Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

6 ώρες πριν, constantinople είπε:

 

Έχεις καταλάβει ότι δεν είναι κόμικ αλλά... βιβλία; :trixes:

Τι λες τώρα! :lol:

 

Πάντως σε απάντηση της απάντησης, δε τους χαρίστηκα. Πυροβολισα στην ψύχρα :minigun:

Μόνο SEC, τι να τα κάνουμε τα άλλα :antekale:

 

 

Edit: Το σχόλιο μου σβήστηκε, για κάποιο λόγο. Μάλλον η εύστοχη αρνητική κριτική τσούζει. 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56375
  • Achievement Points:  5453
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

vintagecomics.gr/Volumes 46-90.htm

 

Στη σελίδα της vintage comics προστέθηκαν τα εξώφυλλα των τελευταίων τόμων μέχρι τον 90... :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2229
  • Reputation:   22206
  • Achievement Points:  2268
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2357 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μια λεπτομέρεια που ίσως πλέον δεν έχει και πολύ σημασία

Στον τόμο Νο87 Amazing Spider-Man, γράφει Spider-Man 13, ενώ είναι ο 14ος τόμος του αραχνάκια :)

spider-man.thumb.jpg.c63cef1bca9e4efe31d738664bd63ba8.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56375
  • Achievement Points:  5453
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

:thanks: Τους έστειλα mail να το διορθώσουν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Τσαπατσουλιά μέχρι την τελευταία στιγμή όμως ε. Θα μου πεις αμαρτία, έτσι πάνε απ το 1ο τεύχος. Να το χαλάσουν τώρα στο τέλος να παραστήσουν τους φυσιολογικους εκδότες; 

 

Θα μας λείψει αυτή σειρά τόσο πολύ :crying:

 

Έχουμε κανένα νέο για την επανακλοφορία του πρώτου τεύχους στα περίπτερα; Έψησα ένα φιλαράκι θα το πάρει το (επειδή θα έχει 2 ευρώ). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τελείωσα τον τόμο των ΧΜΕΝ. Αρκετά μέτριες οι ιστορίες, ευτυχώς δεν άφησε κανένα cliffhanger να ξενερωσουμε.Τα τεύχη 36 και 40 εντελώς fillers που δεν προχωρησαν την πλοκή. Ο Factor Three καμια σχέση με αυτόν που περίμενα να είναι. Είχα συνηθησει σε οκ ιστορίες ως τώρα, μας τα χάλασαν λιγάκι στο τέλος. Οι πρώτοι από τους 9 ήρωες που αποχαιρετάμε... :(

 

Το not brand echh μια βλακεία και μισή, δε διαβάζεται! 7 σελίδες πεταμένης ύλης. Θα προτιμούσα να είχε ένα έξτρα τεύχος ή έξτρα υλικό με εξωφυλλα κλπ ή τίποτα. 

 

Απο ότι είδα στη Hachette οι 2 τόμοι (67,92) πιάνουν τα τεύχη 50-66. Τα 41- 49 μένουνε κενά. Οπότε θα τα αγοράσω μόνο αν τα βρω σε τιμη ξεφτύλα. Μάλλον θα πάω σε pdf και βλέπουμε. 

Ή να ευελπιστώ να συνεχίσουμε σε 2 χρόνια ώστε να τα διαβάσουμε;  :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4208
  • Reputation:   32993
  • Achievement Points:  4387
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Παιδιά, έτσι κι αλλιώς η σειρά δεν ολοκληρώνεται.

Ακόμα και 30 επιπλέον τόμους επέκταση να έκαναν, πάλι θα μας άφηναν ιστορίες στη μέση και πάλι θα λέγατε "κρίμα που σταματάει στους 120, ήθελα άλλους 30 τόμους".

Και πάει λέγοντας.

Η καλύτερη λύση είναι για όσους θέλετε να συνεχίσετε, είτε να διαβάσετε τα επόμενα τεύχη ψηφιακά, είτε να αγοράσετε αμερικάνικες συγκεντρωτικές εκδόσεις.

