Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   26482
  • Achievement Points:  4708
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

MAD MAX yeah!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τελειωσε και η 6η σεζον "Vampire Diaries" Με συγκινησε,αφου σε αυτο μας αποχαιρετα η βασικη πρωταγωνιστρια και η σειρα συνεχιζεται και του χρονου χωρις εκεινη. :sad1:

Απο ταινιες ειδα

Dracula untold Ωραια ηταν αν και νομιζω οτι καπου εγινε too much απο ενα σημειο και μετα.Ο πρωταγωνιστης γενικα μου αρεσει.

Η απιστευτη ιστορια του Μπεντζαμιν Μπατον Γλυκια ταινια που με εκανε να δακρυσω σε καποια σημεια.

Wanted.  Καλη για να περασεις την ωρα αλλα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ιδιαιτερα.

Αστεριξ και Οβελιξ επιχειρηση Κλεοπατρα.  Γελιοοοοο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1466
  • Achievement Points:  313
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σημερα ειδα το 12ο επεισοδιο απο Daredevil!Απιστευτη σειρα!Αλλο ενα εμεινε να δω.Ας ελπισουμε οτι η 2η σεζον δεν θάργησει να βγει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

είδα το Ο πεταλούδας (1973) - IMDb , δυνατή ταινία , καλογυρισμένη , με απίστευτες ερμηνείες από τους πρωταγωνιστές . το μόνο κάπως ενοχλητικό είναι ότι κατά το τέλος είχε πολλές μακρόσυρτες μάλλον κάπως περιττές σκηνές . :)  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3508 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Το Πράσινο Μίλι:

Δεν έπρεπε να το δω...

Πληγώθηκε η υπερηφάνειά μου ότι δεν κλαίω σε δράματα και συγκινητικές σκηνές...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4469 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μολις ειδα το χθεσινο επεισοδιο Penny Dreadful.Υπεροχο επεισοδιο και τρομερη η ερμηνεια της Patti LuPone ως Cut-Wife.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα το φινάλε του Mad Men. Τέλος (χρυσής) εποχής για την αμερικανική τηλεόραση καθώς όλες οι πραγματικά κορυφαίες δραματικές σειρές ανήκουν πια στο παρελθόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30797
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  90
  • Reputation:   310
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3333 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Mad Max Fury Road, πολυ μετρια πατατα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είδα επιτέλους τα 3 πρώτα επεισόδια του 5ου κύκλου του Game of Thrones. Είχα ξενερώσει με το ατέλειωτο περίμενε για τα νέα επεισόδια, αλλά και από τα αποθαρρυντικά σχόλια διαφόρων για τον καινούργιο κύκλο. Ίσως είναι αλήθεια ότι η σειρά έχει χάσει τη "μαγεία" των πρώτων σεζόν. Παρόλα αυτά, συμβαίνουν εξαιρετικά ενδιαφέρουσες αλλαγές και ανακατατάξεις και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν αρκετά όσα επεισόδια έχω δει μέχρι τούδε. Προσευχόμαστε στον Θεό του Φωτός για άμεση βελτίωση.  :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4158 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ειδα ένα αφιερωμα-ταινια στην ζωη του Μαραντόνα από τον εμίρ κουστορίτσα και σαν υλικό ηταν καλό που φανταζομαι θα μάζεψε δεκάδες ώρες ακατεργαστων πλάνων για να γινει. Ο Μαραντόνα θεωρείται θεός στην αργεντινή αυτό το ηξερα, αλλα όμως γι'αυτον δεν ηξερα  πως εχει πχ. δυο κόρες που λογω της κοκας δεν τις ειδε ως επρεπε να μεγαλώνουν η πως υπάρχει εκκλησια του Μαραντονα. Ο Κουστουριτσα ήταν και ποδοσφαιριστης!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30585
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  37
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Από ταινίες είδα: το avengers 2 καλό ήταν άλλα ότι έγινε μέσα στην ταινία έγινε αρκετά γρήγορα,ένα από αυτά ήταν ότι έκαναν των ultron γρήγορα κακό χωρίς να το αναπτύξουν λίγο και δεν των έκαναν αρκετά κακό,μάλλον γιατί των δημιούργησε ο tony. Πάντως θα την ξαναβλεπα.

