Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

:bookclub:

Μάλιστα... αφού άνοιξε ο dionik το κλασικό θέμα με την μουσική, λέω να ανοίξω και εγώ ένα σχετικό με τα αγαπημένα μας κόμικς. Υποθέτω ότι όταν ακούτε την αγαπημένη σας μουσική και χαλαρώνετε, κάλλιστα μπορείτε να το συνδυάζετε με την ανάγνωση κάποιου κόμικ. Όμως σαν γκλόμπαλ :superman: που είμαι και μου αρέσει η τάξη, :train: θα πρέπει να βάλω κάποιους λίγους και απλούς κανόνες ώστε να γίνει ένα όμορφο θεματάκι, όπου παράλληλα κάποιος μπορεί να αντλήσει και πολλές πληροφορίες για τα κόμικ αυτά :doctor:

ΤΡΕΙΣ ΑΠΛΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ :Teacher:
1. Αναφορά κατά προτίμηση σε ένα μόνο κόμικ κάθε φορά από το ίδιο πρόσωπο και την ίδια μέρα. Ας διαβάσατε όλη την βιβλιοθήκη σας θα ήθελα να αναφέρετε μόνο ένα επιλεκτικά, είτε το καλύτερο για να το εκθειάσετε - είτε το χειρότερο για να το θάψετε - είτε απλά κάποιο που σας έκανε εντύπωση γιατί έχει κάτι διαφορετικό.
2. Θα ήθελα εάν υπάρχει παρουσίαση του κόμικ αυτού στο φόρουμ μας (σιγά μην δεν υπάρχει) να κάνετε τον κόπο εκτός από τον τίτλο, άντε και την εκδοτική, να δίνετε και το link που οδηγεί στην παρουσίαση αυτή. Έτσι για να μπορεί κάποιος άμεσα να γνωρίζει για τί μιλάμε χωρίς να χρειαστεί να ψάξει, γιατί μπορεί να μην το έχει ακούσει ποτέ πριν.
3. Θα ήθελα φυσικά να κάνετε εδώ μία γρήγορη αναφορά για το εάν σας άρεσε και γιατί, ώστε να μαθαίνουν και οι άλλοι για αυτό και να χαράζουν την απαραίτητη πορεία, είτε προς το κοντινότερο κομικσάδικο για την αγορά του - είτε προς την αντίθετη κατεύθυνση.

ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ :hypno:
Αφού είχατε την ευχαρίστηση και το διαβάσατε (εάν ήταν όντως ευχάριστο εσείς θα μας πείτε), αφού μπήκατε στον κόπο να βρείτε το link και να μας αναφέρετε την γνώμη σας εδώ, δεν είναι δα και τόσος κόπος παραπάνω να αφήσετε ένα μικρό σχόλιο και στην παρουσίαση - εάν φυσικά δεν το κάνατε ήδη.

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΧΟΛΙΟ :surender:
Ελπίζω να σας αρέσει σαν θέμα και οι παραπάνω απλοί κανόνες να μην λειτουργήσουν αποτρεπτικά στο να μας αναφέρετε εδώ - και μάλιστα αρκετά συχνά - τί διαβάσατε και εάν σας άρεσε ή όχι. Είναι πιστεύω μία ευκαιρία μέσα από τα δικά μας/σας αναγνώσματα, να ενημερωθούν και άλλοι, ενώ παράλληλα να αποκτούν ζωντάνια και κάποια ξεχασμένα ίσως θέματα του φόρουμ που όμως το αξίζουν. Εάν οι κανόνες σας πέφτουν κομματάκι δύσπεπτοι, θα παρακαλούσα να μου στείλετε ένα μηνυματάκι (pm) με τα σχόλια σας, απλά για να ξέρω τί δεν σας άρεσε.

Περιμένω να δω σε τί κόσμους μαγικούς και ξεχωριστούς ταξιδέψατε χθες το βράδυ... :Book:"...και ο Κόναν ο βάρβαρος βγάζει το σπαθί του και με μία κίνηση αποκ..."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μιας και έχω διαβάσει ό,τι κόμικ υπάρχει στο σπίτι, μέχρι να μου έρθει η επόμενη παραγγελία, τα τελευταία βράδια έχω πρόχειρο δίπλα στο κρεβάτι μου τον τόμο της Μαφάλντα(ς) τον οποίο επανα-ξανα-ματα-διαβάζω. Επειδή μερικές αξίες παραμένουν διαχρονικές.

