Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6587
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το κυριότερο πρόβλημα κατ' εμέ είναι η ίδια η Marvel που δεν τα βρίσκει με τον εαυτό της. Πρόβλημα φυσικά είναι και η Disney που θεωρώ ότι δεν έπρεπε ποτέ να αγοράσει τη Marvel και τη Lucasfilm, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Από τη μια, λοιπόν, θέλουν ένα ενιαίο κινηματογραφικό σύμπαν, έστω και διαφορετικό απ' τη κομικσική πραγματικότητα, και από την άλλη διαχωρίζουν και θέτουν στο περιθώριο το σύμπαν των X-men και του Spider-Man. Γιατί λέει δεν είναι παραγωγή των Marvel Studios και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Συμπεριλαμβάνουν στο MCU το "The Incredible Hulk" παρότι ουσιαστικά ουδεμία σύνδεση υπάρχει με άλλη ταινία και προσωπικά δε τη θεωρώ από τις πλέον πετυχημένες, αν και καλύτερη από τη πρώτη. Τι μας λένε λοιπόν, ότι για τον Xulk δεν γυρίζουμε reboot με τον Ruffalo όπως θα ήταν αναμενομένο, δεχόμαστε στο MCU τον Norton και κατ' επέκταση δύο Hulk σε ένα σύμπαν. Από την άλλη εξοστρακίζουμε τους X-men και κάθε αναφορά σε μεταλλαγμένους, παρότι είναι αυτές οι ταινίες που ανέδειξαν κινηματογραφικά τη Marvel και αναγέννησαν τα Superhero films. Συγχρόνως ξεγράφουμε τον χλιαρό κατ' εμένα Maguire, εγκαταλείπουμε τον γαμάτο Garfield και επανεκκινούμε τον Spider-Man στηριζόμενοι στο ultimate universe (όπως και με τους Fantastic Four) και όχι στο κυρίως Earth-616. Εν ολίγοις κινηματογραφικό μπάχαλο και όχι continuity θα το χαρακτήριζα.

 

EDIT: Και για να μην ξεφεύγουμε από το κυρίως θέμα του τόπικ, τελευταία παρακολουθώ το Daredevil από τις καλύτερες superhero σειρές με υπέροχα χορογραφημένες σκηνές μάχης και εξαιρετικό καστ! Είδα επίσης και τη ταινία "The Last Knights". Πέρασα ωραία την ώρα μου, αλλά έλειπε η πρωτοτυπία. Πιστεύω υπήρχε έντονη επιρροή από το "King Arthur (2004)", ιδίως στη μουσική, αλλά και την ιστορία των 47 Ρόνιν. Επίσης ποτέ δεν καταλάβαμε που και πότε διαδραματίζεται η ταινία...

Επεξεργασία από BATNICK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σωστός, ξεχασα να τα αναφέρω.

 

Το μόνο continuity προβλημα μέχρι τώρα είναι ο θάνατος του Coulson. Τον σκότωσαν στην ταινία, τον αναστήσανε στη σειρά αλλά παρόλο που η SHIELD φαίνεται σχεδόν σε όλες τις ταινίες μετά τον θάνατο, αυτός δεν φαίνεται πουθενά. Πρόσφατα διάβαζα μια συνέντευξη του Whedon που έλεγε ότι η Marvel δεν ήθελε να τον αναστήσουν αλλά αυτός επέμεινε. Ουσιαστικά δεν είναι continuity προβλημα ακόμα, απλά δεν έχουν ξεκαθαρίσει αν ζει τελικά στις ταινίες ή όχι.

 

Μια χαρά ζωντανός είναι. Απλά, όσον αφορά τους χαρακτήρες που πρωταγωνιστούν στις ταινίες, ο Coulson είναι ακόμα νεκρός, γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν τι έχει παιχτεί και κατά 90% αυτό εννοούσε ο Whedon. 

 

Το κυριότερο πρόβλημα κατ' εμέ είναι η ίδια η Marvel που δεν τα βρίσκει με τον εαυτό της. Πρόβλημα φυσικά είναι και η Disney που θεωρώ ότι δεν έπρεπε ποτέ να αγοράσει τη Marvel και τη Lucasfilm, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Από τη μια, λοιπόν, θέλουν ένα ενιαίο κινηματογραφικό σύμπαν, έστω και διαφορετικό απ' τη κομικσική πραγματικότητα, και από την άλλη διαχωρίζουν και θέτουν στο περιθώριο το σύμπαν των X-men και του Spider-Man. Γιατί λέει δεν είναι παραγωγή των Marvel Studios και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Συμπεριλαμβάνουν στο MCU το "The Incredible Hulk" παρότι ουσιαστικά ουδεμία σύνδεση υπάρχει με άλλη ταινία και προσωπικά δε τη θεωρώ από τις πλέον πετυχημένες, αν και καλύτερη από τη πρώτη. Τι μας λένε λοιπόν, ότι για τον Xulk δεν γυρίζουμε reboot με τον Ruffalo όπως θα ήταν αναμενομένο, δεχόμαστε στο MCU τον Norton και κατ' επέκταση δύο Hulk σε ένα σύμπαν. Από την άλλη εξοστρακίζουμε τους X-men και κάθε αναφορά σε μεταλλαγμένους, παρότι είναι αυτές οι ταινίες που ανέδειξαν κινηματογραφικά τη Marvel και αναγέννησαν τα Superhero films. Συγχρόνως ξεγράφουμε τον χλιαρό κατ' εμένα Maguire, εγκαταλείπουμε τον γαμάτο Garfield και επανεκκινούμε τον Spider-Man στηριζόμενοι στο ultimate universe (όπως και με τους Fantastic Four) και όχι στο κυρίως Earth-616. Εν ολίγοις κινηματογραφικό μπάχαλο και όχι continuity θα το χαρακτήριζα.

 

 

1) Όσον αφορά το θέμα του Hulk, γιατί να τα κάνουμε όλα περίπλοκα; Απλά έγινε recasting, τέλος. Αλλιώς και στο Dark Knight Trilogy του Nolan υπάρχουν δύο Rachel. :P 

 

2) Δεν εξοστρακίζουν, όπως λες, τους X-Men. O Feige έχει δηλώσει επανειλημμένα ότι τους θέλει στο σύμπαν. Απλά τα κινηματογραφικά δικαιώματα των X-Men και F4 ανήκουν στην Sony. Τα πούλησαν όταν η Marvel ήταν έτοιμη να χρεοκοπήσει, οπότε δεν τους κατηγορώ. Η οποιαδήποτε αναφορά γινόταν σε μεταλλαγμένους και Magneto θα έδινε την ευκαιρία στην Fox για μηνύσεις. 

 

3) Δεν ξέρουμε σε ποια εκδοχή θα στηριχτούν για τον νέο Spider-Man, πάντως πρέπει να έχουν δηλώσει ότι θα είναι η πιο πιστή στα κόμικς. Και όσο και αν θα ήθελα τον Garfield να συνεχίσει να είναι ο Spider-Man και στις ταινίες της Marvel, υπάρχουν δύο προβλήματα: α) αν τον έβαζαν, αυτόματα αυτό σημαίνει ότι τα γεγονότα των δύο Amazing ταινιών έχουν συμβεί στο Marvel Cinematic Universe και αυτό ίσως δημιουργήσει προβλήματα β) θέλουν να βγάλουν παραπάνω από μία ταινία με τον χαρακτήρα στο λύκειο, αρχής γενομένης το 2017, οπότε ψάχνουν για κάποιον πολύ νεαρό ηθοποιό (o Garfield θα γίνει 32, όταν βγει η νέα ταινία θα είναι 34 και ποιος ξέρει πότε θα βγει η συνέχεια).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υ.Γ. Στο Marvel Cinematic Universe ανήκουν οι ταινίες που βγάζει η Marvel Studios. 

