Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Comic Con 7 [5-7 Μαΐου 2023 @ Συνεδριακό Κέντρο Ιωάννης Βελλίδης]


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Δε ρώτησα τέτοιες πληροφορίες Γιάννη, αφού θα το πάρω ότι και να είναι :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Γιώργο ήμουν αυτός με το μαύρο πουκάμισο. 

σας βάζω και μερικές φωτογραφίες 

Το πιστεύεις ότι κάποια στιγμή, πέρασα από δίπλα σου και δεν σε γνώρισα!!!!:crying: Θα τα πούμε την επόμενη φορά όμως!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

17 λεπτά πριν, Kurdy Malloy είπε:

Δε νομίζω, εμένα μου έκανε από το σπίτι μου που τα έφερα. Και εκτίμησε ότι του μίλησα στα γαλλικά και πιάσαμε λίγο και την κουβέντα, στην οποία είπε (μεταξύ άλλων) δύο πράγματα. Ότι θα έκανε αν είχε χρόνο σχέδιο σε όλα τα τεύχη αλλά δεν το κάνει γιατί έτσι του ζητάνε οι άλλοι σχεδιαστές που περιμένουν να ζήσουν από τα commissions και ότι οι τιμές που ζητάει για δεύτερο σκίτσο ή commision είναι πολύ σκοτωμένες γιατί εκτιμάει την αγάπη του ελληνικού κοινού και αναγνωρίζει την οικονομική μας δυσπραγία. Στη Γερμανία ζητάει πολλά παραπάνω.

Αρα υποθετω οτι ημουν απλώς ατυχος.

Και διπλή ατυχία, γιατι αλλο σκιτσο του ζητησα να μου φτιαξει σε commission, και τελικα αλλο μου εφτιαξε.

 

Ακουσα την ιδια ιστορια με τις τιμες που κανει στην Ελλαδα σε σχεση με το τι ζηταει στο εξωτερικο, δυο φορες μεσα σε 1 ωρα, ωστοσο το παρα τονισε και οταν μιλας καπου τοσο πολυ γι αυτο το θεμα δειχνεις και πόσο σε ενδιαφερει. Δε λεω να το κανει για την ψυχη της μανας του, επαγγελμα ειναι, αλλα μη ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι που παμε εκει ειμαστε φαν και το βλεπουμε και συναισθηματικά. Το να μου αναλυεις πεντε λεπτα ποσα θα ζητουσες για το σκιτσο που μου εκανες, αν βρισκομασταν στη Γαλλια, σε ευχαριστω αλλά δεν εχει και νοημα απο ενα σημειο και μετα. Στην τελικη ζητα οσα θες, απλώς δε θα παρω το σκιτσο σου, προσφορα και ζητηση λεγεται, οχι απλά οικονομικη δυσπραγια.

Σορυ που ακουγομαι αρνητικος, αλλα συνεβη μπροστα μου αυτο το συμβαν, δυο φορες, μια πανω σε σκιτσο που εφτιαξε για γνωστο μου ατομο. 2 φιγουρες, 60 ευρω, και ανελυε οτι ποτέ δε θα ζητουσε τοσα λιγα οπουδηποτε αλλου, και μια στο δικο μου σκιτσο μετά.

 

Fenech πολυ τιμιο το παληκαρι. Επαιρνες τευχακι Ιντεφιξ, σου εφτιαχνε γρηγορο σκιτσακι στο τευχος. Αλλά μονο με χαρακτηρες απ το εργο του, οποτε περιορισμενα τα πραγματα, αστεριξ/οβελιξ κτλ ηταν εκτος επιλογης.

 

Yohann πώς τον λενε, τσιμπημενες οι τιμες του για commission, και δε μου ενθουσιαζει η ιδεα να δωσω από 50 έως 100 ευρω για ενα αξιοπρεπες σκιτσο σπιρου/φανταζιο ή μαρσουπιλαμί. Αδικειται πιθανον απο τους χαρακτηρες που εχει ως τωρα δουλεψει.

 

Γενικα, οταν εχεις Achde και Casty στο φεστιβαλ, παει δυσκολα το χερι να ανοιχτεις σε αλλους πλην αυτων, αλλο το value πώς να το κανουμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Χρήστο εμένα μου φαίνονται πολύ λογικά αυτά που λέει ο Ασντε και απίθανο αυτό που κάνει στο κον.

 

Μιλάμε για το σχεδιαστή ενός από τους πιο αναγνωρίσιμους χαρακτήρες, ο οποίος μπορεί να έκανε καμια 200 τζαμπα σχέδια σημερα για να ευχαριστήσει τον κόσμο.

 

Σκέψου ότι ο καστυ έβγαλε σήμερα καναδυο χιλιάρικα κι αυτός ενώ θα μπορούσε να κάνει το ίδιο μοίραζε φοβερά σχέδια με μελάνι (έστω μαρκαδορακι) ΔΩΡΕΑΝ.

