Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2024


albertus magnus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16066
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

FB-COVER.jpg

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

27ο ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2024 – ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ

26 Ιανουαρίου – 18 Φεβρουαρίου 2024

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ | ΣΑΒΒΑΤΑ | ΚΥΡΙΑΚΕΣ 09:00 – 21:00

200 Εκδότες – Χιλιάδες Βιβλία – Τιμές από 1 €

 

 ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ: ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΚΔΟΤΩΝ ΒΙΒΛΙΟΥ (Σ.ΕΚ.Β.) & ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΚΔΟΤΩΝ ΒΙΒΛΙΟΧΑΡΤΟΠΩΛΩΝ (Π.Ο.Ε.Β)

Το 27ο Παζάρι Βιβλίου 2024 θα πραγματοποιηθεί στην Πλατεία Κλαυθμώνος. Διοργανώνεται από τον Σύνδεσμο Εκδοτών Βιβλίου (Σ.ΕΚ.Β.) και την Πανελλήνια Ομοσπονδία Εκδοτών Βιβλιοχαρτοπωλών (Π.Ο.Ε.Β.), υπό την αιγίδα του Δήμου Αθηναίων και με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας του Δήμου Αθηναίων (Ο.Π.Α.Ν.Δ.Α.).

Το Παζάρι Βιβλίου είναι η θεσμοθετημένη εκδήλωση που διοργανώνεται εδώ και είκοσι επτά έτη, προσφέροντας στο αναγνωστικό κοινό χιλιάδες τίτλους βιβλίων σε πολύ χαμηλές τιμές, που αρχίζουν από μόλις 1 ευρώ! Στο 27ο Παζάρι Βιβλίου 2024, όπως κάθε χρόνο, συμμετέχουν εκδότες από όλη την Ελλάδα (μέλη πρωτοβάθμιων σωματείων), προσφέροντας πάνω από 8.500 τίτλους βιβλίων, σε τιμές, που δεν ξεπερνούν το 30% της αρχικής τους λιανικής τιμής.

Από την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου έως και την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024, πραγματοποιείται στην Πλατεία Κλαυθμώνος το μεγαλύτερο και πλέον οργανωμένο Παζάρι Βιβλίου στην πόλη των Αθηνών, σε μία σύγχρονη, υπαίθρια-στεγασμένη εγκατάσταση. Το αθηναϊκό, και όχι μόνο, αναγνωστικό κοινό έχει την ευκαιρία να προμηθευτεί βιβλία από μία μεγάλη ποικιλία τίτλων, όλων των κατηγοριών και για όλες τις ηλικίες.

Το 27ο Παζάρι Βιβλίου 2024, θα λειτουργεί καθημερινές, Σάββατα και Κυριακές από τις 09:00 το πρωί έως και τις 21:00 το βράδυ, από 26 Ιανουαρίου έως και 18 Φεβρουαρίου 2024.

Καλούμε όλους τους αναγνώστες να μας επισκεφθούν και να επωφεληθούν, αγοράζοντας αξιόλογα βιβλία σε τιμές έκπληξη!

27ο ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2024 – ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ

26 Ιανουαρίου – 18 Φεβρουαρίου 2024

«ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ»

ΣΑΣ  ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

 

https://sekb.gr/δελτιο-τυπου-27ο-παζαρι-βιβλιου-2024-26-01-2024-18-02-2024-π/

 

Το κλασικο πλεον παζαρι βιβλιου απο τον συνδεσμο εκδοτων στην πλατεια Κλαυθμωνος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Γιούπιιιιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Πολύ ωραίο νέο 

περυσι σάρωσα όλα τα  judge dredd 

για να δούμε τι καλούδια θα έχει φέτος .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  180
  • Reputation:   1228
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τα judge dredd θα εχει παλι, συνηθως το 95% των βιβλιων καθε χρονο ειναι το ιδιο :choco:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35942
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  15
  • Reputation:   102
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1494 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελεια! :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Νέες προσθηκες: τομοι μαρβελ της radnet 4 ευρώ έκαστος

                            απο μικρό ήρωα : τομος μπλεκ διακοπων, ειδικη επετειακη εκδοση ποπαυ, τομος χελωνονιντζακια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  638
  • Reputation:   4781
  • Achievement Points:  660
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2295 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Πρώτη μέρα σήμερα και πρώτες ώρες λειτουργίας κι έχει είδα προσέλευση καλή.

