

Αντίθετα αυτή με τις φιγούρες πιστεύω θα πουλήσει καλύτερα. Και γιατί είναι κάτι διαφορετικό στην αγορά, αλλά κι επειδή πιστεύω ότι πιο πολλοί μαζεύουν φιγούρες από το να διαβάζουν κόμιξ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22119
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν αποφάσισαν να κυκλοφορήσουν άλλη μια συλλογή Marvel, για να έχει έστω και λίγο απήχηση, θα πρέπει να είναι με ιστορίες που δεν έχουν κυκλοφορήσει στην χώρα μας τα τελευταία τουλάχιστον 20 χρόνια.

Θα πρέπει να μην υπάρχουν σε κάποια άλλη αντίστοιχη συλλογή (πχ Hachette).

Για παράδειγμα το Civil War το έχει εκδώσει η Anubis 4 φορές, θα το δούμε και στην συλλογή Graphic Novel.

 

ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΣΥΛΛΟΓΗ MARVEL:moutra2::antekale::out:

  • Like 14
  • Respect 2
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εγώ: νισάφι πια όλο μάρβελ και μάρβελ και μάρβελ. Καμιά συλλογή ντισί θα βγάλει κανείς;;;
Ράντνετ: μετά την 90άδα δυστυχώς θα διακόψουμε την κυκλοφορία, αλλά μη στενοχωριέστε ήδη συζητάμε για μια νέα πρωτότυπη σειρά... τι άλλο;; ΜΑΡΒΕΛ!!!!!!

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  52
  • Content Count:  725
  • Reputation:   5712
  • Achievement Points:  775
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

9 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ο 90 θα κυκλοφορήσει το 1ο 15μενθημερο του Δεκεμβρίου (τι θα γράφει άραγε στο οπισθόφυλλο; :thinking:) .

 

Με την προχειροδουλειά που πέφτει πιστεύω να διαφημίζει τον τόμο 91 που δε θα κυκλοφορήσει ποτέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  593
  • Reputation:   4258
  • Achievement Points:  636
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

15 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

θα τα ξεράσω όλα, θα ομολογήσω,

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  763
  • Reputation:   7230
  • Achievement Points:  777
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2958 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αλήθεια όλοι εσείς που ζητάτε DC συνέχεια, ξέρετε τι ζητάτε;

 

Τα superhero comics της Dc είναι γενικά άθλια με μόνο λίγο τους Bat titles να διαβάζονται.

 

Η μοναδική εποχή που ήταν έστω λίγο κοντά το Dc universe σε ποιότητα με Μαρβελ ήταν όταν έφυγε ο Shooter από EiC της Μάρβελ και πήρε την κατηφόρα το MU

 

και εκείνη την εποχή είχε κάνει reboot μετά το Crisis η DC. Τότε μόνο κάτι είχε γίνει ποιοτικά.

 

Κατά τα άλλα εκτός από μεμονωμένα run κυρίως Βρετανών συγγραφέων κλάψτα Χαράλαμπε .....

 

Ας μας πουν οι φίλοι που επιμένουν για DC DC DC 10 runs τίτλων που θέλουν να διαβάσουν  .......

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1763
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, ProfPhillipMortimer είπε:

 

 

Τα superhero comics της Dc είναι γενικά άθλια με μόνο λίγο τους Bat titles να διαβάζονται.

 

 

 

Ας μας πουν οι φίλοι που επιμένουν για DC DC DC 10 runs τίτλων που θέλουν να διαβάσουν  .......

 

 

 

 

 

 

Justice League of America by Wein

Green Lantern: Gerard Jones-Ron marz Era

Jla by Grant Morrison -Waid

The Flash by Mark Waid 

The Spectre  by John Ostrander

Wonder Woman By George Perez

Starman  by James Robinson

New Teen Titans  - Marv Wolfman 

Legion of Super-Heroes by  by Paul Levitz

New Gods ΤΟΥ βασιλιά

The Death And Return Of Superman

Suicide Squad by John Ostrander

Swamp Thing (Wein-Alan moore)

Green Lantern/Green Arrow by O'Neil/Adams

Green Arrow by Mike Grell 

 

αν κ δεν καίγομαι να εκδώσουν dc comics........αυτά μου ήρθαν στο μυαλο σε γλήγορη.....ελπίζω να συμπληρώσουν κ αλλα παιδιά

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Secret Six και τα μυαλά στα κάγκελα! 

