Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Silicon Valley S02

Η συγκεκριμένη σειρά απευθύνεται σε πολύ ιδιαίτερο κοινό, με αρκετές γνώσεις πάνω σε υπολογιστές και με πολύ ιδιαίτερο χιούμορ. θα μπορούσε να πει κανείς πως είναι και ελιτίστικη σειρά. Ευτυχώς ανήκω στο συγκεκριμένο κοινό και την απολαμβάνω πολύ. Η δεύτερη σεζόν είναι λιγότερο σκληροπυρηνική από ότι η πρώτη και ασχολείται λιγότερο με το αλγοριθμικό κομμάτι και περισσότερο με το business/enterprise αλλά δεν πάυει να είναι διασκεδαστική, πανέξυπνη και ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσα. Αλλά δεν είναι για το ευρύ κοινό. 

 

SPY

Δεν μου αρέσει ούτε η Μελίσα Μακάρθυ (αυτή η χοντρή που παίζει στις κωμωδίες) ,ούτε ο Πολ Φέιγκ (αυτός που θεωρείται πολύ hot όνομα στην Αμερικάνικη κωμωδία) αλλά μου αρέσει ο Statham. Και για τον Στέηθαμ βασικά την είδα την ταινία. Οι κεντρικοί χαρακτήρες αδιάφοροι, το χιούμορ άκρως αντιπαθητικό (δεν είναι καθόλου αστείο να βλέπεις ανθρώπους να βρίζονται όσο πιο χυδαία μπορούν δήθεν για να γελάσει το κοινό) και το σενάριο δεν έλεγε τίποτα. Αλλά για το Στέηθαμ και μόνο αξίζει να το δείτε. Πάλι τον ίδιο χαρακτήρα παίζει που πάιζει και σε όλες τις άλλες ταινέις του, αλλά εδώ το πλαίσιο είναι η κωμωδία οπότε όντως βγάζει γέλιο. Είναι ο υπερβολιικά σκληροτράχηλος, ο υπερβολικά φοβερός και ο υπερβολικά τέλειος κατάσκοπος. Και τα πιστεύει και ο ίδιος αυτά με αποτέλεσμα να βγαίνει κάμποσο γέλιο.  Δεν είναι πάντως σαν ταινία στα επίπεδα των hangover (που δεν βλέπονται) αλλά ούτε και στα επίεδα των Jump street (που είναι ξεκαρδιστικά)

 

Kaos

Οι αδερφοί Ταβιάνη μεταφέρουν στον κινηματογράφο 5 ιστορίες του Λουίτζι Πιραντέλλο. Βαριά κουλτούρα, μεγάλη διάρκεια και πρακτικά 5 ασύνδετες μετάξύ τους ιστορίες. Δύσκολη στη θέαση της για ευρύ κοινό, αξίζει για σεφίληδες.

 

Τurbo Kid

To Mad Max, με ποδήλατα αντί για οχήματα. Επίσης με πολύ λιγότερα λεφτά και με την αφέλεια ενός παιδιού τρίτης δημοτικού. Μου άρεσε πολύ, έχεις ιδαίτερες cult αρετές και αξίζει να το δουν όλοι οι λάτρεις της κιτσαρίας των 80's. Δηλαδή αξίζει να το δουν όλοι.

 

Wolfcop

Λυκόμπατσος. Αλκοόλας Μπάτσος στον Καναδά που τον δαγκώνει λυκάνθρωπος και γίνεται και ο ίδιος λυκάνρωθπος. Ωστόσο παραμένει μπάτσος και ακόμα και με τη Λυκανθρωπίσια μορφή του επιβάλει τον νόμ και την τάξη στην Μικρή Κανδέζικη πόλη του. Η οποια κυβερνάται από τις σαύρες που ζουν στον πυρήνα της γης και αλλάζουν μορφές για να ξεγελούν τους ανθρώπους. Επίσης πίνουν αίμα λυκανθρώπων για να ζουν για πάντα. ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. Αυτή είναι η υπόθεση της ταινίας. Ψήθηκες; Ψήθηκες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

Kaos

Οι αδερφοί Ταβιάνη μεταφέρουν στον κινηματογράφο 5 ιστορίες του Λουίτζι Πιραντέλλο. Βαριά κουλτούρα, μεγάλη διάρκεια και πρακτικά 5 ασύνδετες μετάξύ τους ιστορίες. Δύσκολη στη θέαση της για ευρύ κοινό, αξίζει για σεφίληδες.

