Μετάβαση στο περιεχόμενο

THE ULTIMATE SPIDER-MAN COLLECTION


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

10 hours ago, Laz33 said:

Ξέρουμε αλήθεια αν η ιστορία με το θάνατο της Ντε Γουλφ εκδόθηκε ολόκληρη απ΄τον Καμπανά; :thinking:

 

Βεβαίως! Τα Spectacular Spider-Man 107-110 δημοσιεύθηκαν στα Σπάιντερμαν 474 ως 477.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Μετά από μια πιο ψύχραιμη μάτια και αφού έχει πέσει ο αρχικός ενθουσιασμός για την συλλογή βλέπω κάποια πράγματα απο αυτά που διαβάζω εδώ . 

 

Νομιζω ότι δεν είναι πολλοί αυτοί που έκαναν συνδρομή  (πιστευω 30-50 ) από το φόρουμ για πω την αλήθεια βλέπω πολύ λίγους ίσως τα σαΐνια με τις δημοσκοπήσεις να κάνουν μια να δούμε πόσοι είναι ετσι για να έχουμε μια εικόνα .

 

για διάφορους λόγους  οι πολλοί πάνε για επιλεκτικές αγορές είτε γιατί έχουν τεύχη είτε γιατί δεν έχουν χώρο είτε  γιατί θέλουν συγκεκριμένες ιστορίες . 
 

Προσωπικά εγώ θέλω να πάει καλά η σειρα όχι γιατί με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη  αλλά για να μην πατωσει η Radnet και σταματήσει τις κομιξοεκδοσεις . Στα τρέλλα όνειρα μου βλέπω η Radnet  να φέρνει DC - λέμε τώρα .  Για μένα θα ήταν καλύτερη επιλογή η DC από μια κορεσμένη αγορά από marvel .

 

επειδή είναι εταιρία γενικών εκδόσεων και δεν έχουν εμπειρία στα κομιξ βασίστηκαν στο γεγονός ότι ο αραχνακιας πούλαγε τα πιο πολλά στην προηγούμενη έκδοση και προχώρησαν με αυτή την σειρά .  Θέλει μελέτη το θέμα παραπάνω από αυτό και πιστευω δεν την έκαναν . 

 

εαν κάποιος από τους αδελφούς κάνει κάποια δημοσκόπηση καλο θα ήταν να περιέχει και συγκριτικά στοιχεία με την προηγούμενη συλλογή . Πόσοι κάνατε συνδρομή τότε πόσοι τώρα ποσά τεύχη πήρατε τότε ποσά πιστεύεται θα αγοραςεται τώρα κτλ .

 

 

 

Επεξεργασία από nikos99
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πριν από 1 ώρα, nikos99 είπε:

Μετά από μια πιο ψύχραιμη μάτια και αφού έχει πέσει ο αρχικός ενθουσιασμός για την συλλογή βλέπω κάποια πράγματα απο αυτά που διαβάζω εδώ . 

 

Νομιζω ότι δεν είναι πολλοί αυτοί που έκαναν συνδρομή  (πιστευω 30-50 ) από το φόρουμ για πω την αλήθεια βλέπω πολύ λίγους ίσως τα σαΐνια με τις δημοσκοπήσεις να κάνουν μια να δούμε πόσοι είναι ετσι για να έχουμε μια εικόνα .

 

για διάφορους λόγους  οι πολλοί πάνε για επιλεκτικές αγορές είτε γιατί έχουν τεύχη είτε γιατί δεν έχουν χώρο είτε  γιατί θέλουν συγκεκριμένες ιστορίες . 
 

Προσωπικά εγώ θέλω να πάει καλά η σειρα όχι γιατί με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη  αλλά για να μην πατωσει η Radnet και σταματήσει τις κομιξοεκδοσεις . Στα τρέλλα όνειρα μου βλέπω η Radnet  να φέρνει DC - λέμε τώρα .  Για μένα θα ήταν καλύτερη επιλογή η DC από μια κορεσμένη αγορά από marvel .

