Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Aπο ενα παλικαρι το πηρα στα 5 ευρω. Ήταν της προσωπικής του συλλογής δυστυχώς δεν είχε άλλα. :(

 

Μου λειπουν ακομα 4 για να κλεισω τη σειρα :D

Εξαντλημένα όλα και πανάκριβα ! Για να δούμε...

 

Πάντως εφοσον θα επανεκδοθούν μελλοντικά, μεχρι εκεί φτάνει το μπάτζετ μου.

Διψήφιο νούμερο για Ιζνογκούντ δε δίνω :antekale:

 

 

Θα βγουν πρώτα τα καινούρια και μετά τα εξαντλημένα, βάση όσων είπε ο Κουτρουλάρης.

Άρα ξέρεις τι σημαίνει αυτό.
Σε 3 χρόνια στην καλύτερη θα δεις να επανεκδίδονται αυτά που ψάχνεις.

Κι επειδή παίζει μέχρι τότε να βγει και νέο άλμπουμ στο εξωτερικό, τα 3 χρόνια θα γίνουν 4.
Κι αν βγει κι άλλο άλμπουμ, τα 4 χρόνια θα γίνουν 5, κ.ο.κ...

Άρα αν τα βρεις κάπου σε σχετικά "νορμάλ" τιμή (πχ γύρω στα 10€) πάρτα.

Αν περιμένεις να τα βρεις με 5€ ή περιμένεις να επανεκδοθούν, θα φτάσουμε στο 2030...

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.7k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

36 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

 

Θα βγουν πρώτα τα καινούρια και μετά τα εξαντλημένα, βάση όσων είπε ο Κουτρουλάρης.

Άρα ξέρεις τι σημαίνει αυτό.
Σε 3 χρόνια στην καλύτερη θα δεις να επανεκδίδονται αυτά που ψάχνεις.

Κι επειδή παίζει μέχρι τότε να βγει και νέο άλμπουμ στο εξωτερικό, τα 3 χρόνια θα γίνουν 4.
Κι αν βγει κι άλλο άλμπουμ, τα 4 χρόνια θα γίνουν 5, κ.ο.κ...

Άρα αν τα βρεις κάπου σε σχετικά "νορμάλ" τιμή (πχ γύρω στα 10€) πάρτα.

Αν περιμένεις να τα βρεις με 5€ ή περιμένεις να επανεκδοθούν, θα φτάσουμε στο 2030...

 

 

Aυτη ειναι η τακτική που ακολουθώ ήδη εδώ και χρόνια. Δυστυχώς το αθηναικο γκετο το χει παρει πρεφα και οτι βρισκει το τσιμπαει πριν το δω καν σε αγγελία.

 

2 Ιζνογκουντ δεν αναμένουμε ; Δηλαδη με ρυθμους Μαμουθ καλοκαιρι 24 + 25

Να το τραβήξουν ακόμα παραπέρα ; Τόσο τραγικοι πια ; Οτι ειναι ειναι, τι να πω...

 

Ειναι η σειρα που με ενδιαφέρει το λιγότερο. Αν τα μαζεψω καλως, αν οχι παλι καλώς. Δε θα χρυσοπληρωσω τα κλεμμενα απο τους γυφτους και τα πεταμένα στις ανακυκλώσεις, είπαμε !

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Aυτη ειναι η τακτική που ακολουθώ ήδη εδώ και χρόνια. Δυστυχώς το αθηναικο γκετο το χει παρει πρεφα και οτι βρισκει το τσιμπαει πριν το δω καν σε αγγελία.

 

2 Ιζνογκουντ δεν αναμένουμε ; Δηλαδη με ρυθμους Μαμουθ καλοκαιρι 24 + 25

Να το τραβήξουν ακόμα παραπέρα ; Τόσο τραγικοι πια ; Οτι ειναι ειναι, τι να πω...

 

Ειναι η σειρα που με ενδιαφέρει το λιγότερο. Αν τα μαζεψω καλως, αν οχι παλι καλώς. Δε θα χρυσοπληρωσω τα κλεμμενα απο τους γυφτους και τα πεταμένα στις ανακυκλώσεις, είπαμε !

