Μετάβαση στο περιεχόμενο

Με τι συχνότητα διαβάζετε κόμικς και τι μέρος του ελεύθερου χρόνου σας αφιερώνετε;


DaDiRa

Συχνότητα και ένταση ανάγνωσης κόμικς  

55 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δευτέρα σήμερα και ελπίζοντας ότι δεν είμαι ο μόνος που βλέπει το πρόγραμμα της εβδομάδας και συνειδητοποιεί πως δεν έχει χρόνο για το χόμπι του, είπα να φτιάξω αυτή τη δημοσκόπηση. Δεν θα κουράσω με εισαγωγές, αν είναι να γράψω κάτι (βλ. σεντόνι) θα το κάνω σε άλλη φάση που θα έχω και όρεξη.

Δυο διευκρινήσεις μόνο: Ανάγνωση κόμικς δεν εννοώ προφανώς το να τελειώνεις ένα "τεμάχιο" - μπορεί κάποιος να διαβάζει 10 σελίδες την ημέρα από ένα omnibus, οπότε ας ψηφίσει αναλόγως. Στον ελεύθερο χρόνο εννοώ τον χρόνο που αφιερώνετε σε χόμπι/ενδιαφέροντα. Μη ψηφίσετε με βάση το 8ωρο της "ψυχαγωγίας", γιατί προφανώς εκεί μέσα κάνουμε πράγματα που δεν αφορούν τα προαναφερθέντα.

:beer:

 

(Δισκλέιμερ: Πάλι προσπάθησα να καλύψω τα πάντα. Αν λείπει κάτι απλώς πείτε μου να το προσθέσω.)

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85722
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Διαβαζω τουλάχιστον μια ώρα κάθε μέρα (για την ακρίβεια καθε βράδυ ) ,πριν κοιμηθώ . :sleep2:  

Είναι κάτι σαν βαλεριάνα για μένα ...... :lol:

 

Κάποια απογεύματα (συνηθως ΣΚ ) επισης .... :Book:

 

Αυτό συμβαίνει τα τελευταία 3 χρόνια .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Όποτε κάτσει.. Μπορεί να έχω καιρό να πιάσω κάτι και μπορεί να τύχει να διαβάζω κάθε μέρα.. δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα στη ζωή μου :P

 

(Βέβαια τώρα με τα ιντερνετς όλο και κάτι ονλαιν μικρό θα διαβάσω είτε γελοιογραφία είτε ολόκληρη σελίδα αλλά αυτά δεν τα μετράω )

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Όλο και κάτι διαβάζω κάθε μέρα, αλλά η ποσότητα διαφοροποιείται ανάλογα με τον χρόνο και την όρεξη που διαθέτω.  :p3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4230 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

τώρα πια όποτε τύχει με εξαίρεση τους εβδομαδιαίους τίτλους manga που  τους διαβάζω μόλις βγουν online

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Γενικά το «πρόγραμμά» μου δεν είναι στάνταρ. Για παράδειγμα αυτές τις ημέρες. Ξεκίνησα ένα κόμικ πριν τρεις ημέρες, τις επόμενες δύο δεν το άγγιξα και μ' έπιασε η όρεξη στις 2 το βράδυ να το ολοκληρώσω. Θα έλεγα ότι εν μέσω εξεταστικής διαβάζω αρκετά λιγότερο, και όταν κάνω διάλειμμα χαζολογάω στο ίντερνετ για να μην απασχολώ το κεφάλι μου. Ωστόσο, υπάρχουν περιπτώσεις (π.χ. με το Δον Κιχώτη πριν λίγο καιρό) που τα κόμικς με βοηθούν να ξελαμπικάρω και τα προτιμώ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Διαβάζω κόμικς ανάλογα με την περίοδο και τη "φάση" στην οποία βρίσκομαι.