Όχι απ'όλους τους ήρωες. Μόνο απ'αυτούς που σας αρέσουν περισσότερο (πχ Spider-Man, FF).

Δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία σειρά στην Ελλάδα που διακόπτεται.

Εγώ σε σειρές που μ'αρέσουν και δεν έχουν ολοκληρωθεί στα ελληνικά, τις έχω συνεχίσει στα αγγλικά (Blueberry, Blake & Mortimer, Thorgal, The Bluecoats κτλ) :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7137
  • Reputation:   27107
  • Achievement Points:  7472
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 ώρες πριν, constantinople είπε:

vintagecomics.gr/Volumes 46-90.htm

 

Στη σελίδα της vintage comics προστέθηκαν τα εξώφυλλα των τελευταίων τόμων μέχρι τον 90... :( 

 

Ναι το είδα και μάλιστα έβαλα να παραγγείλω τους 20 επόμενους αλλά από χθες το βράδυ το "Radshop" μου πετάει μήνυμα "Δυστυχώς δεν υπάρχουν μεταφορείς για τη διεύθυνση παράδοσης που ορίσατε." και δε μπορώ να προχωρήσω με τον τρόπο πληρωμής... Τους έχω πάρει 2 φορές τηλέφωνο αλλά δεν το σηκώνει κανείς, ο τηλεφωνητής λέει ότι δε μπορούν να μιλήσουν αυτή τη στιγμή και ν' αφήσω ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο για να με πάρουν πίσω, έχει περάσει 1 ώρα και δεν έχω λάβει κλήση. Εν τω μεταξύ σήμερα πέταξε στο "Καλάθι" και το εξής μήνυμα:

"ΛΟΓΩ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ
Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΓΟΡΩΝ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ.
ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ"

 

το οποίο είναι άλλο φρούτο, καθώς εγώ δε μπορώ να φτάσω καν στην "Πληρωμή", παρά μένω με το παραπάνω σφάλμα στην "Μέθοδο Αποστολής"... :moutra2:  Η ίδια διεύθυνση ισχύει που έχω παραγγείλει άλλες δύο φορές στο παρελθόν, δεν έχει αλλάξει κάτι. Πιθανολογώ ότι αυτό που συμβαίνει σ' εμένα και εκείνο με την πληρωμή της κάρτας, προέρχονται απ' το ίδιο τεχνικό πρόβλημα, αλλά μένει να με πάρουν πίσω για να τους πω και το άλλο θέμα... Ωστόσο παιδιά, μου μένουν κάποιοι τόμοι μέχρι τον 90 μετά την 20άδα που θα παραγγείλω (απλά δε θα τους βάλω τώρα) και μου τους περνάει όσους μένουν κανονικά σε συνδρομή με την έκπτωση κανονικά! Μην πάει κανείς σας και αγοράσει τελευταίους τόμους έναν προς έναν! Απ' τη συνδρομή βγαίνει στα 7.60€ ο ένας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4469
  • Reputation:   34833
  • Achievement Points:  4538
  • Days Won:  102
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 ώρες πριν, Laz33 είπε:

Παιδιά, έτσι κι αλλιώς η σειρά δεν ολοκληρώνεται.

Ακόμα και 30 επιπλέον τόμους επέκταση να έκαναν, πάλι θα μας άφηναν ιστορίες στη μέση και πάλι θα λέγατε "κρίμα που σταματάει στους 120, ήθελα άλλους 30 τόμους".

Και πάει λέγοντας.

Η καλύτερη λύση είναι για όσους θέλετε να συνεχίσετε, είτε να διαβάσετε τα επόμενα τεύχη ψηφιακά, είτε να αγοράσετε αμερικάνικες συγκεντρωτικές εκδόσεις.

Όχι απ'όλους τους ήρωες. Μόνο απ'αυτούς που σας αρέσουν περισσότερο (πχ Spider-Man, FF).

Δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία σειρά στην Ελλάδα που διακόπτεται.

