Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Αν όντως αποχωρούν, λογικά δεν θα έχουν κανένα λόγο να μιλήσουν για λογαριασμό της εταιρίας. Αυτό είναι δουλειά των νέων υπεύθυνων που θα παίρνουν πλέον τις αποφάσεις. Αυτό που με πείραξε εμένα είναι α) η ασάφεια του επίλογου και β) πως η - πιθανόν - νέα διεύθυνση δεν έκανε τίποτα για να διευκρινίσει τις θέσεις της.

Ναι οντως δεν θα χαν λογο στο τι θα κανει η εταιρεια, αλλα το γεγονος οτι μερικα περιοδικα τους (βλεπε Φαντομ, που βγηκε ιδια μερα με το τελευταιο Κομιξ) διαφημιζουν επομενα τευχη και αλλα οπως το Κομιξ οχι, ειναι περιεργο. 

 

Θα κλεισουν ολα? 

Θα κλεισουν μονο καποια, μεταξυ των οποιων και το Κομιξ και θα συνεχισουν μονο λιγα, ακομα και με αλλαγη στο ρυθμο διανομης, απο μηνιαια διμηνιαια κτλ?

Δεν θα κλεισει κανενα, απλα θα μπει αλλος εκδοτης και απλα υα χουμε μετονομασια της εταιρειας (Απο Νεα Ακτινα σε Ακτινα, οπως δειχνει το νεο μεηλ τους?)????

 

 

Τι να πω...

 

Προσωπικη εκτιμηση: Tο Κομιξ ως εχει οντως θα σταματησει (το επιβεβαιωσαν αλλωστε τηλεφωνικα) και θα βγει στη θεση του στις 27 Σεπτεμβριου (μια ημερα μετα τη ληξη ισχυος του κουπονιου για τα παλια τευχη, που παραδοσιακα εληγε μια μερα πριν κυκλοφορησει το επομενο τευχος καθε φορα) ενα νεο περιοδικο, παρομοιας φιλοσοφιας αλλα με αλλο τιτλο. Ενδειξη ειναι και οτι το κουπονι ειχε ημερομηνια ληξης (τι λογο θα χε να ισχυει μονο για ενα μηνα, αν δεν επροκειτο να αντικατασταθει με αλλο κουπονι??), και οτι μολις πριν ενα μηνα προανηγγειλαν τρελα και μεγαλοπνοα σχεδια για μεγαλες ιστοριες στο "Κομιξ". Οχι μια η δυο, αλλα πολλες, μεγαλες ιστοριες. Ισως οι Τερζοπουλοι με την αποχωρηση τους να ηθελαν να σταματησει να βγαινει με τον εν λογω τιτλο, ως γνησιο τεκνο τους και εχοντας συνδεθει τοσο στενα με το περιοδικο αυτο, και ισως επισης γι αυτο να αλλαξε εμφανιση στα 3 τελευταια τευχη που εφυγε το ασπρο πλαισιο και μπηκε αλλη γραμματοσειρα στο "συλλεκτικο τευχος", να ναι δηλαδη αυτη η μορφη που θα βγει ο νεος τιτλος-αντικαταστατης του Κομιξ, για να χουμε μια, σα να λεμε, ομαλη μεταβαση και συνεχεια απο τον εναν τιτλο στον αλλο, να φαινεται οτι παρα ενα ενδεχομενο νεο ονομα, υπαρχει μια συνεχεια. 

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25611
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ομορφιές... 

 

Αν δείτε αύριο στο δρόμο, και άλλους με ένα τεράστιο ερωτηματικό πάνω από τα κεφάλια τους, θα είναι θύματα και αυτοί, του επίλογου των Τερζόπουλων :germ:

Επεξεργασία από archon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

 

