Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Ultimate Spider-Man Collection - Radnet (Κουβεντούλα)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13818
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, constantinople είπε:

 

Ρε συ δεν είχα ιδέα γι'αυτό το κανάλι και ο τύπος είναι ωραίος στα review του γιατί δείχνει τον τόμο και βγάζει και γέλιο! :clap2:

 

 

 

 

Και μόνο δεκάλεπτα τα βιντεάκια του... μια χαρά! :up:

 

Ειχε κανει και "παρουσίαση" σχεδον 50 60 τομους της SEC

 

Σε κόβω να το κανεις ενα μαραθώνιο να θυμηθείς τα παλιά :lol:

 

Καλο παλικάρι αυτός ο Διαμαντής. Είχα κερδίσει παλιά και σε ενα givaway του 

:nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5273
  • Reputation:   56324
  • Achievement Points:  5447
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τα είδες τα βιντεάκια του; Και δε σκίρτησε η καρδούλα σου να πας να αγοράσεις έστω έναν τόμο της νέας Συλλογής Σπάιντερμαν; :read:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13818
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

32 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Τα είδες τα βιντεάκια του; Και δε σκίρτησε η καρδούλα σου να πας να αγοράσεις έστω έναν τόμο της νέας Συλλογής Σπάιντερμαν; :read:

 

Bλεπω τα βιντεακια του απο το 2020 περίπου. Οχι όλα βεβαια, οσα βρισκω ενδιαφέρον.

 

Οτι σκιρτησε, σκιρτησε, η αληθεια ειναι αυτή :D

 

Μποϋκοτάζ μεχρι να σβησουν τα αστρα (Spaiderman reference) 

:Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

Γελάω δέκα λεπτά τώρα...

Την ώρα που έγραφα το γεγονός με το email της Radnet ήμουν σε stand up comedy και κόλλησα...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  383
  • Reputation:   3318
  • Achievement Points:  388
  • Days Won:  12
  • With Us For:  940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

18 ώρες πριν, constantinople είπε:

Τα είδες τα βιντεάκια του; Και δε σκίρτησε η καρδούλα σου να πας να αγοράσεις έστω έναν τόμο της νέας Συλλογής Σπάιντερμαν; :read:

Βασικά με αυτόν δεν ξέρω αν είναι να σε πείσει διότι όλο λέει δεν διαβάζω δεν διαβάζω και γυρίζει απλώς τις σελίδες και κάνει και σχόλια ενώ είναι  εντελώς άσχετος με το θέμα  .

Όλο λέει ίσως θα διαβάσει κααααποια στιγμή αλλά μάλλον το λέει για να το λέει.

Και εγώ παρακολουθώ και έχω παρακολουθήσει αρκετά βίντεο του αλλά σε αυτό το κομμάτι δεν είναι να σε πείσει . Αλλά αν έχεις και λίγο ιδέα τι βλέπεις θα δημιουργήσεις  μια δική μου άποψη για κάθε τομο.

 

Αλλιώς οι παρουσιάσεις κάποιου που δεν έχει διαβάσει ούτε σελίδα Ε δεν είναι να τις παίρνεις στα σοβαρά 

Επεξεργασία από Ubergorn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13818
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

Βασικά με αυτόν δεν ξέρω αν είναι να σε πείσει διότι όλο λέει δεν διαβάζω δεν διαβάζω και γυρίζει απλώς τις σελίδες και κάνει και σχόλια ενώ είναι  εντελώς άσχετος με το θέμα  .

Όλο λέει ίσως θα διαβάσει κααααποια στιγμή αλλά μάλλον το λέει για να το λέει.

Και εγώ παρακολουθώ και έχω παρακολουθήσει αρκετά βίντεο του αλλά σε αυτό το κομμάτι δεν είναι να σε πείσει . Αλλά αν έχεις και λίγο ιδέα τι βλέπεις θα δημιουργήσεις  μια δική μου άποψη για κάθε τομο.

 

Αλλιώς οι παρουσιάσεις κάποιου που δεν έχει διαβάσει ούτε σελίδα Ε δεν είναι να τις παίρνεις στα σοβαρά 

 

On 12/4/2024 στο 10:42 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

Ειχε κανει και "παρουσίαση" σχεδον 50 60 τομους της SEC

 

Eτσι ακριβώς. 

Απλα χαζευεις τι προκειται να αγορασεις / ήδη αγόρασες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5645
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τα βίντεο που ανεβάζουν ο Διαμαντής όπως και ο Atticus Rhodes δεν είναι κριτικής του εκάστοτε τόμου που κυκλοφορεί. Είναι μια απλή παρουσίαση που είναι χρήσιμη σε αυτόν που θέλει να πάρει μια γεύση για το περιεχόμενο του τόμου και να αποφασίσει να τον αγοράσει ή όχι. Αν κάποιος θέλει μια αξιόπιστη κριτική για την ποιότητα του σεναρίου, μπορεί να περιμένει τον φίλο nikolas12. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7131
  • Reputation:   27076
  • Achievement Points:  7466
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

19 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

Βασικά με αυτόν δεν ξέρω αν είναι να σε πείσει διότι όλο λέει δεν διαβάζω δεν διαβάζω και γυρίζει απλώς τις σελίδες και κάνει και σχόλια ενώ είναι  εντελώς άσχετος με το θέμα  .

Όλο λέει ίσως θα διαβάσει κααααποια στιγμή αλλά μάλλον το λέει για να το λέει.

Και εγώ παρακολουθώ και έχω παρακολουθήσει αρκετά βίντεο του αλλά σε αυτό το κομμάτι δεν είναι να σε πείσει . Αλλά αν έχεις και λίγο ιδέα τι βλέπεις θα δημιουργήσεις  μια δική μου άποψη για κάθε τομο.

