Μετάβαση στο περιεχόμενο
Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους και όλες, με υγεία! ×

Game of Thrones (2011-2019) [ Βασισμένη στα βιβλία του George R.R. Martin ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12999
  • Reputation:   95248
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  431
  • With Us For:  4663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

Του εδωσε εκεινο το περιεργο νομισμα απο που απεικονιζε πανω ενα προσωπο, το οποιο της το ειχε δωσει εκεινος ο περιεργος πολεμιστης που εκπληρωσε τις 3 ευχες που ζητησε η Αρυα. Δε θυμαμαι το ονομα του, γιατι πανε 2 χρονια απο τοτε που διαβασα το βιβλιο.

Αυτος της ειχε πει, οτι οταν θα θελει να τον βρει, ή κατι τετοιο τελος παντων, να δωσει αυτο σε καποιον που ειναι να παει στο Μπρααβος, και να του πει τη φραση βαλα μοργκουλις. Ετσι και εκανε. Φαινεται οτι υπαρχει πολυ μαγεια και πλεκτανη πισω απ το Μπρααβος και τη λεξη αυτη.

Θυμιζω οτι εκεινος ο τυπάς που της το ειχε δωσει, ειχε αλλαξει μορφη λες και ειναι ο μαγος Σαρουμαν. :hit:

 

 

 

Ακριβως.Της ειχε πει πως οταν θελησει να παει στο Μπρααβος,αυτο θα της ανοιγε το δρομο λεγωντας την συγκεκριμενη φραση..

 

Α,μπράβο...!Τώρα το θυμήθηκα...!

Σας ευχαριστώ παιδιά...! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3756 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Καλο επεισοδιο και οπως αναμενοταν με καποιες εξελιξεις καπως απροσδοκιτες θα ελεγα (λεμε τωρα γιατι το σιριαλ αυτο δεν κ*λωνει πουθενα σε οποιαδηποτε σεναριακη ανατροπη) :reap:

Επεξεργασία από germanicus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190313
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

Φ. δε γινεται ρε φιλε οπως και να το κανουμε. Μιλαμε για εκατο χιλιαδες στρατο, συμφωνα με οσα εχουν χιλιοειπωθει μεσα στην ιστορια. Δε γινεται να κατεβαινει ξαφνικα απ τον ουρανο ενας στρατος περιπου 10 χιλιαδων αλογων, και να τους εχει κυκλωσει, χωρις καν να τους ειχε παρει πριν χαμπαρι. Δηλαδη ανιχνευτες, ή σκοπούς δεν ειχε ο στρατος του Μανς. Εδω ειχε γιγαντες, τιτανες, παλαβους φαλακρους που μπορουσαν να κανουν scout με γερακια, μαγους, και οτι αλλο εχει ξεβρασει η μανα Βορεια Γη, και ξαφνικα εληξε το πανηγυρι κυκλωνοντας 100 νοματεους μεσα σε ενα δασος?

 

Δε γινεται να μου κατσει καλα ολο αυτο, οποτε μη μου το δικαιολογεις τζαμπα. Και απομακρυσμενες να ηταν οι φυλες η καθε μια, δηλαδη οι αλλες δεν πηραν χαμπαρι να ορμηξουν? Η φυλη του αρχηγου ειχε μονο τοσα ατομα? Ουτε καν μαχη εγινε. Τελος παντων, με μια κουβεντα σεναριακη ανωμαλια και παμε παρακατω.

 

 

 

 

Ο λόγος για τον οποίο συνθλίβαν τους πάντες οι Ρωμαϊκές λεγεώνες (στις δόξες τους) ήταν η πειθαρχία που είχανε. Το σημείο κλειδί σε μάχες (ειδικά στην αρχαιότητα) ήταν το ποιος θα "λακίσει" πρώτος. Γι'αυτό και ενίοτε βλέπουμε τρελές διαφορές στις απώλειες. Αμφότεροι χάνουν τον ίδιο μικρό αριθμό κατά τη διάρκεια της μάχης και ξαφνικά κάποιοι χάνουν το ηθικό τους, οπισθοχωρούν άτακτα οπότε οι άλλοι τους σφάζουν ανελέητα.