 

Βάλε τα σε spoiler σε παρακαλώ πολύ και θα συνεχίσουμε την κουβέντα. Είναι πολύς κόσμος που δεν έχει δει την ταινία ακόμη. Μην το κάνεις αυτό. :oops:

 

 

Α-χα!Τα εχω αυτα τα πεντε (το difficulty το εχει σαν Distress ονοματικα βεβαια αλλα ανευ σημασιας ειναι το 3,75).Περι ova εψαξα τι σημαινει κλπ και ειδα απο official video animation μεχρι οτι καφρικη ερμηνεια μπορεις να φανταστεις...Η live action ταινια νομιζω εχει ανακοινωθει προ 2-3ετιας αλλα νομιζα πως προκειται να κυκλοφορησει το 2018.Εχω δει και πλανα και τα trailer αλλα διαφημιση εταιριας αυτοκινητων εδειξε τα πιο μαχιμα πλανα θα ελεγα :P (το ξεζουμιζουν το θεμα εκμεταλευομενοι τον ακροατη με κλασικες τακτικες τετοιου ειδους).Ενδιαφερον αυτο για τη μινι σειρα θα το ψαξω αν και ψαχνοντας στο παρελθον οτι εχω δει ειναι μουφα (η δευτερη σεζον ανακοινωθηκε περσι σε ενα σωρο διαφορετικες ημερομηνιες και σε εγκυρο σαιτ ελεγε πως θα ξεκινουσε πριν 3 μηνες ενω η τελευταια ανακοινωση λεει για του χρονου)

 

Εντάξει, "μούφα" δεν είναι. Απλώς δεν έχει ενημερωθεί η σελίδα περαιτέρω. Την είδα κι εγώ τη διαφήμιση για τα "Subaru" και θα συμφωνήσω με την άποψη φίλου μόλις του το έδειξα: "Μόνο έτσι θα καταφέρουν να πουλήσουν τον κουβά". :D Σε καταλαβαίνω γιατί η σειρά ήταν πάρα πολύ καλή, απλώς εγώ παρακολούθησα τελευταία τον 1ο, μαζεμένο και δεν έχω ακόμη τόσο μεγάλη προσμονή. Άσε που δεν πολυπαρακολουθώ νέα anime λόγω χρόνου (κυρίως). Πιστεύω πως αργά ή γρήγορα θα με πιάσει κι εμένα στερητικό σύνδρομο, όμως. :) Αν μάθω κάτι νεότερο θα στο ανακοινώσω, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα το μάθεις πριν από μένα. ;)

 

 

 

Οπως ειπε και ο Dark Chris, Marvel Cinematic Universe ειναι τα 3 Iron Man, τα 2 Captain America, τα 2 Thor και το Guardians μαζι με τα 2 Avengers και το S.H.I.E.L.D. Ολα αυτα κινουνται στο ιδιο "συμπαν", στο ιδιο continuity.

 

 

Είναι και το The  Incredible Hulk που απλά είχε άλλο ηθοποιό, και φυσικά η καινούρια σειρά του Daredevil.

 

Το "Agent Carter" ξεχάσατε. Στην "Marvel Studios" φίλοι μου ανήκουν πολλοί περισσότερες παραγωγές, όπως οι βιντεοταινίες κινουμένων σχεδίων "Ultimate Avengers", "Spider-Man: The Ultimate Vilain Showdown", "The Invincible Iron Man", "Hulk Vs.", "Thor: Tales Of Asgard", "Iron & Hulk: Heroes United" και άλλα που πιθανόν ξεχνώ. τηλεοπτικές σειρές όπως "Iron Man", "Iron Man: Armored Adventures", "Wolverine", "X-Men", "X-Men: Evolution", ενώ ενδέχεται να είναι κι άλλες. Και πριν προλάβει να πει κανείς ότι είναι άλλο οι κινουμένων σχεδίων παραγωγές, να προσθέσω και την κινηματογραφική live action "Spider-Man 3" & την 2η "Fantastic 4". Πόσα "σύμπαντα" μετράτε μέχρι τώρα; Και δε βάζω μέσα κάτι "Punisher: War Zone" ή την τηλεοπτική σειρά "Blade", επειδή δεν προκύπτει από κάπου, απαραίτητα, ότι κινούνται σε άλλο "σύμπαν".

 

 

Οπως ειπε και ο Dark Chris, Marvel Cinematic Universe ειναι τα 3 Iron Man, τα 2 Captain America, τα 2 Thor και το Guardians μαζι με τα 2 Avengers και το S.H.I.E.L.D. Ολα αυτα κινουνται στο ιδιο "συμπαν", στο ιδιο continuity.

 

Οσον αφορα τις αλλαγες, τις κανουν γιατι κρινουν οτι με αυτο τον τροπο θα παραξουν ενα πιο "κινηματογραφικο" προιον/αποτελεσμα. Μην ξεχναμε και τα εκατομυρια εκεινων που δεν εχουν διαβασει ποτε τους ενα κομικ. Σαν ταινια πιστευω οτι ειναι πετυχημενη σε αυτο που θελει να πουλησει.

 

Προφανως και ολοι μας εχουμε την αποψη μας για το καθε συμπαν και καλως την εχουμε. Απλα πιστευω οτι κρινεις την ταινια με λαθος αφετηρια, μην βαζοντας την στο πλαισιο που ανηκει. Προσπαθησε να μην σκεφτεσαι τα κομιξ και τις υπολοιπες ταινιες, τα μεν απλα εμπνεουν και τις δε τις φτιαχνουν αλλες εταιριες.

 

Υ.Γ. Οπως πιθανον να καταλαβες απο το avatar μου, ειμαι Star Wars fan. Εκτός από το ότι εχω γυρω στο 90% των κομιξ που εχουν βγει, εχω διαβασει 60+ βιβλια του Expanded Universe, του συμπαντος δηλαδη που θεωρειτο canon (επισημα αποδεκτο) απο την Lucas μεχρι την εποχη της εξαγορας της απο την Disney. Φαντασου τη φολα που εφαγα οταν ανακοινωσε η Disney οτι απο εδω και περα canon θεωρουνται μονο οι 6 ταινιες και τα 2 animation που κυκλοφορουσαν/κυκλοφορουν. Ως αναγνωστης εχω "επενδυσει" οικονομικα και συναισθηματικα στο συμπαν και στους χαρακτηρες του. Αλλα οταν με το καλο βγει η καινουρια ταινια ( τον Δεκεμβριο ), δεν θα την κρινω βασει του τι θα ηθελα να ειναι, αλλα βασει του τι παρουσιαζουν σε σχεση με το τι θα εχουν ανακοινωσει μεχρι τοτε.

 

Προσωπικες αποψεις βεβαια ολες αυτες, με καθε καλη διαθεση για κουβεντουλα και τιποτα παραπανω.

 

Ας αφήσουμε λοιπόν το κομμάτι που τα ισοπέδωσαν όλα, μιας και μιλάνε για "ένα" (εδώ γελάνε) νέο κινηματογραφικό "σύμπαν" και ας μείνουμε στη σύγκριση (που είπαμε..αναπόφευκτα υπάρχει, εφόσον έχουμε την "ίδια" ιστορία δύο φορές!). Γιατί θα πρέπει ντε και καλά να μου αρέσει η νέα ιστορία που φτιάξανε, καλύτερα απ' την παλιά; Με το ζόρι; Τη αποψάρα μου λέω εδώ μέσα με βάσει αυτά που είδα και που έχω διαβάσει και αυτή είναι ότι η παλιά ιστορία μου αρέσει πολύ περισσότερο γιατί εδώ υπάρχουν αυτές κι εκείνες οι αλλαγές που με "χαλάνε" ποικιλοτρόπως. Θα πάω να δω τις ταινίες όμως, διότι δεν υπάρχουν εναλλακτικές. Μακάρι να έβγαιναν από δύο οι ταινίες αυτές, να είχαμε να διαλέγαμε. Εννοείται πως λέμε την άποψή μας με καλή διάθεση για κουβέντα, φίλε μου! :beer:

 

Όσον αφορά τα "Star Wars", εδώ θα 'μαστε να το δούμε. Το "Jar Jar Abrams" θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στην κινηματογραφική ιστορία. Ήρθε για να μείνει. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά αν κρίνω από τις δύο "Star Wars", από τις ατάκες που κατά καιρούς έχει ξεστομίσει και απ' το γενικότερο στυλάκι που έχει, με μαθηματική ακρίβεια πάει να το ρημάξει και αυτό το "σύμπαν".

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6587
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μια χαρά ζωντανός είναι. Απλά, όσον αφορά τους χαρακτήρες που πρωταγωνιστούν στις ταινίες, ο Coulson είναι ακόμα νεκρός, γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν τι έχει παιχτεί και κατά 90% αυτό εννοούσε ο Whedon. 