 

3 Ιζνογκούντ περιμένουμε:

 

Couv_254762.thumb.jpg.dc00291f370da34f339d1a5977d8d6a5.jpg Couv_434309.thumb.jpg.0a07dd43efb48a9c3ad084110f863cb9.jpg Couv_457489.thumb.jpg.24b1913e785062aeae9da65e253bc9eb.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10084
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   816
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Έχω μείνει λίγο πίσω στις Epic Collections (δεν τους προλαβαίνουμε), οπότε σήμερα παρελήφθη μαζική παραγγελία.

epic.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Καταρχάς ξεκινώ με τις αναφορές, πάλι, απ' αυτά που πήγα προσωρινά στο άλλο σπίτι, τα οποία θα κατεβάσω ξανά με κάποια προηγούμενα τεύχη όταν κλείσουν όλες οι "τρύπες", για να τα διαβάσω με τη σειρά από κει που είχα σταματήσει. Πρόκειται για την παραγγελία που έκανα στην "Black Friday" απ' το e-shop της "Μικρός Ήρως": 11 τεύχη "Συλλεκτικός Μπλεκ", 10 τεύχη "Νέος Μπλεκ" και 3 τεύχη "Έξτρα Μπλεκ" τα οποία μου έλειπαν και τα διάβασα. Αγόρασα επίσης το "Τρία Δάχτυλα" και το "Blacksad: Τα Πάντα Καταρρέουν" (το 2ο μέρος μιας και το 1ο το είχα πάρει απ' το περίπτερο). Μακάρι να τα 'χα εδώ να τα σαρώσω, αλλά ο χώρος μου εδώ είναι πολύ περιορισμένος (σε ένα δωμάτιο είμαι στριμωγμένος) και εφόσον δεν ήταν άμεσα προς ανάγνωση σακουλιάζονται άμεσα μαζί με άλλα διαβασμένα για το άλλο σπίτι... Θα φέρω πίσω τα "Blacksad" όταν τελειώσω με άλλα εδώ, όπως και το "Τρία Δάχτυλα". Γαλλοβελγικά έχω αρκετά ακόμη εδώ προς ανάγνωση, πάντως. Τα υπόλοιπα κόμικς που αγόρασα, είναι τα εξής:

 

IMG_20240106_100909.thumb.jpg.4c7b8f12adb58ca185f507aae057ff65.jpg  IMG_20240106_102132.thumb.jpg.9c33993ec3b4419d22b8915323d30c30.jpg 

 

IMG_20240106_100818.thumb.jpg.c37e5ef4857ddbe623236067f66d2ddd.jpg  IMG_20240106_102224.thumb.jpg.6a15ca7c4ae3aabc98f60cdd83d3d359.jpg

 

Το "Ο Θρυλικός Μπλεκ" #7 ήταν δώρο απ' την εκδοτική και το κόμικ "Ο Τραγουδιστής με την Κασέτα" είναι απλά κάποιο που μου ξέφυγε και δεν είχα αναρτήσει εδώ, απ' το 3ο "Cretan Comic Con". Το "Teenage Mutant Ninja Turtles" μου είχε ξεφύγει απ' το περίπτερο, είχα διαβάσει μέχρι και το 7ο πηδώντας το συγκεκριμένο...

 

Έγιναν ωστόσο κάποια λάθη με την παραγγελία μου, τα οποία ευτυχώς διευθετήθηκαν στέλνοντάς μου αυτά που έλειπαν και επιπρόσθετα έκανα κάποιες αλλαγές. Εκτός απ' τα παραπάνω, είχα βάλει το 1ο άλμπουμ "Μπαμπαδοϊστορίες" 4 φορές διότι τα ήθελα για δωράκια σε φίλους που έχουν μικρά παιδιά. Το 2ο ελπίζω να το αγοράσουν από μόνοι τους! Ήθελα από καιρό να το κάνω. Επίσης έβαλα κατά λάθος 2 φορές ένα τεύχος "Ο Θρυλικός Μπλεκ". Να ευχαριστήσω δημόσια και τον @ PhantomDuck που διευθέτησε το θέμα! :efxaristo: Επειδή τα έντυπα που έβαλα γενικά ήταν πολλά, όποιος ασχολήθηκε φαίνεται ότι τσέκαρε από ένα αντίτυπο μονάχα εκ παραδρομής, γι' αυτό δε μου ήρθαν αυτά. Απ' ότι κατάλαβα έγινε κι ένας χαμός γενικότερα με τις παραγγελίες τώρα στις γιορτές! :)  Στην περίπτωση του "Θρυλικού Μπλεκ" κάναμε μια τράμπα με ένα ακόμη τεύχος "Νέος Μπλεκ" που μου έλειπε και μου απεστάλει με τα άλλα 3 άλμπουμς, αλλά δεν πλήρωσα ταχυδρομικά ξανά και δεν ήθελαν να πληρώσω ούτε μια μικρή διαφορά που είχαν τα 2 τεύχη, ακόμη κι αν ο "Θρυλικός Μπλεκ" ήταν από λάθος δικό μου! Ευχαριστώ και πάλι τις εκδόσεις και φυσικά τον φίλο Γιώργο!

