Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Hollywoodland

 

Αξιοπρεπής και συμπαθητική ταινία. Ένας ντετέκτιβ του 1960 προσπαθεί να λύσει το μυστήριο της υποτιθέμενης αυτοκτονίας του George Reeves, ηθοποιού που ενσάρκωσε τον τηλεοπτικό Superman της εποχής. Γυρισμένο σε δυο χρόνους, το παρών του ντετέκτιβ και το παρελθόν του ηθοποιού. Δε δίνει σαφείς απαντήσεις στο μυστήριο, και εστιάζει περισσότερο στο βρόμικο και απογοητευτικό κόσμο του θεάματος, καθώς και στην έλλειψη προσωπικής αγάπης και περίσσειας αγάπης των φαν των ηθοποιών.

 

-Η συμπρωταγωνίστριά σου είναι λεσβία.

-Είσαι σίγουρη;

-Από δω και πέρα για σένα ναι.

 

Στα υπέροχα συν της ταινίας να αναφέρω την ταύτιση της απελπισίας του ηθοποιού με αυτήν του ντετέκτιβ. Παρουσιάζεται πολύ όμορφα.

 

o Adrien Brody αντιπαθής όπως πάντα, ο Ben Affleck μέτριος αλλά τα καταφέρνει καλούτσικα, και ο Bob Hoskins αποδεικνύει γιατί είναι ο καλύτερος των καλυτέρων. Τον Affleck τον παραδέχομαι που το πολεμάει, στα σενάρια και στην ηθοποιία. Στο κάτω κάτω έγινε και η Γαρμπή τραγουδίστρια απαγγέλλοντας στίχους εδώ και χρόνια. Μερικοί τα θεωρούν τραγούδια. Κάποια στιγμή την αποδέχεσαι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  221
  • Reputation:   2362
  • Achievement Points:  240
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ben Affleck : ο άνθρωπος που μου 'χει διαταράξει την ψυχική μου ισορροπία ως θεατής υπερ ηρωικών ταινιών.

Ο άνθρωπος που κατάφερε να διαλύσει τις πωλήσεις των Daredevil Comics σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

Ο ανθρωπος που μου κατέστρεψε τις καλοκαιρίνες μου διακοπές πριν δύο χρόνα, την στιγμή που ανακοινώθηκε το όνομα του ως Batman,

Ο άνθρωπος που μαζί με τον Joel Schumacher θα πρέπει να αποβληθεί αιώνια, σε ότι έχει να κάνει σχέση με την 9η τέχνη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ben Affleck : ο άνθρωπος που μου 'χει διαταράξει την ψυχική μου ισορροπία ως θεατής υπερ ηρωικών ταινιών.

Ο άνθρωπος που κατάφερε να διαλύσει τις πωλήσεις των Daredevil Comics σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

Ο ανθρωπος που μου κατέστρεψε τις καλοκαιρίνες μου διακοπές πριν δύο χρόνα, την στιγμή που ανακοινώθηκε το όνομα του ως Batman,

Ο άνθρωπος που μαζί με τον Joel Schumacher θα πρέπει να αποβληθεί αιώνια, σε ότι έχει να κάνει σχέση με την 9η τέχνη.

 

Νομίζω την μικρότερη συμβολή στην αποτυχία του DD την είχε ο Affleck. 

 

Μήπως να περιμένουμε να δούμε την ταινία για να τον κρίνουμε; Το θεωρώ (ψιλο)ανόητο να κράζουμε έτσι ηθοποιούς επειδή έβγαλαν μερικές κακές ταινίες πριν 10 χρόνια (ας δούμε τις πιο πρόσφατες). 

 

Από όσο υλικό έχουμε δει μέχρι τώρα, φαίνεται να του πηγαίνει ο ρόλος.

 

Άσε που οι φανς έχουν διαψευστεί αρκετές φορές όσον αφορά το θέμα του casting (μόνο στις ταινίες του Batman υπάρχουν δύο τρανταχτά παραδείγματα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  221
  • Reputation:   2362
  • Achievement Points:  240
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Διάβασε λίγο ξανά αυτά που γράφω. Δεν εκραξα (ακόμα) τον Άφλεκ ως Batman, εξέφρασαν την άποψη μου ότι δεν είναι ο κατάλληλος για τον ρόλο για πολλούς λόγους, ένας από αυτούς ότι τον θεωρώ αταλαντο ηθοποιό, με βάση του ότι έχει κάνει μέχρι σήμερα και πίστεψε με έχω κατσει να δω τις ταινίες του. Ή ταινία πιστεύω ότι θα βγει καλή, όχι βέβαια εξαιτίας του Άφλεκ.

Καλημερα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασε λίγο ξανά αυτά που γράφω. Δεν εκραξα (ακόμα) τον Άφλεκ ως Batman, εξέφρασαν την άποψη μου ότι δεν είναι ο κατάλληλος για τον ρόλο για πολλούς λόγους, ένας από αυτούς ότι τον θεωρώ αταλαντο ηθοποιό, με βάση του ότι έχει κάνει μέχρι σήμερα και πίστεψε με έχω κατσει να δω τις ταινίες του. Ή ταινία πιστεύω ότι θα βγει καλή, όχι βέβαια εξαιτίας του Άφλεκ.