Ενώ ο Quino σχεδίασε τις ιστορίες το 1970, όχι μόνο δεν είναι ξεπερασμένες, αλλά μοιάζουν και πιο επίκαιρες από ποτέ. Δεν πρόκειται να το βαρεθώ ποτέ.

 

 

Όποιος δεν έχει αγοράσει το άλμπουμ, ας πάει στην Πολιτεία να το αγοράσει. 21 € για 480 σελίδες για τα strips της Μαφάλντα είναι εξευτελιστικό ποσό. Προτείνεται και για δώρο ανεπιφύλακτα, δοκιμασμένη συνταγή :lol:.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25054
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Διάβασα τα 2 τελευταία τεύχη απο το Κοράκι και το πρωτο μισό απο το Dylan Dog + Dampyr.

 

To Kοράκι το βρήκα πολύ ΕΜΟ για τα γούστα μου, αλλα η κατατοπιστική εισαγωγή του πρώτου τευχούς εξηγεί πολλά πράγματα και έτσι ειδομένο με ένα άλλο μάτι είναι τουλάχιστον συγκινητικό!

 

DYLAN DOG + DAMPYR RULES!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16025
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Χαλαρά.... Happy Revolver 2 ....

Πολύ καλύτερο απο το 1 ... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Διάβασα αρκετά χθες το βράδυ!!!Αλλά επέτρεψε μου αγαπητέ Global να επιλέξω 2 γιατί δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο από τα 2!!!

 

Η γνώμη μου και για τα 2 είναι ήδη στις αντίστοιχες παρουσιάσεις!!!Οπότε παραπέμπω εκεί!!

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5470

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5870

Επεξεργασία από lunatic
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6611
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Χθες βράδυ διάβασα αυτό εδώ, για να είμαι ειλικρινής την πρώτη μόνο ιστορία (Ο πόλεμος των άστρων) γιατί μετά με πήρε ο :sleep3:

Την συγκεκριμένη ιστορία την είχα ξαναδιαβάσει (πρέπει να είχε δημοσιευθεί στα Μίκυ Μάους 770-771 αν δε με απατά η μνήμη μου :thinking: ) και όπως έχει συζητηθεί εδώ σχετικά με τις μεταφράσεις ένοιωσα λίγο.... άβολα ξαναδιαβάζοντας την ιστορία με διαφορετική μετάφραση: Ατάκες που είχαν μείνει βαθιά χαραγμένες στην μνήμη μου δεν υπήρχαν και σα να χάθηκε λίγο η μαγεία. Μετά πάντως με πήρε ο ύπνος και κοιμήθηκα του καλού καιρού, που αν μη τι άλλο σημαίνει πως το φχαριστήθηκα!

 

:beer:

 

Όσο αφορά την παρουσίαση για τα Κλασικά Disney : :best::best::best::best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

και μιά παύση (αεροπλάνο, βύσσινο :D )

Όσοι κλικάρουν την δεύτερη παραπομπή στο πόστ του jval και μετά αντιμετωπίσουν πρόβλημα με την θέαση στην σειρά που εμφανίζονται τα πόστ, επιλέγουν options μέσα σε οποιοδήποτε τόπικ και μετά κλικάρουν το standard.

Επισυννάπτω και μιά εικόνα με παράδειγμα.

 

file0000.jpg

 

τέλος της παύσης.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3018
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  201
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  201
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Από την IDW Wormwood: Calamari Rising 1-4

 

ο Templesmith σε μεγάλα μακάβρια κέφια γεμάτο μαύρο χιούμορ, στριπερς και τρόμο.

 

Επίσης την φοβερή και διαχρονική ιστορία του Conway Atom's quest από Countdown special 1-2.