 

Απ' την "Anubis", τώρα, πήρα ως επί το πλείστον βιβλία μιας και τα περισσότερα graphic novels τα έχω ήδη (τα 3 απ' τα 4 που δεν είχα, τα έβαλα μέσα και το 1 το ξαναπήρα διότι είχε έρθει χτυπημένο στη ράχη σε παλαιότερη παραγγελία μου...). Φυσικά έβαλα υλικό που υπήρχε μονάχα στις Χριστουγεννιάτικες προσφορές, οπότε τελευταίες εκδόσεις δεν υπάρχουν εδώ. Χθες μου ήρθε το δέμα! Ξεκινάω με τα κόμικς:

 

IMG_20240106_085432.thumb.jpg.cbdc29f7b5201816e1dd5cce8de78022.jpg

 

Όπου το "Tomb Raider" ήταν το χτυπημένο, το οποίο θα χαρίσω σε κάποιο φίλο και το 1ο μέρος του "Doomsday Clock" δυστυχώς δεν υπήρχε, αλλά θα το πάρω σε επόμενη παραγγελία να το ξεκινήσω επιτέλους και με αυτό το "Sin City" κλείνω τα 2 της "Anubis". Τώρα ξεκινά η αναζήτηση και των 4 τόμων απ' τους 7 που είχε βγάλει και δεν έχω... Τα βιβλία που πήρα, είναι τα εξής:

 

IMG_20240106_084546.thumb.jpg.b055e52c6ce8385531dfd0fcb8eca139.jpg IMG_20240106_084718.thumb.jpg.c3a034d3b65d5ee6667ea2a49e068302.jpg

 

IMG_20240106_085011.thumb.jpg.6b760207fe7b85e0411e91f6d9b19c8d.jpg IMG_20240106_085136.thumb.jpg.514f2680bdd93e1441d61a28d526bc94.jpg

 

 

Άλλο ένα graphic novel που είχα αγοράσει τότε στο "Public" και μόλις το ξετρύπωσα, είναι εδώ, όπως και το βιβλίο που είχα παραγγείλει μ' έναν φίλο απ' την "Πρωτοπορία". Αυτή είναι η 2η έκδοσή του, βέβαια, καθώς η 1η έχει εξαντληθεί πάνω από ένα χρόνο τώρα και την αναζητούσαμε. Ο φίλος πήρε κι άλλα βιβλία που ήθελε, βέβαια. Ψάχνω ακόμη το βιβλίο "Άλμουρικ" που είχα αγοράσει από άλλη παραγγελία στην "Πρωτοπορία" αλλά δεν το βρίσκω προς το παρόν... Κάπου είναι καταχωνιασμένο... Πρόκειται για τη 2η έκδοση με διαφορετικό εξώφυλλο. Τα 2 που βρήκα προς το παρόν:

 

 

IMG_20240106_103102.thumb.jpg.9050df3c57c0332508e5484e72a9670d.jpg

 

 

Τέλος, 3 μεταχειρισμένα graphic novels κι 1 manga που μου έλειπαν και τα αγόρασα από αγγελίες:

 

IMG_20240106_115658.thumb.jpg.a4db44b54af30f5d23f14912b8f5429b.jpg

 

Να δω που θα βρω τα υπόλοιπα δύο τώρα... Μειώνονται σιγά σιγά τα εξαντλημένα graphic novels που μου λείπουν. Περιμένω ακόμη κάποια βιβλία και 1 graphic novel (εξαντλημένο και αυτό) από αγγελία, θα τα δούμε όμως σε επόμενο post εάν κι εφόσον δω ότι μπορώ να συγκεντρώσω και εκείνα απ' το βιβλιοπωλείο "Πατάκη" που έκανα τον περασμένο μήνα (δύσκολο το βλέπω, βέβαια, καθώς έχουν διαβαστεί ορισμένα και πήγαν και αυτά στο άλλο σπίτι...). Πάω για μελέτη τώρα! :mafia:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  564
  • Reputation:   3686
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  9
  • With Us For:  381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Το πρώτο μέρος της πρώτης αγοράς αγοράς που έκανα για φέτος:

 

 

20240106_123558.thumb.jpg.597f0682b5cf8eb4c8a8e9578dee0242.jpg

 

 

 

Υ.γ.: Φίλε @ Mandrake  μέχρι το καλοκαίρι θα προσπαθεις να τα τελειώσεις :lol:!

