Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απίστευτα στο GC και την ΛΕΦΙΚ


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

  :clap2:

Μου έρχεται να κλάψω...  :sad1:

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Μάλιστα!!! :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κλαψ λυγμ...... :sad1:

 

Ωραια πραγματα.....

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24638
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κλαψ λυγμ...... :sad1:

 

Ωραια πραγματα.....

:Nurse::doctor::papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4300 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Να σας πω το δικό μου απίστευτο ,εξοργιστικό, εξωφρενικό, απεχθέστατο και...ξανά-μάνα-πάλι-απίστευτο, που είναι ότι μέχρι στιγμής ΔΕΝ κατάφερα να μπουκάρω στη Λέσχη.

2 φορές πέρασα και τις δύο έβρισκα κλειστά (ναι, ξέρω υπάρχει πρόγραμμα λειτουργίας της αλλά...)

Και τώρα που'μαι μακριά... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η απίθανη αφήγηση του germ μου θύμισε κάτι παρόμοιο.

 

2011: Ως μαθητής είχα μπλέξει με τη Βικιπαίδεια, όπου είχα συνεισφέρει μερικά άρθρα. Κάποια στιγμή λοιπόν έπεσα πάνω στο άρθρο για το 9. Χαρούμενος που βρήκα την άκρη του νήματος που οδηγούσε στον χαμένο μου έρωτα για το περιοδικό :dance: , ρώτησα πληροφορίες για την Ορδή του Μπαράνκο, ένα κόμικ που, όπως έχω ξαναγράψει, με είχε εντυπωσιάσει περισσότερο από κάθε άλλο που είχα διαβάσει τότε. Η απάντηση ήρθε από έναν χρήστη με κάπως περίεργο nickname.

 

2014: έχω μόλις γραφτεί στο φόρουμ. Ψάχνω, ρωτάω ( :germ: ), διαβάζω πέντε πράγματα για την Ορδή. Ώσπου ξαφνικά πέφτω πάνω σ' ένα γνώριμο nick. Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... :thinking:  ήταν εκείνος ο χρήστης που με είχε διαφωτίσει στη Βικιπαίδεια! Γεμάτος χαρά εγώ, του έστειλα μήνυμα για να το επιβεβαιώσω και όντως δεν έκανα λάθος. Αργότερα μάλιστα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος πρόκειται για έναν ταλαντούχο κομίστα. Και το όνομα αυτού...

 

 

... φαντάζομαι δεν έχει θέμα να το γράψω και δημόσια...

... Lord Makro!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3509 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Η απίθανη αφήγηση του germ μου θύμισε κάτι παρόμοιο.

 

2011: Ως μαθητής είχα μπλέξει με τη Βικιπαίδεια, όπου είχα συνεισφέρει μερικά άρθρα. Κάποια στιγμή λοιπόν έπεσα πάνω στο άρθρο για το 9. Χαρούμενος που βρήκα την άκρη του νήματος που οδηγούσε στον χαμένο μου έρωτα για το περιοδικό :dance: , ρώτησα πληροφορίες για την Ορδή του Μπαράνκο, ένα κόμικ που, όπως έχω ξαναγράψει, με είχε εντυπωσιάσει περισσότερο από κάθε άλλο που είχα διαβάσει τότε. Η απάντηση ήρθε από έναν χρήστη με κάπως περίεργο nickname.

 

2014: έχω μόλις γραφτεί στο φόρουμ. Ψάχνω, ρωτάω ( :germ: ), διαβάζω πέντε πράγματα για την Ορδή. Ώσπου ξαφνικά πέφτω πάνω σ' ένα γνώριμο nick. Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... :thinking:  ήταν εκείνος ο χρήστης που με είχε διαφωτίσει στη Βικιπαίδεια! Γεμάτος χαρά εγώ, του έστειλα μήνυμα για να το επιβεβαιώσω και όντως δεν έκανα λάθος. Αργότερα μάλιστα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος πρόκειται για έναν ταλαντούχο κομίστα. Και το όνομα αυτού...

 

 

... φαντάζομαι δεν έχει θέμα να το γράψω και δημόσια...

... Lord Makro!

 

 

Xοχο! πολύ καλό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά εμείς στη λέσχη και σε βλέπουμε και σε διαβάζουμε και σε σχολιάζουμε (και σε αγοράζουμε)

 

Αυτή είναι η μαγεία!

 

Να σας πω το δικό μου απίστευτο ,εξοργιστικό, εξωφρενικό, απεχθέστατο και...ξανά-μάνα-πάλι-απίστευτο, που είναι ότι μέχρι στιγμής ΔΕΝ κατάφερα να μπουκάρω στη Λέσχη.

2 φορές πέρασα και τις δύο έβρισκα κλειστά (ναι, ξέρω υπάρχει πρόγραμμα λειτουργίας της αλλά...)

Και τώρα που'μαι μακριά... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Η απίθανη αφήγηση του germ μου θύμισε κάτι παρόμοιο.

 

2011: Ως μαθητής είχα μπλέξει με τη Βικιπαίδεια, όπου είχα συνεισφέρει μερικά άρθρα. Κάποια στιγμή λοιπόν έπεσα πάνω στο άρθρο για το 9. Χαρούμενος που βρήκα την άκρη του νήματος που οδηγούσε στον χαμένο μου έρωτα για το περιοδικό :dance: , ρώτησα πληροφορίες για την Ορδή του Μπαράνκο, ένα κόμικ που, όπως έχω ξαναγράψει, με είχε εντυπωσιάσει περισσότερο από κάθε άλλο που είχα διαβάσει τότε. Η απάντηση ήρθε από έναν χρήστη με κάπως περίεργο nickname.

