Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95138
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

Βλέπω ανωτέρω ότι ορισμένοι δύστροποι ανυπόμονοι δυσανασχετούν! :antekale:

 

Αν θέλεις τον συγκεκριμένο να τον μπανάρω, απλά πες το μου! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Σήμερα μού  ήρθε μήνυμα ότι παραδόθηκε στον ταχυδιανομέα  η συνδρομή για τα τευχη 82-90!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27049
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ παιδιά είχα μείνει πολύ πίσω με τη σειρά και όλο ακύρωνα επόμενη συνδρομή, λόγω οικονομικής δυσκολίας. Φέτος μου έπεσαν πολλά μαζεμένα και ο προγραμματισμός που έκανα από πέρυσι δεν πήγε καθόλου όπως το υπολόγιζα. Αν είχε βγει και 3η συλλογή υπερηρωικών της "DC Comics", όπως πολλοί εύχονταν, δε θα υπήρχε καμία απολύτως δυνατότητα να την παρακολουθήσω. Αυτά είναι για όσους έχουν δουλειά, σταθερό μισθό και τις πλέον βασικές πάγιες υποχρεώσεις (φως, νερό, τηλέφωνο) ή που περιορίζονται στις αγορές υπερηρωικών μονάχα, αντε και σε κανένα άλλο Sci-Fi/Horror κόμικ το πολύ. Πριν από 2 βδομάδες περίπου έκανα επιτέλους την επόμενη συνδρομή και μου ήρθε σε ένα δέμα απ' τον 37ο τόμο έως τον 56ο. Τώρα μένει να βρω χρήματα για την επόμενη, που δε θα είναι σίγουρα τον Ιανουάριο και βλέπουμε για τον Φεβρουάριο... Τους τόμους τους αφήνω στη ζελατίνα μέχρι να έρθει η ώρα να τους διαβάσω και αυτό καθυστερεί διότι έχω μείνει αρκετά πίσω στην ανάγνωση της σειράς αυτής (κοντά τους 20 τόμους, τα έπιανα στην αρχή ανά χαρακτήρα και όχι με τη σειρά (τείνω να το κόψω αυτό και να τα πιάνω με τη σειρά που εκδίδονται), αλλά έχω σίγουρα 1-2 πριν το #20 αδιάβαστους), ενώ έχω βέβαια σχεδόν ολοκληρώσει της "Hachette" και προχωρώ παράλληλα με τους άλλους τόμους υπερηρωικών της "Anubis" & της "Οξύ" ή τεύχη της "Modern Times" και του "Καμπανά" που έπεσαν/ξανάπεσαν επιτέλους στα χέρια μου. Δε με κυνηγάει κανένας, το πρόβλημά μου μόνο είναι αυτό το κακέκτυπο του Γιάννη ή αν τύχει κάτι παρόμοιο. Θα τον ανοίξω να το τσεκάρω. Επειδή έχω χάσει αρκετά σχόλια, ας μας πει κάποιος που θυμάται/έχει σημειώσει ποιος είναι ο προβληματικός τόμος με τα άρθρα του προηγούμενου για να ξέρω. Είναι όλα τα αντίτυπα έτσι; Το αντικατέστησε κανείς;

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34761
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το τεύχος με τα άρθρα ήταν κάποιο από τα πολύ πρώτα που είχε μέσα άρθρα από προηγούμενο τεύχος. Σίγουρα θα το έχεις. Και ήταν όλα έτσι. Το 37 με τον Καπταιν Αμέρικα το ξέρεις νομίζω. Το δικό μου ήταν ένα και μόνο και ήταν κακέκτυπο και αφορούσε το τεύχος 58.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

8 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Edit : Ακυρο. Μου ήρθε στις 12.30 αλλά δεν το είχα διαβάσει. Οπότε Πέμπτη έρχεται το "πράμα". :mafia:

Το the Τhing εννοω, ετσι ;:lol:

Το the Thing πάει παρέα με άλλους τρεις (βλ. FF). Το δικό μας "πράγμα" (βλ. πακέτο συνδρομητών) θα είναι τετραπλό άραγε; :thinking: Ο φίλος constantinople τι προβλέπει; 

 

Υ. Γ 1 Έλαβα και εγώ e-mail. Οι φίλοι Αθηναίοι που θα παραλάβουν πιο γρήγορα από τους επαρχιώτες, ας μας ενημερώσουν για να μη μας "φάει" η αγωνία. :thanks:

Υ. Γ 2 Οι επεξηγήσεις κρίνονται απαραίτητες για να μη έχουμε κανένα απρόοπτο κατά την παραλαβή του "πράγματος", από κάποιο "όργανο" τύπου... image.png.6902d95a8e6aa8895d657ce85aaec92b.png

:lol:

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27049
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Το τεύχος με τα άρθρα ήταν κάποιο από τα πολύ πρώτα που είχε μέσα άρθρα από προηγούμενο τεύχος. Σίγουρα θα το έχεις. Και ήταν όλα έτσι. Το 37 με τον Καπταιν Αμέρικα το ξέρεις νομίζω. Το δικό μου ήταν ένα και μόνο και ήταν κακέκτυπο και αφορούσε το τεύχος 58.

 

Σε όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα έως τον 20ο περίπου δε θυμάμαι να είχα διαβάσει διπλά άρθρα, ούτε κάτι που να δείχνει "ξένο", επομένως μάλλον πως απέφυγα το κακέκτυπο. Εκτός κι αν είναι πιο μετά... Αν θυμηθεί κανείς ας γράψει εν πάση περιπτώσει. Κάτι θυμάμαι αμυδρά τώρα που το λες, αλλά δεν πρέπει να το είχα ελέγξει... Για το "Captain America" αναφέρεσαι στη ράχη που δεν έχει το νούμερο και είναι άσπρο το σημείο στη ράχη; Ναι εντάξει, αυτό ήταν σε όλα τα αντίτυπα απ' ότι φαίνεται! Το #58 θα το δω πια στην επόμενη συνδρομή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

17 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Το the Thing πάει παρέα με άλλους τρεις. (βλ. FF). Το δικό μας "πράγμα" (βλ. πακέτο συνδρομητών) θα είναι τετραπλό άραγε; :thinking: Ο φίλος constantinople τι προβλέπει; 

 

 

Ελπιζω να καθιερωθει η 4αδα στις παραδοσεις. Μου καλοαρεσε που τα ειχαμε μαζεμενα γιατι τα διαβασα μονορουφι και μετα ειχα 2+ βδομαδες καιρο να πιασω και άλλα εκτος Μαρβελ. Ασε που γλυτωνουμε και την εξτρα αναμονη στις ουρες της ΑCS....

 

Καποια ενημερωση ειχε ο @ constantinople  περι τετραδων απο εδω και περα... Για να δουμε πως θα κινηθουν. 

Μακαρι :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τετράφυλλο τριφύλλι... εεε... τετράτευχο τόμων αναμένω να παραλάβουμε! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22105
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

34 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Για το "Captain America" αναφέρεσαι στη ράχη που δεν έχει το νούμερο και είναι άσπρο το σημείο στη ράχη; Ναι εντάξει, αυτό ήταν σε όλα τα αντίτυπα απ' ότι φαίνεται! Το #58 θα το δω πια στην επόμενη συνδρομή...