Καλημερα!

 

Μόνο για το DD είσαι δηλαδή έτοιμος να τον βάλεις στην ίδια κατηγορία με το Schumacher; 

 

Έστω, όχι κράξιμο. Να πω αρνητικότητα; 

 

Για το αν σου άρεσε ή όχι στις ταινίες του δεν μπορώ να πω τίποτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Penny Dreadful

 

post-3787-0-72321000-1438790602_thumb.jpg

 

Είμαι στα μισά της 2ης σεζόν. Από τα πιο λάγνα σίριαλ. Πολύ σεξ, κρέας, φιλιά, κρεβάτια, και κάπου κάπου κάνας βρικόλακας, λυκάνθρωπος και ζομποφρανκενστάιν τέρατα. Υπάρχει και ένας Ντόριαν Γκρέι που ο ρόλος του είναι να κάνει σεξ με όλους. Εκτός με τον Τιμοθι Ντάλτον. Δεν έχω δει άλλη χρησιμότητα.

 

Α, και ο Τίμοθι Ντάλτον περνά και αυτός από δυο κρεβάτια. Εκεί δεν κάνει μαξιλαροπόλεμο. Αδυνατώ να καταλάβω τι σας αρέσει, εκτός τα κουστούμια και τους χώρους. Το θέμα είναι καλά κρυμένο από τους τηλεθεατές. H Eva Green προσπαθεί σε ένα σενάριο που της αλλάζει ρόλο κάθε δυο-τρια επεισόδια. Νομίζω δεν έχει κανει σεξ στο σίριαλ. Η Billie Piper σε ρόλο άγαρμπου τέρατος με αμνησία που μόλις νεκραναστήθηκε δίνει ρεσιτάλ, και βέβαια περνάει και από αρκετά κρεβάτια.

 

Penny Dreadful σημαίνει φτηνό ανάγνωσμα τρόμου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3499 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

Καταδίωξη στο Βουνό των Μαγισσών: http://www.imdb.com/title/tt1075417/

 

Μια από τις λίγες παιδικές ταινίες οι οποίες μιλούν για εξωγηίνους. Όταν την νοίκιασα, λόγω του τίτλου, νόμιζα πως είχε σχέση με μάγισσες! :P Πολύ καλή. Αν και βέβαια κάποια στοιχεία είναι λίγο υπερβολικά, είχε την δράση του, το σασπένς, τη μουσική. Βέβαια, δεν είναι από αυτές που θα μου χαραχτούν στο μυαλό. Είναι του στυλ "Δες το, καλό είναι για να περάσεις την ώρα σου"... Από μένα θα έπαιρνε ένα 8/10.

 

Εν τω μεταξύ, αυτή τη στιγμή υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ήμουν στο σινεμά και να βλέπω τα Pixels. Δυστυχώς ακυρώθηκε... :( Πάντως, μάλλον την άλλη βδομάδα θα πάω και θα το δω. Ας ελπίσω να μην ξαναακυρωθει. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τον τελευταιο 1,5 μηνα δεν ειχα πολλή όρεξη να διαβασω κομικς (ντρεπομαι γι αυτο :blush: ) και το ριξα στις σειρες.. :P

 

Continuum:

έχει ξανααναφερεθει η σειρα απο άλλους. Περιληπτικά πρόκειται για μια scifi σειρα, όπου μια μπατσίνα απο το 2077 χρονομεταφερεται κατα λαθος μαζί με μια χουφτα τρομοκρατων που ηταν προς εκτελεση στη σημερινη εποχή και προσπαθεί να τους σταματησει και να επιστρεψει στο 2077. 3 σεζον κι ανανεωθηκε για 4η. Έχει καλά σεναριακα και σκηνοθετικά στοιχεία αλλά μετριους ηθοποιους. Στην 3η σεζον ένιωσα ότι το τραβανε πολύ απ τα μαλλιά και ότι το σεναριο θα πρεπε να ναι πιο σφιχτοδεμενο :)

 

Orphan black:

scifi & 3 σεζον και συνεχίζεται κι αυτη. Μια τυπισσα βλέπει μια άλλη (ολόιδια μ' αυτην) να αυτοκτονει στις γραμμες του μετρο και ψαχνει ν ανακαλύψει τι συμβαίνει. Εξαιρετική η κεντρική ηθοποιός, εξαιρετική κι η πρώτη σεζόν, πολύ καλή η δευτερη, απλά καλή η τρίτη. Ας το τελειωσουν χωρίς να πλατειαζουν στην 4η, δε θελω να καταλήξει η σειρα μετρια στο τελος :)

 

Απο καινουριες

 

Proof: 

μια πετυχημένη χειρούργος αναλαμβανει να ερευνησει το ενδεχόμενο μεταθανατιας ζωης. Προς το παρόν πολύ μετρια, δεν ξερω πως κολλησα κι ειδα 6 επεισόδια :P

 

Dark Matter:

Το πλήρωμα ενός διαστημοπλοίου ξυπναει  έχοντας χάσει τις αναμνησεις του.