 

Δεν παίζεται.

 

Τα δε κομισιονς είναι πολύ προσιτά για εμένα. Δηλαδή με 30-50 ευρώ παίρνεις ωραιότατο σκίτσο. 

 

Το δικό μου δεν το είδα ακόμη γιατί είναι για αύριο αν κρίνω όμως από τα παλαιότερα που έχω πάρει πιστεύω θα μείνω ενθουσιασμένος.

 

Και μια ερώτηση:

Καταλαβαίνει κανείς τι γράφει στην αφιερωση;

 

IMG_20230506_194255.thumb.jpg.abb783cccc37299cf2a5ca96f31af055.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Και μενα λογικα μου φαινονται.

Δε διαφωνω για το ποσο τυχεροι ειμαστε που ερχεται, για το ποσο καλος ειναι, για τα δωρεαν σκιτσα που κανει (εχω και εγω απο την προηγουμενη φορα), αναφερθηκα μονάχα στο ενα πραγμα που με ενοχλησε, που είναι το πόσο το συζητουσε με καθε ευκαιρια, τιποτα παραπανω.

Και επειδη χρησιμοποιεις τον Casty ως αντιπαραδειγμα, που ξερει να βαραει στα αυτια στις τιμες οταν προκειται για καλο commission, μην πιστεύεις οτι το ιδιο δεν κοιταζει να κανει και αυτός αν δει οτι υπαρχει το περιθωριο με καποιον αγοραστή. Θα σου εξηγησω αυριο από κοντα.

 

Περιμένουμε με ανυπομονησια να δούμε το σκίτσο που θα σου φτιαξει! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34722
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

6 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Το πιστεύεις ότι κάποια στιγμή, πέρασα από δίπλα σου και δεν σε γνώρισα!!!!:crying: Θα τα πούμε την επόμενη φορά όμως!:beer:

Δεν το οργανώσαμε καλα. Έλπιζα να σε πετύχω εκεί να σε γνωρισω. Την επόμενη φορά!!!:blob7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34722
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και εγώ θα πω ότι ο Achde ήταν πολύ ευγενικός και το σχέδιο που έκανε στο οπισθόφυλλο του ΛΛ ήταν φανταστικό για δωρεάν. Ένα commission που είδα αν και δεν ήταν αυτό που ήθελε ακριβώς το παλληκάρι που το πήρε ήταν πολύ ωραίο για τα χρήματα του. Του Casty ήταν πολύ πιο ακριβά. Νομίζω ότι ο Achde θα ξανάρθει. Του αρεσει εδω. Το ίδιο έλεγε και ο Casty. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

9 ώρες πριν, tik είπε:

Και μια ερώτηση:

Καταλαβαίνει κανείς τι γράφει στην αφιερωση;

amicalement = φιλικά. Υποθέτω ότι το Joe musique το καταλαβαίνεις :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σωστά! Δεν έβγαζα τα γραμματα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και μερικοί κοσπλέιερς 

 

IMG_20230505_130855.thumb.jpg.3db86e3a056768cb9dee26d9d458625e.jpg  IMG_20230505_195702.thumb.jpg.ddc1ccc08f88181d0e4db3480197c586.jpgIMG_20230505_124602.thumb.jpg.bbbfe56be997658ce3fe1bd8d16ffa58.jpgIMG_20230506_120943.thumb.jpg.9f0b278ca797afe691fbdb69bbe251aa.jpgIMG_20230506_143538.thumb.jpg.e4f8ec2f25d5d48d5a1bb1f7b5c5419c.jpgIMG_20230506_161207.thumb.jpg.63874cec771ba7fbe6313a1d25335645.jpgIMG-add2fe6fc9a881a2d5bd7d1fcd8d57ef-V.thumb.jpg.ef0b228122f30a2c96db8b2144909f2c.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Φανταστικη εμπειρια! Ενα τριημερο καταπληκτικο, γεματο κομικς, σκιτσα, υπογραφες, βολτες, συναντησεις, κοσμο.