Εγώ σε σειρές που μ'αρέσουν και δεν έχουν ολοκληρωθεί στα ελληνικά, τις έχω συνεχίσει στα αγγλικά (Blueberry, Blake & Mortimer, Thorgal, The Bluecoats κτλ) :)

 

Τεράστια κουβέντα. Δυστυχώς πράγματι ο ψυχαναγκασμός χτυπάει κόκκινο σε αυτές τις σειρές γιατί ξέρεις ότι μάλλον θα μείνεις στην μέση. Όμως έχει διαφορά πόσο θα πάει. Αλήθεια στην Ιταλία έχουν άραγε σκοπό να την πάνε όσο πάει?

Επίσης αν κάποιος ήθελε να ακολουθήσει τις ιστορίες του Spiderman κάπου θα τελείωνε ή στην πραγματικότητα πάει μέχρι σήμερα? Εννοώ αυτού του run. Του amazing spiderman οι απ' ότι κατάλαβα είναι η original έκδοση του. Οι Αμερικανοί τα έχουν λύσει αυτά τα θέματα σε συγκεντρωτικές εκδόσεις?

Πολλές ερωτήσεις και καθότι οι απαντήσεις μάλλον υπάρχουν διαδικτυακά θα τις βρω νομίζω. θα ήθελα πάντως να διαβάσω τις ιστορίες που τα φτιάχνει με τη MJ ο αραχνακιας 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

23 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Τεράστια κουβέντα. Δυστυχώς πράγματι ο ψυχαναγκασμός χτυπάει κόκκινο σε αυτές τις σειρές γιατί ξέρεις ότι μάλλον θα μείνεις στην μέση. Όμως έχει διαφορά πόσο θα πάει. Αλήθεια στην Ιταλία έχουν άραγε σκοπό να την πάνε όσο πάει?

Επίσης αν κάποιος ήθελε να ακολουθήσει τις ιστορίες του Spiderman κάπου θα τελείωνε ή στην πραγματικότητα πάει μέχρι σήμερα? Εννοώ αυτού του run. Του amazing spiderman οι απ' ότι κατάλαβα είναι η original έκδοση του. Οι Αμερικανοί τα έχουν λύσει αυτά τα θέματα σε συγκεντρωτικές εκδόσεις?

Πολλές ερωτήσεις και καθότι οι απαντήσεις μάλλον υπάρχουν διαδικτυακά θα τις βρω νομίζω. θα ήθελα πάντως να διαβάσω τις ιστορίες που τα φτιάχνει με τη MJ ο αραχνακιας 

Εμείς αυτά που διαβάζουμε είναι τα Vol 1. Μετα από ένα συγκεκριμένο νούμερο (το οποίο αγνοώ) ξεκινάει το Vol 2 με νέα αρίθμηση aka τεύχος 1 διατηρώντας και την παλιά σειρά πχ ASM 715. 

 

Αγοράζοντας αμερικανικές εκδόσεις όπως λέει ο @ Laz33  είναι σαν να αυτοαναιρουμε όλα τα χρήματα που δώσαμε μέχρι στιγμής (και είναι πολλά...). Δηλαδή θες να διαβάσεις ας πούμε τους FF. Θα πας στο omnibus 3 που θα του λείπουν οι τελευταίες του 2 που τις χάσαμε. Και μετά τι; θα πάρεις ξέρω γω τα 4 5 6 κλπ και δε θα πάρεις τα 2 πρώτα;

Γιαυτο λέω κ ξαναλέω, μας έπαιξε μεγάλη λουμπινιά η Radnet. Μπήκαμε γερά στο τρύπακι και μας άφησε junkies να ψάχνουμε την επόμενη δόση μας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4469
  • Reputation:   34833
  • Achievement Points:  4538
  • Days Won:  102
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

22 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Εμείς αυτά που διαβάζουμε είναι τα Vol 1. Μετα από ένα συγκεκριμένο νούμερο (το οποίο αγνοώ) ξεκινάει το Vol 2 με νέα αρίθμηση aka τεύχος 1 διατηρώντας και την παλιά σειρά πχ ASM 715. 

