Μετάβαση στο περιεχόμενο

COMICDOM CON ATHENS 2012: 30-31/3 & 1/4/2012


The_Sandman

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190327
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ράουντχαουζ κιιιιιτς κιτς κιτς!

 

:cheers5:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190327
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Φωτογραφίες λέμε! :yahoo:

 

:cheers5:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7657
  • Reputation:   55419
  • Achievement Points:  7660
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26522
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Φωτογραφιούλες, όπως κάθε χρόνο

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=gallery&album=306

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5740 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πάμε και οι δικές μου εντυπώσεις. Δεν θα τα χωρίσω σε μέρες γιατί απλά δεν θυμάμαι τι έγινε πότε οπότε θα πω τις παπαριές μου και ας μην είναι σε σωστή χρονολογική σειρά.

 

Φτάνω Σάββατο πρωί βλέπω στα τραπέζια κάτι τύπους που δεν ήξερα και κάτι άλλους που ήξερα. Κλασικά πρώτον βλέπω τον Ξεπέτα ,μου δίνει τα κόμικ μου, άψογα συσκευασμένα όλα ,του δίνω κι εγώ τα λεφτά όλα οκ. Γνωρίζω τον Germ που του επέτρεψα να με βγάλει φωτογραφία (και βγήκα ΠΑΛΙ σαν @@@@ όπως βγαίνω πάντα) και τον σκοτεινό Χρηστάκη που άμα τον δεις δεν σου κάνει με τίποτα για Σκοτεινός. Επίσης ο Germ είναι σχεδόν συμπαθητικός. Σχεδόν.

 

Πάω μετά στον πάγκο με τα φανζίν ,βλέπω κλασικά τον Μπιλάρα το Σάντμαν και δεν θυμάμαι ποιούς άλλους και αγοράζω το Φανζίν μας. Σχόλια για το φανζίν στο άλλο το θρεντ. Πάω μετά κάτω στη Jemma σκάω ένα 50€ σε κόμικ και τριγυρνάω το χώρο. γενικά τρελές προσφορές δεν είχε, οπότε δεν πήρα άλλα Αμερικάνικα. Κάποιθα στιγμή βρίσκω τον Drunk Croc και αφού τα είπαμε πάμε να αγοράσει κάτι πράματα. Μιας και οι αντιστάσεις μου είναι μηδαμινές ,αγοράζω κι εγώ μαζί του Misery City και αφού πάρω ήδη ένα σκίτσο μου υπογράψουν ,το πληρώσω και πάρω την απόδειξη παίρνω και άλλο ένα σκίτσο γαιτί μπορώ και μετά τρέχουμε με τον Croc για να μην μας δείρουν οι δημιουργοί που πήραμε δύο σκίτσα ο καθένας...

 

Ξαναπάω στον πάγκο με το GC Fanzine και παρατάω αυτά που αγόρασα για να πάω να φέρω και άλλες βόλτες. Ειδική μνεία πρέπει να γίνει σε όσους με βοήθησαν να αφήνω εκεί τα πράγματά μου για να μην τα κουβαλάω συνέχεια μαζί. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά όλους, ιδιαίτερα εσένα dionik και εσένα chris που μου κάνατε αυτή την εξυπηρέτηση. Εσένα germ δεν σε ευχαριστώ.

 

Εν τω μεταξύ έψαχνα τον ramirez να τον βρω και πουθενά μέχρι που ανέλαβε ο ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗΣ και συνεννοηθήκαμε. Άμα είσαι εξουσίας ρε φίλε...

 

Mετά δεν ξέρω που πήγα και τι έκανα ,αλλά συνάντησα τον Αντρέα που ναι , είναι πιθανότατα ο τύπος που χάρηκα πιο πολύ όταν είδα. ναι ρε αγαπάμε Αντρέα, δεν κρύβω συμπάθειες ! Τελικά έφυγα και πήγα λέσχη, όπου βρήκα Παύλο, Πλανητάρχη , dionik (ξανά) και μετά ήθρε και άλλος κόσμο και μετά έφυγα και πήγα σπίτι μου. Το βράδυ έπεσε τρελό ξενύχτι με κάτι φίλους και έτσι την επόμενη μέρα ήρθα πιο αργά.