 

Συμφωνώ απολύτως. Ο Coulson άλλωστε είναι από τους πιο αγαπητούς χαρακτήρες, νέκρος θα έμενε? :)

 

1) Όσον αφορά το θέμα του Hulk, γιατί να τα κάνουμε όλα περίπλοκα; Απλά έγινε recasting, τέλος. Αλλιώς και στο Dark Knight Trilogy του Nolan υπάρχουν δύο Rachel. :P

 

2) Δεν εξοστρακίζουν, όπως λες, τους X-Men. O Feige έχει δηλώσει επανειλημμένα ότι τους θέλει στο σύμπαν. Απλά τα κινηματογραφικά δικαιώματα των X-Men και F4 ανήκουν στην Sony. Τα πούλησαν όταν η Marvel ήταν έτοιμη να χρεοκοπήσει, οπότε δεν τους κατηγορώ. Η οποιαδήποτε αναφορά γινόταν σε μεταλλαγμένους και Magneto θα έδινε την ευκαιρία στην Fox για μηνύσεις. 

 

3) Δεν ξέρουμε σε ποια εκδοχή θα στηριχτούν για τον νέο Spider-Man, πάντως πρέπει να έχουν δηλώσει ότι θα είναι η πιο πιστή στα κόμικς. Και όσο και αν θα ήθελα τον Garfield να συνεχίσει να είναι ο Spider-Man και στις ταινίες της Marvel, υπάρχουν δύο προβλήματα: α) αν τον έβαζαν, αυτόματα αυτό σημαίνει ότι τα γεγονότα των δύο Amazing ταινιών έχουν συμβεί στο Marvel Cinematic Universe και αυτό ίσως δημιουργήσει προβλήματα β) θέλουν να βγάλουν παραπάνω από μία ταινία με τον χαρακτήρα στο λύκειο, αρχής γενομένης το 2017, οπότε ψάχνουν για κάποιον πολύ νεαρό ηθοποιό (o Garfield θα γίνει 32, όταν βγει η νέα ταινία θα είναι 34 και ποιος ξέρει πότε θα βγει η συνέχεια).

 

1) Με τη διαφορά ότι το Dark Knight Trilogy είχε συνέχεια και οι ταινίες ήταν αλληλένδετες. Στη περίπτωση του Hulk δεν υπάρχει καμιά ουσιαστική σύνδεση, πέρα από τη παραγωγό εταιρία.

 

2) Μου επιβεβαίωσες αυτό που υποψιαζόμουν. Όπως κι αν έχει βρίσκω παράλογη τη μη αναφορά σε μεταλλαγμένους. Φυσικά εγώ είμαι ένα κοινός θνητός, ενώ τα μεγαλοστελέχη των εταιριών που δεν ξέρουν τι έχουν κοιτάζουν πως να βγάλουν από τη μύγα ξίγκι και σφάζονται για τα πνευματικά. Εκεί που τελειώνει η λογική αρχίζει ο στρατός και τα πνευματικά δικαιώματα των κινηματογραφικών εταιριών... :lol:

 

3) Σόρρυ για τον Σπάιντερ-Μαν έχεις δίκιο. Δική μου παρανόηση ότι θα βασίζεται στο Ultimate από κάτι που διάβαζα. Έχεις δίκιο σε όσα λες, αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι. Θα μπορούσαν κάλλιστα να γύριζαν άλλη μια ταινία με τον Γκάρφιλντ για να ολοκληρώσουν τυπικά την ιστορία και παράλληλα να δούλευαν πάνω στο reboot. Από την πλευρά τους αυτοί έχουν το μαχαίρι ότι θέλουν κάνουν. Εγώ όμως μιλάω από τη πλευρά του θεατή και η εταιρία με καλεί να πληρώσω για να δω για πολλοστή φορά ρημέικ του ίδιου χαρακτήρα, χωρίς καν να μου προσφέρει ολοκλήρωση στον προκάτοχό του. Έχουν κάθε δικαίωμα να γυρίσουν ότι θέλουν κι εγώ πάλι έχω κάθε δικαίωμα και να κριτικάρω την επιλογή τους και να μην επιθυμώ να ξοδέψω χρήματα σε ένα ακόμα reboot.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Βάλε τα σε spoiler σε παρακαλώ πολύ και θα συνεχίσουμε την κουβέντα. Είναι πολύς κόσμος που δεν έχει δει την ταινία ακόμη. Μην το κάνεις αυτό.

 

Δεν θεωρώ ότι έκανα κάποιο σπόιλερ. Είτε μίλησα πολύ γενικά είτε ανέφερα κάτι που ήδη γνωρίζουμε. Αν ας πούμε έλεγα ότι SPOILERS

οι Maximoff στα μέσα της ταινίας αλλάζουν πλευρά και πάνε με τους Avengers, αυτό θα ήταν spoiler, γιατί γνωρίζουμε ότι ξεκινάνε ως "πιόνια" άλλων. 

 

 

Αντίθετα, θεωρώ την αναφορά σου στα

Infinity Stones/Gems

ως σπόιλερ.

 

Συμφωνώ απολύτως. Ο Coulson άλλωστε είναι από τους πιο αγαπητούς χαρακτήρες, νέκρος θα έμενε? :)

 

 

1) Με τη διαφορά ότι το Dark Knight Trilogy είχε συνέχεια και οι ταινίες ήταν αλληλένδετες. Στη περίπτωση του Hulk δεν υπάρχει καμιά ουσιαστική σύνδεση, πέρα από τη παραγωγό εταιρία.

 

3) Σόρρυ για τον Σπάιντερ-Μαν έχεις δίκιο. Δική μου παρανόηση ότι θα βασίζεται στο Ultimate από κάτι που διάβαζα. Έχεις δίκιο σε όσα λες, αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι. Θα μπορούσαν κάλλιστα να γύριζαν άλλη μια ταινία με τον Γκάρφιλντ για να ολοκληρώσουν τυπικά την ιστορία και παράλληλα να δούλευαν πάνω στο reboot. Από την πλευρά τους αυτοί έχουν το μαχαίρι ότι θέλουν κάνουν. Εγώ όμως μιλάω από τη πλευρά του θεατή και η εταιρία με καλεί να πληρώσω για να δω για πολλοστή φορά ρημέικ του ίδιου χαρακτήρα, χωρίς καν να μου προσφέρει ολοκλήρωση στον προκάτοχό του. Έχουν κάθε δικαίωμα να γυρίσουν ότι θέλουν κι εγώ πάλι έχω κάθε δικαίωμα και να κριτικάρω την επιλογή τους και να μην επιθυμώ να ξοδέψω χρήματα σε ένα ακόμα reboot.

 

1) Στο τέλος της ταινίας εμφανίζεται ο Tony Stark. Η τελική μάχη με τον Abomination αναφέρεται στην πρώτη ταινία των Avengers. O Abomination αναφέρεται σε ένα επεισόδιο των Agents of SHIELD. Στους Avengers επίσης αναφέρεται μια σβησμένη σκηνή του TIH (ή μάλλον μια παραλλαγή της), στην οποία ίδια σβησμένη σκηνή είδαμε για κλάσματα δευτερολέπτου έναν άλλον Avenger. Αναφέρεται ο ορός του Υπερστρατιώτη. 

 

Θα έλεγα ότι υπάρχουν κάμποσες αναφορές και συνδέσεις για να δικαιολογήσουν την ένταξη του TIH στο κινηματογραφικό σύμπαν της Marvel. 

 

3) Φαντάζεσαι τι κράξιμο θα έπεφτε αν δούλευαν και στο τέλος της ιστορίας του Spider-Garfield και σε ένα reboot με νέο ηθοποιό; Και αυτό το κράξιμο θα ήταν δικαιολογημένο. 

 

Και δεν νομίζω να δούμε ένα remake των προηγούμενων ταινιών. Καταρχάς, θα προσπεράσουν το origin. Δεν θα δούμε πάλι 2,5 ώρες τον Peter να τσιμπιέται από την αράχνη, τον Ben να πεθαίνει κτλ. κτλ. Ύστερα, αυτή η νέα εκδοχή έχει ένα χαρακτηριστικό που κατευθείαν διαφοροποιεί τον Spider-Man που θα δούμε το 2017 με τους δύο προηγούμενους. Είναι μέρος ενός σύμπαντος γεμάτο ήρωες και λογικά θα κάνουν κάποια εμφάνιση, οπότε κατευθείαν βλέπουμε μια νέα πλευρά του χαρακτήρα που δεν έχει εξερευνηθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σωστός, ξεχασα να τα αναφέρω.

