Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  886
  • Reputation:   5473
  • Achievement Points:  886
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Kαποια του Αλβαραντο, με την κακια Μαγισσα, τους Μουργολυκους, τον Σκρουτζ, μπορει και τους νανους

 

Δεν θυμαμαι τιτλο.

 

εδιτ το βρηκα: https://inducks.org/story.php?c=W+WDC+320-04

Λοιπόν, κάθισα και τη διάβασα. Μίνι κριτική: Το σχέδιο ήταν ερασιτεχνικό, αλλά η ιστορία είχε πολλή πλάκα, συνδυάζοντας με ευρηματικό τρόπο χαρακτήρες από δύο εντελώς άσχετα σύμπαντα. Φυσικά οι νάνοι δουλεύουν στο αδαμαντωρυχείο για λογαριασμό τού Σκρουτζ, που του ανήκουν όλα τα ορυχεία στον κόσμο, φυσικά οι Λύκοι χρειάζονται τη βοήθεια της κακιάς μάγισσας, του αρχικακού τής περιοχής, για να κλέψουν τα διαμάντια, και φυσικά η κακιά μάγισσα νοιάζεται μόνο για το αν είναι όμορφη ή όχι, αφού το άλλο της εγώ, η κακιά βασίλισσα, είναι η δεύτερη πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο και θέλει να ξαναγίνει η πιο όμορφη, βγάζοντας από τη μέση τη Χιονάτη. Εξήμισι με επτά.

 

Παρεμπιπτόντως, το I.N.D.U.C.K.S. βάζει 7,1 σ' αυτήν την υποψήφια για τον τίτλο τής χειρότερης ιστορίας τού κόσμου. Όπως είπα και πριν, οι περισσότερες ιστορίες επτά κόμμα τόσο παίρνουν. Ακόμα κι αυτή. (Μη πάτε να βάλετε μηδέν, για να «διορθώσετε» τη βαθμολογία. Βάλτε το βαθμό, που πραγματικά πιστεύετε, για να την κάνετε πιο αξιόπιστη.)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Οι παλιές αυτές αμερικάνικες ιστορίες είναι πολύ παρακμιακές και μίζερες, τόσο σεναριακά, όσο και σχεδιαστικά. Ο Rosa έσωσε την κατάσταση, μετά από χρόνια παρακμής, επαναφέροντας τις δόξες της μπαρκσικής εποχής. 
 

Παρεμπιπτόντως, το I.N.D.U.C.K.S. βάζει 7,1 σ' αυτήν την υποψήφια για τον τίτλο τής χειρότερης ιστορίας τού κόσμου. Όπως είπα και πριν, οι περισσότερες ιστορίες επτά κόμμα τόσο παίρνουν. Ακόμα κι αυτή. (Μη πάτε να βάλετε μηδέν, για να «διορθώσετε» τη βαθμολογία. Βάλτε το βαθμό, που πραγματικά πιστεύετε, για να την κάνετε πιο αξιόπιστη.)

Το inducks την βγάζει 32627η στις 34026, άρα πράγματι αποτελεί, τουλάχιστον για τους περισσότερους, μία από τις χειρότερες disney ιστορίες. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13184
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Λοιπόν, κάθισα και τη διάβασα. Μίνι κριτική: Το σχέδιο ήταν ερασιτεχνικό, αλλά η ιστορία είχε πολλή πλάκα, συνδυάζοντας με ευρηματικό τρόπο χαρακτήρες από δύο εντελώς άσχετα σύμπαντα. Φυσικά οι νάνοι δουλεύουν στο αδαμαντωρυχείο για λογαριασμό τού Σκρουτζ, που του ανήκουν όλα τα ορυχεία στον κόσμο, φυσικά οι Λύκοι χρειάζονται τη βοήθεια της κακιάς μάγισσας, του αρχικακού τής περιοχής, για να κλέψουν τα διαμάντια, και φυσικά η κακιά μάγισσα νοιάζεται μόνο για το αν είναι όμορφη ή όχι, αφού το άλλο της εγώ, η κακιά βασίλισσα, είναι η δεύτερη πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο και θέλει να ξαναγίνει η πιο όμορφη, βγάζοντας από τη μέση τη Χιονάτη. Εξήμισι με επτά.

