Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γειά σε όλους


lovcom

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χαίρετε. Αφορμή για την εγγραφή μου σε αυτό το φόρουμ είναι αφενός η αγάπη για τα  κόμικς, αφετέρου το μεράκι και το ωραίο  κλίμα που υπάρχει μεταξύ σας καθότι παρακολουθώ το φόρουμ πολύ καιρό τώρα αλλά μόλις σήμερα αποφάσισα να γραφτώ.  : )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

welcome.giflovcom !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

post-1537-1218744392.gif

 

Καλώς μας ήρθες και επισήμως λοιπόν. Μη διστάσεις να μοιράζεσαι τη γνώμη σου και να εκφράζεις τις απορίες σου. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλώς ήρθες και από μένα :welcome3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:welcome3: στην κομικσοπαρεα μας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:welcome:Καλή περιήγηση :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλώς όρισες στην όμορφη παρέα μας @lovcom . :welcome:

 

Εύχομαι καλές περιηγήσεις και να σε βλέπουμε όσο πιο συχνά γίνεται. Αν θέλεις μπορείς να μας πεις δύο λόγια για εσένα (πχ ποια κόμικς σου αρέσουν,τι συλλέγεις αυτόν τον καιρό,κ.ά.). Για οποιαδήποτε απορία σου δημιουργηθεί μην διστάσεις να ρωτήσεις. :)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα!

 

@Indian

Ευχαρίστως να πως ποιά κόμικ μου αρέσουν, τι συλλέγω κτλ. Να το κάνω εδώ;; :- )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@lovcom 

 

Αμέ! :) 

 

Επίσης αν έχεις διαβάσει ένα συγκεκριμένο κόμικ,μπορείς να πας στην αντίστοιχη ενότητα που αναφέρεται σε αυτό και να γράψεις την κριτική σου. Αν μπερδεύτηκες δεν πειράζει. Σιγά-σιγά θα τα βρεις όλα. ;) 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

7 min ago , lovcom said:

Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα!

 

@Indian

Ευχαρίστως να πως ποιά κόμικ μου αρέσουν, τι συλλέγω κτλ. Να το κάνω εδώ;; :- )

Και γιατί οχι φίλε lovcom ?

Eίναι πάντα πολύ ωραίο και ενδιαφέρον  για μας να μαθαίνουμε δυο τρία πράγματα για τους ανθρώπους που επισκέπτονται το φορουμ και έχουν την ευγένεια και την καλή διάθεση να πουν την " καλησπέρα" τους  .

Καλως όρισες κι από μένα :welcome2:   και εύχομαι να διασκεδάσεις εδώ  :havefun: και να βρείς και νέα πράγματα που μπορεί να σου αρέσουν  . :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με μεγάλη μου χαρά λοιπόν. Θα σας πως δύο λόγια γενικά και αν θέλω να μιλήσω συγκεκριμένα για κάποιο έργο, θα το κάνω στο αντίστοιχο topic.

 

Λοιπόν εγώ απο πιτσιρίκος διάβαζα μανιωδώς κόμικς. Διάβαζα τα πάντα εκτός απο ηπερηρωϊκά (μη  μου την πέσετε plz :Ρ ) . Αυτό το "ακραίο" σχέδιο δεν σαγήνευε την παιδική μου φαντασία. Γενικά πάντα ήμουν λάτρης της "απλής" γραμμής.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, διάβαζα τα "κλασικά" κόμικς όπως της Ντίσνευ, Λούκυ Λουκ, Αστερίξ κτλ. Ειδικά της Ντίσνευ να μου επιτραπεί να πω πως μάλλον λίγοι έχουν διαβάσει τον όγκο που έχω διαβάσει εγώ :Ρ. Μικρός είχα μια συλλογή πραγματικά τεράστια! Δυστυχώς δεν έχει μείνει τίποτε απο όλα αυτά (το σκέφτομαι και κλαίω! ).