Για το"Captain America" μάλλον λέει για το Νο37 που λείπει ένα τεύχος μέσα και έχει τυπωθεί δύο φορές η ίδια ιστορία. Και κάποια στιγμή η Radnet είπε ότι θα τον κυκλοφορήσει ολόκληρο τον τόμο σωστά και δωρεάν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4864 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια ερώτηση στους "παλιούς" που έκαναν εξαρχής συνδρομές.  Παρήγγειλα και εγώ τότε που ακόμη η τιμή δεν ήταν απαράδεκτη τους 61-80. Μου ήρθε η 4αδα 61-64. Ταυτοχρονα παρήγγειλα και τους 81-90 σε 2η παραγγελία για την τιμή πριν αλλάξει.
Η ερώτηση λοιπόν είναι: Έρχεται email κάθε φορά που θα στέλνουν την επόμενη 4άδα; Ρωτάω γιατί αντί να λάβω mail για αυτή την 1η παραγγελία ως προς τη συνέχεια της, έλαβα και γω σημερα ενημέρωση ότι παραδόθηκε στο διανομέα η 2η παραγγελία του 81-90.  :thinking:
Έχω λίγο μπερδευτεί. Δε θα έπρεπε να λάβω για την συνέχεια της 1ης παραγγελίας νεο tracking ή κάτι τετοιο, και όταν φτάσει ο καιρός του τευχους 80 τότε να εκτελεστεί η 2η;

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22105
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

2 ώρες πριν, theforce είπε:

Σήμερα μού  ήρθε μήνυμα ότι παραδόθηκε στον ταχυδιανομέα  η συνδρομή για τα τευχη 82-90!

 

17 λεπτά πριν, sarkas είπε:

έλαβα και γω σημερα ενημέρωση ότι παραδόθηκε στο διανομέα η 2η παραγγελία του 81-90

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;;;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

23 λεπτά πριν, sarkas είπε:

Η ερώτηση λοιπόν είναι: Έρχεται email κάθε φορά που θα στέλνουν την επόμενη 4άδα;

 

Κανονικα ναι, αλλα οι ιδιοι της Radnet σε επικοινωνια τηλεφωνικη που ειχα για κατι αλλαγες , μου ειχαν πει οτι δεν εχουν στειλει κανενα μειλ ποτε και σε κανεναν !

Εγω εδω και 8 9 μηνες λαμβανω καθε φορα πριν την παραλαβη. Πηγαν να με βγαλουν και τρελο....Αnyway...

Καποιοι μας ειχαν γραψει εδω,οτι οντως δεν εχουν λαβει ποτε τους μειλ.

 

23 λεπτά πριν, sarkas είπε:

σημερα ενημέρωση ότι παραδόθηκε στο διανομέα η 2η παραγγελία του 81-90. 

 

Σε καμια μα καμια περιπτωση. Ή προκειται για λαθος ή εννοουν οτι εγκριθηκε η παραγγελια σου για τα 81-90. Και εγω ελαβα ενα οταν ειχα κανει για τους 76-90.

 

23 λεπτά πριν, sarkas είπε:

Δε θα έπρεπε να λάβω για την συνέχεια της 1ης παραγγελίας νεο tracking ή κάτι τετοιο,

Τracking δεν στελνουν ποτε ,ακομα να καταλαβω το λογο....Παροτι μας ερχεται κωδικος αποστολης καθε φορα,δεν αντιστοιχει πουθενα!!

 

Κλαιν ομως, σε 2 μερες απ το μειλ να ξερεις εχεις παραλαβη απ το καταστημα ή σε 3-6 τον κουριερ στην πορτα σου.

 

 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4864 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Σε καμια μα καμια περιπτωση. Ή προκειται για λαθος ή εννοουν οτι εγκριθηκε η παραγγελια σου για τα 81-90. Και εγω ελαβα ενα οταν ειχα κανει για τους 76-90.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Βέβαια μπερδεύτηκα περισσότερο. Για τη 2η δεν ξέρω τι εννοείς οτι απλά την ενέκριναν αλλά εγώ βλέπω κανονικά στην turnaround "δημιουργια voucher" και παραλαβη από διανομεα στις 10/1 .  Δεν το κόβω δηλαδή για απλή αποδοχή της παραγγελίας. Ασε που η κατάσταση άλλαξε από "σε Εξέλιξη" σε "Παραδόθηκε στον διανομέα" και από την ίδια τη σελίδα του radshop...