 

Παρεμπιπτόντως, το I.N.D.U.C.K.S. βάζει 7,1 σ' αυτήν την υποψήφια για τον τίτλο τής χειρότερης ιστορίας τού κόσμου. Όπως είπα και πριν, οι περισσότερες ιστορίες επτά κόμμα τόσο παίρνουν. Ακόμα κι αυτή. (Μη πάτε να βάλετε μηδέν, για να «διορθώσετε» τη βαθμολογία. Βάλτε το βαθμό, που πραγματικά πιστεύετε, για να την κάνετε πιο αξιόπιστη.)

 

Εγώ θα της έβαζα ένα 4.5 - 5.0. Και είμαι συνηθισμένος να διαβάζω τέτοιες ιστορίες, επομένως δεν θεωρώ ότι η βαθμολογία μου κρίθηκε χωρίς να κοιτάξω το θέμα σφαιρικά.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπόν, κάθισα και τη διάβασα. Μίνι κριτική: Το σχέδιο ήταν ερασιτεχνικό, αλλά η ιστορία είχε πολλή πλάκα, συνδυάζοντας με ευρηματικό τρόπο χαρακτήρες από δύο εντελώς άσχετα σύμπαντα. Φυσικά οι νάνοι δουλεύουν στο αδαμαντωρυχείο για λογαριασμό τού Σκρουτζ, που του ανήκουν όλα τα ορυχεία στον κόσμο, φυσικά οι Λύκοι χρειάζονται τη βοήθεια της κακιάς μάγισσας, του αρχικακού τής περιοχής, για να κλέψουν τα διαμάντια, και φυσικά η κακιά μάγισσα νοιάζεται μόνο για το αν είναι όμορφη ή όχι, αφού το άλλο της εγώ, η κακιά βασίλισσα, είναι η δεύτερη πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο και θέλει να ξαναγίνει η πιο όμορφη, βγάζοντας από τη μέση τη Χιονάτη. Εξήμισι με επτά.

 

Παρεμπιπτόντως, το I.N.D.U.C.K.S. βάζει 7,1 σ' αυτήν την υποψήφια για τον τίτλο τής χειρότερης ιστορίας τού κόσμου. Όπως είπα και πριν, οι περισσότερες ιστορίες επτά κόμμα τόσο παίρνουν. Ακόμα κι αυτή. (Μη πάτε να βάλετε μηδέν, για να «διορθώσετε» τη βαθμολογία. Βάλτε το βαθμό, που πραγματικά πιστεύετε, για να την κάνετε πιο αξιόπιστη.)

 

Δεν μου αρεσε το σεναριο, η μιξη αυτων των χαρακτηρων καθως και οι διαλογοι.

 

Οσο για τις βαθμολογιες, προσωπικα προτιμω ποιοτικους χαρακτηρισμους οπως τελεια, καλη, μετρια κλπ

Μου φαινεται δυσκολο να το ποσοτικοποιησω.

 

Παντως και οι δυο ιστοριες που ανεφερες εσυ και ο apetoussis μου αρεσαν, ειδικα αυτη με τον Γκαστονε και τον Σκρουτζ

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  886
  • Reputation:   5473
  • Achievement Points:  886
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το inducks την βγάζει 32627η στις 34026, άρα πράγματι αποτελεί, τουλάχιστον για τους περισσότερους, μία από τις χειρότερες disney ιστορίες. 

Άρα κακώς τη διάβασα, κακώς μου άρεσε και κακώς δεν βασίστηκα στη γνώμη των πέντε ολόκληρων ατόμων, που μπήκαν στον κόπο να βαθμολογήσουν την ιστορία (διότι τόσοι ήταν οι «περισσότεροι», στους οποίους αναφέρεσαι) ώστε να την αποφύγω.

 

Ίσως, πάλι, καλώς να βασίστηκα στη γνώμη ενός από αυτούς τους πέντε, που πρέπει να βαθμολόγησε την ιστορία τουλάχιστον με οκτώ, για να βγει μέσος όρος πάνω από επτά. Όταν το 20% αυτών που ψήφισαν (δηλαδή ένας) βρήκαν την ιστορία τόσο καλή, κάτι θα αξίζει, δεν μπορεί.

 

Νομίζω ότι έχουμε ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα, για το γιατί δεν μπορεί κανείς να βγάλει συμπεράσματα από τη βαθμολογία στο I.N.D.U.C.K.S.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πράγματι, για παγκοσμίως άγνωστες σύντομες ιστορίες 50ετίας είναι δύσκολο να βγάλει συμπεράσματα κανείς μέσω Inducks.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  548
  • Reputation:   3233
  • Achievement Points:  556
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3891 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πράγματι, για παγκοσμίως άγνωστες σύντομες ιστορίες 50ετίας είναι δύσκολο να βγάλει συμπεράσματα κανείς μέσω Inducks.