 

2014: έχω μόλις γραφτεί στο φόρουμ. Ψάχνω, ρωτάω ( :germ: ), διαβάζω πέντε πράγματα για την Ορδή. Ώσπου ξαφνικά πέφτω πάνω σ' ένα γνώριμο nick. Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... :thinking:  ήταν εκείνος ο χρήστης που με είχε διαφωτίσει στη Βικιπαίδεια! Γεμάτος χαρά εγώ, του έστειλα μήνυμα για να το επιβεβαιώσω και όντως δεν έκανα λάθος. Αργότερα μάλιστα έμαθα ότι ο συγκεκριμένος πρόκειται για έναν ταλαντούχο κομίστα. Και το όνομα αυτού...

 

 

... φαντάζομαι δεν έχει θέμα να το γράψω και δημόσια...

... Lord Makro!

 

 

:up: Μπράβο στον Lord Makro! Απ' ό,τι ξέρω έκανε σελίδες όπως ο Σκρουτζ Μακ Ντακ στη Βικιπαίδεια. Κι εγώ έχω κάνει αρκετές σελίδες. Και μια από αυτές...

 

 

 

 

Μάου Χέυμανς

 

 

 

 

 

Έχω όμως διαφορετικό όνομα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64368
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Σκεφτήκαμε να γίνει αυτό το θέμα για να δείξουμε σε όσους δεν ξέρουν, ποιά είναι η μαγεία αυτού του μέρους.....αυτό το μέρος ήταν, είναι και θα παραμείνει, ένα φυτώριο φίλων.....


Πολλοί μπήκαν σαν έμποροι, οι περισσότεροι γίνανε φίλοι και αγαπήσανε αυτό το μέρος.......ναι, κάποιοι βγάλανε κέρδος, αλλά οι περισσότεροι κερδίσανε σε φιλία, σε κόμικς, σε παρέα...


 


Μην απαριθμήσω πόσοι πρόσφεραν και τι στην Λέσχη (αν και κάποια στιγμή θα αρχίσω να γράφω αναμνήσεις), θα αναφέρω μόνο το γεγονός που μια μέρα μπήκα στην Λέσχη και με περίμενε ένα μεγάλο πακέτο....ήταν μια μεγάλη φιγούρα της Ηλέκτρας αγορασμένη από την Jemma....είχα αναφέρει σε μια κουβέντα ότι μου άρεσε και μαζεύτηκαν 10 άτομα, κάνανε ρεφενέ και μου την αγόρασαν δώρο (κόστος γύρω στα 300€)...... έπαθα πλάκα.....


 


Γράψτε και εσείς κάτι όμορφο που σας συνέβει εδώ ή στην Λέσχη.... γράψτε για την μαγεία......


 


:cheers3:


Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αρκετά απίστευτα πράγματα και αποτελέσματα για έναν καφέ με έναν άγνωστο που γνώρισα στο ίντερνετ :)

 

 

 

Οπωσδήποτε θα μπορούσαν να σου συμβούν πολύ πολύ χειρότερα πράγματα σαν αποτέλεσμα ενός καφέ με ένα άγνωστο που γνώρισες στο ιντερνετ..

 

Πολύ ωραία η ιστορία σου! :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ ωραία η ιστορία σου! :beer6:

 

και ας μην έχει δράκο... έχει λύκο όμως :D

 

πρόεδρε μην γράψεις αναμνήσεις.... είναι πολύ νωρίς ακόμα!

(γράψε τα κάπου απλά να μην τα ξεχάσεις)

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

:Nurse::doctor::papas:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Οπωσδήποτε θα μπορούσαν να σου συμβούν πολύ πολύ χειρότερα πράγματα σαν αποτέλεσμα ενός καφέ με ένα άγνωστο που γνώρισες στο ιντερνετ..

 

Πολυ μεγαλη αληθεια ειπες.... πιστεψε με !!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4309
  • Reputation:   34149
  • Achievement Points:  4433
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λοιπόν... Όντως πανέμορφη ιδέα!!!!

Η μαγεία για εμένα ξεκινάει με ένα όνομα... Τρύφων. Η αλλιώς το κομιξικό μου πατέρα πλέον... Τιμή μου να είμαι ο κομιξικός γιος του.

Καλοκαίρι του '12. Όλα ξεκίνησαν με ένα αίτημα φιλίας στο Φατσοβιβλίο. Αυτό που τον τράβηξε είναι είναι ότι δουλεύω στον Ερυθρό Σταυρό που ήταν επί χρόνια Δικηγόρος μέχρι την συνταξιοδότησή του. Παλιός φίλος με την μητέρα μου που επίσης δούλευε εκεί. Αφού αποδέχομαι το αίτημα βλέπω κάτι παλιά εξώφυλλα Disney στο προφίλ του. Φυσικά ξεκίνησε κουβέντα... Σχόλιο στο σχόλιο (και αφού κατάλαβε τι καμμένος είμαι... :P) μου μίλησε για το forum. Μπαίνω και γράφομαι.