 

:beer:

Επεξεργασία από natsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Δυστυχώς φίλε @ natsos τα βιβλία μυθοπλασίας όσο κι αν το θέλω έρχονται σε δεύτερη μοίρα, διότι υπάρχουν ακόμη πολλά αδιάβαστα κόμικς. Είμαι όμως σε φάση που φτιάχνω τη βιβλιοθήκη μου με τι πραγματικά εδώ και πολλά χρόνια θα ήθελα να έχω και να διαβάσω κάποια στιγμή, παίζει και ξεσκαρτάρισμα, επομένως στις διάφορες προσφορές που μπορεί να προκύψουν θα κάνω ότι μπορώ για ν' αγοράσω όλο και κάτι επιπλέον. Έπειτα είναι περιπτώσεις όπως στις νουβέλες της "Forgotten Realms" ή στα "Dune", που δεν έχω τα πρώτα βιβλία, επομένως σε αυτές ειδικά τις περιπτώσεις αποκλείεται να ξεκινήσω απ' τις επόμενες διλογίες & τριλογίες, ας είναι και prequels (άλλωστε τις έγραψε ο υιός και όχι ο πατέρας!). Σε αυτό βέβαια θα ήταν καλύτερα να προτείνει ο φίλος @ albertus magnus που έχει εντρυφήσει, με ποια σειρά θα μπορούσε να τα διαβάσει ίσως κανείς εκτός απ' τη σειρά κυκλοφορίας τους. Μιας και τα έχω εδώ ακόμη, θα πρέπει να δω ωστόσο εάν έχουμε έλλειψη σε εξώφυλλα/οπισθόφυλλα, διότι απ' τα παλαιότερα βιβλία νομίζω πως έχω τις τελευταίες εκδόσεις (νομίζω τις Γ') και λογικά ο Αλβέρτος έχει παρουσιάσει παλαιότερες.

 

Τα επόμενα που θα πιάσω είναι σίγουρα το "Άλμουρικ" που απέκτησα επιτέλους & έχω εδώ και ίσως το μεθεπόμενο να είναι το "Solomon Kane". Μετά ενδεχομένως να πιάσω τα 2 αυτά του Dan Simmons που έχω ακούσει ότι είναι αριστουργήματα, αλλά υποψήφια είναι πολλά και πάμε μακριά πλέον... Το ερώτημα που "καίει" είναι άλλο όμως... Που στον :devil:  θα τοποθετηθούν όλα αυτά; :trixes: 

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@ Mandrake    μιας και με ανεφερε ο mandrake ας πω δυο λογια. καταρχας πολυ ωραιες αγορες απο ολους. ετσι να κινειται η αγορα και να αποκταμε και εμεις ωραια βιβλια και κομικ

 

περι εξωφυλλων τωρα. 

 

1) στην τριλογια prequels (δηλ τα οικος ατρειδων, οικος χαρκονεν και οικος κορινο) ειναι εντελως αλλα τα εξωφυλλα οποτε σιγουρα ειναι νεοτερες εκδοσεις οποτε τα σκαναρεις και πας στο θεμα τους (δηλαδη εδω) ωστε να συμπληρωθουν

 

2) αυτα που λενε "κυνηγοι του dune" και "αναγεννηση του χαι-σουλουντ" που ειναι το 7ο και 8ο της αυθεντικης σειρας (υπενθυμιζω ο πατερας εγραψε τα πρωτα 6 κλασικα ας το πουμε ετσι και μετα απο πολλα χρονια ο γιος συνεχισε και εγραψε το 7ο και 8ο) σαν εξωφυλλα ειναι ολοιδια οποτε δεν ξερω αν ειναι αλλη εκδοση ή οχι. Το ιδιο ισχυει και για τα αλλα δυο (πωλ μουαντ ντιπ ατρειδης και ανεμοι του dune) που ειναι η σειρα Heroes. Στο site παντως της anubis στα 4 αυτα βιβλια εχει τα παλια στοιχεια και τις παλιες ημερομηνιες οποτε ισως να μην εχει βγει αλλη εκδοση. Κοιτα και μεσα εσυ τι λενε και κρινε αναλογα αν ειναι καινουρια εκδοση ή οχι.

 

 

Τωρα οσον αφορα τη σειρα διαβασματος οι αποψεις ειναι πολλες και να σου πω την αληθεια πανε και μερικα χρονια. Εγω παντως πιστευω οτι σιγουρα διαβαζεις πρωτα τα 6 κλασικα του πατερα και μετα τα υπολοιπα. 

 

Τωρα στα υπολοιπα για να ξερεις η τριλογια Prequels (οι οικοι δηλαδη) καθως και τα heroes αλλα και η τριλογια του  καλανταν εξελισσονται μερικα χρονια πριν ή μετα ή και παραλληλα με τις κλασικες ιστοριες (για την ακριβεθα με τα 3 πρωτα βιλια του πατερα καθως και εκει μετα το 4ο εχουμε χρονικο αλμα) .

