Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσους από τους τόμους της συλλογής "Marvel Graphic Novels" έχετε στη συλλογή σας;


Captain Cooper

Πόσους από τους τόμους της συλλογής "Marvel Graphic Novels" έχετε στη συλλογή σας;  

45 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  52
  • Content Count:  725
  • Reputation:   5712
  • Achievement Points:  775
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μιας και η συλλογή Marvel Graphic Novels ολοκληρώθηκε έχοντας συμπληρώσει 120 τόμους, ας δούμε εδώ πόσους τελικά έχει αποκτήσει ο καθένας μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4206
  • Reputation:   32977
  • Achievement Points:  4385
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2883 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Επειδή η ερώτηση είναι πόσους τόμους έχετε, απάντησα 11 (9-14 δηλαδή).
Αλλά είχα πάρει λίγους ακόμα, τους οποίους στην πορεία τους πούλησα.
Συνολικά δηλαδή νομίζω αγόρασα 18 ή 19 τόμους :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ είχα γύρω στους 105, όταν βγήκε η νέα συλλογή Spiderman πούλησα κάποιους τόμους όπως πούλησα και κάποιους τόμους που τους είχα πάρει αλλά μετά το μετάνιωσα και τους πούλησα είτε γιατί ήταν το πρώτο volume ενώ είναι μεγάλη σειρά είτε ήταν και κάποιοι ίδιοι με τους κλασικούς υπερηρωες, όπως ο ερχομός του Γκαλακτους πχ, όπως και να χει ναι, αποφάσισα την συλλογή παρότι δεν φαίνεται καλά η ράχη να την κρατήσω με ιστορίες αυτόνομες ή κάποιες που συνεχίστηκαν λόγω επιτυχίας όπως το Ultimates που στέκονται και μόνες τους, έχω γύρω στους 80 και θέλω να πάρω και κάποιους άλλους με αυτόνομες ιστορίες όπως το 1602.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  907
  • Reputation:   5273
  • Achievement Points:  955
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1686 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

101. Μετά την πρώτη 100άδα αποφάσισα να τους παίρνω επιλεκτικά. Μετά τον 101 όμως λέω αφού σταμάτησα ας την κόψω μία και καλή. Γενικά αυτή η συλλογή ήταν για εμένα μια φοβερή είσοδος στον κόσμο των υπερηρωικών και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν η σχέση μου με το μέσο αν δεν υπήρχε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2413
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

όλους! Και έχω διαβάσει μέχρι το 117 παραλείπωντας 4-5 τόμους που δεν μου κίνησαν καθόλου το ενδιαφέρον και τους πήρα απλά για να μην χαλάσω την ράχη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1469
  • Achievement Points:  313
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3537 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

20 τομους πηρα εγω μονο με Spider-Man,Captain America, και Punisher.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  352
  • Reputation:   3017
  • Achievement Points:  357
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είμαι και εγώ από αυτούς που έχουν συλλέξει όλη την συλλογή! Από τους 120 τόμους πρέπει να έχω αδιάβαστους περίπου τους τελευταίους 20 (του τελευταίου ενός χρόνου δηλαδή). Ο λόγος για αυτό είναι η στροφή που έχω κάνει το τελευταίο διάστημα προς τον κόσμο των μάνγκα (το οποίο είναι κάτι που ήθελα να κάνω εδώ και πολύ καιρό), αλλά φυσικά και εννοείται ότι σκοπεύω να διαβάσω και να μοιραστώ τη γνώμη μου μαζί σας για όλους τους τόμους της συλλογής.

 

Γενικά ήταν μία συλλογή μοναδική, πλούσια και ανεπανάληπτη και μακάρι να μπορέσουμε να έχουμε την ευκαιρία να δούμε ξανά κάποια παρεμφερή συλλογή (όχι απαραίτητα Μάρβελ) σε τέτοια ποιότητα. :pray:

Επεξεργασία από kaneda
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  267
  • Reputation:   1429
  • Achievement Points:  290
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Μόλις 22 τόμους. Η αλήθεια είναι ότι μερικούς τόμους ακόμα που ήθελα δεν τους έχω αγοράσει είτε λόγω πολύ δουλείας που δεν προλάβαινα να τον αγοράσω είτε ότι από κάποια στιγμή και μετά δυσκολευόμουν να βρω κάποιον στα περίπτερα είτε ότι είχα καιρό να μπω εδώ και να ενημερωθώ οπότε έχανα λίγο την σειρά με αποτέλεσμα να έχει περάσει ο χρόνος κυκλοφορίας. Αλλά και πάλι οι τόμοι που θέλω να πάρω ακόμα είναι εύκολο να βρεθούν μέσα από το site ( 2-3 είναι). Η αλήθεια είναι επειδή είμαι πολύ ψείρας διαβάζω μόνο συγκεκριμένους ήρωες ή ομάδες έπαιρνα κυριολεκτικά μόνο τα  μεγάλα και τρανταχτά events και ιστορίες που ήξερα ότι ήταν φοβερές και από ήρωες που μου άρεσαν μόνο, έκανα δηλαδή μια ακόμα πιο ανεπίσημη exslusive συλλογή κυριολεκτικά μόνο με τις κορυφαίες ιστορίες της Marvel γιατί μπορεί να με θεωρήσετε λίγο κακούλη (νομίζω πρέπει να το είχα αναφέρει και στην αρχή της συλλογής) αλλά πιστεύω ότι όταν μιλάμε για μια τόσο "premium" σειρά με τις κορυφαίες ιστορίες τις marvel δεν γίνεται να κυκλοφορούν 120 τόμοι (ή και παραπάνω στο εξωτερικό), για μένα, πάντα, χαλάει το όλο concept. Προφανώς και υπάρχουν πολλές ιστοριάρες αλλά για εμένα θα έπρεπε η συλλογή να έχει πραγματικά τις κορυφαίες των κορυφαίων ως μια ειδική έκδοση μόνο γι' αυτό γιατί μεταξύ μας η συλλογή περιείχε και μερικούς τόμους οι οποίοι κάλλιστα θα μπορούσαν να βγουν από ΟΞΥ ή Anubis και δεν χρειάζονταν την "στάμπα" της κορυφαίας ιστορίας συν ότι με τις πραγματικά καλές μόνο και την δημιουργία  μιας τόσο "σφιχτής" έκδοσης θα διευκόλυνε και εμάς και σε θέμα χρήματων αλλά και χώρου. Για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω ότι ήταν λάθος που βγήκαν τόσοι τόμοι ίσα ίσα είδαμε και διαβάσαμε και κάτι παραπάνω, απλά επειδή πλασαρίστηκε ως η συλλογή των κορυφαίων ιστοριών, για μένα θα έπρεπε να είναι πολύ μικρότερη για να έχει και αξία, αλλιώς είναι οι 30 κορυφαίες ιστορίες και αλλιώς οι 120-180.

 

ΥΓ. Συγνώμη για το σεντόνι!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12990
  • Reputation:   95158
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαθέτω, υπερήφανα, και τους 120 τόμους! :nek:

 

Spoiler

Βέβαια το πορτοφόλι μου δεν νιώθει ιδιαίτερα υπερήφανο! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  443
  • Reputation:   2502
  • Achievement Points:  446
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

105 περίπου έχω αγοράσει, ενώ έχω και πολλούς αδιάβαστους. Τους αγόραζα άσχετα με το γεγονός ότι δεν διέθετα χρόνο για άμεσο διάβασμα. Επίσης δεν ξέρω αν θα μπω ποτέ στον πειρασμό να πουλήσω κάποιους τόμους, θεωρώ ότι αυτή η συλλογή αποτελεί κόσμημα για την βιβλιοθήκη μου άσχετα με το αν έχει κάποιος ολοκληρωμένη την ράχη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11181
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

117 τόμους με πολλούς αδιάβαστους. Δεν πήρα τώρα στο τέλος τα Ο Θάνατος του Γούλβεριν, Spider-verse και Civil War καθώς τα έχω από Anubis.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3879
  • Reputation:   35261
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

120 :lol: Ή το τερματίζεις σωστά το παιχνίδι ή το αφήνεις τελείως :lol: H πλάκα είναι τους περισσότερους τους έχω διαβάσει κιόλας και έχω γράψει κριτικές και παρά το ότι στα πρώτα βήματα της συλλογής δεν είχα αγοράσει κάποιους τόμους, τελικά αποφάσισα να τους πάρω και να την κλείσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1682 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

4 ώρες πριν, nikolas12 είπε:

120 :lol: Ή το τερματίζεις σωστά το παιχνίδι ή το αφήνεις τελείως :lol: H πλάκα είναι τους περισσότερους τους έχω διαβάσει κιόλας και έχω γράψει κριτικές και παρά το ότι στα πρώτα βήματα της συλλογής δεν είχα αγοράσει κάποιους τόμους, τελικά αποφάσισα να τους πάρω και να την κλείσω.

Το βλέπω αυτό να γίνεται και με τον @ ManaLeak13  με την συλλογή με τα κόμιξ του Spiderman! Πού θα πάει θα υποκύψει!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  903
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1001
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

17 τόμους. Θα ήθελα να αγόραζα κι άλλους, αλλά η Hachette έχει μάλλον ένα σύστημα διανομής που ενδιαφέρεται μόνο για τους συστηματικούς αναγνώστες της συλλογής, οπότε δεν έβρισκα εύκολα όταν ήθελα να αγοράσω. Ήταν πολύ λίγες οι περιπτώσεις που θεώρησα ότι αξίζει να πηγαίνω στην Ομόνοια αποκλειστικά για τόμους, οπότε έμεινα στους 17.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.