 

επειδή είναι εταιρία γενικών εκδόσεων και δεν έχουν εμπειρία στα κομιξ βασίστηκαν στο γεγονός ότι ο αραχνακιας πούλαγε τα πιο πολλά στην προηγούμενη έκδοση και προχώρησαν με αυτή την σειρά .  Θέλει μελέτη το θέμα παραπάνω από αυτό και πιστευω δεν την έκαναν . 

 

εαν κάποιος από τους αδελφούς κάνει κάποια δημοσκόπηση καλο θα ήταν να περιέχει και συγκριτικά στοιχεία με την προηγούμενη συλλογή . Πόσοι κάνατε συνδρομή τότε πόσοι τώρα ποσά τεύχη πήρατε τότε ποσά πιστεύεται θα αγοραςεται τώρα κτλ .

 

 

 

Πόσο συμφωνώ.

 

Πέντε χρόνια τώρα είχαμε συνεχόμενη παρουσία της Marvel στα περίπτερα με δύο συλλογές σε εβδομαδιαία και δεκαπενθήμερη κυκλοφορία. Μετά το τέλος (καλώς ή κακώς) αυτών των συλλογών θα περίμενε κανείς ότι αν έβγαινε μια άλλη συλλογή θα ήταν με ήρωες της DC. Αφού για να σταματήσουν να κυκλοφορούν σημαίνει ότι ο κόσμος βαρέθηκε, μπούχτισε, κόρωσε, πείτε το όπως θέλετε, με Marvel και φαντάζομαι θα έβλεπαν με καλό μάτι κάτι άλλο.

Στο κάτω κάτω εκτός από τον Spider-Man στη χώρα μας, ο ήρωας που πουλάει το ίδιο είναι ο Batman. Αυτό φαίνεται και από τις εκδόσεις βιβλιοπωλείου που βγάζουν οι εκδοτικές κάθε φορά. Έχουν εκδοθεί το ίδιο, αν όχι περισσότερες, ιστορίες Batman παρά Spider-Man τα τελευταία χρόνια από τις δύο εκδοτικές Anubis/Οξύ.

Θα μπορούσε η Radnet, αν ήθελε και έκανε και μια έρευνα αγοράς, να μάθει ποιος ήρωας πουλάει και πιστεύω ότι θα έβλεπε ότι ο Batman είναι πολύ δημοφιλής στη χώρα μας. Υπάρχουν συλλογές στο εξωτερικό με τον Batman που θα μπορούσε να φέρει αν πιστεύει ότι μια συλλογή DC με όλους τους ήρωες δεν θα τραβούσε.

 

Προσωπικά θέλω και εγώ να πάει καλά αυτή η συλλογή για να συνεχίσει η εκδοτική να βγάζει κόμικς και επειδή είναι Spider-Man μάλλον θα πάει.

Δεν έχω κάνει συνδρομή, θα αγοράζω από το περίπτερο, έτσι στηρίζω περισσότερο την εκδοτική με την κανονική τιμή πώλησης (βέβαια δεν το κάνω για αυτόν τον λόγο, αλλά...).