 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

19 λεπτά πριν, sarkas είπε:

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Βέβαια μπερδεύτηκα περισσότερο. Για τη 2η δεν ξέρω τι εννοείς οτι απλά την ενέκριναν αλλά εγώ βλέπω κανονικά στην turnaround "δημιουργια voucher" και παραλαβη από διανομεα στις 10/1 .  Δεν το κόβω δηλαδή για απλή αποδοχή της παραγγελίας. Ασε που η κατάσταση άλλαξε από "σε Εξέλιξη" σε "Παραδόθηκε στον διανομέα" και από την ίδια τη σελίδα του radshop...


 

 

 

Εννοω οτι αποκλυω να εχουν ετοιμασει ολους τους τομους μεχρι τους 90.

Αμα ηταν θα μας τους παρεδιδαν ολους μια και εξω να γλυτωνουν και αυτοι τις αποστολες.:D

 

Θα λαβουμε μες τη βδομαδα σιγουρα τους 65-66. Πολυ πιθανο και τους 67-68 αν αλλαξανε την τακτικη διανομων τους σε τετραδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

8 ώρες πριν, Manitou είπε:

Έχεις δίκιο. Είναι 500000. Μου έφυγε ένα μηδενικό γιατί έχω κοντά στις 4000 τεύχη. Δυστυχώς από ένα σημείο και πέρα δεν μπορείς να τα ξαναδιαβάσεις. Θέλεις πολύ χρόνο. Τα πρώτα κόμικ που είχα 30 χρόνια πριν τα είχα διαβάσει πολλές πολλές φορές. Τώρα απλά δεν γίνεται, οπότε και αυτά δυστυχώς μάλλον δεν θα ξαναδιαβαστούν. Αν ξαναδιαβάσω κάτι από τα υπερηρωικά είναι κάποιοι τόμοι από την άλλη συλλογή που μ άρεσαν πιο πολύ. Πράγματι όσο ωραία και να είναι πάντα ψάχνουμε να διαβάσουμε το κάτι διαφορετικό.

 

Πάλι καλά που έχεις διαβάσει τα κόμικς σου έστω μια φορά.

Κάποιοι έχουν περισσότερα αδιάβαστα από διαβασμένα.

Απορώ πως (και κυρίως γιατί) το κάνουν αυτό :thinking:

 

Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες κομικσόφιλων.

Είχα κάνει και μια δημοσκόπηση κάποτε για το αν προτιμάτε (και σε τι ποσοστό) να διαβάζετε αδιάβαστα κόμικς ή να ξαναδιαβάζετε τ'αγαπημένα σας.

Εγώ προτιμώ να ξαναδιαβάζω τα κόμικς που έχω.

Και ειδικά τις 5-6 αγαπημένες μου σειρές, τις κάνω τακτικά επανάληψη (μέχρι πέρυσι τις έκανα μια φορά το χρόνο. Από Σεπτέμβρη που μειώθηκε ο ελεύθερος χρόνος μου, μιας και ξεκίνησα full-time δουλειά, έβαλα στόχο να τις κάνω έστω μια φορά στα 2 χρόνια).

Εννοείται ότι που και που θέλω να διαβάσω και κάτι καινούριο.

 

Γι'αυτό πάντως και δεν έχω μεγάλη συλλογή (γύρω στα 450-500 κόμικς την υπολογίζω).

Αν είχα τετραψήφιο ή πενταψήφιο αριθμό, θα μου ήταν πρακτικά αδύνατο (και σίγουρα ψυχοφθόρο) να κάτσω να τα ξαναδιαβάσω όλα.

Είμαι της φιλοσοφίας "λίγα και καλά" :)

 

Όχι ότι όλα μου τα κόμικς είναι καλά φυσικά. Αναπόφευκτα έχω πάρει και κάποια μέτρια, ακόμα και κάποιες "σαβουρίτσες".

Ε αυτά εντάξει, δεν έχω κάτσει να τα ξαναδιαβάσω. Τουλάχιστον όχι όλα.

