Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

1 λεπτό πριν, xristaras1978 είπε:

the legend of drizzt που τα βρήκες? ψάχνω το κρυστάλλινο σκηπτρο για να κλείσω τη σειρά.

 

Όλα που βλέπεις αγοράστηκαν από ένα κατάστημα και το αναφέρω. Δεν υπήρχε το "Κρυστάλλινο Σκήπτρο" αλλιώς θα το έπαιρνα και για μένα. Και τα 6 graphic novels μου έλειπαν, βέβαια τα πρώτα 3 τα είχα διαβάσει ήδη απ' το περιοδικό "Fantasy Heroes". Έκατσα και διάβασα τα παραπάνω 3 κι ας έχουν κενό το 4ο... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.7k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

30 min ago , xristaras1978 said:

the legend of drizzt που τα βρήκες? ψάχνω το κρυστάλλινο σκηπτρο για να κλείσω τη σειρά.

 

Με τη λογικη οτι απο forgotten realms εχει επανεκδωσει η Anubis πολυ πραγμα και με την λογικη οτι τα τρια πρωτα Graphic novels (πατριδα, εξορια, ξενιτια) τα ξαναεβγαλε μετα απο χρονια 20 μερες μολις πριν πιστευω οτι θα βγαλει και τα αλλα τρια συντομα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

 

Με τη λογικη οτι απο forgotten realms εχει επανεκδωσει η Anubis πολυ πραγμα και με την λογικη οτι τα τρια πρωτα Graphic novels (πατριδα, εξορια, ξενιτια) τα ξαναεβγαλε μετα απο χρονια 20 μερες μολις πριν πιστευω οτι θα βγαλει και τα αλλα τρια συντομα.

 

Κατάλαβες κύριε..; Έφτασα στο τσακ να αγοράσω κάποιες από τις πρώτες εκδόσεις και στο καπάκι μπήκαν στις αναζητήσεις μου κι οι επανεκδόσεις με τα νέα εξώφυλλα... :moutra2:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

23 hours ago, Mandrake said:

Κατάλαβες κύριε..; Έφτασα στο τσακ να αγοράσω κάποιες από τις πρώτες εκδόσεις και στο καπάκι μπήκαν στις αναζητήσεις μου κι οι επανεκδόσεις με τα νέα εξώφυλλα

 

Παρτα γρηγορα μην εκλειψουν και αυτα! χεχεχε!  Περα απο την πλακα στα forgotten realms εχει κανει πολυ δουλιτσα η Anubis. Στον drizzt ειχε σταματησει στα 26 βιβλια παλια. τα εχει ξαναεκδωσει ολα συν 7 ακομα του Drizzt που δεν ειχε εκδωσει τοτε. Επισης τον οδηγο του Drizzt συν επανεκδοση 11 βιβλιων ακομα χωρις τον Drizzt (εξαλογια war spider queen και πενταλογια cleric quintet). Και φυσικα η επανεκδοση των τριων τομων κομικ που μολις ειπαμε. Οποτε περιμενω και αλλο πραγμα (σιγουρα τα 3 επομενα σε κομικ που τα ειχε βγαλει και στο παρελθον και γιατι οχι να μην προχωρησει και στο 7ο και 8ο βιβλιο που ειχαν βγει επισης απο την devils due publishing). Οσο ζω ελπιζω.  (εδω ελπιζω ακομα για το sandman αλλα δεν το λεω και πολυ φωναχτα μην το γρουσουζεψω....  :pray:)

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

               Ελληνικές κ ξένες αγορές

 

      

20231117_172500.jpg

20231117_172239.jpg

20231108_172102.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2442
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2108 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Νέα παραλαβή από τη ΛΕΦΙΚ , ευχαριστώ πολύ  Βασίλη :beer:

20231028_134811.jpg

20231028_134947.jpg

20231028_135206.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

On 16/11/2023 στο 11:10 ΠΜ, albertus magnus είπε:

Παρτα γρηγορα μην εκλειψουν και αυτα! χεχεχε!  Περα απο την πλακα στα forgotten realms εχει κανει πολυ δουλιτσα η Anubis. Στον drizzt ειχε σταματησει στα 26 βιβλια παλια. τα εχει ξαναεκδωσει ολα συν 7 ακομα του Drizzt που δεν ειχε εκδωσει τοτε. Επισης τον οδηγο του Drizzt συν επανεκδοση 11 βιβλιων ακομα χωρις τον Drizzt (εξαλογια war spider queen και πενταλογια cleric quintet). Και φυσικα η επανεκδοση των τριων τομων κομικ που μολις ειπαμε. Οποτε περιμενω και αλλο πραγμα (σιγουρα τα 3 επομενα σε κομικ που τα ειχε βγαλει και στο παρελθον και γιατι οχι να μην προχωρησει και στο 7ο και 8ο βιβλιο που ειχαν βγει επισης απο την devils due publishing). Οσο ζω ελπιζω.  (εδω ελπιζω ακομα για το sandman αλλα δεν το λεω και πολυ φωναχτα μην το γρουσουζεψω....  :pray:)

 

Μη μου λες τέτοια! :NoNo:  Όπως προείπα τα 3 πρώτα ("Homeland", "Exile" & "Sojourn") τα αγοράζω κυρίως για τη συλλογή, μιας και τις ιστορίες τις είχα ήδη διαβάσει απ' το "Fantasy Heroes", παρόλα αυτά το μικρόβιο του συλλέκτη δε με αφήνει να τα προσπεράσω. :D Ασφαλώς θα πάρω και τις επανεκδόσεις! Προτεραιότητα θα δώσω όμως σε άλλες αναζητήσεις μου που δεν έχω καθόλου... Τη λίστα κυκλοφορίας του τι περιείχε αναλυτικά το περιοδικό "Fantasy Heroes", μπορεί κανείς να τη βρει εδώ (ο υπερσύνδεσμος υπάρχει και στην παρουσίαση). Και ναι, απ' τον κόσμο της "Forgotten Realms" αλλά και της "Dragonlance" έχουν πράγματι εκδόσει πολύ υλικό! Υπηρετούν πιστά το χώρο του Fantasy και του Sci-Fi, δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Χάρη στο κάλο παλικάρι απέκτησα το Σεντρικ Νο.6 για να ολοκληρώσω τη σειρά.

Επιστροφή στις μέρες του ΄90.

 

370557478_289592990102549_5308637383246343960_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

9 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Μη μου λες τέτοια! :NoNo:  Όπως προείπα τα 3 πρώτα ("Homeland", "Exile" & "Sojourn") τα αγοράζω κυρίως για τη συλλογή, μιας και τις ιστορίες τις είχα ήδη διαβάσει απ' το "Fantasy Heroes", παρόλα αυτά το μικρόβιο του συλλέκτη δε με αφήνει να τα προσπεράσω. :D Ασφαλώς θα πάρω και τις επανεκδόσεις! Προτεραιότητα θα δώσω όμως σε άλλες αναζητήσεις μου που δεν έχω καθόλου... Τη λίστα κυκλοφορίας του τι περιείχε αναλυτικά το περιοδικό "Fantasy Heroes", μπορεί κανείς να τη βρει εδώ (ο υπερσύνδεσμος υπάρχει και στην παρουσίαση). Και ναι, απ' τον κόσμο της "Forgotten Realms" αλλά και της "Dragonlance" έχουν πράγματι εκδόσει πολύ υλικό! Υπηρετούν πιστά το χώρο του Fantasy και του Sci-Fi, δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό!

Επειδή έχω όλα του Dritzzt όπως και των Dragonlance,cleric quintet στις πρώτες εκδόσεις τους (τα περίμενα μάλιστα κάθε χρόνο να βγει και ένα ) αν δεν τα έχεις διαβάσει όλα απλά ψάξε τα και τα απέκτησε τα και ...ένα απίστευτο ταξίδι ξεκινάει !!!

Μια ακόμα σειρά που για μένα είναι must read είναι η "war of the spider queen " (σειρά εφτά βιβλίων με μια πολύ ωραία ιστορία σχετικά με τα dark elf και των θεοτήτων τους  ).