 

Απο τεύχη έχει και Κόρτο Μαλτέζε έγχρωμο και άλλα σαν αυτά με τα λογοτεχνικά θέματα της Μικρός Ήρως...

Και κάποια Βαβέλ και ars longa τεύχη και άλμπουμ αρκετά παλιά. 

Λίγες πιά Μικρές Λουλού με σκληρό εξώφυλλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και εγώ την επισκευθηκα,λίγο πολύ με κάλυψε ο φίλος @chrisbook

Περίοπτη θέση οι σειρά Κλασικοί υπερήρωες με 4€ έκαστος.Νομιζω ήταν η πλειοψηφία των τομών που κυκλοφόρησαν.Εγω τσίμπησα από μικρό ήρωα τα Χελωνονιντζάκια,κάποιους Γαλάζιους κομήτες που μου λειπαν με 1,5€ το τευχος-ετσι συμπλήρωσα την σειρά κ κάποια τεύχη της Βαβέλ Νoir με 1,5,2 €..

Και από judge dred  είχε παρατήρησα αλλά σε λιγοστό απόθεμα σε σχέση με πέρσι.

Γενικά άξιζει να την επισκεφθείτε αν θέλετε να πάρετε κυρίως βιβλία και έπειτα κόμιξ,να βρείτε κάποια συγκεκριμένα κομμάτια.

Παραθέτω κάποιες χαρακτηριστικές φωτογραφίες:

IMG_20240126_125604.thumb.jpg.1db28c13e93af8d2e1928d1d1337320a.jpgIMG_20240126_121850.thumb.jpg.ad0f5e01e892e4b66f55d3f2fbfb3895.jpg

IMG_20240126_121737.thumb.jpg.80fc2681628db266082d228705e93aa7.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μόλις επέστρεψα από τη δική μου επιδρομή. Να συμπληρώσω τους παραπάνω είχε το Υπομονή από Οξύ και δεν υπήρχε η Ανουμπις. Μάλιστα έκανα δεύτερη γύρα επί τούτου και δεν την είδα πουθενά.  Εγώ πήρα τον τόμο Ρόυ Ρέης με 2 ευρώ και από τους κλασικούς Μάρβελ τον 42 που μου έλειπε. Είχε ως τον τόμο 83. Μάλιστα όλα ήταν χωρίς ζελατίνα. Μυστήριο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 λεπτά πριν, MARIELOS είπε:

Είχε ως τον τόμο 83

Εγώ είδα και τον 85, αν θυμάμαι ήταν αριστερά πάνω πάνω.

 

"Anubis" όντως φέτος δεν είχε, αν και υπήρχε ένα σημείο πάγκου κενό, μήπως βάλουν εκεί αργότερα :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1884 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δώστε λίγο πόνο και με βιβλία, ρε συμφορουμίτες! Να ξέρω πού θα στείλω τον αδελφό μου! Και τιμές, αν γίνεται! Ευχαριστώ!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η anubis γιατί σνόμπαρε φέτος? Εγώ ρώτησα και μου είπαν ότι έχει φέρει κάτι λίγα αλλά δεν τα βρήκα πουθενά, κόμικς αποκλείεται να είχε φέρει θα τα έβλεπα, επίσης δεν πιστεύω ότι θα βάλουν αργότερα, θα τα είχαν βάλει αν ήταν να είχε στείλει πολλά, τι να πω μάλλον βολεύτηκαν με το παίρνεις δύο πληρώνεις ένα τα Χριστούγεννα 🤷‍♂️

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και εγώ μόλις έκανα μια βόλτα ...λίγες επιλογές για μένα φέτος... μόνο από ΚΨΜ το "το μπλε είναι το πιο ζεστό χρώμα" στα 4 ευρώ και το Τζορτζ Όργουελ από Μίνωα στα 8 ευρώ. Τα υπόλοιπα δεν μου κέντρισαν το ενδιαφέρον και αρκετά τα είχα πάρει από πέρυσι. 

 

Όντως η Radnet μεγάλο πάγκο με πολύ στοκ. Έκατσα λίγο εκεί κοντά σε κάποια φάση ψάχνοντας κάτι αλλά βιβλία, όλοι περνούσαν όλοι ξαφνιαζοντουσαν , κάνεις δεν ψώνιζε ...