 

Αγοράζοντας αμερικανικές εκδόσεις όπως λέει ο @ Laz33  είναι σαν να αυτοαναιρουμε όλα τα χρήματα που δώσαμε μέχρι στιγμής (και είναι πολλά...). Δηλαδή θες να διαβάσεις ας πούμε τους FF. Θα πας στο omnibus 3 που θα του λείπουν οι τελευταίες του 2 που τις χάσαμε. Και μετά τι; θα πάρεις ξέρω γω τα 4 5 6 κλπ και δε θα πάρεις τα 2 πρώτα;

Γιαυτο λέω κ ξαναλέω, μας έπαιξε μεγάλη λουμπινιά η Radnet. Μπήκαμε γερά στο τρύπακι και μας άφησε junkies να ψάχνουμε την επόμενη δόση μας. 

Δεν ήταν πάντως και πολύ δύσκολο να φανταστεί κανείς ότι θα γινοταν αυτό ιδίως από ένα σημείο και πέρα. Είναι τεράστιο το πλήθος των τομών που θα έπρεπε να βγει για να μην συμβεί αυτό και μάλιστα σε μεγάλο εύρος χρόνων. Η κάθε εκδοτικη προσπάθεια πάει όσο τραβάει. Καλώς ή κακώς. Αααα με την ευκαιρία ας αναλογιστούμε επίσης ότι πίσω από κάθε pdf που βρίσκει κανείς online υπάρχει και ένα πλήθος εν δυνάμει αναγνωστών που δεν...Κάποτε που δεναμε τα σκυλιά με τα λουκάνικα δεν απασχολούσε κανέναν. Τώρα??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56375
  • Achievement Points:  5453
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ προσωπικά θα προσπαθήσω να συνεχιστεί η σειρά ασχέτως Radnet. Ας τελειώσει αυτό το run στον τόμο 90 και βλέπουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  903
  • Reputation:   8697
  • Achievement Points:  1001
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

8 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Εμείς αυτά που διαβάζουμε είναι τα Vol 1. Μετα από ένα συγκεκριμένο νούμερο (το οποίο αγνοώ) ξεκινάει το Vol 2 με νέα αρίθμηση aka τεύχος 1 διατηρώντας και την παλιά σειρά πχ ASM 715. 

 

Αγοράζοντας αμερικανικές εκδόσεις όπως λέει ο @ Laz33  είναι σαν να αυτοαναιρουμε όλα τα χρήματα που δώσαμε μέχρι στιγμής (και είναι πολλά...). Δηλαδή θες να διαβάσεις ας πούμε τους FF. Θα πας στο omnibus 3 που θα του λείπουν οι τελευταίες του 2 που τις χάσαμε. Και μετά τι; θα πάρεις ξέρω γω τα 4 5 6 κλπ και δε θα πάρεις τα 2 πρώτα;

Γιαυτο λέω κ ξαναλέω, μας έπαιξε μεγάλη λουμπινιά η Radnet. Μπήκαμε γερά στο τρύπακι και μας άφησε junkies να ψάχνουμε την επόμενη δόση μας. 

 

Εγώ "απαιτούσα" να υπάρξει τουλάχιστον μία ανανέωση, για να μη θεωρήσω τα αγορασμένη τεύχη της συλλογής ως πεταμένα λεφτά. Αν η συλλογή σταματούσε στον 60 θα τη θεωρούσα αποτυχημένη συλλογή και χάσιμο χρόνου+χρήματος. Τώρα που έγινε μια κουτσή ανανέωση μέχρι τον 90, την χαρακτηρίζω απλά ως μη αποτυχημένη.

Το καλό με τα Omnibus είναι ότι βγαίνουν αραιά για κάθε τίτλο και είναι λίγα. Ο Σπάιντερμαν ας πούμε, πρέπει να έχει φτάσει μέχρι τον 5ο τόμο, όπως και οι FF. Οπότε, υπάρχει χρόνος να μαζευτούν σιγά σιγά.

