Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ DISNEY: ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2293 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο σωστός συλλέκτης δεν ανοίγει (και φυσικά δεν διαβάζει) ποτέ τα κόμικς που αγοράζει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 868
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

54 λεπτά πριν, doom είπε:

Ο σωστός συλλέκτης δεν ανοίγει (και φυσικά δεν διαβάζει) ποτέ τα κόμικς που αγοράζει!

Και είναι επαγγελματίας στην άμεση ζελατινοποιηση του τεύχους...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Διάβασα τη νέα τετράδα τόμων( μετά από καιρό η αλήθεια είναι) και η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα! Το επίπεδο των ιστοριών εννοείται ότι είναι υψηλότατο, καθώς ο Σκάρπα βρίσκεται στο απόγειό του, αλλά είχαμε δύο τόμους αποκλειστικά αφιερωμένους στην "Ιστορία και δόξα της δυναστείας των Ντακ" , η οποία ναι μεν είναι εκπληκτική ιστορία, αλλά προσωπικά, έχω τον τόμο των Μεγάλων Σήριαλ( ο οποίος μάλιστα δεν είναι δύσκολο να βρεθεί), ενώ είχα αρχίσει κάποτε να ψάχνω και τεύχη Μίκυ Μάους που δημοσιεύτηκε( στα 1344- 1351). Επίσης, στον τέταρτο τόμο, είχαμε και μία ιστορία του Φάντομ, η οποία επίσης είχε δημοσιευθεί στα Μεγάλα Σήριαλ. Οπότε, όπως καταλαβαίνετε, διαβάσαμε ουσιαστικά κάτι λιγότερο από δύο τόμους, σίγουρα όχι κάτι ευχάριστο όταν σου τους δίνουν με το σταγονόμετρο! Ενώ δηλαδή, λάτρεψα το περιεχόμενο, θα επιθυμούσα περισσότερους, ενώ θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο το σπάσιμο του ήδη μικρού πακέτου των τεσσάρων τόμων σε δύο δόσεις! Ποιος ξέρει γιατί συνέβη αυτό; Τέλος πάντων, ελπίζω να συνεχίσει κανονικά η σειρά το καλοκαίρι, μιας που τώρα αναμένονται εξαίσιες ιστορίες των δεκαετιών του '70 και του '80. Επίσης, η κάθε δεκαετία είναι περίπου είκοσι τόμοι. Αν κάθε καλοκαίρι υπολογίσουμε ότι κυκλοφορούν εφτά με δέκα τόμοι, τότε το καλοκαίρι του 2026, θα έχουμε τελειώσει με τη δεκαετία του '70 και θα μπαίνουμε στου '80. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36809
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  34
  • Reputation:   321
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Διάβασα τη νέα τετράδα τόμων( μετά από καιρό η αλήθεια είναι) και η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα! Το επίπεδο των ιστοριών εννοείται ότι είναι υψηλότατο, καθώς ο Σκάρπα βρίσκεται στο απόγειό του, αλλά είχαμε δύο τόμους αποκλειστικά αφιερωμένους στην "Ιστορία και δόξα της δυναστείας των Ντακ" , η οποία ναι μεν είναι εκπληκτική ιστορία, αλλά προσωπικά, έχω τον τόμο των Μεγάλων Σήριαλ( ο οποίος μάλιστα δεν είναι δύσκολο να βρεθεί), ενώ είχα αρχίσει κάποτε να ψάχνω και τεύχη Μίκυ Μάους που δημοσιεύτηκε( στα 1344- 1351). Επίσης, στον τέταρτο τόμο, είχαμε και μία ιστορία του Φάντομ, η οποία επίσης είχε δημοσιευθεί στα Μεγάλα Σήριαλ. Οπότε, όπως καταλαβαίνετε, διαβάσαμε ουσιαστικά κάτι λιγότερο από δύο τόμους, σίγουρα όχι κάτι ευχάριστο όταν σου τους δίνουν με το σταγονόμετρο! Ενώ δηλαδή, λάτρεψα το περιεχόμενο, θα επιθυμούσα περισσότερους, ενώ θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο το σπάσιμο του ήδη μικρού πακέτου των τεσσάρων τόμων σε δύο δόσεις! Ποιος ξέρει γιατί συνέβη αυτό; Τέλος πάντων, ελπίζω να συνεχίσει κανονικά η σειρά το καλοκαίρι, μιας που τώρα αναμένονται εξαίσιες ιστορίες των δεκαετιών του '70 και του '80. Επίσης, η κάθε δεκαετία είναι περίπου είκοσι τόμοι. Αν κάθε καλοκαίρι υπολογίσουμε ότι κυκλοφορούν εφτά με δέκα τόμοι, τότε το καλοκαίρι του 2026, θα έχουμε τελειώσει με τη δεκαετία του '70 και θα μπαίνουμε στου '80. :beer:

Με τέτοιο ρυθμό βλέπω τα δισέγγονά μας να ολοκληρώνουν τη συλλογή...:boom:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33240
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   76
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2086 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

On 1/26/2023 at 12:28 PM, ManaLeak13 said:

Στο Metabook ειναι τρις χειροτερα τα πραγματα.Ασε που δεν μπορεις να δεις και φωτογραφιες.

Το Marketplace επισης δεν αξιζει γιατι πολλοι ανεβαζουν αγγελιες χωρις τιμη, για να ψαρευουν τιμες απο τους ενδιαφερομενους.

