Μετάβαση στο περιεχόμενο

SCI-FI [ Movies and TV series ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5637 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Βασικά... είναι λίγο άσχετο με το τόπικ αλλά δεν ήξερα που να το βάλω. Βλέπω τώρα το Sharpe. Πρόκειται για αγγλική σειρά που διαδραματίζεται την εποχή των Ναπολεώντειων πολέμων και είναι απλά όλα τα λεφτά! Πρωταγωνιστεί ο Sean Bean στο ρόλο της ζωής του. Είναι η καλύτερη πολεμική σειρά που έχω δει ποτέ.

Εγώ δεν ξέρω από αυτά τα πράγματα και είμαι ενάντια στην πειρατεία που απείλει να μειώσει τα κέρδη των εταιρειών, αν είναι δυνατόν, αλλά μου είπαν ότι υπάρχει κάτι που λέγεται ταρεντ, τορεντ, κάπως έτσι και αν είχα τέτοιο πράμα, θου κύριε, και μου έστελνε κανεις e-mail θα του έδινα την διεύθυνση. Ευτυχώς δηλαδή που δεν ξέρω από αυτά! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

νέα σειρά επιστημονικής φαντασίας απο το TNT τον Ιούνιο του 2011

 

Falling Skies

 

trailer

 

σχόλιο απο γνωστο νερντομπλόγκ "The Walking Dead But With Aliens"

απο το trailer κι εμένα αυτη την εντύπωση μου έδωσε!

 

εχω δει τα πρώτα έξι επεισόδια μέχρι στιγμής και κάτι με χαλάει.. δεν με έχει ενθουσιάσει.. αν και το κονσεπτ μου αρέσει

με αλιενς κτλ.. αν βαριέστε εύκολα μην το ξεκινήσετε.. :thinking:

απο την άλλη είδα και τα 2 πρώτα Alphas, τα ξεκίνησα επιφυλακτικά και καχύποπτα :P λόγω του χιλιοειπομένου σεναρίου τους (ανθρώποι με υπερδυνάμεις) αλλα με εξέπληξαν ευχάριστα και μου άρεσαν :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το Falling Skies αν το δει κανείς ως δράμα (στο οποίο ειδικεύεται το TNT, το σλόγκαν τους είναι εξάλλου το «We know Drama») με υπόβαθρο τους εξωγήινους θα το εκτιμήσει καλύτερα. Όλοι περίμεναν υπερπαραγωγή με "πίου-πίου" μεταξύ γήινων-εξωγήινων λόγω του Σπίλμπεργκ αλλά ξεκάθαρα δεν πρόκειται για κάτι τέτοιο. Πιο πολύ φέρνει (σε ρυθμό αφήγησης πάντα) Στις Στενές Επαφες.

Όσο αφορά το Alphas: Όλες οι σειρές που έχω παρακολουθήσει από το Sci-fi/Syfy έχουν το δικό τους ιδιόμορφο ρυθμό αφήγησης που διαφέρει απ' ότι συνηθίζεται και είτε σε κερδίζει είτε όχι. Το Alphas με έχει κερδίσει.

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

official press release:

Three-time Oscar-nominated director Ridley Scott is set to helm a follow up to his own ground-breaking 1982 science fiction classic "Blade Runner" for Warner Bros-based financing and production company Alcon Entertainment ("The Blind Side," "The Book of Eli").

 

Alcon co-founders and co-Chief Executive Officers Broderick Johnson and Andrew Kosove will produce with Bud Yorkin and Cynthia Sikes Yorkin, along with Ridley Scott. Frank Giustra and Tim Gamble, CEO's of Thunderbird Films, will serve as executive producers.

 

The filmmakers have not yet revealed whether the theatrical project will be a prequel or sequel to the renowned original.

 

Alcon and Yorkin recently announced that they are partnering to produce "Blade Runner" theatrical sequels and prequels, in addition to all television and interactive productions.

 

topless robot

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δείτε ποιός παίζει σε αυτό το βιντεοκλιπ και ετοιμαστίτε να πάθετε την πλάκα σας!!!

Σοκ :lol: !!!!Ποιός είναι αυτός ο ομολογουμένος γ@μ@τος παππούς???