Επίσης, τώρα έχουν ξεκινήσει επανεκδόσεις των παλιών τίτλων. Σκέφτομαι μήπως είναι ευκαιρία να ξεκινήσω σιγά σιγά τον Σπάιντερμαν, που δεν έχω ούτε έναν τόμο. Ευκαιρία είναι να το κάνω ακολουθώντας τον ρυθμό της Radnet που θα φτάσει μέχρι το τέλος σχεδόν του Omnibus 2.

Σήμερα αγόρασα τον τόμο της Hachette με τον θάνατο των Στέισι. Δυστυχώς, η ΡΑΝΙΝΙ φαίνεται πως έχει προμηθεύσει όλες τις συλλογές Marvel με υλικό προηγουμένων δεκαετιών, παρόλο που το αρχειακό υλικό της marvel βελτιώνεται συνεχώς με όλο και πιο καλύτερες επεξεργασίες. Από μια πρόχειρη ματιά, υπήρχαν σελίδες με πολλή λεπτομέρεια στα σχέδια, υπήρχαν όμως και άλλες σελίδες που οι γραμμές παραήταν παχιές. Στην τελευταία σελίδα του τελευταίου τεύχους, μάλιστα, τρόμαξα με το ένα μάτι του Πήτερ που ήταν σα να έχει πεταχτεί έξω και με το κυριολεκτικά μαύρο δάκρυ της Μαίρη Τζέιν. Τα Omnibus έχουν απίστευτη ποιότητα. Ακόμη και αν έχεις αγοράσει τα πρώτα τεύχη των 4Φ και του ΣΜ στα ελληνικά, από οποιαδήποτε συλλογή (Radnet ή Hachette), δεν υπάρχει καμία σύγκριση με τα Omnibus.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  903
  • Reputation:   8697
  • Achievement Points:  1001
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ήρθε μήνυμα παράδοσης στον ταχυδιανομέα. Έρχονται ο Άιρον Μαν και ο Καπετάν Αμέρικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56375
  • Achievement Points:  5453
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Oi πρώτοι τόμοι που μπαίνουν αυτοί οι ήρωες στο δικό τους περιοδικό και σε αξιόλογες ιστορίες έμελλε να είναι και οι τελευταίοι που θα βγάλει η Radnet. Έτσι όπως τα κατάφεραν, έβγαλαν οι της Radnet τους πρώτους 90 τόμους με τις πρωτόλειες ιστορίες που ο κόσμος δεν τις πολυήθελε και τώρα όποιοι επόμενοι συνεχίσουν από τον #91 θα βγάλουν τις πιο αξιόλογες ιστορίες που είναι must-have.

 

Και αντί η Radnet να πάρει τον #91 και να τον κάνει "#1 (Β΄ περίοδος)", βάζοντας πάλι τόμο Σπάιντερμαν στην αρχή (όπως έκανε και στον #61) και διαφημίζοντας την ως νέα σειρά της χρυσής εποχής της Μάρβελ, σταματάει και μας αφήνει στα κρύα του λουτρού... :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4208
  • Reputation:   32993
  • Achievement Points:  4387
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

23 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 και τώρα όποιοι επόμενοι συνεχίσουν από τον #91

 

Το θεωρείς δηλαδή δεδομένο ότι κάποιοι θα συνεχίσουν τη σειρά.

Δεν βάζεις καν ένα "αν".

Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω :lol:

 

Εγώ πάντως θα περιμένω λίγο καιρό μέχρι να επιβεβαιωθεί και επισήμως ότι σταματάει η σειρά, και μετά θα πάω να πάρω τα Epic Collection του Spider-Man (τα οποία ελπίζω να έχουν γίνει reprint μέχρι τότε, αλλιώς μεταχειρισμένα, δεν πειράζει) :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  594
  • Reputation:   4269
  • Achievement Points:  637
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

30 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Το θεωρείς δηλαδή δεδομένο ότι κάποιοι θα συνεχίσουν τη σειρά.

Δεν βάζεις καν ένα "αν".