το tales from the crypt:demon knight πλάκα είχε,η ιστορία δεν ήταν κάτι το σπουδαίο άλλα μου άρεσαν αρκετά οι σκηνές που ο δαίμονας προσπαθούσε να κάνει δαίμονες τους άλλους + ότι είχε καλό χιούμορ. Αυτός ο keeper έχει γίνει από της αγαπημένες μου μαριονέτες   :love2:

Από σειρές είδα: τα 5 πρώτα επεισόδια του daredevil που ήταν τέλια και σκοτεινά όπως θα πρεπε να είναι ,το μόνο που με χάλασε ήταν ο kingpin.Kαι της δυο πρώτες seasson του American horror story,καλές και η δυο λίγο η δεύτερη ήταν μπερδεμένη αλλά ήταν καλύτερη από την πρώτη.Για μένα είναι η καλύτερη σειρά τρόμου που έχω δει μέχρι στιγμής,ελπίζω να μην χαλάσει στην συνεχεία    

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Λοιπόν, τι είδα τον τελευταίο καιρό; Την προηγούμενη εβδομάδα είδα το νέο Mad Max και για προετοιμασία είδα την παλιά τριλογία (περίπου) και το Locke με τον Hardy. 

 

Για τα Mad Max έχω να πω ότι τα πρώτα δύο είναι αριστουργήματα. Και ενώ το 2 θεωρείται καλύτερο, νομίζω ότι οριακά μου άρεσε περισσότερο το πρώτο. Ίσως γιατί βλέπουμε το origin του Max αλλά και του κόσμου του, βλέπουμε μια κοινωνία στα όρια να γίνει post-apocalyptic. 

 

Το Beyond Thunderdome όμως είναι άλλη ιστορία. Δεν μπόρεσα να το τελειώσω. Όχι γιατί είναι τόσο άθλιο, αλλά απλά δεν με τράβηξε. Έχω δει το πρώτο μισό και συνεχώς αναβάλλω να δω το υπόλοιπο και μάλλον αυτό τα λέει όλα. 

 

Το Fury Road ήταν το κάτι άλλο. Ο Hardy άξιος διάδοχος του Gibson, η Theron badass ως Furiosa (ΘΕΛΟΥΜΕ SPIN-OFF ΤΩΡΑ), o Hoult έκπληξη και ο μοναδικός χαρακτήρας που έχει ένα arc μέσα στην ταινία. Η ιστορία είναι πιο λιτή, αλλά ότι λείπει σε εξελίξεις και ανατροπές, η ταινία το ισοσταθμίζει με δράση. Με απίστευτα καλοσκηνοθετημένη δράση. 

 

Ίσως το μοναδικό μου παράπονο είναι που ο Max δεν ήταν και πολύ ομιλητικός. Πρέπει να το δω ακόμα μια φορά για να κατασταλάξω. 

 

Όπως επίσης πρέπει να το δω ακόμα μια φορά για να σιγουρευτώ πόσο μου άρεσε και αν είναι τόσο καλό όσο το 2. 

 

Ποιος άλλος σκηνοθέτης έχει σκηνοθετήσει όλες τις ταινίες μια σειράς και κατάφερε σε όλες να παραδώσει τέτοια αποτελέσματα (εξαιρείται το 3 που δεν είναι και τόσο μάπα και επίσης είχε και προσωπικά θέματα o Miller εκείνη την περίοδο), ιδιαίτερα με διάλειμμα τόσων χρόνων; Ακόμα και ο Spielberg έβγαλε μια καθαρά κακή ταινία, το Indiana Jones 4. 

 

Ερώτηση: θα θέλατε να δείτε σε 2-3 δεκαετίες (70 χρονών είναι ο Miller, δεν νομίζω να αντέξει τόσο, μακάρι να προλάβει να βγάλει τα Mad Max που σχεδιάζει) κάποιον άλλον σκηνοθέτη να αναλαμβάνει το franchise; 

 

Το Locke είναι ιδιαίτερη περίπτωση.... Ενώ ήθελα να δω την συνέχεια, κοιτούσα συνεχώς πόση ώρα μένει για να τελειώσει. Πολύ καλή η ερμηνεία του Hardy (έκανα λίγο να συνηθίσω την προφορά του), ίσως όμως δεν ήταν αρκετή. 