 

Πάω την επόμενη μέρα , πρωί πρωί βλέπω τον Sandman να κρατάει κάτι πράματα και με το που μου λέει που τα πήρε και σε τι τιμή, δεν μιλάω σε κανέναν τρέχω κατ' ευθείαν στο Tilt και τσιμπάω το Flash OMNIBUS στα 37,5 € Πιθανότατα η καλύτερη αγορά που έκανα σε όλο το comicdom... Μετά βρίσκω κόσμο ,ξαναείδα τον Phantomducκ και τον Αντρέα και πάλι όλοι μαζί στο Q&A του Paskiewicz. Nτάξει γι αυτό το Q&A αργότερα θα κάνω ειδικό ποστ ,μιας και ήταν ότι καλύτερο υπήρχε σε όλο το con και είναι κρίμα που είχε τόσο λίγο κόσμο. Αυτά το πράγμα δεν ήταν Q&A ήταν , stand up comedy. Ναι ,τόσο γέλιο δεν πιστεύω ότι έχω ξαναρίξει σε Q&A. Μετά είδα κι άλλο κόσμο, γνώρισα τον Yoshimitsu που είναι πολύ φιλικός και καλοσυνάτος άνθρωπος και φυσικά γνώρισα τον ΒΑΣΙΛΕΑ των κόμικς που ήταν πραγματικός γαλαζοαίματος.

 

Μετά γνώρισα τον DJO που είναι απίστευτος χαβαλές και πραγματικά το απολαύσαμε. Πήγαμε κι εμείς λοιπόν εκεί που γινόταν το signing κι ενώ όλος ο κόσμος περίμενε στον Carey εμείς πήγαμε στον Dayglo και κάναμε το χαβαλέ μας. Εν τω μεταξύ εγώ δεν ήθελα να του ζητήσω κάτι ,αλλά από τη στιγμή που πήγα και στήθηκα στην ουρά, λέω δεν βαριέσαι τζάμπα είναι θα του ζητήσω κι εγώ ένα. Του ζήτησα να μου σχεδιάσει το αγαπημένο του φαγητό αλλά τελικά μου σχεδίασε τον εαυτό του να τρώει. Δεν βαριέσαι καλο ήταν...

 

Ύστερα πήγαμε με τον DJO για φαί στο Goodys και παρόλο που είχα ήδη φάει τσίμησα ενα μπέργκερ και ένα σάντουιτς. Άντε βγάλε άκρη... Πάντως γελάσαμε πολύ. Και ο DJO έχει γίνει επισήμως μαζί τον AndreasD ένα από τα πιο συμπαθητικά μέλη εδώ μέσα. Έπειτα είδα τον σκιτσογράφο μου επιτέλους (gregorius) που πραγματικά είναι πολύ ωραίος τύπος. Ανταλλάξαμε ορισμένες σκέψεις και πραγματιά θα τον ευγνωμονώ πάντοτε που διέθεσε τόσο χρόνο για να εικονογραφήσει το σενάριό μου. Μάγκα σ'ευχαριστώ πολύ. Είσαι πολύ εντάξει.

 

Είδα και Dr.Zed που μου είπαν ότι είναι ο Μπάτμαν της Θεσσαλίας και μετά ξαναείδα (είχα δει και την προηγούμενη μέρα) τον batigoal με την φίλη του. Προσφέρθηκα ως σωστός ιππότης να την συνοδέψω όσο αυτός θα κοίταγε τα κόμικ ,αλλά αυτή αρνήθηκε, πράγμα που μου έκανε εντύπωση μιας και ποτέ άλλοτε δεν μου έχει ξανασυμβεί να μην θέλει κοπέλα να περάσει χρόνο μαζί μου. Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά...

 

Τελικά πήγα στο τρελό μπαζάρι που γινόταν κάτω, πήρα και κάτι άλλα πράγματα ,μου υπέγραψε και ο Paskiewicz (θα έχει αναλυτικό ποστ γι αυτόν αργότερα) και τελικά έφυγα. Αυτό ήταν. Και μετά την Δευτέρα πήρα το ιδιωτικό μου διαστημόπλοιο ακι επέστρεψα την πόλη μου...