Για πολλά χρόνια τα είχα παρατήσει εντελώς.
Τα ξανάπιασα τον περσινό Απρίλη και από τότε αφιερώνω σημαντικό μέρος απ΄τον ελεύθερο χρόνο μου στη μελέτη τους, αφήνοντας ωστόσο χρόνο και για άλλα μου ενδιαφέροντα :)

Toυς τελευταίους μήνες διαβάζω κατά μέσο όρο 4-5 μέρες την εβδομάδα, από 2(πάλι κατά μέσο όρο) κόμικς τη μέρα.

Επίσης, όσο περίεργο κι αν ακούγεται, διαβάζω περισσότερο μέσα στη χρονιά παρά σε διακοπές(Πάσχα, Χριστουγέννων, καλοκαιρινές κτλ), που συνήθως έχω άλλα πράματα να κάνω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Καθημερινά από τουλάχιστον δύο τεύχη καθ'όλη τη διάρκεια του χρόνου :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαβάζω κόμικς καθημερινά...!Όπως κι ο Δημοσθένης,περισσότερο το βράδυ πριν τον ύπνο,αλλά και το μεσημεράκι σε περίπτωση που δεν δουλεύω...!Τον μεγαλύτερο όγκο τον βγάζω κυρίως τα Σαββατοκύριακα,λόγω του ότι έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο στην διάθεσή μου...!Σίγουρα όμως και τις αργίες του Πάσχα,των Χριστουγέννων και φυσικά το καλοκαίρι...!Τώρα,όσον αφορά το ποσό του ελεύθερου χρόνου μου που αφιερώνω στα κόμικς,αυτό κυμαίνεται από ισομοιρασμένο,ίσως και λιγότερο,μιας και η παρακολούθηση μίας σειράς/ταινίας,το χαζολόγημα στο ίντερνετ ή η βόλτα με φίλους μού τρώνε σαφώς πιο πολύ χρόνο...! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Προσπαθώ να διαβάζω καθημερινά και συνήθως το πετυχαίνω. Κυρίως επειδή πάντα θα διαβάσω κάποιο μανγκα στο ίντερνετ πριν πέσω για ύπνο. Τον χρόνο στα χόμπι μου έχω καταλήξει σχεδόν να τον ισομοιράζω γιατί θέλω κάτι που μου αρέσει να προσπαθώ να το κάνω κάθε μέρα. Δεν ξέρω πόσο καλό είναι αυτό, βέβαια, γιατί υπάρχει και η φράση Jack of all trades, master of none.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Φίλε ΔαΔηΡ.

 

στις επιλογές της δημοσκόπησης ξέχασες τους νεαρούς πατέρες που δεν έχουν ελεύθερο χρόνο λόγω παιδιών και δουλειάς, αλλά που πάντα βρίσκουν τον τρόπο και διαβάζουν κόμικς κάθε μέρα!

 

Αν είναι εύκολο, θα ήθελα να προσθέσεις την εξής επιλογή στην τελευταία ερώτηση:

 

"Δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο, αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο διαβάζω κόμικς καθημερινά"

 

ή

 

"Δεν έχω σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο, αλλά ξεκλέβω λίγο από τον ύπνο μου για να διαβάσω κόμικς" (προσωπικά αυτό κάνω κάθε νύχτα)

 

ή κάτι παρόμοιο.

 

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Έχεις δίκιο, δεν αντιπροσωπεύει κάποια επιλογή αυτή την περίπτωση. Γενίκευσα λίγο αυτό που έγραψες για να υπάρχει πιθανότητα να εκφράζει και κάποιον άλλο. :beer:

 

 

Τον χρόνο στα χόμπι μου έχω καταλήξει σχεδόν να τον ισομοιράζω γιατί θέλω κάτι που μου αρέσει να προσπαθώ να το κάνω κάθε μέρα. Δεν ξέρω πόσο καλό είναι αυτό, βέβαια, γιατί υπάρχει και η φράση Jack of all trades, master of none.