 

Το μόνο continuity προβλημα μέχρι τώρα είναι ο θάνατος του Coulson. Τον σκότωσαν στην ταινία, τον αναστήσανε στη σειρά αλλά παρόλο που η SHIELD φαίνεται σχεδόν σε όλες τις ταινίες μετά τον θάνατο, αυτός δεν φαίνεται πουθενά. Πρόσφατα διάβαζα μια συνέντευξη του Whedon που έλεγε ότι η Marvel δεν ήθελε να τον αναστήσουν αλλά αυτός επέμεινε. Ουσιαστικά δεν είναι continuity προβλημα ακόμα, απλά δεν έχουν ξεκαθαρίσει αν ζει τελικά στις ταινίες ή όχι.

 

Δεν είναι μόνο αυτό, αλλά

 

 

Στο "Avengers: Age Of Ultron" καταστρέφουν τη βάση του Στράκερ, ενώ στον 1ο κύκλο της σειράς (νομίζω) κάνουν αναφορά σε αυτόν, υποτίθεται πως στον 2ο κύκλο συγκέντρωσαν όλα τα μεγάλα κεφάλια της Ύδρα και τα σκότωσαν και αυτός δεν ήταν μέσα, ενώ ταυτόχρονα δε γίνεται καμία αναφορά σε αυτόν, ποτέ ξανά. Στις ταινίες καλώς και δεν αναφέρεται ο Coulson. S.H.I.E.L.D. υποτίθεται πως δεν υπάρχει πλέον, όσοι έχουν απομείνει έχουν εσωτερικά θέματα, ο Nick Fury είναι ακόμη στη σκιά, επομένως γιατί να τον βάλουν μέσα; Το "Guardians Of The Galaxy" εξαιρείται έτσι κι αλλιώς.

 

 

Και να πω πως ξεκίνησα και την τηλεοπτική σειρά "The Messengers" (2015) που φαίνεται πολύ καλή! :best: Δεν έχω ιδέα πως θα δικαιολογήσουν την προέλευση αυτού που ήρθε, βέβαια, αλλά ενδέχεται να έχουμε κάτι εξαιρετικό εδώ, πέρα απ' τα συνηθισμένα! Κοντεύω να τελειώσω και το "Forever" (2014-2015), είδα (εννοείται!) τον 1ο κύκλο του "Agent Carter" (2015) ενώ έχω ξεκινήσει και το "Powers" (2015) όπως & την 1η σαιζόν του "Outlander" (2014-2015). Ευχάριστη προσθήκη στο cast του "Forever" ο Burn Gorman από "Torchwood", "Game Of Thrones" και πόσες άλλες, σε ρόλο και πάλι που του ταιριάζει!!   :spidey_yeah_that: 

 

Υ.Σ. Τώρα μου "έσκασε" hint ότι μπαίνει ο Ρας Αλ Γκουλ στο παιχνίδι, στο "Arrow"! :yahoo:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν θεωρώ ότι έκανα κάποιο σπόιλερ. Είτε μίλησα πολύ γενικά είτε ανέφερα κάτι που ήδη γνωρίζουμε. Αν ας πούμε έλεγα ότι SPOILERS

οι Maximoff στα μέσα της ταινίας αλλάζουν πλευρά και πάνε με τους Avengers, αυτό θα ήταν spoiler, γιατί γνωρίζουμε ότι ξεκινάνε ως "πιόνια" άλλων. 

 

 

Αντίθετα, θεωρώ την αναφορά σου στα

Infinity Stones/Gems

ως σπόιλερ.

 

Χρήστος το μικρό σου να υποθέσω; Φίλε Χρήστο, δεν είναι spoiler ότι

 

ο δημιουργός του Ultron είναι διαφορετικός; Άσε τη συμμαχία με τα δίδυμα, έτσι κι αλλιώς φαίνεται απ' το trailer και όλοι γνωρίζουν απ' την κρυφή σκηνή του "Captain America: Winter Soldier" ότι είναι υποχείρια της Ύδρα. Αλλά το 1ο πριν το αναφέρεις και πριν δει την ταινία, το γνώριζε κανείς; Ασφαλώς και είναι spoiler. Αν έχεις την καλοσύνη, λοιπόν...

 

 

Στο άλλο που μου λες:

 

Για τα infinity gems, νομίζω πλέον ότι όσοι έχουν παρακολουθήσει 4-5 απ' τις τελευταίες ταινίες της Marvel και έχουν δει τις κρυφές σκηνές, καταλαβαίνουν στο περίπου ότι κάποιοι θέλουν να τις αποκτήσουν και ποιες είναι αυτές. Δεν ανέφερα ποτέ τι κάνουν και για ποιο λόγο τις θέλουν, αλλά ότι οι Ασγκάρντιοι προσπαθούν να τις φυλάξουν και να μην τις έχουν σε ένα σημείο συγκεντρωμένες, επειδή είναι επικίνδυνο & ότι κάποιοι τις αναζητούν, είναι από καιρό γνωστό. Όπως είναι γνωστοί και οι τίτλοι των δύο επόμενων κινηματογραφικών ταινιών των "Avengers".

 

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6587
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

1) Στο τέλος της ταινίας εμφανίζεται ο Tony Stark. Η τελική μάχη με τον Abomination αναφέρεται στην πρώτη ταινία των Avengers. O Abomination αναφέρεται σε ένα επεισόδιο των Agents of SHIELD. Στους Avengers επίσης αναφέρεται μια σβησμένη σκηνή του TIH (ή μάλλον μια παραλλαγή της), στην οποία ίδια σβησμένη σκηνή είδαμε για κλάσματα δευτερολέπτου έναν άλλον Avenger. Αναφέρεται ο ορός του Υπερστρατιώτη. 

 

Θα έλεγα ότι υπάρχουν κάμποσες αναφορές και συνδέσεις για να δικαιολογήσουν την ένταξη του TIH στο κινηματογραφικό σύμπαν της Marvel. 

 

3) Φαντάζεσαι τι κράξιμο θα έπεφτε αν δούλευαν και στο τέλος της ιστορίας του Spider-Garfield και σε ένα reboot με νέο ηθοποιό; Και αυτό το κράξιμο θα ήταν δικαιολογημένο. 

 

Και δεν νομίζω να δούμε ένα remake των προηγούμενων ταινιών. Καταρχάς, θα προσπεράσουν το origin. Δεν θα δούμε πάλι 2,5 ώρες τον Peter να τσιμπιέται από την αράχνη, τον Ben να πεθαίνει κτλ. κτλ. Ύστερα, αυτή η νέα εκδοχή έχει ένα χαρακτηριστικό που κατευθείαν διαφοροποιεί τον Spider-Man που θα δούμε το 2017 με τους δύο προηγούμενους. Είναι μέρος ενός σύμπαντος γεμάτο ήρωες και λογικά θα κάνουν κάποια εμφάνιση, οπότε κατευθείαν βλέπουμε μια νέα πλευρά του χαρακτήρα που δεν έχει εξερευνηθεί.

 

1) Οκέι, εδώ με έπιασες πραγματικά αδιάβαστο. Η αλήθεια είναι ότι είδα μια φορά την ταινία όταν πρωτοβγήκε και πλέον δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα. Σκέψουν ότι τη πρώτη που ομολογουμένως ήταν χειρότερη ξανάδα πρόσφατα στο STAR. Πραγματικά ήμουν βέβαιος πως δεν υπήρχε αναφορά. Μάλλον θα τη ξαναβάλω για να φρεσκάρω τη μνήμη! :best:

 