όποιος το βρεί κερδίζει υπερδιαγαλαξιακό μπουγαδοκόφινο :cool:

 

Αυτό δεν είναι τίποτα! Δείτε τον σε τραγούδι του "Hobbit" με τίτλο

του 1968! Την ίδια περίοδο που έπαιζε στο "Star Trek: The Original Series"! :beer: Το "Torchwood" τελικά το ανέλαβε το Καναδικό κανάλι CBC και ξεκίνησε ένας 4ος κύκλος απ' το σημείο που είχε σταματήσει, με το Torchwood να μεταφέρεται στην Αμερική! Παράλληλα, ωστόσο, κυκλοφορεί και μία spin-off σειρά των 10 (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) επεισοδίων να έχουν ανακοινωθεί, το "Torchwood: Web Of Lies". Το νέο (8ο) επεισόδιο "Doctor Who" με τίτλο "Let's Kill Hitler" θα προβληθεί στην Αγγλία στις 27 Αυγούστου ενώ ήδη δρομολογήθηκε το πιλοτικό σπέσιαλ επεισόδιο του 7ου κύκλου στις 25 Δεκεμβρίου 2011! Για την ώρα το IMDB δεν έχει ανακοινώσει κάποιον τίτλο.

 

Η βιντεοταινία που θα έκλεινε την ιστορία του "Stargate: Atlantis" που ανέφερα εδώ, τελικά μάλλον πως ματαιώθηκε. Την έφαγαν μαζί με το "Stargate: Universe", φαίνεται... :down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Προχωράει η ταινία Galactica δια χειρός Bryan Singer. Η παραγωγή είχε ξεκινήσει εδώ και χρόνια, αλλά οι υποχρεώσεις του σκηνοθέτη το ανέβαλαν. Ευτυχώς αφού μας έδωσε το καλοφτιαγμένο Χ2. Στο μεταξύ είδαμε το πανάκριβο, πετυχημένο, ανέραστο, ένας θεός ξέρει πως είχε επιτυχία, σίριαλ του καναλιού SciFi.

 

post-3787-13191838693718_thumb.jpg

 

Τώρα με σεναριογράφο τον John Orloff, γνωστού από το Legend of the Guardians, ένα υπέροχο καρτούν φτιαγμένο με υπολογιστές, με κακοφτιαγμένο σενάριο. Έχω δει τα πρώτα 20 λεπτά 2 φορές, χωρίς να μπορώ να δω παρακάτω.

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Γεια χαρά σε όλους! Ξεκίνησα να βλέπω μια πολύ ενδιαφέρουσα sc-fi σειρά προχτές, το Terra Nova! Το βλέπει κανείς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5698 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τώρα με σεναριογράφο τον John Orloff, γνωστού από το Legend of the Guardians

ΛΑΤΡΕΥΩ το Legend of the Guardians :xm:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5155 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Ο Benicio Del Toro στο νέο Star Trek

 

 

Benicio_del_Toro_News_Image_01.jpg

Ο J.J. Abrams φέρεται να συζητά με τον Benicio Del Toro για τη συμμετοχή του τελευταίου στο ρόλο του κακού στη συνέχεια της κινηματογραφικής σειράς Star Trek. To Variety αναφέρει σε σχετικό του ρεπορτάζ ότι οι δύο πλευρές έχουν ήδη συναντηθεί και συζητήσει το σχετικό ενδεχόμενο και δεν υπάρχουν οριστικές απαντήσεις, αν και ο ηθοποιός σημείωσε αρχικά ότι βλέπει τη συνεργασία του με τον Abrams με πολύ καλό μάτι.

 

ΠΗΓΗ : http://www.enternity.gr/Article/%CE%9F-Benicio-Del-Toro-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-Star-Trek/5133.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Falling Skies και το Terra Nova ήταν οι δυο τελευταίες σειρές Sci-fi που δοκίμασα να δω.

Από το πρώτο άντεξα να δω όλο τον πρώτο κύκλο , αλλά και να μη δω ποτέ τον δεύτερο λίγο με νοιάζει. Μηδέν ενδιαφέρον.

 

Ακόμα χειρότερο το δεύτερο, φθάνει στα όρια της μπαλαφάρας. Μετά από 6 επεισόδια έχω παραδώσει πλήρως το πνεύμα.

