Μετάβαση στο περιεχόμενο

SCI-FI [ Movies and TV series ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  58
  • Reputation:   356
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΕΙΜΕΝΟ. ΠΕΡΙΕΧΕΙ SPOILER ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ FALLING SKIES- ΘΑ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ. KEEP AWAY YOURSELVES AND YOUR CHILDREN THE FOLLOWING TEXT CONTAINS SPOILERS AND OTHER HARMFUL SUBSTANCES

 

Falling Skies

Σειρά επιστημονικής φαντασίας που εξιστορεί την επαναστατική δράση αμερικάνων της Βοστώνης εναντίων εξωγήινων. Καλό θέαμα, είναι γεμάτο εξελίξεης, πλούσιο σενάριο σχετικά, με υπογραφή του Steven Spielberg. Σε λίγες μέρες ξεκινά η δεύτερη σεζόν. Θυμίζει Jeremiah και Jeriho. Καμία σχέση με τη δευτεράτζα Terra Nova.

 

Αξίζει μια ματιά. Αγαπημένη μου χαρακτήρας είναι η... δε ξέρω πως τη λένε. Μια ξανθιά ψυχωκατεστραμένη θύμα του πολέμου από το ίδιο στρατόπεδο.

 

Μου θυμίζει ελάχιστα το ΕΤΕΡΝΑΟΥΤΑ.

 

Το falling skies ενώ θεωρητικά έχει 2 εξαιρετικά ικανούς ηθοποιούς (Noah Wyle, Will Paton), στον πρώτο κύκλο τουλάχιστον, πάσχει στην ανάπτυξη των χαρακτήρων. Κάποιο ενδιαφέρον αρχίζει να διαφαίνεται στο πρόσφατο επεισόδιο που προβλήθηκε στις ΗΠΑ την περασμένη Κυριακή (επεισόδιο 5) όπου οι εξωγήινοι που εισέβαλλαν στην γη φαίνεται να μην είναι οι πραγματικοί κατακτητές αλλά να χρησιμοποιούνται από τους overlords για να κατακτήσουν άλλους κόσμους κοκ. Πάντως, εξακολουθώ να πιστεύω ότι η σειρά έχει πρόβλημα σεναρίου (τι άλλο;). Πάντως φίλε μου βλέπω ότι περισσότερο απ' όλους σου αρέσει η Sarah Carter του final destination 2.

 

Το Jericho είχε αριστουργηματική σκηνοθεσία, καταπληκτική ανάπτυξη χαρακτήρων και ένα από τα καλύτερα επεισόδια μετααποκαλυπτικής φαντασίας που έχω δει (το τελευταίο επεισόδιο πριν κοπεί η σειρά- και επειδή είχε 2 εκδοχές εννοώ την πρώτη). Θα το πω και ας μην κολακεύει τα κόμικς: είναι κρίμα που η σειρά συνεχίζει σε κόμικς. Επίσης θεωρώ εξαιρετικό το the walking dead.

 

Μιλώντας για ongoing σειρές, αποφεύγω εντέχνως να απαντήσω ποιες θεωρώ τις καλύτερες σειρές ε.φ. γιατί ύστερα θα πρέπει και να το στοιχειοθετήσω με μακροσκελή επιχειρήματα για τα όποια και δεν βρίσκω περίσσευμα χρόνου. Θα σας πω όμως ποια σειρά θεωρώ ανεπανάληπτη τόσο σε σύλληψη όσο και σε εκτέλεση (το δεύτερο ειδικά σε σχέση με το προϋπολογισμό της σειράς): BABYLON 5

Επεξεργασία από STRANGER-IN-A-STRANGE-LAND
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Πφφφ... Babylon 5, μπλιάχ, σκ*τ**λες. Επεξεργασία από dionik
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Μιλώντας για ongoing σειρές, αποφεύγω εντέχνως να απαντήσω ποιες θεωρώ τις καλύτερες σειρές ε.φ. γιατί ύστερα θα πρέπει και να το στοιχειοθετήσω με μακροσκελή επιχειρήματα για τα όποια και δεν βρίσκω περίσσευμα χρόνου. Θα σας πω όμως ποια σειρά θεωρώ ανεπανάληπτη τόσο σε σύλληψη όσο και σε εκτέλεση (το δεύτερο ειδικά σε σχέση με το προϋπολογισμό της σειράς): BABYLON 5