3) Ναι, διάβασα ότι θα προσπεράσουν το origin, όμως απ' ότι είπαν η ταινία θα αφορά τον Spider-Man στην αρχή του. Μαθητικά χρόνια ενός πιτσιρικά που μόλις πρόσφατα απέκτησε τις δυνάμεις του κι έχει φτιάξει μια πρόχειρη στολή. Αυτό λοιπόν είναι επανεκκίνηση. Παρότι σεναριακά θα μας δείξουν μια πλευρά του Σπάιντυ που δεν έχει αποτυπωθεί κινηματογραφικά, ωστόσο δεν έχω τη παραμικρή διάθεση να ξαναδώ στη μεγάλη οθόνη τα πρώτα χρόνια του ήρωα. Άσε που τα μαθητικά μου χρόνια έχουν προ πολλού περάσει. Άσε που φοβάμαι μη καταλήξει σε χαζοεφηβική ταινία. Νομίζω ότι το όλο κλίμα θέλει να προσελκύσει τη νέα γενιά των φανς που θα ταυτιστούν καλύτερα. Φυσικά όλοι μας μιλάμε στη θεωρία, μιας και ακόμα δεν έχουμε δει trailer, δε ξέρουμε ηθοποιούς, πλοκή ή τίποτα άλλο. Αύριο μπορεί να μου κάνει κλικ αυτό που θα δείξουν στο trailer και να αλλάξω γνώμη. Κι ο Μπάτφλεκ στο άκουσμα δεν μου άρεσε και ήμουν σκεπτικός στην επιλογή του. Πλέον γουστάρω με ότι βλέπω και πιστεύω ότι θα δούμε κάτι πολύ δυνατό και καλό. Διατηρώ το δικαίωμα να αλλάξω γνώμη όταν έχω πλήρη εικόνα, όπως διατηρώ το δικαίωμα με βάση τα όσα ξέρω μέχρι τώρα να νιώθω ξενερωμένος και με αρνητική διάθεση για το όλο εγχείρημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Χρήστος το μικρό σου να υποθέσω; Φίλε Χρήστο, δεν είναι spoiler ότι

 

ο δημιουργός του Ultron είναι διαφορετικός; Άσε τη συμμαχία με τα δίδυμα, έτσι κι αλλιώς φαίνεται απ' το trailer και όλοι γνωρίζουν απ' την κρυφή σκηνή του "Captain America: Winter Soldier" ότι είναι υποχείρια της Ύδρα. Αλλά το 1ο πριν το αναφέρεις και πριν δει την ταινία, το γνώριζε κανείς; Ασφαλώς και είναι spoiler. Αν έχεις την καλοσύνη, λοιπόν...

 

 

Στο άλλο που μου λες:

 

Για τα infinity gems, νομίζω πλέον ότι όσοι έχουν παρακολουθήσει 4-5 απ' τις τελευταίες ταινίες της Marvel και έχουν δει τις κρυφές σκηνές, καταλαβαίνουν στο περίπου ότι κάποιοι θέλουν να τις αποκτήσουν και ποιες είναι αυτές. Δεν ανέφερα ποτέ τι κάνουν και για ποιο λόγο τις θέλουν, αλλά ότι οι Ασγκάρντιοι προσπαθούν να τις φυλάξουν και να μην τις έχουν σε ένα σημείο συγκεντρωμένες, επειδή είναι επικίνδυνο & ότι κάποιοι τις αναζητούν, είναι από καιρό γνωστό. Όπως είναι γνωστοί και οι τίτλοι των δύο επόμενων κινηματογραφικών ταινιών των "Avengers".

 

 

Συγγνώμη, αλλά διαφωνώ. Φυσικά και δεν είναι σπόιλερ. Δεν είπα καν ποιος είναι ο δημιουργός του, που γίνεται ξεκάθαρο από τα τρέηλερ, είπα ποιος δεν είναι και αυτό είναι κάτι που γνωρίζουμε από όταν ανακοινώθηκε η ταινία.

 

Όλα αυτά για τα

Infinity Stones είναι γνωστά, φυσικά. Όλα αυτά που ανέφερες ως γνωστά τα είδαμε σε προηγούμενες ταινίες. Αλλά δεν ήταν γνωστό ότι θα εμφανιστεί κάποιος Λίθος στο Age of Ultron και θα παίξει μάλιστα τόσο σημαντικό ρόλο. Γιατί να περιμένει κάποιος να εμφανιστούν, μιας και ο κακός είναι ο Ultron; 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όλα αυτά για τα

Infinity Stones είναι γνωστά, φυσικά. Όλα αυτά που ανέφερες ως γνωστά τα είδαμε σε προηγούμενες ταινίες. Αλλά δεν ήταν γνωστό ότι θα εμφανιστεί κάποιος Λίθος στο Age of Ultron και θα παίξει μάλιστα τόσο σημαντικό ρόλο. Γιατί να περιμένει κάποιος να εμφανιστούν, μιας και ο κακός είναι ο Ultron; 

 

 

 

Να στο κάνω λίγο πιο λιανά. Εγώ που δε διαβάζω κατεβατά πρωτού πάω να δω μια ταινία, περίμενα πως θα έβαζαν με κάποιον τρόπο τον Ant-Man στο παιχνίδι, λόγω της επερχόμενης ταινίας που θα έχουμε με τη νέα σαιζόν κι ας μην παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο ως μέλος των Avengers. Κάτι τέτοιο δεν έγινε και πουθενά δεν προκύπτει από το trailer και τα υπόλοιπα promo teasers ότι τον κατασκεύασε κάποιος άλλος (όποιος κι αν ήταν αυτός). Για όσους γνωρίζουν το σύμπαν είναι spoiler. Για όσους δεν το γνωρίζουν δεν είναι, αλλά οι περισσότεροι που θα ενδιαφερθούν να διαβάσουν τα σχόλιά μας σε ένα φόρουμ που αφορά κόμικς, είναι συνήθως άτομα που γνωρίζουν. Τέλος πάντων. Επιμένεις να το έχεις εκεί επειδή..έτσι γουστάρεις. Όλα καλά. Απλώς εγώ συζήτηση μετά απ' τη στάση σου αυτή δεν έχω διάθεση να κάνω, διότι μπορεί να προκύψουν και άλλα spoilers από μέρους σου και δε θα ήθελα να είμαι αιτία που θα τη "χαλάσω" σε ορισμένους. Θα σου πω απλά πως δε με χάλασε τόσο πολύ αυτό που ανέφερες, όσο πολλά άλλα που έγιναν διαφορετικά ή δεν έγιναν καθόλου.

 

Για το infinite gem προφανώς και όλοι περίμεναν πως θα εμφανιστεί κάτι τέτοιο στην καινούργια ταινία "Avengers", μιας και σε αυτή τη σειρά ταινιών είναι που θα διαδραματιστεί αυτό που είναι να συμβεί στο τέλος. Δεν είναι οποιαδήποτε άλλη ταινία κάποιου Εκδικητή που μπορεί να εμφανιζόταν, ή να μην εμφανιζόταν κάποιο πετράδι. Είναι δεδομένο ότι θα έπαιζε κάτι τέτοιο. Άλλωστε είναι και το ραβδί του Λόκι που είχαν μαζί τους και κάποιος (όχι εγώ. Δεν πέρασε καν απ' το μυαλό μου τέτοια σεναριακή σαχλαμάρα, μέχρι τα πρώτα λεπτά της ταινίας.) θα μπορούσε να κάνει μια υπόθεση ότι σχετίζεται.

 

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

Να στο κάνω λίγο πιο λιανά. Εγώ που δε διαβάζω κατεβατά πρωτού πάω να δω μια ταινία, περίμενα πως θα έβαζαν με κάποιον τρόπο τον Ant-Man στο παιχνίδι, λόγω της επερχόμενης ταινίας που θα έχουμε με τη νέα σαιζόν κι ας μην παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο ως μέλος των Avengers. Κάτι τέτοιο δεν έγινε και πουθενά δεν προκύπτει από το trailer και τα υπόλοιπα promo teasers ότι τον κατασκεύασε κάποιος άλλος (όποιος κι αν ήταν αυτός). Για όσους γνωρίζουν το σύμπαν είναι spoiler. Για όσους δεν το γνωρίζουν δεν είναι, αλλά οι περισσότεροι που θα ενδιαφερθούν να διαβάσουν τα σχόλιά μας σε ένα φόρουμ που αφορά κόμικς, είναι συνήθως άτομα που γνωρίζουν. Τέλος πάντων. Επιμένεις να το έχεις εκεί επειδή..έτσι γουστάρεις. Όλα καλά. Απλώς εγώ συζήτηση μετά απ' τη στάση σου αυτή δεν έχω διάθεση να κάνω, διότι μπορεί να προκύψουν και άλλα spoilers από μέρους σου και δε θα ήθελα να είμαι αιτία που θα τη "χαλάσω" σε ορισμένους. Θα σου πω απλά πως δε με χάλασε τόσο πολύ αυτό που ανέφερες, όσο πολλά άλλα που έγιναν διαφορετικά ή δεν έγιναν καθόλου.