 

Ξεκιναω απο Casty. Ειχε μεινει "απωθημενο" απο τοτε που ακυρωθηκε το φεστιβαλ λογω της πανδημιας. Φανταστικος καλλιτεχνης και ανθρωπος, η δουλεια του μιλαει απο μονη της και ειναι σκετη απολαυση. Τερμα φιλικός, ευγενικος, μας ευχαριστησε παρα πολλες φορες για την αγαπη και τη θέρμη που του δειχνουμε. Αν τον ειχα μια φορα σε εκτιμηση, τωρα τον εχω τρεις, και ειμαι πολυ χαρουμενος που εχω καταφερει να συναντησω Καβατσανο, Μοττουρα, Καστυ. Νιωθω χορτάτος απο Ντισνευ. :P

 

Achde ειναι κοσμημα που ερχεται. Το ταλεντο του ειναι απιστευτο, καθε σκιτσο που κανει ειναι χαρμα οφθαλμων, ακομη και αν του εχει παρει ενα διλεπτο να το ετοιμασει. Μακαρι να γινει σαν τον αζαρελο και τον σιμπσον και να μας ερχεται καθε χρονο. Ιδανικα, χρειαζομαι περιπου 10 χρονια σερι παρουσιας του, για να αγορασω ολους τους χαρακτηρες απο το λουκυ λουκ σε commission! :P

 

Fenech μας κερδισε ολους με τα ομορφα σκιτσακια που μας εφτιαχνε με την αγορα καθε τευχους Ιντεφιξ. Ευχομαι να γραφτει συντομα σεναριο στη σειρα Ιντεφιξ που να περιλαμβανει και αστεριξ/οβελιξ ωστε να μας φτιαχνει την επομενη φορα και κανεναν τετοιο χαρακτηρα. :lol:

 

Thorogood ξετρελαθηκε με την ευγενεια τη συμπεριφορα και οτι εζησε στην πολη μας, θελει να ξανα ρθει σιγουρα και κυριως ηρθε για να δει την πολη και να κανει βολτες :lol:

 

Frare ικανοτατη σχεδιάστρια, πολύ ομορφα σχεδια με παπιά, οπως το φανταζομουν. Για να συνεργαζεσαι με τον Casty, αποκλειεται να μην εισαι καλη! Δυο παραφωνιες.

Παραφωνία το γεγονος οτι συνηθως δεν ειχε δουλεια και ηταν λιγο περιεργο αυτο που συνεβαινε, διπλα της να σφαζεται κοσμος για τον αλλον και σε σενα να υπαρχει μια σχετικη ηρεμια παντοτε. Ακομα και στο q & a , ισως επρεπε να γινει καμια παραπανω ερωτηση και προς αυτην.

Δευτερη παραφωνια, ηρθαν εξ αρχης με τον ιδιο τιμοκαταλογο αυτοι οι δυο. Οτι ζητουσε ο ενας, ζητουσε και η αλλη! Χωρις να θελω να τη μειωσω, ισα ισα που την τιμησα, αλλα δε γινεται να εχεις την ιδια τιμη με τον no1 καθε χρονο ντισνευικο στην Ιταλια. Αντιλαμβανομαι ομως οτι τοσο κοστολογει την τιμη της και οτι ειναι και πιο λογικό να μην αλλαζουν οι τιμες μεταξυ τους ωστε να υπαρχει μια καποια ισορροπία. Σεβαστό οπως και να χει!

 

Αζαρελο και Σιμπσον, αγαπημενοι. Ο Σιμπσον μου εκανε ενα τρομερο μελανωμα στον υπαρχοντα Hellblazer μου, και ενα τελειο σκιτσο Alien στον φιλο μου. ΡΙΣΠΕΚΤ και για τους 2.

 

Τρεις μερες γεματες, του χρονου παλι να μαστε ολοι καλα!

 

 

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34722
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 ώρες πριν, christs είπε:

Φανταστικη εμπειρια! Ενα τριημερο καταπληκτικο, γεματο κομικς, σκιτσα, υπογραφες, βολτες, συναντησεις, κοσμο.

 

Ξεκιναω απο Casty. Ειχε μεινει "απωθημενο" απο τοτε που ακυρωθηκε το φεστιβαλ λογω της πανδημιας. Φανταστικος καλλιτεχνης και ανθρωπος, η δουλεια του μιλαει απο μονη της και ειναι σκετη απολαυση. Τερμα φιλικός, ευγενικος, μας ευχαριστησε παρα πολλες φορες για την αγαπη και τη θέρμη που του δειχνουμε. Αν τον ειχα μια φορα σε εκτιμηση, τωρα τον εχω τρεις, και ειμαι πολυ χαρουμενος που εχω καταφερει να συναντησω Καβατσανο, Μοττουρα, Καστυ. Νιωθω χορτάτος απο Ντισνευ. :P

 

Achde ειναι κοσμημα που ερχεται. Το ταλεντο του ειναι απιστευτο, καθε σκιτσο που κανει ειναι χαρμα οφθαλμων, ακομη και αν του εχει παρει ενα διλεπτο να το ετοιμασει. Μακαρι να γινει σαν τον αζαρελο και τον σιμπσον και να μας ερχεται καθε χρονο. Ιδανικα, χρειαζομαι περιπου 10 χρονια σερι παρουσιας του, για να αγορασω ολους τους χαρακτηρες απο το λουκυ λουκ σε commission! :P

 