Οπως βέβαια και για ιστορίες της πλάκας που απλώς εχουν την τύχη να είναι σύγχρονες, σε μια εποχή που η 3ων χρονών ανηψιά μου εχει ταμπλετ και ιντερνετ και ξερει να τα χειρίζεται άψογα. Αν κατι ιστορίες τύπου τζούνιορ και λοιπών που γεμίζουν το τοπολίνο και το μμ είχαν βγει πριν 50 χρόνια θα ήταν άνετα στον πατο της βαθμολογίας, παρεα με τους λοκμαν, τους στρομπλ κλπ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Οπως βέβαια και για ιστορίες της πλάκας που απλώς εχουν την τύχη να είναι σύγχρονες, σε μια εποχή που η 3ων χρονών ανηψιά μου εχει ταμπλετ και ιντερνετ και ξερει να τα χειρίζεται άψογα. Αν κατι ιστορίες τύπου τζούνιορ και λοιπών που γεμίζουν το τοπολίνο και το μμ είχαν βγει πριν 50 χρόνια θα ήταν άνετα στον πατο της βαθμολογίας, παρεα με τους λοκμαν, τους στρομπλ κλπ

Οι ιστορίες του Τζούνιορ είναι πολύ πιο καλόγουστες από αυτές τις ιστορίες του μαρρυ  και λοιπών... Φυσικά το οφείλουν αυτό στην εποχή που δημιουργήθηκαν, αλλά δεν παύουν να είναι πιο καλόγουστες, ακόμα και αν κάποιος βρίσκει το σενάριο ''παιδικό'' (προσωπικά μ' αρέσει πολύ, αλλά αυτό είναι αρκετά υποκειμενικό). 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οπως βέβαια και για ιστορίες της πλάκας που απλώς εχουν την τύχη να είναι σύγχρονες, σε μια εποχή που η 3ων χρονών ανηψιά μου εχει ταμπλετ και ιντερνετ και ξερει να τα χειρίζεται άψογα. Αν κατι ιστορίες τύπου τζούνιορ και λοιπών που γεμίζουν το τοπολίνο και το μμ είχαν βγει πριν 50 χρόνια θα ήταν άνετα στον πατο της βαθμολογίας, παρεα με τους λοκμαν, τους στρομπλ κλπ

 

Οι ιστοριες του Τζουνιορ ειναι πολυ καλυτερες απο τις θλιβερες ιστοριουλες των τριτοκλασατων Αμερικανων. Δεν ειναι κανενα σπουδαιο κατορθωμα βεβαια.

Αλλα οι κακες ιστοριες του τοπολινο βρισκονται πραγματι στον πατο της βαθμολογιας.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Οι ιστορίες του Τζούνιορ είναι πολύ πιο καλόγουστες από αυτές τις ιστορίες του μαρρυ  και λοιπών... Φυσικά το οφείλουν αυτό στην εποχή που δημιουργήθηκαν, αλλά δεν παύουν να είναι πιο καλόγουστες, ακόμα και αν κάποιος βρίσκει το σενάριο ''παιδικό'' (προσωπικά μ' αρέσει πολύ, αλλά αυτό είναι αρκετά υποκειμενικό). 

 

Δεν ειναι απλως παιδικες με την κλασσικη εννοια, αλλα παρουσιαζουν την πραγματικοτητα μεσα απο τα ματια ενος (πολυ ευφανταστου σιγουρα) παιδιου αρκετα πειστικα.

 

Αυτη ειναι η μαγκια αυτων των ιστοριων και νομιζω λιγοι το χουν πιασει. Και γω στην αρχη τις εβρισκα χαζες αλλα δεν ειναι.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Άρα κακώς τη διάβασα, κακώς μου άρεσε και κακώς δεν βασίστηκα στη γνώμη των πέντε ολόκληρων ατόμων, που μπήκαν στον κόπο να βαθμολογήσουν την ιστορία (διότι τόσοι ήταν οι «περισσότεροι», στους οποίους αναφέρεσαι) ώστε να την αποφύγω.

 

Ίσως, πάλι, καλώς να βασίστηκα στη γνώμη ενός από αυτούς τους πέντε, που πρέπει να βαθμολόγησε την ιστορία τουλάχιστον με οκτώ, για να βγει μέσος όρος πάνω από επτά. Όταν το 20% αυτών που ψήφισαν (δηλαδή ένας) βρήκαν την ιστορία τόσο καλή, κάτι θα αξίζει, δεν μπορεί.