 

Από radnet πάντως, για να έρθω στο θέμα, δεν έχω κάτσει να ξαναδιαβάσω αυτά που πήρα, αλλά σίγουρα σκοπεύω να το κάνω στο μέλλον.

 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4864 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Εννοω οτι αποκλυω να εχουν ετοιμασει ολους τους τομους μεχρι τους 90.

 

Καλά αυτό προφανως, σιγά μην τα χουν ετοιμάσει! Η αν τα χουν ετοιμασει ποιος ξερει με τι ειδους επιμέλεια! :lol:

Το μόνο που θα μπορούσα πάντως να υποθέσω είναι πως άλλαξαν τακτική και ίσως όσοι εχουν 2 παραγγελίες στο shop στην 2η παραλαβή της 1ης παραγγελιας να πρεπει να πληρωσουν και το ποσο της 2ης.  Δηλαδη τωρα οντως να πηγαν στο διανομεα κομικς αλλα οχι φυσικα της 2η παραγγελιας αλλα η συνεχεια της πρωτης και απλα θα μου ρθει να πληρωσω και την 2η ραβασακι.  Σαν δηλαδη μια ενιαια παραγγελια αποπληρωμης απο 61-90 κ απλά εγω θα παραλαμβανω αφου θα εχω προπληρωσει τα παντα.  (Το λεω επειδη συγκεκριμενα δεν πληρωσα με καρτα αλλα αντικαταβολη).
  Μπορει να μην ισχυει τιποτα απο ολα αυτα φυσικα... ειδωμεν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τώρα, sarkas είπε:

Καλά αυτό προφανως, σιγά μην τα χουν ετοιμάσει! Η αν τα χουν ετοιμασει ποιος ξερει με τι ειδους επιμέλεια! :lol:

Το μόνο που θα μπορούσα πάντως να υποθέσω είναι πως άλλαξαν τακτική και ίσως όσοι εχουν 2 παραγγελίες στο shop στην 2η παραλαβή της 1ης παραγγελιας να πρεπει να πληρωσουν και το ποσο της 2ης.  Δηλαδη τωρα οντως να πηγαν στο διανομεα κομικς αλλα οχι φυσικα της 2η παραγγελιας αλλα η συνεχεια της πρωτης και απλα θα μου ρθει να πληρωσω και την 2η ραβασακι.  Σαν δηλαδη μια ενιαια παραγγελια αποπληρωμης απο 61-90 κ απλά εγω θα παραλαμβανω αφου θα εχω προπληρωσει τα παντα.  (Το λεω επειδη συγκεκριμενα δεν πληρωσα με καρτα αλλα αντικαταβολη).
  Μπορει να μην ισχυει τιποτα απο ολα αυτα φυσικα... ειδωμεν!

 

Σε ερωτηση-διευκρινηση που εκανα στην παραγγελια μου (επισης με αντικαταβολη) αν θα πληρωσω στην επομενη αποστολη (δλδ αυτη που μας ερχεται) , η απαντηση τους ηταν οτι η παραγγελια θα πληρωθει στην διανομη που θα εχει τον 76.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

16 min ago , ManaLeak13 said:

Θα λαβουμε μες τη βδομαδα σιγουρα τους 65-66. Πολυ πιθανο και τους 67-68 αν αλλαξανε την τακτικη διανομων τους σε τετραδες.

 

Άπιστε Manaleak θες να με σκάσεις! Τι αν και ξε-αν είναι αυτά! ΤΕΣΣΕΡΙΣ τόμους θα παραλάβουμε λέμε! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Μόλις μου ήρθαν οι τόμοι 65-66 με κούριερ στο σπίτι. Ούτε τετράδα, ούτε σε smart point. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ παρέλαβα πριν λίγο τους δύο τόμους 65 και 66. Έτσι αποδεικνύεται ότι η 4άδα ήταν καθαρά για τις γιορτές για να μην μπουκώσουν οι εταιρείες courier. 