 

Και επειδή είμαστε στο greekcomics τον τελείωσα και το 1ο τόμο του Blade of the immortal από την ανούμπις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  175
  • Reputation:   466
  • Achievement Points:  175
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγω χτες διαβασα την "Ομιχλη στη γεφυρα του Τολμπιακ" που πηρα απο την εκθεση βιβλιου την Κυριακη.Σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ και αν δεν γινει κατι εντελως κουφο στο τελος (πρεπει να ομολογησω οτι 10-15 σελιδες πριν το τελος με πηρε ο υπνος,οποτε θα το τελειωσω σημερα),θα ειναι μεσα στα καλυτερα κομικς του ειδους που εχω διαβασει.

 

Υ.Γ: Ειμαι στη δουλεια και μου ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω για το λινκ της παρουσιασης (ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει).Θα προσπαθησω να το κανω αργοτερα,οταν χαλαρωσουν λιγο τα πραγματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σήμερα έλαβα ένα πακέτο με ΠΟΛΛΑ κόμικς από USA. Το πρώτο που διάβασα ήταν το 3ο Hardcover του Walking Dead του Krikman, που περιέχει την τρίτη ντουζίνα τευχών του εν λόγω τίτλου.

 

Καιρό είχε να με εξιτάρει ένα σενάριο σαν αυτό. Νομίζω ότι λίγο κατουρήθηκα πάνω μου από τον φόβο μου. Τρομερός τίτλος. Ανατριχιαστικό σενάριο. Καμιά σχέση με τους περισσότερους τίτλους που αγοράζω από συνήθεια και θα έπερεπε να ντρέπομαι για το γούστο μου. Σε μερικές σκηνές με βρήκε τόσο απροετοίμαστο το σενάριο που άφηνα το βιβλίο στην άκρη για να ηρεμήσω!

 

Να το λινκ της παρουσίασης της ελληνικής έκδοσης από τις Εκδόσεις Jemma Press

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=1171

 

Μερικά φρέσκα λινκ από συνεντεύξεις των δημιουργών για τα 50 τεύχη του τίτλου

 

http://comicbookresources.com/?page=article&id=16474

http://comicbookresources.com/?page=article&id=16494

http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=157620

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

good wines.

 

λεπόν. ψες διάβασα το Ζάκουλα 139

 

τώρα είστε σίγουροι ότι θέλετε να γράψω και την υπόθεση?... φοβάμαι μη σας το κάνω spoil....

 

Έχω διαβάσει και καλύτερα φουμμέτι. Αρκετά ντεμί.

 

:holidays:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χτες διαβασα κατι που δεν το πιστευα οτι το πετυχα και το αγορασα. Χοχο. :D:xm::yahoo:

 

ME GRIMLOCK HAVE A SPOTLIGHT NOW!!!!!!! :party:

post-556-1211479541_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χτες διάβασα τα τρία πρώτα τεύχη της σειράς Τα Χρονικά του Δρακοφοίνικα.Μου άρεσε πολύ το πολύ καλό σχέδιο του Γιάννη Ρουμπούλια καθώς και το σενάριο της σειράς.Την προτείνω σε όλους τους φανς της ηρωικής φαντασίας και όχι μόνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μάλιστα, επιτέλους έκατσα και διάβασα τον πρώτο τόμο του ΒΟΝΕ το οποίο είχα αγωνία να δω τί εντύπωση θα μου κάνει γιατί όλοι το πρότειναν και το εκθείαζαν. Δεν ήμουν και στην πιο κατάλληλη διάθεση για ανάγνωση για διάφορους λόγους, όμως τελικά μπορώ να πω ότι ακόμα και έτσι μου άρεσε και σίγουρα θέλω να διαβάσω την συνέχεια του. Πρίν από αυτό όμως θα ξαναδιαβάσω με την ησυχία μου και σε καλύτερη διάθεση τον πρώτο τόμο, νομίζω ότι το αξίζει... Σχόλια στο συγκεκριμένο θέμα μετά την δεύτερη ανάγνωση.