 

Το Vendora απο την αλλη σου προσφερει αξιοπιστια αγορων και σαν πωλητης και σαν αγοραστης. Εγγυημενη συναλλαγη και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Οτι ειναι πανακριβο, το προσπερνας.

 

Metabook πολύ ανώτερο κατά τη γνώμη μου. Φωτογραφίες ανεβάζουν κάποιοι και μπορείς να ζητήσεις και έξτρα από τον πωλητή - όσες φορές έχω ζητήσει μου ανέβασαν. Το καλύτερο από όλα είναι ότι έχει μία οργάνωση, δηλαδή αν ψάχνεις ένα βιβλίο - κόμικ, μπορείς να δεις όλες τις αγγελίες για αυτό και να επιλέξεις. Γενικά είναι πολύ προσεγμένη η όλη διαδικασία με συγκεκριμένα βήματα: Αγορά - Τσεκάρισμα Διαθεσιμότητας - Πληρωμή - Επιβεβαίωση Πληρωμής - Αποστολή - Επιβεβαίωση Παραλαβής - Αξιολόγηση. Επίσης έχεις τη δυνατότητα wishlist και ενημέρωσης με το που ανέβει σχετική αγγελία. Έχω αγοράσει 25-30 φορές και όλα πήγαν άψογα. Μόνο σε μία περίπτωση μου την έκανε ένας που έστειλε ένα Τεν Τεν στα Αγγλικά και δεν απάντησε ποτέ για επιστροφή ή refund κτλ, ούτε μπορούν να κάνουν κάτι και οι διαχειριστές.

 

Έχω ψωνίσει και συνεχίζω να ψωνίζω από Vendora, αλλά τώρα τελευταία πουσάρουν υπερβολικά πολύ τις αγορές "μέσω Vendora" για ευνόητους λόγους, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να συνεννοηθείς με τον πωλητή για μία απλή κατάθεση: Σου στέλνουν iban και το chat το κρύβει αυτόματα, ενώ παντού βγαίνουν warnings "Μην κάνετε καταθέσεις, επιλέξτε αγορά μέσω Vendora κτλ", λες και είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω, εκτός από τα μεταφορικά, έξτρα 3-4 ευρώ "εγγύηση" για μία απλή αγορά των 10-15 ευρώ. Και οι περισσότεροι πωλητές που έχω μιλήσει, προσπαθούν να το αποφύγουν όλο αυτό και προσπαθούν να επικοινωνήσουν μέσω τηλεφώνου και viber.

 

Marketplace είναι πολύ πιο φλου η φάση και μεγαλύτερο το ρίσκο, αλλά με λίγη καλή πίστη και καλό τσεκάρισμα προφίλ και επικοινωνίας με τον πωλητή, μπορείς να βρεις πολύ πράμα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13778
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

43 λεπτά πριν, antonakiscamp είπε:

 

Metabook πολύ ανώτερο κατά τη γνώμη μου. Φωτογραφίες ανεβάζουν κάποιοι και μπορείς να ζητήσεις και έξτρα από τον πωλητή - όσες φορές έχω ζητήσει μου ανέβασαν. Το καλύτερο από όλα είναι ότι έχει μία οργάνωση, δηλαδή αν ψάχνεις ένα βιβλίο - κόμικ, μπορείς να δεις όλες τις αγγελίες για αυτό και να επιλέξεις. Γενικά είναι πολύ προσεγμένη η όλη διαδικασία με συγκεκριμένα βήματα: Αγορά - Τσεκάρισμα Διαθεσιμότητας - Πληρωμή - Επιβεβαίωση Πληρωμής - Αποστολή - Επιβεβαίωση Παραλαβής - Αξιολόγηση. Επίσης έχεις τη δυνατότητα wishlist και ενημέρωσης με το που ανέβει σχετική αγγελία. Έχω αγοράσει 25-30 φορές και όλα πήγαν άψογα. Μόνο σε μία περίπτωση μου την έκανε ένας που έστειλε ένα Τεν Τεν στα Αγγλικά και δεν απάντησε ποτέ για επιστροφή ή refund κτλ, ούτε μπορούν να κάνουν κάτι και οι διαχειριστές.

 

Έχω ψωνίσει και συνεχίζω να ψωνίζω από Vendora, αλλά τώρα τελευταία πουσάρουν υπερβολικά πολύ τις αγορές "μέσω Vendora" για ευνόητους λόγους, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να συνεννοηθείς με τον πωλητή για μία απλή κατάθεση: Σου στέλνουν iban και το chat το κρύβει αυτόματα, ενώ παντού βγαίνουν warnings "Μην κάνετε καταθέσεις, επιλέξτε αγορά μέσω Vendora κτλ", λες και είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω, εκτός από τα μεταφορικά, έξτρα 3-4 ευρώ "εγγύηση" για μία απλή αγορά των 10-15 ευρώ. Και οι περισσότεροι πωλητές που έχω μιλήσει, προσπαθούν να το αποφύγουν όλο αυτό και προσπαθούν να επικοινωνήσουν μέσω τηλεφώνου και viber.

 

Marketplace είναι πολύ πιο φλου η φάση και μεγαλύτερο το ρίσκο, αλλά με λίγη καλή πίστη και καλό τσεκάρισμα προφίλ και επικοινωνίας με τον πωλητή, μπορείς να βρεις πολύ πράμα.