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27040
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Έχουν παρουσιαστεί όλες αυτές οι σειρές που περιγράφεις εδώ μέσα αλλά πληροφορίες για αυτές, όπως και την Underdark, τη Menzoberanzan κτλ. τα γνωρίζω ήδη πολλά χρόνια μέσα απ' το "AD&D", μέσα από συζητήσεις, από αφιερώματα, από βιντεοπαιχνίδια της δεκαετίας του '80 και του '90 κτλ. Ξέρω δηλαδή τι κόσμος είναι μέσες άκρες, γνωρίζω κάποια πρόσωπα που έχουν πρωταγωνιστικό ή δευτερεύοντα ρόλο και φυσικά πλέον έχω διαβάσει και σε μεταφορές κόμικς 6 βιβλία από αυτά, τα οποία εγκρίνει ο ίδιος ο Ed Greenwood και φυσικά ο R.A. Salvatore ως εξαιρετικές διασκευές. Ξανάρχισα ωστόσο να παίρνω κάποια βιβλία διότι γενικότερα λατρεύω το χώρο του Φανταστικού και στα 3 είδη του (έχω ήδη αγορασμένα άλλα απ' το παρελθόν), υποθέτω θα τα βρω όλα κάποια στιγμή για να τα πιάσω και με τη σειρά, προς το παρόν όμως δεν το βλέπω διότι έχω πάρα πολλά αδιάβαστα κόμικς και με τις υπόλοιπες ασχολίες μου χρόνος δυστυχώς δεν περισσεύει.

 

Κάποιες εξαιρέσεις έκανα τελευταία με ένα βιβλίο του Robert E. Howard, απέκτησα κι ένα άλλο επιτέλους που αναζητούσα χρόνια και το έχω στην άκρη εδώ να το ξεκινήσω αργά ή γρήγορα (το "Άλμουρικ") και έχω αγοράσει πριν μερικούς μήνες και το "Solomon Kane" το οποίο πιθανολογό ότι θα πάρει σειρά αμέσως μετά. Αργότερα βλέπουμε, αλλά μέχρι να βρω τα χρήματα και το χρόνο να συγκεντρώσω τα βιβλία με τη σειρά, θα μείνω σε γενικές γραμμές στην ανάγνωση κόμικς. Η αλήθεια είναι ότι το "AD&D" μου λείπει απίστευτα πολύ (ενδεχομένως να μπορούσα να παίζω για πάντα!), δυστυχώς όμως μεγαλώνουμε, οι υποχρεώσεις μας αλλάζουν και αντιλαμβάνομαι πως ακόμη και με όσους κάνουμε ακόμη παρέα είναι εξαιρετικά δύσκολο να αφιερώσουν αρκετό απ' τον ελεύθερό τους χρόνο για να φτιάξουμε ένα σωστό party με ραντεβού συχνά και αρκετές ώρες gaming. Ο ίδιος είχα αγοράσει από έναν Αθηναίο συμφοιτητή μου 3 campaing settings και διάφορα εξτρά βιβλία με την προϋπόθεση όταν επιστρέψω στα πάτρια να βρω κάποιον που να θέλει να μπει DM και να ξεκινήσουμε, πράγμα που δυστυχώς δεν έγινε ποτέ. Ακόμη και ως φοιτητής τουλάχιστον, παίξαμε 2-3 παιχνίδια με αρκετές ώρες gaming και το φχαριστήθηκα, έχουν περάσει όμως 19 χρόνια από τότε... 19 εε; Πως περνούν τα άτιμα... Σε ότι αφορά τον Drizzt Do'Urden, σε πληροφορώ ότι τον έχω συναντήσει "από κοντά" και μάλιστα μας έδωσε κάποια αποστολή (της οποίας μέρος, φυσικά, φέραμε εις πέρας!)! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2017_11/yes.gif.2c406642584c3df32711d35178ba3a1d.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 20/11/2023 στο 4:27 ΠΜ, Mandrake είπε:

Έχουν παρουσιαστεί όλες αυτές οι σειρές που περιγράφεις εδώ μέσα αλλά πληροφορίες για αυτές, όπως και την Underdark, τη Menzoberanzan κτλ. τα γνωρίζω ήδη πολλά χρόνια μέσα απ' το "AD&D", μέσα από συζητήσεις, από αφιερώματα, από βιντεοπαιχνίδια της δεκαετίας του '80 και του '90 κτλ. Ξέρω δηλαδή τι κόσμος είναι μέσες άκρες, γνωρίζω κάποια πρόσωπα που έχουν πρωταγωνιστικό ή δευτερεύοντα ρόλο και φυσικά πλέον έχω διαβάσει και σε μεταφορές κόμικς 6 βιβλία από αυτά, τα οποία εγκρίνει ο ίδιος ο Ed Greenwood και φυσικά ο R.A. Salvatore ως εξαιρετικές διασκευές. Ξανάρχισα ωστόσο να παίρνω κάποια βιβλία διότι γενικότερα λατρεύω το χώρο του Φανταστικού και στα 3 είδη του (έχω ήδη αγορασμένα άλλα απ' το παρελθόν), υποθέτω θα τα βρω όλα κάποια στιγμή για να τα πιάσω και με τη σειρά, προς το παρόν όμως δεν το βλέπω διότι έχω πάρα πολλά αδιάβαστα κόμικς και με τις υπόλοιπες ασχολίες μου χρόνος δυστυχώς δεν περισσεύει.

 

Κάποιες εξαιρέσεις έκανα τελευταία με ένα βιβλίο του Robert E. Howard, απέκτησα κι ένα άλλο επιτέλους που αναζητούσα χρόνια και το έχω στην άκρη εδώ να το ξεκινήσω αργά ή γρήγορα (το "Άλμουρικ") και έχω αγοράσει πριν μερικούς μήνες και το "Solomon Kane" το οποίο πιθανολογό ότι θα πάρει σειρά αμέσως μετά. Αργότερα βλέπουμε, αλλά μέχρι να βρω τα χρήματα και το χρόνο να συγκεντρώσω τα βιβλία με τη σειρά, θα μείνω σε γενικές γραμμές στην ανάγνωση κόμικς. Η αλήθεια είναι ότι το "AD&D" μου λείπει απίστευτα πολύ (ενδεχομένως να μπορούσα να παίζω για πάντα!), δυστυχώς όμως μεγαλώνουμε, οι υποχρεώσεις μας αλλάζουν και αντιλαμβάνομαι πως ακόμη και με όσους κάνουμε ακόμη παρέα είναι εξαιρετικά δύσκολο να αφιερώσουν αρκετό απ' τον ελεύθερό τους χρόνο για να φτιάξουμε ένα σωστό party με ραντεβού συχνά και αρκετές ώρες gaming. Ο ίδιος είχα αγοράσει από έναν Αθηναίο συμφοιτητή μου 3 campaing settings και διάφορα εξτρά βιβλία με την προϋπόθεση όταν επιστρέψω στα πάτρια να βρω κάποιον που να θέλει να μπει DM και να ξεκινήσουμε, πράγμα που δυστυχώς δεν έγινε ποτέ. Ακόμη και ως φοιτητής τουλάχιστον, παίξαμε 2-3 παιχνίδια με αρκετές ώρες gaming και το φχαριστήθηκα, έχουν περάσει όμως 19 χρόνια από τότε... 19 εε; Πως περνούν τα άτιμα... Σε ότι αφορά τον Drizzt Do'Urden, σε πληροφορώ ότι τον έχω συναντήσει "από κοντά" και μάλιστα μας έδωσε κάποια αποστολή (της οποίας μέρος, φυσικά, φέραμε εις πέρας!)! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2017_11/yes.gif.2c406642584c3df32711d35178ba3a1d.gif

Αυτό με το να μη βρίσκεις εύκολα πάρτυ για dnd (λόγω ελλείψεως χρόνου κυρίως)άσε μεγάλος καημός . Και εγώ μετά από πολλά χρόνια που έπαιζα έχω έχω και εγώ καμιά 20-21 χρόνια να παίξω . 