 

 

Όσον αφορά το email, το έλαβα κι εγώ. Το email αφορά την ανανέωση συνδρομής που έκανα των τόμων 74-90. Η Turnaround όπως κατάλαβα εκτός από courier ειδική για εκδόσεις είναι και αποθήκη. Αυτό γιατί παράγγελνα τους παλιούς τόμους απευθείας από την ιστοσελίδα της Turnaround με απόδειξη Turnaround και όταν έκανα συνδρομή με την Radnet οι τόμοι έρχονταν πάλι από την Turnaround. Άρα η Radnet δίνει την εντολή στην Turnaround και αναλαμβάνει εκείνη την διανομή των συνδρομών. Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  433
  • Reputation:   4295
  • Achievement Points:  600
  • Days Won:  2
  • With Us For:  828 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

43 λεπτά πριν, ajuli είπε:

Κι εγώ παρέλαβα πριν λίγο τους δύο τόμους 65 και 66. Έτσι αποδεικνύεται ότι η 4άδα ήταν καθαρά για τις γιορτές για να μην μπουκώσουν οι εταιρείες courier. 

 

 

Όσον αφορά το email, το έλαβα κι εγώ. Το email αφορά την ανανέωση συνδρομής που έκανα των τόμων 74-90. Η Turnaround όπως κατάλαβα εκτός από courier ειδική για εκδόσεις είναι και αποθήκη. Αυτό γιατί παράγγελνα τους παλιούς τόμους απευθείας από την ιστοσελίδα της Turnaround με απόδειξη Turnaround και όταν έκανα συνδρομή με την Radnet οι τόμοι έρχονταν πάλι από την Turnaround. Άρα η Radnet δίνει την εντολή στην Turnaround και αναλαμβάνει εκείνη την διανομή των συνδρομών. Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει.

Nαι έχω πάει στην Turnaround είναι και αποθήκη.

 

Όσον αφορά για τους τόμους που αντί για 4, ήρθαν 2, αποδεικνύει ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να βάλουν στο πρόγραμμα και να τυπώσουν κάποιον τόμο επιπλέον.

Λέω εγώ τώρα :fiou:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

12 hours ago, constantinople said:

 

ΤΕΣΣΕΡΙΣ τόμους θα παραλάβουμε λέμε! :ego:

 

Κι εγώ 2 τόμους παρέλαβα μόλις τώρα. Κάποιοι ξερόλες που έκαναν τους έξυπνους κατάπιαν τη γλώσσα τους! :fiou:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

14 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Κάποιοι έχουν περισσότερα αδιάβαστα από διαβασμένα.

Απορώ πως (και κυρίως γιατί) το κάνουν αυτό :thinking:

 

Εχω φιλαρακι που συλλεγαμε ταυτοχρονα τη σειρα του ΚΟΜΙΞ πριν 3 χρονια, περισι τα ΛΛ/αστεριξ, φετος ψαχνει και τα Αλμανακο.Ε, λοιπον σε πληροφορω οτι στα 600-700 τευχη που εχει, ζητημα να διαβασε 40-50. (περα απο αυτα που ειχε ηδη διαβασει σαν πιτσιρικάς).

Γιατι αυτο ; Γιατι βαραει 10ωρα δουλεια καθε μερα + 1.5 ωρα gym το βραδυ.Αντε να προλαβεις να βρεις χρονο για διαβασμα (και διαθεση).

 

Υπαρχουν και αυτου του ειδους οι συλλεκτες που θελουν απλα να τα εχουν. Και οταν βρουν το χρονο να ασχοληθουν να τα εχουν ετοιμα για διαβασμα. Να μην μπλεξουν σε περαιτερω αναζητησεις σε μεταχειρισμενα κλπ.

Το κανω και εγω σε πολυ μικρο βαθμο ομως, κοιταω παντα να κανω catch up τη συλλογη. 

 

Άλλο φιλαρακι μου το εχει παει σε αλλο level. Μαζευει 3 χρονια ,εκανε συλλογη 3-4 χιλ τευχη και δεν εχει προλαβει να διαβασει ουτε ενα !!!