Dude, have you met him?:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23674
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  64
  • Reputation:   452
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 hours ago, constantinople said:

Oi πρώτοι τόμοι που μπαίνουν αυτοί οι ήρωες στο δικό τους περιοδικό και σε αξιόλογες ιστορίες έμελλε να είναι και οι τελευταίοι που θα βγάλει η Radnet. Έτσι όπως τα κατάφεραν, έβγαλαν οι της Radnet τους πρώτους 90 τόμους με τις πρωτόλειες ιστορίες που ο κόσμος δεν τις πολυήθελε και τώρα όποιοι επόμενοι συνεχίσουν από τον #91 θα βγάλουν τις πιο αξιόλογες ιστορίες που είναι must-have.

 

Και αντί η Radnet να πάρει τον #91 και να τον κάνει "#1 (Β΄ περίοδος)", βάζοντας πάλι τόμο Σπάιντερμαν στην αρχή (όπως έκανε και στον #61) και διαφημίζοντας την ως νέα σειρά της χρυσής εποχής της Μάρβελ, σταματάει και μας αφήνει στα κρύα του λουτρού... :( 

Συμφωνω απολυτως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38303
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   93
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παίδες καλησπέρα! 

Όσοι πήρατε το τεύχος με Hulk πώς σας φάνηκε; Σκέφτομαι να το πάρω γτ είδα ότι αναμειγνύονται αρκετοί άλλοι υπερήρωες και επειδή έχει τα πρώτα τεύχη του ήρωα σε δικό του πλέον κόμικ. Τι λέτε λοιπόν;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

37 λεπτά πριν, kostasarf είπε:

Παίδες καλησπέρα! 

Όσοι πήρατε το τεύχος με Hulk πώς σας φάνηκε; Σκέφτομαι να το πάρω γτ είδα ότι αναμειγνύονται αρκετοί άλλοι υπερήρωες και επειδή έχει τα πρώτα τεύχη του ήρωα σε δικό του πλέον κόμικ. Τι λέτε λοιπόν;

Νομίζω, αν και δεν πολυθυμαμαι τα προηγουμενα περασαν τοσοι μηνες, είναι το καλυτερο Χαλκ που διαβασαμε ως τωρα. Μου αφησε αρκετα θετικές εντυπώσεις.

 

Τωρα που (δυστυχώς) τελειώνουμε, ευκαιρία να τα κάνουμε μια επαναληψούλα το χειμώνα  :mafia:

 

On 18/8/2023 στο 1:16 ΜΜ, constantinople είπε:

Έτσι όπως τα κατάφεραν, έβγαλαν οι της Radnet τους πρώτους 90 τόμους με τις πρωτόλειες ιστορίες που ο κόσμος δεν τις πολυήθελε και τώρα όποιοι επόμενοι συνεχίσουν από τον #91 θα βγάλουν τις πιο αξιόλογες ιστορίες που είναι must-have.

 

Το συμπαιράναμε απο την αρχή οτι δεν τους πολυκόβει η γκλαβα. Δεν ξέρω τι θα γινει στο μέλλον, αλλά εστω τα αναλάβει άλλος και τα εκτοξεύσει θα πέσει πολύ γέλιο. :lol:

Η αληθεια όμως είναι πως αμα τα πάνε ξανά με νέα αριθμηση, καταστρέφουν τη σειρά στις βιβλιοθήκες μας. Οκ εγω τα έχω ανα ήρωα αλλά και πάλι. Τουλάχιστον μπροστα στο εξωφυλλο μη χαλασουμε τη σωστή συνέχεια. Αν και η ραχη γιατί να μην ξεκινάει απ το 91 δεν το καταλαβαίνω. Λες και θα πίασουν μηδενικό κοινό ; Εμεις και εμείς θα παμε να τα παρουμε παλι.:confuse:

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  903
  • Reputation:   8697
  • Achievement Points:  1001
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

1 ώρα πριν, kostasarf είπε:

Παίδες καλησπέρα! 

