Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το πρώτο τόμο σίγουρα, από εκεί και πέρα βλέπουμε.

Πάντως 30 τόμοι δεν είναι πολλοί, αν είναι 15ήμερη κυκλοφορία σε 15 μήνες ολοκληρώνεται και αν υπάρχει δέσμευση με συμβόλαιο να βγάλει η radnet και τους 30 τότε πάει δεν πάει καλά θα αναγκαστεί να την τελειώσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56292
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

7 min ago , sarkas said:

Φυσικα καλύτερες! Αν με καναν εμενα υπευθυνο παιζει να εφερνα και το web of Spider-man που ειναι οι περιπετειες με τη μαυρη στολή κ παρολο 3η κ ιδρωμενη σειρα , παρολο μετριοτατη κατα κυριο λογο, 1000 φορες καλυτερη απο τουτη εδω. Ακλαφτη θα πηγαινε κ η δικη μου επιλογη αλλα θα ειχε ρετριλα φίλινγκ μεσα τουλάχιστον!

 

Web of Spider-Man, Spectacular Spider-Man, Amazing Spider-Man: Σειρές που μεγάλα τμήματα τους δεν τα είδαμε στην Ελλάδα ή που τις είδαμε σε άθλια εκτύπωση. Αν έβγαζαν τις σειρές αυτές θα μιλούσαμε διαφορετικά. Και δεν θα πήγαιναν άκλαφτες επειδή το target group είμαστε εμείς οι μεγάλοι που τις αγαπήσαμε και έχουμε τα λεφτά να αγοράζουμε όλους τους τόμους, όχι τα παιδάκια που θα πάρουν έναν τόμο όποτε τους έρθει...  :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παράθεση

Πάντως 30 τόμοι δεν είναι πολλοί, αν είναι 15ήμερη κυκλοφορία σε 15 μήνες ολοκληρώνεται και αν υπάρχει δέσμευση με συμβόλαιο να βγάλει η radnet και τους 30 τότε πάει δεν πάει καλά θα αναγκαστεί να την τελειώσει.


Αν όντως είναι αυτή με τους 30 τόμους και τα 7 τεύχη μέσα, μου μοιάζει όπως λες πραγματι να ολοκληρώνεται κ να έχουμε (για πρώτη φορά στα ελληνικά χρονικά;)  μια πλήρη σειρά, εστω αυτή που ειναι με ολα τα κακα που εχει.

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56292
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

  

22 min ago , sarkas said:

Συμφωνώ στα πάντα που γράψατε, καμια πρεμούρα για να τα αγοράζω παρότι σπιδερμανοπαδός.

 

13 min ago , sarkas said:

Κοιτα θα ειμαι ειλικρινης-ψευτης. Αν κ γω το δω μπροστα μου μαλλον δε θα αντεξω κ θα το παω στο παραθυρακι του περιπτερα να μου το χτυπησει. χαχαχα

 

2 min ago , sarkas said:

Αν όντως είναι αυτή με τους 30 τόμους και τα 7 τεύχη μέσα, πράγματι μου μοιάζει όπως λες πραγματι να ολοκληρώνεται κ να έχουμε (για πρώτη φορά στα ελληνικά χρονικά;)  μια πλήρη σειρά, εστω αυτή που ειναι με ολα τα κακα που εχει.

 

Εσύ όπως πας σε λίγο θα μας γράφεις ότι είναι η σειρά που περίμενες χρόνια και ανυπομονείς να την διαβάζεις! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γελασα πάρα πολυ!! Μα δε καταλαβες τι προσπαθώ να κανω; Να πεισω τον εαυτό μου οτι βγαινει κατι υπεροχο κ πρεπει να το παρω οπωσδηποτε γιατι αναγραφει στον τιτλο σπαιντερ-μαν!

Αλλά το πάω λαου λαου για να γινει πιο εύπεπτο κ δε θα γκρινιαζω ότι δεν την ήθελα πραγματικά να τη ξεκινησω!