Γράφτηκα 1η Ιουλίου του '12 αλλά προς το τέλος του μήνα βρήκα το θάρρος και παρουσιάστηκα επίσημα. Αρχικά ως Pashalis αλλά όχι χήνος... Όπως νόμιζαν κάποιοι :). Αλλά από Σαλονίκη μεριά (άλλο κάψιμο αυτό). Και όσο πέρναγε ο καιρός εξερευνούσα το forum. Κυρίως τα θέματα Disney φυσικά. Διαβάζοντας, σχολιάζοντας. Και με κριτική τευχών εδώ και πολύ καιρό...

Επόμενη σημαντική ημερομηνία. Μια Παρασκευή του Οκτωβρίου του '12 με παίρνει ο Τρύφων τηλέφωνο στην δουλειά. Είχε έρθει η ώρα για την πρώτη μου επίσκεψή στην Λέσχη. Συναντιόμαστε το απογευμά στην Αθηνάς. Ανεβαίνουμε τις σκάλες. Βάρδια είχε ο ConB. Ο πρώτος που γνώρισα μετά τον Τρύφων. Εννοείται ότι έπαθα σοκ και δέος. Για αυτό από τότε σπάνια οι εκδηλώσεις που έχω χάσει μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού. 

Ξεκινώντας από την έκθεση φωτογραφίας του Χριστόνικου (zoo) τα διάφορα πάρτυ και τις ποικίλες άλλες εκδηλώσεις. Όλες άρτια οργανωμένες και με πολύ κόσμο. Ποιά θα ξεχωρίσω;;; Όσοι με ξέρετε σωστά πάει το μυαλό σας... Εγώ απέναντι από τον Don Rosa. Τα λόγια είναι περιττά... Δε ξέρω αν θα υπάρξει γεγονός που θα με κάνει πιο χαρούμενο!!!  Η κορυφαία στιγμή χαράς ενός δηλωμένου παπιού!!! Μετά από αυτό το χάος... :D. Δεύτερο στην σειρά το γεγονός ότι η Δ.Ο με ανέδειξε ΜοΜ. Κάτι που ούτε στα πιο τρελλά μου όνειρα το είχα φανταστεί.

Ακόμα θυμάμαι τη ζεστή υποδοχή του Γιώργου (Valtasar) στα γενέθλια του forum 10/12 στου Γαβριηλήδη. Η πρώτη φορά που θα έβλεπα πολλούς από εσάς μαζεμένους και αν δεν ερχόταν να με υποδεχτεί ίσως να μην έβρισκα το θάρρος να μπω!!!  :) Θυμάμαι την χαρά της Λένας όταν βγήκε ΜοΥ και ήμουν εκεί όταν ο Πρόεδρος την έκανε Administrator του Forum. Άξιος ΜοΥ και ο Παύλος αλά και ο πιο χαμηλών τόνων Φλοκ. Περάσαμε πολύ ωραία και στα γενέθλια της Λένας που μαζεύτικε πάρα πολύ κόσμος!!! Και αυτό λέει πολλά για τον χαρακτήρα της και αυτό που 'βγάζει προς τα έξω!!!

Μικρέ Νικόλα ( :germ:) θα μου επιτρέψεις να συμφωνήσω... Την πρώτη φορά που σε είδα σκιάχτηκα ο Ντετέκτιβ!!! :lol: Αλλά όσο σε γνώριζα κατάλαβα τι άνθρωπος είσαι... Εξού και το παρατσούκλι... Αλλά μην αλάξεις ποτέ και για κανέναν!!! Προσωπική συμβουλή!!!

2.5 χρόνια υπέροχων εμπειριών, γνωριμιών, συζητήσεων, αγορών και τόσα άλλα που τα συνοδεύει ένα χαμόγελο. Η φιλία κάνει θαύματα και το έχουμε αποδείξει περίτρανα. Αρχικώς οι πρωτεργάτες αυτού του χώρου και μετά όλοι εμείς. Θα επαναλάβω κάποια πράγματα με τον κίνδυνο να γίνω κουραστικός ίσως και γραφικός. Το παραμικρό βοηθάει. Από το 1€ που θα βάλεις στον κουμπαρά μέχρι και τη πιο μικρή βοήθεια που θα δώσεις σε κάτι στην Λέσχη. Όλοι βάζουμε το λιθαράκι μας άλλα η φιλία και η συνεργασία το οικοδομεί. Σε αυτό το κομμάτι τόσο η Λέσχη όσο και το forum τα θεμέλια είναι γερά!!! Προσωπικά κάποιες φορές που με ζήτησε ο Πρόεδρος για βοήθεια και δε μπορούσα πραγματικά στεναχωρήθηκα!!! Αλλά πλέον ξέρω ότι προσωπιικά δε χρειάζεται να αποδείξω τίποτα. Έχω δείξει ποιός είμαι.

Εις το επανιδείν στα καλύτερα που έρχονται και στις διαδρομές στον μαγικό κόσμο των κόμιξ!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12983
  • Reputation:   95094
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  429
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Με τα κόμικς ασχολήθηκα από πολύ μικρός...!Όχι πολλά πράγματα...!Απλά έπαιρνα τα κόμικς Disney που κυκλοφορούσαν στα περίπτερα...!Τίποτε παραπάνω...!