 Φτηνο μπατζετ, ενδιαφεροντες αντιηρωες, καποιες καλές ατακες. Χωρίς να εχει κάτι τρομερό, έχει καλή χημεία ηθοποιων και θα συνεχίσω να τη βλέπω μεχρι να χαλασει  :)

 

Killjoys

Διασκεδαστική scifi, που περνας καλα βλεποντας την

 

Zoo:

Τα ζωα ξεσηκωνονται εναντια στους ανθρωπους. 3 επεισόδια και βαρέθηκα. ενω η υποθεση μου φαινοταν πολυ ενδιαφερουσα αρχικα.  Ψηθηκα όμως να διαβασω το βιβλιο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20247
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε όλα τα παραπάνω συμφωνώ με τη Λένα. Μόνο το continuum δεν έχω δει. To Orphan Black είναι πράγματι το καλύτερο από όσα αναφέροντα. Το Killjoys είναι από τις ελάχιστες περιπτώσεις που παράτησα μια σειρά μετά το πρώτο μόλις επεισόδιο. Το Dark Matter βλέπεται αλλά δεν υπάρχει πλοκή για να σε κρατήσει. Το Zoo είναι απερίγραπτο αν και και το περίμενα ενδιαφέρον, 

 

Να προτείνω στη Λένα το Outlander, ένα κράμα sci-fi (time-travel), ιστορικού δράματος, μελοδράματος, adventure.

Μια νοσοκόμα του 1945 μεταφέρεται πίσω στο χρόνο και βρίσκεται στη Σκωτία του 1743 στο λυκώφος της κουλτούρας της φεουδαρχίας των highlands και στις παραμονές της εξέγερσης των Ιακωβιτών του '45. Δύο σεζόν μέχρι στιγμής, βλέπεται αρκετά εύκολα αν και κάποιες φορές σου δίνει την εντύπωση ότι παρακολουθείς τις 50 αποχρώσεις του ....Κιλτ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:thanks: bona! Θα το κατεβασω για τις διακοπες :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Dark Matter:

Το πλήρωμα ενός διαστημοπλοίου ξυπναει  έχοντας χάσει τις αναμνησεις του.

 Φτηνο μπατζετ

 

 

στο 10λεπτο βαρεθηκα, στο 20λεπτο το εκλεισα,

 

anyway μου το προτεινε φιλος κ μου λεει οτι του αρεσει.. οκ..

 

οσο για το φτηνο μπατζετ μου θυμιζει παραγωγη ηρακλη/ζηνα το 2015 :P

 

(επισης η ειναι απο κομικ η το βγαζει και σε κομικ η dark horse)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κάλλιο αργά παρά αργότερα (2003)

 

Μια ταινία για την τρίτη ηλικία. Γκουχοπαυλογιασεναγκουχουχκουχου. Ένας Jack Nicholson, εξήντα φεύγα ερωτοτροπεί μόνο με γυναίκες κάτω των 30 ετών. Ώσπου ένα καρδιακό επεισόδιο τον ωθεί να το ξανασκεφτεί. Έρχονται τα επεισόδια το ένα μετά το άλλο λόγω των βιάγκρα που καταναλώνει και το άγχος που του δημιουργεί ο πρώτος του αληθινός έρωτας στα μάτια της Diane Keaton. Πράγμα που δεν μπορεί να το διαπραγματευτεί όταν και αυτή με τη σειρά της βρίσκε έναν φρεσκότατο 35άρη. Στο καπάκι, τη φαιδρή σχέση τους την κάνει θεατρικό εκνευρίζοντάς τον και μπερδεύοντάς τον ακόμη περισσότερο. Πολύ χιούμορ με έναν Nicholson που δίνει ρεσιτάλ. Η κινησιολογία του είναι από άλλον πλανήτη. Γεμίζει την οθόνη. Η συμπαθητική Keaton παίζει περισσότερο θεατρικά επιτηδευμένα, αλλά έχει το γούστο της. Της Nancy Meyers, γνωστή στη θεματολογία τέτοιων ταινιών. Δικό της το κλάσεις ανώτερο Είναι μπερδεμένο.

 

Τι θες εδώ Χάρι;

Το καρδιακό επεισόδιο ήταν εύκολο να το ξεπεράσω. Εσύ πάλι,... ήσουν κάτι άλλο.

