Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορές από εξωτερικό μέσω INTERNET


x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο όγκος του πακέτου πάντα παιζει ρόλο. Δεν σημαίνει οτι θα επιβάλουν εκτελωνισμό σε όλα τα μεγάλα πακέτα, αλλα σε όσα τους κάνουν "κλικ". Απίστευτο, αλλα έτσι συμβαίνει. Και τότε ότι και να γράφει ο πωλητής δεν λαμβάνετε υπ' όψην. Το δέμα περνάει απο "Υπηρεσία Αξιών" και κοστολογείτε απο εκεί. Οπότε σε ότι τιμή βγάλουν, θα επιβληθεί 19% ΦΠΑ εισαγωγής & περίπου 3% δασμοι, χαρτόσημα κλπ.

 

 

 

Ακριβώς έτσι είναι. Έχω πληρώσει 2-3 φορές ένα εξτρά ποσό στο ταχυδρομείο για παραλαβή μεγάλων δεμάτων. Το ένα περιείχε ΤΡΒs αξίας 250 δολλαρίων περίπου, οπότε μιλάμε για μεγάλο όγκο και βάρος, το άλλο είχε κάπου 120 τευχάκια Hellblazer... τέλος πάντων το πιάνετε το νόημα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εγώ παιδιά ΤΕΛΟΣ !

 

ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Μου ήρθε σήμερα μια παραγγελία που την περίμενα πως και πως και έπρεπε να πληρώσω 20 ευρώ χαράτσι για να πάρω το δέμα! Ήμαρτον δηλαδή, πρέπει να εκτελωνίζουν ακόμα και τα περιοδικά;;;!

(και έχω πάρει πολλές φορές τέτοια, αλλά και μεγαλύτερα ακόμα δέματα)

 

Έτσι είναι, κοιτάνε πώς θα βγάλουν και από τη μύγα ξύγκι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25074
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Εγώ πάλι πήρα δυο μεγάλα κιβώτια (που είχαν τα αγάλματα του Spidey & Green Goblin) και παρ όλο που ήμουν έτοιμος να πληρώσω κάτι δεν μου ζήτησαν τίποτα.

 

Πόσο έκανε η παραγγελία που έβαλες στο εξωτερικό;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εγώ παιδιά ΤΕΛΟΣ !

 

ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Μου ήρθε σήμερα μια παραγγελία που την περίμενα πως και πως και έπρεπε να πληρώσω 20 ευρώ χαράτσι για να πάρω το δέμα! .......

 

Η μεγαλύτερη καθυστέρηση σε πακέτο ήταν 8 μήνες από την eastcoastcomics.com. Το πιο γρήγορο πακέτο ήταν από την ίδια εταιρία σε 5,5 μέρες. Από Αμερική σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα! Δεν μπόρεσα να καταλάβω τι πήγε στραβα ή τι βοήθησε για αυτές τις μεγάλες/μικρές αναμονές.

 

Σε φίλο μου ζητήθηκε πρόστιμο, λόγω μεγάλου χρονικού διαστήματος παραμονής πακέτου στο Ταχυδρομείο, ποσό των 10- 15 ευρώ (αν θυμάμαι καλά). Ο ίδιος το θεώρησε απαράδεκτο, γιατί δεν είχε ειδοποιηθεί. Τα πλήρωσε και ησύχασε. Από τότε άνοιξε θυρίδα, και έτσι ελέγχει καλύτερα την κατάσταση. Τώρα κάνουμε μαζί τις περισσότερες αγορές για να μοιραζόμαστε τα Ταχυδρομικά. Ό,τι κερδίζεις και γλυτώνεις καλό είναι.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εγώ πάλι πήρα δυο μεγάλα κιβώτια (που είχαν τα αγάλματα του Spidey & Green Goblin) και παρ όλο που ήμουν έτοιμος να πληρώσω κάτι δεν μου ζήτησαν τίποτα.