Τον λεω, πως ξερεις οτι θα σου αρεσουν και τα μαζευεις; :confuse::lol:

Ειδικα αυτα της Καθημερινης....

 

14 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Είμαι της φιλοσοφίας "λίγα και καλά" :)

Εγω ειμαι της φιλοσοφίας "πολλά και καλά" :lol: Αισιως στα 1300 and counting :D

 

14 ώρες πριν, Laz33 είπε:

βαλα στόχο να τις κάνω έστω μια φορά στα 2 χρόνια

Μια φορα στα 4-5 χρονια καλα ειναι. Να τα ξεχασεις και λιγο. Αλλιως τα θυμασαι τι γινεται και δεν το χαιρεσαι οπως την 1η φορα.Βεβαια οταν εχεις χιλιαδες τα 5 γινονται 15...

 

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Κι εγώ 2 τόμους παρέλαβα μόλις τώρα. Κάποιοι ξερόλες που έκαναν τους έξυπνους κατάπιαν τη γλώσσα τους! :fiou:

2? 2. Τι να κανουμε ; Σιγα. Μακαρι να ναι οπως οφειλουν να ειναι.

Αντε να δουμε λιγο FF ,παθαμε στερηση !

 

Θα λειψω εκτος καποιες ωρες για δουλεια, ελπιζω οταν ξαναμπω στο φορουμ το απογευμα

να μη δω τα νεα λαθη σε ραχες,χρωματα,μεταφρασεις κλπ .:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Κι εγώ 2 τόμους παρέλαβα μόλις τώρα. Κάποιοι ξερόλες που έκαναν τους έξυπνους κατάπιαν τη γλώσσα τους! :fiou:

Φαινόταν το πράγμα ότι δεν θα παραλάβουμε 4 τόμους, από την ιστοσελίδα της radnet (έχουν τα εξώφυλλα έως το #66), αλλά δεν ήθελα να πω κάτι, για να μη στεναχωρήσω το φίλο constantinople. :) Άλλωστε η ελπίδα πεθαίνει (όχι παιθαινει βλ. τόμο Spider-Man) τελευταία. Τελικά πέθανε. :papas: :lol:

Δεν με πειράζει καθόλου, αφού το πακέτο δεν περιλαμβάνει X-Men. :D

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Να πω και κάτι θετικό, για πρώτη φορά είχαν φουσκάλες γύρω γύρω οι τόμοι... και χωρίς να τους το έχω ζητήσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

9 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Εγω ειμαι της φιλοσοφίας "πολλά και καλά" :lol: Αισιως στα 1300 and counting :D

 

Πολλά και καλά δεν γίνεται.

Βέβαια το τι θεωρεί ο καθένας "καλό" είναι υποκειμενικό.

 

 

9 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Μια φορα στα 4-5 χρονια καλα ειναι. Να τα ξεχασεις και λιγο. Αλλιως τα θυμασαι τι γινεται και δεν το χαιρεσαι οπως την 1η φορα.

 

Να κάνω 5 χρόνια να διαβάσω τα Λούκυ Λουκ και τα Αστερίξ μου;

Θα πάθω στέρηση :sick2::lol:

Ανά 5 χρόνια κάνω επανάληψη τα λιγότερο καλά μου κόμικς (Ζαγκόρ, Τεξ, Κόρτο Μαλτέζε κτλ... και λογικά τα Marvel της Radnet & Hachette θα μπουν σ'αυτή την κατηγορία) :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Laz33 είπε:

Πολλά και καλά δεν γίνεται.

Βέβαια το τι θεωρεί ο καθένας "καλό" είναι υποκειμενικό.