Προσωπικη εκτιμηση: Tο Κομιξ ως εχει οντως θα σταματησει (το επιβεβαιωσαν αλλωστε τηλεφωνικα) και θα βγει στη θεση του στις 27 Σεπτεμβριου (μια ημερα μετα τη ληξη ισχυος του κουπονιου για τα παλια τευχη, που παραδοσιακα εληγε μια μερα πριν κυκλοφορησει το επομενο τευχος καθε φορα) ενα νεο περιοδικο, παρομοιας φιλοσοφιας αλλα με αλλο τιτλο. Ενδειξη ειναι και οτι το κουπονι ειχε ημερομηνια ληξης (τι λογο θα χε να ισχυει μονο για ενα μηνα, αν δεν επροκειτο να αντικατασταθει με αλλο κουπονι??), και οτι μολις πριν ενα μηνα προανηγγειλαν τρελα και μεγαλοπνοα σχεδια για μεγαλες ιστοριες στο "Κομιξ". Οχι μια η δυο, αλλα πολλες, μεγαλες ιστοριες. Ισως οι Τερζοπουλοι με την αποχωρηση τους να ηθελαν να σταματησει να βγαινει με τον εν λογω τιτλο, ως γνησιο τεκνο τους και εχοντας συνδεθει τοσο στενα με το περιοδικο αυτο, και ισως επισης γι αυτο να αλλαξε εμφανιση στα 3 τελευταια τευχη που εφυγε το ασπρο πλαισιο και μπηκε αλλη γραμματοσειρα στο "συλλεκτικο τευχος", να ναι δηλαδη αυτη η μορφη που θα βγει ο νεος τιτλος-αντικαταστατης του Κομιξ, για να χουμε μια, σα να λεμε, ομαλη μεταβαση και συνεχεια απο τον εναν τιτλο στον αλλο, να φαινεται οτι παρα ενα ενδεχομενο νεο ονομα, υπαρχει μια συνεχεια. 

 

Πολύ ενδιαφέρουσα η εκτίμησή σου, φίλε. Εύχομαι να επαληθευθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι οντως δεν θα χαν λογο στο τι θα κανει η εταιρεια, αλλα το γεγονος οτι μερικα περιοδικα τους (βλεπε Φαντομ, που βγηκε ιδια μερα με το τελευταιο Κομιξ) διαφημιζουν επομενα τευχη και αλλα οπως το Κομιξ οχι, ειναι περιεργο. 

 

Θα κλεισουν ολα? 

Θα κλεισουν μονο καποια, μεταξυ των οποιων και το Κομιξ και θα συνεχισουν μονο λιγα, ακομα και με αλλαγη στο ρυθμο διανομης, απο μηνιαια διμηνιαια κτλ?

Δεν θα κλεισει κανενα, απλα θα μπει αλλος εκδοτης και απλα υα χουμε μετονομασια της εταιρειας (Απο Νεα Ακτινα σε Ακτινα, οπως δειχνει το νεο μεηλ τους?)????

 

 

Τι να πω...

 

Προσωπικη εκτιμηση: Tο Κομιξ ως εχει οντως θα σταματησει (το επιβεβαιωσαν αλλωστε τηλεφωνικα) και θα βγει στη θεση του στις 27 Σεπτεμβριου (μια ημερα μετα τη ληξη ισχυος του κουπονιου για τα παλια τευχη, που παραδοσιακα εληγε μια μερα πριν κυκλοφορησει το επομενο τευχος καθε φορα) ενα νεο περιοδικο, παρομοιας φιλοσοφιας αλλα με αλλο τιτλο. Ενδειξη ειναι και οτι το κουπονι ειχε ημερομηνια ληξης (τι λογο θα χε να ισχυει μονο για ενα μηνα, αν δεν επροκειτο να αντικατασταθει με αλλο κουπονι??), και οτι μολις πριν ενα μηνα προανηγγειλαν τρελα και μεγαλοπνοα σχεδια για μεγαλες ιστοριες στο "Κομιξ". Οχι μια η δυο, αλλα πολλες, μεγαλες ιστοριες. Ισως οι Τερζοπουλοι με την αποχωρηση τους να ηθελαν να σταματησει να βγαινει με τον εν λογω τιτλο, ως γνησιο τεκνο τους και εχοντας συνδεθει τοσο στενα με το περιοδικο αυτο, και ισως επισης γι αυτο να αλλαξε εμφανιση στα 3 τελευταια τευχη που εφυγε το ασπρο πλαισιο και μπηκε αλλη γραμματοσειρα στο "συλλεκτικο τευχος", να ναι δηλαδη αυτη η μορφη που θα βγει ο νεος τιτλος-αντικαταστατης του Κομιξ, για να χουμε μια, σα να λεμε, ομαλη μεταβαση και συνεχεια απο τον εναν τιτλο στον αλλο, να φαινεται οτι παρα ενα ενδεχομενο νεο ονομα, υπαρχει μια συνεχεια. 