 

Φιλαράκο, θα σε παρακαλέσω άλλη φορά να χρησιμοποιείς το "Spoiler" αν θες να γράψεις κάτι όπως αυτό που έγραψες τώρα για κάποια σειρά ή ταινία. Το post σου με χάλασε απίστευτα και δεν ξέρω, πλέον, αν θα ξεκινήσω σύντομα (ή καθόλου) το "Falling Skies".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  58
  • Reputation:   356
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φιλαράκο, θα σε παρακαλέσω άλλη φορά να χρησιμοποιείς το "Spoiler" αν θες να γράψεις κάτι όπως αυτό που έγραψες τώρα για κάποια σειρά ή ταινία. Το post σου με χάλασε απίστευτα και δεν ξέρω, πλέον, αν θα ξεκινήσω σύντομα (ή καθόλου) το "Falling Skies".

 

Μα αν κάτι θα κάνει τον περισσότερο κόσμο να ασχοληθεί με την σειρά είναι αυτό το spoiler. Ήδη φίλοι μου ξεκίνησαν να βλέπουν την σχεδόν αδιάφορη σειρά εξαιτίας του συγκεκριμένου σπόιλερ. Ήδη φίλοι της σειράς στις ΗΠΑ διαδίδουν αυτό το spoiler και καλούν τηλεθεατές που έφυγαν πριν από τα πρώτα επεισόδια της σειράς να επιστρέψουν. Συγνώμη αν παίζει τόσο σημαντικό ρόλο στην ζωή σου αν θα ξεκινήσεις να βλέπεις την εν λόγω σειρά ή όχι. Αλλά πάλι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, "φιλαράκο".

 

Y.Γ. Δες πάλι το αρχικό μου post: έβαλα προειδοποίηση. Βλέπεις έπρεπε να θυσιαστείς εσύ για τους υπόλοιπους. Όπως λέει και στο BABYLON 5 αν πρέπει να επιβιώσουν κάποιοι, κάποιοι άλλοι πρέπει να θυσιαστούν (oooops άλλο ένα spoiler είμαι αδιόρθωτος)

Επεξεργασία από STRANGER-IN-A-STRANGE-LAND
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

warning - spoilers - warning

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Μα αν κάτι θα κάνει τον περισσότερο κόσμο να ασχοληθεί με την σειρά είναι αυτό το spoiler. Ήδη φίλοι μου ξεκίνησαν να βλέπουν την σχεδόν αδιάφορη σειρά εξαιτίας του συγκεκριμένου σπόιλερ. Ήδη φίλοι της σειράς στις ΗΠΑ διαδίδουν αυτό το spoiler και καλούν τηλεθεατές που έφυγαν πριν από τα πρώτα επεισόδια της σειράς να επιστρέψουν. Συγνώμη αν παίζει τόσο σημαντικό ρόλο στην ζωή σου αν θα ξεκινήσεις να βλέπεις την εν λόγω σειρά ή όχι. Αλλά πάλι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, "φιλαράκο".

 

Y.Γ. Δες πάλι το αρχικό μου post: έβαλα προειδοποίηση. Βλέπεις έπρεπε να θυσιαστείς εσύ για τους υπόλοιπους. Όπως λέει και στο BABYLON 5 αν πρέπει να επιβιώσουν κάποιοι, κάποιοι άλλοι πρέπει να θυσιαστούν (oooops άλλο ένα spoiler είμαι αδιόρθωτος)

 

Μπράβο, το διόρθωσες. Τώρα μιλάς σωστά! Ξέχασες όμως να μου πατήσεις το "Ευχαριστώ" για την συμβουλή που σου έδωσα, για να σωθεί ο κόσμος που αναφέρεις.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  58
  • Reputation:   356
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μπράβο, το διόρθωσες. Τώρα μιλάς σωστά! Ξέχασες όμως να μου πατήσεις το "Ευχαριστώ" για την συμβουλή που σου έδωσα, για να σωθεί ο κόσμος που αναφέρεις.