 

Το συμπαθητικό Last Vegas προτείνεται επίσης σαν παράλληλη πρόταση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το μυστικό του Ντόριαν Γκρευ, ταινια του 70' ΄: μετρια ως ταινια αλλα τα μηνυματα του βιβλίου έβγαιναν και με το παραπάνω/ τι σου κάνει ο άτιμος ο ναρκισσισμος, στο τέλος σε καταστρεφει, τα λόγια του Ντόριαν '' και η αιωνια νεοτητα και ομορφια καταντα βαρετη στο τέλος'', ματαιοτης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης, ηξερε τι ελεγε ο Σολομώντας και οποιος θέλει να δει ισως την καταστροφή της διαφθορας και του ναρκισσισμου ας διαβασει το βιβλίο και ας δει την ταινια, φαινονται αναγλυφα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τηλεφωνήσατε ασφάλεια αμέσου δράσεως - Dial M for Murder 1954

 

Του Alfred Hitchcock. Ένας κερατάς προσπαθεί να δολοφονήσει την άπιστη γυναίκα του. Εγκλωβίζει έναν άσχετο να διαπράξει το έγκλημα, αλλά το σχέδιο πάει στραβά. Αυτοσχεδιάζει στα νέα δεδομένα, αλλά ο εραστής της γυναίκας του είναι συγγραφέας ντετέκτιβ και όταν πηγαίνει η ερωμένη του στην κρεμάλα αναλαμβάνει δράση. Κλασικότατο αστυνομικό θεατρικό που σίγουρα στην εποχή μας σας θυμίζει μια ντουζίνα αντιγραφές. Ωραίο παίξιμο, λίγο αγγλικό, όλο σε ένα δωμάτιο. Δεν περνάς άσχημα. Η Grace Kelly ξεχώρισε κατ' εμέ.

 

Πάω για το The Wrong Man :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

The Wrong Man

 

Η αληθινή περιπέτεια ενός οικογενειάρχη μουσικού που κατηγορήθηκε άδικα για μια σειρά ληστειών. Το πρώτο μισό του σεναρίου ασχολείται περισσότερο με την επίπτωση που έχει το συμβάν στην ζωή του. Ο Henry Fonda δίνει ρεσιτάλ σαν σύντομος τρόφιμος των φυλακών, και προσπαθεί να λύσει το μυστήριο του εγκλήματος. Χωρίς να δώσω σπόιλερς κάποια στιγμή φεύγει το θέμα από τα χέρια του και παίρνει δική του τροπή. Συμπαθέστατο το όλο έργο. Ο Alfred Hitchcock στα πολύ καλά του. Το σενάριο και η σκηνοθεσία είναι άρτια δουλεμένα. Υποτίθεται ότι είναι αληθινή ιστορία. Υπάρχει και σάιτ αναμνήσεων για το Stork Club, γνωστό στέκι της εποχής που έκλεισε. Εκεί δούλευε ο πρωταγωνιστής.

 

Σειρά έχει το North by Northwest. ή αλλιώς "Στη σκιά των τεσσάρων γιγάντων".

 

Παίρνω πίσω τα μισά (μόνο) κακά που είπα για το Penny Dreadful. Ο επίλογος ήταν καλύτερος απ' ότι περίμενα. Θα δω και την επόμενη σεζόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

North by Northwest (Στη σκιά των τεσσάρων γιγάντων) 1959

 

 

Επιτέλους μια ταινία που με ενθουσίασε. Μετά από πολλές μικρομετριότητες και ψιλοαπογοητεύσεις συνεχίζω να βλέπω κλασικές ταινίες και ξαναέπεσα στις ταινίες του Alfred Hitchcock. Ένας καταπληκτικός Cary Grant αναγνωρίζεται ώς κυβερνητικός πράκτορας και τον κυνηγούν μέχρι θανάτου. Μη γνωρίζοντας γιατί αυτό το κυνηγητό μπλέκεται οικειοθελώς και το διασκεδάζει. Διπλοί - τριπλοί πράκτορες σε ένα παιχνίδι κατασκόπων που όλοι μοιάζουν να το καραγουστάρουν. Πολύ χιούμορ εκλεπτυσμένο, ωραίες σκηνές δράσης, με ποιο γνωστή το κυνήγι του πεζού πρωταγωνιστή από ένα μικρό αεροπλάνο. Οι ατάκες έχουν το γούστο τους και γέλασα πολύ.

 

Είμαι μεγάλο κορίτσι.

Και στα σωστά σημεία θα έλεγα.

 

Ο πόλεμος είναι κόλαση, ακόμη και αν είναι ψυχρός.

 

Ο αγγλικός τίτλος λίγο άνευρος, "μεταφράστηκε" σε στιλ Καμπανά, με πολύ πιο μελοδραματικό τρόπο. Ό,τι πρέπει για καλοκαιρινό βράδυ με παρέα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Θυμάμαι κι εγώ πόσο είχα ενθουσιαστεί με την ταινία αυτή, η πρώτη που έβλεπα από Χίτσκοκ. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλογυρισμένη και σχεδόν καθόλου δε φαίνεται η ηλικία της.

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μπότες, σπιρούνια και καυτές σέλες – Blazing Saddles (1974)

 

-Ως πνευματικός ηγέτης σας, σας ικετεύω να θυμηθείτε τα λόγια της Βίβλου.

Πέφτει μια σφαίρα πάνω στη βίβλο του παπά.

-Τέκνον μου, είσαι ολομόναχος! Και φεύγει.