Όσοι πήρατε το τεύχος με Hulk πώς σας φάνηκε; Σκέφτομαι να το πάρω γτ είδα ότι αναμειγνύονται αρκετοί άλλοι υπερήρωες και επειδή έχει τα πρώτα τεύχη του ήρωα σε δικό του πλέον κόμικ. Τι λέτε λοιπόν;

 

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι ο καλύτερος τόμος μέχρι στιγμής του πράσινου γίγαντα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56375
  • Achievement Points:  5453
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

  

3 hours ago, Manitou said:

Και πάλι εκτός θέματος αφού εδώ μέσα δεν είναι το κατάλληλο μέρος να μιλάμε για Ντίσνεϋ Μπαρκς Σκάρπα κλπ αλλά δεν μπορώ να μην σχολιασω. Η βιβλιοθήκη Σκάρπα είναι 50 τόμοι στα Ιταλικά που εδώ έχουν σπάσει στα 2 κρατώντας ακριβές το περιεχόμενο. Δηλαδή κάθε τόμος είναι χωρισμένος στα δύο και έχει μέσα ότι και ο Ιταλικος. Τα άρθρα και τις ιστορίες. Για ευνόητους λόγους (αρίθμηση σελίδων) οι τόμοι δεν είναι χωρισμένοι ακριβώς αλλά έχουν κάποιες ιστορίες μπροστά και κάποιες πίσω. Κάθε ιστορία έχει τι άρθρο της και το πολύ να λείπει κανένα ενδιάμεσο άρθρο γενικού τύπου όπου δεν χορούσε ακριβώς. Πιο πάνω έγραψα ότι αν έκαναν 8 ευρώ και είχαν το χαρτί της Radnet (και περιεχόμενα φυσικά ) θα ήταν λουκούμι. Δεν καταλαβαίνω γιατί το θεωρείς υπερβολικό. Ή τα 8-10 ευρώ που μπορεί να έκανε ένας από τους φανταστικούς τόμους του Μπαρκς. Δε λέω και εγώ θα ήθελα να έχουν όλα 2 ευρώ. Αν πιστεύεις ομως ότι τα κόμικ τα διαχειριζονται φιλανθρωπικές οργανώσεις που τα δίνουν τσάμπα γιατί μας αγαπάνε δυστυχώς δεν είναι έτσι . Και αν τα Ντίσνεϋ είναι φθηνά (γιατί είναι) είναι για άλλους λόγους. Ένα αξιοπρεπες κόμικ που όλοι θέλουν δυστυχώς θα έχει κάποιο κόστος. Δεν γίνεται διαφορετικά.

 

Σχετικά με αυτό, ένα ερώτημα θα ήταν, εάν οι τόμοι της Radnet κοβόταν κι αυτοί στα δύο και κυκλοφορούσε κάθε εβδομάδα το κάθε μισό προς 4 ευρώ, μήπως θα είχε καλύτερες πωλήσεις η σειρά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4469
  • Reputation:   34833
  • Achievement Points:  4538
  • Days Won:  102
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

30 λεπτά πριν, constantinople είπε:

  

 

Σχετικά με αυτό, ένα ερώτημα θα ήταν, εάν οι τόμοι της Radnet κοβόταν κι αυτοί στα δύο και κυκλοφορούσε κάθε εβδομάδα το κάθε μισό προς 4 ευρώ, μήπως θα είχε καλύτερες πωλήσεις η σειρά;

Όχι μωρέ. Βλακεία ήταν που κόψανε τους τόμους στα δύο. Γιατί να επεκταθεί η βλακεία και σε άλλες σειρές. Δεν φταίει αυτό στη σειρά. Αυτοί που θα την έπαιρναν τώρα θα την έπαιρναν και τότε. 8 ευρώ είχε όχι 25. Δε νομίζω ότι εκεί ήταν το θέμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1176
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πρωί ήρθε μήνυμα από κούριερ και μετά από λίγο ήρθαν. 2 τόμοι κι αυτή τη φορά ,  #83 #84

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

IMG_20230823_215301.jpg

 

Πιστοί μέχρι και στις τελευταίες τους παραδόσεις. Μολις παρέλαβα αυτο το σαβουρι. Αντε παλι με τα τηλεφωνα και τις αλλαγες...Να πουμε ευχαριστώ που τελειωνουν, τι θελουν τελος πάντων ;

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Στον τόμο του Αιρον Μαν τεύχος 99 σελίδα 5, για τσεκάρετε όσοι παραλάβατε. Το έχετε αυτό το misprint?  Έχει μετακινηθεί όλη η σελίδα προς τα αριστερά. Πραγματικά ελπίζω να ναι μόνο στο δικό μου αντίτυπο, το οποίο θα ζήτησω σίγουρα αλλαγή για 2 λόγους πλέον. 