Σε νιώθω και συμπάσχω. Στεναχωριέμαι όταν αποκόπτομαι από πράγματα που μου αρέσουν, αλλά μετά από 2-3 χρόνια να προσπαθώ απέλπιδα να το κάνω παραιτήθηκα και απλά αποφάσισα πως ανάλογα με την όρεξη μου πρέπει να ασχολούμαι με αυτό που θέλω κάθε περίοδο. Δεν είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά τουλάχιστον δεν είναι το ίδιο ψυχοφθόρα με το να πιέζεσαι χρονικά κάνοντας τα χόμπι σου.

 

Εσείς που διαβάζετε καθημερινά σας ζηλεύω. Εγώ όσο και αν το προσπάθησα, τις ημέρες που τρέχω να προλάβω τη σχολή και άλλες υποχρεώσεις προτιμώ να χαζολογήσω στο χρόνο που μου μένει, παρά να διαβάσω κόμικς. Αλλά το δουλεύω και σίγουρα έχω βελτιωθεί από πέρυσι. :P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31062
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  632
  • Reputation:   8880
  • Achievement Points:  931
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σχεδόν κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ, με χαμηλό φωτισμό...  :Book:  Για να έχω όνειρα γλυκά!  :sleep2:  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Διαβάζω καθημερινά, από 10 τουλάχιστον σελίδες έως και όσο πάει ανάλογα με τον χρόνο. Όταν δεν έχω υποχρεώσεις με την σχολή (κυρίως εργασίες γιατί οι διαλέξεις είναι αρκετά φλου) ή δεν ασχολούμαι με άλλα άτομα (σχέση, φίλους) θα διαλέξω ανάμεσα από τρία πράγματα: Ταινίες, gaming ή κόμικς/βιβλία. Ομολογώ όμως πως ευκολότερα θα ανοίξω το παιχνιδάκι για να κάψω λίγο χρόνο και να χαλαρώσω παρά να διαβάσω κόμικ, οπότε στην τρίτη επιλογή ψήφισα λιγότερο από τα υπόλοιπα ενδιαφέροντα (αν και λίγο λιγότερο, όχι πολύ). :)

 

Υπάρχουν βέβαια οι περιπτώσεις που άμα κολλήσω χοντρά με κάποιο κόμικ είμαι ικανός να ακυρώσω τους πάντες και να αράξω με τσιγαράκι και ουζάκι να διαβάσω, όπως υπάρχουν και οι περίοδοι (ίσως ένας μήνας τον χρόνο, κυρίως καλοκαίρι) που μια οι διακοπές μια οι δραστηριότητες του καλοκαιριού με αποσπούν και μπορεί να μην ανοίξω κόμικ για βδομάδες. Τέλος είναι και εκείνες οι φάσεις που έρχονται εξαντλητικές δουλείες όπως π.χ τον Νοέμβρη που μαζεύουμε ελιές που είμαι τόσο λιώμα που απλά σαπίζω με κάποια ταινία ή σειρά να παίζει μέχρι να με πάρει ο ύπνος. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παλιότερα διαβαζα καθε μερα. Τουαλετα,ακυρες ωρες της ημερας, καποιο τσαπτερ, πριν τον υπνο, καθε μερα. Το μονο που διεκοπτε εκεινο το καθημερινο ηταν η εξεταστικη και αυτο μονο τις πολυ τελευταιες μερες πριν απο ενα μαθημα αλλιως καμα και μεσα στην εξεταστικη παντα χωραγε καποιο αλμπουμακι με στριπακια κλπ στο προγραμμα.