 

Για το infinite gem προφανώς και όλοι περίμεναν πως θα εμφανιστεί κάτι τέτοιο στην καινούργια ταινία "Avengers", μιας και σε αυτή τη σειρά ταινιών είναι που θα διαδραματιστεί αυτό που είναι να συμβεί στο τέλος. Δεν είναι οποιαδήποτε άλλη ταινία κάποιου Εκδικητή που μπορεί να εμφανιζόταν, ή να μην εμφανιζόταν κάποιο πετράδι. Είναι δεδομένο ότι θα έπαιζε κάτι τέτοιο. Άλλωστε είναι και το ραβδί του Λόκι που είχαν μαζί τους και κάποιος (όχι εγώ. Δεν πέρασε καν απ' το μυαλό μου τέτοια σεναριακή σαχλαμάρα, μέχρι τα πρώτα λεπτά της ταινίας.) που θα μπορούσε να κάνει μια υπόθεση ότι σχετίζεται.

 

 

Δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την όρεξη να παραθέσω αυτούσιες ατάκες από τα trailer (δεν αναφέρομαι καν σε κλιπς που εκεί και αν γίνεται ξεκάθαρο). Και γίνεται ξεκάθαρο από τα πρώτα 10 λεπτά της ταινίας. Να το κάνω και εγώ πιο λιανά; Είναι η πλοκή της ταινίας, το plot summary, όχι κάποιο κατεβατό ή καμιά συνέντευξη γεμάτη spoilers. 

 

Αντίθετα, τα trailers δεν μας προετοίμασαν ότι θα βλέπαμε

τα Stones σε τόσο σημαντικό ρόλο και ότι γινόταν τέτοιο set-up για την επικείμενη μάχη Avengers-Thanos. Ήταν κάτι που μάθαμε στα μισά της ταινίας. Και ναι, είναι ταινία Avengers που και οι πιο σημαντικές, αλλά ο κακός ήταν ο Ultron, που δεν έχει μεγάλη προϊστορία με το Gauntlet. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι γνωστή η μέθοδος της IMDB να περνάει από κόσκινο τα plot summaries όταν υπάρχουν spoilers σε κάποια ταινία και εκκρεμεί ένα "σωστό", όπου προειδοποιεί τον αναγνώστη πριν το διαβάσει. Εδώ λοιπόν είναι το plot summary της ταινίας. Απλό, λιτό, κατανοητό. Πες μου που φαίνεται αυτό που λες. Όσο και να ψάξεις τις ατάκες στα spoilers/teasers, ούτε και εκεί θα το βρεις. Στα υπόλοιπα που μου προσάπτεις, νομίζω πως σου έδωσα μια σαφή απάντηση στο αν το περίμενε κανείς ή όχι και εξηγώ το γιατί. Τα στοιχεία και δεδομένα που έχουμε, είναι όλα εκεί. Εάν ισχυρίζεσαι πως δεν το περίμενες, δεν είσαι ειλικρινής. Αν το θέλεις κι αλλιώς, όμως:

 

 

Όλες ανεξαιρέτως οι κινηματογραφικές live action ταινίες της Marvel, απ' την πρώτη ταινία "The Avengers" μέχρι σήμερα, αναφέρονται στα πετράδια αυτά και τα αναδεικνύουν. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι στη νέα αυτή ταινία δε θα εμφανιζόταν ένα τέτοιο;

 

 

Υ.Σ. Άλλα spoilers είναι πιο σημαντικά και άλλα όχι. Μία λέξη να πεις που "δεν πρέπει", μπορεί να τη χαλάσεις στους άλλους. Δεν είναι απαραίτητο κάποιο spoiler ότι θα πρέπει να προέρχεται από κατεβατά και υπεραναλύσεις. Δε σε μαλώνω, αλίμονο... Ούτε σου απαγόρευσα κάτι, με κάποιον τρόπο. Σε παρακάλεσα απλώς να το βάλεις σε κουτάκι, γιατί η ταινία είναι φρέσκια και δεν έχουν καταφέρει να πάνε όλοι στην πρεμιέρα. Στο λέω επειδή εμένα ως αναγνώστη θα με χαλούσε να το διάβαζα. Δε θέλεις; Εντάξει. Δεν υπάρχει λόγος να το κουράζουμε άλλο.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

"When Tony Stark tries to jumpstart a dormant peacekeeping programm" Περιγραφή που σου δίνει να καταλάβεις ποιος παίζει ρόλο στην δημιουργία του Ultron. 

 

Όσον αφορά τα trailers.... Trailer 3. Σχεδόν κάθε ατάκα σου δίνει να καταλάβεις ποιος/ποιοι δημιούργησαν τον Ultron. :lol: 

 

Μπορείς εσύ να μου βρεις σε περιγραφές χωρίς σπόιλερς και σε κάποιο trailer ότι θα μας έδειχνε

τα Stones (ότι θα μας έδειχνε το σκήπτρο του Loki το ξέραμε, αλλά δεν ξέραμε ότι θα μάθαιναν την αλήθεια) και όχι απλά ότι θα μας τα έδειχνε, αλλά ότι οι Avengers θα μάθαιναν για την ύπαρξη τους, ή ότι θα μάθαιναν ότι κάποιος κινεί τα νήματα, ή ότι το Mind Stone θα βοηθούσε στην γέννηση του Vision, όλα τα σημαντικά plot-points σχετικά με τον Thanos και το Gauntlet.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μια χαρά ζωντανός είναι. Απλά, όσον αφορά τους χαρακτήρες που πρωταγωνιστούν στις ταινίες, ο Coulson είναι ακόμα νεκρός, γιατί πολύ απλά δεν ξέρουν τι έχει παιχτεί και κατά 90% αυτό εννοούσε ο Whedon. 

 

Δεν μου πολυταιριάζει, αν και όσο το σκέφτομαι πιστεύω ότι θα το ξεκαθαρίσουν κάποια στιγμή, πιθανότερα στη σειρά. Δεν μου ταιριάζει πάντως γιατί π.χ. στην τελευταία σειρά δείχνει τους Avengers να συνεργάζονται στενά με την SHIELD, στο τέλος ειδικά συστεγάζονται σε καινούριο κτίριο. Φαντάζομαι κάπου θα τον πετυχαίναν τον Coulson οι Avengers, στο καφενείο π.χ. να παίζει τάβλι!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν μου πολυταιριάζει, αν και όσο το σκέφτομαι πιστεύω ότι θα το ξεκαθαρίσουν κάποια στιγμή, πιθανότερα στη σειρά. Δεν μου ταιριάζει πάντως γιατί π.χ. στην τελευταία σειρά δείχνει τους Avengers να συνεργάζονται στενά με την SHIELD, στο τέλος ειδικά συστεγάζονται σε καινούριο κτίριο. Φαντάζομαι κάπου θα τον πετυχαίναν τον Coulson οι Avengers, στο καφενείο π.χ. να παίζει τάβλι!!!

 

Μα γιατί ντε καλά θα πρέπει να το κάνουν εάν δεν είχαν συμβόλαιο με τον ηθοποιό για την ταινία αυτή; Δεν προβλεπόταν στο σενάριο να εμφανιστεί στο ελάχιστο και δεν έγινε. Και η Σιφ δεν εμφανίζεται στην ταινία, ενώ είναι μια χαρά ζωντανή και ανήκει στο continuity, όπως πολλοί άλλοι.

 

 

Δεν υπάρχει S.H.I.E.L.D. αυτή τη στιγμή λέμε και τα πράγματα είναι ρευστά. Μια απ' τις απορίες μου πριν πάω να δω την ταινία αυτή, ήταν πως θα "δέσουν" και θα συγκεντρωθούν ξανά για μία κοινή περιπέτεια, όταν δεν υπάρχει S.H.I.E.L.D. και Nick Fury, ώστε να τους συγκεντρώσει κάτω από μία στέγη. Η ταινία ξεκινάει με ένα μεγάλο χρονικό άλμα (μυστήριο εδώ που τα λέμε και που δε "δένει" κάπου με το "Agents Of S.H.I.E.L.D.", όπως αναφέρω παραπάνω.) η ταινία και δεν απασχολεί κανέναν, πλέον, κάτι τέτοιο. Ήταν όλοι μαζεμένοι εξ αρχής.