Για τα βιβλία δε πολυσχολιαζω γιατί εδώ είναι κυρίως κόμιξ φόρουμ άρα ας μη το πάμε σε βιβλία γιατί θα αλλάξουμε εντελώς το θέμα του γιατί έχουμε να μιλάμε με τις ώρες για αυτά. Φάνηκε ότι έχεις κάποιες γνώσεις με το θέμα των βιβλίων :)

Καλά ο Greenwood γνωστός στο fantasy κομμάτι .

Αν δεν κάνω λάθος ζωγράφισε και αρκετές κάρτες  στο magic the gathering card game  εκτός από νουβέλες κτλ

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5684
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λίγα ακόμη.

 

1.thumb.jpg.fbe816adaa44c9feb978436c2ace7c6f.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1671
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20231123_194148.jpg

 

Παραλαβή από AwesomeBooks. Όποιος δεν έχει διαβάσει Usagi, ευκαιρία να το κάνει :)

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32938
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  76
  • Reputation:   367
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Νεα αποκτηματα!

IMG_20231125_205659.thumb.jpg.5c4e9be20e3619df18c6595aa400aaf2.jpg

Το #25 απο King Spawn, το Mighty Morphin Power Rangers Volume 2 και το Spawn Origins Collection Volume 9.

Με το καλο θα παραλαβω πολλα περισσοτερα τελη Δεκεμβρη, οποτε θα ειμαστε και χρονολογικα εντος θεματος 8)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5684
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Χτεσινή παραλαβή

 

DSCN0152.thumb.JPG.0fd0a905f87879197f20cc92b68af7fb.JPG

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Οι τελευταίες δύο καλές παραλαβές από αμερικάνικα τεύχη...

 

Avengers 85 (1η εμφάνιση Squadron Supreme), μερικά Iron Man και Captain America της περιόδου Zeck που προσπαθώ να τα μαζέψω

 

P1320397.thumb.jpg.ff9924af60dac35e2aaf4d378d6100ae.jpg  P1320398.thumb.jpg.95cfa60a8df12ca58052ac8fe644a2ae.jpg  P1320401.thumb.jpg.2e3099fc5c48d38472d6e4c0a6515c2a.jpg

 

Και όλο το run του αγαπημένου John Byrne στον Namor, που αναγκάστηκα ;) να πάρω γιατί τα έδινε κάποιος σχεδόν τζάμπα

 

P1320491.thumb.jpg.b866dcd136d376e0a2df03914ed7f7b3.jpg

 

Τα επόμενα μετά το AthensCon!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35781
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  423
  • Reputation:   3258
  • Achievement Points:  469
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δυο μικρές αγορές προ-AthensCon

Για να θυμηθώ την πλήρης ιστορία πρέπει από την αρχή να διαβάζω αυτά που έχω: Flashpoint (ευτυχώς αγόρασα τα τεύχη όταν κυκλοφορήσαν δλδ πριν 10+ χρόνια), DC UNIVERSE ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ, και τη Κονκάρδα (Batman/Flash).

Δεν έχω διαβάζει το Watchmen αλλά μετράει που είδα την ταινία 2009, ήταν πιστό στο κόμικ ?

405455990_1682815562201362_3968132169453641402_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10084
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   816
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

4 min ago , Lord Makro said:

Οι τελευταίες δύο καλές παραλαβές από αμερικάνικα τεύχη...

 

Avengers 85 (1η εμφάνιση Squadron Supreme), μερικά Iron Man και Captain America της περιόδου Zeck που προσπαθώ να τα μαζέψω

 

P1320397.thumb.jpg.ff9924af60dac35e2aaf4d378d6100ae.jpg  P1320398.thumb.jpg.95cfa60a8df12ca58052ac8fe644a2ae.jpg  P1320401.thumb.jpg.2e3099fc5c48d38472d6e4c0a6515c2a.jpg

 

Και όλο το run του αγαπημένου John Byrne στον Namor, που αναγκάστηκα ;) να πάρω γιατί τα έδινε κάποιος σχεδόν τζάμπα

 

P1320491.thumb.jpg.b866dcd136d376e0a2df03914ed7f7b3.jpg

 

Τα επόμενα μετά το AthensCon!

ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ρε παιδιά ο άνθρωπος! Τον φάγετε...