 

Τώρα μερικά σχόλια για όσους γνώρισα και δεν ανέφερα ήδη. Και για όσους ανέφερα ήδη. Δεν θυμάμαι και μην με ζαλίζετε.

 

chris: Ρε συ ,όποιος ξαναπεί κακή κουβέντα για σένα, θα τον δείρω. Τι καλός άνθρωπος που είσα. Το αντίθετο από μένα. (Μάγκα μου λέω καλά λόγια για κάποιον , με μάτιασαν....)

Drunk: Καλά μας βγήκε τελικά ε; Τσιμπήσαμε και διπλό σχεδιάκι. Πάλι καλά που με παρέσυρες!

ramirez: Το τι περάσαμε για να βρεθούμε, αξίζει να γραφτεί κάπου, ελπίζω πάντως να σου αρέσει το OMNIBUS και να μην θες να μου φέρεις στο κεφάλι.

AndreasD: Ξέρεις ότι ο μόνο λόγος που έρχομαι στο comicdom είναι για να σε δω έτσι;

Sandman: Πρώτη βουτιά στα νερά της αυτοέκδοσης. Καλή τύχη. Ο #1 φαν σου!

DJO: Γερά ρε, μην το βάζεις κάτω. Και πάντα να είσαι «βλάχος» με τους ανθρώπους (if you know what I mean... Ιf you don't pm me)

Dark Chris Άκου εκεί nickname... Περισσότερο σε Dennis the Menace φέρνεις. Έχεις πείσμα όμως. Χαρά στο κουράγιο σου.

gregorius Κυνήγατη τη φάση που μου 'λεγες. Θα σου βγει πιστεύω.

geokon 712: Μ' έκανες και μου τελείωσαν τα σχόλια. Ναι είσαι περήφανος για τον εαυτό σου.

NkA Ας λέω εγώ. Δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρη για μένα. Μπορεί και να το εννοώ. Μπορεί και όχι...

batigoal : Σου έδωσα αρκετά χρήματα για να πας όχι μόνο στο Ντουμπάι, αλλά και να φτάσεις ως την σελήνη ας θέλεις. Θα γίνω ο προσωπικός σου χορηγός. Αρκεί να κάνεις το όνομά μου τατουάζ...

dionik: Σε συμπάθησα. παρόλο που δεν μου είχες κάνει εντύπωση όταν σε είχα πρωτογνωρίσει, τώρα σε συμπάθησα. Επίσης είσαι πάρα πολύ άνθρωπος . Να το προσέξεις αυτό, γιατί θ' αρχίσω να σ' εκμεταλλεύομαι. Ακόμα περισσότερο....

Κabuki:Θα ήθελα να είχα περισσότερο χρόνο να τα πούμε. Και πάλι όμως ,σε πάω με χίλια.

ngramm: Είσαι ωραίος ρε φίλε. Την άλλη φορά θα προσπαθήσω να τα πούμε περισσότερο. Άμα είμαι ζωντανός μέρχι τότε....

zoo: Σ' είδα και μου χάλασες τη μέρα. Την ατυχία μου μέσα!

germ: :banana::up::) Για πάρτη σου ρε.

 

Θα ακολουθήσει και δεύτερο ποστ...

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πείσμα; Κουράγιο;;;; Μιλάς με γρίφους γέροντα..... (και δεν έβαλα και emoticon!)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4142
  • Reputation:   15821
  • Achievement Points:  4142
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

zoo: Σ' είδα και μου χάλασες τη μέρα. Την ατυχία μου μέσα!

Mission accomplished! :soldier:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μόνο εγώ δεν είδα zade? :crying: Με έφαγε ο άτιμος ο Manara με την 3ωρη ουρά. Του χρόνου ρε, πού θα πάει.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4364
  • Reputation:   35634
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ πάλι πήγα στο Comicdom την Παρασκευή και την Κυριακή. Το Σάββατο δεν μπορούσα να έρθω, και έτσι έχασα το signing του Μανάρα - όχι ότι είμαι και κάνας big fan αλλά αφού έχω που έχω 4 τόμους του καλό θα ήταν να τους έχω υπογεγραμμένους. Anyway... απ' τον μόνο που πήρα υπογραφούλα ήταν ο Paszkiewicz, ο οποίος είναι όπως τον περιγράφουν όλοι οι προλαλήσαντες, πάντα χαμογελαστός, φιλικός και σωστός.