 

Μέχρι να αρχίσει το Game of Thrones και το The Killing έχω ξεμείνει με το ...Hawaii 5-0!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ωπ! το sci-fi thread.

 

η ταινία που είδα κατα λάθος και μου άρεσε χωρίς να είναι και κάτι τo ιδιαίτερο και ου-α-ου :P είναι το Apollo 18 check

 

επίσης εκει που βαριόμουν και περιηγόμουν σε site με ταινίες/σειρές οπου μπορείς-να-τις-δεις-free-και-μετα-να-τις-διαγράψεις-και-να- τις-αγοράσεις (torrentzzz) πέτυχα το Once Upon A Time και παρασυρόμενος απο τις φήμες και τις κακές γλώσσες οτι αντιγράφει το fables κτλ του έδωσα μια ευκαιρία..

και με κέρδισε (κακό αυτό, μεγάλο παιδί να μου αρέσει σειρά με την χιονάτη κτλ :lmao:)

 

:gyros: <- απ'ολα (αντι για μπυρα-cheers κτλ)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο φίλος μας Brian K. Vaughan υπόγραψε για το σενάριο του νέου σίριαλ Under the Dome.

Διαπραγματεύεται τη ζωή μιας πόλης που απομονώνεται από τον υπόλοιπο κόσμο με έναν θόλο.

Στο κανάλι Showtime από βιβλίο του Steven King,

 

Ίσως κάποιος να ξανάγραψε γι' αυτό πιο πριν. :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4961 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

φάση θα έχει!Ελπίζω μόνο ο King να μην έχει καθόλου λόγο στο τελικό αποτέλεσμα γιατί όσο καταπληκτικός συγγραφέας είναι άλλο τόσο κακός είναι στην μεταφορά των βιβλίων του στο σινεμα/στην τηλεόραση!Και το γεγονός οτι θα το γράφει ο vaughan είναι καλό από μόνο τουΕπίσεις μόνο σε μένα φαίνεται οτι ο King έχει παρει την βασική ιδέα του Girls των αδερφών Luna :angel: ??

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το Battleship της Hasbro (ναι το παιχνίδι με τις ναυμαχίες)

 

battleship.jpg

 

το έκαναν ταινία!!!!!!!!!

 

το trailer :lmao:

 

γελάω γιατι δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η "ναυμαχία" με αυτό που είδα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Και επιτέλους είδα τις 4 τελευταίες σεζόν του X-Files.

 

Η βλακεία και η προχειρότητα στα σενάρια συνεχίζουν να χαρακτηρίζουν το σίριαλ αυτό. Το μοτίβο παραμένει ίδιο. Τα μισά επεισόδια είναι με παράξενα τέρατα ή με ανθρώπους που έχουν περίεργες δυνάμεις. Ανόητα, προχειροφτιαγμένα, δεν πείθουν και οι εξηγήσεις είναι του τύπου "σαμπως με νοιάζει; εγώ ήθελα να γράψω κάτι περίεργο". Καμιά αγάπη για το σήριαλ. Κανένα όραμα.

Σπάνια έχει και κάποια καλοφτιαγμένα σενάρια. Δεν αξίζει να τα ψάξετε.

 

Τα υπόλοιπα ασχολούνται με τον κεντρικό κορμό, τους εξωγήινους και τι θέλουν από μάς. Έχει γίνει γνωστό ότι υπάρχουν δυο παρατάξεις εξωγήινων, αυτοί που θέλουν το κακό μας, και αυτοί που θελουν το κακό αυτών που θέλουν το κακό μας. Ο εχθρός του εχθρού μου δεν είναι φίλος μου όμως. ανάθεμά με αν κατάλαβα ποιοι ανήκουν σε ποια ομάδα, αφού στο ίδιο επεισόδιο, αλλάζουν γνώμη συνέχεια. Στον 8ο κύκλο ο Μολντερ φεύγει και εμφανίζεται σπάνια. Η Σκάλι αραιώνει τη συμμετοχή της. Το νέο ζευγάρι πρακτόρων που παίρνει τα ηνία, έχει χημεία μεταξύ τους, αλλά αμέσως φαίνεται το ερωτικό στοιχείο μεταξύ τους. Τρέχουν τα σενάρια. Είναι καλοί ηθοποιοί αλλά το σίριαλ είνια για τα μπάζα.