 

Πόσο έκανε η παραγγελία που έβαλες στο εξωτερικό;

 

Ήταν γύρω στα 140 ευρώ και μου έβγαλαν και ΦΠΑ για το ποσό!! :Ungry::Ungry:

Φυσικά δεν είναι η πρώτη τέτοια παραγγελία και έχω πάρει μεγαλύτερα δέματα στο παρελθόν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ένα από τα προβλήματα των παραγγελιών είναι ότι είναι πολλές φορές μεγάλες για να έχω καλύτερη τιμή στα ταχυδρομικά. Το ψυχολογικό ας πούμε θέμα που δημιουργείται είναι ότι όταν αγοράζω πολλά κόμικς δε το φχαριστιέμαι. Έρχονται όλα μαζί και είναι σαν να τρώω μια τούρτα ολόκληρη μόνος μου. Αναγουλιάζω. Στο τέλος μένουν αδιάβαστα στη βιβλιοθήκη. Θα προτιμούσα να αγόραζα ιντερνετικά πιο μικρές παραγγελίες χωρίς να ξυλωθώ οικονομικά για τα ταχυδρομικά.

 

Βλέποντας πως λειτουργούν οι διάφορες εταιρίες στο Ιντερνετ νομίζω ότη η www.bookdepository.co.uk είναι η καλύτερη για μικρές παραγγελίες. Και πολύ καλές τιμές και χωρίς ταχυδρομικά, με σχετικά πολύ καλή ποικιλία. Μπορώ να αγοράσω ένα digest τόμο Runaways ή Spider-girl (ω ρε τι διαβάζω...) στα 5 ευρώ, μόνο του χωρίς ταχυδρομικά. Η παραλαβή είναι σε μια βδομάδα. Έτσι μπορώ να κάνω πολλές μικρές αγορές χωρίς να σκεύτομαι τα ταχυδρομικά. Παραλαβή στα σκαλιά του σπιτιού μου, χωρίς να πρέπει να πάω στο ταχυδρομείο, λόγω όγκου - ειδοποιητηρίου κλπ (στο πατρικό μου δε μένουν νοικιάρηδες για να φοβάμαι μη μου @#$%@#$ την αλληλογραφία, και ο ταχυδρόμος μας φέρετε πολύ καλά).

 

Νομίζω ότι με εξυπηρετεί ο τρόπος αυτός.

Επεξεργασία από comicsell
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  162
  • Reputation:   110
  • Achievement Points:  162
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πρόσφατα, επιχείρησα να κάνω μια παραγγελία από Αμερική συνολικής καθαρής αξίας περίπου 45 ευρώ.

 

Ε, μαζί με τα έξοδα αποστολής το συνολικό ποσό έφτασε στα 260 ευρώ!!! ΕΛΕΟΣ!!!

 

Όπως καταλαβαίνετε, έκλεισα ΑΜΕΣΩΣ τον browser και έψαξα αργότερα για κάποιο ευρωπαϊκό site...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3829
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  167
  • Reputation:   329
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Heritage Auctions το εχει χρησιμοποιησει ποτε κανεις σας?

 

http://comics.ha.com/default.php?ic=task-comics

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4382
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  74
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  74
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5978 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως απο περυσι νομιζω έχει γίνει ανακαταταξη του τιμολογιου των ταχυδρομειων των ΗΠΑ και ειναι πιο φτηνα και πιο γρηγορα. Στη σελιδα των USPS μπορειτε να δειτε τις τιμες (αν γνωριζετε το βαρος των προϊοντων που θελετε να αγορασετε) και να ενημερωσετε τους πωλητες για ποια μεθοδο αποστολής προτιματε. Συνήθως ομως τα καταστηματα προτιμουν να στελνουν με εταιρειες κουριερ, οποτε αν υπαρχει επιλογη ειναι καλυτερα τα usps... Με κουριερ συνηθως παντα περνανε απο τελωνειο και ειναι και πολυ ακριβοτερα....

Για αγγλικες εκδοσεις ή για τευχη που δεν ειναι σε καποια φοβερη προσφορα απο καποιο online shop της αμερικης και υπαρχει η δυνατοτητα αναμονης, νομιζω το bookdepository (Αγγλια) ειναι μονοδρομος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άλλο ένα site για αγορές comics είναι και το http://www.silveracre.com . Βρίσκεται στην Αγγλία και για αγορές άνω των 100 GBP σου παρέχει δωρεάν ταχυδρομικά. Αγόρασα απ' αυτούς 2 φορές (χωρίς η παραγγελία να φτάσει τις 100 λίρες) και έμεινα ικανοποιημένος...

Επεξεργασία από ramirez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Άλλο ένα site για αγορές comics είναι και το http://www.silveracre.com . Βρίσκεται στην Αγγλία και για αγορές άνω των 100 GBP σου παρέχει δωρεάν ταχυδρομικά. Αγόρασα απ' αυτούς 2 φορές (χωρίς η παραγγελία να φτάσει τις 100 λίρες) και έμεινα ικανοποιημένος...