Αγορές φέτος έκανα απειροελάχιστες δυστυχώς. Υπήρχαν ενδιαφέρουσες νέες κυκλοφορίες αλλά παραήμουν εγκρατής. Στο κάτω κάτω ακόμα έχω αδιάβαστα από προηγούμενα Comicdom...

Θέλω πραγματικά να συγχαρώ τα παιδιά που ήρθαν απ' την επαρχία για την εκδήλωση αυτή. Έχω την εντύπωση ότι είδα πιο πολλούς μη-Αθηναίους από ντόπιους. Ήρθε και κάποιος που έλεγε ότι είναι ο zade, αλλά δε μου θύμιζε με την καμία αυτόν που είχα γνωρίσει στις προηγούμενες διοργανώσεις. Απορώ πώς την πάτησαν τόσοι πολλοί, εμένα πάντως δε με ξεγέλασε.

Kαι του χρόνου!!!

 

:cheers2:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τι ώρα που πέρασα στο Comicdom, γνώρισα πολλά μέλη, όπως της Chris, τον Bill(Sandman),τον Ορέστη(DJO), τον Germ, τον ngramm, πήγα και πρώτη φορά στην Λέσχη.Καλά καλά, μια πλάκα έκανα, αμέσως να μου την πείτε, εντάξει πάμε πάλι από την αρχή.

 

Πάμε λοιπόν ένα γρήγορο repeat, για την επίσημη προεδρική επίσκεψη του προέδρου ΛΕΦΙΚΛΑΣ στην Αθήνα, στα πλαίσια της προεδρικής του περιοδείας.Λοιπόν όλα ξεκίνησαν όπως πάντα από την πόλη της Λάρισας.Τα γνωστά, σιδηροδρομικός σταθμός, καμιά μαστιχούλα, νεράκι, γάλα κακάο, τίποτα να φάμε, μικρή καθυστέρηση τρένου(όλο και βελτιώνονται αυτά τα παιδιά, στο τέλος θα μας κακομάθουν), καμιά συζήτηση να περάσει η ώρα, ένας 2ώρος-3 ώρος ύπνος και άφιξη στον σταθμό Λαρίσης(τυχαίο το όνομα, δεν νομίζω) με μισή περίπου ώρα καθυστέρηση(ντάξει από άλλες φορές καλύτερος χρόνος).Μετά ακολοθούν πάλι τα γνωστά μετρό, ξενοδοχείο, βόλτα μοναστηράκι, θησείο, κανά ξεροκόμματο ψωμί για να μην μας κόψει η λόρδα στο Comicdom.Άφιξη στο Comicdom, συνάντηση με παλιούς γνωστούς, αλλά και νέα μέλη, παραμονή στον πάγκο, (για να μην ξεχνάμε τις συνήθειες μας από την Θέρμη) με μικροεπεισοδιάκια, όμως, βόλτα στο Μπαζάρ και στις εκθέσεις, για να δούμε τι παίζει, επιστροφή στο ξενοδοχείο, με ακόμα περισσότερα μικροεπειδοδιάκια.Την επόμενη μέρα, πρωινό, για να έχουμε δυνάμεις και βόλτα στην Αθήνα.Βόλτα Μοναστηράκι, Ερμού, λίγο Σύνταγμα(κάντε κάτι με τα περιστέρια, πολύ αέρα έχουν πάρει(στην κυριολεξία).Συνάντηση με ξαδέρφια, φίλους και βόλτα σε Γκάζι και Άγιο Δημήτριο.Μετά πάλι βόλτα στην Ερμού και δεύτερη επίσκεψη στο Comicdom, ακόμα περισσότερες νέες γνωριμίες και αργότερα Λέσχη, με επίσης νέες γνωριμίες.Βραδινό στα Goody's σταθερή αξία και επιστροφή στο ξενοδοχείο.Κυριακή, βόλτα, στο Μοναστηράκι, στου Ψυρή και στην Πλάκα.Μετρό, Σταθμός Λάρισης και επιστροφή στην Λάρισα, με μηδαμινή καθυστέρηση(4 ώρες σύνολο).