 

Ένα καλοκαίρι λοιπόν,πριν από τρία χρόνια περίπου,καθισμένος στον καναπέ,με τον ανεμιστήρα να με χτυπάει αλύπητα σερφάριζα στο ίντερνετ...!Ξαφνικά πέφτει το μάτι μου σε ένα φόρουμ που ασχολείται με τα κόμικς και λέγεται GreekComics...!"Κοίτα να δεις" λέω,"κάποια παιδάκια θα έχουν φτιάξει ένα φόρουμ που ασχολείται με κόμικς,σίγουρα θα θέλουν την βοήθειά μου"...!Βλέπετε μέχρι τότε νόμιζα ότι ήμουν ο πιο μεγάλος αναγνώστης και συλλέκτης στην Ελλάδα...! :lol:

 

Γράφομαι λοιπόν,χαιρετάω τον κόσμο και αρχίζει η πρώτη έκπληξη...!Διαπιστώνω ότι όχι μόνο δεν είμαι ο μεγαλύτερος σε ηλικία συλλέκτης κόμικς,όχι μόνο δεν είμαι ο μόνος τριαντάρης που διαβάζει κόμικς αλλά εδώ βρήκα πραγματικούς επιστήμονες στον χώρο...!Ένιωσα αμέσως άνετα με όλα τα παιδιά εδώ τα οποία μου μίλησαν αμέσως μαζί μου και με έκαναν να νιώσω ευπρόσδεκτος...!Το μόνο κακό είναι ότι τελικά δεν χρειάζονταν τόσο πολύ η βοήθειά μου...! :P

 

Μέσα από το φόρουμ έμαθα και για την ΛΕΦΙΚ...!Έμαθα ότι είναι μία λέσχη,όπου μπορείς να πας,να διαβάσεις έναν κόμικ,να μιλήσεις με ανθρώπους που έχουν το ίδιο χόμπυ με εσένα και γενικά να περάσεις καλά...!Να πω την αλήθεια είμαι αρκετά κλειστός άνθρωπος,όχι αντικοινωνικός,αλλά δεν κάνω εύκολα νέες παρέες...!Έτσι πίστεψα ότι δεν θα επισκεφτώ ποτέ την Λέσχη...!

 

Εκείνη την εποχή βγήκε ο Κατάλογος Ελληνικών Εκδόσεων Κόμικς,ένας τόμος που ήθελα πολύ να αποκτήσω...!Το απέκτησα λοιπόν και όταν ήρθε η ημέρα της παρουσίασης πήρα την απόφαση να πάω στην Λέσχη...!"Ποιος θα μου δώσει σημασία" σκέφτηκα...!"Θα κάτσω σε μία γωνιά κι όταν θα τελειώσει θα φύγω"...!

 

Πάω λοιπόν και με το που ανεβαίνω τα σκαλιά βλέπω τον Πρόεδρο με ένα χαμόγελο να με χαιρετάει και να με καλωσορίζει...!Ανεβαίνοντας επάνω συνάντησα τα πρώτα άτομα...!Ήταν ο Τρύφων,ο Νίκος (Dionik),o Νικος (Germ),η Λένα,ο Παύλος,ο Χριστόνικος και άλλοι που δεν τους θυμάμαι τώρα...!Μόλις τους είπα ότι είμαι ο Indian ένιωσα την χαρά τους και ότι με ήξεραν...!Είπα μέσα μου "τι έγινε ρε παιδιά,θυμούνται ένα απλό νέο μέλος"...!

 

Έρχεται λοιπόν ο Dionik και μου λέει "Θυμάμαι ότι σου αρέσουν τα Disney,έλα επάνω να σου δείξω κάτι"...!Πήγαμε λοιπόν επάνω και είδα τα σκίτσα που ήταν στους τοίχους...!Έπαθα...! :wow: Κατεβαίνοντας βλέπω τον Germ να μου ζητάει να του γράψω μία αφιέρωση στον Κατάλογό του,σε όποιον τίτλο ήθελα...!Ύστερα ήρθε η Λένα και με ρώτησε εάν ήθελα να πιω κάτι...!Πραγματικά δεν μου έχουν φερθεί έτσι άτομα που μέχρι εκείνη την ώρα δεν τα ήξερα καθόλου...!Αισθάνθηκα πολύ όμορφα και πέρασα υπέροχα...!

 

Την δεύτερη φορά που επισκέφτηκα την Λέσχη,βρήκα τον Germ να έχει βάρδια...!Ήμουν πάλι μαγκωμένος...!Τότε με πλησιάζει και με ρωτάει εάν θέλω καφέ...!Λέω πως θέλω και τότε μου πετάει την αφοπλιστική ατάκα που ακόμα την θυμάμαι και γελάω...!"Εκεί είναι η κουζίνα,πήγαινε και φτιάξ'τον όπως θες,δεν είσαι ξένος"...! :lol:

Αυτό με έκανε και αισθάνθηκα ακόμα πιο φιλόξενα...!Έκτοτε γνωρίστηκα και με άλλα μέλη,όπως ο συνονόματός μου Μενίγ,που είναι ένα σπάνιο παιδί,που ξεχωρίζει...!