 

Αλλιώς οι παρουσιάσεις κάποιου που δεν έχει διαβάσει ούτε σελίδα Ε δεν είναι να τις παίρνεις στα σοβαρά 

 

Ακριβώς αυτό! Δεν άντεξα στο πρώτο βίντεο και το πήγα στο τέλος, όπου εκεί δυστυχώς την πατήσαμε και οι δύο... Άσε που έχει spoilers και δεν ενδείκνυται να το παρακολουθήσεις προτού διαβάσεις τον εκάστοτε τόμο. Ακούμπησα τον οδηγό στην καρτέλα με τη σιλικόνη σε μια σακούλα για μεταφορά, κόλλησε και σκίστηκε σε δύο σημεία... :moutra2: Καλά, θα τον ξαναπάρω τον τόμο μελλοντικά μόνο γι' αυτό, απλά βαρέθηκα να πάω στα περίπτερα και είχα ήδη κάνει τη συνδρομή όπου δεν τον είχα προσθέσει. ΧΙΛΙΕΣ φορές καλύτερα τα βίντεο του φίλου @ Lord Makro , που μας λέει πέντε πράγματα ουσίας και έχουμε και συγκριτικά με παλαιότερες εκδόσεις!

 

  

12 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Τα βίντεο που ανεβάζουν ο Διαμαντής όπως και ο Atticus Rhodes δεν είναι κριτικής του εκάστοτε τόμου που κυκλοφορεί. Είναι μια απλή παρουσίαση που είναι χρήσιμη σε αυτόν που θέλει να πάρει μια γεύση για το περιεχόμενο του τόμου και να αποφασίσει να τον αγοράσει ή όχι. Αν κάποιος θέλει μια αξιόπιστη κριτική για την ποιότητα του σεναρίου, μπορεί να περιμένει τον φίλο nikolas12. 

 

Εκτός κι αν έχεις κάνει συνδρομή ή τέλος πάντων έχεις σκοπό να τους πάρεις όλους έτσι κι αλλιώς φίλε μου. Και πάλι όμως, προσωπικά δε θα ήθελα spoilers σε όσες ιστορίες δεν έχω ξαναδιαβάσει... :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1351
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  666 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

Βασικά με αυτόν δεν ξέρω αν είναι να σε πείσει διότι όλο λέει δεν διαβάζω δεν διαβάζω και γυρίζει απλώς τις σελίδες και κάνει και σχόλια ενώ είναι  εντελώς άσχετος με το θέμα  .

Όλο λέει ίσως θα διαβάσει κααααποια στιγμή αλλά μάλλον το λέει για να το λέει.

 

36 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Άσε που έχει spoilers και δεν ενδείκνυται να το παρακολουθήσεις προτού διαβάσεις τον εκάστοτε τόμο.

 

Έχω πολλούς μήνες να παρακολουθήσω βίντεο του, αλλά όπως τα λέτε είναι παιδιά.

Αυτό που μου έχει μείνει όμως (από εποχή κλασικών υπερηρώων) είναι ότι η ασχετίλα του μπορεί να προκαλέσει μεγάλο γέλιο, με τα άκυρα σχόλια που κάνει, οπότε όποιος δει κάνα βίντεο του να είναι σε εγρήγορση και άμα πετάξει ο Διαμαντής κανένα διαμάντι ας το μοιραστεί κανείς με εμάς εδώ :D.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13818
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Εκτός κι αν έχεις κάνει συνδρομή ή τέλος πάντων έχεις σκοπό να τους πάρεις όλους έτσι κι αλλιώς φίλε μου. Και πάλι όμως, προσωπικά δε θα ήθελα spoilers σε όσες ιστορίες δεν έχω ξαναδιαβάσει... :beer:

Καλα δε σε υποχρεώνει και κανενας να τα δεις τη στιγμή που τα ανεβάζει. Εγω πάντα πρωτα διαβαζα τον τομο και επειτα χαζευα τι εχει να πει στο βιντεο. Πιο πολυ για διασκέδαση το βλεπεις. Να πει ή να μαθεις κατι ουσιαστικό δεν πρόκειται. Μονο ότι έχει δει σε ταινιες MCU γνωριζει απο Μαρβελ, που ζητημα αν εχουν καποια λογικη ή καποια συσχέτιση με τα κομικς αυτες οι ταινιες.

 

Ο lordMarko παρουσιαζει ναι μεν πολυ ωραια και με γνωσεις αλλά ειναι μια στο τόσο. Το παλικαρι ο mostlyunboxing ειναι καθε βδομαδα, το βλεπει και ως εισοδημα όχι μονο "κανω το χαβαλέ μου". Εχει ωραιες συλλογες περιπτέρων να χαζευεις, που υποθέτω απειροελάχιστοι καθονται και τις αγοραζουνε.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Αυτός πάει και παρουσιάζει κόμικς που δεν διαβάζει; Πληρώνει για να τα αγοράσει υπολογίζοντας ότι από την επισκεψιμότητα στα βίντεο θα βγάλει λεφτά ή του τα χαρίζει η Radnet για να τα παρουσιάσει; Το βρίσκω αστείο να παρουσιάζει κάποιος ένα κόμικ που δεν πρόκειται να διαβάσει ή θα το διαβάσει κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5645
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μετά την ανάγνωση του 4ου τόμου, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι αν δεν τον αγόραζα θα είχα σφάλλει. Το σενάριο δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο, όμως ήταν στρωτό, αγωνιώδες και ευχάριστο σε όλα τα τεύχη. Είχαμε τη συμμετοχή πολλών villains ή πρώην (βλ. Black Cat), καθώς και των Mr Fantastic, Αόρατου Κοριτσιού, Puma και Madame Web, που όλοι τους είχαν κάποιο συμπληρωματικό ρόλο στην όλη υπόθεση. Ενθουσιάστηκα με το σχέδιο του Angel Medina , σε αντίθεση με αυτό του Clayton Crain που μπορεί να ήταν πολύ καλό αλλά δεν είναι του γούστου μου. Στα θετικά της έκδοσης η αναγραφή στην πρώτη σελίδα των αμερικάνικων τευχών που περιέχει ο τόμος, κάτι που όλοι θέλαμε και είχαμε επισημάνει, ενώ τα λάθη ήταν λιγότερα από τον προηγούμενο τόμο. (σε λίγες λέξεις έλλειπε το τελευταίο γράμμα, ένα μπαλονάκι ήταν κενό, το κείμενο σε ένα μπαλονάκι προεξείχε). Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από το σύνολο. :clap2:

 

Υ. Γ 1. Ο Διαμαντής και ο Atticus Rhodes δεν είναι κομικσοφιλοι σε αντίθεση με το φίλο Lord Makro. Επομένως δεν έχουμε την απαίτηση να μας αναλύσουν το περιεχόμενο των τόμων. Όμως ακόμη και αυτή η παρουσίαση (ξεφύλλισμα) βοηθάει στη ενημέρωση του κοινού αλλά και στη διαφήμιση της συλλογής. Μην το υποτιμούμε. 

Υ. Γ 2. Έχω αποφασίσει, επειδή δεν έχω κάνει συνδρομή, για τους τόμους της συλλογής που έχουν σύγχρονο σχέδιο, να βλέπω τα συγκεκριμένα βίντεο και μετά να αγοράζω ή όχι. Για τον 4ο τόμο, οι φίλοι constantinople και Ubergorn με βοήθησαν στην επιλογή μου για αγορά, χαρακτηρίζοντας το σχέδιο φανταστικό, που όντως είναι. :thanks:

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1351
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  666 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 λεπτά πριν, theforce είπε:

Αυτός πάει και παρουσιάζει κόμικς που δεν διαβάζει; Πληρώνει για να τα αγοράσει υπολογίζοντας ότι από την επισκεψιμότητα στα βίντεο θα βγάλει λεφτά ή του τα χαρίζει η Radnet για να τα παρουσιάσει; Το βρίσκω αστείο να παρουσιάζει κάποιος ένα κόμικ που δεν πρόκειται να διαβάσει ή θα το διαβάσει κάποια στιγμή.

 

Φίλε @ theforce  ο τυπάς δεν είναι καν αναγνώστης comics. Είναι συλλέκτης κάθε σκουπιδιού που θα κυκλοφορήσει σε περίπτερο ή αλλού. Και αυτό δεν το λέω για να υποτιμήσω τις συλλογές comics που αγοράζονται και συζητιούνται από τα μέλη του forum. Αναφέρομαι σε συλλογές τύπου πέππα το γουρουνάκι (και δεν κάνω πλάκα για αυτό!), που παίρνει, κάνει unboxing και τις στοιβάζει μαζί με τα υπόλοιπα σκουπίδια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5273
  • Reputation:   56324
  • Achievement Points:  5447
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

5 min ago , karolos79 said:

με βοήθησαν στην επιλογή μου για αγορά, χαρακτηρίζοντας το σχέδιο φανταστικό, που όντως είναι. :thanks:

 

Και μάλιστα στον συγκεκριμένο τόμο το σχέδιο φαίνεται ακόμα πιο εντυπωσιακό όταν κρατάς τον ίδιο τον τόμο στα χέρια σου από το αν το βλέπεις σε φωτογραφίες. Από τα παράδοξα των κόμικς! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  383
  • Reputation:   3318
  • Achievement Points:  388
  • Days Won:  12
  • With Us For:  940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

30 λεπτά πριν, theforce είπε:

Αυτός πάει και παρουσιάζει κόμικς που δεν διαβάζει; Πληρώνει για να τα αγοράσει υπολογίζοντας ότι από την επισκεψιμότητα στα βίντεο θα βγάλει λεφτά ή του τα χαρίζει η Radnet για να τα παρουσιάσει; Το βρίσκω αστείο να παρουσιάζει κάποιος ένα κόμικ που δεν πρόκειται να διαβάσει ή θα το διαβάσει κάποια στιγμή.

Και όμως το κάνει. Το πιο αστείο για μένα είναι να λέει συνεχώς πως κααααποια στιγμή θα διαβάσω ίσως . Ε αφού δεν πρόκειται και τι ξέρεις Ε μη το λες παλικάρι. Και μη μου πει κανείς "το κάνω και εγώ και διαβάζω μετά από καιρό που μαζεύονται" . Εσύ που θα το πεις -σκεφτεις έχεις διαβάσει και μερικά κόμιξ στη ζωή σου ενώ αυτός ούτε σελίδα !! 

 

Κατά τα άλλα μερικές φορές και εγώ τον χαζεύω για να δω σε τόμους που είμαι 50-50. Βέβαια αυτό έχει και τον κίνδυνο του spoil άρα μέχρι ένα σημείο πάω (αν δεν τον έχω διαβάσει ήδη τον τόμο άρα και βλέπω απλά για να δω)

Τώρα μερικες συλλογές, όπως το delorian, ειναι χορηγούμενες από την εταιρία για να τις παρουσιάσει . Τώρα για τα κόμιξ δεν ξέρω αν είναι  . Τουλάχιστο οι προηγούμενες συλλογές δεν ήταν ,τώρα για αυτή δεν έχω ιδέα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4468
  • Reputation:   34801
  • Achievement Points:  4536
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

23 λεπτά πριν, spider-maniac είπε:

 

 Αναφέρομαι σε συλλογές τύπου πέππα το γουρουνάκι (και δεν κάνω πλάκα για αυτό!), που παίρνει, κάνει unboxing και τις στοιβάζει μαζί με τα υπόλοιπα σκουπίδια.

 

Όταν κάνεις παιδιά θα νιώσεις το carma is a bitch που αποκαλείς την Πέππα σκουπίδι. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5645
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, spider-maniac είπε:

 

Φίλε @ theforce  ο τυπάς δεν είναι καν αναγνώστης comics. Είναι συλλέκτης κάθε σκουπιδιού που θα κυκλοφορήσει σε περίπτερο ή αλλού. Και αυτό δεν το λέω για να υποτιμήσω τις συλλογές comics που αγοράζονται και συζητιούνται από τα μέλη του forum. Αναφέρομαι σε συλλογές τύπου πέππα το γουρουνάκι (και δεν κάνω πλάκα για αυτό!), που παίρνει, κάνει unboxing και τις στοιβάζει μαζί με τα υπόλοιπα σκουπίδια.