Τωρα πλεον το καθημερινα ειναι ενα θεμα μιας και ειναι μεσα στο μηνα αρκετες οι μερες (7 εως και 11 πχ αυτον τον μηνα) που δουλευω 24ωρο-32ωρο οποτε το να κυκλοφορω με ενα κομικς περα δωθε δεν παιζει :P

Κατα τα αλλα τις αλλες μερες που δεν υπαρχει αυτο διαβαζω ομοιομορφα κομικς, δεν υπαρχει καποια περιοδος που τα αφηνω ή τα πιανω περισσοτερο γιατι πχ ναι μεν στην αδεια δε δουλευω αλλα ειναι και αλλα πραγματα που δεν κανω οταν δουλευω οποτε πρεπει να ασχοληθω και με αυτα.Το αν θα αφησω ή θα πιασω πιο πολυ τα κομικ εχει να κανει με το πιο κομικ ειναι αυτο. Αν ειναι καλο θα αφησω πισω κατι αλλο για να το διαβασω γρηγοροτερα και το αντιστροφο..

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Κάθε μέρα, σχεδόν ανεξαιρέτως, θα διαβάσω 1-2 2000AD, συνήθως πριν ξαπλώσω. Αυτό είναι το standard και άσχετα με το αν διαβάζω παράλληλα κάποιο άλλο. Π.χ. τώρα διαβάζω 2000AD και Preacher στο κρεβάτι. Πριν διάβαζα 2000AD και Spooks. Πιο πριν διάβαζα 2000AD και Star Wars Empire. Πριν διάβαζα 2000AD και Watchmen. Πριν.... πριν...

 

Γενικά, το 2000AD είναι η σταθερά μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10075
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καθημερινά διαβάζω μια με δυο ώρες τουλάχιστον. Κατά κύριο λόγο διαβάζω λογοτεχνία ή ιστορία αλλά μου αρέσουν αρκετά και τα κόμιξ. Όσον αφορά την συχνότητα ανάγνωσης ειδικά των κόμιξ έχει να κάνει και με την συχνότητα αγοράς. Τις τελευταίες μέρες αγόρασα 5 τεύχη (Φιλοσοφία στην Πισίνα και Τεντεν στην Σ.Ε. από μαμούθ, Τιτέφ 2 και Σαρλότ 3 από modern Times και Δικαστή Ντρεντ 4.1) από αυτά διάβασα ήδη τα 4. Μπορεί να μην ξαναδιαβάσω άλλο κόμικ μέσα στον Μάρτιο αλλά τον Απρίλη επί μια βδομάδα να διαβάζω μόνο κόμιξ. Είμαι σοβαρά γιατρέ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ανάλογα την περίοδο και τα κέφια μου. Υπάρχουν περίοδοι που διαβάζω κάθε μέρα και πολλά/διάφορα, υπάρχουν και περίοδοι που δεν διαβάζω καθόλου και απλά στοκάρω. Δεν έχει να κάνει με κάποιον συγκεκριμένο λόγο, απλά συμβαίνει. Τώρα για παράδειγμα, αυτή την περίοδο έχω διάθεση να ξαπλώσω νωρίς στο κρεβάτι (γύρω στις δέκα και μισή με έντεκα που είναι εξαιρετικά νωρίς για μένα) και να έχω δίπλα στο κομοδίνο μου κάτι για διάβασμα και όσο τραβήξει μέχρι να κλείνουν τα μάτια μου (χθες επιτέλους αξιώθηκα να τελειώσω το Omnibus του Δρακοφοίνικα). Άλλες φορές δεν διαβάζω καθόλου πριν τον ύπνο αλλά σίγουρα θα διαβάσω κάτι με το που μπει στο σπίτι από κάποια αγορά. Αλλά υπάρχει και η περίοδος που είμαι τόσο κουρασμένος ή άκεφος που με πιάνει υπνηλία με το που διαβάζω δυο λέξεις ή όπως χαρακτηριστικά λέω με παίρνει ο ύπνος και όταν διαβάζω τους υπότιτλους στην τηλεόραση (ευτυχώς στα αγγλόγλωσσα δεν είναι απαραίτητο, αλλά σε άλλης προέλευσης ταινίες π.χ. Γαλλικές είναι πρόβλημα). Άλλες φορές πάλι με πιάνει λύσσα και διαβάζω συνέχεια όσο περισσότερο μπορώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τα αγαπημένα μου  κόμικ τα διαβάζω λίγο πριν πέσω για ύπνο Είναι η ώρα που για εμένα ισοδυναμεί με μια απολαυστική πάστα σοκολατίνας.Και βεβαίως όταν έχω χρόνο.  :dance2:  :popcorn:  :popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σχεδόν καθόλου πλέον. Βλέπω τη στοίβα να μεγαλώνει και να θεριεύει και απλά δεν έχω χρόνο να την ελαττώσω. Αυτός ο μήνας είναι πιστεύω και μετά θα διορθωθούν όλα.