Οντως πολυ ενδιαφερουσα και πολυ σωστη μου φαινεται η γνωμη σου!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

 

 

Προσωπικη εκτιμηση: Tο Κομιξ ως εχει οντως θα σταματησει (το επιβεβαιωσαν αλλωστε τηλεφωνικα) και θα βγει στη θεση του στις 27 Σεπτεμβριου (μια ημερα μετα τη ληξη ισχυος του κουπονιου για τα παλια τευχη, που παραδοσιακα εληγε μια μερα πριν κυκλοφορησει το επομενο τευχος καθε φορα) ενα νεο περιοδικο, παρομοιας φιλοσοφιας αλλα με αλλο τιτλο. Ενδειξη ειναι και οτι το κουπονι ειχε ημερομηνια ληξης (τι λογο θα χε να ισχυει μονο για ενα μηνα, αν δεν επροκειτο να αντικατασταθει με αλλο κουπονι??), και οτι μολις πριν ενα μηνα προανηγγειλαν τρελα και μεγαλοπνοα σχεδια για μεγαλες ιστοριες στο "Κομιξ". Οχι μια η δυο, αλλα πολλες, μεγαλες ιστοριες. Ισως οι Τερζοπουλοι με την αποχωρηση τους να ηθελαν να σταματησει να βγαινει με τον εν λογω τιτλο, ως γνησιο τεκνο τους και εχοντας συνδεθει τοσο στενα με το περιοδικο αυτο, και ισως επισης γι αυτο να αλλαξε εμφανιση στα 3 τελευταια τευχη που εφυγε το ασπρο πλαισιο και μπηκε αλλη γραμματοσειρα στο "συλλεκτικο τευχος", να ναι δηλαδη αυτη η μορφη που θα βγει ο νεος τιτλος-αντικαταστατης του Κομιξ, για να χουμε μια, σα να λεμε, ομαλη μεταβαση και συνεχεια απο τον εναν τιτλο στον αλλο, να φαινεται οτι παρα ενα ενδεχομενο νεο ονομα, υπαρχει μια συνεχεια. 

 

Εύγε φίλε μου,μόλις τώρα διάβασα την πιο έξυπνη και ενδιαφέρουσα γνώμη σχετικά με το περιοδικό σε αυτό το forum!!! :best:

 

Η αλήθεια είναι ότι όλα συμπίπτουν μεταξύ τους,ειδικά η αλλαγή του naktina σε aktina.Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και νομίζω και θέλω να πιστεύω ότι αυτό είχε σχεδιαστεί από καιρό και όχι τελευταία στιγμή. 

 

edit:Θα ήθελα πολύ να το αναρτήσεις στην επίσημη σελίδα του περιοδικού ΚΟΜΙΞ  στο facebook και συγκεκριμένα κάτω από την φωτογραφία του τελευταίου τεύχους με τα πολλά σχόλια των αγανακτισμένων αναγνωστών για να δώσεις και σε αυτούς την ελπίδα που έδωσες σε όλους εμάς...!!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

-Μου την σπάει όταν κλείνει κάτι με υπονοούμενα και όχι λόγια σταράτα.

 

-Έχω την αίσθηση οτι οι εξελίξεις, τους προλαβαίνουν εκεί στη Ν. Ακτίνα...

 

-Και μη μας πειτε κυριε Χρηστο Τερζοπουλε οτι ακομα και τωρα, εχουμε "γκρινια"..... "ενδιαφερον" λεγεται αυτο.

 

-Νομίζω όλοι εμείς οι συλλέκτες που έχουμε δώσει ολόκληρες περιουσίες σε αυτά τα τεύχη,να αξίζουμε μία τέτοια απάντηση...!

 

-Έσβησαν τώρα που το είδα 2 ή 3 σχόλια που έιχαν δημοσιευτεί σημερα! Απαράδεκτο!

 

-Χαμός θα γίνει πάλι! Πάλι αρχίσαν τα ίδια ακόμη και τώρα! Αμάν!