 

Νομίζω ότι έχουμε ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα, για το γιατί δεν μπορεί κανείς να βγάλει συμπεράσματα από τη βαθμολογία στο I.N.D.U.C.K.S.

 

Κριτονα, αλιμονο, αφου σου αρεσε, σου αρεσε και μενα μου αρεσουν καποιες αλλες του Αλβαραντο που στους περισσοτερους φαινονται σαπιες λογικα.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν ειναι απλως παιδικες με την κλασσικη εννοια, αλλα παρουσιαζουν την πραγματικοτητα μεσα απο τα ματια ενος (πολυ ευφανταστου σιγουρα) παιδιου αρκετα πειστικα.

 

Αυτη ειναι η μαγκια αυτων των ιστοριων και νομιζω λιγοι το χουν πιασει. Και γω στην αρχη τις εβρισκα χαζες αλλα δεν ειναι.

Ακριβώς. Και μένα γι' αυτό μου αρέσουν... 

 

Επίσης, οι περισσότερες ιστορίες έχουν ωραίο σχέδιο (ειδικά οι παλαιότερες) και βγάζουν γέλιο... 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5OAgQc5.jpg

 

:banana:

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

5OAgQc5.jpg

 

:banana:

tenor.gif

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Γάιδαρο του χαρίζανε και τον κοίταζε στα δόντια... 

 

Μερικοί δεν είναι τελικά για πώληση εκδόσεων σε άκρως εξευτελιστική τιμή (Βιβλιοθήκη Disney), γιατί μετά νομίζουν ότι αυτό είναι το φυσιολογικό και ότι εάν δεν τους δώσουν κι άλλες εκδόσεις με την ίδια πολυτέλεια στην συγκεκριμένη εξευτελιστική τιμή, τους κοροιδεύουν. 

 

Ναι, ναι σωστά. Κάνουμε όλοι μποικοτάζ στους τόμους του Scarpa για να πάνε χάλια και να μην βγάλει ξανά καλοκαιρινή έκδοση η Καθημερινή. 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4268 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5OAgQc5.jpg

 

:banana:

:lol: Και υπάρχουν και άλλα τέτοια :P

 

Και πέρσυ ή το 2014 γινόταν πάλι αυτό με την Βιβλιοθήκη Disney. Μετά δεν πρέπει να απορούμε για μερικά πράγματα... :P Ο άλλος συγκρίνει το τομάκι του Αρκά 50 σελίδων με του Σκάρπα 180 που θέλει και μετάφραση... Έλεος. 

 

@petross21 Αυτό ισχύει. Και προβλήματα να έχει η εφημερίδα θα πρέπει να την ενδιαφέρει να βγάλει τα τομάκια με σκληρόδετο και με χαρτί πολυτελείας :lol:

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32011
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  81
  • Reputation:   390
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

5OAgQc5.jpg

 

:banana:

hqdefault.jpg

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3691 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μια AMITA χρειαζομαστε να το βουλωσουμε ολοι...

Επεξεργασία από Aoshi
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32200
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  47
  • Reputation:   238
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

5OAgQc5.jpg

 

:banana:

Τί υστερίες είναι αυτές; Ορισμένοι έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια... 

 

hqdefault.jpg

:lol:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31713
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειμαι ο μονος που μου αρεσε το χαρτι του τομου γιατι τα χρωματα βγαινουν εξαιρετικα;;επισης δινει μια πιο ωραια αισθηση κομικ...τα κομικ παιδια δε χρειαζεται να ειναι σε σκληρα εξωφυλλα,αρκει να εχουν ανθεκτικο δεσιμο

Επισης ειμαι ο μονος που στην εκδοση μπαρκσς δε μου αρεσαν τα χρωματα καθολου;;

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3691 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ειμαι ο μονος που μου αρεσε το χαρτι του τομου γιατι τα χρωματα βγαινουν εξαιρετικα;;επισης δινει μια πιο ωραια αισθηση κομικ...τα κομικ παιδια δε χρειαζεται να ειναι σε σκληρα εξωφυλλα,αρκει να εχουν ανθεκτικο δεσιμο

Επισης ειμαι ο μονος που στην εκδοση μπαρκσς δε μου αρεσαν τα χρωματα καθολου;;

Koιτα ειμαι και εγω μαζι σου. 