 

Έκτοτε έχω έρθει αρκετές φορές στην Λέσχη,αλλά σίγουρα όχι όσο θα ήθελα,είτε λογω χαρακτήρα,είτε λόγω δουλειάς και πραγματικά είναι κάτι που θέλω πολύ...!Να γνωριστώ και με άλλα παιδιά και να πιω τον καφέ που χρωστάω,με τον Δημοσθένη (Φλοκ)...!Ξέρει εκείνος...! ;)

 

Και η μαγεία συνεχίζεται...! :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πολυ σημαντικο που υπαρχει τετοιος ενας τετοιος χωρος σαν την λεσχη, οπου ολοι οι καμμενοι μπορουμε να μαζευομαστε :P Και να φανταστει κανεις οτι στην αρχη ντρεπομουν να παω (μεγαλο λαθος) και χρειαστηκε να μου στησει προβοκατορικο ραντεβου αυτο το αγιο παιδι ο batigoal στην λεσχη για να παω. Βασικα αυτο που μου κανει εντυπωση και με κραταει τοσο στο φορουμ οσο και σαν θαμωνα της Λεσχης ειναι οτι το 99.999999% των ατομων που εχω γνωρισει ειναι πολυ αξιολογοι τυποι που χαιρεσαι να κανεις παρεα και να κουβεντιαζεις και που μερικους απο αυτους εχω την χαρα να τους θεωρω φιλους μου :)

 

Οποτε συμβουλη προς οσους δεν εχουν ερθει, ελατε και δεν θα χασετε ! To λιγοτερο θα εντυπωσιαστειτε με την βιβλιοθηκη της λεσχης και τον χωρο. Και ποιος ξερει ισως κολλησετε και διευρυνετε τις παρεες σας :)

 

ΥΓ. Κορυφαια στιγμη στην λεσχη για μενα, το διημερο του Don Rosa :wow: , oπου εβλεπες κατω ορδες απο ατομα που ειχαν ερθει για να τον δουν και το ποσο χαρουμενοι εφευγαν :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ θυμάμαι μια εποχή που η Λέσχη ήταν ένας τόπος γεμάτος ευθυμία και χαρά.

 

.....και μετά άρχισε να κάνει πολλές βάρδιες....ο γρουσούζης!!!!!!

PROMO_grousouzis.png

 

 

 

 

:gpost: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4309
  • Reputation:   34149
  • Achievement Points:  4433
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Συνονόματε η ευγνωμοσύνη και η φιλία είναι αμοιβαία και το ξέρεις!!! :blush: Όσο για την άτακα του :germ: Δε μπορείς να φανταστείς τι έχω ακούσει... Κάνεις κοιλιακούς άνετα!!! :lol: Συγκαταλέγονται στις πιο χιουμοριστικές αναμνήσεις μου μαζί με την παρουσίαση ( Ο Θεός να την κάνει) του νέου τεύχους του Μπλεκ από τον Κώτσο στην τελευταία προβολή της Λέσχης!!! 

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και με την αναφορά στην παρουσίαση του Μπλεκ, παίρνω το λόγο και θα πω δυο πράγματα προτού μπω στο κυρίως θέμα:

1) στον κύριο που καθόταν στα δεξιά μου την ώρα που γινόταν η παρουσίαση θα πω μόνο "γιατί μου το θύμησες";

2) σ' αυτόν που έκανε τη παρουσίαση (Kwtsos, μη κάνεις τον αδιάφορο) θα πω αυτό που είπα και τότε: σ' εκτιμώ, γι' αυτό μη το ξανακάνεις :P

 

Και μετά από αυτό θα μπω στο κυρίως θέμα:

 

(Γαμώτο, δεν είμαι καλός στα λόγια. Ας πω όμως αυτά που έχω στο νου μου...) Πριν από ένα μήνα, έκλεισα ένα χρόνο από τη πρώτη μου επίσκεψη στη Λέσχη. Εκείνη την ημέρα ήθελα να την επισκεφθώ για να γιορτάσω με καλή παρέα αυτή την "επέτειο". Οι υποχρεώσεις όμως δε με άφησαν. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν εκτιμώ τη Λέσχη. Το αντίθετο. Την αγαπώ και τη λατρεύω γιατί σ' αυτόν τον μόλις ένα χρόνο μου χάρισε μερικές πολύ ευχάριστες στιγμές που τις μνημονεύω. Γνώρισα μόνο ενδιαφέρουσες προσωπικότητες! Γνώρισα ομοϊδεάτες μου και είδα πως είναι να κάνεις παρεά με άτομα από το συνάφι σου και τι μπορούν να καταφέρουν οι άνθρωποι μόνο με το μεράκι τους. Σ' αυτόν τον ένα χρόνο λοιπόν δεν ήρθα όσες φορές θα ήθελα να έρθω, ούτε θα μπορούσε να με πει κανεις θαμώνα. Ως εκ τούτου δεν έχω να μοιραστώ άκρως ενδιαφέρουσες ιστορίες και αναμνήσεις όπως οι προλαλήσαντες, έχω να μοιραστώ όμως την εξής ιστορία:

 

Πριν ακόμα γραφτώ στο φόρουμ, είχα ξεκινήσει να φτιάχνω υπότιτλους για διάφορα site και εκείνη τη περίοδο συνεργαζόμουν με δυο άτομα τα οποία δεν είχα γνωρίσει από κοντά και είχαμε κάνει ελάχιστες συζητήσεις για το ποιοι είμαστε εκτός ίντερνετ. Όταν γράφτηκα λοιπόν στο φόρουμ, στην αρχή είχα ένα διαφορετικό nickname από αυτό που έχω τώρα. Σε κάποια φάση αποφάσισα να αλλάξω το nick και να βάλω αυτό που χρησιμοποιώ γενικότερα στο ίντερνετ. Πολύ σύντομα δέχτηκα ένα PM από ένα μέλος του φόρουμ ο οποίος με ρωτούσε αν είμαι το άτομο που φτιάχνει τους υπότιτλους στη τάδε ομάδα. Μη ξέροντας τα ζοφερά που θα ακολουθούσαν και με άγνοια του κινδύνου που παραμόνευε, παραδέχτηκα ότι όντως είμαι αυτός με περισσή αφέλεια. "Με ξέρεις τότε" μου λέει. "Είμαι ο τάδε που τους φτιάχνουμε παρέα".