Fenech μας κερδισε ολους με τα ομορφα σκιτσακια που μας εφτιαχνε με την αγορα καθε τευχους Ιντεφιξ. Ευχομαι να γραφτει συντομα σεναριο στη σειρα Ιντεφιξ που να περιλαμβανει και αστεριξ/οβελιξ ωστε να μας φτιαχνει την επομενη φορα και κανεναν τετοιο χαρακτηρα. :lol:

 

Thorogood ξετρελαθηκε με την ευγενεια τη συμπεριφορα και οτι εζησε στην πολη μας, θελει να ξανα ρθει σιγουρα και κυριως ηρθε για να δει την πολη και να κανει βολτες :lol:

 

Frare ικανοτατη σχεδιάστρια, πολύ ομορφα σχεδια με παπιά, οπως το φανταζομουν. Για να συνεργαζεσαι με τον Casty, αποκλειεται να μην εισαι καλη! Δυο παραφωνιες.

Παραφωνία το γεγονος οτι συνηθως δεν ειχε δουλεια και ηταν λιγο περιεργο αυτο που συνεβαινε, διπλα της να σφαζεται κοσμος για τον αλλον και σε σενα να υπαρχει μια σχετικη ηρεμια παντοτε. Ακομα και στο q & a , ισως επρεπε να γινει καμια παραπανω ερωτηση και προς αυτην.

Δευτερη παραφωνια, ηρθαν εξ αρχης με τον ιδιο τιμοκαταλογο αυτοι οι δυο. Οτι ζητουσε ο ενας, ζητουσε και η αλλη! Χωρις να θελω να τη μειωσω, ισα ισα που την τιμησα, αλλα δε γινεται να εχεις την ιδια τιμη με τον no1 καθε χρονο ντισνευικο στην Ιταλια. Αντιλαμβανομαι ομως οτι τοσο κοστολογει την τιμη της και οτι ειναι και πιο λογικό να μην αλλαζουν οι τιμες μεταξυ τους ωστε να υπαρχει μια καποια ισορροπία. Σεβαστό οπως και να χει!

 

Αζαρελο και Σιμπσον, αγαπημενοι. Ο Σιμπσον μου εκανε ενα τρομερο μελανωμα στον υπαρχοντα Hellblazer μου, και ενα τελειο σκιτσο Alien στον φιλο μου. ΡΙΣΠΕΚΤ και για τους 2.

 

Τρεις μερες γεματες, του χρονου παλι να μαστε ολοι καλα!

 

 

Είχες να πάρεις ένα σχέδιο Λούκυ Λουκ με τον Λούκυ πάνω στο άλογο και σου έκανε ένα που έτρεχε αντί για ένα στο ηλιοβασίλεμα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

Είχες να πάρεις ένα σχέδιο Λούκυ Λουκ με τον Λούκυ πάνω στο άλογο και σου έκανε ένα που έτρεχε αντί για ένα στο ηλιοβασίλεμα?

 

Δυστυχώς, ναι! 😄

On 7/5/2023 στο 6:08 ΠΜ, Manitou είπε:

 Ένα commission που είδα αν και δεν ήταν αυτό που ήθελε ακριβώς το παλληκάρι που το πήρε ήταν πολύ ωραίο για τα χρήματα του. Του Casty ήταν πολύ πιο ακριβά.

Απλά να διορθώσω ότι τα χρήματα που συμφωνήσαμε ήταν διαφορετικά και αρκετα περισσότερα από αυτά που ζητούσε γενικά για δύο χαρακτήρες. Και ο λόγος που τα εδωσα ήταν γιατί ήθελα συγκεκριμένη σκηνή και παρ όλα αυτά έκανε κάτι άλλο. 😐

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34722
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

58 λεπτά πριν, christs είπε:

 

Δυστυχώς, ναι! 😄

Απλά να διορθώσω ότι τα χρήματα που συμφωνήσαμε ήταν διαφορετικά και αρκετα περισσότερα από αυτά που ζητούσε γενικά για δύο χαρακτήρες. Και ο λόγος που τα εδωσα ήταν γιατί ήθελα συγκεκριμένη σκηνή και παρ όλα αυτά έκανε κάτι άλλο. 😐

Εγώ είμαι ο διπλανός σου με το μαύρο πουκάμισο που περιμέναμε μαζί στον ιντεφιξ. Χάρηκα για τη γνωριμία!:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

4 ώρες πριν, Manitou είπε:

Εγώ είμαι ο διπλανός σου με το μαύρο πουκάμισο που περιμέναμε μαζί στον ιντεφιξ. Χάρηκα για τη γνωριμία!:beer2:

Και εγώ χάρηκα. Την επόμενη φορά να τα πούμε περισσότερο! 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  212
  • Reputation:   2214
  • Achievement Points:  228
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εγώ πήγα πρωινό Κυριακής και μετά στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου. Επένδυσα στον Λαγουβάρδο που μου αρέσει πολύ και σε ένα run Evil Ernie. Δυστυχώς, δεν πήρα καμία υπογραφή από τους καλεσμένους του εξωτερικού. Ρε συ @ Manitou  τα Kill or Be Killed σε τι τιμή τα πήρες; Περίμενα να τα δω σε φάση bundle και ξενέρωσα που δεν εντόπισα κάτι σχετικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εν τω μεταξύ περιμένω με αγωνία να δω τι σχέδια πήραν konni & ikurakani από τη Zoe Thorogood :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πριν από 1 ώρα, tik είπε:

Εν τω μεταξύ περιμένω με αγωνία να δω τι σχέδια πήραν konni & ikurakani από τη Zoe Thorogood :)

Στοιχηματιζω οτι θα ειναι υπερβολικα καταθλιπτικα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

16 ώρες πριν, tik είπε:

Εν τω μεταξύ περιμένω με αγωνία να δω τι σχέδια πήραν konni & ikurakani από τη Zoe Thorogood :)

Εγώ μόνο υπογραφές και ένα remark στο ένα βιβλίο. Επιφυλάσσομαι για Thoughtbubble....

O @ konni πήρε κάτι παραπάνω....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Thoughtbubble? Μέχρι και εκεί έχει φτάσει η χάρη σου; :lol: Μόνο Κόμο θυμόμουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

On 10/5/2023 στο 4:27 ΜΜ, tik είπε:

Thoughtbubble? Μέχρι και εκεί έχει φτάσει η χάρη σου; :lol: Μόνο Κόμο θυμόμουν.

Δεν με παρακολουθείς με προσοχή.. Έδωσα ρεπορτάζ από τρία τουλάχιστον....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2806
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Να πω και εγώ λίγα για το φετινό the comic con 7.

Μας έκανε φανταστικό καιρό ,κάτι που βοήθησε πολύ ,ενώ οι προηγούμενες ημέρες και οι επόμενες ήταν βροχερές και φθινοπορινές!

Δεν είχα την καλύτερη αρχική διάθεση γιατί ένοιωθα ριγμένος ως αναφορά τις συμμετοχές καλεσμένων με στίγμα την αμερικανική σχολή κόμικς.

Το στύλ Tony Sandoval μου θύμιζε σάρα κέυ σε αποσύνθεση.Την Zoe Thorogood δεν την γνώριζα και δεν είχα προλάβει να διαβάσω το βιβλίο της ,το οποίο έχω ξεκινήσει ( και πράγματι έχει ενδιαφέρον) σε σημείο να αντιληφθώ, ότι η φιγούρα που μου ζωγράφισε στην σελίδα 25 ή κάπου εκεί, είναι η ίδια η κατάθλιψή της .Ευχαριστώ πολύ τον φίλο μου ikarukani που σκέφτηκε να πάρει και για μένα και  μου δώρισε το βιβλίο της,στο οποίο μου έκανε αυτό IMG_20230510_101947.thumb.jpg.2c9e449581e637320e6545045a84a675.jpgIMG_20230506_120245.thumb.jpg.35f84d2a632d5bf06a7c74d3b500db91.jpg.Την ίδια φιγούρα φιλοτέχνησε και για το καταλογάκι της εκδήλωσηςIMG_20230510_101340.thumb.jpg.13939a238d7eb63439d1cc4d0eebcb1b.jpg.Πολύ πρόσχαρος ο Simon Furman παλαίμαχος writer, πήρα κάτι υπογραφές σε 90s τεύχη και  ένα script book που είχε στα 5 ευρώ (το αντίστοιχο του sketch book για σεναρίστες).IMG_20230505_114900.thumb.jpg.7360f869adcaf1b285ebd8214d52c859.jpgIMG_20230510_100114.thumb.jpg.82e5b4bc1e53f93995ce27c534254b7c.jpgIMG_20230505_142716.thumb.jpg.93cca6fd5676317710fb71b239d225fc.jpg