 

δεν ξερω αν φταιει το χαρτι αλλα σιγουρα καναν κατι καλυτερο στην εκτυπωση. Δεν εχει σελιδα που εχει πεσει παραπανω μελανι πουθενα, κατι που εγω προσωπικα ειχα προβλημα με τα Μπαρκς σε αρκετους τομους. Να αλλαξαν τα εκτυπωτικα δεν παιζει αρα η το μεγαλυτερο μεγεθος των καρε αναδικνυει το χρωμα η οντως το χαρτι αυτο δεν ειναι τοσο χαλια.

Επεξεργασία από Aoshi
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12990
  • Reputation:   95156
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μερικοί δεν είναι τελικά για πώληση εκδόσεων σε άκρως εξευτελιστική τιμή (Βιβλιοθήκη Disney), γιατί μετά νομίζουν ότι αυτό είναι το φυσιολογικό και ότι εάν δεν τους δώσουν κι άλλες εκδόσεις με την ίδια πολυτέλεια στην συγκεκριμένη εξευτελιστική τιμή, τους κοροιδεύουν. 

Αυτό ακριβώς...!Αλλα και χρυσόδετη έκδοση να έβγαζαν στα 2€,πάλι κάτι θα έβρισκαν μερικοί για να γκρινιάξουν...!Είναι στον χαρακτήρα μας τελικά...! :(

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6412
  • Reputation:   63402
  • Achievement Points:  6476
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πάντως καλό θα ήταν πιστεύω αν κάποιος παρακολουθεί τα Ντίσνεϊ της Καθημερινής στο φέισμπουκ να πει (αν το πιστεύει) και καμιά καλή κουβέντα εκεί, έτσι για τον αντίλογο και για να το ακούσει και ο έντιτορ ότι κάποιο δεν έχουν πρόβλημα.

 

Αλλά και για να του την πέσουν όλοι οι άλλοι και να γίνει χαβαλές  :lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6412
  • Reputation:   63402
  • Achievement Points:  6476
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα:

 

Τα τελευταία χρόνια διαβάζω κι εγώ πιο σταθερά ντίσνεϊ.

 

Δεν ασχολούμαι σε βάθος, δεν ξέρω σχεδιαστές (εκτός από τα πολύ τρανταχτα ονόματα) δεν απρακολουθώ το ίνταξ.

 

Βλέπω ότι η συζήτηση για τις βαθμολογίες στο ίνταξ επανέρχεται κάθε τόσο και σκεπτόμουν το εξής:

 

Πώς θα σας φαινόταν ένα πρότζεκτ συζήτησης των ιστοριών της εβδομάδας (κάτι που ούτως ή άλλως γίνεται), το οποίο όμως θα συνοδεύεται από (χαλάρα) οργανωμένη βαθμολογία μας στο ίνταξ;

 

Δηλαδή κάθε βδομάδα αφού γίνεται που γίνεται συζήτηση εδώ, να βαθμολογούμε και τις ιστορίες εκεί. Υποθέτω ότι κάποιοι το κάνετε ήδη. Γιατί να μην το κάνουν και οι υπόλοιποι.

 

Το όλο θέμα ¨οργάνωσης", "πρότζεκτ" κλπ που προτείνω έχει να κάνει με το να κινητοποιηθούμε και οι υπόλοιποι να ψηφίζουμε σταθερά σε όλες τις ιστορίες που διαβάζουμε.

 

Εκτός αν όλοι οι  υπόλοιποι ψηφίζετε και μόνο εγώ δεν το κάνω, οπότε λέω μπούρδες  :lol:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα:

 

Τα τελευταία χρόνια διαβάζω κι εγώ πιο σταθερά ντίσνεϊ.

 

Δεν ασχολούμαι σε βάθος, δεν ξέρω σχεδιαστές (εκτός από τα πολύ τρανταχτα ονόματα) δεν απρακολουθώ το ίνταξ.

 

Βλέπω ότι η συζήτηση για τις βαθμολογίες στο ίνταξ επανέρχεται κάθε τόσο και σκεπτόμουν το εξής:

 

Πώς θα σας φαινόταν ένα πρότζεκτ συζήτησης των ιστοριών της εβδομάδας (κάτι που ούτως ή άλλως γίνεται), το οποίο όμως θα συνοδεύεται από (χαλάρα) οργανωμένη βαθμολογία μας στο ίνταξ;

 

Δηλαδή κάθε βδομάδα αφού γίνεται που γίνεται συζήτηση εδώ, να βαθμολογούμε και τις ιστορίες εκεί. Υποθέτω ότι κάποιοι το κάνετε ήδη. Γιατί να μην το κάνουν και οι υπόλοιποι.