 

Τέλος, είδα το Broadchurch. Όχι απλά το είδα, αλλά το έλιωσα. 16 επεισόδια έφυγαν νεράκι μέσα σε δύο μέρες (βράδια βασικά :P), κυριολεκτικά δεν μπορούσα να σταματήσω. Το έγκλημα δεν είναι ιδιαίτερα πρωτότυπο, αλλά αλλάζουν τελείως τον τρόπο που το προσεγγίζουν σε λοιπά αστυνομικά και επικεντρώνεται στο πως επηρεάστηκαν οι χαρακτήρες, πως επηρεάστηκε όλη η μικρή πόλη που ζούσε το θύμα. Δυνατά χαρτία; Το γράψιμο των χαρακτήρων, η σκηνοθεσία και η μουσική. Όλα αυτά συνδυάζονταν και δημιουργούσαν μια μελαγχολική ατμόσφαιρα και σου περνούσε τον αντίκτυπο που άφησε ο θάνατος του Danny. 

 

Η εν λόγω δολοφονία φέρνει στο φως ένα σωρό μυστικά και κανείς δεν θα μείνει έξω από το παιχνίδι. 

 

Γενικά δυνατές ερμηνείες από όλους, όχι μόνο τους κύριους χαρακτήρες, αλλά και το γύρω καστ. Μερικές φορές ο Tennant μου θύμιζε λίγο τον 10ο Doctor. Αν εξαιρέσεις τους δύο πρωταγωνιστές, ίσως περισσότερο ξεχώρισα τον Arthur Darvill ως τον παπά (επίσης έπαιζε στο Doctor Who και θα παίξει του χρόνου στο Legends of Tomorrow τον Rip Hunter) και τον πατέρα του Danny. Και ίσως την δικηγόρο από την δεύτερη σεζόν. Μου την έδινε απίστευτα, οπότε μάλλον πέτυχε τον σκοπό της ως ηθοποιός. :P

 

Η πρώτη σεζόν ήταν διαμάντι. Η δεύτερη είχε κάποια θεματάκια: (ακολουθούν μέτρια spoilers για την 2η σεζόν, χωρίς να αποκαλύπτω τον δολοφόνο)

ουσιαστικά αποτελείται από δύο storylines, την δίκη του ενόχου και την επαναφορά της υπόθεσης του Sandbrook στο προσκήνιο. Οι σκηνές στο δικαστήριο ήταν άκρως ενδιαφέρουσες. Το storyline του Sandbrook έκανε κάπως κοιλιά. Δεν μου άρεσε η αποκάλυψη για το ποιος διέπραξε τις δολοφονίες SPOILERS 

γιατί να σκοτώσουν την 12χρονη; Θα έλεγε απλά ότι ο Lee ήταν με την 19χρονη ξαδέρφη της και έκαναν σεξ, όπως έτσι ακριβώς έγινε και ότι άκουσε έναν καυγά. Ο Lee θα έλεγε ότι ο Ricky σκότωσε την κοπελιά, όπως ακριβώς έγινε και όλα μέλι γάλα. Δεν υπήρχε ιδιαίτερη λογική στην δεύτερη δολοφονία.

 

 

Δύο ακόμα αρνητικά: ελάχιστα είδαμε τον δολοφόνο στην 2η σεζόν. Επίσης σε διάφορα σημεία το δράμα γινόταν υπερβολικό και έτεινε προς σαπουνόπερα. Π.χ. α) την μέρα που πέθανε το παιδί του, όχι μόνο ήταν με άλλη, αλλά έγραψε και ένα γράμμα στο οποίο έλεγε ότι ήθελε να παρατήσει την γυναίκα του. β) Το παιδί της δικηγόρου είναι στην φυλακή και η μέντορας της δεν ήθελε να αναλάβει την υπόθεση και τώρα είναι αντίπαλοι στο δικαστήριο και δεν συμμαζεύεται. 

 

 

 

Ωστόσο και η δεύτερη σεζόν ήταν εξίσου εθιστική. 

 

Δεν είμαι φαν της ιδέας να βγάλουν τρίτη σεζόν. Μου άρεσε που όλη η σειρά μέχρι τώρα αφορούσε τον θάνατο του Danny και δεν ανέλαβαν νέα υπόθεση (δεν μετράει το Sandbrook :P). Δεν θα ήθελα να δω νέα σεζόν με νέα υπόθεση, όπως και δεν θα ήθελα να δω να τραβάνε από τα μαλλιά την υπόθεση του Danny.