 

Στο τελευταίο επεισόδιο δίνουν πολλές μαζεμένες απαντήσεις αλλά για τους τηλεθεατές είναι :relax::trixes: . Δεν έχουν νόημα από ένα σημείο και μετά.

 

Το καλό με το σίριαλ αυτό είναι ότι εισήγαγε την κινηματογραφική αντιμετώπιση της τηλεόρασης. Πιο ποιοτικές παραγωγές, σε λεφτά και φιλμ. Στο σύνολό του όμως το θεωρώ από τις πιο ανόητες σειρές που είδα ποτέ. Σε μερικά χρόνια φαντάζομαι θα έχουμε και το ριμέικ της σειράς. Μόνο καλύτερο θα είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

βγήκε το trailer του

που είναι sequel του Clash of the Titans.

 

ελληνική μυθολογία + marilyn manson = no-comment-smiley.gif

 

edit:

το PROMETHEUS θα είναι κατα κάποιο τρόπο prequel του "Alien"

 

2 teaser trailers

 

το 1ο και το

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4804 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

καιρος να μιλησω και γω για μια νεα σειρα που ακουει στο ονομα "once upon a time" ..πώς θα νιωθατε αν σας ελεγα οτι είστε ένας ήρωας παραμυθιού που όμως εξαιτίας μιας κατάρας από την μητριά της χιονάτης έχετε βρεθει σε μαι πόλη στη Γη,μαζι με αλλους ηρωες παραμυθιών όμως είστε εγκλωβισμένοι στο να μη θυμαστε ακριβως από που εχετε ερθει,πως μαθατε τους αλλους κλπ και μονο ενα ατομο (αντε 2 ή και λιγα ακομα ή ...) μπορει να σπασει αυτη την καταρα;

στα πρακτικα του θεματος...

8,4/10 κατα imdb

παιζεται καθε κυριακη στην αμερικη οποτε καθε σευτερα θα παιρνουμε το επεισοδιακι (7 προς το παρον,και τωρα εχουν και διακοπες χριστουγεννων)

πολυ ενδιαφερον σεναριο,οχι τοσο θηλυκο οσο ακουγεται (ή εγω δεν ειμαι τοσο αρσενικο οσο νομιζα :thinking: )

περιμενω αποψεις!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τη βλέπω (και αυτή :P ) αλλα περίμενα περισσότερα... Σχετικά ενδιαφέρουσα, η κεντρική ιδέα της έχει όντως αρκετές ομοιότητες με το fables (όπως έχει κατηγορηθεί ως κλεψιμέικια), αλλά είναι πιο επιφανειακή και σαφώς λιγότερο σκοτεινή. Αν δεν εχει διαβάσει κανείς το fables, θα του αρέσει περισσότερο. Συμπαθητική σειρά, που βλέπεται ευχάριστα... :popcorn:

 

:kabuki:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μιας κι ειναι η μέρα των σειρών για μένα.... :P

 

η τελευταία scifi σειρά που έχω κολλήσει και παρακολουθώ, είναι το misfits

Αγγλική σειρά του 2009, είναι στην 3η σεζον, εγώ είμαι στην αρχή της 2ης.

Πρωταγωνιστές είναι 5 έφηβοι, που κάνουν κοινωνική έργασία για μικροεγκλήματα που διέπραξαν. Μετά από κτύπημα κεραυνού σε μια πολύ μυστήρια καταιγίδα, αλλάζουν και οι 4 στους 5 αποκτούν υπερδυνάμεις: ο ένας γίνεται αόρατος, η άλλη διαβάζει τη σκέψη, ο τρίτος πάει μπρος πίσω στο χρόνο και η 4η προκαλέι σεξομανία σε όποιον την αγγίζει. Ο 5ος δεν ανακαλύπτει να έχει καμιά υπερδύναμη μετά το χτύπημα του κεραυνού, αλλά προσπαθεί να τη βρεί... Ίσως η πιο ελπιδοφόρα υπερηρωικού τύπου σειρά που έχω δει. Με μικρό μπατζετ, χωρίς ειδικά εφέ, αλλά με πολύ καλούς διαλόγους και σκηνοθεσία.