Και τώρα τα μεγάλα κανόνια: 1)τον κάστυ τον είδαμε πρώτοι,αλλά σεβόμενοι καταστάσεις για να μην γίνουμε ενοχλητικοί φύγαμε 3 φορές και ξαναγυρίσαμε στον πάγκο του.Πολύ καλός σχεδιαστής και η κοπέλλα δίπλα του, αλλά μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μας τελειώσει τα σχέδια που ζητήσαμε ,αφου έδινε προτεραιότητα σε αυτούς που αγόραζαν τα έτοιμα και είχαν τόνους με κόμικ για υπογραφή!Τον πλήρωσα πριν παραλάβω το blank variant που μου φιλοτέχνησε με την michella,αφου ήθελε να στεγνώσει το μελάνι για να σβησει τα μολύβια και να υπογράψει. Οταν πήγα να το πάρω με ρώτησε αν τον πλήρωσα κάτι που με πείραξε λίγο.Για μια καρτούλα  για ένα φίλο μου ζητησε 5 ευρώ και ότι την δίνει δώρο με αγορές 100 ευρώ και πάνω (εγώ έδωσα 80) οπότε βγάλτε συμπέρασμα!IMG_20230505_114911.thumb.jpg.7b96e4558e0fe0fce335f40b4e0505f5.jpgIMG_20230505_152353.thumb.jpg.03fb2d74fb1e7da5b4da2f016280dfd3.jpgIMG_20230505_114841.thumb.jpg.8de6c71764aa9147e5728321a0955b93.jpgIMG_20230505_155424.thumb.jpg.f71b82ca196c7db574f9d331c93793a1.jpg

2) Στον ασντέ πήγα 2 τεύχη λούκυ λουκ ,αλλά ζωγράφισε μόνο στο καινούριο!IMG_20230506_112906.thumb.jpg.3860a3f58fdfd7b058b7121021c039f8.jpgο Ormston μου έκανε σχέδιο στο sketchbook που αγόρασα και το οποίο ήταν εκδοσης 2010 IMG_20230506_140238.thumb.jpg.9070539c72e6743c53f3ffc58ede9913.jpg ο Yoann σχεδιο μολύβι για 10 ευρώ σε Α4 ,δεν είχα δική του δουλειά για υπογραφή.

Ο Fenech έκανε δωρεάν σχέδιο σε όποιον αγόραζε κόμικ του ,είχε αρκετά στην Γαλλική γλώσσα ,τα οποία σχεδόν εξαντλήθηκαν στο τέλος του τριημέρουIMG_20230506_121731.thumb.jpg.aa0d68a2d4622ee5a5099da4c5f87d08.jpgIMG_20230506_113730.thumb.jpg.b3edee38193784a7b580635cdda2a23e.jpgIMG_20230506_113911.thumb.jpg.4a1a8b0a3f1ca2753aa5522bb5e46224.jpg και παρέλαβα τα 2 precommissions από την αστεράτη δικιά μας Βούλα Χατζοπούλου που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις εξωφυλλούδες που δουλεύουν σε τοπ εταιρίες της ΑμερικήςIMG_20230510_095405.thumb.jpg.5beb51ec336d272a18e90d821be3ba71.jpgIMG_20230510_095438.thumb.jpg.e09f790f1bfbd8662802a879471edcc3.jpg.

και μερικά άλλα στιγμιότυπα που κατέγραψα με το κινητό!

IMG_20230505_105553.thumb.jpg.83bd8b90e47a1c28fff9653236b74945.jpgIMG_20230505_114926.thumb.jpg.3375d3a07f66689690c29fc276c6d996.jpgIMG_20230505_154327.thumb.jpg.e63c078ffcd43b1d10d1c00cd960bb71.jpgIMG_20230506_144520.thumb.jpg.5178111ce91c581afcdf40c03bcddf60.jpgIMG_20230506_145752.thumb.jpg.c683dee8650f46a7fbe3c7621e310830.jpgIMG_20230506_152355.thumb.jpg.0296567a02dd57bacfabd73c5b841140.jpgIMG_20230506_165436.thumb.jpg.6099a534b9c97b492df4696c6570d630.jpgIMG_20230507_110324.thumb.jpg.bc276a6afdeac4bdcb3a43fbdcd1ca5a.jpgIMG_20230507_142926.thumb.jpg.5a736e045ee8d7983cb68ac9956f5c8f.jpgIMG_20230507_110335.thumb.jpg.7e962d1cc37a694fcd05b3c46e091607.jpg

 

IMG_20230505_152755.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

@ konni Γιατί δεν μου θύμισες να πάρω καρτούλα?

Επεξεργασία από ikarukani
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63362
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το σχέδιο της Thorogood για τον κατάλογο νομίζω ότι είναι μέσα από το βιβλίο της, δεν έκανε σχέδιο ειδικά για το κον. Παρεμπιπτόντως πολύ βαρύ το βιβλίο, δεν μπορώ να relate όπως θα έλεγε και η ίδια.

Επίσης λίγο περίεργο μου φαίνεται το δεύτερο μόλις βιβλίο της να είναι αυτοβιογραφία :tik:

 

Και σε εμένα το ίδιο σχέδιο έκανε, εγώ της το ζήτησα σε αυτή τη σελίδα γιατί το είχα δει στο ίντερνετ. Αλλά έπρεπε να γράψει το όνομα σου πάνω πανω!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2806
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

12 ώρες πριν, ikarukani είπε:

@ konni Γιατί δεν μου θύμισες να πάρω καρτούλα?