Και Mister Miracle από Tom King

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  763
  • Reputation:   7230
  • Achievement Points:  777
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2958 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Justice League of America by Wein                            Μέτριος τίτλος προσπάθεια αντιγραφής των Avengers των περιόδων Roy Thoman, Steve Englehart

Green Lantern: Gerard Jones-Ron marz Era                Καλό στην αρχή, γελοία κωμωδία στη μέση κακό το κομμάτι του Marz

Jla by Grant Morrison -Waid                                       Φοβερός τίτλος προσπάθησε η Μοντερν ταιμς πήγε άπατο στην Ελλάδα

The Flash by Mark Waid                                             Καλός τίτλος προσπάθησε η Μοντερν ταιμς πήγε άπατο στην Ελλάδα

The Spectre  by John Ostrander                                 Πολύ ιδιαίτερο και περιθωριακό, οι δυο μας θα το διαβάζαμε

Wonder Woman By George Perez                              Αρκετά καλό run

Starman  by James Robinson                                     Προσωπικά πολύ αγαπημένος τίτλος αλλά  Πολύ ιδιαίτερο και περιθωριακό, οι δυο μας θα το διαβάζαμε

New Teen Titans  - Marv Wolfman                             Τιτλάρα teen angst

Legion of Super-Heroes by  by Paul Levitz                Τιτλάρα έξω από τα Ελληνικά δεδομένα με πάνω από 200 κεντρικούς χαρακτήρες

New Gods ΤΟΥ βασιλιά                                              Εδώ μέτρια πάει το Thor του βασιλιά εδω αλλά οκ και εμένα μου αρέσει

The Death And Return Of Superman                         Έχει εκδοθεί από Πέργαμο αλλά οκ

Suicide Squad by John Ostrander                              Προσωπικά πολύ αγαπημένος τίτλος αλλά  Πολύ ιδιαίτερο και περιθωριακό, οι δυο μας θα το διαβάζαμε

Swamp Thing (Wein-Alan moore)                              Προσωπικά πολύ αγαπημένος τίτλος αλλά Πολύ ιδιαίτερο και περιθωριακό, οι δυο μας θα το διαβάζαμε

Green Lantern/Green Arrow by O'Neil/Adams           Λίγα τεύχη ένα τομάκι όλο και όλο

Green Arrow by Mike Grell                                        Προσωπικά πολύ αγαπημένος τίτλος αλλά Πολύ ιδιαίτερο και περιθωριακό, οι δυο μας θα το διαβάζαμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

2 ώρες πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Αλήθεια όλοι εσείς που ζητάτε DC συνέχεια, ξέρετε τι ζητάτε;

 

Τα superhero comics της Dc είναι γενικά άθλια με μόνο λίγο τους Bat titles να διαβάζονται.

 

Η μοναδική εποχή που ήταν έστω λίγο κοντά το Dc universe σε ποιότητα με Μαρβελ ήταν όταν έφυγε ο Shooter από EiC της Μάρβελ και πήρε την κατηφόρα το MU

 

και εκείνη την εποχή είχε κάνει reboot μετά το Crisis η DC. Τότε μόνο κάτι είχε γίνει ποιοτικά.

 

Κατά τα άλλα εκτός από μεμονωμένα run κυρίως Βρετανών συγγραφέων κλάψτα Χαράλαμπε .....

 

Ας μας πουν οι φίλοι που επιμένουν για DC DC DC 10 runs τίτλων που θέλουν να διαβάσουν  .......

 

 

 

Θα μιλήσω για μένα. Προσωπικά δεν θέλω να διαβάσω κανένα run, ανέκαθεν ήμουν περισσότερο φαν των αυτοτελών ιστοριών. Θα ήθελα να 'χω στη βιβλιοθήκη μου κάποιες από τις πρώτες ιστορίες των κλασικών χαρακτήρων της DC να δω πώς ξεκίνησαν όλα και μετά να πηγαίναμε στις καλύτερες/κλασικότερες ιστορίες από κάθε περίοδο, σε γκράφικ νόβελς κλπ., σε μία έκδοση λιγότερο ράντνετ (και σαν περιεχόμενο και σαν ποιότητα) και περισσότερο χασέτ. Λίγο πολύ αυτό που είχε κάνει η Eaglemoss με το DC Comics Graphic Novel Collection.

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  763
  • Reputation:   7230
  • Achievement Points:  777
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2958 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Για να εξηγήσω λίγο για τα παραπάνω σχόλια μου.

 

Δεν μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει η σειρά Κλασσικοί Υπερηρωες που απευθύνεται σε 3.000 - 4.000 Έλληνες.

 

Τι τύχη θα έχει μια συλλογή DC που θα απευθύνεται σε 500- 1.000 Έλληνες αναρωτιέμαι.

 

Αυτό αλλιώς εγώ ως φαν των  Αμερικάνικων Superhero comics όλα τα διαβάζω το θέμα είναι τι μπορεί να πουλήσει .... (spoiler alert Τίποτα )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

1 λεπτό πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Για να εξηγήσω λίγο για τα παραπάνω σχόλια μου.