 

 

Kαι οι 2 πλατφορμες ζητανε προμηθεια. Και οι 2 σου εχουν αναλυτικα τα βηματα απο την αποστολη μεχρι την παραλαβη.Και στα 2 μπορεις να συννενοηθεις με τον πωλητη για εξτρα φωτογραφιες. Και οι 2 σε ενημερωνουν με mail για τις αποθηκευμενες αναζητησεις σου.

 

Γιατι εχω ριξει ακυρο στο Metabook :

1) Οι φωτογραφιες ειναι μικρες ή θωλες και τις περισσοτερες φορες ανυπαρκτες

2) Στην αναζητηση σου βγαζει τευχη που εχουν ηδη πουληθει (κανενας λογος υπαρξης) χωρις καν την τιμη που πουληθηκαν (επισης κανενας λογος υπαρξης)

3) Δεν υπαρχει στην αναζητηση αγγελιων η επιλογη "πιο προσφατες" ωστε να μην χανεσαι γιαυτο που ψαχνεις

4) Η προμηθεια που σου ζηταει ειναι αγνωστη , ενω στο Vendora στην αναγραφει κατω απο τα μεταφορικα

5) Δεν εχει app στο κινητο

6) Δεν υπαρχει επιλογη "προσφοράς" , το λεγομενο παζαρι

7) Δεν μπορεις να κανεις αναφορα αγγελιας ή πωλητη στους διαχειριστες

8) Oι περιγραφες περι καταστασεων ειναι γελοιες, οι περισσοτεροι κινουνται με σκοπο την εξαπατηση και οι φωτογραφιες δεν αντιπροσωπευουν το προϊον που παρουσιαζουν οτι πουλανε.Στο Vendora βλεπεις ξεκαθαρα (συνηθως) τι πας να αγορασεις και δεν βαζουν φωτογραφια απο το google. Αν το κανουν τους αναφερεις και τρωνε διαγραφη

9) Απαρχαιωμενη ιστοσελιδα λες και ειμαστε στις αρχες του 2000

10) Ολα τα τευχη πωλουνται μεμονομενα ,δεν υπαρχουν πακετα ή προσφορες ή συλλογες

 

 

 

Να γραψω κιαλλα; Νομιζω ξεκαθαρα,δεν το βλεπουν καν το Vendora.Καπου να αχνοφενεται σαν μια κουκιδα στο τερμα βαθος.

Αυτο ξερω, αυτο εμπιστευομαι, εκει εχω το προφιλ μου και τις κριτικες μου. Το metabook ειναι σαν να μην υπαρχει για μενα. Ναι με ενοχλουν και εμενα οι εγγυημενες συναλλαγες αλλά προτιθεμαι να πληρωσω το κατι παραπανω αν βρω αυτο που ψαχνω στην τιμη που θελω. Δεσμευση αποστολης σε 2 μερες, ουτε παρακαλητα ποτε θα μου το στειλεις, ουτε "ωχ πεταξα την αποδειξη με το CP απ τα ΕΛΤΑ" !

 

Αν απο ολα αυτα που εγραψα συνεχιζεις να πιστευεις οτι το Metabook ειναι ανωτερο, οκ, δικαιωμα σου.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 30/1/2023 στο 1:49 ΠΜ, ManaLeak13 είπε:

 

Kαι οι 2 πλατφορμες ζητανε προμηθεια. Και οι 2 σου εχουν αναλυτικα τα βηματα απο την αποστολη μεχρι την παραλαβη.Και στα 2 μπορεις να συννενοηθεις με τον πωλητη για εξτρα φωτογραφιες. Και οι 2 σε ενημερωνουν με mail για τις αποθηκευμενες αναζητησεις σου.

 

Γιατι εχω ριξει ακυρο στο Metabook :

1) Οι φωτογραφιες ειναι μικρες ή θωλες και τις περισσοτερες φορες ανυπαρκτες

2) Στην αναζητηση σου βγαζει τευχη που εχουν ηδη πουληθει (κανενας λογος υπαρξης) χωρις καν την τιμη που πουληθηκαν (επισης κανενας λογος υπαρξης)

3) Δεν υπαρχει στην αναζητηση αγγελιων η επιλογη "πιο προσφατες" ωστε να μην χανεσαι γιαυτο που ψαχνεις

4) Η προμηθεια που σου ζηταει ειναι αγνωστη , ενω στο Vendora στην αναγραφει κατω απο τα μεταφορικα.

5) Δεν εχει app στο κινητο

6) Δεν υπαρχει επιλογη "προσφοράς" , το λεγομενο παζαρι

7) Δεν μπορεις να κανεις αναφορα αγγελιας ή πωλητη στους διαχειριστες

8) Oι περιγραφες περι καταστασεων ειναι γελοιες, οι περισσοτεροι κινουνται με σκοπο την εξαπατηση και οι φωτογραφιες δεν αντιπροσωπευουν το προϊον που παρουσιαζουν οτι πουλανε.Στο Vendora βλεπεις ξεκαθαρα (συνηθως) τι πας να αγορασεις και δεν βαζουν φωτογραφια απο το google. Αν το κανουν τους αναφερεις και τρωνε διαγραφη

9) Απαρχαιωμενη ιστοσελιδα λες και ειμαστε στις αρχες του 2000

10) Ολα τα τευχη πωλουνται μεμονομενα ,δεν υπαρχουν πακετα ή προσφορες ή συλλογες

 

 

 

Να γραψω κιαλλα; Νομιζω ξεκαθαρα,δεν το βλεπουν καν το Vendora.Καπου να αχνοφενεται σαν μια κουκιδα στο τερμα βαθος.