 

Τι ταχυδρομικά πλήρωσες; Τις προσφορές του ενός λεπτού της λίρας μπόρεσες να τις αγοράσεις; Χρειαζόταν κάποιο πλαφόν αγορών;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45795
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Και εγώ από τότε που γνώρισα το bookdepository βρήκα την υγειά μου. Παραγγέλνω 2-3 τόμους, και μόλις φτάσουν κάνω νέα παραγγελία. Και δεν ανησυχώ ούτε για μεταφορικά ούτε για τελωνεία ούτε τίποτα

 

Βέβαια ό,τι έχω παραγγείλει από εκεί πέρα μου έρχεται σε διαφορετικό δέμα. Δηλαδή αν παραγγείλω 10 ΤΡΒ θα μου έρθουν στο σπίτι 10 διαφορετικά πακέτα, και όχι αναγκαστικά την ίδια ημέρα. Δεν ξέρω αν γίνεται και σε άλλους έτσι. Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι ταχυδρομικά πλήρωσες; Τις προσφορές του ενός λεπτού της λίρας μπόρεσες να τις αγοράσεις; Χρειαζόταν κάποιο πλαφόν αγορών;

 

 

 

 

Τα ταχυδρομικά τέλη όπως λένε και οι ίδιοι είναι at cost για αποστολή με συστημένο πακέτο. Βεβαια τα τέλη των Αγγλικών ταχυδρομείων είναι πιο ακριβά από τα αντίστοιχα Ελληνικά. Η τελευταία μου παραγγελία κόστους 20 λιρών είχε ταχυδρομικά του ύψους των 9 GBP, ενώ ένα παλιότερο πακέτο με κόστος 60 λίρες είχε ταχυδρομικά 25 GBP. Πλαφόν αγορών δεν είδα να αναφέρεται πουθενά. Όσο για τις πολύ χαμηλες προσφορές, δεν πήρα καμμία γιατί δεν υπήρχε κάτι που με ενδιέφερε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25074
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Υπάρχει πλαφόν και είναι 10 GBP.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις μου ήρθε η πρώτη μου παραγγελία από το bookdepository . :dance:

Αυτό που με εξέπληξε πολύ ευχάριστα είναι το πόσο γρήγορα μου ήρθε. Το είχα παραγγείλει στις 27/02 και ήρθε σήμερα 04/03!! :D

Τελικά είναι και φθηνότερο και γρηγορότερο από το amazon!! :1:

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Μόλις μου ήρθε η πρώτη μου παραγγελία από το bookdepository . :dance:

Αυτό που με εξέπληξε πολύ ευχάριστα είναι το πόσο γρήγορα μου ήρθε. Το είχα παραγγείλει στις 27/02 και ήρθε σήμερα 04/03!! :D

Τελικά είναι και φθηνότερο και γρηγορότερο από το amazon!! :1:

 

 

:beer: :beer:

 

Το μόνο παράπονο που έχω από την Bookdepository ειναι ότι τα βιβλία είναι σε φάκελο με φουσκαλίτσες αέρος (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πώ). Θα προτιμούσα να ήταν σε χαρτονένιο κουτί-κουτάκι. Μη τα θέλω όλα δικά μου ε; Μήπως κάνει καλύτερο πακετάρισμα στα μεγάλα βιβλία? πχ. τύπου Omnibus?

 

Κατά τ'αλλα κάνω κάθε βδομάδα ένα βιβλίο παραγγελία. Ξεχωριστά από τις μηνιαίες στο Mailordercomics.com. Μια ποικιλία να έχουμε βρε αδερφέ...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25074
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Ε ναί. Είναι και η χαρά του να σε περιμένει κάτι στο κουτί μόλις γυρνάς σπίτι. Το μόνο παράξενο του εν λόγω site είναι το ότι στέλνει το κάθε κόμικ ξεχωριστά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Από τη στιγμή που δε χρεώνει μεταφορικά, ας τα στέλνει και σελίδα-σελίδα.... :lol: (που λέει ο λόγος :P )

 

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2938
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  44
  • Reputation:   107
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6132 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το μόνο παράπονο που έχω από την Bookdepository ειναι ότι τα βιβλία είναι σε φάκελο με φουσκαλίτσες αέρος (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πώ). Θα προτιμούσα να ήταν σε χαρτονένιο κουτί-κουτάκι. Μη τα θέλω όλα δικά μου ε; Μήπως κάνει καλύτερο πακετάρισμα στα μεγάλα βιβλία? πχ. τύπου Omnibus?