 

 

 

 

 

 

IMG_20230823_222030.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56375
  • Achievement Points:  5453
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5241 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Δυστυχώς είναι από τα είδη λαθών που βγαίνουν σε όλα τα αντίτυπα. Υπάρχει φυσικά και στο δικό μου και θα υπάρχει και σε όλα τα δικά σας.

 

Και μην περιμένετε να ξανατυπωθεί ο τόμος για μια σελίδα. :( 

 

Πάντως στα... θετικά είναι το ότι η σελίδα διαβάζεται χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα καθώς και ότι τέτοια λάθη μας θυμίζουν τη χρυσή εποχή του Καμπανά, προσδίδοντας ιδιαίτερη συναισθηματική και συλλεκτική αξία σε αυτόν τον τόμο! :up:

Αχ, δε τήαρς οφ νοστάλτζια φλόου! :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1545
  • Reputation:   13855
  • Achievement Points:  1826
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εντελώς ανίκανοι σε όλα τα κομμάτια της έκδοσης. Απ τον πρώτο τόμο μέχρι και τώρα τα κανανε όλα λάθος. Το μόνο που λείπει για να συμπληρωθεί το ρεσιταλ τσαπατσουλοδουλειας τους είναι να βάλουν ανάποδα όλο το τεύχος μέσα. 

 

Μάλλον για καλό είναι που μας χαιρετάνε. Δεν έκαναν ούτε μια στιγμή για μια τέτοια έκδοση που εχει απαιτητικό κοινό από πίσω. :down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1351
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

12 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Εντελώς ανίκανοι σε όλα τα κομμάτια της έκδοσης. Απ τον πρώτο τόμο μέχρι και τώρα τα κανανε όλα λάθος. Το μόνο που λείπει για να συμπληρωθεί το ρεσιταλ τσαπατσουλοδουλειας τους είναι να βάλουν ανάποδα όλο το τεύχος μέσα. 

 

Μάλλον για καλό είναι που μας χαιρετάνε. Δεν έκαναν ούτε μια στιγμή για μια τέτοια έκδοση που εχει απαιτητικό κοινό από πίσω. :down:

Συμφωνώ σε όλα όσα λες.

Έχω σταματήσει εδώ και μήνες αυτή τη συλλογή γιατί η ποιότητα δεν έλεγε να βελτιωθεί, ενώ η τιμή αντίθετα αυξανόταν κάθε λίγους μήνες:moutra2:

Και γενικά εγώ είμαι από εκείνους που δίνουν πολλή βαρύτητα στην ποιότητα. Δεν το μπορούσα αυτό που οι μισοί τόμοι έγραφαν στην εισαγωγη λάθος ημερομηνίες και τεύχη. Και μην ξεχνάμε βέβαια ότι ήδη από τον πρώτο τόμο Avengers είχαν μπερδέψει τα εξώφυλλα από δυο από τα τεύχη που περιλάμβανε.

Άντε στην αρχή παλευόταν η ποιότητα λόγω καλής τιμής...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  433
  • Reputation:   4312
  • Achievement Points:  603
  • Days Won:  2
  • With Us For:  831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

16 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

IMG_20230823_215301.jpg

 

Πιστοί μέχρι και στις τελευταίες τους παραδόσεις. Μολις παρέλαβα αυτο το σαβουρι. Αντε παλι με τα τηλεφωνα και τις αλλαγες...Να πουμε ευχαριστώ που τελειωνουν, τι θελουν τελος πάντων ;

Σε έχουν βάλει στο μάτι, δεν εξηγείται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.