Γιατί να μην κάνει παρουσίαση την Πέππα όταν σε 2,5 χρόνια το συγκεκριμένο βίντεο έχει 5.100 προβολές, πράγμα που δύσκολα θα πετύχει η συλλογή μας;

Γενικά βλέπω μια απαξίωση των καναλιών αυτών την οποία δεν καταλαβαίνω. Υπάρχουν αρκετά κανάλια στο youtube που παρουσιάζουν ότι συλλογή κυκλοφορεί, είτε περιπτέρου είτε συνδρομητική και ευελπιστούν σε εγγραφές και views. Ο καθένας κάνει ο,τι καλύτερο για τον εαυτό του. Μακάρι να βγάζουν τα λεφτά που ξοδεύουν για την αγορά όλων αυτών (μάλλον δεν γίνεται γιατί δεν έχουν πολλές εγγραφές και views) και να μας γνωστοποιούν ο,τι συλλογή κυκλοφορεί στη χώρα μας. Εμείς ως χρήστες του youtube βγαίνουμε κερδισμένοι. 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  433
  • Reputation:   4296
  • Achievement Points:  600
  • Days Won:  2
  • With Us For:  829 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, spider-maniac είπε:

 

Φίλε @ theforce  ο τυπάς δεν είναι καν αναγνώστης comics. Είναι συλλέκτης κάθε σκουπιδιού που θα κυκλοφορήσει σε περίπτερο ή αλλού. Και αυτό δεν το λέω για να υποτιμήσω τις συλλογές comics που αγοράζονται και συζητιούνται από τα μέλη του forum. Αναφέρομαι σε συλλογές τύπου πέππα το γουρουνάκι (και δεν κάνω πλάκα για αυτό!), που παίρνει, κάνει unboxing και τις στοιβάζει μαζί με τα υπόλοιπα σκουπίδια.

Ο τύπος δεν είναι συλλέκτης αλλά youtuber. Πάντως με 10χιλ συνδρομητές και με το 45% προμήθεια που παίρνει το youtube, νομίζω ότι βγάζει ψίχουλα το κανάλι του. Οπότε ή έχει λεφτά για πέταμα ή είναι χορηγούμενος από τις εταιρείες.

Εδώ έχει μια ωραία εφαρμογή με slider, να δείτε πόσα λεφτά βγάζουν ανάλογα τα views.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4468
  • Reputation:   34801
  • Achievement Points:  4536
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

18 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Γιατί να μην κάνει παρουσίαση την Πέππα όταν σε 2,5 χρόνια το συγκεκριμένο βίντεο έχει 5.100 προβολές, πράγμα που δύσκολα θα πετύχει η συλλογή μας;

Γενικά βλέπω μια απαξίωση των καναλιών αυτών την οποία δεν καταλαβαίνω. 

Γενικά υπάρχουν πολλοι φίλοι εδώ που ακόμα δεν έχουν καταλάβει την αληθινή (δυστυχώς) δυναμική του χώρου μας. Προφανώς και η Πέππα θα πουλήσει πολλαπλάσια σε σχέση με τον Spiderman και τον κάθε Spiderman. Όσοι έχουν παιδιά ξέρουν. Επίσης χωρίς να θέλω να πληγώσω κανέναν ο Spiderman, ο Μίκυ, ο Αστερίξ (ενδεικτικα αναφέρω) για πάρα πολλούς ενήλικες είναι ΔΥΣΤΥΧΏΣ άλλο ένα θέμα για παιδικό πάρτυ παραπλήσιο με την Πέππα και την κάθε Πέππα. Το δικό μας σπορ πλέον το καταλαβαίνουν, το αντιλαμβάνονται και το εκτιμούν λίγοι. Για αυτό δεν μας παίρνει να απαξιώνουμε τίποτα που μας αφορά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2227
  • Reputation:   22137
  • Achievement Points:  2266
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Παιδιά μην πάτε μακριά, η Anubis έχει τέσσερις καταλόγους με τις εκδόσεις της, έναν με τα βιβλία, έναν με τα graphic novel, έναν με τα παιδικά βιβλία και έναν μόνο με τα βιβλία της Peppa.

Κοιτάξτε το εξώφυλλο του καταλόγου και τι γράφει

.thumb.png.7ae180946dd0a0465ffa1cd6b45783be.png

πωλήσεις που ξεπερνούν το 1.000.000 αντίτυπα στην Ελλάδα.

Τι να φτουρίσει ο Spider-Man και ο κάθε Spider-Man μπροστά στην γουρουνίτσα.

Μέχρι που η εκδοτική, εκτός από τους ξένους τίτλους που μεταφράζει της Πέππα, βγάζει και ελληνικής παραγωγής ιστορίες της πλέον.

 

Τώρα που το σκέφτομαι :thinking: ίσως για αυτό στο spider-verse, εκτός των άλλων spider-man, να δημιουργήσανε οι συγγραφείς και spider-γουρούνι, μπας και πάρει λίγο την δόξα της peppa και ο αραχνάκιας και δει τις πωλήσεις του να ανεβαίνουν.:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  433
  • Reputation:   4296
  • Achievement Points:  600
  • Days Won:  2
  • With Us For:  829 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  383
  • Reputation:   3318
  • Achievement Points:  388
  • Days Won:  12
  • With Us For:  940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

41 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Ο τύπος δεν είναι συλλέκτης αλλά youtuber. Πάντως με 10χιλ συνδρομητές και με το 45% προμήθεια που παίρνει το youtube, νομίζω ότι βγάζει ψίχουλα το κανάλι του. Οπότε ή έχει λεφτά για πέταμα ή είναι χορηγούμενος από τις εταιρείες.