 

Ενω η τριλογια Legends (μπατλεριανη τζιχαντ, σταυροφορια, μαχη κορριν) ειναι στο απωτατο παρελθον καπου 10,000 χρονια πριν το πρωτο κλασικο βιβλιο και μετα ακολουθει η τριλογια Great schools (μαγισσες, μεντατ, πλοηγοι) που εξελισσεται καπου 80 χρονια μετα τα legends.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Περσι αγορασα πολλα κομικς τα οποια δεν ποσταρα εδω,μεταξυ των οποιων ηταν Περιπετεια, Ζαγκορ και Κορτο Μαλτεζε. (Αχ μεγαλος ερωτας με τον Κορτο.Αλλα ενταξει,τον Λοχαγο Μαρκ δεν τον φτανει. ):tik:

Φετος απεκτησα κι ενα κομικ που ειχα χρονια στο μυαλο οτι θελω, "Σπυρου και Φανταζιο μια τρομερη εφευρεση."Δεν εχω φωτογραφιες απ'όλα οσα πηρα.

 

IMG_20231024_181108.jpg

IMG_20240106_113332.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Φίλε @ Mandrake πολύ ωραίες οι αγορές σου.

Όσον αφορά τώρα το Doomsday Clock 1o μέρος όντως στο site της "Anubis" για κάποιον περίεργο λόγο δεν εμφανίζεται μαζί με τα υπόλοιπα, αλλά αν το πληκτρολογήσεις στην αναζήτηση θα το εμφανίσει.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Ολονών σας οι αγορές είναι σπουδαίες φίλοι! :beer:   Και η φίλη Πάολα παραπάνω έχει πολύ πράμα να διαβάσει από ίδιο υλικό απ' ότι βλέπω!!

 

7 ώρες πριν, hudson είπε:

Όσον αφορά τώρα το Doomsday Clock 1o μέρος όντως στο site της "Anubis" για κάποιον περίεργο λόγο δεν εμφανίζεται μαζί με τα υπόλοιπα, αλλά αν το πληκτρολογήσεις στην αναζήτηση θα το εμφανίσει.  

 

Ναι αλλά δε θα έμπαινε μαζί με κάποιο άλλο έντυπο με 0€! Επίτηδες το έκαναν για να αγοράσεις έτσι κι αλλιώς τον 1ο τόμο ανεξάρτητα απ' τη Χριστουγεννιάτικη προσφορά, είτε σε επόμενη αγορά. :beer:

 

Φίλε @ albertus magnus σ' :efxaristo: για τις υποδείξεις! Θα τσεκάρω και θα σαρώσω, φυσικά, ότι χρειάζεται! Όπως και να 'χει χρειάζομαι αρκετά βιβλία του Frank Herbert ακόμη ν' αγοράσω, για να πω ότι ξεκινώ τον κόσμο αυτόν. Επομένως Robert E. Howard, Arthur Clarke, Isaac Asimov, Dan Simmons, Guy Gariel Kay, Edgar Rice Burroughs, George R.R. Martin, H.P. Lovecraft, Neil Gaiman, μη σου πω και J.R.R. Tolkien (καθώς μία γνωστή μου, μου χάρισε το "Χόμπιτ"), είναι μάλλον στις προτεραιότητες, ενδεχομένως και η Margaret Weis, ο Mike Mignola απ' αυτά που έχω και βλέπουμε.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Φίλε Hudson είχες δίκιο... Το έκανα μόλις πειραματικά με τους 2 τόμους και ο ένας παίρνει μηδενική τιμή... Ξενέρωσα τώρα που δεν το συμπεριέλαβα... :( Να συμβαίνει και σε άλλα graphic novels άραγε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αγορές του 23 που ήρθαν τώρα συν την Κόλαση του Δαντη

 

 

 

 

20240109_094316.jpg

20240109_094229.jpg

20240109_094243.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ξέχασα να βάλω τις φωτογραφίες από τις αγορές του Δεκέμβρη, οπότε πάμε τώρα. Αρχικά αγορές κόμικ που μου ξετίναξαν το δώρο Χριστουγέννων και τα πήρα από ΛΕΦΙΚ:

 

5.jpg  4.jpg

 

Έκανα μια παραγγελία από Μαμούθ με διάφορα τεύχη που μου λείπανε καθώς έδινε έξτρα έκπτωση αν έπαιρνες 10 τεύχη σε μία παραγγελία

 

1.jpg

 

Και για να φύγουμε από κόμικ όπως κάθε Δεκέμβρη πήρα από ένα αγαπημένο μαγαζί διάφορα καινούρια μπλουζάκια:

 

3.jpg

 

Και στείλανε δωράκλα!