 

Υ Σ

 

1) Επιτέλους.Η κρίση άδειασε την Αθήνα (έκανε και ένα καλό).Άνετο περπάτημα στους δρόμους και πολύ λιγότερο στριμωξίδι στο μετρό.Άντε υπομονή και μέχρι το 2020 και θα γίνει μια ανθρώπινη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, τύπου Βιέννης. :best:

 

2)Κάντε κάτι με την Ερμού, αν αυτό θεωρείται πεζόδρομος εγώ το θεωρώ καλντερίμι.Πραγματικά τα παπούτσια μου έλιωσαν. :(

 

3)Ψυχρούλα είχε, αλλά το προτιμώ από πέρσι που έσκασα από την ζέστη. :)

 

4)Ωραία Φανζίνς είχε το Comicdom, συγχαρητήρια σε όλους. :clap2:

 

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά την Άντζυ και τους figolfin, Dingo, zoo, Phantom Duck, big vaggos, τον master zade δεν πρόλαβα να τον προσκυνήσω, γιατί όταν εγώ ερχόμουν αυτός έφευγε, αλλά πρόλαβα να τον δω λίγο από μακριά.Ελπίζω να μην ξέχασα κάποιον, ή κάποια να αναφέρω, αλλά κι αν το έκανα, να με συγχωρέσετε, απλώς μπορεί να μην θυμάμαι τα nickname, αν σας ξαναδω όμως, να είστε σίγουροι, -ες, ότι θα σας θυμηθώ, γιατί πρόσωπα δεν ξεχνάω ποτέ. :beer:

 

Τέλος να ευχαριστήσουμε την Αττικό Μετρό, για τις γρήγορες μετακινήσεις μας, χωρίς βομβιστικές επιθέσεις. :P

 

Αυτά είχα να πω, να είμαστε όλοι καλά και να ξαναπάμε στο επόμενο Comicdom, με ακόμη πιο γεμάτο πάγκο και ακόμη περισσότερα Φανζίνς και αυτοεκδόσεις. :holidays2:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82156
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

post-3787-0-57178100-1333638608_thumb.jpg Τρύφωνας, πρώτη μούρη.

post-3787-0-61545600-1333638611_thumb.jpg Βασίλης και Αντρέας. Πίσω τους εγώ. Φαίνεται η μπλούζα και τα χέρια μου.

post-3787-0-17398900-1333638614_thumb.jpg Ο γιος μου και κανα δυο φίλοι που δε θυμάμαι πως τους λένε.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

τον απίστευτο zade (ο οποίος τελικά δεν ήταν τριχωτός και τούμπανο όπως τον περίμενα

(ωχ, τι σου είπε.....)

 

Αν και πρώτη χρονιά φέτος που πήγα μόνο 1 μέρα λόγω άλλων υποχρεώσεων, σε γενικές γραμμές πέρασα καλα. Είδα και κάποιους σεσημασμένους από εδώ (ξέρετε εσείς ποιοι είστε), πήρα και τα νέα GC τεύχη (με ανάλογες υπογραφές, αφιερώσεις, σκιτσάκια :respect: ), βρήκα και κάτι προσφορές...ε, τι άλλο να ζητήσω...;Και του χρόνου...!

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  13006
  • Reputation:   95293
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  431
  • With Us For:  4670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Να'μαι κι εγώ...!

 

Ήρθα να πω κι εγώ την εμπειρία μου από το πολύ ωραίο γεγονός που έλαβε χώρα στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση...! :)

 

Πήγα το Σάββατο το πρωί μόνο,γύρω στις 11:00...!

 

Αφού λοιπόν πήρα τα προφυλακτικά μου κι ενημερώθηκα να μην βάζω όπου να'ναι και κάτι άλλο εκτός από την υπογραφή μου,πέρασα μέσα στην έκθεση κι ένιωσα όπως κάθε φορά που την επισκέπτομαι : σαν διαβητικός σε ζαχαροπλαστείο...! :P

 

Ξεκινώντας λοιπόν από την Anubis τσίμπησα το V For Vendetta (ξέρω,νωρίς το θυμήθηκα) και ξεφύλλισα για λίγο τα βιβλία του Game Of Thrones..!