 

Έτσι είπα βέβαια και τους προηγούμενους έξι μήνες... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σχεδόν καθόλου πλέον. Βλέπω τη στοίβα να μεγαλώνει και να θεριεύει και απλά δεν έχω χρόνο να την ελαττώσω. Αυτός ο μήνας είναι πιστεύω και μετά θα διορθωθούν όλα.

 

 

Έχω κάνει reading challenge στο goodreads (στοχοθετείς στην αρχή της χρονιάς πόσα βιβλία πρέπει/θες να διαβάσεις μέσα στον χρόνο): μέχρι τον Μάρτιο ήμουν ahead of schedule, πλέον 3 books behind... :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Reader's block φαντάζομαι έχουμε περάσει όλοι. Είτε ψυχολογικό (βαριέμαι/δεν με ψήνει τίποτα) είτε πρακτικό (δεν έχω χρόνο/ασχολούμαι με άλλα πράγματα). Στις περιόδους του χρόνου που είμαι σοφός το αφήνω για αργότερα και συνήθως επιστρέφει μόνη της η όρεξη - κυρίως από "ερεθίσματα", είτε εδώ μέσα, είτε από οτιδήποτε μπορεί να μου θυμίσει ότι περνούσα καλά με τα κόμικς. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει, κουβέντα να γίνεται ωστόσο.

 

Και ένα update για το θέμα μας: αν έγραφα πριν μερικές εβδομάδες θα έλεγα με περηφάνια πως πλέον διαβάζω καθημερινά κόμικς. Αλλά τελικά δεν θα αλλάξω την ψήφο μου διότι εν όψη εξεταστικής και λοιπών υποχρεώσεων το έχω αναγκαστικά ελαττώσει (όχι ότι δεν έχω ούτε ένα μισάωρο την ημέρα, απλά χαλαρώνω με άλλα πράγματα). Για το καλοκαίρι επιφυλάσσομαι και εγώ να επιστρέψω δυνατά στην ανάγνωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έχω κάνει reading challenge στο goodreads (στοχοθετείς στην αρχή της χρονιάς πόσα βιβλία πρέπει/θες να διαβάσεις μέσα στον χρόνο): μέχρι τον Μάρτιο ήμουν ahead of schedule, πλέον 3 books behind... :sad1:

 

Το ίδιο κι εγώ :P

Μέχρι το Μάρτιο ήμουν μπροστά και την προηγούμενη βδομάδα ήμουν 3 βιβλία πίσω. Τώρα είμαι 1 :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτον τον καιρο,  το μονο που μπορω να απαντησω ειναι ακανονιστα :P

 

Υπαρχουν περίοδοι που διαβαζω non stop και αλλες που διαβαζω ελαχιστα. ΣΚ και αργιες/διακοπες, πολυ συχνοτερα απο μεσοβδομαδα, αν κι αυτο εξαρταται απο το τι αλλο εχω να κανω και φυσικα τη διαθεση :)

 

ωραια δημοσκοπηση Dadira (μου αρεσαν τα υποθεματα)! :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.