 

-Εγώ ένα θα πω ο Χρηστάκη(γιατί περί Χρηστάκη προκεται με παιδιάστικη συμπεριφορά με αυτόν τον άθλιο απερίγραπτο επίλογο) δεν φέρθηκε όπως έπρεπε...Αυτόν τον άνθρωπο τον πλουτίσαμε (προφανώς) και πολλά ακόμα άτομα είχαν δουλειά λόγω της αγάπη μας για το ΚΟΜΙΞ....Ντροπής πράγματα....

 

-Αυτες ειναι συμπεριφορες. Μονιμη χρόνια λογοκρισια, ξαφνικα απροειδοποιητα κλεισιματα, κανενας σεβασμος προς το κοινο που τους στηριξε οσο δεν παει τοσες δεκαετιες, πονηριες στο ανεβασμα τιμων/ μειωση σελιδων, και αλλα πολλα.

 

-Να τα βλεπετε εσεις που τους στηριζατε τοσο ελαφρα τη καρδία, προσωπικα δικαιωνομαι αν και επρεπε το εμπαργκο να τους το κανω νωριτερα...

 

-Τους στηρίζαμε, στο βαθμό που το κάναμε, γιατί ελπίζαμε σε κάτι καλύτερο και γιατί θυμόμασταν τα παλιά.

 

-Αυτό όμως που με εκνευρίζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ μα ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ είναι ότι δεν μας ενημερώνουν περαιτέρω!Μας ενημέρωσαν οι Τερζόπουλοι ότι θα αποχωρίσουν από την εταιρία,λοιπόν,ώρα καλή στην πρύμνη τους και αέρα στα πανιά τους.Σκοτίστηκα,ο γερό-Τερζόπουλος παίρνει σύνταξη ενώ ο Ντέιβιντ έχει τόσα πολλά πτυχία που σε ένα λεπτό μπορεί να βρεί δουλειά είτε εδώ είτε στο εξωτερικό.Όσο για τους υπόλοιπους δεν μπορώ να πώ ότι έκαναν καλή δουλεία τόσο καιρό,οπότε τους λυπάμαι.

 

-Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! Δεν μας σεβονται καθολου!!!!

 

-Αυτό που με πείραξε εμένα είναι α) η ασάφεια του επίλογου και β) πως η - πιθανόν - νέα διεύθυνση δεν έκανε τίποτα για να διευκρινίσει τις θέσεις της.

 

Ζade, μη μου πεις πως ακόμη δε διασκεδάζεις. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Δεν εχω φεησμπουκ. Βλεπω τις εξελιξεις απο το προφιλ της κοπελας μου, θα με σκοτωσει αν κανω αναρτηση με το ονομα της! Μπορεις να παρεις και να το αναρτησεις εσυ αυτουσιο, δεν υπαρχει κανενα προβλημα απο τη μερια μου .

 

 

Και για να το προχωρήσω ακόμα περισσότερο...αν στοιχημάτιζα τα χρηματα μου στο ποιο θα ειναι το ονομα του νεου τιτλου, μια λεξη μου ρχεται στο μυαλο τελειως αυθορμητα, που και θα διαφοροποιειται μεν με εναν κωμικο τροπο, και θα συνεχισει δε να συγκινει λογω ομοηχιας τους απανταχου Κομιξαδες και να τους κλεινει πονηρα το ματι....

 

Και ιδου: K O M I K Σ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25611
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ελπίζω να έχεις δίκιο για τις εξελίξεις.

Όσον αφορά το όνομα, αυτό νομίζω δεν είναι δυνατό.

 

Δεν μπορείς να βγάλεις αναψυκτικό με την ονομασία "αναψυκτικό"!

Δε μπορείς να βγάλεις γαριδάκια με το όνομα "γαριδάκια"!

Δε μπορείς να βγάλεις τηλεόραση με το όνομα "τηλεόραση".

 

;)

Επεξεργασία από archon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Με το σηματακι του ντισνευ απο πανω στο κουτακι ο επισημος τιτλος προφανως θα ειναι  ΝΤΙΣΝΕΥ ΚΟΜΙΚΣ. Ουτε τηλέφωνο μπορουσε να κυκλοφορησει ως "phone", βγηκε ομως ως "i phone"....

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25611
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλή σκέψη, αλλά πιστεύω πως αν μπορούσαν, θα το είχαν βγάλει απ'την αρχή έτσι...

Επεξεργασία από archon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ή απλά: μικυμάου.