Προς το παρόν τουλάχιστον :beersanta:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι δυο πρώτοι κύκλοι του Misfits είναι πράγματι εξαιρετικοί.

Δυστυχώς ο τρίτος κύκλος είναι μεγάλη απογοήτευση.

 

Όσο για το Once Upon A Time , πράγματι καλύτερα να μην έχεις διαβάσει το fables. Το βλέπω αλλά ούτε το casting με συγκινεί, ούτε ο ρυθμός του.

Επεξεργασία από bonadrug
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εκτός θέματος σε πολλές ταινίες και σειρές εδώ μέσα που δεν είναι sci-fi, αλλά δεν πειράζει. Να πω πάνω σ' αυτά που συζητάτε ότι το "Once Upon A Time" δεν το έχω δει αλλά υπάρχει και μια τηλεταινία που είχε βγει πριν αρκετά χρόνια και είναι λίγο πολύ η ιστορία της Χιονάτης σε ταινία τρόμου. Λέγεται "Εφιάλτης Στο Στοιχειωμένο Δάσος" ("Snow White: A Tale Of Terror") ('97) και προσωπικά μου άρεσε αρκετά τότε! Δεν ξέρω αν είναι σε τέτοια φάση η σειρά, βέβαια. Αν θυμάμαι καλά κυκλοφορεί εδώ και μερικά χρόνια σε DVD στην Ελλάδα, οπότε όποιος θέλει μπορεί να την τσεκάρει.

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε σχέση με τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας της φετινής χρονιάς, όσες έχω δει μέχρι τώρα.

 

Το Rise Of The Planet of The Apes είναι αξιοπρεπέστατο prequel στο γνωστό saga , το In Time μια έξυπνη προσαρμογή του θρύλου του Clyde και της Bonnie σε ένα δυστοπικό μέλλον που βλέπεται πολύ ευχάριστα . Καλύτερο από όλα το Source Code αν και με τέλος πιο συζητήσιμο από αυτό του Lost. Μεγάλη ευχάριστη έκπληξη το Another Earth, ίσως για λίγους όμως. Καλό ποπ κορν το Cowboys And Aliens, μάπα ποπ κορν το I Am Number 4. Δεξιοτεχνικό αλλά επιφανειακό το Super 8 σε ένα θέμα που το έχουμε δει εκατό φορές... Μπούρδα ολκής το Battle of Los Angeles.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βρε παιδιά μόλις εντόπισα κάτι στην IMDB και ήθελα να δω αν το ξέρετε! Τι είναι το "Inception: Motion Comics" (2010) που βλέπω εδώ; Βγήκε κάποιο κόμικ απ' την ταινία και το κάνανε μίνι σειρά; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

είναι από το κόμικ Inception: The Cobol Job που ειναι prequel της ταινιας, απ' όσο κοίταξα δεν είναι σειρά, είναι 14λεπτο motion comic, και βρισκονται και τα 2 ευκολα στο νετ. Δεν ξερω αν εχει προκύψει τίποτα άλλο καινουριο

 

:kabuki:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

θα βγει νεο "Ολική Επαναφορά" / "Total Recall" με τον Colin Farrell!!! 20.gif

 

http://www.imdb.com/title/tt1386703/

 

εδώ το "παλιό" με τον Arnold

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και θα το δούμε οπωσδήποτε!! Καλά από remakes βγαίνει πολύ πράμα τα τελευταία χρόνια. Η συγκεκριμένη άραγε θα είναι remake ή μεταφορά του βιβλίου του Philip K. Dick; :thinking: Αλήθεια..το "Οι Ρυθμιστές" ("The Adjustment Bureau") (2011) του ίδιου, το 'χει δει κανείς; Κι αν ναι, τι λέει; Βγαίνει remake το "Ο Επαναστάτης Της Νύχτας" ("Westworld") ('73) του Michael Crichton! Βέβαια στην IMDB δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη το πότε... Βγαίνει ξανά το "A Boy And His Dog" ('75) από νουβέλα του Harlan Ellison! Συγκεκριμένα, φαίνεται να την δούμε φέτος. Η διαφορά είναι ότι θα βγει σε ταινία κινουμένων σχεδίων. ;) Η ταινία "Η Μεγάλη Έξοδος" ("Logan's Run") ('76) σκηνοθεσίας Michael Anderson, βγαίνει ξανά σε κινηματογραφική ταινία! Θα καθυστερήσει λιγάκι όμως. Μέχρι στιγμής έχει ανακοινωθεί το 2014. Το "When World Collide" που ανέφερα εδώ, μας πήγε για φέτος. Το ίδιο για τα "Scanners" (που δεν το βλέπω να ανακοινώνεται καθόλου στην IMDB, πλέον...), "Τhe Fly" (που υπάρχει χωρίς έτος εδώ) και "The Brood" (που μας πήγε στο 2013. Και βλέπουμε, λέω 'γώ...) που είχα αναφέρει εδώ (ναι, ψιλοκουβεντιάζαμε κι εκεί για ταινίες επιστημονικής φαντασίας!) και που τελικά ακυρώθηκαν... Για να δούμε επιτέλους τι γίνεται με δαύτες...