Εδώ έχει μια ωραία εφαρμογή με slider, να δείτε πόσα λεφτά βγάζουν ανάλογα τα views.

Στις ΗΠΑ αυτό που έστειλες ισχύει αλλά στη Ελλάδα είναι πολύ μικρότερα τα κέρδη γιατί πάει και ανάλογα τον πλυθησμό κάθε χώρας νομίζω. Πάντως ωραίο αυτό που ποσταρες για να έχουμε έστω μια πρώτη εικόνα μιας και κανένας youtuber δεν μιλάει ανοικτά για το πόσο κερδίζουν :)

Τις περισσότερες συλλογές πάντως του τις χορηγούν αλλιώς δεν θα έβγαινε .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13818
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 ώρες πριν, theforce είπε:

Αυτός πάει και παρουσιάζει κόμικς που δεν διαβάζει; Πληρώνει για να τα αγοράσει υπολογίζοντας ότι από την επισκεψιμότητα στα βίντεο θα βγάλει λεφτά ή του τα χαρίζει η Radnet για να τα παρουσιάσει; Το βρίσκω αστείο να παρουσιάζει κάποιος ένα κόμικ που δεν πρόκειται να διαβάσει ή θα το διαβάσει κάποια στιγμή.

 

Eπειδη ειμαι συνδρομητης απο αρκετα παλια , αυτο κανει. Παιρνει κομικς και τα στοιβαζει. Που ; Δε ξερω. Σε καμια αποθηκη προφανως χωμενα σε κουτες. Αν δεις παλια βιντεο ανοιγε και τα Anubis Boxes.

 

5 ώρες πριν, Ubergorn είπε:

Και όμως το κάνει. Το πιο αστείο για μένα είναι να λέει συνεχώς πως κααααποια στιγμή θα διαβάσω ίσως . Ε αφού δεν πρόκειται και τι ξέρεις Ε μη το λες παλικάρι. Και μη μου πει κανείς "το κάνω και εγώ και διαβάζω μετά από καιρό που μαζεύονται" . Εσύ που θα το πεις -σκεφτεις έχεις διαβάσει και μερικά κόμιξ στη ζωή σου ενώ αυτός ούτε σελίδα !! 

 

Eιναι ο λεγόμενος Hoarder. Σαβουροσυλλέκτης με λιγα λογια. Μαζευω οτι βρω μπροστα μου. Αλμπουμ με μυγες να βγαλει η ΝτεαΓκοστινι, θα παει στο περίπτερο να το παρει.

 

44 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Ο τύπος δεν είναι συλλέκτης αλλά youtuber. Πάντως με 10χιλ συνδρομητές και με το 45% προμήθεια που παίρνει το youtube, νομίζω ότι βγάζει ψίχουλα το κανάλι του. Οπότε ή έχει λεφτά για πέταμα ή είναι χορηγούμενος από τις εταιρείες.

Δεν ζεις απο αυτα, για κανενα λογο. Μη σου πω κανει και 2 δουλειες ανα διαστηματα για να αγοραζει τοσα πραγματα. 

Αλλοι "πετανε" λεφτα σε ακριβα ρουχα παπουτσια κλπ αυτος (κυριολεκτικα) τα πεταει σε συλλογες. 

Οκ. Ο καθένας με το χομπι του παιδιά. Σου λεει μαζευω σαβουρες, δεν κανω και ενα καναλακι να τα δει και ο κόσμος ; Εκατσε και καμια μικρη χορηγεια απο την GB.Publishing , έστω κατι γλυτωνει απο το ταμείο του.

Εμενα μια φορα με ψυχαγωγει, βλεπω κατασκευες (μη φανταστειτε καθομαι 30 λεπτα στα βιντεο) που σε αλλες περιπτωσεις ουτε θα ξερα την υπαρξή τους. Προφανέστατα δεν προκειται να αγοράσω τιποτα απο οσα μαζευει, ποτε των ποτών μου. Για μενα ειναι πεταμενα λεφτα στα σκουπιδια ολα αυτα (πλην των κομικ :blob7:).  Ετσι τα χαζευω κανα Σαββατιατικο πρωινο παρεα με τον καφε μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

 Το κανάλι του PCsteps κάνει κατά καιρούς βίντεο για τα κέρδη από το Youtube.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4206
  • Reputation:   32975
  • Achievement Points:  4385
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Κι εγώ παρακολουθώ τον Διαμαντή.
Προφανώς και δεν έχει γνώσεις για κόμικς, αλλά μια χαρά ευχάριστα βρίσκω τα βιντεάκια του και τα παρακολουθώ για να πάρω μια ιδέα για τον εκάστοτε τόμο.
Μ΄έχει βοηθήσει αρκετά σε τόμους που ήμουν 50-50 να τους αγοράσω.