 

 

 

Wolfcop

Λυκόμπατσος. Αλκοόλας Μπάτσος στον Καναδά που τον δαγκώνει λυκάνθρωπος και γίνεται και ο ίδιος λυκάνρωθπος. Ωστόσο παραμένει μπάτσος και ακόμα και με τη Λυκανθρωπίσια μορφή του επιβάλει τον νόμ και την τάξη στην Μικρή Κανδέζικη πόλη του. Η οποια κυβερνάται από τις σαύρες που ζουν στον πυρήνα της γης και αλλάζουν μορφές για να ξεγελούν τους ανθρώπους. Επίσης πίνουν αίμα λυκανθρώπων για να ζουν για πάντα. ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. Αυτή είναι η υπόθεση της ταινίας. Ψήθηκες; Ψήθηκες!

 

KAOS: Ναι, για λίγους. Σινεφίλ και για όσους λατρεύουν βαριά λογοτεχνία όλο το χρόνο. Ποιητικό, λυρικό, κάργα "europe~culture~uber~alles". Aλλά ΛΑΤΡΕΥΩ. Έχω δει όλη την φιλμογραφία τους (αγαπημένες:  FIORILE, OH, BABYLON!, NIGHT OF SAN LORENGO). H "ΜΗΔΕΙΑ" (πρώτο μου γκραφικ νούβελ) χρωστάει πολλά στο σινεμά Ταβιάνι, Γιάντσο, Σοκούροφ, Ταρκόφσκι, Αντονιόνι και λοιπών της "παρέας"... :up:

WOLFCOP: Αθεράπευτα λυκανθρωποφιλος η αφεντιά μου, οτι μ@λ@κι@ν σχετική με τέτοιους τριχωτούς με ... δόντια tyrannosayrous rex κατεβαίνει πάραυτα. Φυσικά, λίγες ταινίες με αυτά τα συμπαθή διποδοτετράποδα αξίζουν πραγματικά. Κι αφού κατάπια teen-wolf αμάσητο (άξιος της μοίρας μου), θα το παραγγείλω λιαν συντόμως... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Boardwalk Empire: είδα το πρώτο επεισόδιο. Γεμάτο, καλοφτιαγμένο και με πολύ καλές ερμηνείες. Μ' άρεσε ιδιαιτέρως το γεγονός ότι ο πρωταγωνιστής δεν είναι ο τυπικός μαφιόζος, αλλά πολιτικός. Ωστόσο, δεν με τράβηξε τόσο όσο να τη συνεχίσω. Τουλάχιστον μέχρι στιγμής. :P

Death Rides a Horse: μια συμμορία σκοτώνει μια οικογένεια, ξεχνώντας όμως τον μικρό γιο. Ο οποίος φυσικά μεγαλώνει και διψά για εκδίκηση. Το ίδιο κι ένα πρώην μέλος της συμμορίας αυτής, που πέρασε τα τελευταία 15 χρόνια στη στενή. Ένα σπαγγέτι γουέστερν που έχει τα δύο βασικά στοιχεία που θέλει κάθε φαν: τον Λι Βαν Κλιφ και μουσική από τον Μορικόνε. Ευτυχώς δε μένει εκεί, καθώς είναι καλοφτιαγμένη όσο λίγες του είδους, με δυνατή σκηνοθεσία και ικανοποιητικό σενάριο. Κι έναν Βαν Κλιφ που σπάει κόκαλα! Από τα καλύτερα (σπαγγέτι) γουέστερν που έχω δει. smileys-cowboy-627296.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα τα πρώτα επεισόδια του The Bastard Executioner, το οποίο υποτίθεται ότι είναι κάτι ανάλογο του Game of Thrones. Οπότε λόγω έλλειψης του αυθεντικού, είπα να το ρίξω στα υποκατάστατα. :P Και ήταν βαρετοοοοοοο. Σκεφτείτε κάτι αντίστοιχο με το Fear the Walking Dead... :antekale:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εψαχνα σειρές με τον David Tennant (τον ηθοποιο που υποδηθηκε τον καλυτερο Doctor Who εβερ) και τελικα ειδα δυο:

 

Escape Artist (miniseries 2013, 3 επεισόδια)

δε θα σας δωσω πολλά στοιχεια για την υποθεση, καθως ένα απο τα ατου της ειναι κι οι ανατροπες στο σεναριο

χοντρικα όμως μπορω να πωότι πρόκεται για την ιστορία ενός ταλαντουχου δικηγόρου (συνηγορος υπερασπισης) που δεν έχει χασει ποτέ δίκη.