Για να μη σας τα πολυλογώ, το άτομο αυτό ήταν ο GreekComics Fan ο οποίος ήταν από τα πρώτα άτομα που γνώρισα και απέκτησα κάποια οικειότητα μέσα στη Λέσχη. Όλα τα άλλα είναι ιστορία.

 

Όπως είπα, στη Λέσχη γνώρισα πολύ κοσμό όπως τον Γιάννη, τον Κώστα, τον Κώστα, την Άντζυ, τον Νίκο και πολλούς άλλους (μη περιμένε να τους απαριθμήσω όλους). Μερικά από αυτά τα άτομα τα θεωρώ φίλους (ελπίζω να είναι αμοιβαίο), ορισμένους θα ήθελα να τους γνωρίσω καλύτερα, μερικοί απλά χαίρομαι για τη γνωριμία :P

 

Οφείλω να πω ότι με παραξένεψε και με ενθουσίασε η άνεση και η ευκολία με την οποία ο κόσμος της Λέσχης με δέχτηκε όταν τους είπα "χωράει άλλος ένας στη παρέα σας;" Για όλα αυτά που προανέφερα, θα ξαναπώ αυτό που είχα πει και στο παρελθόν: Αυτό που γίνεται στη Λέσχη είναι κάτι μαγικό.

 

Για όλες τις αναμνήσεις που μας έχει χαρίσει, για όλες αυτές που θα μας χαρίσει, αγαπητή Λέσχη, σε ευχαριστούμε που υπάρχεις!

Επεξεργασία από falconara90
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4309
  • Reputation:   34149
  • Achievement Points:  4433
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και με την αναφορά στην παρουσίαση του Μπλεκ, παίρνω το λόγο και θα πω δυο πράγματα προτού μπω στο κυρίως θέμα:

1) στον κύριο που καθόταν στα δεξιά μου την ώρα που γινόταν η παρουσίαση θα πω μόνο "γιατί μου το θύμησες";

2) σ' αυτόν που έκανε τη παρουσίαση (Kwtsos, μη κάνεις τον αδιάφορο) θα πω αυτό που είπα και τότε: σ' εκτιμώ, γι' αυτό μη το ξανακάνεις :P

 

Γιατί σε :hug2: για να σου θυμίσω και κάτι άλλο από την βραδύα... :lol: Χώρια που έιχες την τιμή να κάθεσαι δίπλα σε έναν μελλοντικό ΜοΜ :ego: (ότι τότε δε το ξέραμε αμφότεροι δε παiζεί κανένα ρόλο... :P)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πω πω ιστορίες... :)

GeoTrou τι ξέθαψες τώρα με την "Ορδή",  πήγα στη βικιπαίδεια και βρήκα την αρχική συζήτηση! (και χαίρομαι βέβαια που με θυμόσουν :D )

Αυτές οι μικρές ιστορίες έχουν μεγάλη αξία, έχω κι εγώ πολλά να θυμάμαι στα τόσα χρόνια στο φόρουμ :rainbow:

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

Γιατί σε :hug2: για να σου θυμίσω και κάτι άλλο από την βραδύα... :lol: Χώρια που έιχες την τιμή να κάθεσαι δίπλα σε έναν μελλοντικό ΜοΜ :ego: (ότι τότε δε το ξέραμε αμφότεροι δε παiζεί κανένα ρόλο... :P)

 

Θα σε διορθώσω γιατί όταν σηκώθηκες, τη θέση σου πήρε ο GeoTrou, που σε διαδέχθηκε ως MoM. Άρα, εκείνο το βράδυ δεν έκατσα δίπλα σε έναν μελλοντικό ΜοΜ, αλλά σε δύο. Αν τριτώσει το κακό θα σημαίνει ότι όποιος κάθεται δίπλα μου θα γίνεται ο επόμενος ΜοΜ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όταν γραφτηκα σ' αυτο εδω το φόρουμ το 2008, δεν μπορουσα να φανταστω με τίποτα ότι θα γινόταν αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μου όπως κι η λέσχη :)

Δεν είχα ξανασυμμετεχει σε φόρουμ ποτέ και τα κόμικς ήταν ως τότε το κάπως "περιθωριακό μου χόμπι" για τους γυρω μου :)

(ξερετε τώρα: δικαιολογειται να έχεις κανα δυο αστεριξ και μερικες βαβελ, αντε και κανα μικυ μαους, αλλά όχι και βιβλιοθηκη! υπερβολή...)