 

Την ταινία την είδα γιατί προβλήθηκε τη βδομάδα που γεννήθηκα. Παρωδία γουέστερν σε μια τραγική πόλη που για να φτάσει ακόμη πιο πολύ στον πάτο ένας διεφθαρμένος πολιτικός διορίζει ως σερίφη έναν μαύρο. Εννοείται δε τον θέλουν και δε τον σέβονται, αλλά ο τύπος τα καταφέρνει με ανορθόδοξες μεθόδους. Δίπλα του και ένας Gene Wilder που το πάει καλά. Από τον Mel Brooks, με πολύ νερντίλα χιούμορ. Δεν είναι του πεταματού και σίγουρα δεν είναι ταινιάρα.

 

-Να μαζέψεις όλους τους κακούργους και τους πιστολάδες του Ουέστ. Γράφε. Θέλω κλέφτες, μαχαιροβγάλτες, φονιάδες, κλεφτοκοτάδες, ντεσπεράντος, μάγκες, νταήδες, βλάκες, μπούφους, κουτορνίθια, φίδια, οχιές, απατεώνες, πράκτορες των Ινδιάνων, Μεξικάνους ληστές, ανώμαλους, διεστραμμένους, παράνομους, βλαμμένους, αλογοκλέφτες, λεσβίες, ληστές τρένων, ληστές τραπεζών, κωλογλείφτες, σκατοφάγους και Μεθοδιστές!

-Μπορείτε να τα επαναλάβετε;

 

 

Οι γύπες πετούν χαμηλά - Two Mules for Sister Sara (1970)

 

Περιπέτεια γουέστερν με αρκετό χιούμορ με έναν Clint Eastwood που το καραγουστάρει. Τυχοδιώκτης σώζει μοναχή από ληστεία και βιασμό και αυτή του γίνεται τσιμπούρι. Το τυπάκι Shirley MacLaine δίνει ρέστα, και σιγά σιγά τον ωθεί να τη βοηθήσει στον απελευθερωτικό αγώνα των Μεξικανών κατά των Γάλλων. Οι ηθοποιοί είναι χάρμα οφθαλμών. Θα ήθελα πολύ να είχα μια γιαγιά ή μια θεία σαν την MacLaine. Πολύ καλή ταινία. Μα πάρα πολύ καλή ταινία.

 

-Έχεις φτυάρι;

-Ναι, είναι στο άλογό μου.

-Θα το φέρεις, σε παρακαλώ, για το καλό της ψυχής μου, αν όχι της δικής σου;

-Αδελφή, δε με πειράζει να τους πυροβολώ, αλλά δεν θα χύσω ιδρώτα για χάρη τους.

-Είσαι πεισματάρης σαν το μουλάρι μου, το ξέρεις;

-Χειρότερος.

 

 

The Villain (1979)

 

Και άλλη παρωδία γουέστερν αλλά τώρα με χιούμορ τύπου Warner Brothers - Looney Tunes - Road Runner - Wily E. Coyote. Δηλαδή θα δείτε έναν νευρωτικό εγκληματία Kirk Douglas να προσπαθεί να ληστέψει στην άγρια δύση έναν λίγο χαζούλη σερίφη Arnold Schwarzenegger. Θα δείτε να εμφανίζονται στην έρημο πιάνα, τρελές παγίδες, βράχοι που κυνηγούν τον κακό, βαμμένοι τοίχοι που για άλλους είναι έξοδος κινδύνου και για άλλους βαμμένη πόρτα, και άλλα φαιδρά που υπάρχουν μόνο σε σαλεμένα καρτούν. Τα άλογα έπαιζαν υπέροχα.

 

Τέρμα οι κωμωδίες γουέστερν. Πίσω στο Χίτσκοκ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104468
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Μπότες, σπιρούνια και καυτές σέλες – Blazing Saddles (1974)

 

Την ταινία την είδα γιατί προβλήθηκε τη βδομάδα που γεννήθηκα. Παρωδία γουέστερν σε μια τραγική πόλη που για να φτάσει ακόμη πιο πολύ στον πάτο ένας διεφθαρμένος πολιτικός διορίζει ως σερίφη έναν μαύρο. Εννοείται δε τον θέλουν και δε τον σέβονται, αλλά ο τύπος τα καταφέρνει με ανορθόδοξες μεθόδους. Δίπλα του και ένας Gene Wilder που το πάει καλά. Από τον Mel Brooks, με πολύ νερντίλα χιούμορ. Δεν είναι του πεταματού και σίγουρα δεν είναι ταινιάρα.

 

 

 

Η σκηνή με τα διόδια στη μέση της ερήμου είναι όλα τα λεφτά! :lmao:

 

:valtnino:   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Miss Violence: το μικρό αδερφάκι του Κυνόδοντα. Μια ταινία με στοιχεία που θα μπορούσαν να την κάνουν το διαμάντι που θεωρείται (σημείωση: έχει υποψηφιότητες και βραβεία σε διάφορα διεθνή φεστιβάλ): αποπνικτική ατμόσφαιρα, δυνατό σενάριο και μια εκπληκτική ανδρική ερμηνεία. Κάτι όμως με χάλασε. Δεν ήταν το "άρρωστο" της υπόθεσης, το οποίο μας παρουσιάζεται λίγο-λίγο, με έξυπνο τρόπο. Η σκηνοθεσία σε πολλά σημεία μου φάνηκε ανεπαρκής. Και γιατί πρέπει ντε και καλά όλες οι σύγχρονες ελληνικές ταινίες να έχουν αυτό τον ρυθμό; Το σενάριο αν και καλό, θεωρώ ότι μπορούσε να γίνει ακόμα καλύτερο. Και, έλεος, γιατί ΟΛΕΣ οι ελληνικές ταινίες έχουν κακό ήχο;! Γενικά πάντως, είναι μια αξιέπαινη και ενδιαφέρουσα ταινία. Για δυνατά στομάχια, αλλά δείχνει ότι υπάρχει αρκετό ταλέντο (και) στον εγχώριο κινηματογράφο.