Αυτο ξερω, αυτο εμπιστευομαι, εκει εχω το προφιλ μου και τις κριτικες μου. Το metabook ειναι σαν να μην υπαρχει για μενα. Ναι με ενοχλουν και εμενα οι εγγυημενες συναλλαγες αλλά προτιθεμαι να πληρωσω το κατι παραπανω αν βρω αυτο που ψαχνω στην τιμη που θελω. Δεσμευση αποστολης σε 2 μερες, ουτε παρακαλητα ποτε θα μου το στειλεις, ουτε "ωχ πεταξα την αποδειξη με το CP απ τα ΕΛΤΑ" !

 

Αν απο ολα αυτα που εγραψα συνεχιζεις να πιστευεις οτι το Metabook ειναι ανωτερο, οκ, δικαιωμα σου.

 

Το αδικείς το μεταβοοκ. Μην ξεχνάς ότι είναι κυρίως για πώληση βιβλίων.

Για τις φωτογραφίες έχεις δίκιο, πολλές φορές δεν υπάρχουν. Εκεί εμπιστεύεσαι την περιγραφή και τις αξιολογήσεις του πωλητή. Στην συναλλαγή από κοντά, ελέγχεις και αν δεν σου αρέσει δεν το παίρνεις.

Τα κόμικ ή βιβλία που έχουν πουληθεί έχουν λόγο ύπαρξης να εμφανίζονται γιατί μπορείς έτσι να τα αποθηκεύσεις σε λίστες και όταν εμφανιστεί αγγελία να ειδοποιηθείς.

Υπάρχει η επιλογή πιο πρόσφατα.

Η προμήθεια όταν δημιουργείς αγγελία πώλησης είναι γνωστή και στην βγάζει όταν βάζεις τιμή πώλησης. Και αν θέλεις κάνεις παζάρι κατά την συναλλαγή από κοντά ή πιο πριν με μηνύματα και ο πωλητής σου κάνει έκπτωση. Μειώνεται και η προμήθεια.

Το app δεν χρειάζεται. Εγώ πάντα από το κινητό μπαίνω χωρίς app. Όχι μόνο στο μεταβοοκ αλλά και γενικά.

Κουμπί αναφοράς δεν υπάρχει, όμως μπορείς να αξιολογήσεις αρνητικά και να αφήσεις ορατό σχόλιο για τον πωλητή, το οποίο είναι δημόσιο. Στο βεντορα ούτε καν. Επίσης μπορείς να τον αναφέρεις και μέσω email.

Για τις καταστάσεις ισχύει ότι έγραψα στην 2η πρόταση.

Σαν ιστοσελίδα όντως θέλει μια αναβάθμιση, όχι ότι είναι και χάλια όμως. 

Είναι κυρίως για βιβλία για αυτό δεν έχει επιλογή για συλλογές, εκτός από εγκυκλοπαίδειες..

 

Καμία σχέση το μεταβοοκ με το βεντορα ως πλατφορμες. Το καθένα είναι σχεδιασμένο για άλλα πράγματα.

 

Έχω επαναφέρει το αντίστοιχο θέμα, κοιτάξτε στις νέες απαντήσεις. Να μην το συνεχίσουμε εδώ γιατί χαλάμε το νήμα.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33240
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   76
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2086 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

On 1/30/2023 at 1:49 AM, ManaLeak13 said:

 

Kαι οι 2 πλατφορμες ζητανε προμηθεια. Και οι 2 σου εχουν αναλυτικα τα βηματα απο την αποστολη μεχρι την παραλαβη.Και στα 2 μπορεις να συννενοηθεις με τον πωλητη για εξτρα φωτογραφιες. Και οι 2 σε ενημερωνουν με mail για τις αποθηκευμενες αναζητησεις σου.

 

Γιατι εχω ριξει ακυρο στο Metabook :

1) Οι φωτογραφιες ειναι μικρες ή θωλες και τις περισσοτερες φορες ανυπαρκτες

2) Στην αναζητηση σου βγαζει τευχη που εχουν ηδη πουληθει (κανενας λογος υπαρξης) χωρις καν την τιμη που πουληθηκαν (επισης κανενας λογος υπαρξης)

3) Δεν υπαρχει στην αναζητηση αγγελιων η επιλογη "πιο προσφατες" ωστε να μην χανεσαι γιαυτο που ψαχνεις

4) Η προμηθεια που σου ζηταει ειναι αγνωστη , ενω στο Vendora στην αναγραφει κατω απο τα μεταφορικα

5) Δεν εχει app στο κινητο

6) Δεν υπαρχει επιλογη "προσφοράς" , το λεγομενο παζαρι

7) Δεν μπορεις να κανεις αναφορα αγγελιας ή πωλητη στους διαχειριστες

8) Oι περιγραφες περι καταστασεων ειναι γελοιες, οι περισσοτεροι κινουνται με σκοπο την εξαπατηση και οι φωτογραφιες δεν αντιπροσωπευουν το προϊον που παρουσιαζουν οτι πουλανε.Στο Vendora βλεπεις ξεκαθαρα (συνηθως) τι πας να αγορασεις και δεν βαζουν φωτογραφια απο το google. Αν το κανουν τους αναφερεις και τρωνε διαγραφη

9) Απαρχαιωμενη ιστοσελιδα λες και ειμαστε στις αρχες του 2000

10) Ολα τα τευχη πωλουνται μεμονομενα ,δεν υπαρχουν πακετα ή προσφορες ή συλλογες

 

 

 

Να γραψω κιαλλα; Νομιζω ξεκαθαρα,δεν το βλεπουν καν το Vendora.Καπου να αχνοφενεται σαν μια κουκιδα στο τερμα βαθος.