 

Κατά τ'αλλα κάνω κάθε βδομάδα ένα βιβλίο παραγγελία. Ξεχωριστά από τις μηνιαίες στο Mailordercomics.com. Μια ποικιλία να έχουμε βρε αδερφέ...

 

 

Ότι ογκώδες έχω παραγγείλει απο το Book Depository (Peanuts Box Set, Walt & Skeezix), το είχαν πακετάρει σε κουτάκι, με προσοχή, ώστε να μην έχει πολλά περιθώρια κίνησης, σε αντίθεση με το Amazon, που κάποιες φορές, αφήνουν τα tpb να κόβουν βόλτες, μέσα σε ένα κουτί, με διπλάσιο μεγέθους από ότι χρειάζεται. Η συνέχεια γνωστή, ειδοποιητήριο στο σπίτι, παραλαβή από το όχι-και-τόσο-έξυπνο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου.

 

Λογικά, στα Omibus, ισχύει το ίδιο.

 

Παραδόξως όμως, το πρώτο volume του Jack Kirby's Fourth World Omnibus, το έστειλαν απευθείας σπίτι μου. Όχι πως με χάλασε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ότι ογκώδες έχω παραγγείλει απο το Book Depository (Peanuts Box Set, Walt & Skeezix), το είχαν πακετάρει σε κουτάκι, με προσοχή, ώστε να μην έχει πολλά περιθώρια κίνησης, σε αντίθεση με το Amazon, που κάποιες φορές, αφήνουν τα tpb να κόβουν βόλτες, μέσα σε ένα κουτί, με διπλάσιο μεγέθους από ότι χρειάζεται. Η συνέχεια γνωστή, ειδοποιητήριο στο σπίτι, παραλαβή από το όχι-και-τόσο-έξυπνο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου.

 

Λογικά, στα Omibus, ισχύει το ίδιο.

 

Παραδόξως όμως, το πρώτο volume του Jack Kirby's Fourth World Omnibus, το έστειλαν απευθείας σπίτι μου. Όχι πως με χάλασε...

 

Thanks για την πληροφορία.

 

Δε θεωρώ λοιπόν μόνο εγώ κακό το πακετάρισμα της Amazon. Έχουν γ@#!8%^% οι γωνίες σε οτιδήποτε έχω αγοράσει από αυτούς.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δε θεωρώ λοιπόν μόνο εγώ κακό το πακετάρισμα της Amazon. Έχουν γ@#!8%^% οι γωνίες σε οτιδήποτε έχω αγοράσει από αυτούς.

 

χμ. τώρα που το αναφέρατε, και σε δικά μου βιβλία έχει συμβεί αυτό. Ομολογώ όμως ότι δεν είναι κάτι που να με ενόχλησε ή που να με απέτρεψε από επόμενες αγορές...

 

και τώρα έτσι όπως έχει πάει το δολάριο, με τρώει εδώ και καιρό να κάνω κάποια παραγγελία... Ας όψεται όμως που έχω γονατίσει με όσα χώνω πλέον για κόμικ. (αλλά και η ζωή που τα έχει φέρει έτσι, που σιγά-σιγά γίνομαι σαν τον πατέρα μου, χωρίς διάθεση να κάτσω να διαβάσω........ ποιός να μου το'λεγε....)

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1758
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Ας όψεται όμως που έχω γονατίσει με όσα χώνω πλέον για κόμικ. (αλλά και η ζωή που τα έχει φέρει έτσι, που σιγά-σιγά γίνομαι σαν τον πατέρα μου, χωρίς διάθεση να κάτσω να διαβάσω........ ποιός να μου το'λεγε....)

 

 

Κικίτσαααααα....έσπασε και υποχωρεί...φέρε τη νύφη και τον :reap: ...εεε....δηλαδή τον :papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   948
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θείο 'οχι κράτα γερά στις επάλξεις!

Βρε συ αλλού κι αλλού μας απαγορεύεις να αναφέρουμε συγκεκριμμένες λέξεις κι εσύ βάλθηκες να τον παντρ...κρεμάσεις θέλω να πω.../???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.