Όταν όμως αναλάβει την υπόθεση ενος υποπτου μιας αποκρουστικης ανθρωποκτονιας, οι συνέπειες θα του αλλάν τη ζωη :D

 

ωραίο δικαστικό θρίλλερ, με καλοδουλεμενο σενάριο, πολυ καλές ερμηνειες (ειδικα απο τον Tennant), πέρασα καλά ωστε να αναζητησω και επομενη βρεταννικη σειρα στα καπακια :P

 

Broadchurch (2013 ,τελειωσα την πρωτη σεζον - εχει και δευτερη) 

κι εδω πρωταγωνιστης ο Tennant , υποδυεται τον ντετεκτιβ Alec Hardy που μαζί με την ντετεκτιβ Ellie Miller προσπαθουν να εξιχνιασουν τη δολοφονία ενος 11αχρονου αγοριου σε μια ήρεμη (και αρκετα κλειστη) κοινοτητα, το Broadchurch

 

Ερμηνειες, σκηνοθεσία, characterization, soundtrack με εκαναν να κολλησω και να ανυπομονω να βρω χρόνο να δω τη δευτερη σεζον :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ο κλαψιάρης ο 10 ήταν ο χειρότερος Δρ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24642
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Death Rides a Horse: μια συμμορία σκοτώνει μια οικογένεια, ξεχνώντας όμως τον μικρό γιο. Ο οποίος φυσικά μεγαλώνει και διψά για εκδίκηση. Το ίδιο κι ένα πρώην μέλος της συμμορίας αυτής, που πέρασε τα τελευταία 15 χρόνια στη στενή. Ένα σπαγγέτι γουέστερν που έχει τα δύο βασικά στοιχεία που θέλει κάθε φαν: τον Λι Βαν Κλιφ και μουσική από τον Μορικόνε. Ευτυχώς δε μένει εκεί, καθώς είναι καλοφτιαγμένη όσο λίγες του είδους, με δυνατή σκηνοθεσία και ικανοποιητικό σενάριο. Κι έναν Βαν Κλιφ που σπάει κόκαλα! Από τα καλύτερα (σπαγγέτι) γουέστερν που έχω δει. smileys-cowboy-627296.gif

 

Συμφωνω!!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:best:

 

Το ξες ότι κάθε φορά που βλέπω σπαγγέτι γουέστερν σκέφτομαι εσένα;  :mera2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Silicon Valley S02

Η συγκεκριμένη σειρά απευθύνεται σε πολύ ιδιαίτερο κοινό, με αρκετές γνώσεις πάνω σε υπολογιστές και με πολύ ιδιαίτερο χιούμορ.

Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Δεν ξέρω καθόλου προγραμματισμό και την παρακολουθούσα άνετα (αρχικά λόγω Middleditch). Ιδιαίτερα το τέλος της πρώτης σεζόν είναι προγραμματιστικά πατάτα τελικά. :P

 

Απλά έχει πολλές αναφορές pop culture γύρω απ'την τεχνολογία, δεν είναι κάτι σκληροπυρηνικό. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Νομίζω ότι υπερβάλλεις. Δεν ξέρω καθόλου προγραμματισμό και την παρακολουθούσα άνετα (αρχικά λόγω Middleditch). Ιδιαίτερα το τέλος της πρώτης σεζόν είναι προγραμματιστικά πατάτα τελικά. :P

 

Απλά έχει πολλές αναφορές pop culture γύρω απ'την τεχνολογία, δεν είναι κάτι σκληροπυρηνικό. :)

 