Δεν το ξέχασα αλλά είχαν τελειώσει όταν πήρες τα σχέδια,δεν υπήρχε τίποτα στο τραπέζι 

 

 

 

10 ώρες πριν, tik είπε:

Το σχέδιο της Thorogood για τον κατάλογο νομίζω ότι είναι μέσα από το βιβλίο της, δεν έκανε σχέδιο ειδικά για το κον. Παρεμπιπτόντως πολύ βαρύ το βιβλίο, δεν μπορώ να relate όπως θα έλεγε και η ίδια.

Επίσης λίγο περίεργο μου φαίνεται το δεύτερο μόλις βιβλίο της να είναι αυτοβιογραφία :tik:

 

Και σε εμένα το ίδιο σχέδιο έκανε, εγώ της το ζήτησα σε αυτή τη σελίδα γιατί το είχα δει στο ίντερνετ. Αλλά έπρεπε να γράψει το όνομα σου πάνω πανω!

 

 

Περιγράφει όπως λέει μέσα, διάστημα έξι μηνών ως προσπάθεια φαντάζομαι αυτοιασης , γιατί δεν το τελείωσα ακόμα. Σχεδίαζε δε, σελίδες από το επόμενο πρότζεκτ κόμικ μπροστά μου και δεν είχε χρόνο για κομμισσιον αλλά για γρήγορα σκετσάκια γιατί την κυνηγούσε το ντεντλαιν όπως μου εκμυστηρεύτηκε .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6225
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4249 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αν κι έχει περάσει μία εβδομάδα ας γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου...

Καταρχήν 

Η ζωή μου ΠΡΙΝ  το Comic Con 7

20230509_063301.thumb.jpg.dcef90dcba8bd9b3561bc35b76648a79.jpg

Η ζωή μου ΜΕΤΑ  το Comic Con 7 

20230509_063746.thumb.jpg.85fbf54ae8d849e4616473211fea781b.jpg

Χάρη στον φίλτατο @ tik  επιτέλους ,μετά από παραπάνω από δέκα χρόνια, έκλεισε αυτή η παραφωνία στην βιβλιοθήκη μου!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και χρωστάω και κέρασμα καφέ ,γιατί δυστυχώς δεν βρεθήκαμε από κοντά!

Αυτό δυστυχώς ήταν το μόνο αρνητικό του Con γιατί παρόλο που υπολόγιζα να έρθω Σάββατο ,τελικά ήρθα Κυριακή για λίγες ώρες και δεν είχα την ευκαιρία να δω από κοντά @ JohnnyMZ @ tik  και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις!

Ήρθα μετά τις 11 και αφού είδα ότι ο Casty δεν είχε έρθει ακόμη πήγα στον Αchde ,όπου έπεσα πάνω στον  @ christs  που μόλις είχε πάρει το σκίτσο και ήταν πολύ στεναχωρημένος με το commission του!Εγώ είδα τον "Λούκυ πάνω στον Ντόλη να καλπάζει' και μου άρεσε πολύ αλλά αφού δεν ικανοποίησε τον @ christs ...

Καθώς περίμενα για υπογραφή, ήρθε μία κυρία εθελόντρια-γιατρός και πήρε με το έτσι θέλω την σειρά μας και στην συνέχεια μια άλλη κυρία που "βιαζόταν" και ήθελε μόνο μια υπογραφή αλλά τελικά πήρε δύο σχέδια χωρίς καμία ντροπή!Εγώ λοξοκοιτούσα προς Casty κι αφού έβλεπα ότι δεν έρχονταν δεν στεναχωριόμουν αλλά καλό είναι να σεβόμαστε και τους άλλους!

Αφού τέλειωσα με τον Αchde πήγα επιτέλους στον Casty και εκεί ήταν πάλι ο @ christs  o @ PhantomDuck  που περίμεναν στην σειρά τους αλλά και η μαντέψτε ποια ,η εθελόντρια-γιατρός που βιαζόταν ...΄ενώ πέρασαν και μιλήσαμε λίγο και @ konni  @ ikarukani .

Περιττό να πω ότι χάρηκα πάρα πολύ που συνάντησα από κοντά τον για μένα καλύτερο καλλιτέχνη, μετά τον Don, της Disney!

Με την βοήθεια του @ JohnnyMZ  είχα κάνει μία commission πέρυσι, έτσι το μόνο που με ενδιέφερε ήταν να τον συναντήσω και να πούμε δύο κουβέντες!

Ήταν πολύ ευγενικός και φιλικός και λίγο αγχωμένος με τον κόσμο που δεν σταματούσε να του ζητάει σκίτσα!Του είπα ότι είμαι φίλος του @ JohnnyMZ  και του έδειξα το σκίτσο που μου είχε κάνει και αμέσως φωτίστηκε το πρόσωπό του από χαρά ,γιατί όπως μου είπε, είχε πραγματικά απολαύσει και το έδειχνε ως δείγμα της δουλειάς του!