 

Σειρά είχε η Jemma από την οποία τσίμπησα τα Hellboy 2-3,Bone 5 και το Donald Duck - Lost in the Andes της Fantagraphics :yahoo: ...!

Σειρά είχε το περίπτερο της SELINI όπου τσίμπησα τον νέο Δικαστή και είχα μία μικρή κουβέντα με τον υπεύθυνο εκεί...!

Αφού είδα την έκθεση με θέμα τον γνωστό Δικαστή ανέβηκα και στους επάνω ορόφους,όπου έμεινα λίγο στο τμήμα των fanzines...!

Εκεί βρήκα τον Germ σε μία κατάσταση παράνοιας,με το μάτι του γυαλισμένο,λόγω έλλειψης νικοτίνης στο αίμα του,μιας και δεν υπήρχε κανένας να τον αντικαταστήσει...! :P

 

Με προέτρεψε να πάρω την Μαύρη Φουστανέλα (πράγμα που έκανα και δεν το μετάνιωσα) και φυσικά τα : Μπάτμαν - Αυτή η αδελφη 1-2,FAR2 και Kites...!

 

Αφου την γύρισα 2-3 φορές την έκθεση λοιπόν είπα να πάρω και τίποτα από την Μαμούθ...!

 

Έτσι πήρα τα Ιζνογκούντ 1,26,27 / Λούκυ Λουκ 26,28,31,33,46,48 / Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες (άλμπουμ) και το Ο Αστείξ και οι Βίκινγκς...!

 

Γι'άλλη μία φορά ήταν άψογη η έκθεση και την απόλαυσα πάρα πολύ...!

 

Άντε και του χρόνου...! :)

Επεξεργασία από Indian
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82156
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5982 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εν κατακλείδι, του άρεσε..

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5537 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και επίσης θέλει (πολύ!) να έρθει και του χρόνου. :P

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23405
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2503
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4591 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟΤΕ ! :iron:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5482 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Να ξανάρθει με τα χίλια!!

Όταν πέρασα από το stand της Jemma για να μου υπογράψει το Νανούρισμα, τον έβγαζαν φωτογραφίες και περίμενα κανα πεντάλεπτο να τελειώσουν.

Ε, αυτό ήταν, μετά όχι μόνο υπέγραψε και μου σχεδίασε κάτι, πιάσαμε και την κουβέντα και στο τέλος επέμενε να βγάλουμε και φωτογραφία!!

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Παιδιά, μόλις μου ήρθε mail ότι κέρδισα μία μεταξοτυπία του Milo Manara, υπογεγραμμένη από τον ίδιο. Μάλλον θα είναι εκείνη που κόστιζε 100 ευρώ!!!...................................................... (ελπίζω να μην είναι φάρσα)..........

 

:collapse: :collapse: :giati:

Επεξεργασία από Dark Chris
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   45858
  • Achievement Points:  5811
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6193 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν είσαι ο Χρήστος Ασά****ης, τότε ναι, έχεις κερδίσει το 1ο βραβείο της κλήρωσης. Ο Johny MZ επίσης κέρδισε το 3ο βραβείο, δηλαδή ένα ενυπόγραφο hardcover Tank Girl του Dayglo + επιπλέον σκιτσάκι (που έφτιαξε σε ένα χαρτί ComicDom από αυτά που τους δίνονται για σκίτσα) χωρίς να του ζητηθεί.

 

Δύο στα τρία το GreekComics, δεν είναι και άσχημα :valt:

 

 

Link για τους νικητές

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82156
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

:giati: Είμαι τόσο χαρούμενος και περήφανος για το παιδί μου και τους άλλους!
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:yahoo::dance:
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Θυμήστε μου άλλη φορά να ανεβάζω εγώ τα νέα του con. :moutra:

 

 

Κ***φαρδε!!! :P

 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πως το βλέπω εγώ; Λύτρωση. Ο Παντοδύναμος μάλλον με λυπήθηκε για την ώρα που έκατσα στον Μανάρα και για τις υπογραφές που πήρα (μηδαμινές :P) οπότε είπε να με ανταμείψει. :dance::papas:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5740 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ποστ δεύτερο με παρελκόμενα...