Αυτο ξερω, αυτο εμπιστευομαι, εκει εχω το προφιλ μου και τις κριτικες μου. Το metabook ειναι σαν να μην υπαρχει για μενα. Ναι με ενοχλουν και εμενα οι εγγυημενες συναλλαγες αλλά προτιθεμαι να πληρωσω το κατι παραπανω αν βρω αυτο που ψαχνω στην τιμη που θελω. Δεσμευση αποστολης σε 2 μερες, ουτε παρακαλητα ποτε θα μου το στειλεις, ουτε "ωχ πεταξα την αποδειξη με το CP απ τα ΕΛΤΑ" !

 

Αν απο ολα αυτα που εγραψα συνεχιζεις να πιστευεις οτι το Metabook ειναι ανωτερο, οκ, δικαιωμα σου.

 

 

Να χαλαρώσουμε λίγο. Εγώ δεν είμαι συνήγορος του Metabook και σκοπός της κουβέντας δεν είναι να αλλάξω εγώ ή εσύ γνώμη, αλλά να ενημερώνεται κάποιος που διαβάζει αυτό το φόρουμ χωρίς ανακρίβειες και γενικεύσεις. Το ότι είσαι όμως τόσο ένθερμος "Vendorικός" μηδενίζοντας ένα άλλο εξαιρετικό website, είναι από μόνο του προβληματικό και αφοριστικό. Εγώ απάντησα στο λάθος που έγραψες "Ασε που δεν μπορεις να δεις και φωτογραφιες" πολύ συγκεκριμένα με βάση τις δικές μου εμπειρίες.

 

Όσο για τα "επιχειρήματα" που αναφέρεις, τα περισσότερα δεν στέκουν και τα άλλα μισά είναι θέματα προτίμησης ή θέματα που έγκεινται στον εκάστοτε πωλητή.

 

Εξηγώ:

 

- Το ότι εμφανίζονται στην αναζήτηση βιβλία που έχουν πουληθεί, έχει έναν σκοπό, Το ότι μπορείς να το βάλεις στη wishlist. Wishlist το Vendora δεν έχει, έχει αποθήκευση αναζήτησης το οποίο είναι και λίγο θέμα τύχης. Αν αποθηκεύσω την αναζήτηση "Carl Barks", δεν θα με ειδοποιήσει για την αγγελία "Καρλ Μπαρκς". Οπότε συνήθως πρέπει να αποθηκεύσω πολλές αναζητήσεις για να πετύχω κάτι. Είναι πολύ πιο πολύπλοκο. Το μόνο καλό είναι ότι μπορείς να αποθηκεύσεις μία αναζήτηση για κάτι που δεν έχει ανέβει ποτέ, σε αντίθετη με το metabook.

 

- Συλλογές υπάρχουν, απλώς λόγω της φύσης του site, οι περισσότεροι πουλάνε μεμονωμένα.

 

- Υπάρχει κανονικότατη ταξινόμηση με τα πιο πρόσφατα αν ψάχνεις γενικά. Και αν ψάχνεις συγκεκριμένα, μπαίνεις, αναζητάς ένα βιβλίο, το βρίσκεις και βλέπεις μία λίστα με όλες τις αγγελίες από το φθηνότερο στο ακριβότερο. Ό,τι καλύτερο δηλαδή για να κάνεις γρήγορα αυτό που θες.

 

- Σκοπός είναι η βασική φωτογραφία να είναι καθαρό εξώφυλλο για να λειτουργεί ως πρότυπο στις αναζητήσεις. Σαν να ψάχνεις σε store. Από εκεί και πέρα είναι θέμα του κάθε πωλητή αν θα ανεβάσει τις έξτρα "δικές του". Και ξαναλέω, όσες φορές ζήτησα έξτρα φωτογραφίες μου ανέβασαν κανονικά όλοι.

 

- Προμήθεια για τον αγοραστή δεν υπάρχει και τις περισσότερες φορές ξέρεις από πριν τα μεταφορικά, τις συνεργαζόμενες τράπεζες, αν έχει Paypal και το ποσό που πρέπει να συμπληρώσεις για δωρεάν μεταφορικά από έναν πωλητή. Βάζεις δηλαδή βιβλία στο καλάθι και έπειτα επιλέγεις τρόπο αποστολής. Σαφώς ανώτερη εμπειρία αγοράς που παραπέμπει περισσότερο σε οργανωμένο μαγαζί παρά σε παζάρι.

 

- Αυτό που λες "οι περισσοτεροι κινουνται με σκοπο την εξαπατηση", επίσης πολύ γενικευμένο. Υπάρχουν οι αξιολογήσεις και η δική μου εμπειρία λέει 29/30 άριστες συναλλαγές. Πονηροί σίγουρα θα υπάρχουν, όπως υπάρχουν και στο Vendora και παντού.