 

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Δεν το σκεφτηκαν? Δεν ηθελαν? Προτιμησαν το Κομι- με Ξ?? Ποιος ξερει. Στην Αμερικη παντως μια χαρα κυκλοφορουσε το Walt Disney COMICS and stories, με το and stories  τοσο μικροσκοπικα γραμμενο, που ολοι νομιζαν οτι ο κανονικος τιτλος ειναι απλα COMICS.

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25611
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

O.K. I quit! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Όχι μη ! Διασκεδάζω τρομερά. Έχω διαβάσει τόση παραφιλολογία και εσχατολογία στις τελευταίες τρεις σελίδες που ελπίζω να καθυστερήσουν κι άλλο την έκδοση του νέου περιοδικού για να γράφετε εσείς και να γελάω εγώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Όχι μη ! Διασκεδάζω τρομερά. Έχω διαβάσει τόση παραφιλολογία και εσχατολογία στις τελευταίες τρεις σελίδες που ελπίζω να καθυστερήσουν κι άλλο την έκδοση του νέου περιοδικού για να γράφετε εσείς και να γελάω εγώ.

χαιρομαστε που σου προσφερουμε χαρα!! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25611
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Άλλωστε έναν Hulk, θέλουμε πάντα να τον κρατάμε χαρούμενο και όχι θυμωμένο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  77
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Όχι μη ! Διασκεδάζω τρομερά. Έχω διαβάσει τόση παραφιλολογία και εσχατολογία στις τελευταίες τρεις σελίδες που ελπίζω να καθυστερήσουν κι άλλο την έκδοση του νέου περιοδικού για να γράφετε εσείς και να γελάω εγώ.

Διασκεδάζεις?Πολύ καλή αίσθηση του χιούμορ.  :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Έχω facebook,απλώς προτίμησα να δημιουργήσω ένα καινούργιο <δεύτερο> δηλαδή ψεύτικο με ψεύτικο όνομα και μέσω αυτού δημοσίευσα το σχόλιο του φίλου μου @Gladstone και όλα αυτά σε μόλις 5 λεπτά. :P

 

edit:Αυτό το facebook θα μου χρησιμεύει στο να γράφω στις σελίδες των περιοδικών τους είτε με καλό είτε με άσχημο τρόπο. ;)

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Όχι μη ! Διασκεδάζω τρομερά. Έχω διαβάσει τόση παραφιλολογία και εσχατολογία στις τελευταίες τρεις σελίδες που ελπίζω να καθυστερήσουν κι άλλο την έκδοση του νέου περιοδικού για να γράφετε εσείς και να γελάω εγώ.

 

 

:ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban: :ban:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχω facebook,απλώς προτίμησα να δημιουργήσω ένα καινούργιο δηλαδή ψεύτικο με ψεύτικο όνομα και μέσω αυτού δημοσίευσα το σχόλιο του φίλου μου @Gladstone και όλα αυτά σε μόλις 5 λεπτά. :P

 

edit:Αυτό το facebook θα μου χρησιμεύει στο να γράφω στις σελίδες των περιοδικών τους είτε με καλό είτε με άσχημο τρόπο. ;)

Το ειδα σου εκανα και σχολιο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63369
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4379 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πόσο πιθανό είναι να κυκλοφορήσει ένα καινούριο περιοδικό με διαφορετικό τίτλο, χωρίς να έχει προηγηθεί καθόλου (ή έστω ελάχιστη μέσα σε 1 μήνα) διαφήμιση;

 

Γενικά για όποια αλλαγή (Αλμανάκο, Φάντομ) γινόταν κάποια προεργασία και ενημέρωση αν δεν κάνω λάθος.

 

Πάντως το γεγονός ότι έκλεισε το Κόμιξ, μαλλον θετικό είναι, καθώς τουλάχιστον οι μισοί από τους αναγνώστες του που ποστάρουν στο GC το είχαν προτείνει.