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38717
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   137
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  772 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχουν πει ότι θα βγει σαν τόμοι, ή θα πάνε τεύχος - τεύχος; Επίσης να φανταστώ ότι τα παλιά της Anoubis δεν υπάρχουν πλέον. Άρα ξεκινάμε και κάνουμε το σταυρό μας να ολοκληρωθεί...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

2 λεπτά πριν, Bocman είπε:

Έχουν πει ότι θα βγει σαν τόμοι, ή θα πάνε τεύχος - τεύχος; Επίσης να φανταστώ ότι τα παλιά της Anoubis δεν υπάρχουν πλέον. Άρα ξεκινάμε και κάνουμε το σταυρό μας να ολοκληρωθεί...

Λογικά θα ακολουθήσουν το φορμάτ της συλλογής που ανάφερε πιο πάνω ο @ kujo79 , άρα θα είναι τόμος με κάποια τεύχη μέσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, Bocman είπε:

Έχουν πει ότι θα βγει σαν τόμοι, ή θα πάνε τεύχος - τεύχος; Επίσης να φανταστώ ότι τα παλιά της Anoubis δεν υπάρχουν πλέον. Άρα ξεκινάμε και κάνουμε το σταυρό μας να ολοκληρωθεί...

Τα παιδια πιο πανω βρηκαν την ξενη σειρα + οτι και η προηγούμενη σειρά ήταν τόμοι. Αν ήταν τεύχος τεύχος καλά κρασιάαα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είναι τρελοί αυτοί στη Radnet. 

Μια σειρά βγήκε σχεδόν ολοκληρωμένη στην Ελλάδα από anubis και πάνε βγάζουν αυτή. 

 

Πως γκενεν αυτο?

 

28 λεπτά πριν, Bocman είπε:

Έχουν πει ότι θα βγει σαν τόμοι, ή θα πάνε τεύχος - τεύχος; Επίσης να φανταστώ ότι τα παλιά της Anoubis δεν υπάρχουν πλέον. Άρα ξεκινάμε και κάνουμε το σταυρό μας να ολοκληρωθεί...

 

αν κάνουν την ανοησία να το βγάλουν τεύχος τεύχος θα γελάσουμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  210
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2618 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  55

απο μενα τελος . δεν θα αγορασω κι ας το περιμενα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56292
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

'Οπως και να το κάνεις είναι απογοητευτικό: άλλο σύμπαν... "νερωμένος" σπάιντερμαν... θύμάμαι όταν είχε πρωτοβγεί το κοροϊδεύαμε λέγοντας πως ήταν για τα παιδάκια που δεν τον είχαν ξαναδιαβάσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  210
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2618 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Aκυρο

Επεξεργασία από SPAWN
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Καλά τώρα μην λέμε κι ό,τι θέλουμε. Ο Ultimate Spider-Man είναι το καλύτερο συγγραφικό έργο του Bendis και από τα πιο εμβληματικά κ επιδραστικά σύγχρονα runs. Το ότι δεν είναι αυτά που διάβαζαν κάποιοι στον Καμπανά προ αμνημονεύτων χρόνων δεν έχει να κάνει. Το θέμα είναι α) ότι διακόπηκε μια δημοφιλής συλλογή που επί το πλείστον δεν είχε δημοσιευτεί οργανωμένα για να βγει μια συλλογή-επανέκδοση που έχει βγει σχεδόν ολόκληρη από Anubis, β) ότι η ποιότητα μετάφρασης-επιμέλειας και πάλι θα ναι χείριστη, γ) ότι έχουμε μάθει πλέον την radnet κ σε 6 μήνες θα δίνει 50 ευρώ τους 20 τόμους οπότε ποιος θα μπει στο τρυπάκι να αγοράσει εξαρχής την συλλογή; σχεδόν κανένας.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η ποιότητα εξαρτάται και από την ποσότητα. Η Radnet ξεκίνησε να κυκλοφορεί μια συλλογή που αντιστοιχούσε σχεδόν σε 20 τεύχη τον μήνα ή και παραπάνω! Δεν συγκρίνεται με τον όγκο καμίας ελληνικής εκδοτικής και μάλιστα εκδοτικής αφοσιωμένης στα κόμικς. Είναι άδικο για τη Radnet να συγκρίνεται η επιμέλειά της με των άλλων εκδοτικών. Όταν στις κλασικές εκδοτικές κόμικς ανεβαίνει λίγο ο όγκος δουλειάς, αρχίζουν τα παρατράγουδα, φανταστείτε τι θα γινόταν και με αυτές αν είχαν να διαχειριστούν τέτοιον όγκο ύλης!