 

- Πίστεψέ με, η σελίδα του Vendora φαίνεται πολύ πιο "απαρχαιωμένη" σε κάποιον που ασχολείται. Απλώς έχεις μπερδέψει τον minimal σχεδιασμό με το "απαρχαιωμένο". Να ξέρεις ότι ο χρήσης προτιμάει ένα site γρήγορο που έχει πολύ λιγότερη φασαρία για τα μάτια, με πολύ πιο οργανωμένα μενού. Μπαίνεις και κάνεις πολύ πιο γρήγορα μία συγκεκριμένη δουλειά (αναζήτηση, αγορά, καταχώρηση), χωρίς να βομβαρδίζεται η οθόνη σου με μηνύματα "Κάντε αγορές μέσω Vendora και μπλα μπλα...". Ακόμα και στο chat με τον πωλητή βγαίνουν αυτόματα μηνύματα. Μιλάμε για τραγική εμπειρία χρήσης το Vendora. Και διαμαρτύρονται και οι πωλητές για αυτό. Με ένα απλό σκρολ στην αρχική σελίδα καταλαβαίνεις, ποιο site είναι πιο στυλάτο και σωστά δομημένο, και αυτό είναι το metabook.

 

- Για το app, τη δυνατότητα παζαρέματος και την αναφορά πωλητή, θα συμφωνήσω ότι λείπουν από το metabook και μακάρι να μπουν στο μέλλον.

 

Προσωπική γνώμη, και τα δύο site έχουν τα καλά και τα κακά τους, αλλά σε μία head to head σύγκριση για αγορά βιβλίων και κόμικ (μην ξεχνάμε και πού βρισκόμαστε :P ) το metabook είναι σαφώς ανώτερο και για τους πωλητές και για τους αγοραστές. Και αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό, αφού το site εξειδικεύεται ακριβώς σε αυτό. Έχει πολύ σαφή προσανατολισμό, καθαρό περιβάλλον χρήσης και μεγάλη γκάμα τευχών που μεγαλώνει συνεχώς από τους ίδιους τους χρήστες σαν βιβλιοθήκη. Έχει την οργάνωση ενός store, χωρίς όμως να σε αποκλείει από το να έρθεις σε επαφή με τον πωλητή, να ζητήσεις φωτογραφίες κτλ. Από το Vendora δεν έχω παράπονο, έχω αγοράσει άπειρα πράγματα και συνεχίζω να το χρησιμοποιώ, αλλά πιστεύω ότι αυτή η επιμονή τους με την "αγορά μέσω Vendora" έχει κουράσει πολύ κόσμο και δεν ξέρω αν θα τους βγει σε καλό στο τέλος...

 

@ Macchia nera  EDIT: Έχεις απόλυτο δίκιο και ζητάω συγγνώμη που παρασύρθηκε αλλού η συζήτηση. Σταματάει εδώ η κουβέντα αυτή από εμένα.

Επεξεργασία από antonakiscamp
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Βρε παιδιά, μην τσακώνεστε για το ποιο ηλεκτρονικό site αγορών αξίζει περισσότερο σε αυτό το θέμα! Εδώ, μαλώνουμε για το αν η Τζένυ είναι καλύτερη από τη Γκόλντυ, αν ο Λούλης θα έπρεπε να χαρακτηρίζεται σπαστικός ή αστείος και για τη μάχη των αιώνων, αν προτιμάμε τον συμπαθή πλην οξύθυμο παπιό ή τον καθ' όλα τέλειο πλην εκνευριστικό ποντικό! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Παιδια καλησπερα.Πολυ προσφατα ολοκληρωσα τη συλλογη απο τα τομακια του σκαρπα,ηθελα να ρωτησω,θα συνεχιστει η εκδοση τους απο την καθημερινη?Ευχαριστω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, kostas1969 είπε:

Παιδια καλησπερα.Πολυ προσφατα ολοκληρωσα τη συλλογη απο τα τομακια του σκαρπα,ηθελα να ρωτησω,θα συνεχιστει η εκδοση τους απο την καθημερινη?Ευχαριστω.

Καθημερινής θέλοντος και καιρου επιτρέποντος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Αχ εύχομαι να συνεχίσουν φίλε @ kostas1969 , καθώς τώρα ο Σκάρπα απογειώνεται! Είδαμε τα πρώτα αριστουργήματα της δεκαετίας του '50, περάσαμε στην, ομολογουμένως πιο αδιάφορη δεκαετία του '60, στην οποία να μεν δημοσιεύθηκαν διαμάντια, αλλά προσωπικά προτιμώ την προηγούμενη δεκαετία, ενώ τώρα θα έχουμε την ευκαιρία να διαβάσουμε σε μια υπέροχη έκδοση, σχετικά τακτοποιημένες και πλαισιωμένες από όμορφα άρθρα, άλλες σπουδαίες ιστορίες της δεκαετίας του '70. Έπειτα, πάλι τη δεκαετία του '80, έχουμε πολυσέλιδες κι απολαυστικές ιστορίες, αλλά είναι άλλου στυλ κι άλλης φιλοσοφίας. Τέλος, τη δεκαετία του '90 , πειραματίστηκε αρκετά και δημιούργησε ορισμένες, πραγματικά αριστουργηματικές περιπέτειες με τους αγαπημένους μας ήρωες! Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, υπάρχει ακόμη, πολύ κι ενδιαφέρον αδημοσίευτο υλικό!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ευχαριστω παιδια,ας το ελπισουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4248
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

16 ώρες πριν, kostas1969 είπε:

Παιδια καλησπερα.Πολυ προσφατα ολοκληρωσα τη συλλογη απο τα τομακια του σκαρπα,ηθελα να ρωτησω,θα συνεχιστει η εκδοση τους απο την καθημερινη?Ευχαριστω.