Δεν είναι αυτή η βασική του δουλειά πάντως.
Νομίζω έχει μαγαζί με ποδήλατα, κάτι τέτοιο είχε πει σ΄ένα βιντεάκι του και κάποιες φορές δουλεύει νύχτα σε μπαρ.
Προφανώς οι συλλογές είναι το χόμπι του και καλά κάνει ο άνθρωπος και ασχολείται.
Ο καθένας ξοδεύει τα λεφτά του όπως νομίζει καλύτερα :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  46
  • Reputation:   268
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  99 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Δυστυχώς επειδή τα κόμικς ήταν κάτι που έκανα κυρίως σαν παιδί, τώρα που τα διαβάζω γεννιέται χωρίς να το θέλω η ερώτηση "Κάνω κάτι επουσιώδες γιατί με ευχαριστεί ή απλά παλιμπαιδίζω και αρνούμαι να δεχτώ ότι είμαι πλέον ενήλικας"; Από την άλλη μου φαίνεται αδιανόητη η σύγκριση Πέπα με Αστερίξ γιατί ο 2ος έχει και πολλά περισσότερα χρόνια. Η αδερφή μου έχει μικρά παιδιά, οπότε όταν ψωνίζω τα κόμικς παίρνω και από κάτι για να τους δώσω όταν θα πάω να τους δω οπότε αγοράζω κι εγώ μικρά παραμύθια κλπ. Ποτέ δεν έχω πάρει Πέπα από ιδιαολογία. Έχουν μειώσει την βια στα καρτούν, αλλά δεν ενοχλεί κανέναν που η κόρη λέει τον πατέρα της χοντρό. Έτσι θα βγαίνει κάποιος εύσωμος στον δρόμο σε λίγα χρόνια και όλοι οι νέοι θα τον φωνάζουν χοντρό... Πέρα από αυτό, μεγάλο ρόλο στο να βλέπεις τα μισά τεράχρονα της πόλης ντυμένα spiderman παίζει ότι η Marvel studios εν ολίγοις η Disney να πάρει έναν σοβαρό χαρακτήρα και το μετατρέψει σε AYTO!!! O Σταν Λη σίγουρα δεν είχε στο μυαλό του κάτι τέτοιο όταν έφτιαξε τον spidey. Και γιατί πουλάει αυτό; Γιατί τα παιδιά με ανεκτικούς γονείς είναι το κέρδος και ξαφνικά όλη η αγορά προορίζεται για αυτά κάνοντας την πολύ μικρή πλέον κοινότητά μας να φαίνεται ένα μάτσο βλάκες που βλέπουν/διαβάζουν τον Spiderman ο οποίος είναι ΠΛΕΟΝ για μωρά. Με πεποιθήσεις ότι το κόμικς είναι παιδικό προχωράει η κοινωνία και βλέπουμε μετά τον 60χρονό (no offence στους εξηντάρηδες) γείτονα να παίζει candy crush... Έτσι καταργούνται και μεταβάλλονται τα βιβλία και γίνονται όλα τα παιδιά φυτά από video games. Πολύ το φιλοσόφησα, τουλάχιστον έβγαλα από μέσα μου την άποψή μου για την παράνοια που επικρατεί στον κόσμο για άλλη μια φορά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  383
  • Reputation:   3318
  • Achievement Points:  388
  • Days Won:  12
  • With Us For:  940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

4 ώρες πριν, Ζάνταφ είπε:

Δυστυχώς επειδή τα κόμικς ήταν κάτι που έκανα κυρίως σαν παιδί, τώρα που τα διαβάζω γεννιέται χωρίς να το θέλω η ερώτηση "Κάνω κάτι επουσιώδες γιατί με ευχαριστεί ή απλά παλιμπαιδίζω και αρνούμαι να δεχτώ ότι είμαι πλέον ενήλικας"; Από την άλλη μου φαίνεται αδιανόητη η σύγκριση Πέπα με Αστερίξ γιατί ο 2ος έχει και πολλά περισσότερα χρόνια. Η αδερφή μου έχει μικρά παιδιά, οπότε όταν ψωνίζω τα κόμικς παίρνω και από κάτι για να τους δώσω όταν θα πάω να τους δω οπότε αγοράζω κι εγώ μικρά παραμύθια κλπ. Ποτέ δεν έχω πάρει Πέπα από ιδιαολογία. Έχουν μειώσει την βια στα καρτούν, αλλά δεν ενοχλεί κανέναν που η κόρη λέει τον πατέρα της χοντρό. Έτσι θα βγαίνει κάποιος εύσωμος στον δρόμο σε λίγα χρόνια και όλοι οι νέοι θα τον φωνάζουν χοντρό... Πέρα από αυτό, μεγάλο ρόλο στο να βλέπεις τα μισά τεράχρονα της πόλης ντυμένα spiderman παίζει ότι η Marvel studios εν ολίγοις η Disney να πάρει έναν σοβαρό χαρακτήρα και το μετατρέψει σε AYTO!!! O Σταν Λη σίγουρα δεν είχε στο μυαλό του κάτι τέτοιο όταν έφτιαξε τον spidey. Και γιατί πουλάει αυτό; Γιατί τα παιδιά με ανεκτικούς γονείς είναι το κέρδος και ξαφνικά όλη η αγορά προορίζεται για αυτά κάνοντας την πολύ μικρή πλέον κοινότητά μας να φαίνεται ένα μάτσο βλάκες που βλέπουν/διαβάζουν τον Spiderman ο οποίος είναι ΠΛΕΟΝ για μωρά. Με πεποιθήσεις ότι το κόμικς είναι παιδικό προχωράει η κοινωνία και βλέπουμε μετά τον 60χρονό (no offence στους εξηντάρηδες) γείτονα να παίζει candy crush... Έτσι καταργούνται και μεταβάλλονται τα βιβλία και γίνονται όλα τα παιδιά φυτά από video games. Πολύ το φιλοσόφησα, τουλάχιστον έβγαλα από μέσα μου την άποψή μου για την παράνοια που επικρατεί στον κόσμο για άλλη μια φορά!

Κοίτα σε όλα αυτά που λες έχε υπόψη μια λέξη : "κέρδος". 

Γύρω από αυτή περιστρέφονται όλα και ο ρομαντισμός είναι σε δεύτερη μοίρα. Για τις εταιρίες μιλάω φυσικά(για τους καλλιτέχνες μπορεί και να είναι μοιρασμένο) ,για εμας είναι αγάπη ,ανάμνηση ,διασκέδαση κτλ.

 

Άρα επόμενο ήταν να βγουν και σε πιο προσιτή μορφή για τα παιδιά διότι εκεί υπάρχει το πιο μεγάλο περιθώριο κέρδους .

Αλλά από την άλλη δεν είδα κανένα να ενόχλησε όταν η ιστορία secret wars (το αρχικό το ορθόδοξο) δημιουργήθηκε από τη Μάρβελ  μετά από απαίτηση της εταιρίας παραγωγής παιχνιδιών mattell ,με την οποία μόλις είχαν συνάψει συμφωνία συνεργασίας , για τη δημιουργία ιστορίας  με μοναδικό σκοπό να πουλήσει τα παιχνίδια της .