Πάντως στο περίπτερο που πήγα και αγόρασα το τεύχος την Πέμπτη, είχε καμια δεκαριά αντίτυπα, κάθε μέρα που περνάω και ρίχνω μια ματιά βλέπω ότι η στοίβα δεν έχει μειωθεί, τυχαίο γεγονός πιστεύω χωρίς να σημαίνει κάτι, απλά το αναφέρω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάλι ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε τη σειρά της "Eaglemoss" στη χώρα μας σε κανονική σκληρόδετη μορφή. Σε αυτή την περίπτωση ευτυχώς που δεν ανέλαβε η "Radnet" κάτι τέτοιο για να μας φέρει μια σκληρόδετη σειρά της "DC Comics" του εξωτερικού σε χαρτόδετη, όπως έκανε τώρα με την "The Ultimate Spider-Man Collection" και περιμένω έναν πιο θαρραλέο εκδότη να επενδύσει σε κάτι τέτοιο, μελλοντικά (το υπογραμμίζω και το υπερτονίζω!). Δεν παρακαλάω φυσικά να φέρει κάποια σειρά από δημοφιλείς χαρακτήρες και ομάδες ΜΟΝΟ, αλλά κάτι αντίστοιχο όπως τη σειρά της "Hachette", όπου μεταξύ άλλων θα περιέχει κάποιες καλές επιλογές χαρακτήρων, αλλά και κομβικά σημεία όπως events. Το πρόβλημα φίλες & φίλοι είναι ότι πολλά απ' αυτά πάλι έχουν ήδη κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, οπότε πάλι θα πέσει γκρίνια και εδώ θα 'μαστε. Εάν όμως είναι να φέρουν μία τέτοια σειρά, ασφαλώς και είναι ιστορίες που δε θα πρέπει να παραλειφθούν. Ας έρθουν λοιπόν σε σκληρόδετα εάν είναι να έρθουν, για να έχουμε ένα παραπάνω κίνητρο να τ' αγοράσουμε. Πολύ φοβάμαι βέβαια ότι οι πωλήσεις δε θα 'ναι οι ίδιες...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ έχω τόσο κουραστεί που δεν βγαίνουν σειρές της DC που περιμένω να βγει μια καλή σειρά της Μάρβελ για να ταράξει τα νερά! :pray:

 

Spoiler

Επ! Μόλις βγήκε! :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παιδιά παιδιά ας είμαστε ρεαλιστές. Μια συλλογή αλλά hachette από dc εκτός superman(και αυτό με επιφύλαξη )και batman θα πατώσει στη χώρα μας και ο λόγος είναι πως είμασταν μια ζωή μαρβελακιδες στη πλειοψηφία σαν χώρα συν ότι οι ταινίες της DC δεν βοηθανε. Αυτογκόλ βάζουν με κάθε μία . Βέβαια βγάζουν εκπληκτικές animation ταινίες αλλά πόσοι εδώ και γενικά τις έχουν δει;

Θα υπήρξε ένα ενδιαφέρον στη αρχή με τους ήρωες της DC αλλά θα εσβηνε γρήγορα 

 

Αν ο Janes Gunn καταφέρει να αναστήσει το κυματογραφικο σύμπαν της dc τότε ίσως να ελπίζουμε σε τέτοια συλλογή .

 

Κακά τα ψέματα ο κάθε εκδότης θέλει να βγάλει κέρδος και ο αραχνακιας είναι σίγουρο χαρτί !! 

Επεξεργασία από Ubergorn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34727
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κάθε μέρα ένας διαχειριστής πρέπει να μεταφέρει σχόλια στην κουβεντουλα. Αυτό το υβρίδιο με τα δύο θέματα που είναι και τα δύο κουβεντουλα χτυπάει τους ψυχαναγκασμούς μου.:lol:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

15 ώρες πριν, Manitou είπε:

Κάθε μέρα ένας διαχειριστής πρέπει να μεταφέρει σχόλια στην κουβεντουλα. Αυτό το υβρίδιο με τα δύο θέματα που είναι και τα δύο κουβεντουλα χτυπάει τους ψυχαναγκασμούς μου.:lol:

 

Ας ακούσουμε ένα τραγουδάκι από γνωστό μας φίλο, να χαλαρώσεις λίγο!

 

https://www.instagram.com/reel/C4EO_jErsI6/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

 

Αυτά είναι κέφια! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, constantinople είπε:

Αυτά είναι κέφια! :)

 

Το βρήκες στο "YouTube", σωστός! Να δεις που μάλλον είναι θύμα του Music Meister. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34510
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  383
  • Reputation:   1322
  • Achievement Points:  387
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1801 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ που είμαι Σπαιντερμανιακός, δυστυχώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ για άλλα κόμιξ, βασικά 3-4 έχω σταμπάρει για να πάρω και τέλος.... Για όσους θυμούνται κι αν θυμάμαι καλά και γω κάπου το 2019 είχα ξεκινήσει να μαζεύω κόμιξ για συλλογή, χώρος πλέον μηδέν, πήρα μία μικρή βιβλιοθήκη πάει να γεμίσει κι αυτή στο τέλος θα πατάω τα βιβλία για να περπατήσω μες στο σπίτι.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