Κι εγώ πολύ πρόσφατα τα βρήκα όλα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  403
  • Reputation:   2198
  • Achievement Points:  444
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απ' ό,τι βλέπω η Δυναστεία δεν είναι γραμμένη ή σχεδιασμένη εξ ολοκλήρου απο τον Σκάρπα. Να υποθέσω περιέλαβαν όλο το έργο για λόγους ενότητας;
 

Σε κάποιον που αρέσκεται κυρίως στις ιστορίες του Μπαρκς, θα του προτείνατε να διαβάσει την Δυναστεία ή θα του φανεί πολύ παράξενη και απογοητευτική;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14142
  • Achievement Points:  2559
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

8 λεπτά πριν, lovcom είπε:

Απ' ό,τι βλέπω η Δυναστεία δεν είναι γραμμένη ή σχεδιασμένη εξ ολοκλήρου απο τον Σκάρπα. Να υποθέσω περιέλαβαν όλο το έργο για λόγους ενότητας;
 

Σε κάποιον που αρέσκεται κυρίως στις ιστορίες του Μπαρκς, θα του προτείνατε να διαβάσει την Δυναστεία ή θα του φανεί πολύ παράξενη και απογοητευτική;

Η Δυναστεία, κατά τη γνώμη μου, είναι πολύ δυνατή ιστορία και χρήζει ανάγνωσης, από έναν μελετητή των Disney κόμικς( όπως εσύ), καθώς αποτελεί, ένα μεγαλόπνοο έπος δώδεκα κεφαλαίων, στο οποίο παρακολουθούμε τους συμπαθείς μας ήρωες να μεταφέρονται σε διάφορες Εποχές, εννοείται καθε φορά με διαφορετική ταυτότητα. Ασφαλώς, δεν έχουν την αίγλη του Αμερικάνικου Disney των '50 κι '60, ωστόσο είναι πιστεύω όχι μόνο εξ' ίσου σημαντική, αλλά και διασκεδαστική. Τέλος, μόνο ιστορίες του Μπαρκς και η συγκεκριμένη έχουν δημιουργηθεί ξανά εξ' όσων γνωρίζω. Αυτό, κάτι σημαίνει για την επιρροή που άσκησε στους Ιταλούς δημιουργούς.:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

@ lovcom όπως τα λέει ο Θοδωρής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  403
  • Reputation:   2198
  • Achievement Points:  444
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ Θοδωρή για την απάντηση.

 

1 hour ago, Θοδωρής Καραπάνος said:

Τέλος, μόνο ιστορίες του Μπαρκς και η συγκεκριμένη έχουν δημιουργηθεί ξανά εξ' όσων γνωρίζω. Αυτό, κάτι σημαίνει για την επιρροή που άσκησε στους Ιταλούς δημιουργούς.

 

Εννοείς ότι μόνο οι ιστορίες του Μπαρκς και η Δυναστεία έχουν σχεδιαστεί εκ νέου απο άλλους δημιουργούς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32953
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πήρα από περιέργεια έναν τόμο Σκάρπα, πιο πολύ για να δω την έκδοση που έχει πάρει τόσες αρνητικές κριτικές.

Συγκεκριμένα πήρα τον 3ο τόμο ("Ο μύθος του Ιπτάμενου Σκωτσέζου").

 

Οι ιστορίες ήταν ok σε γενικές γραμμές, θα τα πω και πιο αναλυτικά στο αντίστοιχο θέμα.

Τώρα για την έκδοση, θεωρώ δικαιολογημένα υπάρχουν αρνητικά σχόλια.

Αν και να πω την αλήθεια την περίμενα χειρότερη βάση όσων είχα ακούσει και διαβάσει.

Πχ τα χρώματα και η εκτύπωση δεν ήταν άσχημα, δεδομένου του πολύ φθηνιάρικου χαρτιού που έχει χρησιμοποιηθεί (το οποίο θυμίζει χαρτί εφημερίδας).

Η μετάφραση και η επιμέλεια μια χαρά, η έλλειψη περιεχομένων σίγουρα αποτελεί μείον.

Από Βιβλιοθήκη Disney σαφώς είναι κατώτερη η έκδοση, αλλά γενικά τη θεωρώ απλώς μέτρια και όχι κακή :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27034
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το χαρτί θα δείξει αν αντέξει στο χρόνο παιδιά... Τώρα μια χαρά είναι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4856 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τους εστειλα ενα μηνυμα πριν καιρο, σημερα πηρα μια τυπικη απαντηση και βαζω κατω το κομματι που αφορα τους τομους Σκαρπα. 

Η μονη περιπτωση να ξερουμε τι θα γινει φετος ειναι αν και οταν βγουν νεες αδειες εκδοσης τομων που οι μερακληδες του φορουμ θα μας ενημερωσουν εγκαιρως. Δεν ειδα ακομα κατι. 