 

Τώρα το πως ξαναμπήκα στο τρυπάκι των κόμικς· Πρώτα απ όλα να τονίσω πως είμαι μεγάλος λάτρης της λογοτεχνίας. Το διάβασμα για μένα αποτελεί μεγάλη απόλαυση και η βιβλιοθήκη μου αποτελείται απο πολλά λογοτεχνικά έργα. Έτσι, λίγο καιρό πριν μου γεννήθηκε η ιδέα -μιας και πάντα αγαπούσα την τέχνη των κόμικ-να αρχίσω να ξαναδιαβάζω κόμικς εμφορούμενος απο την αγάπη μου για την λογοτεχνία. Φυσικά είμαι σε ένα βαθμό ενήμερος για το τι καταπληκτική δουλειά γίνεται (εξάλλου όπως ανέφερα και στο πρώτο ποστ, το φόρουμ σας το διαβάζω πολύ καιρό και κάποια θέματα με εξαιρετικό ενδιαφέρον). Έτσι θα αναφέρω εν τάχυ κάποια διασκευασμένα λογοτεχνικά έργα που διάβασα εξαιτίας του φόρουμ και μόνο. Διάβασα το φάρενάϊτ 451, τον Όλιβερ Τουΐστ (πατάκης), και λίγο το -μάλλον υπέροχο- Δον Κιχώτη. Το τελευταίο θέλω πάρα πολύ να το ξεκοκκαλίσω αλλά κρατιέμαι επειδή έχω ήδη αρχίσει την ανάγνωση του λογοτεχνικού έργου και περιμένω να το τελείωσω. Ήδη τελειώνω τον πρώτο τόμο και σύντομα μπαίνω στο δεύτερο (το έργο είναι ογκοδέστατο). Πάντως απο το λίγο (υπέκυψα κάπως στον πειρασμό), που είδα στον Δον Κιχώτη, το σχέδιο μου άρεσε πάρα πολύ. Φαίνεται ο σχεδιαστής έχει κάνει καταπληκτική δουλειά! Αδημονώ να το ξεκινήσω!

 

Για να μιλήσω λίγο πιο συγκεκριμένα, προσπαθώ πλέον να στραφώ σε κάτι πιο "σοβαρό" απο τα παιδικά που διάβαζα. Μην παρεξηγηθώ δεν σνομπάρω τίποτα και κανέναν. Μιλώντας αποκλειστικά για μένα και το πως νιώθω, επιθυμώ πλέον να διαβάσω κάτι πιο ενήλικο, κάτι που να μου ιντριγκάρει περισσότερο την αισθητική μου. Βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν διαβάζω και τα παλιά κόμικ που διάβαζα μικρός. Πρόσφατα πχ αγόρασα κάτι τομάκια του Ρομάνο Σκάρπα της Καθημερινής. Πραγματικά με γύρισαν 2 δεκαετίες-και βάλε-πίσω! Αλλά είναι φανερό πως τα διαβάζω περισσότερο για αναπόληση των παιδιάτων μου και όχι γιατί καθεαυτό με ιντριγκάρει. Επίσης τέτοια πλέον κόμικς θα τα αγοράσω μόνο αν τα βρω πολύ φτηνά (τα συγκεκριμένα τα βρήκα 1€/τόμο γι'αυτό και τ'αγόρασα).

 

Τέλος να τελειώνω για να μην κουράζω πολύ, ήθελα να αναφέρω και μια κόμικ-επιθυμία που έχω. Για πολύ καιρό (να μη πω για χρόνια), πάντα ήθελα να διαβάσω κόμικς με τον Κόναν τον Βάρβαρο. Επειδή με "μάγευε" αυτός ο κόσμος, και επειδή είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό -και ποιός όχι άλλωστε-με κάτι δημιουργίες του Frazzeta, θέλω πολύ να μπω σε αυτό το σύμπαν. Λίγο πολύ οι  μόνες πληροφορίες που έχω για το κόμικ με Κόναν είναι μόνο απο αυτό εδώ το φόρουμ. Αν και ο θεματοθέτης έχει κάνει ένα εξαιρετικό θέμα και το περιγράφει με πολύ ωραίο τρόπο, εγώ ως πλήρως άσχετος με αυτό το σύμπαν, εξακολουθώ να τα χω κάνει "κουβάρι" με ό,τι έχει κυκλοφορήσει. Κόμικς της μάρβελ, κόμικς της anubis, της darkhorse, διάφορες ειδικές εκδόσεις κτλ με έχουν κάνει να έχω μπερδευτεί πολύ. Σε γενικές γραμμές πάντως θα ήθελα να διαβάσω τις ιστορίες που έχουν ένα "ρεαλιστικό" σχέδιο με τον κόναν και όχι τόσο αυτά που είναι πιο παλιά. Συγγνώμη για την απλοϊκή περιγραφή αλλά δεν ξέρω πως να το διατυπώσω αλλιώς! Δεν ξέρω πάντως ποιά σειρά έχει αυτό το σχέδιο. Εγώ βρήκα στο διαδίκτυο ένα φοβερό πακέτο με διάφορα κόμικς και οδηγούς· σκέφτομαι να κάνω παραγγελία αλλά δεν ξέρω όχι μόνο αν είναι διαθέσιμα, αλλά και αν το site είναι αξιόπιστο (γιατί δεν το χω ξαναδεί). Αν κάποιος παρακαλώ γνωρίζει γι'αυτό το site, και φυσικά για τα κόμικς που πλασάρει αν αξίζουν τον κόπο, ας πει δύο λόγια.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι! :)