Σχετικά με τον Ultimate spider-man της Anubis, να δούμε σε τι φορμάτ θα κυκλοφορήσει η "νέα" σειρά. Σε τόμους ή σε τεύχη; Σε πολυτελή έκδοση ή σε απλό χαρτί; Με έξτρα ή χωρίς; Όχι ότι για εμένα θα έχει κάποια σημασία, αφού ούτε παλιά, ούτε τώρα πρόκειται να το αγοράσω. Αν και μου άρεσε το σχέδιο του Bagley, αγόρασα μόνο το πρώτο τεύχος από την Anubis, αφού προτεραιότητά μου ηταν πάντοτε οι κανονικές σειρές των ηρώων. Οι νεωτερισμοί της σειράς Ultimate δεν μου άρεσαν πολύ. Ειδικά στους 4 Φανταστικούς, που ο Ρηντ ήταν ένα χαρισματικό παιδί που περνούσε τον χρόνο του στο σχολείο με το κεφάλι χωμένο στις τουαλέτες από τους νταήδες ή εναν πατέρα που δεν καταλάβαινε πόσο χαρισματικός είναι ο γιος του, δηλαδή μια από τα ίδιαδεν μου άρεσε καθόλου. Επίσης, η πρώτη αντίδραση του Ρηντ ως νεογνό, να πιάσει τα μαλλιά της μητέρας του και να τα μυρίσει, κανονικά θα σήμαινε ότι το νεογνό είχε έναν εξωπραγματικό οπτικοκινητικό συντονισμό και πλήρη κινητικό έλεγχο του σώματός του. Αυτό θα τον έκανε σωματικά ανώτερο από τον οποιοδήποτε νταή και ίσως θα μιλούσαμε για έναν υπεραθλητή. Στον Σπάιντερμαν το μόνο που μου άρεσε σεναριακά ως καινοτομία ήταν ότι η ραδιενεργός αράχνη ήταν "ιδιοκτησία" του Όσμπορν. Δεν μπόρεσε να με κρατήσει παραπάνω όμως στη σειρά.

 

Γιατί όμως τα γράφω όλα αυτά, όταν μπορεί να μιλάμε για μια εντελώς διαφορετική σειρά; Ίσως η Radnet φέρνει στην Ελλάδα τη νέα σειρά Ultimate Spider-Man που τώρα ξεκίνησε στην Αμερική!!!!
Αυτό, λέω να το αγοράσω γιατί η ψηφιακή έκδοση που διάβασα μου άρεσε και συνδέει την ιστορία με το κανονικό σύμπαν με πολύ έξυπνο τρόπο.

image.thumb.jpeg.9b58d581808f3811a075b6e14668732a.jpeg

 

Edit: Φτου, τωρα ειδα οτι στον Hudson Μίλησαν για την Ultimate Collection... Κρίμα.

Υπάρχει όμως και αυτός ο Ultimate Spider-man Που επίσης έχει κυκλοφορήσει σε συλλογή και μάλιστα αυτός νομίζω δεν είχε κυκλοφορήσει στην Ελλάδα.

image.thumb.jpeg.1d419448c8a78501f0b799f9af851a24.jpeg

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Λοιπόν, μια και το πιθανότερο είναι να βγει η κλασική σειρά Ultimate Spider-man (τώρα είδα και το σχόλιο του kujo79 με την παραπομπή στη σελίδα με τους 30 τόμους, οπότε το "πιθανότερο"  το αντικαθιστώ με το "σίγουρο" ),