 

Απ' τις ταινίες που αναφέρει παραπάνω ο Μανώλης το "Cowboys And Aliens" το είχα δει σινεμά και ας πούμε ότι πέρασα ευχάριστα! Το "Source Code" παραδόξως δεν το 'χω δει ακόμη... Έχω πέσει με τα μούτρα σε παλαιότερες τον τελευταίο καιρό, μόλις ξεκλέψω χρόνο από σειρές. Δεν την χάνω όμως! Το "Rise Of The Planet Of The Apes" επίσης δεν το 'χω δει ακόμη, αλλά θέλω να τελειώσω με τις παλιές πρώτα, γιατί δεν έχω δει τα προηγούμενα 3-4 sequel! Μπορεί να μην έχει σχέση η σειρά, αλλά θα προτιμούσα να το κάνω έτσι. Φαντάζομαι όμως ότι θα μου αρέσει κι εμένα πολύ! Θέλεις ο σκηνοθέτης; Ανυπομονώ να την δω, πάντως! Το "Battle Of Los Angeles" και το "In Time" δεν έχω ιδέα τι είναι. Εδώ τα διάβασα για πρώτη φορά. Θα το τσεκάρω! Το "I Am Number 4" πήρα γραμμή ότι υπάρχει πριν 2 βδομάδες και το 'χω κατεβάσει αλλά δεν το 'χω δει ακόμη! Το "Super 8" το είχα δει σινεμά και μου άρεσε! Το "Another Earth" επίσης συστήνεται αν και λίγο πιο "δύσκολη" και οπωσδήποτε πρωτότυπη!

 

Και μιας και πιάσαμε τις ταινίες για τα καλά, αν άρεσε σε κάποιον "Ο Κύβος" ("Cube") ('97) (όχι απαραίτητα οι 2 συνέχειές του (αν και εμένα μου άρεσαν και αυτές! :yes:, αν και με τίποτα σαν την πρώτη)), καλό θα ήταν να τσεκάρει κι άλλες δουλειές του σκηνοθέτη Vincenzo Natali όπως είναι το "Το Απόλυτο Τίποτα" ("Nothing") (2003) και ειδικά το "Κωδικός: Cypher" ("Cypher") (2002)!! Καλός είμαι κι εγώ βέβαια που προτείνω ταινίες του και δεν έχω αξιωθεί να δω ακόμη το "Splice"...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Είδα το πρώτο Sherlock και σίγουρα θα δω και τα υπόλοιπα. Δεν έχει έξυπνο σενάριο αλλά κάνει τον εξυπνάκια. Αυτά τα συμπεράσματα από ανισσόροπες λεπτομέριες είναι ευχάριστα ηλίθια.

 

Έχω και γω ένα: Παρατηρώ ότι μόνο ένα νύχι σου είναι βρώμικο. Ο δείκτης. Και από το χρώμα δείχνει να είναι όχι χώμα, λάσπη ή κάτι παρόμοιο, αλλά σκοτωμένο αίμα. Καφετίζει με μια δόση ερυθρού χρώματος. Μόλις κατάλαβα ότι σκαλίζεις τη μύτη σου μετά μανίας. Είσαι αγχωτικός και ξεσπάς στον βίαιο καθαρισμό της μύτης.

 

Βρε Εγγλέζοι! Την ξυνίλα σας την κάνατε εξαγώγιμο προϊόν! :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.