4 ώρες πριν, spiderman είπε:

Εγώ που είμαι Σπαιντερμανιακός, δυστυχώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ για άλλα κόμιξ, βασικά 3-4 έχω σταμπάρει για να πάρω και τέλος.... Για όσους θυμούνται κι αν θυμάμαι καλά και γω κάπου το 2019 είχα ξεκινήσει να μαζεύω κόμιξ για συλλογή, χώρος πλέον μηδέν, πήρα μία μικρή βιβλιοθήκη πάει να γεμίσει κι αυτή στο τέλος θα πατάω τα βιβλία για να περπατήσω μες στο σπίτι.

 

Θα σου πω την άποψή μου όπως την αισθάνομαι. Είναι έγκλημα να κυκλοφορεί μία συλλογή του αγαπημένου σου ήρωα και να μην την συλλέξεις. Μιλώ για το έγκλημα που θα κάνεις στην ψυχή σου και στον ευατό σου βλέποντας τους καινούριους τόμους κάθε εβδομάδα και να μην τους έχεις στην βιβλιοθήκη σου. Πιστεύω πως θα το μετανιώσεις, κι εύχομαι ειλικρινά να μην έχει προχωρήσει τόσο πολύ σε νούμερα που να μην μαζεύεται, ή να είναι σε προσφορές τύπου 20 τόμοι 50 ευρώ και να μπορέσεις να τα πάρεις έτσι. Για το θέμα χώρου, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ πριν σχεδόν 2 χρόνια ξεκίνησα την συλλογή κόμικς και έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι τι θα γίνει με τον χώρο μου. Στο λέω ειλικρινά πάντως, αν κυκλοφορούσε μια σειρά αποκλειστικά με daredevil, ή batman που είναι μέσα στους 3, 4 πιο αγαπημένους μου ήρωες, θα προτιμούσα να τα βάζω σε στοίβες παρά να μην τα έχω καθόλου. Αυτά τα λίγα, εντελώς φιλικά:beer:

  • Like 12
  • Ουδέτερο 1
  • Respect 2
  • Αστείο 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

αν κυκλοφορούσε μια σειρά αποκλειστικά με daredevil, ή batman που είναι μέσα στους 3, 4 πιο αγαπημένους μου ήρωες, θα προτιμούσα να τα βάζω σε στοίβες παρά να μην τα έχω καθόλου. Αυτά τα λίγα, εντελώς φιλικά:beer:

 

Έτσι είναι.
Εδώ και 3 περίπου χρόνια όσα κόμικς αγοράζω τα βάζω σε κούτες.
Πρέπει να΄χω γύρω στις 10 κούτες μέσα στο σπίτι.
Αν κάτι το θες πολύ θα βρεθεί μέρος να το βολέψεις :)

 

Θέλω βέβαια σε κάποια φάση να πάρω μια μικρή βιβλιοθήκη (που να είναι όλη δικιά μου εννοείται, μιας και αυτή που έχω τη μοιράζομαι).
Όσο να΄ναι είναι πιο πρακτικό, για μένα ειδικά που κάνω συχνά επαναλήψεις τα κόμικς μου, να τα βγάζω κατευθείαν απ΄τη βιβλιοθήκη να τα διαβάζω παρά να ψάχνω σε ποια κούτα τα έχω καταχωνιάσει.

Και χρόνο χάνω και περισσότερο κόπο κάνω μέχρι να τα βρω.
Αλλά όπως είπα, απ΄το να μην τα είχα καθόλου εννοείται είναι προτιμότερο να είναι σε κούτες :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Αλλά όπως είπα, απ΄το να μην τα είχα καθόλου εννοείται είναι προτιμότερο να είναι σε κούτες :)

 

Και ποιο είναι το όριο; Στις πόσες κούτες σταματάς; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  723
  • Reputation:   5686
  • Achievement Points:  773
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο 2ου τόμου.