 

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χθες βράδυ είδα το 8 Mile με τον Eminem. Τι έπαθα και δεν προέβαλα περισσότερη αντίσταση στους φίλους μου, είναι κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω. Η ταινία ξεκινά σχετικά καλά, αλλά εξελίσσεται σε μία τελείως αναμενόμενη, μονοδιάστατη μπούρδα. Όαση η Μπάσιντζερ και ε... ένα αστείο με νίντζα. Δεν περίμενα κάτι τρομερό, αλλά όχι και αυτό. Έπρεπε να τους πάω το DVD του Πανίσχυρου Μεγιστάνα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα τον Δικαστή...!Εξαιρετική ταινία που σου φέρνει δυνατά συναισθήματα,αλλά στο τέλος μένεις με την θλίψη...!Καταπληκτικές ερμηνείες και από τον "Ironman" και από τον παλαίμαχο Robert Duvall...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τέλος με την 1η σαιζόν του "Arrow", τέλος με τη 2η, μπήκα αισίως στην 3η! Ήρθε καιρός να ξεκινήσω σιγά σιγά και το "The Flash" (2014)! Με έπεισε φίλος πριν ένα μήνα περίπου και πήγα στον κινηματογράφο να δω το "Fast & Furious 7: Μαχητές Των Δρόμων" ("Furious 7") (2015) έχοντας δει μονάχα τις 2 πρώτες ταινίες κι αυτές πριν καμιά δεκαετία, έχοντας ακουστά ότι "στέκουν και μόνες τους". Γιατί το έκανα αυτό; Αφού το ξέρω το αποτέλεσμα. :wall: Είδα που είδα καγκουροταινία, έκαναν και ένα σωρό αναφορές σε προηγούμενες καταστάσεις για τις οποίες δεν είχα ιδέα, ξενέρωσα άσχημα. Δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να ξανακάνω ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο. Το πλάνο ήταν να κατεβάσω και να δω τις 3-6, κατέβασα το μόνο το "Μαχητές Των Δρόμων: Tokyo Drift" ("The Fast & The Furious: Tokyo Drift") (2006), το οποίο δεν το έπαιρνα απόφαση να το δω. Κι αυτό επειδή επέμενε ένα φιλαράκι να πάμε (αυτός είχε δει μία ταινία, ολότελα!). Ακόμη δεν το 'χω δει, βασικά. Δεν τρελαίνομαι για τέτοιες ταινίες. Τις 2 πρώτες τις είχα πάρει πίσω τότε από περιέργεια. Γενικότερα βλέπω τα sequel/prequel από οτιδήποτε έχω ποτέ πιάσει, αλλά αυτές ίσως τις έβλεπα ξέρω γω στα βαθειά γεράματα (που δεν τα πιάνω, λέμε τώρα), αφού είχα δει μερικές χιλιάδες άλλες πρώτα...

 

Πριν απ' αυτό, είχα δει στον κινηματογράφο και το "Από Μηχανής" ("Ex Machina") (2015). Πολύ καλό και με ψιλοανατρεπτικό τέλος! Αν μπορεί να θεωρηθεί "ανατρεπτικό" από όσους έχουν δει παρόμοια φιλμ ή διαβάσει σχετικές ιστορίες επιστημονικής φαντασίας. Σε γενικές γραμμές προτείνεται, πάντως, αρκεί να μην πάει να τη δει κάποιος περιμένοντας δράση! Είχε και θρίλερ αισθητική, πάντως, για όσους αρέσκονται σε τέτοια! Αν θέλετε δράση μην πάτε. Ενδέχεται να βαρεθείτε ελαφρώς. Στον κινηματογράφο είδα και το "Chappie"/"Humandroid" (2015). Πολύ καλή αν και την περίμενα καλύτερη ακόμη! Απ' το trailer "μου έβγαζε" ότι θα παρακολουθήσω κάτι σε "I, Robot" και Isaac Asimov, γενικότερα. Έγειρε προς τα εκεί δηλαδή, αλλά είχε και άφθονο κωμικό στοιχείο. Τείνει προς το δράμα, βέβαια. Πολύ καλή! Είδα φυσικά και την "Τριλογία Της Απόκλισης: Ανταρσία" ("Insurgent") (2015), μιας και είχα δει πέρυσι και την πρώτη. Όπως την πρώτη, μου άρεσε κι αυτή! Γενικότερα ότι έχει να κάνει με δυστοπίες, το γουστάρω άσχημα, όπως και με μετα-αποκαλυπτικές ταινίες. Το "Mad Max: Fury Road" το περιμένω πως και πως!! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

ειδα το KINGSMAN,με τον colin firth,πολυ ωραια και θεαματικη ταινια,θυμιζει εντονα ταινια τζειμς μποντ,με την διαφορα οτι λειπει η ομορφη θηλυκη παρουσια.

εξαιρετικη ταινια!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Whiplash

Ένας νεαρός ντράμερ θέλει να γίνει ο επόμενος Buddy Rich. Αλλά δυστυχώς ο καθηγητής του είναι η μετεμψύχωση του λοχία απ'το Full Metal Jacket. Κάτι ανάμεσα σε ψυχολογικό θρίλερ και σε... αθλητική ταινία (έχει μέχρι και το μεγάλο ντέρμπυ στο τέλος :P). Με θεϊκή ροή και επική κλιμάκωση.

 

 

Και ένα sad ending που έχει μεταμφιεστεί σε happy ending, imho, αρκετά έξυπνο.

 

 

Nightcrawler

 

Ένας σοσιοπαθής οπορτουνιστής εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι τα δελτία ειδήσεων χρυσοπληρώνουν βίαια πλάνα τα οποία συνοδεύουν το αστυνομικό τους ρεπορτάζ. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να θυμηθώ αυτή τη στιγμή είναι ότι η εξέλιξη της πλοκής, καθώς η ιστορία κλιμακώνεται, γίνεται ολοένα και λιγότερο ρεαλιστική.

 

Wolf Hall

 

Πρόταση του Γάντζου. Τηλεοπτική σειρά που ακολουθεί τις πολιτικές ίντριγκες του Thomas Cromwell κατά την Αγγλική Μεταρρύθμιση (την αποχώρηση της Αγγλίας απ'την Καθολική Εκκλησία). 

 

Για να είμαι ειλικρινής, όταν άκουσα το όνομα Cromwell νόμιζα ότι η σειρά θα αφορούσε τον Oliver Cromwell (απ'την ίδια οικογένεια είναι), και ότι θα έδειχνε και μάχες πέρα απ'τις πολιτικές ίντριγκες. Πάντως και αυτό που τελικά είδα ήταν μια θετική έκπληξη. :best:

 

 

The Theory of Everything / The Imitation Game

 

Παρουσίαση των χαρακτήρων χωρίς ίχνος λεπτότητας (με πιθανό αποτέλεσμα οι χαρακτήρες να είναι καρικατούρες των πραγματικών προσώπων που εκπροσωπούν, αλλά αυτό δεν μπορώ να το κρίνω), ψευδο-εμπνευστικές στιγμές, cheesy ρομάντζα, επιστημονικές ανακαλύψεις που λίγο πολύ κρύβονται στο φόντο και δεν εξηγούνται ή παρουσιάζονται όσο και όπως θα έπρεπε.

 

Η ίδια ταινία είναι και οι δυο, απλά μας ξεγελάει το γεγονός ότι έχουν διαφορετικά setting και ότι στην μια παίζει ο Βενεδίκτιος Κουμπερβαχτσίδης. :P

 

Wild

 

Αντιπαθητικός χαρακτήρας βιώνει την ανοχή συμπαθητικών χαρακτήρων, τους κάνει την ζωή δύσκολη (και αυτοκαταστρέφει την δική της) , μετά κάνει ζόρικη πεζοπορία για ένα τρίμηνο, ξαναβιώνει την ανοχή άλλων συμπαθητικών χαρακτήρων, αυτή την φορά δεν τους κάνει την ζωή δύσκολη. Και δεν αυτοκαταστρέφεται και τόσο πολύ.

 

Καταλήγει στο συμπέρασμα ότι η προηγούμενη αυτοκαταστροφή και η καταστροφή των ζωών των άλλων συμπαθητικών χαρακτήρων ήταν τελικά ΟΚ, επειδή let it be η κάτι τέτοιο. Επίσης τελικά το ηθικό δίδαγμα είναι ότι η ανθρώπινη ζωή είναι 'ιερή'. Το ιερή δεν ξέρω από που προήλθε, γιατί η φιλοσοφική/μεταφυσική άποψη της ταινίας ήταν πολύ πιο...ωμή μέχρι πρότινος. Σσσσς! Γρήγορα, παίξτε Simon και Garfunkel για να μην συνειδητοποιήσουν ότι κάτι δεν πάει καλά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Mad max fury road.