 

δες λχ τα μεγέθη και τις απώλειες στο Cimbrian War όπου ο Γάιος Μάριος με τις άκρως πειθαρχημένες λεγεώνες του λιανίζει τις συγκλονιστικά μεγαλύτερες δυνάμεις των βαρβάρων. Ίσως όχι στις αναλογίες που έλεγε η ταινία, αλλά και πάλι :) Οι ένδοξες μάχες είναι αυτές όπου 300 (ποιοι είλωτες, ποιοι Φωκαείς, ποιοι έτσι ποιοι γιουβέτσι) παίζουν σχεδόν στα ίσα κάτι εκατομμύρια που απ'όπου πέρναγαν, στέρευαν τα ποτάμια (έτσι έλεγε ο Ηρόδοτος ;) )

 

Από εκεί και πέρα, ο τρόπος απεικόνισης της επέλασης ήταν επιεικώς γελοίος :) 

 

Γκρινιάζετε για το πως εμφανίστηκε ο στρατός του Stannis από το πουθενά, αλλά εάν είχαν αφιερωθεί κάποιες σκηνές στον Jon Snow να στέλνει στο υπόλοιπο Westeros έκκληση για βοήθεια, τους περισσότερους να τον γράφουν στα @@ τους και μόνο τον Stannis να κοιτάζει την επιστολή σοβαρός και να ταλαντεύεται μεταξύ της ευθύνης που έχει ως βασιλιάς και του άμα καλύτερα να συνεχίσει να πολεμάει τους αντιπάλους του, σε εκείνα τα επεισόδια, εκείνη τη στιγμή, θα γκρινιάζατε για filler ;)

 

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33639
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

Εγώ θέλω να ξέρω πως κατάφερε το ιππικό να κυνηγήσει τους γίγαντες και τα μαμούθ. Φοβήθηκαν την εξαιρετικά μειωμένη ταχύτητα που είχε η επέλαση μέσα από το δάσος, την έλλειψη λογχών, ή το γεγονός ότι για να είχαν πιάσει κανα 1000 αιχμαλώτους, (ενώ είχαν δύναμη ~1500 ιππέων), θα πρέπει να είχαν αφιππεύσει και καθίσει μπάστακες οι μισοί. :P

 

Τα υπόλοιπα που λες ισχύουν ιστορικά, αλλά δεν αξίζει καν την προσπάθεια ρε συ. 1,500 προς 100.000. 1 προς ~7. Αν συγκρίνουμε τις σύγχρονες εκτιμήσεις για την Μάχη των Θερμοπυλών, κάπου εκεί παίζει να ήταν και η διαφορά μεταξύ των Ελλήνων και των Περσών. Μόνο που έχασαν. Και ήταν σε καλό έδαφος. Και ήταν στην άμυνα. Kαι ο γενικός κανόνας είναι ότι όταν επιτίθεσαι μια εχθρική θέση, πρέπει να έχεις μια αριθμητική υπεροχή των 3 προς 1. Αν αυτή η μάχη είχε γίνει στην πραγματικότητα, θα ήταν πιο θρυλική και από τις Θερμοπύλες, το Λίτλ Μπίγκ Χορν και το Άλαμο μαζί. :PPP:

 

Ο Στάννις είχε σχεδόν κάθε δυνατό μειονέκτημα. Από τους αριθμούς και το έδαφος, μέχρι και την σύνθεση των δυνάμεων του και την όλη τακτική. Ακόμα και η στρατηγική του "Θα πάω με 1.500 άνδρες στον Βορρά και θα σταματήσω ξαφνικά την μεγαλύτερη μάζωξη των Wildlings, χωρίς να έχω κάποιο τρόπο, βέβαια, ανεφοδιασμού." μπάζει τρελά.