Δεν είπα ότι χρειάζεται πολλές γνώσεις προγραμματισμού. Χρειάζεται αρκετές γνώσεις από υπολογιστές είπα. Πχ χαρακτηριστικό είναι στην δεύτερη σεζόν η λέξη blackhat. Εάν δεν ξέρεις το νόημά της -και δεν εννοώ μαύρο καπέλο- τότε χάνεις ένα μεγάλο μέρος από το νόημα ενός συγκεκριμένου επεισοδίου.  Επίσης, δεν σε θεωρώ και μην θεωρείς κι εσύ τον εαυτό σου τον μέσο Έλληνα. Ο μέσος Έλληνας , όταν τον ρωτάς τι υπολογιστή έχει σου απαντάει Windows 10...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24642
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:best:

 

Το ξες ότι κάθε φορά που βλέπω σπαγγέτι γουέστερν σκέφτομαι εσένα;  :mera2:

 

:nek:      :lol:     1.jpg     :valt:

 

σου προτεινω να δεις το μονο καλο western με πρωταγωνιστη τον Peter Fonda ''The hired hand''   2.jpg

 

Επισης μερικες σκεψεις... οσοι ασχολουνται με ταινιες θα γνωριζουν οτι το 2016 θα βγει remake της εξαιρετικης western ταινιας ''the magnificent seven''.. δυστυχως ομως το cast για μενα ειναι εντελως εκτος τοπου και χρονου, το ιδιο και ο σκηνοθετης (ειναι φανερο γιατι δεν πειθουν ως πρωταγωνιστες western ταινιας) βαλτε το καλα στο μυαλο σας εκει στο hollywood.. ηθοποιοι σαν τον van cliff και τον clint eastwood δεν ξαναβγαινουν... αλλες εποχες εκεινες! εχω μικρες προσδοκιες απο την ταινια.. ελπιζω να βγω λαθος! το σιγουρο ομως ειναι οτι θα τη δω! σαν φορο τιμης στην παλια κορυφαια ταινια του 1960 :)  :respect:

 

εδω πληροφοριες για το remake..

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Chris Pratt...Matt Bomer. Σκηνοθέτης ο Αντουάν Φουκουά :shit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24642
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Chris Pratt...Matt Bomer. Σκηνοθέτης ο Αντουάν Φουκουά :shit:

 

αστα ρε φιλε... τα βλεπω και φριττω! θα τριζουν τα κοκκαλα των συγχωρεμενων.. :(

 

υ.γ  Βλεπω το screenplay ειναι του Πιτσολατο αλλα αυτο δεν ξερω ποσο μπορει να διορθωσει τα πραματα... :/

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν είπα ότι χρειάζεται πολλές γνώσεις προγραμματισμού. Χρειάζεται αρκετές γνώσεις από υπολογιστές είπα. Πχ χαρακτηριστικό είναι στην δεύτερη σεζόν η λέξη blackhat. Εάν δεν ξέρεις το νόημά της -και δεν εννοώ μαύρο καπέλο- τότε χάνεις ένα μεγάλο μέρος από το νόημα ενός συγκεκριμένου επεισοδίου.  Επίσης, δεν σε θεωρώ και μην θεωρείς κι εσύ τον εαυτό σου τον μέσο Έλληνα. Ο μέσος Έλληνας , όταν τον ρωτάς τι υπολογιστή έχει σου απαντάει Windows 10...

 

 Ο Μέσος Έλληνας βλέπει CSI Cyber και μαθαίνει έτσι και αλλιώς την ορολογία σε απλά μαθήματα για αρχάριους. Δεν είναι πλέον κλειστό το κλαμπ, όπως δεν είναι περιθωριακοί οι κουμπιουτεράδες. Κάποιο παραμένουν αντικοινωνικοί αλλά ακόμα και αυτό το πλασάρουν για cool πλέον...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3614 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είδα χθες το Edge of tomorrow (το ξέρω με μια μικρή καθυστέρηση  :P ) μια περιπέτεια sci-fi με Τομ Κρουζ και Έμιλυ Μπλαντ σε πρωταγωνιστικούς ρόλους! Πολύ ωραία ταινία με απανωτή δράση και μια ενδιαφέρουσα και πρωτότυπη κεντρική ιδέα που εκτυλισσέται στρωτά (και ίσως λίγο αναμενόμενα), με τον Τομ Κρουζ για άλλη μια φορά αποδεικνύει πως αυτές οι ταινίες του ταιριάζουν και μια γοητευτικότατη Εμιλυ Μπλάντ που προσδίδει ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον στην ταινία, της οποίας το τέλος σε αφήνει με χαμόγελο στα χείλη!! Τη συνιστώ σε όσους θέλουν να περάσουν ένα ευχάριστο δίωρο με μπόλικη δράση και εξωγήινους!! :)