 

Υ.Γ. Δειλά δειλά βλέπω Mad Men και σε μερικές εβδομάδες θα το φορτσάρω και επίσης προχωράω αργά αλλά σταθερά το Naruto Shippuden. 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4158 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1/6 από τον σκαι , αρχιζει κατι καλό, η αντιληψη με καποιον νεαρο που εχει το τριτο μάτι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Mad Max - Fury Road: δυνατή ταινία, που γίνεται δυνατότερη με την εκπληκτική μουσική και τα μοναδικά τοπία. Το καστ είναι καλό, οι χαρακτήρες :cool:  και γενικά είναι μια εξαιρετική ταινία δράσης Παρότι δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο που να με χαλάει, δεν μπορώ και να αποφασίσω κατά πόσο μου άρεσε. Ότι μου άρεσε είναι σίγουρο βέβαια και προτείνω σε όσους αμφιταλαντεύονται, να πάνε να τη δουν.

 

Watchmen: το direction's cut. Μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Αν και γενικά τη θεωρώ καλή μεταφορά, υπάρχουν πολλά μειονεκτήματα και όλα αυτά μαζί μας οδηγούν στη ρίζα του προβλήματος: ο Snyder είναι πολύ λίγος για να μεταφέρει στη μεγάλη οθόνη ένα τόσο πολυεπίπεδο κόμικ. Οι σκηνές του ξύλου με εκνεύρισαν πολύ, το πείραγμα του τέλους επίσης και η φωτογραφία ήταν υπερβολικά σκοτεινή, σε αντίθεση με το χρωματιστό κόμικ. Το soundtrack περιέχει φανταστικά κομμάτια, που όμως δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουν στο ύφος του κόμικ. Από την άλλη, το καστ είναι αρκετά καλό, με εξαιρετικές ομοιότητες στα πρόσωπα των περισσοτέρων, και η ταινία είχε καλή ροή, πιστή στο έργο του Μουρ. Στα συν ότι μέσα από όλο αυτόν τον όγκο, επιλέχθηκαν τα πιο απαραίτητα κομμάτια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Mad Max - Fury Road: δυνατή ταινία, που γίνεται δυνατότερη με την εκπληκτική μουσική και τα μοναδικά τοπία. Το καστ είναι καλό, οι χαρακτήρες :cool:  και γενικά είναι μια εξαιρετική ταινία δράσης Παρότι δεν έχω εντοπίσει κάτι συγκεκριμένο που να με χαλάει, δεν μπορώ και να αποφασίσω κατά πόσο μου άρεσε. Ότι μου άρεσε είναι σίγουρο βέβαια και προτείνω σε όσους αμφιταλαντεύονται, να πάνε να τη δουν.

 

Watchmen: το direction's cut. Μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Αν και γενικά τη θεωρώ καλή μεταφορά, υπάρχουν πολλά μειονεκτήματα και όλα αυτά μαζί μας οδηγούν στη ρίζα του προβλήματος: ο Snyder είναι πολύ λίγος για να μεταφέρει στη μεγάλη οθόνη ένα τόσο πολυεπίπεδο κόμικ. Οι σκηνές του ξύλου με εκνεύρισαν πολύ, το πείραγμα του τέλους επίσης και η φωτογραφία ήταν υπερβολικά σκοτεινή, σε αντίθεση με το χρωματιστό κόμικ. Το soundtrack περιέχει φανταστικά κομμάτια, που όμως δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουν στο ύφος του κόμικ. Από την άλλη, το καστ είναι αρκετά καλό, με εξαιρετικές ομοιότητες στα πρόσωπα των περισσοτέρων, και η ταινία είχε καλή ροή, πιστή στο έργο του Μουρ. Στα συν ότι μέσα από όλο αυτόν τον όγκο, επιλέχθηκαν τα πιο απαραίτητα κομμάτια.