Το να διαβάζεις κόμιξ δεν είναι θέμα ενηλικίωσης ή όχι . Τι θα πει είμαι πλέον ενήλικας και δεν πρεπει να διαβάζω κόμιξ ; Το ίδιο και στα βιντεοπαιχνίδια. Η ίδια βλακεία -καραμελα των πιο μεγάλων .

Ελπίζω με μας σε πιο μεγάλη ηλικία να σταματήσει να υπάρχει . Τουλάχιστο σε μεγάλο βαθμό.

 

Η ελληνική κοινωνία ακόμα σε αυτό το τομέα δεν έχει ωριμάσει να δέχεται κάτι το φυσιολογικό . Δηλ είναι καλύτερο να μη διαβάσουμε κόμιξ ,να μη παίζουμε επιτραπέζια (γιατί θα σου πει κάποιος κακοήθης πως είναι μόνο για παιδιά ),βιντεοπαιχνίδια ,ακόμα ακόμα να ακούμε και ορισμένα είδη μουσικής γιατί "μεγαλώσαμε "??

Και να κάνουμε τι; Ότι μας ορίζει ο ποιος ; Η ποια; 

Ο καθένας κάνει ότι τον ευχαριστεί και όποιος θεωρεί κάποιον που διαβάζει ακόμα κόμιξ σε μεγάλη ηλικία "ανώριμο" έχει βαθιά μεσάνυχτα και δεν ξέρει τι του γίνεται !!!

 

Τα κόμιξ δεν γίνονται πλέον μόνο για παιδιά όπως είπες αλλά έχε υπόψη όμως ότι πρέπει να πιάσουν και το παιδικό κοινό όπως επιασαν καποτε και εσένα όπως και να κρατήσουν και τον ενήλικα εσένα άρα πρέπει να κινούνται ανάμεσα σε παιδικό και πιο ώριμο. Η Χρυσή τομή που άλλοτε τη βρίσκουν άλλοτε αποτυγχάνουν .

 

Από την άλλη υπάρχουν μια χαρά κόμιξ και παααρα πολλά εκεί έξω που μόνο για παιδιά δεν τα λες απαραίτητα .

 

 

Αυτά τα ολίγα για την ώρα από μένα και...

 

" Καλά διαβάσματα συννενοχοι και ενδιαφέρουσες ανταλλαγές απόψεων"

 

 

Επεξεργασία από Ubergorn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1351
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  666 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Γιατί να μην κάνει παρουσίαση την Πέππα όταν σε 2,5 χρόνια το συγκεκριμένο βίντεο έχει 5.100 προβολές, πράγμα που δύσκολα θα πετύχει η συλλογή μας;

Γενικά βλέπω μια απαξίωση των καναλιών αυτών την οποία δεν καταλαβαίνω. Υπάρχουν αρκετά κανάλια στο youtube που παρουσιάζουν ότι συλλογή κυκλοφορεί, είτε περιπτέρου είτε συνδρομητική και ευελπιστούν σε εγγραφές και views. Ο καθένας κάνει ο,τι καλύτερο για τον εαυτό του. Μακάρι να βγάζουν τα λεφτά που ξοδεύουν για την αγορά όλων αυτών (μάλλον δεν γίνεται γιατί δεν έχουν πολλές εγγραφές και views) και να μας γνωστοποιούν ο,τι συλλογή κυκλοφορεί στη χώρα μας. Εμείς ως χρήστες του youtube βγαίνουμε κερδισμένοι. 

 

Δεν είπα να μην παρουσιάσει την πέππα ούτε και απαξίωσα το κανάλι αυτό (και τα όμοιά του), αν και χρησιμοποιώντας το "γενικά" προφανώς δεν αναφέρεσαι αποκλειστικά σε εμένα.

 

Ο πυρήνας των όσων είπα βρίσκεται στο ότι ο Διαμαντής "δεν είναι καν αναγνώστης comics. Είναι συλλέκτης κάθε σκουπιδιού που θα κυκλοφορήσει σε περίπτερο ή αλλού".

 

Να σημειωθεί ότι ασφαλώς το τι είναι "σκουπίδι" θα το κρίνει ο καθένας και είναι υποκειμενικό.

 

20 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Ο τύπος δεν είναι συλλέκτης αλλά youtuber. Πάντως με 10χιλ συνδρομητές και με το 45% προμήθεια που παίρνει το youtube, νομίζω ότι βγάζει ψίχουλα το κανάλι του. Οπότε ή έχει λεφτά για πέταμα ή είναι χορηγούμενος από τις εταιρείες.

Εδώ έχει μια ωραία εφαρμογή με slider, να δείτε πόσα λεφτά βγάζουν ανάλογα τα views.

 

Εμένα πάντως μου έχει δημιουργήσει την εικόνα ότι είναι συλλέκτης.

Έχω δει και το room tour του που μου ενίσχυσε αυτήν μου την εντύπωση. Πιο συγκεκριμένα όπως το περιγράφει ο φίλος @ ManaLeak13 :

19 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Eιναι ο λεγόμενος Hoarder. Σαβουροσυλλέκτης με λιγα λογια. Μαζευω οτι βρω μπροστα μου. Αλμπουμ με μυγες να βγαλει η ΝτεαΓκοστινι, θα παει στο περίπτερο να το παρει.

 

Και αν δεν ενδιαφερόταν για αυτό που κάνει θα επέλεγε κάτι άλλο, πιο πιασάρικο και κερδοφόρο για να ασχοληθεί ως youtuber.

 

19 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Δεν ζεις απο αυτα, για κανενα λογο. Μη σου πω κανει και 2 δουλειες ανα διαστηματα για να αγοραζει τοσα πραγματα. 

