Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Απίθανος αυτός ο Στέλιος....νομίζω κάποια σχέση έχει με τον Αμερικάνο

Πάρτε τσάμπα Κόμιξ #1 μόνο $1990

http://www.ebay.co.uk/itm/KOMIX-COMIX-CARL-BARKS-DISNEY-GREEK-COMICS-COMPLETE-ULTRA-RARE-COLLECTION-/230807902392?pt=US_Comic_Books&hash=item35bd3918b8#ht_3172wt_1037

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104531
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αυτό θείε δεν είναι μόνο για το #1. Eίναι για το πλήρες σετ 1 έως 280. Και πάλι βέβαια.... αλλά κάπως καλύτερα ακούγεται.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πάρτε τσάμπα Κόμιξ #1 μόνο $1990

 

Μετά από τα $1990 για το ΚΟΜΙΞ #1, τα 179.99 για το 3, τα 174.99 για το 4, τα 159.99 για το 7 και τα 154.99 για το 8, αποτελούν πραγματικές ευκαιρίες. Το δε Σπάιντερ Μαν Καμπανά #579 στα 17.99, είναι κελεπούρι.

Και τα 299.99 για το Κάμα Σούτρα του Γιακοβίτι είναι κυριολεκτικά τζάμπα!

Επεξεργασία από leonidio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63363
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

Και τα 299.99 για το Κάμα Σούτρα του Γιακοβίτι είναι κυριολεκτικά τζάμπα!

 

Φτου! Και το έδωσα στον Ramirez για 3 ευρώ.

Έπρεπε να το πουλάω σελίδα-σελίδα.

Ακόμη καλύτερα να κόψω τα καρέ και να τα πουλάω ένα-ένα.

:pool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ακόμη καλύτερα να κόψω τα καρέ και να τα πουλάω ένα-ένα.

 

Πώς δεν το σκέφτηκε κανείς άλλος μέχρι τώρα;; :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104531
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κι όμως Λόρδε, κάποιοι τόχουν σκεφτεί εδώ και καιρό, άκου με που σου λέω. :D

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μα καλά, τόσο καιρό έτσι πουλούσαν τα αντίτυπα του Κόμιξ #1, δεν το πήρατε πρέφα; :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εσείς νομίζετε μόνο οι έλληνες είναι ναμηπωτι; Έχει και ξένους καιροσκόπους.

 

Ψάχνω το Fantastic Four Omnibus 2 εδώ και κανα δυο χρονάκια. Εδώ έχει τιμές από ιδιώτες στα 300$! Ονομαστική τιμή 100$.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μη μασας θα βγει σε reprint.Kαι γω το ψαχνω αλλα δεν πληρωνω τοσα λεφτα ακομα και να τα ειχα.Βγαλαν reprint και το omnibus του Morrison στους x-men το οποιο οπως και αυτο με τους fantastic four ειχε βγει σε λιγα αντιτυπα και με κολλα στη ραχη.Θα βγαλουν second print ραμμενο αυτη τη φορα απλα μαλλον θα χρειαστει να περιμενουμε λιγακι(ισως αμα δουμε καινουργια ταινια fantastic four).Mark my words....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

To χω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  94
  • Reputation:   692
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6103 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall: το θελω αλλα δε δινω 300$ :wall:

 

Μόλις κοίταξα το order history να θυμηθώ πόσο τα είχα πάρει από το bookdepository.co.uk (τότε δεν είχα ανακαλύψει το .com, ή δεν υπήρχε ακόμα, δεν ξέρω). Το #1 λοιπόν το είχα πάρει 23,50 λίρες (με dust jacket Alex Ross) και το #2 37,92 λίρες (και μου είχε κακοφανεί κιόλας, σε σχέση με το #1). Το jemma τα είχε φέρει με 110κάτι ευρώ, αν θυμάμαι καλά και δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιο ακόμα.

 

Πάντως τα 300$ για το FF omnibus #2 δεν είναι για το "Προσοχή μην πλησιάζετε" (και σημειώστε ότι μόνος μου έγραψα από πάνω ότι το πήρα στο 1/10 της τωρινής του τιμής και ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ).