Aν εξαιρεσω τα Μικυ Μαους απο το 2000 και επειτα που εχω καμια 250ρα και δεν μου αρεσουν καθολου μα καθολου, οτι αλλο υπαρχει στη συλλογη μου , μου αρεσει ισαξια (σχεδον). Νταξει λιγο τα Μαρβελ της Ραντνετ τα εχω πιο ψηλα απο τα υπολοιπα, αλλά δυσκολα να ξεχωρισω να πω αυτο αστο δεν το ξαναδιαβαζω ποτέ.Επισης τα ΚΟΜΙΞ απ το 200 και επειτα ειναι αθλια (τα περισσοτερα οχι ολα) αλλά οταν εχεις μια συλλογη οφειλεις(στον ευατο σου) να την εχεις πληρη. Δεν κανεις μισοδουλειες. Ετσι αυξανεις κιολας τη αξια και τη σημασια της.

Εξαλλου οτι δεν μου αρεσει το πουλαω/το εχω ηδη πουλησει. (πχ τα Ντοναλντ ή τα Αλμανακο)

 

Στα 400-500 που εχεις δεν πιστευω να μετρας τα ΛΛ κλπ απο δυο και τρεις φορες :lol: Σαν ενα τευχος πιανεται απο οσες εκδοσεις και να το εχεις.:D

 

ΛΛ ειχα να τα διαβασω απο το γυμνασιολυκειο εποχες 2000κατι , τα διαβασα περισι και τα θυμομουνα ακομα. Δεν θα την παλευα καθε χρονο ξανα μανά, πιο πολυ για αγγαρια παρα ευχαριστηση. Το εκανα καποτε για τα Μικυ Μυστηριο Α΄Κυκλος, τα χω μαθει πλεον απεξω. 

Τα της Ραντνετ παλι , που ειναι πολυ πυκνογραμμενα, δεν τα θυμαμαι σχεδον καθολου. Μονο μια ιδεα τι παιχτηκε στο καθε τευχος και πως τελειωνει.

 

Μαλλον μικροι αφομιωναμε εντονα οτι διαβαζουμε, τωρα στα γεραματα ξεχναμε τι φαγαμε χθες :lol:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Στα 400-500 που εχεις δεν πιστευω να μετρας τα ΛΛ κλπ απο δυο και τρεις φορες :lol: Σαν ενα τευχος πιανεται απο οσες εκδοσεις και να το εχεις.:D

 

Ε ναι, εννοείται αυτό.

Μια φορά μετράω όσα τεύχη έχω διπλά ή σε διαφορετικές εκδόσεις.

Τα 450-500 είναι τα διαφορετικά κόμικς που έχω.

Αν βάλω και τα διπλά/τριπλά πάμε στα +50 περίπου.

 

Πάντως και να θυμάμαι την υπόθεση σ'ένα κόμικ που μ'αρέσει, πάλι με ευχαρίστηση θα το ξαναδιαβάσω.

Είναι σαν την αγαπημένη σου ταινία ή την αγαπημένη σου τηλεοπτική σειρά.

Και 6-7 φορές να τη δεις, πάλι θα γουστάρεις :)

Ισχύει πάντως αυτό για τη μνήμη.

Ξεχνάω εύκολα όσο μεγαλώνω.

Σε άλλους τομείς της ζωής μου, αυτό είναι μειονέκτημα.

Αλλά στα κόμικς είναι πλεονέκτημα, μιας και ξεχνάω πολλές λεπτομέρειες μιας ιστορίας που διάβασα, οπότε την επανάληψη την ευχαριστιέμαι περισσότερο :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4864 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρέλαβα και γω, 65-66. Τελικα συνέβει αυτό που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ. Πλήρωσα στη παραλαβή των τευχων αυτης της παραγγελίας και το ποσο αντικαταβολης της 2ης παραγγελιας για τους 81-90, άρα δεν ισχύει πως πληρώνεις όταν φτάνει στο "τότε" τευχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ακομα δεν μου ηρθε σμσ παραλαβης.  :(

Εμενα παντως @ sarkas  μου ειχαν απαντησει οτι η πληρωμη της αντικαταβολης θα γινει στο πακετο του τομου 76. Για να δουμε, θα φανει στο ταμειο...

 

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.