 

Θα ξαναπεράσω να δω αν φέρουν κάτι και τις επόμενες μέρες 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πριν από 1 ώρα, Ilias είπε:

Δώστε λίγο πόνο και με βιβλία, ρε συμφορουμίτες! Να ξέρω πού θα στείλω τον αδελφό μου! Και τιμές, αν γίνεται! Ευχαριστώ!

 

Από βιβλία αξίζει ο πάγκος του Ζαχαρόπουλου με πολύ κλασική λογοτεχνία,  πολλά αξιόλογα θρησκευτικά από Σωτήρ, Πορφύρα κλπ, πολλά ιστορικά που αξίζουν τον κόπο και από παιδικά να προικίσεις παιδιά και εγγόνια. Επίσης πέτυχα διαμαντάκια όπως Τα καμάκια του Βασιλικού κλπ. Μεγάλη ντάνα Ιουλίου Βερν απο 4π. Χρόνο να έχεις και θα βρεις αρκετές ευκαιρίες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  932 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Πέρασα και εγώ μια βόλτα απ'το παζάρι βιβλίου, το οποίο αν και είχε πολύ πράγμα απο βιβλία, για άλλη μια χρονιά προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα.

 

Απο κλασικούς μεγάλους συγγραφείς είχε κάποιες πολύ παλιές σκληρόδετες εκδόσεις, κάποιες εκδόσεις περιπτέρου, και κυρίως φτηνιάρικες εκδόσεις των

έργων που δεν κερδίζουν το ενδιαφέρον ούτε σαν εκδόσεις ούτε σαν μεταφράσεις.

Απο λογοτεχνία τρόμου - επιστημονικής φαντασίας για τα δικά μου γούστα  λίγα πράγματα και εκδόσεις αμφιβόλου ποιότητας.

 

Ξεχώρισα μόνο κάποιες καλές εκδόσεις του Όργουελ, το βιβλίο του Astronio ''Προς τ'άστρα'', η σκληρόδετη συλλογή του Ιουλίου Βερν στα 4 ευρώ μια χαρά, 

κάποιες καλούτσικες εκδόσεις Ντοστογιέφσκι και λίγες νεότερες εκδόσεις διαφόρων γνωστών λογοτεχνικών τίτλων σε τιμές γύρω στα 4 με 8 ευρώ, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Απο κόμικς είχε πολύ φτηνά τα Κόρτο Μαλτέζε 1,5 ευρώ το τεύχος, τα 4 άλμπουμ της Μπαλάντας στα 3.50ε, τα Judge Dredd τους τόμου στα 3,5 με 4 ευρώ,

κάποια ποδοσφαιρικά κόμικς του Μικρού Ήρωα, Χελωνονιτζάκια κλπ σε πολύ καλές τιμές.

Η radnet έχει πολλούς τόμους στα 4 ευρώ, και κάπου πήρε το μάτι μου και έναν τόμο με Ιστορίες απ'την Κρύπτη, το οποίο μετάνιωσα που δεν το πήρα.

 

Δεν είχε πολλά κόμικς, αλλά αυτά που θα βρείτε είναι σε πολύ καλές τιμές.

 

:beer:

 

 

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16066
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

_Viber_2024-01-26_21-23-38-808.thumb.jpg.8b4fdae07ca88d64c775556d7f169929.jpg

 

 

Πηγα και εγω με την συζυγο σημερα γιατι το σουκου εχουμε πολλες δουλειες οποτε δεν ξεραμε ποτε θα ξαναβρεθουμε κεντρο. Εγω πηρα αυτα στην εικονα με συνολικο κοστος 21 ευρω.  Η συζυγος πηρε καμποσα βιβλια γυρω στα 75 ευρω (τι να την κανω την κακομαθαινω).