 

Συμβουλή: ;Oλα τα omnibus #2 της Marvel τα χτυπάμε την ώρα που βγαίνουν. Μην περιμένετε να ξανακυκλοφορήσουν, επειδή το κόστος παραγωγής τους είναι πολύ μεγάλο. Κάποιο #1 να ξανακυκλοφορήσει θα συμβεί αρκετές φορές. Κάποιο #2, πάρα πολύ δύσκολα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5773 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ειναι κατι τετοιες στιγμες που με κανει να χαιρομαι που δεν ασχολουμαι καθολου με κομικς της Disney καθως εκει απο οτι βλεπω γινεται της απατεωνιας το καγκελο.Θα προτεινα στους Ελληνες αναγνωστες να ασχοληθουν περισσοτερο με ξενες εκδοσεις Disney παρα με Ελληνικες καθως στις εγχωριες γινονται και πλαστογραφιες απο οτι καταλαβα.Κυνηγηστε σε λογικες τιμες εκδοσεις απο το εξωτερικο που βαθμολογουνται καλυτερα οσον αφορα την κατασταση τους και ας εχετε και μερικες τρυπες στη συλλογη σας απο Ελληνικα κομιξ δε τρεχει και τιποτα.Αμα καθομουν να κυνηγω εκδοσεις του Καμπανα(για να το φερω στα μετρα μου το τοπικ) για υπερηρωικα θα ειχα δωσει τα τριπλασια λεφτα για τευχη μες το μαυρο τους το χαλι.

 

Αυτο ειναι αληθεια. Εκανα αρκετες αγορες τευχων Ντισνευ της δεκαετιας 60 και αρχων 70 απο ΗΠΑ(Mickey mouse, Walt Disney comics digest) και Ιταλια(Topolino) τον τελευταιο χρονο σε τιμες τα περισσοτερα απο 2,5-5€. Σκεφτειτε τα τευχη της αντιστοιχης περιοδου εδω στην Ελλαδα σε τι τιμες πωλούνται, οσο και αν στις χωρες που προανεφερα η κυκλοφορια των σειρων αυτων ειχε αρχισει πολυ παλαιοτερα απο την Ελλαδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5597
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Αμα σου ματώσω τον τσιρόκολο σου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:lmao: :lmao: :lmao: :lmao: ενταξει αυτο ηταν καλο :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

http://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=7579287

 

"Α Λ Μ Α Ν Α Κ Ο" Νο 6 15 ΕΥΡΩ !!!!

(16 χρονια πριν...

ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!

http://www.124sold.g....php?id=7578358

Αξιζει να δειτε την αριστη κατασταση!!! τι φυντανια κυκλοφορουν εκει εξω...NHL ψαχνεις για μ@@@ ;;;

Επεξεργασία από ifaisteio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7715
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Από τις κορυφαίες περιπτώσεις αυτός ο τυπάκος. :wall:

 

Δείτε και γελάστε με μερικά ακόμα παραδείγματα από τοην δράση του που είχα ανεβάσει εδω

 

edit :

 

Σβύσανε σχεδόν όλες κρίμα μεγάλο :yahoo:

Επεξεργασία από crc
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σβύσανε σχεδόν όλες κρίμα μεγάλο :yahoo:

 

Κρίμα κι άδικο, Κωστή, που χάσαμε τέτοιες προσφορές.

Για όσους δεν ακολούθησαν το λινκ του crc, αντιγράφω την προσωπική μου εμπειρία από το συγκεκριμένο πωλητή, που την είχα δημοσιεύσει στο μπλογκ του (του crc, όχι του πωλητή :blob3: ) στις 16/3/2012.