Με γειες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

1 hour ago, yorick said:

ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ρε παιδιά ο άνθρωπος! Τον φάγετε...

Με γειες!

 

Ευχαριστώ!

Κι όμως, τα έδινε ένας Αγγλος για 20 λίρες (26 τεύχη! ), μαζί με τα μεταφορικά πήγαν 40κάτι ευρώ. Δεν γινόταν να τα αφήσω :xm:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Aγορές τελευταίου ενάμιση μήνα :)

 

image.thumb.png.1faedaa0c5b7e3281b87a9ef4898dfd6.png

 

Αναλυτικά:

To Lucky Luke The Complete Collection #1 της cinebook που περιλαμβάνει τις πρώτες ιστορίες του Λούκυ Λουκ σε χρονολογική σειρά.

Το άλμπουμ της ταινία Ο Αστερίξ στον δρόμο για την Κίνα.

Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες στη νέα επανέκδοση (το είχα στη σκληρόδετη έκδοση).

Ο 24ος τόμος της Μεγάλης Βιβλιοθήκης Disney με την ιστορία στην οποία κάνει την πρώτη της εμφάνιση η Μάτζικα ντε Σπελ.

Λούκυ Λουκ Ο Άνθρωπος από την Ουάσινγκτον στην επανέκδοση (το είχα στην 1η έκδοση) και Η Ωραία Προβένς στην 1η έκδοση με το σαγρέ εξώφυλλο (το είχα στη 2η με το λείο).

Το 7ο Blacksad με το 2ο μέρος της ιστορίας Τα Πάντα Καταρρέουν.

ΚΟΜΙΞ #290 και #111 (τα πήρα για τις ιστορίες του Ρόσα "Η Αιχμάλωτη του χείμαρρου της Αγωνίας" και "Το πιο πλούσιο παπί του κόσμου" που περιέχουν αντίστοιχα).
Και τέλος το Spider-Man Epic Collection tome #8 που συνεχίζει μετά το θάνατο της Γκουέν Στέισι και του Νόρμαν Όσμπορν και περιλαμβάνει σημαντικά τεύχη (όπως το #129 με την πρώτη εμφάνιση του Punisher, το #134 με την πρώτη εμφάνιση του Tarantula, το #136 όπου ο Χάρι Όσμπορν γίνεται ο νέος Green Goblin κτλ).

 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

7 ώρες πριν, Laz33 είπε:

To Lucky Luke The Complete Collection #1 της cinebook που περιλαμβάνει τις πρώτες ιστορίες του Λούκυ Λουκ σε χρονολογική σειρά.

@ Laz33  αυτή η συλλογή περιλαμβάνει και ιστορίες που δεν έχουν εκδοθεί στην Ελλάδα; Ξέρεις; Επίσης 

 

7 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Και τέλος το Spider-Man Epic Collection tome #8 που συνεχίζει μετά το θάνατο της Γκουέν Στέισι και του Νόρμαν Όσμπορν

αν επιτρέπεται πόσο και από που;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

@ Laz33  αυτή η συλλογή περιλαμβάνει και ιστορίες που δεν έχουν εκδοθεί στην Ελλάδα; Ξέρεις; Επίσης 

 

αν επιτρέπεται πόσο και από που;

 

Ο συγκεκριμένος τόμος του Lucky Luke έχει 2 μονοσέλιδες ιστορίες που δεν δημοσιεύτηκαν στην Ελλάδα κι έχει επίσης 2-3 σελίδες από ιστορίες που έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα, τις οποίες όμως δεν τις έχουμε δει καθώς αφαιρέθηκαν στις επανεκδόσεις (μόνο στην 1η γαλλική έκδοση είχαν δημοσιευθεί).

Αναφέρω κάποια πράγματα και στο θρεντ του Λούκυ Λουκ αν δεις.

 

Τον τόμο του Spider-Man τον πήρα 40€ από το eFantasy, κατόπιν παραγγελίας :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αποκτήματα τελευταίου μήνα

 

Flashpoint και The Long Halloween

DC Μετά από καιρό και έπρεπε να αποκτηθούν άμεσα

Είμαι άρρωστος DCάκιας. Τί να κάνουμε :P

1.thumb.jpg.2b24528cad37621016a9c1e357c8bc11.jpg

 

Το Ίνκαλ δεν το είχα από "Μαμούθ" οπότε...