 

Μπορεί να φαίνεται ότι γκρινιάζουμε για το τίποτε, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι όποιος θέλει να γράψει μια πιο άκυρη μάχη θα πρέπει να καταβάλει σημαντική προσπάθεια.

 

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

 

 

 

Γκρινιάζετε για το πως εμφανίστηκε ο στρατός του Stannis από το πουθενά, αλλά εάν είχαν αφιερωθεί κάποιες σκηνές στον Jon Snow να στέλνει στο υπόλοιπο Westeros έκκληση για βοήθεια, τους περισσότερους να τον γράφουν στα @@ τους και μόνο τον Stannis να κοιτάζει την επιστολή σοβαρός και να ταλαντεύεται μεταξύ της ευθύνης που έχει ως βασιλιάς και του άμα καλύτερα να συνεχίσει να πολεμάει τους αντιπάλους του, σε εκείνα τα επεισόδια, εκείνη τη στιγμή, θα γκρινιάζατε για filler

 

Έχω την εντύπωση πως το έδειξε στην προηγούμενη σαιζόν η οποία τελείωσε με τον Στάννις να κοιτάει το γράμμα του Τζον Σνόου. (Έτσι έχω την εντύπωση. Μπορεί να κάνω και λάθος)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

 

 

Έχω την εντύπωση πως το έδειξε στην προηγούμενη σαιζόν η οποία τελείωσε με τον Στάννις να κοιτάει το γράμμα του Τζον Σνόου. (Έτσι έχω την εντύπωση. Μπορεί να κάνω και λάθος)

 

 

Aκριβώς.Γιαυτό κατά πρώτο λόγο ζήτησε χρήμα από την Iron Bank στο Μπράαβος,για να πάρει πρώτα στρατό και να πάει εκεί..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82153
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Νομίζω ότι χόντορ, χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ, χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ διότι χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ, χόντορ χόντορ χόντορ και χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ, χόντορ χόντορ χόντορ, χόντορ χόντορ χόντορ όταν χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ, χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ χόντορ μα ποτέ χόντορ χόντορ χόντορ και χόντορ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28705
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

 

Εγώ θέλω να ξέρω πως κατάφερε το ιππικό να κυνηγήσει τους γίγαντες και τα μαμούθ. Φοβήθηκαν την εξαιρετικά μειωμένη ταχύτητα που είχε η επέλαση μέσα από το δάσος, την έλλειψη λογχών, ή το γεγονός ότι για να είχαν πιάσει κανα 1000 αιχμαλώτους, (ενώ είχαν δύναμη ~1500 ιππέων), θα πρέπει να είχαν αφιππεύσει και καθίσει μπάστακες οι μισοί. :P

 

Τα υπόλοιπα που λες ισχύουν ιστορικά, αλλά δεν αξίζει καν την προσπάθεια ρε συ. 1,500 προς 100.000. 1 προς ~7. Αν συγκρίνουμε τις σύγχρονες εκτιμήσεις για την Μάχη των Θερμοπυλών, κάπου εκεί παίζει να ήταν και η διαφορά μεταξύ των Ελλήνων και των Περσών. Μόνο που έχασαν. Και ήταν σε καλό έδαφος. Και ήταν στην άμυνα. Kαι ο γενικός κανόνας είναι ότι όταν επιτίθεσαι μια εχθρική θέση, πρέπει να έχεις μια αριθμητική υπεροχή των 3 προς 1. Αν αυτή η μάχη είχε γίνει στην πραγματικότητα, θα ήταν πιο θρυλική και από τις Θερμοπύλες, το Λίτλ Μπίγκ Χορν και το Άλαμο μαζί. :PPP:

 

Ο Στάννις είχε σχεδόν κάθε δυνατό μειονέκτημα. Από τους αριθμούς και το έδαφος, μέχρι και την σύνθεση των δυνάμεων του και την όλη τακτική. Ακόμα και η στρατηγική του "Θα πάω με 1.500 άνδρες στον Βορρά και θα σταματήσω ξαφνικά την μεγαλύτερη μάζωξη των Wildlings, χωρίς να έχω κάποιο τρόπο, βέβαια, ανεφοδιασμού." μπάζει τρελά.