αν κρίνω από τις τιμές στο εξωτερικό, μάλλον θα είναι λογικό το κόστος ανά τόμο, και πιστεύω κι εγώ ότι θα έχει προβλεφθεί η ολοκλήρωσή της από τη Radnet. Σε αυτη την περίπτωση, θα αγοράσω κι εγώ τον πρώτο τόμο έτσι, για το καλό, αλλά δεν θα συνεχίσω.
Και για μένα, όπως και για τη μεγάλη πλειοψηφία εδώ μέσα, το αυτονόητο θα ήταν να συνεχίσει με τα δικαιώματα του Amazing Spider-Man από εκεί που είχε σταματησει στους Κλασικούς Υπερήρωες.
 

 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Tsaklas είπε:

Καλά τώρα μην λέμε κι ό,τι θέλουμε. Ο Ultimate Spider-Man είναι το καλύτερο συγγραφικό έργο του Bendis και από τα πιο εμβληματικά κ επιδραστικά σύγχρονα runs. Το ότι δεν είναι αυτά που διάβαζαν κάποιοι στον Καμπανά προ αμνημονεύτων χρόνων δεν έχει να κάνει. Το θέμα είναι α) ότι διακόπηκε μια δημοφιλής συλλογή που επί το πλείστον δεν είχε δημοσιευτεί οργανωμένα για να βγει μια συλλογή-επανέκδοση που έχει βγει σχεδόν ολόκληρη από Anubis, β) ότι η ποιότητα μετάφρασης-επιμέλειας και πάλι θα ναι χείριστη, γ) ότι έχουμε μάθει πλέον την radnet κ σε 6 μήνες θα δίνει 50 ευρώ τους 20 τόμους οπότε ποιος θα μπει στο τρυπάκι να αγοράσει εξαρχής την συλλογή; σχεδόν κανένας.

 

 

Οτι είναι καλύτερο έργο του μπεντις ίσως , μιας κ δεν τον έχω και σε πολλή υπόληψη ή μιας και δεν έκανε και κάτι άλλο αξιόλογο. (Μου θυμίζει την Καρέζη που έλεγε στον υπουργό " Για σας δεν είπα τίποτα γιατί απότι ξέρω δε κάνατε και τίποτα" :lol:
Πουλησε πολύ; Πούλησε. Γιατί όμως; Να θυμηθούμε ότι η μάρβελ ήταν στα πρόθυρα χρεοκωπίας κ μια τέτοια σειρά reboot έπαιξε ρόλο στην αναζωογόνησή της; Αυτό την κάνει καλή σειρά;
Τό ότι είναι το καλύτερο έργο του Μπέντις λέει κάτι; Και το "Ριξε την καρδια μου στα σκυλια ερωτα μπερμπαντη" της Δημουλίδου μπορεί να θεωρείται το καλύτερο βιβλίο της, δε μας λέει αυτό κάτι για την ποιότητα του.

Άρα έχει και παραέχει να κανει με το τι διαβαζε η σκληρή γενιά, κ πολύ μάλιστα. Διότι περνάμε σε μια εποχή αναμασημένης τροφής, εστίασης σε νέα πελατάκια - γράφοντας τους παλιούς αναγνώστες (ήδη η ποιότητα του 616 είχε πέσει πάραπολυ μετά το απειρο clone saga ) και βλέπουμε εν τέλει από την ίδια την ιστορία πως ποτέ ο βασικός τίτλος δεν ξαναείδε την ίδια δόξα.  

Δεν έχει να κάνει λοιπόν με τον κολλημένο αναγνώστη της Μαμουθ ή/και του Καμπανά αλλά με τις γενιές τις ίδιες και πως αυτές εκπαιδεύτηκαν να διαβάζουν κομικς. Και θεωρώ αναμφισβήτητο γεγονός ότι με τα εναλλακτικά σύμπαντα ο πήχης έπεσε πολύ. 