(αν και πόνεσε λίγο η τσέπη με αυτά:damn:)

2.thumb.jpg.4f34b95a85d1297a231a1fbc82b9be19.jpg

 

Stranger Things γιατί μου αρέσουν τα κυνήγια θησαυρού

Joker νέα έκδοση στην κατηγορία Black Label πλέον

3.thumb.jpg.273f1bc300472df0e7cdc5ddf02daed5.jpg

 

Ο Μικρός Ήρως μέρος πρώτο με 8 ιστορίες κόμικς

Blacksad μέρος δεύτερο

γιατί στηρίζουμε την αγαπημένη μας εκδοτική:)

4.thumb.jpg.0f41dcd4f8902d5c34941e6d56013605.jpg

 

Και τέλος τα δύο νέα Asterix

Ότι και να κάνει η "Μαμούθ" δεν μπορούμε να κάνουμε χωρίς τις εκδόσεις της τελικά

5.thumb.jpg.1d97a5bac9265b7087898d2fceb987f5.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  403
  • Reputation:   2198
  • Achievement Points:  444
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 hours ago, Laz33 said:

Ο 24ος τόμος της Μεγάλης Βιβλιοθήκης Disney με την ιστορία στην οποία κάνει την πρώτη της εμφάνιση η Μάτζικα ντε Σπελ.

 

Επίσης θα βρεις και την ιστορία που κάνει την πρώτη του (και μοναδική) εμφάνιση ο Ρόμπαξ. Γενικά θυμάμαι ότι ήταν ένα τομάκι που ευχαριστήθηκα αρκετές ιστορίες. Όταν με το καλό το διαβάσεις, πες μας αν θες τη γνώμη σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  565
  • Reputation:   3687
  • Achievement Points:  624
  • Days Won:  9
  • With Us For:  381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

13 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Aγορές τελευταίου ενάμιση μήνα :)

 

image.thumb.png.1faedaa0c5b7e3281b87a9ef4898dfd6.png

 

Αναλυτικά:

To Lucky Luke The Complete Collection #1 της cinebook που περιλαμβάνει τις πρώτες ιστορίες του Λούκυ Λουκ σε χρονολογική σειρά.

Το άλμπουμ της ταινία Ο Αστερίξ στον δρόμο για την Κίνα.

Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες στη νέα επανέκδοση (το είχα στη σκληρόδετη έκδοση).

Ο 24ος τόμος της Μεγάλης Βιβλιοθήκης Disney με την ιστορία στην οποία κάνει την πρώτη της εμφάνιση η Μάτζικα ντε Σπελ.

Λούκυ Λουκ Ο Άνθρωπος από την Ουάσινγκτον στην επανέκδοση (το είχα στην 1η έκδοση) και Η Ωραία Προβένς στην 1η έκδοση με το σαγρέ εξώφυλλο (το είχα στη 2η με το λείο).

Το 7ο Blacksad με το 2ο μέρος της ιστορίας Τα Πάντα Καταρρέουν.

ΚΟΜΙΞ #290 και #111 (τα πήρα για τις ιστορίες του Ρόσα "Η Αιχμάλωτη του χείμαρρου της Αγωνίας" και "Το πιο πλούσιο παπί του κόσμου" που περιέχουν αντίστοιχα).
Και τέλος το Spider-Man Epic Collection tome #8 που συνεχίζει μετά το θάνατο της Γκουέν Στέισι και του Νόρμαν Όσμπορν και περιλαμβάνει σημαντικά τεύχη (όπως το #129 με την πρώτη εμφάνιση του Punisher, το #134 με την πρώτη εμφάνιση του Tarantula, το #136 όπου ο Χάρι Όσμπορν γίνεται ο νέος Green Goblin κτλ).