 

Ανουμπις και εγω δεν βρηκα καπου. Απο κομικ ο μικρος ηρως ειχε πραγμα δηλ κορτο μαλτεζε με 1,5 ευρω, τομους ερικ καστελ δηλ με 3 τευχη εκαστος στα 3,5 ευρω, ολες οι μεταφορες λογοτεχνιας (μομπυ ντικ κτλ) καθως και τομους μιστερ ΝΟ. Η Βαβελ τα ιδια οπως με αλλες χρονιες. ars longa παραπεντε καποια πραγματα, η Radnet που ειπαν και αλλοι με πολλους πολλους τομους μαρβελ και φυσικα εκδοσεις καψιμι και πολαρις (που απο εκει ψωνισα αυτα που ψωνισα εγω).  Επισης δικαστη Dredd που τα ζαχαρωσα αγρια αλλα τελικα δεν τα πηρα για τον ιδιο λογο με περυσι. Δεν υπαρχει ο τομος 1,1 δυστυχως.

 

Τωρα απο βιβλια ειχε πολυ πραγμα. Προφανως καποια επανλαμβανονται και ειναι και σαβουρα αλλα εχει και πολλα καλα κομματια αναλογα με τα γουστα του καθενος. πχ απο εκδοσεις ζαχαροπουλος κλασικη λογοτεχνια, ειχε μεταιχμιο Pocket για οσους γουσταρουν αστυνομικα. ιουλιο βερν οπως ειπαν και αλλα παιδια και αρκετα ιστορικα κτλ. Η συζυγος πηρε αρκετα απο το βιβλιοπωλειο της εστιας.. Επισης μερικα επιστημονικα σε πολυ καλες τιμες (δεν πηρα γιατι τα ειχα παρει αλλες χρονιες (πχ απειροστικος λογισμος του Thomas. χημεια mcmurray και μερικα αλλα).  Γενικα θελει λιγο χρονο γιατι ειναι ανακατα οι εκδοτικοι οικοι.  Εγω μια ωρα εκατσα με το ρολοι και βιαζομουν οποτε σιγουρα εχασα και καποια που δεν παρατηρησα

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

2 hours ago, albertus magnus said:

_Viber_2024-01-26_21-23-38-808.thumb.jpg.8b4fdae07ca88d64c775556d7f169929.jpg

 

 

Πηγα και εγω με την συζυγο σημερα γιατι το σουκου εχουμε πολλες δουλειες οποτε δεν ξεραμε ποτε θα ξαναβρεθουμε κεντρο. Εγω πηρα αυτα στην εικονα με συνολικο κοστος 21 ευρω.  Η συζυγος πηρε καμποσα βιβλια γυρω στα 75 ευρω (τι να την κανω την κακομαθαινω).

 

Ανουμπις και εγω δεν βρηκα καπου. Απο κομικ ο μικρος ηρως ειχε πραγμα δηλ κορτο μαλτεζε με 1,5 ευρω, τομους ερικ καστελ δηλ με 3 τευχη εκαστος στα 3,5 ευρω, ολες οι μεταφορες λογοτεχνιας (μομπυ ντικ κτλ) καθως και τομους μιστερ ΝΟ. Η Βαβελ τα ιδια οπως με αλλες χρονιες. ars longa παραπεντε καποια πραγματα, η Radnet που ειπαν και αλλοι με πολλους πολλους τομους μαρβελ και φυσικα εκδοσεις καψιμι και πολαρις (που απο εκει ψωνισα αυτα που ψωνισα εγω).  Επισης δικαστη Dredd που τα ζαχαρωσα αγρια αλλα τελικα δεν τα πηρα για τον ιδιο λογο με περυσι. Δεν υπαρχει ο τομος 1,1 δυστυχως.

 

Τωρα απο βιβλια ειχε πολυ πραγμα. Προφανως καποια επανλαμβανονται και ειναι και σαβουρα αλλα εχει και πολλα καλα κομματια αναλογα με τα γουστα του καθενος. πχ απο εκδοσεις ζαχαροπουλος κλασικη λογοτεχνια, ειχε μεταιχμιο Pocket για οσους γουσταρουν αστυνομικα. ιουλιο βερν οπως ειπαν και αλλα παιδια και αρκετα ιστορικα κτλ. Η συζυγος πηρε αρκετα απο το βιβλιοπωλειο της εστιας.. Επισης μερικα επιστημονικα σε πολυ καλες τιμες (δεν πηρα γιατι τα ειχα παρει αλλες χρονιες (πχ απειροστικος λογισμος του Thomas. χημεια mcmurray και μερικα αλλα).  Γενικα θελει λιγο χρονο γιατι ειναι ανακατα οι εκδοτικοι οικοι.  Εγω μια ωρα εκατσα με το ρολοι και βιαζομουν οποτε σιγουρα εχασα και καποια που δεν παρατηρησα

 

Τα dredd τα πήρα πέρσι από το παζάρι.