Αλλοι "πετανε" λεφτα σε ακριβα ρουχα παπουτσια κλπ αυτος (κυριολεκτικα) τα πεταει σε συλλογες

Οκ. Ο καθένας με το χομπι του παιδιά. Σου λεει μαζευω σαβουρες, δεν κανω και ενα καναλακι να τα δει και ο κόσμος ;

 

Άλλωστε δεν χρησιμοποιώ υποτιμητικά την λέξη συλλέκτης, έκανα μόνο την διευκρίνηση ότι δεν είναι αναγνώστης αλλά συλλέκτης.

 

 

Εντελώς φιλικά :beer:.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4468
  • Reputation:   34801
  • Achievement Points:  4536
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, Ζάνταφ είπε:

Δυστυχώς επειδή τα κόμικς ήταν κάτι που έκανα κυρίως σαν παιδί, τώρα που τα διαβάζω γεννιέται χωρίς να το θέλω η ερώτηση "Κάνω κάτι επουσιώδες γιατί με ευχαριστεί ή απλά παλιμπαιδίζω και αρνούμαι να δεχτώ ότι είμαι πλέον ενήλικας"; Από την άλλη μου φαίνεται αδιανόητη η σύγκριση Πέπα με Αστερίξ γιατί ο 2ος έχει και πολλά περισσότερα χρόνια. Η αδερφή μου έχει μικρά παιδιά, οπότε όταν ψωνίζω τα κόμικς παίρνω και από κάτι για να τους δώσω όταν θα πάω να τους δω οπότε αγοράζω κι εγώ μικρά παραμύθια κλπ. Ποτέ δεν έχω πάρει Πέπα από ιδιαολογία. Έχουν μειώσει την βια στα καρτούν, αλλά δεν ενοχλεί κανέναν που η κόρη λέει τον πατέρα της χοντρό. Έτσι θα βγαίνει κάποιος εύσωμος στον δρόμο σε λίγα χρόνια και όλοι οι νέοι θα τον φωνάζουν χοντρό... Πέρα από αυτό, μεγάλο ρόλο στο να βλέπεις τα μισά τεράχρονα της πόλης ντυμένα spiderman παίζει ότι η Marvel studios εν ολίγοις η Disney να πάρει έναν σοβαρό χαρακτήρα και το μετατρέψει σε AYTO!!! O Σταν Λη σίγουρα δεν είχε στο μυαλό του κάτι τέτοιο όταν έφτιαξε τον spidey. Και γιατί πουλάει αυτό; Γιατί τα παιδιά με ανεκτικούς γονείς είναι το κέρδος και ξαφνικά όλη η αγορά προορίζεται για αυτά κάνοντας την πολύ μικρή πλέον κοινότητά μας να φαίνεται ένα μάτσο βλάκες που βλέπουν/διαβάζουν τον Spiderman ο οποίος είναι ΠΛΕΟΝ για μωρά. Με πεποιθήσεις ότι το κόμικς είναι παιδικό προχωράει η κοινωνία και βλέπουμε μετά τον 60χρονό (no offence στους εξηντάρηδες) γείτονα να παίζει candy crush... Έτσι καταργούνται και μεταβάλλονται τα βιβλία και γίνονται όλα τα παιδιά φυτά από video games. Πολύ το φιλοσόφησα, τουλάχιστον έβγαλα από μέσα μου την άποψή μου για την παράνοια που επικρατεί στον κόσμο για άλλη μια φορά!

Κανείς όμως αυτό που κατηγορείς. Λες "δεν παίρνω την Πέππα από ιδεολογία". Ποια ιδεολογία? Την έχεις δει? Επειδή άκουσες κάπου ότι λέει "χαζούλη μπαμπά και χοντρούλη μπαμπά"? Η δικιά μου η κόρη έβλεπε Πέππα και αναγκαστικά και εγώ μαζί της. Εκτός ότι μας προσέφερε πόσα ταξίδια στη χώρα με το αμάξι όπου απλά την άκουγε χωρίς να τη βλέπει, έχω να σου πω ότι ο μπαμπάς είναι στοργικός φροντίζει την οικογένεια, κάνει δουλειές, είναι αστείος και έχει πολύ τρυφερή σχέση με τα παιδιά του. Το χαζούλη μπαμπά και το χοντρούλη μπαμπά είναι απλά αστεία. Δηλαδή πρέπει να ζούμε σε μια αποστεωμενη κοινωνία χωρίς κανένα αστείο? 

Εν κατακλείδι θέλω να πω ότι μην κάνουμε αυτά που δεν θέλουμε να μας κάνουν. Για αυτό το έγραψα και πιο πάνω στον άλλο φίλο. Όπως εσύ εύκολα υποτιμάς την Πέππα χωρίς να δεις σε πιο βάθος τι κάνει και σε ποιον

απευθύνεται έτσι και ο άλλος που σε βλέπει να διαβάζεις Αστερίξ ή Spiderman θα σε χλευάσει. 

:cheers5::beer5:(και σαμπανια και μπύρα από μένα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  608
  • Reputation:   4787
  • Achievement Points:  672
  • Days Won:  2
  • With Us For:  949 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Θέλω να προσθέσω πως όσα πιστεύετε και λέτε εδώ για τη Πέππα, είναι ακριβώς τα ίδια που πιστεύουνε για τα κόμικς της Ντίσνεϊ όσοι δε τα γνωρίζουνε.

Γενικά δεν είναι καλό να κρίνουμε μια σειρά κάτι χωρίς να την έχουμε δει. Μπορεί η Πέππα να φαίνεται πολύ παιδική για τα γούστα των περισσότερων εδώ (και εμένα μαζί), αλλά αυτό δε σημαίνει πως είναι σκουπίδι. 

 

 

Επίσης, για να επιστρέψω λίγο στο αρχικό θέμα αυτού του thread, πιστεύετε πως αξίζει να δοκιμάσει τη συλλογή αυτή κάποιος που δεν έχει ιδέα από marvel? Σκέφτομαι σοβαρά μήπως πάρω τον 6ο τόμο όταν βγει, επειδή έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη συγκεκριμένη ιστορία εδώ (κυρίως από τον @ Laz33 ).

:beer:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.