 

Το όλο θέμα ¨οργάνωσης", "πρότζεκτ" κλπ που προτείνω έχει να κάνει με το να κινητοποιηθούμε και οι υπόλοιποι να ψηφίζουμε σταθερά σε όλες τις ιστορίες που διαβάζουμε.

 

Εκτός αν όλοι οι  υπόλοιποι ψηφίζετε και μόνο εγώ δεν το κάνω, οπότε λέω μπούρδες  :lol:

Ωραίο θα ήταν να το κάναμε οργανωμένα! Εγώ προσωπικά ψηφίζα αρκετά συχνά, αν και έχω κανά τρίμηνο να βαθμολογήσω καινούριο τεύχος της Καθημερινής... Παρ' όλ' αυτά έχω ψηφίσει μέχρι τώρα για περίπου 3.000 ιστορίες  :lol:

Επεξεργασία από petross21
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  548
  • Reputation:   3233
  • Achievement Points:  556
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3891 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ ό,τι διαβάζω το βαθμολογώ. Το κάνω για μελλοντική χρήση. Για να δω ποιες ιστορίες θα ξαβαδιαβασω μελλοντικά και ποιες οχι.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

5OAgQc5.jpg

 

:banana:

 

Καποιοι ανθρωποι απο μια ηλικια και μετα πρεπει να σταματησουν να διαβαζουν κομικ. Δεν ειναι πια για αυτους, εχουν γινει πολυ μιζεροι.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4268 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα:

 

Τα τελευταία χρόνια διαβάζω κι εγώ πιο σταθερά ντίσνεϊ.

 

Δεν ασχολούμαι σε βάθος, δεν ξέρω σχεδιαστές (εκτός από τα πολύ τρανταχτα ονόματα) δεν απρακολουθώ το ίνταξ.

 

Βλέπω ότι η συζήτηση για τις βαθμολογίες στο ίνταξ επανέρχεται κάθε τόσο και σκεπτόμουν το εξής:

 

Πώς θα σας φαινόταν ένα πρότζεκτ συζήτησης των ιστοριών της εβδομάδας (κάτι που ούτως ή άλλως γίνεται), το οποίο όμως θα συνοδεύεται από (χαλάρα) οργανωμένη βαθμολογία μας στο ίνταξ;

 

Δηλαδή κάθε βδομάδα αφού γίνεται που γίνεται συζήτηση εδώ, να βαθμολογούμε και τις ιστορίες εκεί. Υποθέτω ότι κάποιοι το κάνετε ήδη. Γιατί να μην το κάνουν και οι υπόλοιποι.

 

Το όλο θέμα ¨οργάνωσης", "πρότζεκτ" κλπ που προτείνω έχει να κάνει με το να κινητοποιηθούμε και οι υπόλοιποι να ψηφίζουμε σταθερά σε όλες τις ιστορίες που διαβάζουμε.

 

Εκτός αν όλοι οι  υπόλοιποι ψηφίζετε και μόνο εγώ δεν το κάνω, οπότε λέω μπούρδες  :lol:

Μου αρέσει πολύ η ιδέα. Πάντως θα μπορούσαμε να έχουμε και ξεχωριστό θρεαντ όπου θα μιλάμε για βαθμολογίες κλπ :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1161
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

https://inducks.org/story.php?c=I+TL++342-AP

 

Σε αυτην την ιστορια του Μποταρο ο Ντοναλντ κανει αναφορα σε μια παλια περιπετεια του με τον Σκρουτζ στον λαβυρινθο της Κρητης. Λογικα θα αναφερεται στην ιστορια του Μπαρκς.

 

Δεν περιμενα να βρω reference για τον Μπαρκς σε ιστορια του Μποταρο. :cheers3:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

https://inducks.org/story.php?c=I+TL++342-AP

 

Σε αυτην την ιστορια του Μποταρο ο Ντοναλντ κανει αναφορα σε μια παλια περιπετεια του με τον Σκρουτζ στον λαβυρινθο της Κρητης. Λογικα θα αναφερεται στην ιστορια του Μπαρκς.

 

Δεν περιμενα να βρω reference για τον Μπαρκς σε ιστορια του Μποταρο. :cheers3:

 

Πού την διαβασες την ιστορια; Στα Κλασικα 176 δεν υπαρχει καμια τετοια αναφορα. 

Επεξεργασία από Rorschach
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.