 

Για το Mad Max συμφωνω απολυτως. Βγαινοντας απο το σινεμα βεβαια καποιοι ειχαν ενθουσιαστει ( :kabuki: ) και ψελιζαν κατι για καλυτερη ταινια δρασης ever :P

 

Για το Watchmen παλι, εχω δει το ultimate cut μονο. Απο οτι ξερω η μονη διαφορα με το directors cut ειναι οτι εχει το εξτρα animation. Το μονο αρνητικο που μπορω να σημειωσω ειναι οτι εμεινε υπερβολικα πιστος στο πρωτοτυπο :P. Επισης η αλλαγη του τελους μου αρεσε. Ηταν πιο συγχρονο. Δεν μπορουσε εν ετει 2009 να πεταει home made εξωγηινους. Εμενα μου ειχε φανει γελοιο και στο πρωτοτυπο. Πολυ πιο ταιριαστη η εκδοχη του snyder :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν μπορουσε εν ετει 2009 να πεταει home made εξωγηινους.

 

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι και μπορώ να πω ότι έχεις ένα δίκιο. :)

Πάντως είναι πολλά αυτά που σκέφτομαι για την ταινία και δεν μου ήταν πολύ εύκολο να τα γράψω στις 4 τα ξημερώματα. Από κοντά τα υπόλοιπα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5325 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

 

 ο Snyder είναι πολύ λίγος για να μεταφέρει στη μεγάλη οθόνη ένα τόσο πολυεπίπεδο κόμικ.

 

 

Κανένας δεν μπορεί να μεταφέρει το κόμικ στη μεγάλη οθόνη είναι η ταπεινή μου άποψη. Όπως λέει και ο Μουρ, δεν είναι φτιαγμένο για να μεταφερθεί σε άλλο μέσο. Δουλεύει μόνο ως κόμικ. Την πλοκή μπορεις να την κάνεις ότι θες μάλλον. Το Watchmen σαν κόμικ, όμως, μου φαίνεται πρακτικά αδύνατο.  :(

Επεξεργασία από Blackbeard
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   95048
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα αρκετές ταινίες και σειρές αυτό τον καιρό...!

 

Από σειρές είδα τον πρώτο κύκλο του Daredevil,ο οποίος ήταν εξαιρετικός και αναμένω τον δεύτερο...!Πολλή ωραία και σκοτεινή ατμόσφαιρα κι ο D'Onofrio δίνει ρεσιτάλ...!

 

Ολοκλήρωσα τους τελευταίους κύκλους του Flash και του Arrow...!Ωραίοι και οι δύο...!Στο Flash γίνεται ένας κακός χαμός και τελειώνει λίγο απότομα,ενώ στο Arrow τελείωσε ρομαντικά ένας πολύ δυνατός κύκλος...!

 

Από ταινίες είδα τις εξής :

 

Taken 3 : Πάνω που έλεγα μία δεύτερη συνέχεια της ιστορίας αυτής θα ήταν υπερβολική,πόσο μάλλον και μία τρίτη,μπορώ να πω ότι μου άρεσε...!Κλασικό το στυλ του Neeson...!Είναι αθώος και κατατρεγμένος και παλεύει να αποδείξει την αθωώτητά του...!Μου άρεσε η ανατροπή στο τέλος και η αποκάλυψη του πραγματικού ενόχου...!

 

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 : Καλή συνέχεια των προηγούμενων ταινιών με αρκετά εφέ και φαντασία...!Πιστεύω ότι και στο δεύτερο η δράση θα είναι αμείωτη...!

 

Fifty Shades of Grey : Μιας κι έχω διαβάσει τα βιβλία και μιας και είχα και πιέσεις από άλλους,είπα να δώσω τόπο στην οργή και να το δω...!Δεν ξετρελάθηκα (όπως και με τα βιβλία)...!Πολυδιαφημισμένο όσο δεν πάει και από ουσία όχι πολλά πράγματα...!

 

Nightcrawler : Μέτρια ταινία με τον πρωταγωνιστή να έχει ωραία ερμηνεία αλλά άσχημη φάτσα...! :P Κλασικό παράδειγμα του τι μπορεί να κάνει κάποιος για να πάει μπροστά...!Βέβαια δεν μπορούμε να την θεωρήσουμε τον ορισμό τού ρεαλισμού...!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κανένας δεν μπορεί να μεταφέρει το κόμικ στη μεγάλη οθόνη είναι η ταπεινή μου άποψη. Όπως λέει και ο Μουρ, δεν είναι φτιαγμένο για να μεταφερθεί σε άλλο μέσο. Δουλεύει μόνο ως κόμικ. Την πλοκή μπορεις να την κάνεις ότι θες μάλλον. Το Watchmen σαν κόμικ, όμως, μου φαίνεται πρακτικά αδύνατο.  :(