 

ULTIMATESPIDERMANCOLLECTION_0002.jpg  ULTIMATESPIDERMANCOLLECTION_0002z.jpg

 

Μεταφέρθηκαν στην βάση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

17 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Και ποιο είναι το όριο; Στις πόσες κούτες σταματάς; :D

 

Καναδυό ακόμα έχω σκεφτεί που θα τις βάλω.

Τώρα για παραπάνω δεν ξέρω.

Αλλά είμαι σίγουρος ότι όταν έρθει η ώρα θα βρεθεί χώρος και γι΄αυτές :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

20 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

 

Καναδυό ακόμα έχω σκεφτεί που θα τις βάλω.

Τώρα για παραπάνω δεν ξέρω.

Αλλά είμαι σίγουρος ότι όταν έρθει η ώρα θα βρεθεί χώρος και γι΄αυτές :)

 

Έχω σκεφτεί και εγώ για κούτες όταν έρθει εκείνη η ώρα αλλά μέχρι τώρα να είναι καλά το πατρικό που έχω εκεί βιβλιοθήκη και έχω πάρα πολλά κόμιξ  μαζί με βιβλία ,cd κτλ . 

Αναρωτιεμαι όμως . Είναι σκοπός μας να τα μαζέψουμε όλα και ας τα έχουμε σε κούτες ή επιλεκτικά και βλέπουμε όταν αποκτήσουμε χώρο ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

7 λεπτά πριν, Ubergorn είπε:

Αναρωτιεμαι όμως . Είναι σκοπός μας να τα μαζέψουμε όλα και ας τα έχουμε σε κούτες ή επιλεκτικά και βλέπουμε όταν αποκτήσουμε χώρο ;

 

Το θέμα είναι ότι αγοράζω επιλεκτικά και παρ΄όλα αυτά τα έχω σε κούτες.

Αν τα μάζευα όλα άστο, θα έπρεπε να πάρω 2ο σπίτι :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

On 7/3/2024 στο 5:15 ΠΜ, Mandrake είπε:

 

Και ποιο είναι το όριο; Στις πόσες κούτες σταματάς; :D

 

 

maxresdefault.jpg

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6626
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

On 7/3/2024 στο 12:14 ΠΜ, Laz33 είπε:

Εδώ και 3 περίπου χρόνια όσα κόμικς αγοράζω τα βάζω σε κούτες.
Πρέπει να΄χω γύρω στις 10 κούτες μέσα στο σπίτι.

Εγώ γενικά τις έχω σταματήσει τις χαρτόκουτες για τα πάντα, χρησιμοποιώ πλαστικά διάφανα κουτιά, έχουν λίγο παραπάνω κόστος αλλά τα προτερήματα είναι αρκετά

Βλέπεις μέσα τι έχουν χωρίς να τα ανοίξεις

Στοιβάζοντε το ένα πάνω στο άλλο χωρίς να "τραυματίζουν" τα από κάτω

Σε περίπτωση που βραχούν δεν έχουν κανένα πρόβλημα ούτε οι ίδιες ούτε τα περιεχόμενα

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  210
  • Reputation:   1217
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

βγηκε στα περιπτερα;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, Argail είπε:

Εγώ γενικά τις έχω σταματήσει τις χαρτόκουτες για τα πάντα, χρησιμοποιώ πλαστικά διάφανα κουτιά, έχουν λίγο παραπάνω κόστος αλλά τα προτερήματα είναι αρκετά

Βλέπεις μέσα τι έχουν χωρίς να τα ανοίξεις

Στοιβάζοντε το ένα πάνω στο άλλο χωρίς να "τραυματίζουν" τα από κάτω

Σε περίπτωση που βραχούν δεν έχουν κανένα πρόβλημα ούτε οι ίδιες ούτε τα περιεχόμενα

 

:beer:

 

Εντάξει, να βραχούν οι κούτες μου δεν παίζει εκεί που τις έχω.
Επίσης δεν τις στοιβάζω τη μία πάνω στην άλλη.
Συνήθως τις έχω μόνες τους ή έστω σε δυάδες.
Δεν αρκεί το βάρος μίας μόνο κούτας να προκαλέσει ζημιά στην από κάτω κούτα.
Αλλά παραπάνω από δύο όντως δεν μπορώ να ρισκάρω να βάλω.