 

Δεν μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει η σειρά Κλασσικοί Υπερηρωες που απευθύνεται σε 3.000 - 4.000 Έλληνες.

 

Τι τύχη θα έχει μια συλλογή DC που θα απευθύνεται σε 500- 1.000 Έλληνες αναρωτιέμαι.

 

Αυτό αλλιώς εγώ ως φαν των  Αμερικάνικων Superhero comics όλα τα διαβάζω το θέμα είναι τι μπορεί να πουλήσει .... (spoiler alert Τίποτα )

 

Από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι θα απευθύνεται σε 500-1000 Έλληνες; Γιατί Οξύ και Anubis μια χαρά μοιράζουν την πίτα και στις δυο εταιρίες που σημαίνει ότι στην Ελλάδα (τουλάχιστον όσον αφορά το αναγνωστικό κοινό) και DC και Marvel πουλάνε, ίσως όχι το ίδιο αλλά σίγουρα πουλάνε. Διαφορετικά νομίζω θα βλέπαμε κι εκεί μόνο κομιξάκια από Marvel.

 

Επίσης από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι δεν μπορεί να πουλήσει τίποτα; Ναι αν έχεις ήδη μια τούμπανο έκδοση σε κυκλοφορία όπως της Χασέτ και έρχεσαι να πουλήσεις πάλι Marvel σε κατώτερη ποιότητα και εμφάνισης και μετάφρασης και ιστοριών και - πλέον - σχεδόν στην ίδια τιμή και με συχνότερη κυκλοφορία, προφανώς δεν θα πουλήσεις και πολύ κράτησες κατά τη γνώμη μου. Συν ότι λόγω περιεχόμενου - κατά τη γνώμη μου πάντα - η ράντνετ απευθυνόταν σε λιγότερο αναγνωστικό κοινό γιατί κακά τα ψέματα ούτε μπορούσαν όλοι να στηρίζουν οικονομικά δυο εκδόσεις ούτε και ενδιαφέρονταν όλοι για τα άπαντα από την golden age της Marvel που πέρα από επιλεκτικές ιστορίες δεν είχε κάτι να προσφέρει στον αναγνώστη σήμερα, παρεκτός κι αν κάποιος θέλει να 'χει τα άπαντα για λόγους συλλογής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1370
  • Reputation:   9875
  • Achievement Points:  1386
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3086 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

49 min ago , ProfPhillipMortimer said:

Green Arrow by Mike Grell                                        Προσωπικά πολύ αγαπημένος τίτλος αλλά Πολύ ιδιαίτερο και περιθωριακό, οι δυο μας θα το διαβάζαμε

Αυτό αν κυκλοφορήσει στα ελληνικά θα το αγοράσω 100% σίγουρα, παρ' όλο που έχω όλους τους τόμους και στα αγγλικά.
Και γενικά οτιδήποτε από Green Arrow θα το αγοράσω.

 

Προσωπικά αυτές οι συλλογές δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα. Από της Hachette πήρα καμιά δεκαριά τόμους (κυρίως στην αρχή) και από της Radnet δεν πήρα κανέναν. Φταίει και που δεν μου αρέσει η Marvel γενικά. Αλλά τα εξώφυλλα της κλασικής συλλογής ήταν κάπως αποκρουστικά για εμένα. Όπως και οι χρωματισμοί με τα παλιά χρώματα.

Spoiler

Συγκρίνετε εδώ και εδώ (σελίδα-σελίδα) πόσο πιο ωραία φαίνονται τα παλιά κόμικς με καινούργιους χρωματισμούς.

Εγώ θα προτιμούσα έστω μία έκδοση περιπτέρου της DC να βγαίνει κάθε μήνα και όχι συλλογές που συμφωνώ ότι της DC δεν θα πήγαινε το ίδιο καλά με της Marvel, καθώς η τελευταία πάντα ήταν πιο δημοφιλής στην Ελλάδα και νομίζω ακόμη περισσότερο τα τελευταία 10-15 χρόνια με την επιτυχία των ταινιών της.
Επίσης θα μπορούσαν να βγουν κάποια τεύχη special π.χ. τα Χριστούγεννα, όπως αυτό, αυτό ή αυτό.

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θεωρώ οτι οι top 5 χαρακτήρες της DC έχουν περισσότερο ενδιαφέρον απ'τους top 5 της Marvel.

Αλλά η αλήθεια είναι οτι τίτλοι εποχής 1940-1950-1960 είναι για να βαράς την ένεση στο μάτι.:lol:

 

Ας μας δώσουν τις καλύτερες ιστορίες απο δεκαετία 70 και μετά, και ας επικεντρωθούν περισσότερο σε ιστορίες Batman και Superman!

Αν γίνει καλή επιλογή τόμων και ιστοριών μια χαρά θα πάει η συλλογή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.