Για υπογραφή του πήγα λίγα ελληνικά και αυτούς τους δύο ιταλικούς τόμους 

20230509_064809.thumb.jpg.6cb1b8e51a438866a101033267e2c9b6.jpg

και πάλι χάρηκε γιατί είναι πολύ όμορφοι και μεγάλοι και αυτή την στιγμή εξαντλημένοι!Μου είπε ότι τώρα κυκλοφορεί μια σειρά με μικρότερο μέγεθος μάλλον η DISNEY D'AUTORE και πιο ακριβοί από τους δικούς μου που  είχαν cover price 9,9 και 15,9

Του ζήτησα έναν Μίκυ και τον Ατομίνο 

20230509_064724.thumb.jpg.9c53c8a6067143eab10cc9ad8bbf4238.jpg

που όπως μου είπε παρόλο  και που και  γι' αυτόν είναι αγαπημένος του και χάρηκε που του έδωσαν άδεια να χρησιμοποιήσει τον χαρακτήρα στις ιστορίες του ,δεν είναι αρκετά δημοφιλής με ότι σημαίνει αυτό!Βγήκαμε φωτο ,ξέχασα από την χαρά μου και τα ελληνικά κόμικς (ευτυχώς  ένα παιδάκι με ειδοποίησε) και πήγα και δίπλα για μια υπογραφή στην M.Frarre.

Επόμενος στόχος ήταν ο Dean Orrmston που του πήγα δύο τόμους Black Hammer

Ο Dean ήταν λίγο κλειστός στην αρχή ,αλλά αρχίσαμε την κουβέντα και μου φάνηκε πολύ φιλικός και συμπαθής.Μου έκανε έναν πολύ όμορφο Colonel Weird  ενώ είδα για λίγο και τον @ The_Sandman  

20230509_065132.thumb.jpg.0224b0dc74db94e9361ab7157be9eb7b.jpg

 

Μετά είχα λίγο χρόνο να κάνω μια βόλτα στο χώρο ,να πάρω μια βαβούρα και ένα μίκυ μάους από τον @ Han Solo  για ένα φίλο (τις μοναδικές μου αγορές) και να πάω στον Yoann για μια commission και ένα σκίτσο στο SPIROU and FANTASIO  της Cinebook!

20230509_064856.thumb.jpg.b7f95be46e9f43e2c9df5067d0fe0cc9.jpg

Και κάπως έτσι τέλειωσε ο χρόνος μου  και δυστυχώς έπρεπε να φύγω!

Να μην ξεχάσω  και το original art από τον @ tik  

 

20230507_150349.thumb.jpg.9a155f6b368e6c3a51a68d8c3abe8280.jpg

Ελπίζω του χρόνου να είναι καλύτερα!

Υ.Γ προς cosplayers

 

20230507_151712.thumb.jpg.8d6334cfbc722e5dbf14f6f2f2636acd.jpg  ελπίζω να ήταν προσεκτικοί γιατί με τόσα αλυσοπρίονα υπήρχε κίνδυνος εργατικού ατυχήματος κι όχι τίποτα άλλο η εθελόντρια-γιατρός είχε αλλού το νου της...:lol:

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2806
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Αυτή η εθελόντρια μας την έκανε και εμάς την δουλειά. Εμπαινε γεμάτη αγένεια συνεχώς μπροστά μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 hours ago, guskoin said:

Μου είπε ότι τώρα κυκλοφορεί μια σειρά με μικρότερο μέγεθος μάλλον η DISNEY D'AUTORE 

 

Μάλλον την Thriller Collection εννοούσε.

 

Topolino e la Marea dei Secoli 1 Le Più Belle Storie di Casty 2

Επεξεργασία από doom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ελπίζω να ακούσατε τον θείο Νίκο, να πήρατε το κόμικ της Thorogood και να τσιμπήσατε υπογραφές. 5 υποψηφιότητες στα φετινά Eisner.


Best Graphic Memoir - It’s Lonely at the Centre of the Earth: An Auto-Bio-Graphic-Novel, by Zoe Thorogood (Image)
Best Adaptation from Another Medium - Rain by Joe Hill, adapted by David M. Booher and Zoe Thorogood (Syzygy/Image)
Best Writer/Artist - Zoe Thorogood, It’s Lonely at the Centre of the Earth (Image)
Best Painter/Multimedia Artist (interior art) - Zoe Thorogood, Rain (Syzygy/Image)
Best Cover Artist (for multiple covers) - Zoe Thorogood, Joe Hill’s Rain (Syzygy/Image)

δεν περιγράφω άλλο :) 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.