 

2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μια ωραία σαββατιάτικη μέρα.

Όπως συνήθως μαζεύω τα σχεδόν πρώτα τεύχη ΚΟΜΙΞ Τερζοπουλου και συνεχίζω κανονικά τη σειρα Marvel Eπισημη Συλλογή με αυτό το τελευταίο τεύχος.

Επιτελούς κατάφερα να αποκτήσω το όμορφο The Sandman Αιώνες Νύχτας σε καλή τιμή από ένα κάλο παλικάρι. Όσο για το Μίκυ Μαους #500 είναι το πρώτο ΜικυΜαους της Καθημερινής που αγόρασα στη ζωή μου. Και βεβαία το περιεχόμενο δεν είναι τίποτα αλλά δεν μπόρεσα να πω όχι σε ένα όμορφο και επετειακό εξώφυλλο. θα τα πούμε στο #1000 (αν θα επιβιώσουμε στη τρέλα).

Κάλο διάβασμα.

419126487_688935653101536_6484401286212152418_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10084
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   816
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Έψαχνα καιρό ένα αντίτυπο σε καλή κατάσταση και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

storia.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είχα καιρό να ανεβάσω σε αυτό το τόπικ,οπότε θα σας παρουσιάσω τις αγορές Δεκεμβρίου Ιανουαρίου.Βγήκα εκτός μπάτζετ,αλλά χαλάλι:lol:Πρώτη αγορά ήταν το πακετάκι με τα 2 τελευταία τεύχη από την αγαπημένη σειρά κλασικοί υπερήρωες, καθώς και 4 τόμοι που μου έλειπαν για να συμπληρώσω την 90αδα. Έπειτα όλους τους τόμους που κυκλοφόρησαν από την επίσημη συλλογή, παρότι αρχικά είχα στο μυαλό μου να πάρω μόνο τον τους τόμους των θωρ και σπάιντερμαν. Τελικά πήρα και τα υπόλοιπα γιατί μου άρεσε η εικονογράφησή τους. Ύστερα το batman year one, από αγγελία στο metabook, σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς και το batman :hush, από την προσφορά 1+1 της anubis. Τέλος το watchmen, το οποίο αγοραστηκε στο athenscon. Κλείνω με κάποιες φιγουρες(iron man και captain τους είχα από πριν) που απέκτησα σε πολύ προνομιακή τιμή. 

IMG_20240125_123753.jpg

IMG_20240125_124330.jpg

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

6 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Είχα καιρό να ανεβάσω σε αυτό το τόπικ, οπότε θα σας παρουσιάσω τις αγορές Δεκεμβρίου - Ιανουαρίου. Αρχικά, το πακετάκι με τα 2 τελευταία τεύχη από την αγαπημένη σειρά κλασικοί υπερήρωες, καθώς και 4 τόμοι που μου έλειπαν για να συμπληρώσω την 90αδα. Αγόρασα όλους τους τόμους που κυκλοφόρησαν από την επίσημη συλλογή, παρότι αρχικά είχα στο μυαλό μου να πάρω μόνο τον τους τόμους των θωρ και σπάιντερμαν. Τελικά πήρα και τα υπόλοιπα γιατί μου άρεσε η εικονογράφησή τους. Έπειτα το batman year one, από αγγελία στο metabook, σε εξαιρετική κατάσταση, καθώς και το batman :hush, από την προσφορά 1+1 της anubis. Τέλος το watchmen, το οποίο αγοραστηκε στο athenscon. Κλείνω με κάποιες φιγουρες(iron man και captain τους είχα από πριν) που απέκτησα σε πολύ προνομιακή τιμή. 

IMG_20240125_123753.jpg

IMG_20240125_124330.jpg

Ρε μια περίοδο έμπαινα κάθε μέρα στο metabook και το έψαχνα το Year One. Επί μήνες και δε το έβρισκα, κάποια στιγμή σταμάτησα, άμα σε θέλει η τύχη.

 

Καλοδιάβαστο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Ρε μια περίοδο έμπαινα κάθε μέρα στο metabook και το έψαχνα το Year One. Επί μήνες και δε το έβρισκα, κάποια στιγμή σταμάτησα, άμα σε θέλει η τύχη.

 

Καλοδιάβαστο

 

Και εγω παιζει να το χω στη wishlist καμια 2ετια αλλά δεν το πετυχα ακομα.

Στη Vendora καποτε νομιζω το χα δει στα 15 20 αλλα δεν ασχοληθηκα.

 

Βεβαια δε καιγομαι να το κυνηγίσω κιολας

 

2 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

 

IMG_20240125_123753.jpg

 

 

Πως εγω νόμιζα οτι ησουν συνδρομητης στη Radnet. Και μάλιστα παλιός :lol:

 

ΦΦ τευχαρες , παρτε τα όλα !!