 

Σημείωση #2: ο σκηνοθέτης, Αλέξανδρος Αβρανάς, φαίνεται πως έχει αναλάβει ένα αστυνομικό θρίλερ, στο οποίο θα παίζει ο Τζιμ Κάρεϊ, ίσως και στο ρόλο του κακού. Αν αυτό δεν είναι καλό μήνυμα για το ελληνικό σινεμά, δεν ξέρω τι είναι. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29286
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  208
  • Reputation:   1057
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4001 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Είδα την πρώτη ταινία ALIEN, 3 φορές :beer5: !!!!!

 

Δεν είμαι φαν των sci-fi, αλλά αυτή η ταινία μου άρεσε πάρα πολύ.

Επίσης μου έκανε εντύπωση η επιρροή που είχε πάνω στο METROID PRIME,

το οποίο επίσης μου άρεσει πάρα πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ραντεβού στο Παρίσι - Charade (1963)

 

H Audrey Hepburn χάνει τον άντρα της. Δολοφονία που προλαβαίνει ένα διαζύγιο. Γίνεται στόχος πρακτόρων και κατασκόπων, αφού της αφήνει μια περιουσία, που ούτε η ίδια δεν ξέρει τι είναι. Ο Cary Grant και ο Walter Matthau την πολιορκούν ως πράκτορες σε μια ταινία ανάμεσα σε δράση και ρομαντική κομεντί. Οι Grant και Matthau παίζουν ωραία, η Hepburn σαχλά. Το 8 του IMDB δεν το αξίζει με τίποτα. Θυμιζει το North by Northwest αλλά δε το φτάνει με τίποτα.

 

 

Marnie (1964)

 

H Tippi Hedren είναι κλεπτομανής και παθολογική ψεύτρα. Δουλεύει σε επιχειρήσεις και μετά από μερικούς μήνες τους ξαφρίζει το χρηματοκιβώτιο και εξαφανίζεται. Ο Sean Connery την παίρνει χαμπάρι, αφού από επιχείρηση σε επιχείρηση πέφτει και στη δικιά του. Αντί να την καταγγείλει την ερωτεύεται, και την παντρεύεται. Γνωρίζει για τα "έργα" της, και αυτή γνωρίζει ότι αυτός γνωρίζει. Η κυρία έχει τόσα πολλά ψυχολογικά προβλήματα που θέλει να τη βοηθήσει. Ψυχώσεις με ήχους και χρώματα, αποχή από το σεξ, και για να τη βοηθήσει τη φτάνει στα άκρα για να ξεσπάσει και να αποκαλυφτούν τα μυστικά του παρελθόντος που τη σημάδεψαν. Το περίεργο είναι ότι ούτε η ίδια θυμάται. Ψυχολογικό θρίλερ του Alfred Hitchcock που αξίζει. Θυμίζει τo Vertigo και, συμπαθάτε με, νομίζω το Marnie είναι καλύτερο. Η Hedren είχε παίξει και στα Πουλιά, εκεί που είχε αγανακτήσει και είχε βάλει τα κλάματα στα γυρίσματα. Η πίεση των γυρισμάτων από το σκηνοθέτη για να της βγει και ένα άγχος στις σκηνές δράσης την είχε τρελάνει. Τελικά ξανασυνεργαστήκανε. Δεν ξεπερνάς τον Hitchcock εύκολα.

Υπάρχει και τηλεταινία Πουλιά ΙΙ, που παίζει πάλι η Hedren. Δεν τολμώ να τη δω.

 

 

Τζακ ποτ στον έρωτα - What Happens in Vegas (2008)

 

Εγώ βασικά ήθελα να δω το Sex Tape ή το Bad Teacher. Τα χαζά τόρεντ δεν κατεβαίνουν, και διάλεξα αυτήν. ήθελα να δω Cameron Diaz. Το πρώτο μισό ψεύτικο αλλά μετά στρώνει. Αυτή χωρίζει και πάει στο Βέγκας να το διασκεδάσει. Αυτός λούζερ απολυμένος από τον πατέρα του. Συναντιούνται και διασκεδάζουν μέχρι γάμου. Το μεθύσι τους έκανε να μην μπορούν να σκεφτούν. Αφού καταλαβαίνουν το λάθος τους αποφασίζουν να χωρίσουν. Δυστυχώς κερδίζουν 3.000.000$ και το μίσος τους ωθεί το δικαστή να τους υποχρεώσει να συμβιώσουν. Ρομαντική κωμωδία που ντρέπομαι που την είδα.