και... κολλησα! με τη φαση, τους ανθρωπους, την καλή διαθεση, το παρειστικο κλίμα, την ποιοτητα των ανθρώπων   :)

κι ύστερα ήρθε κι η λέσχη, για να χουν όλα αυτα και περισσότερη υλική υπόσταση :)

 

Αργησα να γράψω εδω μεσα, γιατί ήθελα να μην ξεχασω κανεναν απο όσους θέλω να ευχαριστήσω  - για τη φιλία, την παρέα, το χαβαλέ, τα δωρα, τις προσφορές, το ψαξιμο για να κλείσω τρυπες στη συλλογή μου, τις εξυπηρετησεις, για τον Rosa, για την τιμή που μου κανατε να με βγαλετε ΜοΥ, γιατι καθημερινά μου φτιαχνετε τη διαθεση όπως και να ρχονται τα πραγματα στη ζωη :P

 

Για να μην ξεχάσω κανεναν λοιπόν, δε θα το κανω ονομαστικά αλλά θα  σας ευχαριστήσω όλους! εχω περάσει τέλειες στιγμές στο τζηση και το ξέρω ότι θα ρθουνε κι άλλες! :thanks::beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Θα σε διορθώσω γιατί όταν σηκώθηκες, τη θέση σου πήρε ο GeoTrou, που σε διαδέχθηκε ως MoM. Άρα, εκείνο το βράδυ δεν έκατσα δίπλα σε έναν μελλοντικό ΜοΜ, αλλά σε δύο. Αν τριτώσει το κακό θα σημαίνει ότι όποιος κάθεται δίπλα μου θα γίνεται ο επόμενος ΜοΜ :P

  1. Νομίζω ήταν ήδη ΜοΜ ο Μενίγ τότε.  :thinking:
  2. Μήπως όταν τριτώσει το κακό, γίνεις εσύ ΜοΜ?  :P
Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4309
  • Reputation:   34149
  • Achievement Points:  4433
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

  1. Νομίζω ήταν ήδη ΜοΜ ο Μενίγ τότε.  :thinking:
  2. Μήπως όταν τριτώσει το κακό, γίνεις εσύ ΜοΜ?  :P

 

Σωστός ο Γιώργος!!! Οπότε συνονόματε του ΜοΜ είχες ακόμα μεγαλύτερη τιμή!!! :ego:!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

17 Μαΐου 2007, διάβαζα κάποιο 9 της Ελευθεροτυπίας, όπου υπήρχε ένα μικρό άρθρο για το greekcomics.gr. "Ενδιαφέρον" σκέφτηκα, "ας του ρίξω μια ματιά". Μπαίνω, βλέπω ότι ήταν φάση φόρουμ για τα ελληνικά κόμικς, κάνω εγγραφή, και αμέσως ακολουθεί το πρώτο μου post στην ενότητα Καλωσόρισμα.

 

Στη συνέχεια άρχισα να ποστάρω αρκετά τακτικά, να κάνω παρουσιάσεις αφού το forum ήταν σχετικά καινούριο και είχε ακόμα ελλείψεις, και να γνωρίζομαι διαδικτυακά με κάποια μέλη. Η όλη φάση μου άρεσε πολύ, αλλά φυσικά δεν είχα καμία διάθεση ακόμα να ξεκινήσω να γνωρίζω και τις φάτσες πίσω από τα nickname. Έλα που έπρεπε όμως, γιατί κάποιος Valtasar βρήκε κάποιο κόμικ που αναζητούσα, άρα έπρεπε να τον συναντήσω και να γίνει η συναλλαγή. Σημείο συνάντησης ένα σαντουιτσάδικο / κρεπερί / καφετέρια στον Άγιο Δημήτριο, το Tidbit, όπου βρέθηκα με τον Γιώργο και 2-3 ακόμα που επίσης περίμεναν κάποιο κόμικ από αυτόν.

 

Αφού έγινε η αρχή, πλέον δεν είχα αντίρρηση για επόμενη μάζωξη όποτε με το καλό πραγματοποιούταν. Έτσι η πρώτη για μένα μεγάλη συνάντηση με τα παιδιά του forum ήταν στις 31 Αυγούστου 2007 σε μπυραρία στη Γλυφάδα, όπου ακόμα θυμάμαι πόσο πολύ έφαγα. Ακολούθησαν δεκάδες συναντήσεις για "ανταλλαγές σακούλας" στο tidbit, το υπέροχο ΣΚ στο Comicdom με την προώθηση του Storm, η εκδρομή στο Λαφύστι για την 12η έκθεση γελοιογραφίας, και το διήμερο στη Λάρισα στο σπίτι του Μέλανδρου. Πολλές όμορφες στιγμές με άτομα από αυτό το forum.

 

To 2009 μαζευτήκαμε κάποιοι τρελοί για να υλοποιήσουμε μια ακόμα ιδέα του Γιώργου, τη Λέσχη Φίλων Κόμικς. Κάναμε μερικά brainstorming, υπογράψαμε καταστατικό, και έφυγα ύπουλα για φαντάρος για να γλιτώσω το χαμαλίκι :P To 2010 που απολύθηκα άρχισα να ασχολούμαι πιο ενεργά, αν και μετά ξεκίνησα να γυρνάω από το ένα μέρος στο άλλο σαν ακροβάτης του τσίρκου.

 

Αν και το γεγονός ότι δεν βρίσκομαι συχνά Αθήνα με εμποδίζει από το να παραβρεθώ σε πολλά όμορφα events που διοργανώνει η Λέσχη και το forum, προσπαθώ να συμμετέχω έστω και από απόσταση. Έχω πολλές όμορφες αναμνήσεις και από τα δύο στέκια (φαντάζομαι το signing του Rosa και το τραπέζωμα που του κάναμε υπερτερούν), και σίγουρα έκανα πολλούς νέους φίλους. Στα περισσότερα forum πέφτει ξύλο, από εδώ μόνο θετικά στοιχεία μπορεί να αποκομίσει κανείς, και ελπίζω αυτό να το βλέπουν όλοι.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πέρασε κιόλας ένας χρόνος...