Αξίζουν φουλ. Έχει τρομερές ιστορίες και δεν χρειάζεται να διαβάσεις τον 1.1.

Στους τόμους έχει 3 μεγάλες ιστοριες που θεωρούνται από τις καλύτερες του μαζί με πολλές μικρές.

 

Αν δεν τα έχει κάποιος μακράν ότι καλύτερο μπορεί να πάρεις από το παζάρι , μαζί με τα Κόρτο. 

Για 3,5 ευρώ πραγματικά είναι κρίμα να μην τα διαβάσει κανείς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1884 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

11 ώρες πριν, Guts είπε:

 

Απο λογοτεχνία τρόμου - επιστημονικής φαντασίας για τα δικά μου γούστα  λίγα πράγματα και εκδόσεις αμφιβόλου ποιότητας.

 

 

 

:beer:

 

 

Αυτά θέλω κι εγώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34656
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  57
  • Reputation:   557
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1768 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

8 ώρες πριν, Lelis είπε:

 

Τα dredd τα πήρα πέρσι από το παζάρι.

Αξίζουν φουλ. Έχει τρομερές ιστορίες και δεν χρειάζεται να διαβάσεις τον 1.1.

Στους τόμους έχει 3 μεγάλες ιστοριες που θεωρούνται από τις καλύτερες του μαζί με πολλές μικρές.

 

Αν δεν τα έχει κάποιος μακράν ότι καλύτερο μπορεί να πάρεις από το παζάρι , μαζί με τα Κόρτο. 

Για 3,5 ευρώ πραγματικά είναι κρίμα να μην τα διαβάσει κανείς.

Συμφωνώ απόλυτα. Πάρτε Dredd και μικρός ηρως!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4251
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Παιδιά είδατε μήπως αν έχει τον πρώτο τόμο blacksad ο μικρός ηρως που το βγάζει εξαντλημένο στο site;

11 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

Η συζυγος πηρε καμποσα βιβλια γυρω στα 75 ευρω (τι να την κανω την κακομαθαινω).

Κάπου διάβασα ότι είναι σημάδι αισιοδοξίας της ζωής να έχεις στη βιβλιοθήκη σου τόσα βιβλία που να μη μπορείς να τα διαβάσεις στη διάρκεια ενός βίου. Κακομαθαινε λοιπόν και χρησιμοποίησε το σαν επιχείρημα όταν θα σου πει ότι δεν εχει άλλο χώρο για τα κόμιξ σου:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16066
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

9 hours ago, Lelis said:

Τα dredd τα πήρα πέρσι από το παζάρι.

Αξίζουν φουλ. Έχει τρομερές ιστορίες και δεν χρειάζεται να διαβάσεις τον 1.1.

Στους τόμους έχει 3 μεγάλες ιστοριες που θεωρούνται από τις καλύτερες του μαζί με πολλές μικρές.

 

Το ξερω οτι εχει καλες ιστοριες! Ειμαι φαν του δικαστη. Εχω διαβασει τα παντα σε ηλεκτρονικη μορφη (πρωτα απο τα complete case files και μετα απο απο τευχη 2000ad  και dredd megazine)  Απλα εχω και συγκεκριμενο προυπολογισμο και θα ηθελα να τα εχω απο την αρχη και δεν προβλεπω να βγει καμια επανεκδοσητου 1,1. 

 

 

27 min ago , rolandofshire said:

Κάπου διάβασα ότι είναι σημάδι αισιοδοξίας της ζωής να έχεις στη βιβλιοθήκη σου τόσα βιβλία που να μη μπορείς να τα διαβάσεις στη διάρκεια ενός βίου. Κακομαθαινε λοιπόν και χρησιμοποίησε το σαν επιχείρημα όταν θα σου πει ότι δεν εχει άλλο χώρο για τα κόμιξ σου

 