 

Ευχαριστώ.Τώρα σώθηκες (αν και πιστεύω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις ο σώζων εαυτόν σωθήτω)

Επεξεργασία από STRANGER-IN-A-STRANGE-LAND
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Καλοί μου φίλοι πάμε παρακάτω :( Κλειδώνω το θέμα για 24 ώρες, ώστε να το ξεχάσετε οι δυο σας για να μη συνεχίσετε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Σε κάποιον Ελληνικό tracker που φιλοξενούμαι, έφτιαξα μετά από κόπο και προσωπική έρευνα δύο λίστες με τις live action ταινίες και σειρές επιστημονικής φαντασίας που υπάρχουν σε οποιαδήποτε μορφή μεταφρασμένες στα Ελληνικά, για να ξέρουμε τι είναι ανεβασμένο και τι κυκλοφορεί γενικότερα. Μέχρι στιγμής έχω φτάσει γύρω στις 880 ταινίες μεγάλου/μικρού μήκους και δεν ξέρω πόσες σειρές (καμιά 150αριά υπολογίζω). Εάν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να τις αναρτήσω κι εδώ, με links που παραπέμπουν στο IMDB και ότι ψιλοανάλυση έχω κάνει κι εκεί (στις σειρές ας πούμε αν πρόκειται για τηλεοπτικές σειρές, βιντεοσειρές ή διαδικτυακές σειρές και πόσα επεισόδια έχουν, να αναφέρονται ποια είναι movie serials και πόσα κεφάλαια έχουν ή αν πρόκειται για μικρού μήκους ταινίες, να αναφέρονται όσα υπάρχουν σε Director's Cut, Special Editions ή Colorized Versions κτλ.). Τα links που έχω στον tracker οδηγούν στις εκεί προσφορές (όσα υπάρχουν), αλλά αν τελικά τις αναρτήσω εδώ θα τα αλλάξω ένα ένα για να οδηγούν στην IMDB ή τέλος πάντων σε όποια άλλη βάση γίνεται αναφορά γι' αυτές. Η λίστα ανανεώνεται σχεδόν καθημερινά, αν και νομίζω πως το θέμα καλύφθηκε προς το παρόν. Δεν εντοπίζεται κάτι άλλο με Ελληνική μετάφραση. Ίσως κάποιες μικρού μήκους που μου διαφεύγουν.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:yes: θα ταν πολύ καλή φάση να τ' ανεβάσεις! :best:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  58
  • Reputation:   356
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλοί μου φίλοι πάμε παρακάτω :( Κλειδώνω το θέμα για 24 ώρες, ώστε να το ξεχάσετε οι δυο σας για να μη συνεχίσετε.

 

Κοίταξε η προσβολή θα πληρωθεί μόνο με αίμα (ήδη υπάρχει συμβόλαιο θανάτου υπό το κωδικό όνομα Μανδραγόρας). Τώρα λίγο σοβαρά, όσο και αν θα ήταν ενδιαφέρον τόσο δημοσιογραφικά όσο και σεναριακά να σκοτωθούμε πάνω στο falling skies, μάλλον τόσο εγώ όσο και ο φίλος είχαμε μια χιουμοριστική διάθεση. Φαντάζεστε διεθνή είδηση: τoν σκότωσε γιατί του στέρησε την χαρά να δει σειρά ε.φ. –αν και το χειρότερο θα ήταν να με βάλει να δω 30 φορές σερί το πρώτο επεισόδιο από to Babylon 5 the lost tales.

 

Τώρα στο ζουμί της υπόθεσης, o Mandrake είχε απόλυτα δίκιο υπό την έννοια ότι θα έπρεπε να επισημάνω την δημοσίευση μου ως spoiler, πράγμα που δεν ήξερα καθότι είμαι καινούριος στον ιστότοπο. Επίσης με συγχωρείς Χ για την εμπλοκή μου στην διένεξη που σε ανάγκασε να κλειδώσεις το θέμα και η ίδια συγνώμη ισχύει και σε όσους παρακολουθούν το θέμα.