 

ΒΟΝΕ :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25054
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Και σου υπόσχομαι ότι δεν θα το μετανιώσεις. Αν και πιστεύω ότι στο ασπρόμαυρο είναι πολύ καλύτερο και αν μπορείς διάβασέ το στην έκδωση One Volume Edition.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1453
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5817 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ διάβασα το πρώτο μου κόμικ μετά από πολύ καιρό και μπορώ να πω ότι ένιωσα κάπως διαφορετικά,όμορφα...Διάβασα τον Spiderman,''Άνιση Αναμέτρηση''

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Eγώ έχω διαβάσει τον πρώτο τόμο του bone επτά φορές και τον δεύτερο τόμο τέσσερις φορές και θα τους ξαναδιάβαζα ευχαρίστως. Η σειρά κατά την γνώμη μου είναι πάρα πολύ καλή.Όσο για το αν το bone ειναι καλύτερο ασπρόμαυρο,σε αυτό το σημείο θα διαφωνήσω με τον φίλο AndreasD καθώς κατά την γνώμη μου είναι καλύτερο έγχρωμο.Παρόλο που εδώ και μήνες έχω το bone one volume edition,δεν το έχω ολοκληρώσει ακόμα επειδή περιμένω να διαβάσω την έχρωμη έκδοση και να κάνω σύγκριση.Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα,χτες διάβασα το spawn gunslinger και ήταν πολύ καλό.Μου άρεσε το σχέδιο του τόμου καθώς και ότι το σενάριο στηρίζεται σε κάποια αληθινά γεγονότα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

εγώ χθες ξεκίνησα να διαβάζω τα σκανλέισον απο το ιταλικό παπερινίκ αλλά τελικά έμεινε στη μέση.

Σήμερα όμως θα το τελειώσω.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μία από τα ίδια, με την διαφορά πως εγώ διάβασα ολόκληρο τεύχος :P Και για να ευλογήσουμε και τα γένια μας είμαστε σύμφωνοι με τους κανόνες, ιδού και το link της παρουσίασης Paperinik New Adventures

 

 

 

Σήμερα το βράδυ να δούμε τι θα διαβάσω...

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6611
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν το πιστεύω, τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!!! :lol:

Με αφορμή την παρουσίαση του PhantomDuck για το Paperinik ( :best: :best: ) που είδα χθες, μετά από ένα γρήγορα ψάξιμο στη βιβλιοθήκη βρήκα αυτά τα δύο μοναχούλια και παραμελημένα... Δεν τα διάβασα ολόκληρα (χρειάστηκε να ανατρέξω και αρκετές φορές στο λεξικό, μια κι έχω αρχίσει να τα ξεχνάω τα Ιταλικά :( ), αλλά αν μη τι άλλο σκέφτηκα πόσο τυχεροί οι οι γείτονές μας οι Ιταλοί που έχουν τις_άπειρες_εκδόσεις_Disney_στα_περιπτερά_τους!!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25054
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Χτές βράδυ διάβασα τα 5 πρώτα τεύχη απο τον πρώτο τόμο του Tom Strong. Άλλη μια δημιουργία του μεγάλου Alan Moore. Φοβερό σαν σύλληψη. Ακόμα και το γεγονός ότι το εξώφυλλο κάθε τεύχους είναι tribute στα διάφορα comic genre ειναι εξαιρετικό! Σίγουρα και οι υπόλοιποι 5 τόμοι θα βρούν το δρόμο για το σπίτι μου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πριν από μία ώρα και κάτι πήρα τον πρώτο τόμο του STORM.Πρόκειται για μία πάρα πολύ καλή έκδοση με σκληρό εξώφυλλο και πολύ καλή ποιότητα σελίδας.Λοιπόν,αυτό το βράδυ θα διαβάσω τον πρώτο τόμο του Storm.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ γι'αυτό και πριν από δύο ώρες περίπου δίαβασα το ένα από τα δύο τεύχη του τόμου.Πριν σας γράψω την γνώμη μου,πρέπει να πω ότι δεν είμαι fan αυτού του είδους των κόμικς και ότι δεν είχα ξαναδιαβάσει Storm.Λοιπόν,στο πρώτο μισό της ιστορίας δεν με είχε ξετρελάνει τόσο.Στο δεύτερο μισό,η πλοκή άρχισε να έχει ενδιαφέρον και τελικά με ξετρέλανε.Πάντως, το σχέδιο της σειράς είναι τέλειο και όπως έχουν πει και άλλοι,κάθε καρέ της σειράς είναι σαν ένας πίνακας.Αυτά τα λίγα.Όταν διαβάσω το δεύτερο τεύχος του τόμου θα σας γράψω εντυπώσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  175
  • Reputation:   466
  • Achievement Points:  175
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Χτες διαβασα το Γκαρντουνο,στον καιρο της ειρηνης.