Επεξεργασία από sarkas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Δηλαδή συλλογή 1.5 συνδρομής με 20 τόμους. Αν την κυκλοφορήσουν εβδομαδιαία που λογικά αυτό θα κάνουν, γιατί λίγες συλλογές της είναι 15ήμερες τότε μέχρι και το καλοκαιράκι θα έχει ολοκληρωθεί.... άντε το αργότερο μέχρι τον Σεπτέμβριο 

Επεξεργασία από olyssesmoore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Νομίζω λογική εξέλιξη. Είναι ολοκληρωμένη, είναι Spiderman, είναι πιο καινούργιο , θα πιάσουν τους πιο μικρούς. Τώρα αρέσει δεν αρέσει στους πιο φανς δεν τους πολυαφορα, καθώς θεωρούν αυτοί οι φανς δεν μπόρεσαν να τους στηρίξουν την προηγούμενη έκδοση. Πάνε λοιπόν να διευρύνουν το κοινό. Και θεωρούν ότι οι σκληροπυρηνικοί θα το πάρουν και αυτο. Άσε που 15 χρόνια και με μικρό τιράζ θεωρείται κομικσικα μεγάλο το διάστημα. Αυτός νομιζω είναι ο τρόπος σκέψης τους. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  724
  • Reputation:   5696
  • Achievement Points:  774
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δε χάρηκα καθόλου με το Ulltimate. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα τώρα. Δεν έχω κανένα τεύχος της Anubis αλλά δεν  ξέρω αν θα τιμήσω τη συλλογή.

 

Προτιμούσα σίγουρα πάντως τα παρακάτω:

 

https://www.comicsbox.it/serie/SM_R

 

https://www.comicsbox.it/serie/SMGRAVV

 

https://www.comicsbox.it/serie/SPDMCOL_P

 

https://www.comicsbox.it/serie/SMUNIV_M

 

https://www.comicsbox.it/serie/MARVINTSM

 

ή και  αυτή

 

https://www.comicsbox.it/serie/SMC_M

 

χωρίς βέβαια τα αρχικά που είδαμε στην προηγούμενη.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38117
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  180
  • Reputation:   1228
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ θα ξεκινήσω με πρώτο τόμο, αν δω παρόμοια επιμέλεια θα σταματήσω επιτόπου και θα περιμένω τα πακετακια.

 

Αν βάλανε μυαλό, που χλωμό το κόβω, θα συνεχίσω κανονικά, όσο δελεαστικά και αν φαίνονται τα πακέτα τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32009
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  210
  • Reputation:   1218
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2618 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Δεν ξέρω αν το έχει καταλάβει η Radnet αλλά νομιζω ότι θα το καταλάβει the hard way όπως λένε στο χωριό μου . Τι  εννοώ . Προφανώς εκδίδουν αραχνακια για είδαν από την προηγούμενη σειρά ότι οι τόμοι του σπάιντερμαν έφευγαν πολύ περισσότερο από τους άλλους ήρωες . Αυτό που δεν κατάλαβαν είναι ότι πολλοί την Έχουν αυτή την σειρά και δεν θα μπουν στον κόπο να την ξαναπάρουν και οι υπόλοιποι θα κάνουν κρατει να τελειώσει η σειρά και να τα πάρουν από το ξεστοκαρισμα που θα κάνουν αμέσως μόλις τελειώσει η σειρά . Τα λάθη του παρελθόντος πάντοτε κυνηγούν . Ξεφτιλησαν  την προηγούμενη σειρά και θα το βρουν μπροστά τους .