 

Κωστή, καλησπέρα. Δυστυχώς κάνω το πρώτο μου σχόλιο στο μπλογκ σου με μια άσχημη αφορμή και συγκεκριμένα με σκοπό να καταθέσω την μαρτυρία μου από το συγκεκριμένο άτομο, επειδή διαβάζοντας το θέμα σου, εξοργίστηκα. Τον Ιανουάριο του 2010 αγόρασα το Σούπερμαν του Ψαρόπουλου #1 στην απίστευτη τιμή των 18 Ευρώ! Για να δώσω ένα μέτρο σύγκρισης, ακόμα και ο γνωστός γδάρτης της Ιπποκράτους (αυτός με το σάιτ) το έχει στα 10 Ευρώ! Και μη ρωτήσεις γιατί το πήρα: απλά γιατί εκείνη τη στιγμή δεν είχα ιδέα από τιμές και προφανώς επειδή δεν σε είχα γνωρίσει τότε (ούτε και κανέναν άλλο άλλωστε), ώστε να λάβω συμβουλές για το συγκεκριμένο θέμα. Έχω και τα στοιχεία του εν λόγω ατόμου και είναι στη διάθεση του μπλογκ. Βέβαια, από ό,τι βλέπω, φτηνό μου ήρθε σε σύγκριση πχ με το Μπλέικ και Μόρτιμερ! Επίσης αγόρασα από αυτόν και ένα Χ-ΜΕΝ (το 12, αν θυμάμαι καλά) στα 4 Ευρώ (κελεπούρι συγκριτικά με αυτά που βλέπω εδώ).

Για να πω κι έναν και μόνο έναν καλό λόγο, ο τύπος ήταν εξυπηρετικότατος. Και μαζί με το Σούπερμαν, μου έκανε δώρο CD με σκυλάδικα ΚΑΙ DVD (παράνομο φυσικά) του The Dark Knight.

Περιμένω μαρτυρίες και από άλλους, αν και εύχομαι ειλικρινά να μην υπάρχουν κι άλλα θύματα του τύπου!

 

ΥΓ Ο τύπος είναι (ή δηλώνει) δημοσιογράφος στην ΕΡΤ και κατοικοεδρεύει στα Μέγαρα. Το Μπλέικ και Μόρτιμερ που αναφέρω, το είχε 25 Ευρώ (δείτε το λινκ).

Και ναι, με έπιασε κορόιδο (να μην πω τίποτα άλλο).

:crying:

Επεξεργασία από leonidio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6936
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  286
  • Reputation:   4191
  • Achievement Points:  375
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Γράφω και εγώ την μια και μοναδική μου εμπειρία.. Πήρα στις αρχές όταν κι εγώ δεν ήξερα τιμές πρίν 4-5 χρόνια. Τί πήρα? Δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά ήταν μάλλον κλασικά ντίσνευ και είμαι σίγουρος οτι τα πλήρωσα υπερβολικά... Το πιό ωραίο όμως ήταν η σημείωση στο πακετάκι που παρέλαβα. Ήτανε μια σημείωση η οποία έλεγε (κρίμα που δεν την κράτησα) περίπου 'Φίλε Αλέξη σ' ευχαριστώ και εύχομαι λευτεριά στην σκλαβωμένη μας Κύπρο΄. Υπό άλλες συνθήκες θα το έπαιρνα κι εγώ πατριωτικά, αλλά αυτός είμαι σίγουρος ότι με κορόιδευε (όπως και με τις τιμές του) :reap::yahoo:

 

Τρομερός.. :respect:

 

Κρίμα κι άδικο, Κωστή, που χάσαμε τέτοιες προσφορές.

Για όσους δεν ακολούθησαν το λινκ του crc, αντιγράφω την προσωπική μου εμπειρία από το συγκεκριμένο πωλητή, που την είχα δημοσιεύσει στο μπλογκ του (του crc, όχι του πωλητή :blob3: ) στις 16/3/2012.

 

Κωστή, καλησπέρα. Δυστυχώς κάνω το πρώτο μου σχόλιο στο μπλογκ σου με μια άσχημη αφορμή και συγκεκριμένα με σκοπό να καταθέσω την μαρτυρία μου από το συγκεκριμένο άτομο, επειδή διαβάζοντας το θέμα σου, εξοργίστηκα. Τον Ιανουάριο του 2010 αγόρασα το Σούπερμαν του Ψαρόπουλου #1 στην απίστευτη τιμή των 18 Ευρώ! Για να δώσω ένα μέτρο σύγκρισης, ακόμα και ο γνωστός γδάρτης της Ιπποκράτους (αυτός με το σάιτ) το έχει στα 10 Ευρώ! Και μη ρωτήσεις γιατί το πήρα: απλά γιατί εκείνη τη στιγμή δεν είχα ιδέα από τιμές και προφανώς επειδή δεν σε είχα γνωρίσει τότε (ούτε και κανέναν άλλο άλλωστε), ώστε να λάβω συμβουλές για το συγκεκριμένο θέμα. Έχω και τα στοιχεία του εν λόγω ατόμου και είναι στη διάθεση του μπλογκ. Βέβαια, από ό,τι βλέπω, φτηνό μου ήρθε σε σύγκριση πχ με το Μπλέικ και Μόρτιμερ! Επίσης αγόρασα από αυτόν και ένα Χ-ΜΕΝ (το 12, αν θυμάμαι καλά) στα 4 Ευρώ (κελεπούρι συγκριτικά με αυτά που βλέπω εδώ).