 

Βαθμολογία 8/10

Επεξεργασία από alexoni97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Είδα στον ΑΝΤ1 το "Naked Gun 1 1/2". Ακόμη πιο ξεκαρδιστικό από το πρώτο και ίσως η πιο μεγαλύτερη (επίτηδες κάνω αυτό το γραμματικό λάθος) αστεία βλακεία που έχω δει ποτέ μου, μετά φυσικά από το "Top Secret!". Για όσους θέλουν να δουν χιούμορ παράνοιας και θέλουν να γελάσουν δυνατά, συνιστώ ανεπιφύλακτα τις προηγούμενες ταινίες, με πρώτη προτίμηση στο "Top Secret!" που είναι η καλύτερη κωμωδία που έχω δει. :beer:

 

Επισης, τελείωσα και την τρίτη σεζόν του Once Upon A Time. Η τετάρτη αναμενεται καλύτερη, αφού εχει και Frozen μέσα. Ήδη εχω δει διασπάρτα επεισόδια στο FOX life και μου φάνηκαν πολυ ωραια. :best:

Επεξεργασία από Angel.tze
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24642
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το edge of tomorrow ειναι καθαρο 9.0/10 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειδα σημερα το εξαιρετικο The Martian.

 

Αλλες ταινιες που ειδα τις τελευταιες εβδομαδες:

Insidious 3: καλο για το ειδος του

Ted 2: χειροτερο απο το πρωτο

Terminator Genisys: οχι ιδιαιτερα καλο αλλα το ειδα ευχαριστα

Jurassic World: κακο σεναριο, βλεπεται μονο για τα σαυρακια

3 days to kill: βλεπεται για να περασει η ωρα

Kingsman: δε μ'αρεσε, το εκλεισα στο μισαωρο

Focus: μπουρδα που ειδα για τη Margot Robbie

Buongiorno, notte: αρκετα καλο

Begin Again: ευχαριστη γλυκαναλατη ταινιουλα

Before Midnight: πολυ ωραιο

Minions: κουραστικο, τα μινιονς ειναι sidekicks, δεν μπορουν να σηκωσουν δικια τους ταινια

Monkey Kingdom: αλλο ενα ωραιο ντοκιμαντερ της Disneynature

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τελείωσα το Six Feet Under σήμερα και είμαι σε πένθος(μη φοβάστε, μπορώ να σκεφτώ και χειρότερα αστεία). Φοβάμαι σιγά σιγά ότι ξεμένω από αριστουργήματα και θα πρέπει να καταλήξω να βλέπω The Affair (που μόλις ξεκίνησε η δεύτερη σεζόν και είναι 'my guilty pleasure' και ας δε μου αρέσει καθόλου :lol: ) ή, θου κύριε, Ray Donovan που είδα τρία επεισόδια στο σκάι. Μπρρρρρ ανατρίχιασα. Ίσως ήρθε καιρός, βέβαια, να δω το Twin Peaks. :O (με την ελπίδα ότι τα σύμβολα που πάτησα θα γίνουν εμότικον)

 

Το Six Feet Under το βρήκα πιο άριστο και από άριστο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποια αριστουργηματα εχεις δει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελείωσα το Six Feet Under σήμερα και είμαι σε πένθος(μη φοβάστε, μπορώ να σκεφτώ και χειρότερα αστεία). Φοβάμαι σιγά σιγά ότι ξεμένω από αριστουργήματα και θα πρέπει να καταλήξω να βλέπω The Affair (που μόλις ξεκίνησε η δεύτερη σεζόν και είναι 'my guilty pleasure' και ας δε μου αρέσει καθόλου :lol: ) ή, θου κύριε, Ray Donovan που είδα τρία επεισόδια στο σκάι. Μπρρρρρ ανατρίχιασα. Ίσως ήρθε καιρός, βέβαια, να δω το Twin Peaks. :O (με την ελπίδα ότι τα σύμβολα που πάτησα θα γίνουν εμότικον)

 

Το Six Feet Under το βρήκα πιο άριστο και από άριστο. 