Ίσως έχεις δίκιο, αλλά πιθανώς κάποιος άλλος σκηνοθέτης, θα μπορούσε να τα καταφέρει κάπως καλύτερα. Μη ρωτήσεις ποιος, δεν έχω κάποιον στο μυαλό μου. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25951
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  265
  • Reputation:   1686
  • Achievement Points:  265
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

https://www.youtube.com/watch?t=40&v=bS5P_LAqiVg

 

Δειτε μια καμμενιά να στανιαρει το εντερακι σας :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5325 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μόλις τελείωσα το Mad Men. Καταπληκτική σειρά. Υπέροχη σειρά. Φοβερή σειρά. Κορυφαία σειρά. Καταπληκτική σειρά είπα; Να το ξαναπώ. Έχω μείνει άλαλος. Έτσι κι αλλιώς τι θα μπορούσα να πω αφού τα είπαν όλα μόνοι τους. Αν δεν είχα δει το The Sopranos ίσως να είχα πάθει καρδιακό. Αλλά ευτυχώς έχω δει το Sopranos.

 

Δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνουμε να ξαναδούμε τέτοια σειρά. Ελπίζω σύντομα. Αν και δε βλεπώ να το πάμε και πολύ καλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

  • Barton Fink: ταινία των αδελφών Κοέν, που ακροβατεί μεταξύ μαύρης κωμωδίας και θρίλερ. Ένας θεατρικός συγγραφέας κλείνει συμβόλαιο με χολιγουντιανή εταιρεία B-Movies, κατά τη δεκαετία του '40, αλλά αδυνατεί να ξεκινήσει το σενάριο. Οι Τορτούρο και Γκούντμαν είναι για άλλη μια φορά απίθανοι και γενικά το καστ είναι πολύ καλό. Η σκηνοθεσία στα γνωστά καλά επίπεδα των Κοέν και σε συνδυασμό με το περίεργο σενάριο, έχουμε και πολύ καλή ταινία.
  • Delicatessen: ω μοντιέ. Εξαιρετική ταινία των Γάλλων Ζενέ (βλέπε Αμελί) και Καρό. Post-apocalyptic μαύρη κωμωδία, εμφανώς επηρεασμένη από ταινίες του Γκίλιαμ. Σε μια περίοδο που η εύρεση τροφής είναι άθλος, η ένοικοι μιας απομονωμένης πολυκατοικίας ζουν σχετικά καλά, έχοντας βέβαια ένα ένοχο κοινό μυστικό. Παρά το μακάβριο της υπόθεσης, δεν αηδιάζει, αλλά αντιθέτως είναι ευρηματική και βγάζει γέλιο. Οι χαρακτήρες είναι ένας κι ένας.
Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ξαναέπιασα όλα τα STAR WARS, έτσι να θυμηθούμε τα παλιά λίγους μήνες πριν το επεισόδιο VII και ξεκίνησα τη σειρά "The Flash". Έχοντας δει τα πρώτα 4 επεισόδια, είναι πράγματι τόσο καλή όσο είχα ακούσει & διαβάσει!!! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι δυναμικά μέχρι το τέλος του κύκλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Είδα τα πρώτα 3 επεισόδια του Sense8. Των αδερφών Wachowski και του J. Michael Straczynski. Λίγο άτσαλα φτιαγμένο, απέχει πολύ από ένα καλογυρισμένο σίριαλ.

5-6 άνθρωποι ανά τον κόσμο μοιράζονται εμπειρίες. Εκεί που ζεί ο ένας τη ζωή του, εμφανίζεται χιλιόμετρα μακρυά στη ζωή του άλλου, χωρίς να γίνεται αντιληπτός από τον περίγυρο. Κάποιοι φαίνεται να αποκτούν περίεργες δυνάμεις αλλά ως εκεί. Υπάρχουν δυο άτομα κοινά στις εξωπραγματικές εμπειρίες τους χωρίς να έχει αναλυθεί ο λόγος. Υπάρχουν και άτομα που δεν είναι φιλικά σε κάποιους από αυτούς, αλλά και πάλι δε δίνονται και πολλές εξηγήσεις μέχρι στιγμής.