Για να πω κι έναν και μόνο έναν καλό λόγο, ο τύπος ήταν εξυπηρετικότατος. Και μαζί με το Σούπερμαν, μου έκανε δώρο CD με σκυλάδικα ΚΑΙ DVD (παράνομο φυσικά) του The Dark Knight.

Περιμένω μαρτυρίες και από άλλους, αν και εύχομαι ειλικρινά να μην υπάρχουν κι άλλα θύματα του τύπου!

 

ΥΓ Ο τύπος είναι (ή δηλώνει) δημοσιογράφος στην ΕΡΤ και κατοικοεδρεύει στα Μέγαρα. Το Μπλέικ και Μόρτιμερ που αναφέρω, το είχε 25 Ευρώ (δείτε το λινκ).

Και ναι, με έπιασε κορόιδο (να μην πω τίποτα άλλο).

:crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1675
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4602 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Έλα πάρε πάρε!

 

Συλλογή περιοδικού ΚΟΜΙΞ σε άριστη κατάσταση, σε νάυλον συσκευασμένα, από το πρώτο τεύχος έως και σήμερα, λείπουν 6 τεύχη, τιμή 4.500€, συζητήσιμη!

 

http://www.xe.gr/biblia-tainies-mousiki/periodika|ad-17573159.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7715
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Στο νάυλον συσκευασμένα και φρέσκα όλα. :wall:

 

Αυτός με είχε πάρει και τηλέφωνο μήπως τα αγόραζα. Δυστυχώς δεν πείστηκε για το υπερβολικό της απαίτησης του :reap:

Επεξεργασία από crc
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Λοιπόν. Λέγε, λέγε, στο τέλος κάτι κολλάει :)

 

Καθόμουν και αναλογιζόμουν εκείνη την προσφορά στο ebay για *όλα* (και όχι μόνο για το 1) τα Κόμιξ στα 2000$ περίπου και το άμα είναι εκτός πραγματικότητας. Ξεκίνησα λοιπόν κοστολογώντας τα στο μυαλό μου. Τόσα το 1, τόσα τα 2-9, τόσα τα 10-100, τόσα όλα τα υπόλοιπα. Και πιάνω τον εαυτό μου συνέχεια να βάζει 100 γιούργια στο 1. Και ας ξέρω ότι δεν είναι αυτή σοβαρή τιμή. Και όσο κι αν το παλεύω, δεν μπορώ να το "κατεβάσω".

 

Τι νομίζω ότι φταίει? Αυτό που είχε πει παλιότερα είτε ο crc είτε ο trelele (συγνώμη αδέρφια, δεν θυμάμαι ποιος από τους 2 :) ... νομίζω ο Κώστας) Ότι κάποιες από τις δημοπρασίες είναι "λαγοί", ώστε να γυρίσουν μετά να σου πετάξουν ένα "για δες! εδώ το δίνουν ο κούκος αηδόνι. Άρα αυτά που ζητάω εγώ είναι ευκαιρία!".... Κάπως έτσι προφανώς, και επειδή έχω πολύ καιρό να δω το #1 να πηγαίνει σε νορμάλ τιμή (σίγουρα θα φταίει και το ότι δεν ασχολούμαι με αυτά, και ότι βλέπω είναι αποκλειστικά τα όσα φρικαλέα ψαρεύετε σε αυτό το τόπικ :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μερικά ποστ πιο πίσω είχα αναφέρει τον τύπο ξανά...τότε βέβαια το έδινε 300 ευρώ αλλά η κρίση έκαμψε τις.......απαιτήσεις του!