 

Believe the hype. Ειναι η επικοτερη post apocalyptic ταινια που εγινε ποτε. Τζορτζ Μιλλερ σ ευχαριστουμε. Να την δειτε κινηματογραφικα. Για τετοιες ταινιες αξιζει να πας κινηματογραφο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Mad max fury road.

 

Believe the hype. Ειναι η επικοτερη post apocalyptic ταινια που εγινε ποτε. Τζορτζ Μιλλερ σ ευχαριστουμε. Να την δειτε κινηματογραφικα. Για τετοιες ταινιες αξιζει να πας κινηματογραφο.

 

 

+1

 

ΕΠΟΣ!

 

 

 

 

βεβαια, μην ψαξετε καμια υποθεση χαχα αλλα δεν σας ενδιαφερει αυτο..

 

χαρακτηρες, σκηνικα, κοστουμια, εικονα, φωτογραφια, σκηνοθεσια, σκηνες που θα μεινουν στην ιστορια, και.. και.. και..

 

post-10513-0-90046900-1431676900_thumb.jpg

 

:giati:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

+1

 

ΕΠΟΣ!

 

 

 

 

βεβαια, μην ψαξετε καμια υποθεση χαχα αλλα δεν σας ενδιαφερει αυτο..

 

χαρακτηρες, σκηνικα, κοστουμια, εικονα, φωτογραφια, σκηνοθεσια, σκηνες που θα μεινουν στην ιστορια, και.. και.. και..

 

attachicon.gif11147844_463161580509851_8495087010234120339_n.jpg

 

:giati:

 

 

 

 

H υπόθεση όπως είπε και ο ίδιος ο Mίλλερ είναι "δύο ώρες καταδιώξης". Βασικά αυτό. Και ενώ κανονικά δεν θα έπρεπε να λειτουργήσει, ταιριάζει πάρα πολύ καλά. Και οι ίδιοι οι χαρακτήρες δεν έχουν χρόνο ούτε για να συστηθούν, ούτε για να πουν πολλές κουβέντες.Τρέχουν για να σωθούν. Απειλητικός post apocalyptic κόσμος, παράνοια και (συγκαλυμένος μεν, παρών δε) μηδενισμός. Δεν πίστευα ότι μπορούσε να φτάσει τα επίπεδα επικότητας του Mad Max 2 The Road Warrior , αλλά νομίζω ότι σε σημεία το ξεπερνάει κιόλας. Τι να λέμε τώρα να το δείτε.

 

Εν τω μεταξύ τελικά ο φλογοβολιάρης κιθαρίστας παίζει ρόλο τελικά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5865
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3933 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

+1

 

ΕΠΟΣ!

 

 

 

 

βεβαια, μην ψαξετε καμια υποθεση χαχα αλλα δεν σας ενδιαφερει αυτο..

 

χαρακτηρες, σκηνικα, κοστουμια, εικονα, φωτογραφια, σκηνοθεσια, σκηνες που θα μεινουν στην ιστορια, και.. και.. και..

 

attachicon.gif11147844_463161580509851_8495087010234120339_n.jpg

 

:giati:

 

 

 

Εχει καμια σχεση με τις παλιες ταινιες?υποθεση υπαρχει,μην το λες αυτό..
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3581 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα την προτεινατε σε καποιον που δεν του αρεσαν καθολου τα παλια Mad Max;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εχει καμια σχεση με τις παλιες ταινιες?υποθεση υπαρχει,μην το λες αυτό..

 

ειναι σαν συνεχεια.. το 4.. αλλα δεν χρειαζεται να εχεις δει τα προηγουμενα απλα θα το εκτιμησεις περισσοτερο

 

 

Θα την προτεινατε σε καποιον που δεν του αρεσαν καθολου τα παλια Mad Max;

 

οχι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το είδα κι εγώ την Πέμπτη και ήταν απίθανο το "Mad Max: Fury Road"! Δεν κρατούσα μικρό καλάθι αυτή τη φορά. Είχα δει ένα μεγάλο trailer που είχε κυκλοφορήσει και μου ήταν αρκετό! Οι φανς του είδους και όχι μόνο, να την δείτε οπωσδήποτε!! :yes: Ξεκίνησα και την τηλεοπτική σειρά "The Flash" και είναι και αυτή όλα τα λεφτά! Έμαθα πως κόπηκε το "Constantine" όπως και ξενέρωσα απίστευτα... Απίστευτα όμως γιατί ο τυπάς "το είχε"... Να δούμε τουλάχιστον αν βγει τελικά ο "Μορφέας" σε τηλεοπτική σειρά, που ακούστηκε. Περιμένω πως και πως να σκάσει το "Krypton"! Ξεκινώ και άλλη τηλεοπτική σειρά όπου ο M. Night Shyamalan θα είναι ένας απ' τους σκηνοθέτες και βασικούς παραγωγούς, το "Wayward Pines"! Μεταφράστηκε το 1ο επεισόδιο, οπότε το κατεβάζω! Κωστή (Greekcomicfan), σ' :efxaristo:  πολύ που μου άνοιξες τα μάτια για το "Powers"! Είναι πολύ καλό και να φανταστείς πως δε γνώριζα καν τη σειρά κόμικ! :best:

 

 

 

Υ.Σ. To "Furious 7" είχε τέλος πάντων το soundtrack που είχε και μια στιγμή μπαίνει ένα κομμάτι με μια γνώριμη λούπα όπου ψάρωσα για δεύτερα, μέχρι να θυμηθώ από ποια κομματάρα των "Van Halen" το "πήρανε"..! Δεν είναι λούπα ακριβώς βέβαια. Φαίνεται πως το ξαναπαίζουν και είναι υποδεέστερο τεχνικά ριφ, αλλά είναι σίγουρα απ' το "Aint Talkin' Bout Love"! Είμαι σίγουρος δε, πως θα το αναφέρουν στην κυκλοφορία του soundtrack.  :reap:

 

Υ.Σ.2 Κόπηκε και το "The Messengers", ακόμη δεν ξεκίνησε... Δεν έχω κάποιο νέο για το "The After" (2014) του Chris Carter. Ξέρει κανείς τι παίζεται με δαύτο; :thinking: Εάν δεν προχωράει κι αυτή, τι να πω... :moutra2:  Το 2016 βέβαια θα έχουμε τη συνέχεια του "The X-Files" με νέο κύκλο των 6 επεισοδίων! :yahoo:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τέλειωσε και ο 2ος κύκλος The Blacklist και επανήλθε η αισιοδοξία μου για τη συγκεκριμένη σειρά μιας και το φινάλε αλλάζει σημαντικά πράγματα και έτσι δε μπορεί να επαναληφθεί η ασχολίαστη ποιότητα της 2ης σεζόν. Γενικά ούτε η πρώτη ήταν κάτι το συνταρακτικό αλλά ήταν πολύ απολαυστική τουλάχιστον. Κυρίως γιατί έδειχνε την υπερ-χαλαρή κορυφαιότητα του Reddington. Δε γίνεται να μη λατρέψεις τον χαρακτήρα στην 1η σεζόν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Battles without Honor and Humanity (1973): γιακουζοταινία, που αποκαλείται ο ιαπωνικός "Νονός" και έχει επηρεάσει τα μάλα μεταγενέστερες ταινίες του είδους. Στην μεταπολεμική Ιαπωνία, ένας νεαρός μπαίνει στον υπόκοσμο, γινόμενος μέλος μιας νέας φατρίας. Στη μιάμιση ώρα που διαρκεί η ταινία, ο σκηνοθέτης (ο ίδιος που έκανε το αγαπημένο Battle Royale) μας δείχνει την πορεία του κεντρικού ήρωα, αλλά και της οικογένειας αυτής γενικότερα. Ο πρωταγωνιστής δίνει μια πολύ καλή ερμηνεία, η σκηνοθεσία είναι εξαιρετική και το σενάριο γεμάτο και απολαυστικό, αν και μπορεί να μπερδέψει κάποιους. Το αίμα ρέει άφθονο και τα πισώπλατα μαχαιρώματα δεν σταματούν. Στα συν και η μουσική. Ίσως αυτοί που δεν έχουν ξαναδεί ταινία με γιακούζα να τους ξενίσει το όλο θέμα, οπότε ας δουν λίγο Κιτάνο γι' αρχή. Οι άλλοι βουρ, πρόκειται για φοβερή ταινία.

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4295 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

είδα τον τρελόΜαξ με την παρέα της τρελοφουριόζας...

 

+1

 

ΕΠΟΣ!

 

 

:giati:

 

 

 

...ε, ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.