Αν ξεπεράσετε τα πρώτα περίεργα επεισόδια ίσως συνεχίσετε, αλλά δε θα μου κάνει εντύπωση να το παρατήσετε γρήγορα. Εγκεφαλική επιστημονική φαντασία που δύσκολα περπατάει. το σεξ είναι έντονο, αλλά προκλητικά έντονο. Όταν έχει χιούμορ έχει πλάκα, αλλιώς δείχνει πορνογραφικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασα οτι καλο ειναι να δει καποιος μεχρι και το τεταρτο επεισοδιο και να μη σταματησει στο τριτο, αν τυχον το βαρεθει γιατι κατι σημαντικο συμβαινει.Μετα το Jupiter's Ascending δε ξερω αν θελω να ξαναδω κατι καινουργιο απο του Wachowski's παντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα τα πρώτα 3 επεισόδια του Sense8. Των αδερφών Wachowski και του J. Michael Straczynski. Λίγο άτσαλα φτιαγμένο, απέχει πολύ από ένα καλογυρισμένο σίριαλ.

5-6 άνθρωποι ανά τον κόσμο μοιράζονται εμπειρίες. Εκεί που ζεί ο ένας τη ζωή του, εμφανίζεται χιλιόμετρα μακρυά στη ζωή του άλλου, χωρίς να γίνεται αντιληπτός από τον περίγυρο. Κάποιοι φαίνεται να αποκτούν περίεργες δυνάμεις αλλά ως εκεί. Υπάρχουν δυο άτομα κοινά στις εξωπραγματικές εμπειρίες τους χωρίς να έχει αναλυθεί ο λόγος. Υπάρχουν και άτομα που δεν είναι φιλικά σε κάποιους από αυτούς, αλλά και πάλι δε δίνονται και πολλές εξηγήσεις μέχρι στιγμής.

Αν ξεπεράσετε τα πρώτα περίεργα επεισόδια ίσως συνεχίσετε, αλλά δε θα μου κάνει εντύπωση να το παρατήσετε γρήγορα. Εγκεφαλική επιστημονική φαντασία που δύσκολα περπατάει. το σεξ είναι έντονο, αλλά προκλητικά έντονο. Όταν έχει χιούμορ έχει πλάκα, αλλιώς δείχνει πορνογραφικό.

Εχει  καλά στοιχεια, έχει και πολλά προβλήματα. Θα συμφωνήσω με τα σχόλια του Θοδωρή, έχοντας δει μεχρι το 6ο επεισόδιο. Να συμπληρώσω ότι απο τα βασικότερα προβλήματα της σειρας ειναι η μεγάλη εισαγωγή και η καθυστερηση να δοθουν περισσότερα στοιχεια για την πλοκή. Επίσης, σε άλλα σημεια η σκηνοθεσία στη σειρά είναι εξαιρετική και σε άλλα πρόχειρη. Σε καποιες φασεις μοιαζει με τεραστιο βινεοκλιπ. Παρουσιαζει όμως  ενδιαφερον εκει που εφτασα :P και σκοπεύω να την ολοκληρωσω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

...Μετα το Jupiter's Ascending δε ξερω αν θελω να ξαναδω κατι καινουργιο απο του Wachowski's παντως.

 

Πόσο-μα-πόσο πολύ σε νιώθω, φίλε μου!! Βγαίνοντας από το σινεμά - ναι, έκανα το λάθος και πλήρωσα για να το δω - ήμουν κάπως έτσι... :trixes:

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πόσο-μα-πόσο πολύ σε νιώθω, φίλε μου!! Βγαίνοντας από το σινεμά - ναι, έκανα το λάθος και πλήρωσα για να το δω - ήμουν κάπως έτσι... :trixes:

Βασικα η κατρακυλα των Wachowski's παει πολυ πιο πισω,ισως στο δευτερο ματριξ αν και το Cloud Atlas το ειχα βρει συμπαθητικο και αρκετα φιλοδοξο, παρολα αυτα δεν μπορω να καταλαβω πως πηρε το πρασινο φως το jupiter's ascending,ταινια για βατομουρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ειδα το Ex Machina

 

πολυ καλο, αν κ ειναι "ηρεμο", αργο, χωρις δραση.. 2-3 παιζουν ολοι κ ολοι :P μου αρεσε.. περιεργο χαχα

 

το προτεινω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Α ναι!!!Απο σειρες μην ξεχασω να προτεινω ανεπιφυλακτα το Βlack Mirror!!!Βαρυ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.