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/79022-%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%85-%CE%BC%CE%B1%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BD%CE%B5%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CF%84-1-%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%87%CE%BF%CF%82/

 

Τώρα, το άλλο παλικάρι πιο κάτω το βάζω για παραδειγματισμό!!! Τέτοιες τιμές να βάζετε αν θέλετε να πουλήσετε τα κόμικ (τα δικά σας ή ενός φίλου) Εγγυημένες πωλήσεις στην τέταρτη διάσταση!!! Ειδικά δε τα Μίκυ Μάους τα 1300άρια τα δίνει σχεδόν τσάμπα!!!

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/79800-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BD%CE%B5%CF%8B-1/

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/79799-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BD%CE%B5%CF%8B-2/

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/magazines/80933-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BD%CE%B5%CF%8B-3/

 

Μην τρώτε κουτόχορτο, ο τζάμπας ζει!!!!!!!!!! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

‘’Μίκυ Μάους’’: Τεύχη 1304,1357,1362,1366,1377,1421,1445,1449,1451,1453,1465,1473 στα 15 ευρώ το ένα

 

post-556-0-74145700-1347190400_thumb.jpg

 

:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12985
  • Reputation:   95098
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  429
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έλα πάρε πάρε!

 

Συλλογή περιοδικού ΚΟΜΙΞ σε άριστη κατάσταση, σε νάυλον συσκευασμένα, από το πρώτο τεύχος έως και σήμερα, λείπουν 6 τεύχη, τιμή 4.500€, συζητήσιμη!

 

http://www.xe.gr/bib...d-17573159.html

 

Εμένα δεν μου λείπει κανένα τεύχος...πάρτε δάνειο κι ελάτε να το συζητήσουμε...! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

με αφορμη το ποστ του germanicus19

να κάνω πιο πιπεράτη τη συζήτηση;; (αν και offtopic)

 

όσοι έχετε "ολοκληρωμένη" τη σειρά "ΚΟΜΙΞ" ή "Μικυ Μαους" η Κλασικα" κτλ

και θέλατε να την πουλήσετε, σε τι τιμη θα την βάζατε;

δεν μιλάω για ακραιες περιπτωσεις του στυλ "με κλεινουν φυλακη και πρεπει να πληρώσω οποτε την δίνω όσο-όσο)

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1675
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4602 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

όσοι έχετε "ολοκληρωμένη" τη σειρά "ΚΟΜΙΞ" ή "Μικυ Μαους" η Κλασικα" κτλ

και θέλατε να την πουλήσετε, σε τι τιμη θα την βάζατε;

 

Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ να σου πω την αλήθεια..

 

Πιστεύω όμως ότι την σειρά ΚΟΜΙΞ 1-250 (με όλα τα τεύχη σε ζελατίνες, όλα τα τεύχη σε κατάσταση 8-10, τα τεύχη στα κουτιά ΚΟΜΙΞ του τερζόπουλου) ίσως να σκεφτόμουν να την δώσω στα 1500ε. Δηλαδή 6ε το τεύχος. Αν και λίγα θα ήταν πιστεύω λόγω ποιότητας. Επειδή είναι προσεγμένη συλλογή.

 

Συλλογή Κλασσικα δεν έχω δει να πουλάει κανείς, ενώ συλλογή Μίκυ Μάους είναι σίγουρα αρκετά μεγάλη και πιο ακριβή..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7715
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

1500 το Κόμιξ (+/- 10%) -όπως σωστά είπε ο Borellus παραπάνω

4500 το Μίκυ Μάους ((+/- 5%).

 

Σε αυτές τις τιμές έχω πάρει αρκετές φορές σειρές Κόμιξ και έχω δει 2 πλήρεις συλλογές Μίκυ να δίνονται.

 

Τα Κλασικά όντως είναι πολύ πιο δύσκολο να τα μαζέψεις / κοστολογήσεις. Πάντα μιλάμε για τα πρώτα τεύχη και τον κανόνα 80/20.

Το 20% των τευχών της συλλογής δημιουργούν το 80% της αξίας της.

Επεξεργασία από crc
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.