 

 

 

Πάω να δω Das Boot - the director's cut. :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Torn Curtain (1966)

Μια ταινία του Hitchcock με φόντο τον Ψυχρό Πόλεμο. Σιγά μην άφηνε το θέμα χωρίς να το αγγίξει. Υποτίθεται ένα από τα αδύναμα έργα του, και ίσως η αρχή των μετριοτήτων του. Η αλήθεια είναι ότι δείχνει μια από τα ίδια με την κακή έννοια. Ο Paul Newman είναι επιστήμονας που ζητά άσυλο από την Ανατολική Γερμανία. Πυρηνικός επιστήμονας γαρ, που αυτόπαρουσιάζεται ως πιόνι για να ισορροπίσει ο πόλεμος των πυρηνικών επιστημόνων. Βασικά στόχος του είναι να κλέψει τα μυστικά ενός ανατολικογερμανού επιστήμονα. Για κακή του τύχη η αρραβωνιαστικιά του Julie Andrews νοιώθει προδομένη γιατί της έταξε στεφάνι και τον παίρνει από πίσω. Και του χαλάει τα κατασκοπευτικά του σχέδια. Προσπαθούν αλλά δεν τραβάει η ομάδα. Ούτε ο δημιουργός του το συμπάθησε.

 

Das Boot

 

Καταλαβαίνω την αξία της ταινίας. Είναι αριστούργημα. Είναι όμως και 3,5 ώρες. Απάλευτο. Γερμανικό πλήρωμα υποβρυχίου του 2ου Παγκοσμίου Πολέμου καλείται σε αποστολές σχεδόν αυτοκτονίας. Η απελπισία των αμούστακων ναυτών και το κλειστοφοβικό περιβάλλον δείχνουν μια αντιπολεμική ταινία. Η πορεία τους προς την εξαθλίωση και την καταστροφή είναι περίτεχνα δοσμένη αλλά σε φτάνει στα άκρα της υπομονής. Νομίζω ότι οι γερμανοί δεν έριξαν ούτε μια σφαίρα σε αυτήν την ταινία. Τόσο καλοί ήταν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Il Mercenario: ταινία του Κορμπούτσι, που θεωρείται από τα καλύτερα σπαγγέτι γουέστερν. Μου φάνηκε μέτριο. Ήταν μεν πιο καλοφτιαγμένο από άλλες του ταινίες, είχε έναν εξαιρετικό Τζακ Πάλανς στο ρόλο του κακού και μουσική του Μορικόνε, αλλά δεν έφταναν. Το σενάριο (ένας ξένος κι ένας Μεξικάνος που εμπλέκονται στη μεξικάνικη επανάσταση) δεν παρουσίασε κάποια πρωτοτυπία και σε μερικά σημεία ήταν και αφελές. Μερικές σκηνές που θα αναβάθμιζαν το έργο ήταν βαλμένες μόνο και μόνο για να εντυπωσιάσουν. Αν δεν είχα περιέργεια για το τέλος, δεν θα την τελείωνα.

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Mad Max: Fury Road

 

 

Παρα πολύ καλή ταινία, παραγεμισμένη με δράση απο την αρχή μέχρι το τέλος. Το σενάριο πολύ απλό, αρκετά καλές ερμηνείες και εξαιρετικά κοστούμια και μακιγιάζ. Η συνεχόμενη δράση σε συνδυασμό με το ερημικό τοπίο αποκάλυψης, κάνουν την ταινία κουραστική απο κάποιο σημείο και μετά και για αυτό πιστεύω πως θα έπρεπε να είχε πιο σύντομη διάρκεια. Βαθμολογία 8/10 

 

 

Terminator: Genisys

 

 

Αν έχετε δεί τις προηγούμενες ταινίες της σειράς, ίσως μπερδευτείτε με το σενάριο της ταινίας η οποία συνεχίζει μετά τις δύο πρώτες. Επομένως, ξεχάστε το  Rise of the Machines και το Salvation. Το Genisys έχει αρκετή δράση, αλλά δεν έχει να μας προσφέρει τίποτα περισσότερο απο τις προηγούμενες, πέρα απο την Εμιλία Κλάρκ η οποία είναι πολύ καλή στο ρόλο της Σάρα Κόνορ, ενώ  ο Σβατσενέγκερ τα πάει καλά για την ηλικία του.  Το σενάριο είναι ξαναζεσταμένο φαγητό και ελπίζω τα σίκουελ να είναι καλύτερα.