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Υπέροχο "βιογραφικό" !!!!! :clap2: :div:

Υπάρχουν πολλά άλλα παιδιά εδώ που μπορούν να σου πουν τα παντα για τον Conan και να σου προτείνουν πολύ αξιόλογα κομικ του ήρωα .

Εγω όντας άσχετος με τον ήρωα (αλλά και με  τα υπερηρωικά , σ αυτό μοιάζουμε :lol: ) θα μπορούσα να σου πώ γι αυτή τη σειρά της εκδοτικης Anubis που θεωρείται αρκετά καλή  (CONAN - Τα χρονικά ενός θρυλικού ήρωα). 

Επισης το site που παραθέτεις δεν το γνωρίζω ,αλλά όλα τα τεύχη είναι της Anubis κι αυτα .

Και πάλι χάρηκα για τη γνωριμία και εύχομαι καλή διασκέδαση . :havefun: :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@lovcom 

 

Εξαιρετικά "βιογραφικό". :clap2:

 

Όσον αφορά τα Disney,έχει δημιουργηθεί ένα εσωτερικό club μέσα στο φόρουμ,στο οποίο εάν θέλεις μπορείς να γραφτείς και να συμμετέχεις στις συζητήσεις. Ρίξε μία ματιά ΕΔΩ. :) 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ και πάλι παιδιά. Το site έχει τέτοια πλούσια δομή και πληροφορία και θα προσπαθήσω σύντονα να εγκλιματιστώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καλωσήρθες στην παρέα μας!

 

Χωρίς πολλά πολλά, οι τόμοι που ανέφερε πριν ο φλοκ - " CONAN: Τα χρονικά ενός θρυλικού ήρωα" (της Anubis) είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να βρεις, και με σχέδιο του μεγάλου John Buscema. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ακόμα διαθέσιμοι γιατί κυκλοφόρησαν πριν από αρκετά χρόνια.

Τα λέμε τριγύρω :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

'Ενα ζεστό :welcome2: και από εμένα στην όμορφη παρέα μας!!! Λάτρης των παπιών αλλά και του καλού βιβλίου. Μακριά από τα ηλεκτρονικά. Αν δε μπορεις να γυρίσεις σελίδα και να την μυρίσεις ποιο το νόημα. Το φορουμάκι βρίθει πληροφοριών οπότε θα περάσεις όμορφα εδώ!!! Για τα υπόλοιπα με κάλυψαν οι φίλοι άνωθεν... 

:hop: :hop: :hop:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@Lord Makro

Σ'ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Τα πακέτα του Κόναν στην σελίδα που ανέφερα φαίνονται διαθέσιμα. Αλλά δεν έχω ιδέα γι'αυτό το site. Αν είναι αληθινό ή fake.

 

@Mενίγ

Aυτό το να "γυρίζεις τη σελίδα" πόσο δίκιο έχεις· θα κάνω λόγο γι'αυτό για ένα τομάκι που έπεσε στα χέρια μου. Πραγματικά άλλη αίσθηση! Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλωσήρθες κι από εμένα φίλε μου κι ελπίζω να βρεις ότι τραβά η ψυχή σου για πληροφορίες και βιβλία, κόμικς, περιοδικά, φάνζινς και όχι μόνο! :welcome:   Το myboxes.gr το αναφέρει το Anubisbox.gr, επομένως είναι αξιόπιστο. Δε ξέρω γιατί έφτιαξαν 2ο e-shop, όπως και να 'χει είναι σίγουρα της εκδοτικής αυτής! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σ'ευχαριστώ πολύ Mandrake και για το καλωσόρισμα αλλά και για την πληροφορία!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.