 

Υ.Γ. Μας κλείδωσες το θέμα καλώς, αλλά άσε και ένα κλειδάκι κάτω από το πατάκι ή μέσα στην γλάστρα για να μπούμε μέσα :rainbow: .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190270
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Εδώ μέσα έχουμε δύο γλάστρες. Η μια έχει το σαρκοφάγο μέσα, οπότε δε νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να αφήσει κανείς το κλειδί από κάτω. :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Κι εγώ ζητώ συγγνώμη με την σειρά που ήμουν η αιτία να κλειδωθεί το θέμα... Στο κάτω κάτω της γραφής με τον Ξένο-Σε-Μία-Ξένη-Γη (του Ροβέρτου Χαϊνλάιν που το έκανε μουσικό κομμάτι μία μπάντα-μέθοδος βασανιστηρίων του μεσαίωνα) δεν έχουμε να μοιράσουμε τίποτα. Για τιμωρία όμως που μου την χάλασε με το "Falling Skies" που δεν πρόκειται να δω (Για τους επόμενους μήνες τουλάχιστον. Δεν κάνω πλάκα...), δε θα τον βάλω να δει το "Babylon 5" που αναφέρει (μιας και έχει 2 ιστορίες εναλλάξ και δεν πρόκειται να βαρεθεί εύκολα) αλλά το "Σολυάρις" (όχι το "Στάλκερ" γιατί το βλέπω στο άβατάρ του και μπορεί να το 'χει κάνει ήδη ο "ψυχάκιας"!) του Andrey Tarkovskiy καμιά 10αριά φορές, σε slow motion. Έπειτα απ' αυτό, δε βάζεις μόνο το χέρι στο σαρκοφάγο φυτό, αλλά βουτάς ολόκληρος μέσα! :flowerbad:

 

 

Υ.Σ. Αλήθεια..έχει δει κανείς το νεότερο "Μικρό Μαγαζάκι Του Τρόμου" ("Little Shop Of Horrors") ('86) του Frank Oz; Απ' ότι ξέρω είναι μιούζικαλ και δεν έχω επιχειρήσει ακόμη να το δω...

 

Υ.Σ.2 Έγινε λοιπόν. Θα αρχίσω σιγά σιγά να την ετοιμάζω, αλλάζοντας τα links. Επειδή όμως δεν είναι με αλφαβητική σειρά, θα κάνω μια μικρή εισαγωγή-οδηγό που θα δείχνει το σκεπτικό με το οποίο την έφτιαξα.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20263
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υ.Σ. Αλήθεια..έχει δει κανείς το νεότερο "Μικρό Μαγαζάκι Του Τρόμου" ("Little Shop Of Horrors") ('86) του Frank Oz; Απ' ότι ξέρω είναι μιούζικαλ και δεν έχω επιχειρήσει ακόμη να το δω...

 

είναι μιούζικαλ και πολύ καλό, έχω το soundtrack σε βινύλιο. βέβαια το "νεότερο" είναι σχετικό μια και έχουν περάσει καμιά 25ρια χρόνια από τότε που βγήκε.......

Επεξεργασία από bonadrug
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Μόλις είδα πως βγήκε trailer για την ταινία "Cloud Atlas" του Tom Tykwer που παρόλο που έχω δει μονάχα τρεις ταινίες του, θεωρώ πως είναι εξαιρετικός σκηνοθέτης! Η ταινία απ' ότι αντιλαμβάνομαι διαδραματίζεται σε 3-4 διαφορετικές εποχές και θυμίζει το στυλάκι του "Η Πηγή Της Ζωής" ("The Fountain") (2006) του μεγάλου Darren Aronofsky! Με την διαφορά ότι εδώ έχουμε την επίδραση του παρελθόντος στο παρόν και το μέλλον ενώ στο "The Fountain" μας έδειχνε μία ιστορία αγάπης σε 3 διαφορετικές εποχές. Προς το παρόν δεν έχει ανακοινωθεί πρεμιέρα για την χώρα μας, αλλά μάλλον στα τέλη του έτους. Σεπτέμβρη θα προβληθεί για πρώτη φορά, στο Toronto του Καναδά. Ρίξτε μια ματιά στο trailer! Φαίνεται πολύ καλό! :best:

 

Υ.Σ. Εδώ και χρόνια ψάχνω να βρω για να δω την "Φονική Μαρία" ("Deadly Maria") ("Die Todliche Maria") ('93) του Tom Tykwer, αλλά μάταια...