 

:beer:

 

Την αιχμάλωτη του χειμάρρου της αγωνίας αν επιτρέπεται από που και πόσο την αγόρασες; Ρωτάω γιατί εγώ το ψάχνω εδώ και καιρό σε σαιτ και δεν το έχω βρει διαθέσιμο.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

8 ώρες πριν, natsos είπε:

Την αιχμάλωτη του χειμάρρου της αγωνίας αν επιτρέπεται από που και πόσο την αγόρασες; Ρωτάω γιατί εγώ το ψάχνω εδώ και καιρό σε σαιτ και δεν το έχω βρει διαθέσιμο.

:beer:


Aπ΄το yabook.
Το είχε 18€, μου το άφησε στα 16€ (σε άψογη κατάσταση όμως).

 

 

 

@ hudson το The Long Halloween από που το πήρες;

Υπάρχει κάπου αλλού διαθέσιμο αυτή τη στιγμή εκτός απ΄το site της anubis; :thinking:

Στα μεγάλα βιβλιοπωλεία δεν το έχω δει ακόμα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

18 ώρες πριν, Laz33 είπε:

@ hudson το The Long Halloween από που το πήρες;

Υπάρχει κάπου αλλού διαθέσιμο αυτή τη στιγμή εκτός απ΄το site της anubis; :thinking:

Στα μεγάλα βιβλιοπωλεία δεν το έχω δει ακόμα.

Το πήρα από το κατάστημα της "Anubis" στο κέντρο της Αθήνας, μάλιστα το είχαν ακόμα μέσα στις κούτες.

Χτες εμφανίστηκε και στο site του Comicon-Shop.gr, οπότε λογικά θα το πάει και στα υπόλοιπα βιβλιοπωλεία αυτές τις μέρες.

 

edit: Και στην Πρωτοπορία και στο ComicStrip

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

2 ώρες πριν, hudson είπε:

Το πήρα από το κατάστημα της "Anubis" στο κέντρο της Αθήνας, μάλιστα το είχαν ακόμα μέσα στις κούτες.

Είχες στήσει αντίσκηνο απ'έξω ε;

Εγώ θα πάω το Σάββατο τελικά Athenscon καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα το τσιμπήσουμε από εκεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  605
  • Reputation:   4742
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  2
  • With Us For:  947 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Σήμερα πήρα επιτέλους το Watchmen. Ήθελα να διαβάσω κάτι του Alan Moore εδώ και καιρό οπότε χαίρομαι που το βρήκα επιτέλους. Λογικά θα πάρω και το V for Vendetta τα Χριστούγεννα. :D

Τα άλλα δύο είναι ο, τι πήρα τον Νοεμβριο. 

IMG_20231201_174701.thumb.jpg.3a88adaa76e1de899a27d72d0b472559.jpg:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου φτάσε επιτέλους και η πολυποθητη έκδοση της Taschen. Δεν έχω ξανανιώσει τόσο ωραία υφασμάτινα φύλλα σε κάθε τεύχος, ενώ όλα τα εξώφυλλα είναι γυαλιστερό χοντρό. Η συγκεκριμένη έκδοση είναι η πιο πλήρης αφού μέσα έχει όλες τις σελίδες (διαφημιστικά, γράμματα επικοινωνίας κλπ) και κυρίως τα χρώματα όπως είχαν βγει τότε χωρίς την ψηφιοποίηση που έχουν υποστεί τα masterworks (κ αρα τα omnibus κλπ).
Τα χρώματα, η ποιότητα μαζί με αυτό το μέγεθος είναι το απόλυτο restoration και δε νομίζω να ξεπεραστεί από καμία άλλη έκδοση.
Το βιβλίο είναι θηρίο, Τερας. Μόνο απο κοντά μπορεί κανεις να καταλάβει τι εννοώ. Στις φωτογραφίες παρακάτω είναι σύγκριση μεγέθους με omnibus κ έπειτα με ... epic collection. 
Τέλος να πω πως παρόλο που είναι παχύτερο, περιέχει τα 19 + 1 (annual) σε αντίθεση με τα 38 τεύχη που περιέχει ένα ομνι...

Πραγματικά κάνει τα omnibus να φαίνονται βιβλία τσέπης... Κάθε σελιδα είναι σαν αφίσα.

GusWGaN.png

hPEe4qR.png

Κόσμημα πραγματικά.

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.