 

Βαθμολογία 6/10    

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θεέ μου, τι σου κάναμε; 2014

 

Ο τέλειος Christian Clavier (γνωστός από τις δυο πρώτες ταινίες του Asterix, και το Visiteurs) έχει 4 κόρες. Η μια παντρεύεται ένα εβραίο, η δεύτερη έναν άραβα, και η τρίτη έναν κινέζο. Δεν είναι ανέκδοτο αλλά εμείς γελάμε μέχρι δακρύων. Δεν υπάρχει ούτε μια ατάκα άχρηστη. Στο καπάκι η τέταρτη κόρη παντρεύεται έναν αφρικανό, που τουλάχιστον είναι καθολικός. Το πιο κουφό είναι οι τραγελαφικοί καβγάδες των γαμπρών. Μαλώνουν για την περιτομή τους, του κινέζου :P , και όλοι μαζί ψέλνουν χριστουγεννιάτικους ύμνους για να γίνουν αρεστοί στον πεθερό τους. Υπέροχη ταινία. Για το ρατσισμό εκ των έσω, και όχι με το πολίτικαλι κορέκτ αμερικάνικο χιούμορ. Εδώ το χιούμορ λερώνει και σε φέρνει σε αμηχανία. Η υποκρισία του ανθρώπου που έχει δεχτεί ρατσιστικά σχόλια σε όλο της το μεγαλείο. Ξέρει και αυτός να αμύνεται με τον ίδιο τρόπο.

 

 

Act of killing 2012

 

Πώς βρέθηκε στον υπολογιστή μου και γιατί το βλέπω θα σας γελάσω. Ντοκιμαντέρ που δείχνει πώς το δικτατορικό καθεστώς της Ινδονησίας καταφέρνει να επιβληθεί και να "φινιριστεί". Δολοφόνοι της μιλιταριστικής κυβέρνησης εξιστορούν στην κάμερα πώς σκοτώνουν κινέζους (= κομουνιστές) λες και διηγούνται τις περσινές τους διακοπές. Γλαφυρές εκκαθαρίσεις, παράλληλα με το the making of προπαγανδιστικά βιντεάκια υπέρ του καθεστώς και κατά του άλλου καθεστώς. Κάπου κάπου εξομολογούνται τις τύψεις τους και πώς τις ξεπερνάνε. Είδα δυο ώρες και το σταμάτησα. Δεν αντέχω παραπάνω. Ίσως κάποια στιγμή το ολοκληρώσω και το σβήσω. Δεν το προτείνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Ειδα την δευτερη σεζον True Detective. Σαν σεναριο μου αρεσε περισσοτερο απο την πρωτη σεζον, ηταν πιο ολοκληρωμενο. Δεν ειχε κατι αναλογο της ερμηνειας του Μακοναχυ αλλα οι επιλογες ηταν πολυ καλες και δεν το περιμενα με τιποτα οτι ο Βινς Βον θα εκανε τοσο καλο μαφιοζο. Μου αρεσαν πολυ και οι David Lynch αναφορες. Ειχε ομως και καποια θεματα, βασικα στα πρωτα δυο επεισοδια. Ηταν πολυ αργο και αναλωνονταν ο χρονος σε κοντινα και ατακες του στυλ "πινω το ποτο μου ή με πινει ; ", "θυμαμαι τι εφαγα χθες ή το φαι μου με θυμηθηκε ;" :P επισης καποιος θα πρεπει να πει στους σκηνοθετες οτι υπαρχουν και αλλοι τροποι για να αλλαζουν σκηνες απο το να μας δειχνουν αυτοκινητοδρομους. Ποσα πλανα ειχαν πια ; :P

 

kwtsoκλιμακα 8/10. Δειτε το :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εμενα δεν με εντυπωσιασε παντως... αν ηταν 1ος κυκλος και δεν ηξερα τι ειναι true detective θα το παραταγα..

 

επισης οσο για τον Βινς Βον ακομα και σε σκηνες που φαινοταν αγριος νομιζα οτι ηταν σκηνες απο κωμωδια

(ενταξει ειμαι υπερβολικος σε αυτο αλλα καταλαβαινετε τι θελω να πω :P)

 

βεβαια μου αρεσε ενα επεισοδιο που ηταν πιο action (αυτο με τους μεξικανους; )

αντε και τα 2 τελευταια..

 

με λιγα λογια κακο δεν το λες αλλα εχει τα θεματακια του (για τα γουστα μου κυριως :) )

 

επισης η σειρα για μενα φετος ειναι μια

 

mr robot. τελος! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11885
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είναι γεγονός μάλλον ότι η δεύτερη σεζόν True Detective είχε τα καλά της και τα κακά της. Εμένα, όμως, το τελευταίο επεισόδιο της 2ης μου φαίνεται το καλυτερο επεισόδιο και από τις δύο. Και μου άρεσε τόσο πολύ η δεύτερη σεζόν σαν σύνολο που δε μπορώ να συγκρίνω. Και οι δύο μου φαίνονται ισάξιες. Ίσως φταίει γιατί ψοφάω για Πιτσολάτο. Είναι τόσο ΑΝΤΡΑΣ.- (αν ήταν καλύτεροι ηθοποιοί(πλην Κολιν Φάρελ) και σκηνοθέτες στο 2 ίσως να είχε μόνο καλά)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4572 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

επισης η σειρα για μενα φετος ειναι μια

 

mr robot. τελος! :D

 

Δεν την παρακολουθώ αλλά από ότι φαίνεται εχμ, το φινάλε θα είναι σε γνώριμη τοποθεσία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.