Ηδη εδω και πολυ καιρο δεν εχουμε αλλο χωρο αλλα εξακολουθουμε και αγοραζουμε!!  Και φυσικα ελπιζω να τα διαβασουμε τα αδιαβαστα οχι μεχρι το τελος του βιου μας αλλα μεχρι το τελος της χρονιας. Και μετα του χρονου να αγορασουμε και αλλα. Και αλλα. Και αλλα. Και καποια στιγμη πιο μεγαλο σπιτι. Αλλα δεν βοηθαει και η κυβερνηση. Δεν δινει κανα ατοκο δανειο για αγορα μεγαλυτερου σπιτιου λογω δυσμενων συνθηκων (δηλ να ΜΗΝ εχεις αλλο χωρο πια).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  375
  • Reputation:   2684
  • Achievement Points:  415
  • Days Won:  1
  • With Us For:  736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Παιδιά είδατε μήπως αν έχει τον πρώτο τόμο blacksad ο μικρός ηρως που το βγάζει εξαντλημένο στο site;

Κάπου διάβασα ότι είναι σημάδι αισιοδοξίας της ζωής να έχεις στη βιβλιοθήκη σου τόσα βιβλία που να μη μπορείς να τα διαβάσεις στη διάρκεια ενός βίου. Κακομαθαινε λοιπόν και χρησιμοποίησε το σαν επιχείρημα όταν θα σου πει ότι δεν εχει άλλο χώρο για τα κόμιξ σου:)

Εμένα κατέρρευσε η βιβλιοθήκη μου, βιβλία και κόμικς στο πάτωμα και η γυναίκα μου με βρίζει από το πρωί ως το βράδυ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

7 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Παιδιά είδατε μήπως αν έχει τον πρώτο τόμο blacksad ο μικρός ηρως που το βγάζει εξαντλημένο στο site;

Τέτοιες εκδόσεις σχετικά καινούριες και κυρίως δημοφιλείς δυστυχώς δεν τις έχουν.

Αλλά στο site της εκδοτικής φαίνεται διαθέσιμη η Α' έκδοση του Blacksad (μικρότερο σχήμα), αν ενδιαφέρεσαι.

https://www.mikrosiros.gr/graphic-novels/blacksad

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κλασική διοργάνωση για αυτήν την περίοδο το παζάρι βιβλίου και η δομή ήταν ίδια με τον τελευταίο χρόνο στην Κλαυθμώνος. Με ενδιέφεραν αρκετά πράγματα, κυρίως ο Dredd που πέρυσι δεν είχα δει που ήταν, ενώ τσίμπησα και τους Ήρωες του Στέλιου Ανεμοδουρά και 1-2 βιβλία που έψαχνα. Είναι μια πραγματικά ωραία διοργάνωση με πολύ φθηνά βιβλία για όλα τα γούστα και για μένα αξίζει πολύ να την επισκεφθείτε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

0 μπλεκ των διακοπων εξαντληθηκε(μεχρι να ξαναφερουν)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Προτασεις:

τομος μπλεκ των διακοπων - 3 ευρω    αγοραστε το οπωσδηποτε

ρου ρεης τομος    2 ευρω- για οποιον του αρεσουν τα ποδοσφαιρικα κομιξ

κλειστο φερετρο - βιβλιο με ηρωα τον ηρακλη πουαρώ γραμμένο απο τη sophie hannah -3 ευρω   -οποιος ειναι λάτρης του πουαρώ πρέπει να το προσθεσει στη συλλογη του.

απαντα σερλοκ χολμς - μονο ενα απο τα βιβλια της συλλογης υπαρχει-  7 ευρώ

ηρωες του ανεμοδουρά 2+2 ευρω 

μην πας ποτέ στην καζαμπλάνκα- 6.5 ευρώ - απο το χιου λορι dr house πριν παιξει αυτο το ρόλο, αλλά με το κοφτερό χιούμορ και τις ατάκες που τον χαρακτηρίζουν

η φυλή του ποδοσφαιρου- ντεσμοντ μορρις - 5 ευρω

χριστιανικα βιβλία των εκδοσεων σωτηρ στα 2 -3 ευρώ για τις μαμάδες/θείες σας

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από averel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εκανα και εγω την βολτα μου, πηρα καποια πραγματακια, την Μεταμορφωση του Καφκα και κατι αλλα κομιξακια, ειχε λιγο ζεστη μεσα στον χωρο αλλα ολα καλα και φυγαμε για το επομενο!!!:clap2::cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.