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  383
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

4 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Ρε μια περίοδο έμπαινα κάθε μέρα στο metabook και το έψαχνα το Year One. Επί μήνες και δε το έβρισκα, κάποια στιγμή σταμάτησα, άμα σε θέλει η τύχη.

 

Καλοδιάβαστο

https://metabook.gr/books/batman-year-one-year-one-miller-frank-104348#offers

 

Μιας και το ψάχνεις τσιμπά το και καλοδιαβαστο ! :)

 

--------

Και κάποιες αγορές του μήνα . Λητά αλλά καλά μέχρις στιγμής . 

-Spider man - Life story , που το ζαχαρωνα δύο χρόνια από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε 

-Οικος του Μ ,που τι να πρωτοπουμε για την ιστοριαρα

-The uncanny x men 142 που ξανακυκλοφορησε και είναι το δεύτερο μέρος της ιστοριαρας "Days of future past " μιας από τις πέντε καλύτερες ιστορίες των xmen που έχουν βγει ποτέ (και είναι σε μόλις δύο τεύχη , τα οποία ξαναβγήκαν άρα τρέξτε να τα πάρετε αν τα γουστάρετε)

 

IMG_20240125_175034.jpg

Επεξεργασία από Ubergorn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, Ubergorn είπε:

https://metabook.gr/books/batman-year-one-year-one-miller-frank-104348#offers

 

Μιας και το ψάχνεις τσιμπά το και καλοδιαβαστο ! :)

Αυτό φίλε μου είναι αγγλική έκδοση, αν δεν κάνω λάθος. 

Ίσως γιαυτό και η χαμηλή τιμή - σπρώξιμο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  383
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

3 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αυτό φίλε μου είναι αγγλική έκδοση, αν δεν κάνω λάθος. 

Ίσως γιαυτό και η χαμηλή τιμή - σπρώξιμο. 

Ναι είναι η αγγλική όντως τώρα που το λες αλλά για μένα όταν μια έκδοση και μάλιστα στη αρχική της γλωσσα είναι πιο φθηνή από τη μεταφρασμένη Ε τότε το λες και ευκαιριαρα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

7 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Ρε μια περίοδο έμπαινα κάθε μέρα στο metabook και το έψαχνα το Year One. Επί μήνες και δε το έβρισκα, κάποια στιγμή σταμάτησα, άμα σε θέλει η τύχη.

 

Καλοδιάβαστο

Είχα μπει να χαζέψω τι παίζει γενικά,και λέω δεν κάνω μια αναζήτηση το Year one να δω μήπως υπάρχει? Ε και υπήρχε και είναι σε εξαιρετική κατάσταση, στα 15 ευρώ. Πραγματικά τύχη βουνό! 

 

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Και εγω παιζει να το χω στη wishlist καμια 2ετια αλλά δεν το πετυχα ακομα.

Στη Vendora καποτε νομιζω το χα δει στα 15 20 αλλα δεν ασχοληθηκα.

 

Βεβαια δε καιγομαι να το κυνηγίσω κιολας

 

 

Πως εγω νόμιζα οτι ησουν συνδρομητης στη Radnet. Και μάλιστα παλιός :lol:

 

ΦΦ τευχαρες , παρτε τα όλα !!

Μα ήμουν συνδρομητής.. του περιπτέρου! Τα έπαιρνα κάθε βδομάδα από ένα ψιλικατζίδικο, και μόλις φτάσαμε στο 90, είδα ότι μου έλειπαν 4 τόμοι, τους οποίους αγόρασα μέσω vendora από έναν που δεν συμπαθείς ιδιαίτερα:lol:(το είχαμε συζητήσει και πριν λίγο καιρό αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο τόπικ). Πάντως όντως είναι συλλογάρα γενικότερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

15 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

https://metabook.gr/books/batman-year-one-year-one-miller-frank-104348#offers

 

Μιας και το ψάχνεις τσιμπά το και καλοδιαβαστο ! :)

Λοιπόν να σου πω κάτι; έψαχνα όντως την ελληνική μετάφραση και είμαι σίγουρος ότι θα είναι αρκετά καλή αλλά με το μήνυμά σου αναρωτήθηκα αν αξίζει να περιμένω προκειμένου να έχω την ιστορία. Και αποφάσισα μέσα μου ότι το να διαβάσω την ιστορία είναι πιο πάνω. Πάντα φοβάμαι ότι από αγγλικά θα χάσω λίγο από το πνεύμα του κειμένου αλλά αυτός ο κίνδυνος υπάρχει και στη μετάφραση (και μάλιστα εκεί είναι και εγγενής, βλέπε πόσο δύσκολα κάποια γαλλικά λογοπαίγνια μεταφράζονται στα Αστερίξ, Λούκυ Λουκ, Ιζνογκούντ). Thanks λοιπόν για την επισήμανση, ετσιμπήθη και θα μπει κι αυτό στη στίβα με τα αδιάβαστα:mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  638
  • Reputation:   4774
  • Achievement Points:  660
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2294 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Πάνω που δεν έχω τώρα αδιάβαστα τεύχη στο σπίτι και μου λείπουν...