 

Υ.Σ.2 Δεν σας ξέχασα. Η λίστα προχωράει αλλά τελικά μου παίρνει περισσότερο χρόνο απ' ότι υπολόγιζα για να περάσω όλα τα links. Τα κάνω σιγά σιγά στο word για να παρουσιαστεί ολοκληρωμένη και να μην κάνω κάθε τρεις και λίγο edit και βρίσκω κι άλλες εν τω μεταξύ και γίνονται αλλαγές και ανακατατάξεις... Σύντομα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

XAXAXAXAXAXAXA Το Prometheus θα έχει sequel!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaxxaxaxaaxaaaxaxa

 

Η νέα ταινία θα λειτουργήσει σαν prequel ενός άλλου τέρατος του διαστήματος. Κωδικό όνομα Paradise.

Λες να είναι κανένα Predator prequel; Θα έλεγα κάτι τώρα αλλά μας διαβάζουν και ανήλικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Και μου λέγαν 2 φίλοι που το είδαν ξεχωριστά ότι αφήνει υπονοούμενα για sequel, αλλά τους είπα πως μάλλον όχι κι ότι η ταινία, ουσιαστικά,

 

 

ήταν ένα σχετικά μακρινό flashback των "Alien".

 

 

Πφφφ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εγω θα χαρω να δω ενα sequel του prequel γιατι..

 

 

..στο τελος αυτη που γλύτωσε πάει να βρει τους δημιουργους μας δλδ την άλλη εξωγήινη φυλή..

 

 

ε θέλω να δω τι θα γίνει.. φάση θα έχει..

άλλη μια 2ωρη ταινία sci-fi, cool :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Μαζί σου! Αλλά δεν παύω να σκέφτομαι κι αυτό που λέει ο Θοδωρής παραπάνω... Προκειμένου να μπουν εκατομμυριάκια σε τσέπες ορισμένων, τι άλλο θα δούμε πια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μα το ειχαμε πει.Αφου εισπρακτικα παει αρκετα καλα,θα βγει και seguel!Εμενα παντως δεν με χαλασε.

Εμεις γιατι να "τρελενομαστε" τοσο;Δεν μας αναγκαζει κανεις να το πληρωσουμε ή εστω να το κατεβασουμε. :3eyes:

Εγω θα κανω το 2ο... και παλι... :P

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:popcorn2:Σεπτέμβριο στη μεγάλη οθόνη. :popcorn2:

:dimis:

:dimis:

 

:dimis:

:dimis:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Τίτλοι τέλους για το Falling Skies για φέτος. Η τελευτάια σκηνή υπόσχεται νέα σεζόν του χρόνου. Δεν πέρασα και άσχημα. Έκανε μια κοιλιά στη μέση, λιγουλάκι βαρέθηκα, αλλά στα 2 τελευταία επεισόδια έγινε λίγο πιο πολύπλοκο και σε κάνει να θες να δεις τη συνέχεια, για να μάθουμε πού το πάει. Καλά, δεν έχει και πράγματα που ξεφεύγουν από αυτά που συνηθίσαμε!

 

Ελπίζω να μη γίνει LOST. Νέα καταπακτή, νέοι εξωγήινοι, και δε συμμαζεύεται, Βασικά όλην την ώρα αγγαλιάζονται λες και είναι Πρωτοχρονιά. Πολύ συγκίνηση βρε παιδάκι μου... Τουλάχιστον δεν έχουν ψυχολογικά άλυτα θέματα με τους πατεράδες τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25704
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  58
  • Reputation:   204
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4262 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

προσπαθώ να βρω το terminator sarah conor chronicles αλλα δεν βρίσκω seeds καθολου, από τις λίγες σειρές που δεν έχω δει sci-fi, έχει κανένας κανα καλό Link?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπορεί άνετα να μεταφερθεί στις Μελέτες Εκτός Κόμικς. Just say the word. ;)DONE

 

~ Το Avatar 4 θα είναι prequel. Κάτσε ρε James, μη βιάζεσαι... :P

 