 

Μπορεί να φαίνεται ότι γκρινιάζουμε για το τίποτε, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι όποιος θέλει να γράψει μια πιο άκυρη μάχη θα πρέπει να καταβάλει σημαντική προσπάθεια.

 

 

Απ' ότι ξέρω, στα βιβλία είναι πιο ρεαλιστικά τα πράγματα. Ο Στάννις μπουκάρει με πολύ περισσότερο στρατό (δεν ξέρω για ιππικό κτλ) και χάνει το 1/3 αυτού από τους γίγαντες και τα μαμούθ. Κι εγώ πάντως χαλάστηκα από την προχειρότητα της σκηνής.

 

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33639
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Tα νούμερα που πόσταρα παραπάνω είναι απ'τα βιβλία. Στην σειρά είναι μερικές εκατοντάδες, και πολύ λέω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αν έχεις διαβάσει τα βιβλία πάω πάσο. Έτσι μου χουν πει, έτσι ξέρω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28705
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28705
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30195
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  46
  • Reputation:   337
  • Achievement Points:  46
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   104560
  • Achievement Points:  13001
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κάπου στο τέλος της 10ετίας του '90, παίχτηκε στην Ελλάδα (δεν θυμάμαι από ποιό κανάλι) η σειρά φαντασίας "The outer limits", νομίζω μόνο η πρώτη σαιζόν από τις συνολικά 7 της 2ης περιόδου. Είχε προηγηθεί η πρώτη περίοδος το 1963-1965. Είχα παρακολουθήσει φανατικά αυτή τη σειρά που μου άρεσε πολύ και αργότερα κατέβασα όλα τα επεισόδεια και των 7 σαιζόν. Για να μην τα πολυλογώ αποφάσισα πρόσφατα να τα ξαναπεράσω ένα χέρι. Βλέποντας λοιπόν το εναρκτήριο επεισόδιο με τίτλο "Sandkings", στο τέλος των τίτλων αρχής, παρατήρησα κάτι που τότε φυσικά μου είχε περάσει απαρατήρητο. Έλεγε "based on the novel by George R.R. Martin". Συνεχίζωντας λίγο το ψάξιμο, ανακάλυψα επίσης με έκπληξή μου ότι ο Martin είχε γράψει το σενάριο σε 14 επεισόδια και από μία ακόμα σειρά που έβλεπα στην Ελληνική τηλεόραση στο τέλος της 10ετίας του '80, πιό πριν δηλαδή. Το "Beauty and the beast".

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190313
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Όσον αφορά το Sandkings, να μάθεις να με διαβάζεις. http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=6024&p=69395

 

Μπορείς να ξεκινήσεις από το http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=363 και να τα πιάσεις από εκεί :P

 

αυτά

 

:eimai:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12981
  • Reputation:   104560
  • Achievement Points:  13001
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Εντάξει νέος είμαι ακόμα, εδώ μόλις τώρα έμαθα (χάρις σε σένα) τι είναι το facebook.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116997
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33639
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένας Κροάτης φίλος μου έστειλε μια σειρά που βασίζεται στην Αυστρο-Ουγγαρία του 20ου αιώνα για να δω περίπου τις καθημερινές ενδυμασίες (για την Μπηρλανδία). Αλλά ξαφνικά εμφανίζεται ο...

 

xd0PMtK.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116997
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ο Μάρτιν απαντά σε όσους λένε ότι θα πεθάνει πριν τελειώσει τα βιβλία Game of Thrones

 

 

Πάρα πολλοί αναγνώστες των βιβλίων του Ρ.Ρ. Μάρτιν, A Song of ice and fire στα οποία βασίζεται η σειρά Game of Thrones φοβούνται ότι ο συγγραφέας δεν θα προλάβει να ολοκληρώσει τα επτά βιβλία που θέλει να γράψει για να ολοκληρωθεί η σειρά, γιατί θα τον προλάβει… ο Χάρος!