Τώρα για το τι έχει μέσα η κάθε κούτα είναι όντως ένα θέμα.
Λίγο πολύ θυμάμαι βέβαια, αλλά έχουν υπάρξει και περιπτώσεις ν΄ανοίξω 5-6 κούτες μέχρι να βρω το κόμικ που έψαχνα.

Αν πάντως μπορέσω στο μέλλον θα τις αντικαταστήσω με πλαστικά κουτιά που είναι πράγματι πιο πρακτικά :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 1 ώρα, SPAWN είπε:

βγηκε στα περιπτερα;;;

Όχι, την Πέμπτη κυκλοφορεί ο 2ος τόμος. Μόνο οι συνδρομητές τον προμηθεύτηκαν.

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, Argail είπε:

Εγώ γενικά τις έχω σταματήσει τις χαρτόκουτες για τα πάντα, χρησιμοποιώ πλαστικά διάφανα κουτιά, έχουν λίγο παραπάνω κόστος αλλά τα προτερήματα είναι αρκετά

Βλέπεις μέσα τι έχουν χωρίς να τα ανοίξεις

Στοιβάζοντε το ένα πάνω στο άλλο χωρίς να "τραυματίζουν" τα από κάτω

Σε περίπτωση που βραχούν δεν έχουν κανένα πρόβλημα ούτε οι ίδιες ούτε τα περιεχόμενα

 

:beer:

Σχετικά με το θέμα κόστους, στα jumbo υπάρχουν τέτοια κουτιά και σε καλές τιμές. Εκτός αν δεν είναι τόσο καλά ποιοτικά. Δεν έχω, προς το παρόν τουλάχιστον, το πρόβλημα της αποθήκευσης, οπότε δεν έχει χρειαστεί να ασχοληθώ με το ζήτημα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34727
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Υπάρχουν και οι βιβλιοθήκες βέβαια. Να τα λέμε και αυτά...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6626
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

8 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Εντάξει, να βραχούν οι κούτες μου δεν παίζει εκεί που τις έχω.
Επίσης δεν τις στοιβάζω τη μία πάνω στην άλλη.

Καλά δεν περίμενα κάτι λιγότερο από εσένα :D

Αλλά με τα πλαστικά θα κερδίσεις χώρο, γιατί θα μπορείς να βάλεις πιο πολλά το ένα πάνω στο άλλο, και θα μπορείς να τα βάλεις και σε μέρος που και να υπάρξει ατύχημα με νερό δεν θα πάθουν κάτι, αρά διπλό κέρδος χώρου.

7 ώρες πριν, Manitou είπε:

Υπάρχουν και οι βιβλιοθήκες βέβαια.

μα ναι, τώρα λέμε όταν πλέον δεν χωράνε άλλα οι βιβλιοθήκες, μέχρι είτε να βάλεις κι άλλες ή να αποθηκεύεις δευτερότριτα πράγματα που δεν σε νοιάζει και πολύ η γρήγορη πρόσβαση τους

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36284
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  59
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φιλε nikolas12  θα βαλεις παρουσιαση του δευτερου τομου του SPIDERMAN που κυκλοφορει αυριο ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12005
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  23
  • Reputation:   218
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5203 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η Υπόθεση του δευτερου τόμου της σειράς αν δεν κανω λάθος πρέπει να είχε κυκλοφορήσει απο τις εκδόσεις μαμουθ κομιξ πρίν απο πολλά χρόνια....να μην πω δεκαετίες .... χα χα χα χα . Έτσι δεν είναι παιδια?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36284
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  59
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φιλε foinikas αλλο πραγμα η παρουσιαση  αλλο η υποθεση μιας ιστοριας . Την συγκεκριμενη την εχω διαβασει απο την ΜΑΜΟΥΘ απο το 1994 οταν και κυκλοφορησε στην χωρα μας , συνεπως γνωριζω την υποθεση και δεν μιλαω για αυτο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.