Δεν μπορω να πω οτι απογοητευτηκα αλλα δεν ξετρελαθηκα κιολας.Μου αφησε αναμικτες εντυπωσεις.Το σχεδιο το θεωρω απιστευτο ενω το σεναριο...ουπς!Ποιο σεναριο;δεν υπαρχει σεναριο...ουσιαστικα ο καλλιτεχνης αναλυει τις αποψεις του για το δρομο που ακολουθει πλεον η παγκοσμια οικονομια και το συνδεει με τους πολεμους και την παγκοσμιοποιηση.Ολο αυτο συνοδευεται απο σκιτσα στα οποια οι διαλογοι ειναι σχεδον ανυπαρκτοι.Τελος παντων,συνολικα μου φανηκε πολυ ενδιαφερον αν και το περιμενα καπως αλλιως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30811
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ ξεκίνησα να διαβάζω το KINGDOM HEARTS - CHAIN OF MEMORIES (το οποίο το έχω εδώ και 6 μήνες, αλλά τώρα αξιώθηκα να το ανοίξω... :P). Προς το παρόν μου φαίνεται καλύτερο από το 1ο KINGDOM HEARTS, αλλά περισσότερα σχόλια και παρατηρήσεις όταν το τελειώσω... ;)

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Tελείωσα χτες το βράδυ την ανάγνωση του Storm.Το δεύτερο τεύχος μου άρεσε ποιο πολύ από το πρώτο και ήταν τέλειο.Το μόνο παράπονο που έχω από την έκδοση είναι ότι θα ήθελα να περιέχει και τα τρία εξώφυλλα κάθε τεύχους και όχι μόνο ένα.Όσο για σήμερα το βράδυ,θα διαβάσω το the dark tower:the gunslinger born HC.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Τον τελευταίο καιρό είπα να αφιερώσω λίγο χρόνο κάθε βράδυ για να διαβάσω διάφορα κόμικ που με αγναντεύουν θλιμμένα από τα ράφια της βιβλιοθήκης, επειδή δεν τους έχω ρίξει ούτε μία ματιά μέχρι σήμερα. Πρώτα θύματα; H Χρυσή Πόλη #1 από την Ε και το 9, το οποίο σαν κόμικ μου άρεσε πολύ και θα ήθελα τόσο να διαβάσω την συνέχεια όσο να πάρω και τους υπόλοιπους τόμους. Δεύτερο θύμα εγώ... ΟΚ διάβασα και το Ο Χάρος Βγήκε Παγανιά! πάλι από Ε & 9, το οποίο δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε κιόλας. Τέσπα, τί έχω σήμερα δίπλα στο κομοδίνο μου; Χμ... φρέσκο υλικό, ωραία. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ τις τελευταίες μέρες διαβάζω κάθε βράδυ από ένα τευχάκι Μίκυ Μάους, μιας και έχουν μαζευτεί καμιά 100στή αδιάβαστα από αυτά που τσίμπησα σε διάφορες προσφορές. Από κει και πέρα, και ανάλογα με τον χρόνο μου τσιμπάω και κάτι από τις υπόλοιπες στίβες με αδιάβαστα κόμικς - επίσης από προσφορές -, με τελευταίο θύμα (χρησιμοποιώντας τα λόγια του σοφού Global) τον Ο Κλέφτης του Πάντοτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγω διαβασα εμ, κατι, εμ ερωτικα απο το Γιες Μαστερ......... :blush:

 

 

:best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1453
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5817 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έπρεπε από κάπου να ξεκινήσω κι εγώ και είπα εκτός από τον Άνθρωπο Αράχνη να ξεκινήσω με αυτά...

 

 

Μεγάλο Μίκυ,Ο Μίκυ αντιμέτωπος με το μικρόβιο του γέλιου

και

Μίκυ Μυστήριο,Ά κύκλος συλλεκτική επανέκδοση.

 

 

 

Νομίζω ότι ο Μίκυ Μυστήριο είναι μια καλή ευκαιρία για συλλογή... :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.