 

"Για νέες κυκλοφορίες Disney παρακαλώ μείνετε συντονισμένος, θα ανακοινωθούν νέα αμέσως μόλις υπάρχουν."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, cypavlos είπε:

Τους εστειλα ενα μηνυμα πριν καιρο, σημερα πηρα μια τυπικη απαντηση και βαζω κατω το κομματι που αφορα τους τομους Σκαρπα. 

Η μονη περιπτωση να ξερουμε τι θα γινει φετος ειναι αν και οταν βγουν νεες αδειες εκδοσης τομων που οι μερακληδες του φορουμ θα μας ενημερωσουν εγκαιρως. Δεν ειδα ακομα κατι. 

 

"Για νέες κυκλοφορίες Disney παρακαλώ μείνετε συντονισμένος, θα ανακοινωθούν νέα αμέσως μόλις υπάρχουν."

Δηλαδή σα να σου λένε. "Ο ουρανός είναι γαλάζιος και ο ήλιος βγαίνει από Ανατολάς"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4856 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καπως ετσι. 

Κοιτωντας την ιστοσελιδα τους και το ποσα ειδη εντυπων-ενθετων τυπωνουν και το πως διαφημιζουν αυτα, ειναι η ιδια διαφημιστικη νοοτροπια για ολα.

Περσι αν θυμαμαι καλα ειχαμε και αυτοματοποιημενη απαντηση οτι θα μας απαντησουν. Φετος ακομα και το "ρομποτ" πηγε για μπανιο.

:surf:

Μονον οι αδειες ειναι η μονη σιγουρη πληροφορια. 

 

:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4248
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ούτε ο Μαρινάκης το βλέπει για αυτό το καλοκαίρι

 

https://www.sport24.gr/football/notigcham-forest-psachnei-omada-o-skarpa-den-ypologizetai-gia-ti-nea-sezon.10119812.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

56 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Ούτε ο Μαρινάκης το βλέπει για αυτό το καλοκαίρι

 

https://www.sport24.gr/football/notigcham-forest-psachnei-omada-o-skarpa-den-ypologizetai-gia-ti-nea-sezon.10119812.html

Λες να τον παρει ο Αλαφούζος?:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95115
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  429
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις τώρα, Manitou είπε:

Λες να τον παρει ο Αλαφούζος?:lol:

 

Μου έκλεψες την ατάκα.  :lol:

 

Θα έλεγα "Ο Αλαφούζος δεν έχει τον Σκάρπα?". :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  564
  • Reputation:   3685
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  9
  • With Us For:  381 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Μάλλον φέτος πρέπει να τα ξεχάσουμε τα τομάκια :sad1:

 

 

Πριν από 1 ώρα, rolandofshire είπε:

Ούτε ο Μαρινάκης το βλέπει για αυτό το καλοκαίρι

 

https://www.sport24.gr/football/notigcham-forest-psachnei-omada-o-skarpa-den-ypologizetai-gia-ti-nea-sezon.10119812.html

Ο Σκάρπα;;:lol::lol:

 κάτι δεν μας λέει ο Μαρινάκης:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 ώρες πριν, Indian είπε:

 

Μου έκλεψες την ατάκα.  :lol:

 

Θα έλεγα "Ο Αλαφούζος δεν έχει τον Σκάρπα?". :lol:

 

 

:beer:

Τα μεγάλα πνεύματα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13778
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ρε παιδια ,κουλ νταουν.

Καθεστε και παιρνετε την Κ στα σοβαρα ?

Και που βγαλαν οσα βγαλαν εκπληξη μου κανει.

 

Ημασταν ατυχοι που εσπασαν τους τομους για οικονομια και πρεπει να βγουν τοσοι πολλοι,αλλιως ισως τους να τους ειχαν ξεπεταξει ως τωρα,με αρπακολιες φυσικα.

Ισως ακολουθησουν την περσινη τακτικη να βγαλουν 4-6 το φθινοπωρο.

 

Γενικά απ την Κ μην περιμενετε μεγαλα πραγματα. 10 χρονια ασχολουνται και ακομα ειμαι σιγουρος οτι πιστευουν το κοινο τους ειναι πιτσιρικια. Εγω δεν εχω δει ποτέ μου πιτσιρικι να διαβαζει κομικς μονο εμας τους μαντραχαλαδες.

 

Αnyway.:cheers3:

  • Like 12
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37224
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  278
  • Reputation:   1512
  • Achievement Points:  305
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

On 20/7/2023 στο 10:26 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

και ακομα ειμαι σιγουρος οτι πιστευουν το κοινο τους ειναι πιτσιρικια. Εγω δεν εχω δει ποτέ μου πιτσιρικι να διαβαζει κομικς μονο εμας τους μαντραχαλαδες.

Χαιρετώ την ομαδική. :hi:

 

Έχω καιρό να γράψω αλλά με αφορμή αυτό έχω να πω μερικά πράγματα.

Δυο εβδομάδες διετέλεσα εθελοντής-στέλεχος σε κατασκήνωση και προ εκπλήξεως διαπίστωσα ότι πολλά πιτσιρίκια διαβάζουν κόμικ! Ιδιαίτερα ηλικίες 8-11 είχαν αρκετά τεύχη ΚΟΜΙΞ, Ντόναλντ, Μεγάλης βιβλιοθήκης Disney και Σκάρπα. :)

 

Μέχρι πριν νόμιζα ότι τα παιδιά δεν ασχολούνται αλλά διαψεύτηκα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.