Παζάρι Βιβλίου στην Αθήνα,  Κλαυθμώνος, σήμερα 

 

20240126_133624.jpg

 

Σε εξαιρετικές τιμές 

 

:cheers3:

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  375
  • Reputation:   2683
  • Achievement Points:  415
  • Days Won:  1
  • With Us For:  735 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

IMG_20240126_141236.thumb.jpg.19028adec6ff35c9cdd31a32fd2bda7e.jpg

Από το παζάρι έρχομαι κι εγώ... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

30 λεπτά πριν, chrisbouk είπε:

Πάνω που δεν έχω τώρα αδιάβαστα τεύχη στο σπίτι και μου λείπουν...

Παζάρι Βιβλίου στην Αθήνα,  Κλαυθμώνος, σήμερα 

 

20240126_133624.jpg

 

Σε εξαιρετικές τιμές 

 

:cheers3:

Έχω την εντύπωση πως είχες αναφέρει κάπου ότι είχες αγοράσει όλους τους τόμους εκτός των x-men.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  638
  • Reputation:   4774
  • Achievement Points:  660
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2294 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ναι φίλε @ daredevil21 ,

Το θυμάμαι που το είχα αναφέρει, παλιά περίπου στο τευχος 56-57 πιστεύω, μιας και μέχρι εκεί τα έχω όλα.

Μετά άφησα τους x-men που δεν μου άρεσαν αλλά έχασα και μερικά τεύχη απο τα περίπτερα για διάφορους λόγους και ετσι χάρηκα που τα βρήκα μπροστά μου και σε καλή τιμή 

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

10 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Λοιπόν να σου πω κάτι; έψαχνα όντως την ελληνική μετάφραση και είμαι σίγουρος ότι θα είναι αρκετά καλή αλλά με το μήνυμά σου αναρωτήθηκα αν αξίζει να περιμένω προκειμένου να έχω την ιστορία. Και αποφάσισα μέσα μου ότι το να διαβάσω την ιστορία είναι πιο πάνω. Πάντα φοβάμαι ότι από αγγλικά θα χάσω λίγο από το πνεύμα του κειμένου αλλά αυτός ο κίνδυνος υπάρχει και στη μετάφραση (και μάλιστα εκεί είναι και εγγενής, βλέπε πόσο δύσκολα κάποια γαλλικά λογοπαίγνια μεταφράζονται στα Αστερίξ, Λούκυ Λουκ, Ιζνογκούντ). Thanks λοιπόν για την επισήμανση, ετσιμπήθη και θα μπει κι αυτό στη στίβα με τα αδιάβαστα:mafia:

 

Κάνε λίγη υπομονή ντε... Θα το βρίσκαμε... :( Αφού ήταν για τη στοίβα της ντροπής, έπρεπε να περιμένεις λίγο. Δε σας προλαβαίνω!! :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πριν από 1 ώρα, Mandrake είπε:

 

Κάνε λίγη υπομονή ντε... Θα το βρίσκαμε... :( Αφού ήταν για τη στοίβα της ντροπής, έπρεπε να περιμένεις λίγο. Δε σας προλαβαίνω!! :moutra:

Αδερφέ σόρρυ δεν είχα καταλάβει ότι είχες αναλάβει τη συλλογή μου :lol:

 

Πάντως και σε άλλα έχω και τις δύο εκδόσεις, αν μου αρέσει και αξίζει και βρεθεί διαθέσιμη, ίσως χτυπησω και την ελληνική. Προς τι ο πόνος όμως; ο μόνος τρόπος να πάει προς όφελος των ελληνικών εκδόσεων ο οβολός μου θα ήταν να επανεκδόσει η Anubis ή να το βγάλει κάποιος άλλος τέλος πάντων. Αν με το βρίσκαμε εννοούσες metabook, vendora κτλ, αυτό δεν είναι τρόπος ενίσχυσης των ελληνικών εκδόσεων (χωρίς να σημαίνει ότι διαφωνώ με αυτές τις μεθόδους).

 

Παντελώς φιλικά,

Επεξεργασία από rolandofshire
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.