 

Αν τώρα αντικατασταθεί από ένα άλλο αξιόλογο περιοδικάκι, ακόμη καλύτερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Καιρός ήταν! Μπραβο στον Δαβίδ! Πολύ αποφασιστική κίνηση για ένα περιοδικό που η ποιότητα του έπεσε κατακόρυφα και παρέμενε ξεκάθαρα για να χτυπάει τους αναγνώστες στο συλλεκτικό. Να δούμε τι θα κλείσει και τι όχι. Η θέση του ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ και των Μεγάλων Σήριαλ, Φάντομ είναι παραπάνω από εξασφαλισμένη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μονιμη χρόνια λογοκρισια, ξαφνικα απροειδοποιητα κλεισιματα

Ναι, γιατί αυτά τα κάνει μόνο το ΚΟΜΙΞ, και δεν συμβαίνουν καθόλου και στις δικές μας κοινότητες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Θα διαφωνήσω απόλυτα με όσους επιχαίρουν με το κλείσιμο τού ΚΟΜΙΞ. Στόχος όσων γκρινιάζαμε -δικός μου τουλάχιστον αλλά και πολλών άλλων νομίζω- ήταν η βελτίωση τού περιοδικού και όχι η διακοπή τής κυκλοφορίας του.

 

΄Οσο για τυχόν επανέκδοσή του με τίτλο τόσο προφανώς παρεμφερή, φοβάμαι πως θα είναι πολύ δύσκολη νομικά. Εγώ πιστεύω ότι ή θα έχουν κρατήσει οι Τερζόπουλοι τα δικαιώματα στον τίτλο ΚΟΜΙΞ (με ΞΟΥ, όπως έλεγε και κάποιος σκράπας μαθητής το ΞΙ) οπότε θα μπορούν να το ξαναβγάλουν, είτε με το ίδιο (αν τους το επιτρέψει η Disney) είτε με άλλο περιεχόμενο, ή τα έχει η Νέα Ακτίνα (ανεξάρτητα αν η ίδια άλλαξε ή θα αλλάξει την επωνυμία της) οπότε μπορεί στο μέλλον να ξαναβάλει αυτή το περιοδικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  77
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πόσο πιθανό είναι να κυκλοφορήσει ένα καινούριο περιοδικό με διαφορετικό τίτλο, χωρίς να έχει προηγηθεί καθόλου (ή έστω ελάχιστη μέσα σε 1 μήνα) διαφήμιση;

 

Γενικά για όποια αλλαγή (Αλμανάκο, Φάντομ) γινόταν κάποια προεργασία και ενημέρωση αν δεν κάνω λάθος.

 

Πάντως το γεγονός ότι έκλεισε το Κόμιξ, μαλλον θετικό είναι, καθώς τουλάχιστον οι μισοί από τους αναγνώστες του που ποστάρουν στο GC το είχαν προτείνει.

 

Αν τώρα αντικατασταθεί από ένα άλλο αξιόλογο περιοδικάκι, ακόμη καλύτερα.

Μα αυτό το πράγμα με κάποιους δεν το καταλαβαίνω....Αν δεν σου αρέσει δεν το αγοράζεις...Επειδή δηλαδή κυκλοφορεί στην αγορά και αγαπάς τα κόμικς πρέπει να το αγοράσεις?

Επεξεργασία από peireotiss
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5000 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εντύπωση μου έκανε πάλι ο επίλογος του Χρήστου Τερζόπουλου όπου λέει πως αφού μεγάλωσε με τις εκδόσεις Ντίσνεϋ κτλ κτλ αυτό τον ώθησε να γίνει εκδότης το 1966 και να εκδώσει τα περιοδικά της Ντίσνεϋ...Μα αυτά τα περιοδικά ξεκίνησε να τα εκδίδει ο Ευάγγελος (και συνονόματος) Τερζόπουλος, ο πατέρας του Χρήστου δηλαδή! Το λέει και η αφιέρωση του βραβείου που δόθηκε από τη Ντίσνεϋ στον Ευάγγελο στη φωτογραφία πάνω από τον επίλογο!

Τεσπα οψόμεθα για την συνέχεια και για μια πιο επίσημη ανακοίνωση για το τι μέλλει γενέσθαι με τις εκδόσεις Ντίσνεϋ στην Ελλάδα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Υπο κανονικες συνθηκες δεν θα αγοραζα αυτο το τευχος αλλα τωρα το πηρα αφου ειναι το τελευταιο.

Και μονο που το γραφω μου φαινεται καπως.Εδω και πολλα χρονια το αγοραζα περιστασιακα,απο την αλλη ομως δεν ξεχναω και την χρυση εποχη του.Το αγοραζα απο το πρωτο τευχος και για 14 συνεχομενα χρονια.

Υπηρξε απο τα πιο αγαπημενα μου περιοδικα.