το six feet under μου αρεσε πολύ (ειδικα οι 3 πρωτες σεζον), με κουρασε όμως λιγο η τελευταια. Ευτυχως δεν το τραβηξαν απ'τα μαλλια για να βγαλουν κι αλλη σεζον :)

 

εγω αυτη την εποχή ξαναβλέπω 3η σεζον Doctor Who  και Simpsons μεχρι να φτασω uptodate - θα μου παρει λίγο καιρο :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

3 days to kill: βλεπεται για να περασει η ωρα

Σοβαρά τώρα;;; :P Ήταν πάρα πολύ ωραία ταινία! Φοβερή πλοκή, καλοί ηθοποιοί, σκηνικά, εφφέ κτλ. Το μόνο μείον για μένα ήταν οι σκηνές που ο πρωταγωνιστής ένιωθε τις παρενέργειες από το φάρμακο, μιας και ήταν πολύ ζαλιστικές. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ποια αριστουργηματα εχεις δει;

Mad Men, The Sopranos, True Detective, Breaking Bad, The Wire, Deadwood

 

 

 

 

το six feet under μου αρεσε πολύ (ειδικα οι 3 πρωτες σεζον), με κουρασε όμως λιγο η τελευταια. Ευτυχως δεν το τραβηξαν απ'τα μαλλια για να βγαλουν κι αλλη σεζον  :)

Εγώ μάλλον είμαι στο ακριβώς ανάποδο. Δε μου πολυάρεσαν οι 2 πρώτες σεζόν αλλά όσο προχωρούσε γινόταν και καλύτερο. Σίγουρα είχε, βέβαια, και τα βαρετά της μιας και πιστεύω πως είναι αναπόφευκτο σε τέτοιου είδους σειρές. Και το τέλειωσαν, όντως, την ώρα που έπρεπε (είχε ήδη αρχίσει να τραβάει λίγο) και κατα τη γνώμη μου με τον ιδανικότερο τρόπο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα σου προτεινα οσα δεν εχεις δει απο The Shield, Oz, Battlestar Galactica, Seinfeld, Curb Your Enthusiasm, Arrested Development, Friday Night Lights, Buffy, Veronica Mars, Rome, Justified, Review (μπορει να ξεχναω μερικα). Δεν ειναι βεβαια ολα αριστουργηματα αλλα ειναι απο τις καλυτερες σειρες που εχουν βγει. 

Επεξεργασία από Rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82141
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Πριν απο κανα εικοσάλεπτο ειδα τους Πιγκουίνους της Μαδαγασκάρης. Ειναι το πιο τρατζικ παιδικό που εχω δει ποτε μου! Εχει απίστευτο γέλιο εκεί που δεν το περιμένεις και γελοίες ανατροπές. Συνίσταται ανεπιφύλακτα!!! Η ώρα πέρασε πολυ ευχάριστα. 9/10 απο μενα! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3432 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Men of honnor!! (παλια αλλα αξιζει..)

https://www.youtube.com/watch?v=m6xGjp0U9Dc

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Βλεπω Luther αυτο και καιρο με Idris Elba και ειναι πολυ ωραιο, το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους τους αρεσουν τα αστυνομικα.Καθε season εχει 4 η 6 επεισοδια οποτε δεν χρειαζεται να σπαταλησει και πολυ χρονο  καποιος για να τη δει.Τέταρτη (και τελευταια) season καπου στα τελη 2015 λενε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Mr. Robot>Στα πρωτα επεισοδια δυσκολευομουν να κοιμηθω,οσο περνουσαν τα επεισοδια κατεληξε νανουρισμα,αλλα αρκετα καλη δουλεια γενικοτερα.Σειρα με θεμα που διχαζει την κριτικη σκεψη καποιου που ασχολειται με το τι ζει...Πολλοι ρεαλιστικοι παραλληρισμοι ως προς αληθινα γεγονοτα και οργανισμους που πιστευω πως περισσοτερο θα μπερδεψουν καποιον που αγνοει την υπαρξη τους..Θα μπορουσε να αναγραφει "βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα με σαλτσες".