 

Απίστευτο...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2457
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τυχαια μπηκα σημερα στο forum και επεσα πανω στο νημα αυτο... Δεν μπορω να μην γραψω, εξαλλου η περιοδος των χριστουγεννων ειναι περιοδος αναμνησεων. 

 

Χμ... Νομιζω ολοι οσοι εδωσαν το παρον στην αρχη αυτου του forum, το εκαναν μεσα απο τα σκαναρισματα ενος απιστευτου τυπου με το παρατσουκλι Valtasar στον μεγαλυτερο, τοτε, ελληνικο tracker. Αν θυμαμαι καλα, καπου στο description καθε torrent υπηρχε ενα μαγικο link που οδηγουσε στο greekcomics. Ποιος ειμαι εγω που θα μπορουσα να αρνηθω τετοιο καλεσμα;

 

Ηταν τοτε μια περιοδος της ζωης μου, που τα κομικς για καποιον μυστηριο λογο ειχαν ξαναμπει πολυ εντονα στη ζωη μου. Μετα-φοιτητικη και προ-φανταρικη περιοδος, τα κομικς ηταν μια εξαιρετικη διεξοδος. Ημουν και μπαφιασμενος απο τις απειρες ταινιες, που ειδα ως φοιτητης, ηθελα αλλαγη του μεσου.

 

Αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση απο την αρχη ηταν το κλιμα στο forum, κατι παρομοιο δεν ειχα ξαναδει. Πολλη θετικη ενεργεια, ελαχιστες διαμαχες, που εσβηναν αμεσως. Προφανως, η πηγη, το κεντρο αυτης της ενεργειας ηταν ο Γιωργος. Η δημιουργικοτητα ειχε "απογειωθει", ολοι ειχαν κατι ομορφο να συνεισφερουν. Θυμαμαι τον ενθουσιασμο οταν τα συμβατικα μεσα, εφημεριδες και περιοδικα, εκαναν τις πρωτες αναφορες του greekcomics... 

 

Με ειχε παρασυρει το κλιμα, ειχα αρχισει αμεσως να κανω παρουσιασεις για διαφορα κομικς που διαβαζα εκεινο τον καιρο, μαζι με τα πρωτα scanlations στα ελληνικα. Τα υπερηρωϊκα ποτε δεν μου αρεσαν, τα Disney δεν με συγκινουσαν πλεον. Το "9" απο το 1ο τευχος του με ειχε εισαγει στον μαγικο κοσμο των BDs... Δεν υπηρχε επιστροφη. Γαλλικα ηξερα (αν και δεν τα χρησιμοποιησα μετα το σχολειο), οποτε ειχα πεσει με τα μουτρα σε γαλλικα BDs.

 

Ωσπου ενα πρωινο, μπηκα στο forum και ημουν ΜοΜ!!! Γελουσα απο αμηχανια, θυμαμαι... Και μετα η προταση να συμμετασχω στη Δ.Ο... Και εκει αμηχανια... Με επεισε ο Γιωργος ομως. Ειχα την ευτυχια να δω εκ των εσω ποσο δυσκολο ειναι να σταθει και να οργανωθει μια ζωντανη κοινοτητα, ενας σημαντικος ογκος διαφορετικων ανθρωπων με ενα κοινο χομπι. 

 

Λιγες αλλά ομορφες, οι συναντησεις με τα παιδια εδω μεσα. Μια εντος εδρας με την Δ.Ο. και μια στο Tidbit. Ωραιες στιγμες γεματες εγκαρδιοτητα...

 

Καποια στιγμη λιγα χρονια αργοτερα, ηρθε το πληρωμα του χρονου και αραιωσαν οι επισκεψεις μου εδω μεσα. Λιγοστεψαν και τα κομικς που διαβαζω. Συνεχιζω ομως να παρακολουθω, εστω και πιο διακριτικα, τις εξελιξεις, με την ΛΕΦΙΚ κλπ, με ικανοποιηση για το ποσο μακρυα καταφερε να φθασει αυτη η παρεα. Παντα ενα κομματι της καρδιας μου και των αναμνησεων μου θα ειναι εδω.

Επεξεργασία από dimis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:party4: Ένας χρόνος μέσα στο φόρουμ  :party4:

 

Μέσα στον ένα αυτό χρόνο η ζωή μου έχει αλλάξει άρδην και αυτό οφείλεται εν πολλοίς στο φόρουμ και τη Λέσχη. Έχω γνωρίσει απίστευτους ανθρώπους, έχω αγαπήσει κόμικς που δεν ήξερα καν, έχω βρει ένα στέκι, μου έχουν συμβεί πράγματα που ούτε μου περνούσαν από το μυαλό. Τα ωραία γεγονότα είναι πολλά και παραδόξως, αυτός ο ένας χρόνος δε μου φάνηκε να περνάει τόσο γρήγορα (ευτυχώς). Νιώθω σα να συχνάζω χρόνια στο μέρος αυτό, αλλά το σίγουρο πάντως είναι ότι θα με ανέχεστε για πολύυυυυ καιρό ακόμα.  :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.