~ Το Independence Day θα έχει 3D διμερές sequel. :shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

 

~ Το Avatar 4 θα είναι prequel. Κάτσε ρε James, μη βιάζεσαι... :P

 

 

 

Αμφιβάλλεις ότι θα σπάσουν ρεκόρ τα 2 και 3; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Είδα τα 10 φετινά επεισόδια του Continuum. Σειρά επιστημονικής φαντασίας στα χνάρια του Fringe (αλλά μόνο με πολύ φαντασία μπορείς να τα παραλληλίσεις). Στο μέλλον οι εταιρίες χτίζουν νόμους και επίσημα είναι η επίσημη κυβέρνηση. Όλοι οι άλλοι είναι τρομοκράτες. Μονόχνοτη αστυνομικίνα αντίγραφο της Λάρα Κρόφτ (θα ήθελε) βρίσκεται στο παρών μαζί με 5-6 τρομοκράτες. Αυτοί προσπαθούν να σώσουν το ζοφερό μέλλον. Αυτή θέλει να τους πιάσει. Ποιος έχει δίκιο δεν ξέρουμε, ανάλογα ποιοι γράφουν τους νόμους. Ηθικούς και τεχνικούς. Πως λέμε Αντιγόνη - Κρέωντα; Οι συνεργασίες των προϊσταμένων είναι θολές.

Τίθεται το ερώτημα: Μπορώ να αλλάξω το μέλλον, έχοντας γνώση τι πήγε στραβά, ή ό, τι κάνω φιξάρει το δεδομένο μέλλον γιατί οι πράξεις μου το καθόρισαν; Καλή ιδέα που την ακουμπάει συχνά. Μέτριο στην εκτέλεση, η ηθοποιία είναι για γέλια στο σύνολό της. Τα σβήνω από τον υπολογιστή μου ασυζήτητη. Βέβαια δε θα πω όχι να δω τη συνέχεια του χρόνου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα τα 10 φετινά επεισόδια του Continuum. Σειρά επιστημονικής φαντασίας στα χνάρια του Fringe (αλλά μόνο με πολύ φαντασία μπορείς να τα παραλληλίσεις). Στο μέλλον οι εταιρίες χτίζουν νόμους και επίσημα είναι η επίσημη κυβέρνηση. Όλοι οι άλλοι είναι τρομοκράτες. Μονόχνοτη αστυνομικίνα αντίγραφο της Λάρα Κρόφτ (θα ήθελε) βρίσκεται στο παρών μαζί με 5-6 τρομοκράτες. Αυτοί προσπαθούν να σώσουν το ζοφερό μέλλον. Αυτή θέλει να τους πιάσει. Ποιος έχει δίκιο δεν ξέρουμε, ανάλογα ποιοι γράφουν τους νόμους. Ηθικούς και τεχνικούς. Πως λέμε Αντιγόνη - Κρέωντα; Οι συνεργασίες των προϊσταμένων είναι θολές.

Τίθεται το ερώτημα: Μπορώ να αλλάξω το μέλλον, έχοντας γνώση τι πήγε στραβά, ή ό, τι κάνω φιξάρει το δεδομένο μέλλον γιατί οι πράξεις μου το καθόρισαν; Καλή ιδέα που την ακουμπάει συχνά. Μέτριο στην εκτέλεση, η ηθοποιία είναι για γέλια στο σύνολό της. Τα σβήνω από τον υπολογιστή μου ασυζήτητη. Βέβαια δε θα πω όχι να δω τη συνέχεια του χρόνου.

 

:thanks: με γλίτωσες από το δίληημα αν πρέπει ή όχι να την κατεβάσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Και ξεκίνησα το Eureka! Τι όμορφο πραματάκι είναι αυτό;! Αγαπάς και ενδιαφέρεσαι για τους χαρακτήρες. Σαχλο-επιστήμη να χορτάσει ο κάθε νέρντ, ένα Fringe χωρίς όλα εκείνα τα καταθληπτικά στοιχεία. Δεν είναι Doctor Who, αλλά βλέπεται με όλη την οικογένεια.

 

Και είμαι ακόμη στο 2ο επεισόδιο! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.