 

Κάθε χρόνο η οργάνωση καλυτερεύει. Φέτος ήταν η πρώτη φορά που όχι μόνο δεν ένιωσα να ασφυκτιώ, αλλά ούτε καν ένιωσα την διαβόητη ζέστη. Πάρα πολύ καλή δουλειά εκ μέρους των διοργανωτών.

 

Επίσης κάτι που μου αρέσει είναι οι Έλληνες φαν. Είναι όλων των ειδών και των κατηγοριών.Χοντρούς,λεπτούς ,με γυαλιά, χωρίς ,σφίχτηδες, πατσάδες ,ότι τραβάει η ψυχή σου, χωρίς να είναι ευδιάκριτο ότι «αυτός/αυτή είναι φαν των κόμικς». Δηλαδή άμα τους έβλεπες όλους αυτούς έξω σε μια φυσιολογική τυχαία μέρα, ούτε καν θα σου πήγαινε στο νου, ότι αυτοί οι άνθρωποι μπορεί να γουστάρουν τα κόμικς. Σημάδι ότι εν αντιθέσει με όσα πιστεύουν οι περισσότεροι, ο comic fan δεν έχει ούτε συγκεκριμένο προφίλ, ούτε συγκεκριμένες συνήθειες. Είμαστε όλοι φυσιολογικοί άνθρωποι που γουστάρουμε κόμικ και δεν ντρεπόμαστε γι αυτό.

 

Aκόμη μου άρεσε που είδα πολλούς γονείς με παιδιά. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο ότι το παιδικό πρόγραμμα του comicdom γίνεται κάθε χρόνο καλύτερο, αλλά είναι πολύ ωραίο πράγμα να φέρνουν παιδάκια σε έναν χώρο όπου μπορούν να αγαπήσουν τα κόμικ!

 

Τελειώνοντας πάντως, το φετινό ήταν για μένα αν όχι το καλύτερο, σίγουρα τα πιο ισορροπημένο con που έχει γίνει ποτέ. Σε οποιαδήποτε κατηγορία αναγνώστη και αν ανήκε κάποιος ,κάτι θα έβρισκε που θα τον ενδιέφερε. Ήσουν alternative/vertigo ; Είχε! Ήσουν erotic/european ; Είχε! Ήσουν βαρύς υπερηρωϊκός; Είχε! ότι θες είχε βασικά. Πρώτη φορά πιστεύω ότι κατάφερε πλήρως να πλησιάσει το moto «celebrating comics diversity».

 

Φέτος πέρασα καλύτερα από κάθε άλλη χρονιά και πραγματικά πιστεύω ότι το φετινο comicdom ήταν μαζί με αυτό του Romita , τα καλύτερα προς το παρόν. Μέχρι του χρόνου δηλαδή...

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76883
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι περισσότεροι έχουν αποτυπώσει το κλίμα του con κι έτσι δεν έχω να πώ πολλά...

Πέρασα πάντως τέλεια και χαρηκα πολύ που γνώρισα κι άλλα παιδιά από το φόρουμ!

Κάποια στιγμή ειδικά, μπροστά στον πάγκο μας με τα φανζίν, ήμασταν κανονικά greekcomics live! :lol:

Φυσικά δεν πρόλαβα να κάνω όλα όσα ήθελα (να μιλήσω και να γνωριστώ καλύτερα με κάποια παιδιά, να πάω στα Q&A κλπ)

και ξόδεψα περισσότερα απ' όσα ήθελα (αυτό συμβαινει σχεδόν πάντα βέβαια! :P )

 

αντε και του χρόνου! :beer6:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190327
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Φυσικά δεν πρόλαβα να κάνω όλα όσα ήθελα

 

to troll or not to troll? :thinking:

 

:D

 

:cheers5:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4549 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

to troll or not to troll? :thinking:

 

:D

 

:cheers5:

 

Την τρολία πολλοί αγάπησαν τον τρολά κανείς.. :spidey_yeah_that:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190327
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

μύγες κάνουν μπζζζζ μπζζζζ μπζζζζ πάνω από τη σι μπι τζζζζ :)

 

:cheers5:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82156
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

πάπιες στο μυαλό σου

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.