Επεξεργασία από nikos99
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και αν στην Radnet είδαν τι παίζει με πωλήσεις και βγάλουν μικρότερο τιράζ και σε λιγότερα σημεία πώλησης (δλδ μόνο σε αυτά που πουλούσε περισσότερο η προηγούμενη συλλογή) και έτσι δεν τους μείνει μεγάλο στοκ, οπότε δεν θα υπάρχει λόγος να ξεστοκάρουν σε πολύ χαμηλή τιμή και αυτοί που θα περιμένουν τα πακέτα προσφοράς, που δεν έρθουν ποτέ, θα χάσουν τόμους λόγω εξαντλήσεως αποθέματος :thinking:.... και τι είναι αυτά που λέω θα μου πείτε :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56292
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

6 min ago , hudson said:

Και αν στην Radnet είδαν τι παίζει με πωλήσεις και βγάλουν μικρότερο τιράζ και σε λιγότερα σημεία πώλησης (δλδ μόνο σε αυτά που πουλούσε περισσότερο η προηγούμενη συλλογή) και έτσι δεν τους μείνει μεγάλο στοκ, οπότε δεν θα υπάρχει λόγος να ξεστοκάρουν σε πολύ χαμηλή τιμή και αυτοί που θα περιμένουν τα πακέτα προσφοράς, που δεν έρθουν ποτέ, θα χάσουν τόμους λόγω εξαντλήσεως αποθέματος :thinking:.... και τι είναι αυτά που λέω θα μου πείτε :lol:

 

Radnet: "Αυτή είναι καλή ιδέα, μα πως δεν το σκεφτήκαμε νωρίτερα!" :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1763
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν ήμουν ποτέ φαν του ultimate universe οπότε θα προσπεράσω αλλά οπως λεει κ ο  constantinople  πιο πάνω, εχεις τα Web of Spider-Man, Spectacular Spider-Man, Amazing Spider-Man αυτή βρήκαν να εκδώσουν αμα την εκδώσουν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56292
  • Achievement Points:  5444
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Κουράγιο, 30 τόμοι είναι, μπας και όταν τελειώσουν δοκιμάσουν κάτι ποιο αξιόλογο... :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το θετικό είναι ότι η Radnet δεν τα παρατάει. Βγάζει και άλλη συλλογή κόμικ. Μακάρι να πάει καλά ώστε μετά το τέλος να εκδώσει και κάποια άλλη.

Από την άλλη η Hachette μετά το τέλος της Marvel Graphic Novel δεν νομίζω να βγάλει κάτι άλλο.

Έχει τόσες συλλογές από κόμικ που θα μπορούσε να φέρει κάποια και στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Λίγο που έχω διαβάσει το ultimate στην gn συλλογή μου άρεσε θα πω. Εν το μεταξύ διαβάζω αυτές τις μέρες και τους τελευταίους τόμους από την κλασσική συλλογή και πραγματικά όχι άλλο vintage κόμικς για μένα ... Χαίρομαι που βγάζουν κάτι πιο σύγχρονο..

 

Ελπίζω να προσέξουν λίγο και την ποιότητα της έκδοσης , αλλά δεν περιμένω και πολλά σε αυτό το κομμάτι.

 

Σαν κλασσικό θύμα που είμαι και διψασμένος για κόμικς, με βλέπω να την παίρνω όλη.

 

Ελπίζω να πάει καλά και να συνεχίζει να βγαίνουν τέτοιες συλλογές... Το έχουμε ανάγκη σαν αγορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είναι θετικό όντως είναι η αλήθεια. 

Αν ήταν να επιλέξουμε να βγει ή να μην βγει τίποτα φυσικά και επιλέγουμε να βγει. 

Γκρινιάζουμε γιατί τα έχουμε στην συλλογή μας ήδη. 

Κερδίζουμε όμως νέους φίλους του υπερηρωικού που μπορεί να τα αγοράσουν.

Άσε που είμαστει και πολλοί οι άρρωστοι εδώ μέσα που θα τα πάρουμε και ας τα έχουμε ήδη σε άλλη έκδοση :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  932 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και η σειρά έχει πάρει καλές κριτικές απο πολύ κόσμο, προσωπικά είναι απ'τις περιπτώσεις που δεν μου αρέσει ούτε το σχέδιο ούτε το σενάριο.

Θεωρώ πολύ κακή την επιλογή τίτλου της Radnet (για πολλούς λόγους) και αν πει και κανά δεκάρικο τον τόμο, σύντομα θα αρχίσει το ξεπούλημα πάλι.

 

:beer:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.