 

Και Maze runner-Scorch trials>Πολυ εφε,αρκετη δραση,αξιολογη ροη,κατ'επεκταση περασε ευκολα το διωρο.Δεν εχω διαβασει τα βιβλια αλλα και οι 2 ταινιες ειχαν την πλακα τους.Σε οποιον αρεσε το πρωτο,πιστευω πως θα το λατρεψει αυτο.

 

Δευτερη σεζον The strain ηταν τουμπανο.Μονο ο εφ και ο γιος του ο ζακ χαλανε ολη τη σειρα κατα τη γνωμη μου..Θα τελειωσει και δεν θα εχω χωνεψει την επιλογη πρωταγωνιστη.Ο ανθρωπος κλαιει και στην οθονη απλα φαινεται λες και ξεκαρδιζεται στο γελιο...

 

Φιναλε Falling skies:Πρωτο βραβειο τραγελαφου.Εξωγηινες φυλες,τεραστια κατασκευασματα και ρομποτ,αποικιες εξωγηινων ανα τον πλανητη και εξωγηινα σμηνη εντομων,ακτινες-domes,εξωγηινοι συμμαχοι,μαχες εδαφους-αερος-διαστηματος,ο αλλος πηγε στο φεγγαρι για μαχη και τελικα μετα απο μια πορδη που τυχαια ακουστηκε την τελευταια σεζον 2 επεισοδια πριν το τελος, σωθηκαν ολοι και ξεκινησε η ανοικοδομηση της γης.ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ.

 

Φιναλε Under the dome:Δευτερο βραβειο τραγελαφου γιατι δεν περιμεναμε 2 παραπανω σεζον οπως στο πρωτο.Ευτυχως δεν εχω διαβασει το βιβλιο (παροτι γνωριζω την εξελιξη του) και ετσι η οθονη εμεινε ανεπαφη.

 

Και στις 2 σειρες το φιναλε αποφασιστηκε 2 μερες πριν το deadline (απορω που τραβηξαν τοσο και οι 2) καπου με πολυ αλκοολ και λιγη ορεξη για σκεψη.Σιγουρα...Ξερουν τι κανουν οσοι βγαζουν ολοκληρες σεζόν μονομιάς (and chill).

 

:iron:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα την ταινια G.i.joe Στην αρχη δεν ηξερα αν θελω να τη δω η΄να κοιμηθω.Τελικα την ειδα.Καλουλα ηταν.

Supergirl Ειχα διαβασει γι'αυτην την ταινια οταν ημουν 7 και την ειδα 31 χρονια μετα.Not bad :xm:

Λοιπον ok ηταν ψιλοσαχλαμαριτσα, :P καμια συγκριση  με τις ταινιες του ξαδερφου της εκεινη την εποχη.Βασικα νομιζω οτι επασχε απο σεναριο.Ειχε ομως και καλες στιγμες μεσα,και δεν μετανιωνω καθολου που την ειδα γιατι αυτες οι παλιες 80'ς ταινιες μου βγαζουν παντα κατι το νοσταλγικο.

Δεν θυμαμαι αν το ειχα ξαναπει,ειχα δει την σειρα Αυτοι που επιστρεφουν.  Μου αρεσε πολυ,αλλα πολλη μικρη σειρα μολις 8 επεισοδια.Ο 2ος κυκλος παιζεται τωρα Γαλλια (3 χρονια μετα τον πρωτο) και περιμενω να μαζευτουν μερικα επεισοδια για να τα δω.

Hermanos Αλλη μια μινι σειρα.Εχω δει 2 επεισοδια και μου αρεσει επισης.

Eπισης εχω ξεκινησει 5η σαιζον απο Once upon a time.  6η απο Downton Abbey καi ετοιμαζομαι και για την 7η απο Vampire Diaries.

(Και βεβαια παντα βρισκονται αναμεσα και 2-3 μεξικανικα,μην ξεχνομαστε)  :P

Aυτα τα ολιγα. :popcorn:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.