Γενικα πιστευα οτι οι μεγαλοι τιτλοι των περιοδικων disney (Μικυ Μαους,Κλασικα,Κομιξ) θα υπηρχαν για πολυ καιρο ακομα,αλλα να που τα πραγματα αλλαζουν. :(

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6649
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ακριβώς το ίδιο συνέβει και σε μένα, τώρα έχω ένα κενό 17 τευχών (έχω τα 1-285 και το 303)  που θα συμπληρώσω άμεσα απ' το δελτίο παραγγελίας.

 

Κρίμα πάντως να σταματήσει η σειρά, να βελτιωθεί έπρεπε, όχι να πάει σε ξαφνικό θάνατο....

 

 

Υπο κανονικες συνθηκες δεν θα αγοραζα αυτο το τευχος αλλα τωρα το πηρα αφου ειναι το τελευταιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εντύπωση μου έκανε πάλι ο επίλογος του Χρήστου Τερζόπουλου όπου λέει πως αφού μεγάλωσε με τις εκδόσεις Ντίσνεϋ κτλ κτλ αυτό τον ώθησε να γίνει εκδότης το 1966 και να εκδώσει τα περιοδικά της Ντίσνεϋ...Μα αυτά τα περιοδικά ξεκίνησε να τα εκδίδει ο Ευάγγελος (και συνονόματος) Τερζόπουλος, ο πατέρας του Χρήστου δηλαδή! Το λέει και η αφιέρωση του βραβείου που δόθηκε από τη Ντίσνεϋ στον Ευάγγελο στη φωτογραφία πάνω από τον επίλογο!

Τεσπα οψόμεθα για την συνέχεια και για μια πιο επίσημη ανακοίνωση για το τι μέλλει γενέσθαι με τις εκδόσεις Ντίσνεϋ στην Ελλάδα!

Τα Ντίσνευ έβγαιναν και αρκετά χρόνια πριν ανά τακτά χρονικά διαστήματα στο περιοδικό Γέλιο και Χαρά. Αυτά διάβαζε ο Τερζό. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εντύπωση μου έκανε πάλι ο επίλογος του Χρήστου Τερζόπουλου όπου λέει πως αφού μεγάλωσε με τις εκδόσεις Ντίσνεϋ κτλ κτλ αυτό τον ώθησε να γίνει εκδότης το 1966 και να εκδώσει τα περιοδικά της Ντίσνεϋ...Μα αυτά τα περιοδικά ξεκίνησε να τα εκδίδει ο Ευάγγελος (και συνονόματος) Τερζόπουλος, ο πατέρας του Χρήστου δηλαδή! Το λέει και η αφιέρωση του βραβείου που δόθηκε από τη Ντίσνεϋ στον Ευάγγελο στη φωτογραφία πάνω από τον επίλογο!

Τεσπα οψόμεθα για την συνέχεια και για μια πιο επίσημη ανακοίνωση για το τι μέλλει γενέσθαι με τις εκδόσεις Ντίσνεϋ στην Ελλάδα!

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα, φίλε Βαγγέλη. Ο συνονόματός σου Ευάγγελος Τερζόπουλος, δημιουργός τού "Τάκη τού Κουκουέ" και εκδότης τής Γυναίκας και άλλων εντύπων, πήρε μεν τα δικαιώματα τής έκδοσης και φαινόταν αρχικά ως εκδότης τού "Μίκυ Μάους", αλλά ανέθεσε την ουσιαστική ευθύνη τής έκδοσης στον 25χρονο τότε γιό του Χρήστο. Αυτό το έχει πει επανειλημμένα ο Χ.Τ. σε συνεντεύξεις του. Ενδεικτικά παραθέτω την απάντησή του στη συνέντευξη που έδωσε το 2011 στον δικό μας cydisneyman, η οποία δημοσιεύθηκε στο φόρουμ μας http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=23187&p=179572

 

"Με ρίχνετε! Όχι μόνο των ελληνικών! Δεν έχει υπάρξει έως τώρα κανείς και πουθενά 45 χρόνια εκδότης του Ντίσνεϋ και όχι μόνον. Η δημιουργία ικανών στελεχών είναι η εγγύηση ότι το μέλλον των εκδόσεων θα είναι σε καλά χέρια στην Ελλάδα".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.