Ο Μάρτιν είναι πάνω από 65 και θέλει ακόμα δυο βιβλία να γράψει, για να ολοκληρώσει τη σειρά, τα οποία είναι αρκετά χρονοβόρα για να γραφτούν.

Βέβαια, όλες αυτές οι ανησυχίες έμεναν στα… πηγαδάκια των φαν. Ως τώρα. Ένας Ελβετός δημοσιογράφος είχε το θάρρος να τον ρωτήσει ακριβώς αυτό: τι λέει σε όλους φοβούνται ότι δεν θα προλάβει να τελειώσει τα βιβλία γιατί… θα πεθάνει νωρίτερα!

Ο Μάρτιν μπορούμε να πούμε ότι ήταν αφοπλιστικός απαντώντας απλώς: «Ένα F@@k you σε αυτούς τους ανθρώπους ». Φυσικά, η φράση του συνοδεύτηκε από το… απαραίτητο μεσαίο του δάχτυλο!

 

 

Martin_finger.jpg

 

 

 

Πηγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3506
  • Reputation:   24651
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4597 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Η τεχνολογια του Game of Thrones :) season 4!

 

 

 

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116997
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ένα πιο σφαιρικό άρθρο της προηγούμενης είδησης που έβαλα, συνοδευόμενο και από το επίμαχο βίντεο.

 

Επίσης...

 

George R. R. Martin Still Uses A DOS Word Processor

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76879
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82153
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

:antekale:  όλος ο πλανήτης το ξέρει αυτό εκτός τον Τζόν Σνόου. :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5711 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

:antekale:  όλος ο πλανήτης το ξέρει αυτό εκτός τον Τζόν Σνόου. :valt:

Λογικό είναι αυτό.

you-know-nothing-06-0313-400x300.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76879
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10561619_297797877067492_558080530575952218_n.jpg    10464122_422228781251759_8037773752169381528_n.jpg

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116997
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20269
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιο σημαντικό από το αν είναι αίμα Targaryen ο Jon Snow είναι πως θα μπορούσε πλέον να το αποδείξει - βέβαια, με τον Ned Stark, τον Robert , τον γέρο του τείχους νεκρούς, την Katlyn ας πούμε το ίδιο, όπως και όλο το winterfell , ποιος μπορεί να γνωρίζει το μυστικό; ο Varys? o Παϊσέλ; Μήπως θα το ανακαλύψει ο Sam?

 

η γνώμη μου είναι ότι η απόδειξη ότι είναι Ταργκάριεν μάλλον θα έλθει μέσω των Δράκων αλλά ίδωμεν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4239 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 βασικά υπάρχει κάποιος που ξέρει ποιανού παιδί είναι ο  jon snow. προς απάντηση του  bonadrug για όσους  δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία ακολουθεί  spoiler

 

 

   o μοναδικός επιζών από τον πύργο της χαράς μαζί με τον Ned Stark ήταν ο πιστός του Howland Reed  πατέρας των 2 παιδιών που συνοδεύουν τον Bran και ήταν ο μόνος όπως διηγείται ο Νed αν δεν κάνω λάθος που είδε τι έγινε πραγματικά εκείνη την ημέρα με την αδερφή του Lyanna   αφήνοντας να εννοηθεί πως  γνωρίζει ποιοι είναι οι γονείς του Jon ( aka  Lyanna &   Rhaegar.....) Επίσης ο Martin  έχει πει πρόσφατα πως σύντομα θα κάνει την εμφάνισή του ο Howland reed   και θα έχει σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας στα 2 τελευταία βιβλία . Νομίζω είναι αρκετά προφανές

 

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76879
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.